Aktualności






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 1 Lidze BLK!
16-10-2011
Piotr Męcnarowski (No Flow)
19 pkt, 20 zb, 3 bl - eval 33

Dominik Caputa (Galacticos)
25 pkt (5x3), 3 as, 5 prz - eval 24

Grzegorz Stanowski (Galacticos)
10 pkt, 10 zb, 3 prz - eval 23

Piotr Konopka (SamoObrona)
20 pkt, 13 zb - eval 18

Rafał Żaba (Lejkers)
19 pkt (2x3), 6 zb - eval 20

MVP 3. kolejki został Piotr Męcnarowski!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
15-10-2011
Dawid Czarniak (TRS Siła Ustroń)
37 pkt (4x3), 7 prz - eval 33

Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
36 pkt, 17 zb, 6 prz, 4 bl - eval 48

Artur Pławecki (Rosomaki)
23 pkt, 11 zb, 2 bl - eval 33

Michał Polok (Highlanders)
23 pkt, 21 zb, 4 bl - eval 37

Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek)
18 pkt (2x3), 10 as, 9 prz - eval 27

MVP 3. kolejki został Łukasz Mądry!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
09-10-2011
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek)
22 pkt (3x3), 12 as, 8 prz, 4 zb - eval 43

Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
30 pkt, 6 zb, 3 prz, 2 bl - eval 34

Maciej Zioło (Pretorianie)
31 pkt (2x3), 6 as, 7 prz - eval 35

Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli BT)
29 pkt (3x3), 9 zb, 3 prz - eval 32

Sebastian Warcop (Young Thunders)
25 pkt, 9 zb, 5 as, 3 prz - eval 25

MVP 2. kolejki został Rafał Tokarski!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 1 Lidze BLK!
09-10-2011
Grzegorz Szybowicz (Shakers)
35 pkt, 7 zb, 7 as, 3 prz - eval 37

Robert Kozaczka (Shakers)
24 pkt, 12 zb, 6 as, 6 prz - eval 35

Maciej Spratek (Klippers)
21 pkt, 12 zb, 3 as - eval 26

Tomasz Dąbkowski (Klippers)
12 pkt, 19 zb, 5 as - eval 24

Remigiusz Bury (Galacticos)
27 pkt (2x3), 7 zb, 3 as - eval 26

MVP 2. kolejki został Grzegorz Szybowicz!

Gratulacje!






Przyjaciółka sportu i BLK w wyborach parlamentarnych!
02-10-2011
Pani Lucyna Kręcichwost to jedna z nielicznych osób związanych ze światem polityki, na których pomoc bez względu na wszelkie okoliczności może liczyć Bielska Liga Koszykówki. To właśnie ona przyczyniła się do zaproszenia pani Deloris Jordan na obchody 20-lecia powstania BLK. Promuje w całym kraju województwo śląskie, a szczególnie okolice Bielska-Białej, aktywistka społeczna dla której sprawy związane ze sportem i zdrowym trybem życia są priorytetowe (przewodnicząca sekcji siatkówki BKS Aluprof Bielsko-Biała, a nawet dwukrotna mistrzyni Polski w Squash Masters).

Jeżeli nie jesteś jeszcze zdecydowany na kogo zagłosujesz w zbliżających się wyborach parlamentarnych, a dalsza działalność Bielskiej Ligi Koszykówki i rozwój sportu w Bielsku-Białej jest dla Ciebie sprawą istotną to zachęcamy do poparcia pani Lucyny Krecichwost!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
03-10-2011
Piotr Męcnarowski (No Flow)
14 pkt, 11 zb, 3 as, 3 bl - eval 23

Robert Kozaczka (Shakers)
21 pkt, 6 zb, 6 bl - eval 25

Konrad Kotowski (Klippers)
25 pkt (2x3), 5 zb, 5 as - eval 24

Zbigniew Przybyła (Klippers)
10 pkt, 9 zb, 3 as, 3 prz - eval 24

Filip Łątka (Elefanty Infonet Projekt)
20 pkt, 5 zb, 2 prz - eval 21

MVP 1. kolejki został Robert Kozaczka!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
03-10-2011
Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!

Sebastian Warcop (Young Thunders)
33 pkt, 6 zb, 4 as, 4 prz - eval 38

Dominik Malak (Young Thunders)
25 pkt (3x3), 8 zb, 6 as - eval 30

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
23 pkt, 19 zb, 4 bl - eval 36

Wacław Kościółek (LO Kopernik Żywiec)
42 pkt (10x3), 5 zb, 4 prz - eval 36

Bartłomiej Bachta (Magneti Marelli Basketball Team)
19 pkt, 8 zb, 5 prz - eval 26

MVP 1. kolejki został Sebastian Warcop!

Gratulacje!






Zmiany w terminarzu na najbliższy weekend!
29-09-2011
W związku z różnymi zdarzeniami losowymi, a także dużym obciążeniem sędziów przy obsadach wyznaczonych na ten weekend w rozgrywkach prowadzonych przez Śląski Związek Koszykówki, byliśmy zmuszeni dokonać drobnych zmian w terminarzu na najbliższą niedzielę (2 października). To rozwiązanie było jedynym i jednocześnie ostatecznym sposobem na rozegranie pełnej kolejki w 1 lidze, co było dla nas w tym momencie sprawą priorytetową.

Poniżej terminarz na najbliższą niedzielę już po wprowadzeniu zmian:

15:20 Mcomp Group - Shakers
17:00 No Flow - Klippers
18:40 Zryw Bielsko-Biała - Lejkers
20:20 Elefanty Infonet Projekt - Sportmaster.pl


Za wszelkie utrudnienia przepraszamy!
Pozdrawiamy!






