Aktualności






MożemY, najlepsza drużyna tego sezonu!
22-06-2022

I.
MożemY po zwycięstwie 111:73 z Double B Nation to najlepsza drużyna 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
MVP tego meczu został wybrany Stanisław Zamora!

Finał 2 ligi to wygrana Impact Basket Team z Koszykarskimi Ziomalami Żory, a najlepszy zawodnik tego spotkania to Piotr Konopka!

W finale 3 ligi Big Bad Wolf wygrali 74:73 z Przekrętami, a MVP tego meczu to Wojciech Ryszka!

W wyniku głosowania wyznaczonych przedstawicieli zespołów, MVP w 1 lidze został wybrany Leszek Siwy z zespołu MożemY!
Za wykazanie się incjatywą w tym temacie i ufundowanie nagrody bardzo dziękujemy Mariuszowi Słodownikowi!

Gratulujemy!

II.
Klasyfikacja końcowa w 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga

1. MożemY
2. Double B Nation
3. Elefanty
4. Na Rondzie Team Żory
5. Shakers
6. LA 2028
7. KS Bystra
8. Team Rybnik
9. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec

2 liga

1. Impact Basket Team
2. Koszykarscy Ziomale Żory
3. Hustlerzy Andrychów
4. Maximus Team
5. Crazy Ducks
6. Pretorianie
7. Grim Reapers
8. NSBB
9. Fourty Plus

3 liga

1. Big Bad Wolf
2. Przekręty
3. Wrony Reunion
4. Akademia Basketu
5. Rosomaki
6. Czwartkowa Sala
7. Snipers
8. Sprintex Basket Team
9. Basket Hills Bielsko-Biała

III.
Bardzo dziękujemy za pomoc w czasie całego sezonu partnerom naszej ligi, a także wszystkim osobom zaangażowanym w jej działania na różnych płaszczyznach!

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
Nutrend
Esportmaster
Grunt - palarnia kawy
Nacomi


IV.
W drugiej połowie sierpnia rozpoczniemy zapisy do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
Dziękujemy za cały poprzedni sezon, za wszystkie pozytywne, sportowe emocje!
Życzymy wszystkim spokoju, wakacyjnego odpoczynku i do zobaczenia we wrześniu!






Zapraszamy na finały 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
15-06-2022
I.
W najbliższą sobotę (18 czerwca) odbędą się finały 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

godz. 09:00 - mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Wrony Reunion - Akademia Basketu

godz. 10:40 - mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Hustlerzy Andrychów - Maximus Team

godz. 12:20 - mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Na Rondzie Team Żory - Elefanty

godz. 14:00 - finał 3 ligi
Big Bad Wolf - Przekręty

godz. 16:00 - finał 2 ligi
Impact Basket Team - Koszykarscy Ziomale Żory

godz. 18:00 - finał 1 ligi
Double B Nation - MożemY

Około godz. 17:30 - rozdanie nagród indywidualnych i drużynowych!

Cała impreza odbędzie się oczywiście w hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Zapraszamy!

II.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach statystycznych:

1 liga
Punkty - Stanisław Zamora (MożemY)
Zbiórki - Kamil Malarz (Double B Nation)
Asysty - Maciej Wojdyła (Double B Nation)
Przechwyty - Jakub Habdas (KS Bystra)
Bloki - Maciej Goryl (Elefanty)

2 liga
Punkty - Jakub Gąsiorek (Grim Reapers)
Zbiórki - Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
Asysty - Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
Przechwyty - Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
Bloki - Szymon Kubica (NSBB)

3 liga
Punkty – Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
Zbiórki - Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
Asysty - Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
Przechwyty - Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
Bloki - Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)

Zwycięzca klasyfikacji Fair-Play - Wrony Reunion!

III.
Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu partnerom naszej ligi!

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
NUTREND
ESPORTMASTER
Grunt
NACOMI
Kronika Beskidzka







Leszek Siwy - MVP 49. edycji w 1 lidze!
16-06-2022
W bieżącym sezonie najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został wybrany Leszek Siwy, który zdobył w drodze głosowania 66 punktów! Na podium znaleźli się również Maciej Wojdyła (62 punkty) i Patryk Szklarz (58 punktów)!

Specjalna statuetka i nagroda dla najlepszego zawodnika będą wręczone w sobotę w czasie finałów 49. edycji BLK. Gratulujemy!

