Aktualności






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
07-10-2012
Marcin Jarosz (Monolith)
21 pkt, 18 zb, 2 bl, 3 prz - eval 31

Jakub Kupczak (GBS)
15 pkt, 10 zb, 5 prz, 2 bl - eval 30

Mateusz Adamus (WSEH)
29 pkt (2x3), 7 zb, 3 prz, 2 bl - eval 26

Marcin Kiszka (WSEH)
14 pkt, 13 zb, 3 prz - eval 25

Krystian Kucharski (12 Małp)
12 pkt, 15 zb, 3 as, 4 prz - eval 23

MVP 3. kolejki został Marcin Jarosz!






31. edycja BLK - sprawy organizacyjne
04-10-2012
W związku z tym, że rozpoczęła się już 31. edycja Bielskiej Ligi Koszykówki, a w czasie rozegranych już meczów drużyny nie wykazały się odpowiednim przygotowaniem i zaangażowaniem w załatwienie spraw formalnych to chcielibyśmy poinformować:
- w najbliższy weekend (6-7 października) przedstawiciele wszystkich grających w danym dniu drużyn muszą na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu przedstawić przy stoliku sędziowskim wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z podpisami zawodników,
- wypełnione oświadczenia ubezpieczeniowe z kserokopiami dowodu osobistego (szczegóły w regulaminie) - dotyczy to głównie zawodników debiutujących w BLK,
- wszystkie potrzebne pliki znajdują się tutaj.

Dziękujemy już w tej chwili wszystkim za przygotowanie wcześniej odpowiednich dokumentów. Pozdrawiamy!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
01-10-2012
Kamil Klapa (Monolith)
22 pkt (1x3), 14 zb, 6 bl - eval 27

Bartłomiej Bachta (Monolith)
22 pkt, 10 zb, 5 as, 3 prz - eval 27

Przemysław Nerowski (Angry Sheeps)
11 pkt, 20 zb - eval 20

Damian Zamarlik (Angry Sheeps)
25 pkt, 9 zb, 3 as, 3 prz - eval 15

Michał Bryś (ELO Czikas)
19 pkt, 9 zb, 3 as, 4 prz - eval 15

MVP 2. kolejki został Kamil Klapa!






"Reha-Forma"
29-09-2012
W tym tygodniu Centrum Rehabilitacji Ortopedyczno-Sportowej "Reha-Forma" otrzymało od nas pełną listę zawodników uczestniczących w obecnej, a także poprzedniej edycji Bielskiej Ligi Koszykówki. W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że rejestracja odbywa się już bezpośrednio w placówce, bez pośrednictwa Mariusza Słodownika, któremu dziękujemy za zaangażowanie na płaszczyźnie współpracy z "Reha-Forma"!

Dla przypomnienia przywileje dla wszystkich zawodników:
- "Reha-Forma" zobowiązuje się do przyjęcia zawodników BLK w celu rehabilitacji do 24 godzin od zgłoszenia konieczności wizyty,
- ustalona została specjalna, rabatowa odpłatność za sesję rehabilitacyjną w wysokości 60zł dla zawodników BLK,
- ustalony został również rabat w wysokości 20% na pozostałe usługi rehabilitacyjne.

Więcej informacji na www.reha-forma.pl.






31. edycja BLK - sprawy organizacyjne
25-09-2012
I.
1 Liga - system rozgrywek
Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie już tradycyjnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3 miejsce.

2 Liga - system rozgrywek
Drużyny będą rozgrywać mecze w dwóch grupach liczących po 7 zespołów w systemie "każdy z każdym", a w kolejnej fazie:
- po dwa najlepsze zespoły spotkają się w dwumeczach półfinałowych wg klucza "A1-B2" i "A2-B1", a na zakończenie sezonu finał i mecz o 3 miejsce,
- zwycięzcy meczów "A3-B4" i "A4-B3" rozegrają spotkanie o 5 miejsce, a przegrani o 7 miejsce,
- zwycięzcy meczów "A5-B6" i "A6-B5" rozegrają spotkanie o 9 miejsce, a przegrani o 11 miejsce,
- drużyny A7 oraz B7 spotkają się w dwumeczu o 13 miejsce.