Systemy rozgrywek, terminarz i 24 zespoły w BLK!
23-09-2011
I
System rozgrywek w 1 Lidze (bez zmian w porównaniu z poprzednim sezonem)
W pierwszej fazie drużyny będą rozgrywać mecze w grupach A i B (po 5 zespołów) systemem "każdy z każdym".
W kolejnym etapie rozgrywek po trzy najlepsze drużyny z obu grup będą rywalizować w grupie C systemem "każdy z każdym" z zachowaniem osiągniętych wyników w pierwszej fazie rozgrywek. Po rozegraniu wszystkich meczów przyjdzie czas na dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a następnie finał i mecz o 3 miejsce.
Natomiast zespoły z czwartego i piątego miejsca w grupach A i B będą kontynuować rywalizację w grupie D systemem "każdy z każdym" z zachowaniem osiągniętych wyników w pierwszym etapie.
Na zakończenie rozegrane zostaną mecze o piąte, siódme i dziewiąte miejsce w 1 lidze.

System rozgrywek w 2 lidze
W pierwszej fazie drużyny będą rozgrywać mecze w grupach A i B (po 7 zespołów) systemem "każdy z każdym".
W kolejnym etapie rozgrywek po trzy najlepsze drużyny z obu grup będą rywalizować w grupie C systemem "każdy z każdym" z zachowaniem osiągniętych wyników w pierwszej fazie rozgrywek. Po rozegraniu wszystkich meczów oczywiście dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a następnie finał i mecz o 3 miejsce.
Zespoły z czwartego i piątego miejsca w grupach A i B będą kontynuować rywalizację w grupie D systemem "każdy z każdym" z zachowaniem osiągniętych wyników w pierwszym etapie.
Drużyny z szóstego i siódmego miejsca w grupach A i B będą kontynuować rywalizację w grupie E systemem "każdy z każdym" z zachowaniem osiągniętych wyników w pierwszym etapie.
System rozgrywek w 2 lidze nie przewiduje meczów o konkretne miejsce (5-14) na zakończenie rozgrywek - o tym zadecyduje miejsce w tabelach grup C, D i E po rozegraniu wszystkich meczów w sezonie.

II
Chcielibyśmy wstępnie zasygnalizować, że jeśli zostanie zachowana tendencja, zgodnie z którą w Bielskiej Lidze Koszykówki będą występować co najmniej 24 zespoły to będziemy zmierzać w kierunku poszerzenia 1 ligi do 12 zespołów.

III
Już po wtorkowym losowaniu grup do rozgrywek zgłosiła się drużyna ZSTiL Czechowice-Dziedzice. Postanowiliśmy w trybie nadzwyczajnym umożliwić jej uczestnictwo w 29. edycji BLK - w ten sposób osiągnęliśmy optymalny układ dwóch grup po 7 zespołów w 2 lidze!

IV
W terminarzu, który będziemy systematycznie uzupełniać, znajdują się już mecze na 1-2 października - pierwszy weekend z 29. edycji BLK!
Po wprowadzeniu kilku zmian układ meczów ostatecznie przedstawia się następująco:

1 X - sobota
11:20 Ułaaa - LO Kopernik Żywiec
13:00 Young Thunders - Astar Team
14:20 Magneti Marelli Basketball Team - Highlanders

2 X - niedziela
15:20 Mcomp Group - Shakers
17:00 Zryw Bielsko-Biała - Lejkers
18:40 No Flow - Klippers
20:20 Elefanty Infonet Projekt - Sportmaster.pl

Pozdrawiamy!






Już po losowaniu grup w 29. edycji BLK!
20-09-2011
W dniu dzisiejszym odbyło się losowanie grup, w których będą odbywać się rozgrywki w początkowej fazie 29. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki. Tradycyjnie drużyny zostały rozstawione na podstawie wyników osiągniętych w poprzednim sezonie, a następnie losowo przyporządkowane do Grupy A lub Grupy B.

1 Liga

Grupa A
Klippers
Galacticos
Elefanty
Sportmaster.pl
No Flow

Grupa B
Shakers
Lejkers
SamoObrona
Zryw Bielsko-Biała
Mcomp Group

2 Liga

Grupa A
Magneti Marelli Basketball Team
Young Thunders
Astar Team
12 Małp
TRS Siła Ustroń
Highlanders

Grupa B
Snipers
Rosomaki
Pretorianie
LO Kopernik Żywiec
WSEH
Ułaaa
Gang Bang Slam

Losowanie odbyło się w obecności Krzysztofa Wiewióry, Mariusza Słodownika, Piotra Kapustki, Bartosza Bierońskiego, Marcina Kiszki, Jonatana Fragoso i Rafała Blachury.

Wkrótce na naszej stronie pojawią się szczegółowe informacje na temat systemu rozgrywek w obu ligach, a także terminarz na kilka pierwszych kolejek.

Pozdrawiamy!
Obejrzyj film
1 Adamus Mateusz 4,0
2 Karnia Piotr 3,5
3 Grygier Michał 3,4
4 Józefów Mateusz 3,4
5 Kruczek Sławomir 3,3
6 Póda Marcin 3,0
1 Szybowicz Grzegorz 9,5
2 Słodownik Mariusz 5,5
3 Garus Paweł 4,2
4 Maślanka Paweł 3,8
5 Kleszcz Paweł 3,7
6 Wojdyła Maciej 3,6