W skrócie wyjaśnienie sposobu wyłonienia MVP zaproponowane przez pomysłodawcę i fundatora tej nagrody, czyli Mariusza Słodownika, któremu bardzo dziękujemy za pomoc! Z każdego zespołu występującego w meczach półfinałowych w 1 lidze wyznaczona komisja wybrała po dwóch wyróżniających się zawodników, którzy rozegrali w sezonie zasadniczym co najmniej 5 meczów i wystąpili chociaż w jednym ze spotkań półfinałowych. W tym gronie znaleźli się Wojciech Ficek (MożemY), Maciej Goryl (Elefanty), Krystian Łagowski (Na Rondzie Team Żory), Kamil Malarz (Double B Nation), Leszek Siwy (MożemY), Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory), Aleksander Śpiewak (Elefanty) i Maciej Wojdyła (Double B Nation). Następnie przedstawiciele zespołów z 1 ligi oddawali głosy na wszystkich wymienionych graczy, przyznając 8 punktów za 1. miejsce, 7 punktów za 2. miejsce itd, 6 punktów za 3. miejsce itd. W wyniku tego głosowania, które zakończyło się w środę o północy, otrzymaliśmy klasyfikację końcową wymienionych powyżej zawodników.






49. edycja BLK - komunikat organizacyjny
04-06-2022
I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Na Rondzie Team Żory - 16
2. Double B Nation - 14
3. Elefanty - 13
4. MożemY - 13
5. Shakers - 12
6. LA 2028 - 11
7. KS Bystra - 10
8. Team Rybnik - 10
9. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec - 8


O miejscach w tabeli dla zespołów Elefanty i MożemY, oraz Team Rybnik i KS Bystra zadecydowały mecze bezpośrednie.

II.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Impact Basket Team - 15
2. Hustlerzy Andrychów - 15
3. Koszykarscy Ziomale Żory - 14
4. Maximus Team - 14
5. Crazy Ducks - 12
6. Pretorianie - 11
7. Grim Reapers - 10
8. NSBB - 9
9. Fourty Plus - 8


O miejscach w tabeli dla zespołów Impact Basket Team i Hustlerzy Andrychów, oraz Koszykarscy Ziomale Żory i Maximus Team zadecydowały mecze bezpośrednie.

III.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

1. Wrony Reunion - 15
2. Big Bad Wolf - 15
3. Akademia Basketu - 14
4. Przekręty - 13
5. Rosomaki - 12
6. Czwartkowa Sala - 12
7. Snipers - 10
8. Sprintex Basket Team - 9
9. Basket Hills Bielsko-Biała - 8


O miejscach w tabeli dla zespołów Wrony Reunion i Big Bad Wolf, oraz Rosomaki i Czwartkowa Sala zadecydowały mecze bezpośrednie.

IV.
W 1 lidze w meczach półfinałowych spotkają się Na Rondzie Team Żory i MożemY, oraz Double B Nation i Elefanty!

Pary półfinałowe w 2 lidze to Impact Basket Team - Maximus Team i Hustlerzy Andrychów - Koszykarscy Ziomale Żory!

A w 3 lidze w półfinałach zagrają Wrony Reunion i Przekręty, oraz Big Bad Wolf i Akademia Basketu!






Najlepsze "5ki" w 14. kolejce BLK!
31-05-2022

1 liga

Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory)
21 pkt (3x3), 6 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 25

Krystian Łagowski (Na Rondzie Team Żory)
22 pkt, 14 zb, 2 as – eval 25

Maciej Wojdyła (Double B Nation)
18 pkt, 7 zb, 9 as, 3 prz – eval 24

Kamil Malarz (Double B Nation)
13 pkt (1x3), 13 zb, 2 prz, 2 bl – eval 21

Rafał Rabsztyn (KS Bystra)
16 pkt, 7 zb, 3 as, 4 prz, 2 bl – eval 24

MVP 14. kolejki w 1 lidze został Krystian Łagowski!


2 liga

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
28 pkt (5x3), 12 zb, 8 as, 2 prz, 1 bl – eval 35

Wiktor Woźniak (Maximus Team)
30 pkt (1x3), 1 zb, 2 as, 4 prz – eval 24

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
30 pkt (3x3), 17 zb, 13 as, 5 prz – eval 54

Grzegorz Błotko (Impact Basket Team)
34 pkt (7x3), 7 zb, 4 as, 4 prz – eval 36

Piotr Konopka (Impact Basket Team)
36 pkt, 9 zb, 7 as, 1 prz, 1 bl – eval 49

MVP 14. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!