II.
Chcielibyśmy poinformować o kilku ważnych terminach w 31. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- nowych zawodników można zgłaszać do rozgrywek do 31 grudnia 2012 roku,
- zwycięzców klasyfikacji indywidualnych poznamy w dzień poprzedzający rozegranie pierwszych meczów półfinałowych w obu ligach,
- drużynę najlepszą w klasyfikacji "Fair Play" poznamy po rozegraniu meczów półfinałowych w obu ligach.

III.
W związku z pracami nad bazą danych i przygotowaniem programu do prowadzenia statystyk meczowych prosimy o kontakt w następujących sprawach:
- dodawanie i usuwanie zawodników ze składu drużyny (oczywiście zgodnie z regulaminem BLK),
- aktualizacja danych osobowych (rok urodzenia, wzrost, waga),
- przypisanie do zawodników numerów na strojach, w których będą występować w całej 31. edycji BLK,
- ewentualnie dodanie zdjęcia profilowego.

Oczywiście informacje zawarte w tym punkcie nie dotyczą zespołów, w których wszyscy zawodnicy oraz ich numery są już poprawnie wprowadzone do bazy danych.

Wszystkie wiadomości w tej sprawie proszę kierować bezpośrednio na adres rblachura@gmail.com - zwłaszcza informacje dotyczące numerów na strojach proszę wysyłać w formie uporządkowanej, najlepiej przez wyznaczonego przedstawiciela konkretnego zespołu.

Pozdrawiamy!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
24-09-2012
Paweł Gawlas (GBS)
20 pkt (1x3), 9 zb, 2 as - eval 20

Piotr Szkaradnik (GBS)
20 pkt, 9 zb, 3 as, 2 prz - eval 19

Marcin Kiszka (WSEH)
36 pkt, 17 zb, 2 as, 3 prz - eval 50

Mateusz Sikora (WSEH)
19 pkt (3x3), 4 zb, 6 as - eval 19

Damian Zamarlik (Angry Sheeps)
12 pkt (2x3), 7 zb, 2 as - eval 12

MVP 1. kolejki został Marcin Kiszka!






1 Liga dla TRS Siły Ustroń!
23-09-2012
W rozegranym dzisiaj meczu barażowym TRS Siła Ustroń pokonała zespół OPTYK Ewa Jasiczek 86:75 - w 31. edycji BLK to właśnie drużyna z Ustronia będzie występować w 1 Lidze! Najlepszym zawodnikiem meczu był Dawid Czarniak - 34 pkt (3x3), 10 zb, 4 as i 4 prz (eval 29). Gratulujemy!

Statystyki z meczu barażowego dostępne są w terminarzu 30. edycji BLK.

Więcej szczegółów dotyczących zbliżającego się sezonu już wkrótce na naszej stronie internetowej...

Pozdrawiamy!






Grupy w 2 Lidze BLK
18-09-2012
W dniu dzisiejszym odbyło się losowanie grup, w których będą odbywać się rozgrywki w 2 Lidze w rozpoczynającym się już za kilka dni sezonie. Tradycyjnie drużyny zostały rozstawione na pary na podstawie wyników osiągniętych w poprzednim sezonie, a następnie losowo przyporządkowane do Grupy A i Grupy B.

Grupa A
Not Found
GBS
Ułaaa
12 Małp
ZSME Żywiec
Hustlerzy Andrychów
Ślimory

Grupa B
TRS Siła Ustroń / OPTYK Ewa Jasiczek
Astar Team
PLC Squad
Pretorianie
WSEH
Monolith
Angry Sheeps

W losowaniu czynnie uczestniczyli i dzielnie obsługiwali "maszynę losującą" Piotr Kapustka, Artur Pławecki, Marcin Kiszka, Przemysław Kocemba oraz Rafał Blachura.
W najbliższym czasie w terminarzu pojawią się mecze zaplanowane do końca października.

Pozdrawiamy!