3 liga

Tomasz Świerczewski (Wrony Reunion)
19 pkt, 6 zb, 3 as, 1 prz – eval 22

Dominik Dudys (Big Bad Wolf)
27 pkt (4x3), 11 zb, 11 as, 4 prz – eval 42

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
14 pkt, 23 zb, 3 as, 5 prz, 3 bl – eval 31

Szymon Chowaniec (Akademia Basketu)
26 pkt (1x3), 7 zb, 3 as – eval 15

Marek Urbańczyk (Rosomaki)
15 pkt, 9 zb, 1 as, 2 prz – eval 21

MVP 14. kolejki w 3 lidze został Dominik Dudys!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 13. kolejce BLK!
25-05-2022

1 liga

Mateusz Majewski (Team Rybnik)
20 pkt (2x3), 17 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 31

Michał Grzonka (Team Rybnik)
19 pkt (1x3), 13 zb, 3 as, 1 prz – eval 23

Leszek Siwy (MożemY)
33 pkt (7x3), 4 zb, 6 as, 1 bl – eval 37

Stanisław Zamora (MożemY)
29 pkt (4x3), 7 zb, 2 as – eval 25

Kamil Malarz (Double B Nation)
15 pkt, 21 zb, 4 as, 1 prz – eval 36

MVP 13. kolejki w 1 lidze został Leszek Siwy!


2 liga

W jedynym rozegranym meczu w 2 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Tomasz Knieć (Crazy Ducks) - 20 pkt (5x3), 10 zb, 1 as, 2 bl - eval 25!


3 liga

Łukasz Bartlewski (Wrony Reunion)
23 pkt, 22 zb, 2 bl – eval 34

Bartosz Kapias (Wrony Reunion)
22 pkt (4x3), 5 zb, 2 as – eval 22

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
34 pkt (2x3), 4 zb, 6 as, 2 prz, 3 bl – eval 31

Mateusz Nowicki (Akademia Basketu)
13 pkt (2x3), 11 zb, 1 as, 1 prz – eval 17

Krzysztof Podstawny (Snipers)
23 pkt (1x3), 4 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 24

MVP 13. kolejki w 3 lidze został Łukasz Bartlewski!

Gratulujemy!






Na Rondzie Team Żory z mistrzostwem w Radzionkowie!
24-05-2022
Gratulujemy i dziękujemy za świetne reprezentowanie naszej ligi na Regionalnych Mistrzostwach Lig Amatorskich - Radzionków 2022 wszystkim zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu zespołu Na Rondzie Team Żory!

W rozgrywkach grupowych drużyna Na Rondzie Team Żory wygrała 74:51 z Częstochową i 73:54 z Jaworznem. Mecz półfinałowy to zwycięstwo 83:60 z Lublińcem. W końcu w finale turnieju po zaciętym meczu zwycięstwo 67:63 z Rudą Śląską, a tytuł MVP dla Szymona Lipki!

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować za zaproszenie, a także włożoną pracę wszystkim organizatorom turnieju w Radzionkowie! W szczególności podziękowania dla pana Grzegorza Zadęckiego z MOSiR Radzionków, czyli gospodarza całej imprezy!

Na stronie www.mosir.radzionkow.pl można znaleźć statystyki z wszystkich meczów.






Najlepsze "5ki" w 12. kolejce BLK!
18-05-2022

1 liga

Jakub Habdas (KS Bystra)
17 pkt (1x3), 6 zb, 3 as, 4 prz – eval 21

Szymon Lipka (Na Rondzie Team Żory)
33 pkt (7x3), 5 zb, 2 as – eval 29

Paweł Garus (Elefanty)
26 pkt (4x3), 3 zb, 7 as, 2 prz – eval 22

Maciej Goryl (Elefanty)
11 pkt (1x3), 3 zb, 4 as, 4 prz, 2 bl – eval 20

Dominik Nawrocki (KS Bystra)
20 pkt, 12 zb, 2 as, 3 prz – eval 27

MVP 12. kolejki w 1 lidze został Szymon Lipka!