Mecz barażowy, koniec zapisów do 31. edycji BLK
16-09-2012
I.
Wczoraj zakończyła się rejestracja drużyn do 31. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - otrzymaliśmy zgłoszenia aż od 24 zespołów!
W najbliższym czasie w terminarzu pojawią się pierwsze mecze zaplanowane w tym sezonie, a w kolejnych komunikatach szczegóły dotyczące systemów rozgrywek itp.

II.
W związku z tym że drużyna Zmarnowane Talenty nie będzie występowała w zbliżającym się sezonie w BLK, to w spotkaniu barażowym o miejsce w 1 Lidze spotkają się zespoły OPTYK Ewa Jasiczek oraz TRS Siła Ustroń - mecz zaplanowany jest na 23 września o 15:20. Przypominamy że do tego meczu drużyny muszą przystąpić jeszcze w składach z 30. edycji BLK.

III.
Losowanie grup w których będą prowadzone rozgrywki w 2 Lidze odbędzie się 18 września (wtorek) o 19:30 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej - oczywiście zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy w obsłudze "maszyny losującej" :).






Zapisy do 31. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki
14-09-2012
I.
Jeszcze tylko przez trzy dni, do 16 września, będziemy przyjmować zapisy do 31. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - czasu nie pozostało wiele więc prosimy zainteresowane zespoły o mobilizację w tym temacie - zapraszamy!

Poniżej znajduje się lista drużyn, które już potwierdziły udział w zbliżającym się sezonie (kolejność wg zgłoszeń):

- 1 Liga

1. Elefanty
2. Klippers
3. SamoObrona
4. Rosomaki
5. Shakers
6. Galacticos
7. Zryw Bielsko-Biała
8. No Flow

- 2 Liga

1. TRS Siła Ustroń
2. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna
3. Gang Bang Slam
4. Not Found
5. ZSME Żywiec
6. OPTYK Ewa Jasiczek
7. Ułaaa
8. Pretorianie
9. ZSTiL Czechowice-Dziedzice
10. Astar Team
11. 12 Małp

- nowe zespoły

1. Angry Sheeps
2. Monolith
3. Ślimory
4. Hustlerzy Andrychów

II.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:
1. Pobierz plik z Kartą Zgłoszeniową (dostępny jest TUTAJ)
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi
3. Wyślij najpóźniej do 16 września na adres biuro@blk.com.pl

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (Regulamin, Oświadczenia Ubezpieczeniowe) są do pobrania w tym samym miejscu co Karta Zgłoszenia. Oryginały Kart Zgłoszeń i Oświadczeń Ubezpieczeniowych, a także kserokopii dowodów osobistych (dotyczy nowych zawodników w BLK) należy oddać wypełnione i podpisane bezpośrednio przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Wysokość wpisowego w 31. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 Liga
- płatne do 14 października – 1150 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 14 października – 1450 zł

2 Liga
- płatne do 14 października – 1050 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 14 października – 1350 zł

Uwaga! Zespoły występujące w BLK w koszulkach, na których w widocznym miejscu znajduje się logo Bielskiej Ligi Koszykówki zapłacą w tym sezonie wpisowe niższe o 50 zł w porównaniu z podanymi powyżej kwotami (logo do pobrania tutaj).

Drużyny które nie uregulują należności do 14 listopada zostaną wykluczone z rozgrywek, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodnika BLK.

Wpłaty należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku PKO SA nr 52 1240 6449 1111 0000 5285 5317 - w tytule wpłaty należy wpisać nazwę drużyny.
Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do BLK i czekamy na zgłoszenia :).
Obejrzyj film
1 Szybowicz Grzegorz 8,7
2 Słodownik Mariusz 6,1
3 Wojdyła Maciej 5,9
4 Michna Krzysztof 5,6
5 Lubrych Karol 5,4
6 Famulok Mateusz 4,8
1 Klimek Rafał 4,0
2 Ostrowski Rafał 3,3
3 Grygier Michał 3,3
4 Wojas Kamil 3,3
5 Kręcichwost Tomasz 3,0
6 Józefów Mateusz 2,8