2 liga

Bartłomiej Szady (Koszykarscy Ziomale Żory)
30 pkt (6x3), 4 zb, 6 as, 2 prz, 2 bl – eval 35

Rafał Tokarski (Impact Basket Team)
21 pkt (3x3), 2 zb, 6 as, 4 prz – eval 28

Dominik Pastuszka (Koszykarscy Ziomale Żory)
24 pkt (6x3), 4 zb, 3 as, 1 prz – eval 22

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
18 pkt (1x3), 9 zb, 16 as, 2 prz – eval 31

Krzysztof Gardas (Impact Basket Team)
16 pkt (1x3), 10 zb, 4 as, 4 prz – eval 28

MVP 12. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!


3 liga

Łukasz Bartlewski (Wrony Reunion)
22 pkt (2x3), 12 zb, 3 prz, 1 bl – eval 27

Szymon Pluta (Big Bad Wolf)
20 pkt, 4 zb, 1 as, 6 prz – eval 25

Jakub Wajner (Przekręty)
40 pkt (5x3), 17 zb, 4 as, 2 prz – eval 42

Dominik Malak (Przekręty)
12 pkt, 13 zb, 4 as, 2 prz, 1 bl – eval 17

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
36 pkt (1x3), 21 zb, 3 as, 1 bl – eval 52

MVP 12. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 11. kolejce BLK!
11-05-2022

1 liga

Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory)
20 pkt (2x3), 6 zb, 4 as, 1 prz – eval 24

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
19 pkt (2x3), 6 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 22

Robert Szwed (LA 2028)
24 pkt, 5 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 24

Krzysztof Zoń (LA 2028)
18 pkt (1x3), 6 zb, 5 as, 1 prz – eval 24

Piotr Męcnarowski (Shakers)
15 pkt, 11 zb, 2 as – eval 21

MVP 11. kolejki w 1 lidze został Robert Szwed!


2 liga

Łukasz Seweryn (Pretorianie)
21 pkt (2x3), 11 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 23

Michał Grygier (Impact Basket Team)
26 pkt (3x3), 10 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 33

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
30 pkt (4x3), 4 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 30

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
30 pkt (6x3), 6 zb, 4 as, 5 prz, 1 bl – eval 36

Jakub Gąsiorek (Grim Reapers)
43 pkt (8x3), 11 zb, 4 as, 5 prz – eval 45

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Marcin Sulikowski!


3 liga

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
32 pkt, 26 zb, 4 as, 4 prz, 4 bl – eval 56

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
33 pkt (1x3), 2 zb, 8 as, 15 prz – eval 41

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
31 pkt (2x3), 6 zb, 6 as, 4 prz – eval 34

Dominik Malak (Przekręty)
16 pkt (2x3), 12 zb, 6 as, 3 prz, 2 bl – eval 31

Jakub Wajner (Przekręty)
31 pkt (2x3), 13 zb, 7 as, 1 prz – eval 40

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 10. kolejce BLK!
02-05-2022

2 liga

Rafał Tokarski (Impact Basket Team)
54 pkt (14x3), 10 zb, 2 as, 4 prz – eval 60

Wojciech Żak (Impact Basket Team)
16 pkt (2x3), 10 zb, 19 as, 7 prz – eval 36

Szymon Kubica (NSBB)
12 pkt, 5 zb, 1 as, 1 prz, 9 bl – eval 22

Karol Rokowski (Hustlerzy Andrychów)
25 pkt, 6 zb, 3 prz, 1 bl – eval 25

Łukasz Sajdak (Hustlerzy Andrychów)
10 pkt, 19 zb, 2 as – eval 23

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Rafał Tokarski!

3 liga

W jedynym rozegranym meczu w 3 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Dominik Malak (Przekręty) - 22 pkt, 8 zb, 4 as, 1 prz - eval 24!

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Wojdyła Maciej 4,8
2 Kleszcz Paweł 4,3
3 Piasecki Bartosz 4,0
4 Zamora Stanisław 3,8
5 Sot Oskar 3,5
6 Dobija Rafał 3,5
1 Liszka Piotr 72,7%
2 Koss Adam 66,7%
3 Kozielski Robert 66,7%
4 Koterwa Jan 64,3%
5 Staszkiewicz Jakub 63,2%
6 Serafin Damian 62,5%