Aktualności






Najlepsze "5ki" w 14. kolejce BLK!
31-05-2022

1 liga

Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory)
21 pkt (3x3), 6 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 25

Krystian Łagowski (Na Rondzie Team Żory)
22 pkt, 14 zb, 2 as – eval 25

Maciej Wojdyła (Double B Nation)
18 pkt, 7 zb, 9 as, 3 prz – eval 24

Kamil Malarz (Double B Nation)
13 pkt (1x3), 13 zb, 2 prz, 2 bl – eval 21

Rafał Rabsztyn (KS Bystra)
16 pkt, 7 zb, 3 as, 4 prz, 2 bl – eval 24

MVP 14. kolejki w 1 lidze został Krystian Łagowski!


2 liga

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
28 pkt (5x3), 12 zb, 8 as, 2 prz, 1 bl – eval 35

Wiktor Woźniak (Maximus Team)
30 pkt (1x3), 1 zb, 2 as, 4 prz – eval 24

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
30 pkt (3x3), 17 zb, 13 as, 5 prz – eval 54

Grzegorz Błotko (Impact Basket Team)
34 pkt (7x3), 7 zb, 4 as, 4 prz – eval 36

Piotr Konopka (Impact Basket Team)
36 pkt, 9 zb, 7 as, 1 prz, 1 bl – eval 49

MVP 14. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!


3 liga

Tomasz Świerczewski (Wrony Reunion)
19 pkt, 6 zb, 3 as, 1 prz – eval 22

Dominik Dudys (Big Bad Wolf)
27 pkt (4x3), 11 zb, 11 as, 4 prz – eval 42

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
14 pkt, 23 zb, 3 as, 5 prz, 3 bl – eval 31

Szymon Chowaniec (Akademia Basketu)
26 pkt (1x3), 7 zb, 3 as – eval 15

Marek Urbańczyk (Rosomaki)
15 pkt, 9 zb, 1 as, 2 prz – eval 21

MVP 14. kolejki w 3 lidze został Dominik Dudys!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 13. kolejce BLK!
25-05-2022

1 liga

Mateusz Majewski (Team Rybnik)
20 pkt (2x3), 17 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 31

Michał Grzonka (Team Rybnik)
19 pkt (1x3), 13 zb, 3 as, 1 prz – eval 23

Leszek Siwy (MożemY)
33 pkt (7x3), 4 zb, 6 as, 1 bl – eval 37

Stanisław Zamora (MożemY)
29 pkt (4x3), 7 zb, 2 as – eval 25

Kamil Malarz (Double B Nation)
15 pkt, 21 zb, 4 as, 1 prz – eval 36

MVP 13. kolejki w 1 lidze został Leszek Siwy!


2 liga

W jedynym rozegranym meczu w 2 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Tomasz Knieć (Crazy Ducks) - 20 pkt (5x3), 10 zb, 1 as, 2 bl - eval 25!


3 liga

Łukasz Bartlewski (Wrony Reunion)
23 pkt, 22 zb, 2 bl – eval 34

Bartosz Kapias (Wrony Reunion)
22 pkt (4x3), 5 zb, 2 as – eval 22

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
34 pkt (2x3), 4 zb, 6 as, 2 prz, 3 bl – eval 31

Mateusz Nowicki (Akademia Basketu)
13 pkt (2x3), 11 zb, 1 as, 1 prz – eval 17

Krzysztof Podstawny (Snipers)
23 pkt (1x3), 4 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 24

MVP 13. kolejki w 3 lidze został Łukasz Bartlewski!

Gratulujemy!






Na Rondzie Team Żory z mistrzostwem w Radzionkowie!
24-05-2022
Gratulujemy i dziękujemy za świetne reprezentowanie naszej ligi na Regionalnych Mistrzostwach Lig Amatorskich - Radzionków 2022 wszystkim zawodnikom i sztabowi szkoleniowemu zespołu Na Rondzie Team Żory!

W rozgrywkach grupowych drużyna Na Rondzie Team Żory wygrała 74:51 z Częstochową i 73:54 z Jaworznem. Mecz półfinałowy to zwycięstwo 83:60 z Lublińcem. W końcu w finale turnieju po zaciętym meczu zwycięstwo 67:63 z Rudą Śląską, a tytuł MVP dla Szymona Lipki!

Korzystając z okazji chcielibyśmy podziękować za zaproszenie, a także włożoną pracę wszystkim organizatorom turnieju w Radzionkowie! W szczególności podziękowania dla pana Grzegorza Zadęckiego z MOSiR Radzionków, czyli gospodarza całej imprezy!

Na stronie www.mosir.radzionkow.pl można znaleźć statystyki z wszystkich meczów.






Najlepsze "5ki" w 12. kolejce BLK!
18-05-2022

1 liga

Jakub Habdas (KS Bystra)
17 pkt (1x3), 6 zb, 3 as, 4 prz – eval 21

Szymon Lipka (Na Rondzie Team Żory)
33 pkt (7x3), 5 zb, 2 as – eval 29

Paweł Garus (Elefanty)
26 pkt (4x3), 3 zb, 7 as, 2 prz – eval 22

Maciej Goryl (Elefanty)
11 pkt (1x3), 3 zb, 4 as, 4 prz, 2 bl – eval 20

Dominik Nawrocki (KS Bystra)
20 pkt, 12 zb, 2 as, 3 prz – eval 27

MVP 12. kolejki w 1 lidze został Szymon Lipka!


2 liga

Bartłomiej Szady (Koszykarscy Ziomale Żory)
30 pkt (6x3), 4 zb, 6 as, 2 prz, 2 bl – eval 35

Rafał Tokarski (Impact Basket Team)
21 pkt (3x3), 2 zb, 6 as, 4 prz – eval 28

Dominik Pastuszka (Koszykarscy Ziomale Żory)
24 pkt (6x3), 4 zb, 3 as, 1 prz – eval 22

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
18 pkt (1x3), 9 zb, 16 as, 2 prz – eval 31

Krzysztof Gardas (Impact Basket Team)
16 pkt (1x3), 10 zb, 4 as, 4 prz – eval 28

MVP 12. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!


3 liga

Łukasz Bartlewski (Wrony Reunion)
22 pkt (2x3), 12 zb, 3 prz, 1 bl – eval 27

Szymon Pluta (Big Bad Wolf)
20 pkt, 4 zb, 1 as, 6 prz – eval 25

Jakub Wajner (Przekręty)
40 pkt (5x3), 17 zb, 4 as, 2 prz – eval 42

Dominik Malak (Przekręty)
12 pkt, 13 zb, 4 as, 2 prz, 1 bl – eval 17

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
36 pkt (1x3), 21 zb, 3 as, 1 bl – eval 52

MVP 12. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 11. kolejce BLK!
11-05-2022

1 liga

Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory)
20 pkt (2x3), 6 zb, 4 as, 1 prz – eval 24

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
19 pkt (2x3), 6 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 22

Robert Szwed (LA 2028)
24 pkt, 5 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 24

Krzysztof Zoń (LA 2028)
18 pkt (1x3), 6 zb, 5 as, 1 prz – eval 24

Piotr Męcnarowski (Shakers)
15 pkt, 11 zb, 2 as – eval 21

MVP 11. kolejki w 1 lidze został Robert Szwed!


2 liga

Łukasz Seweryn (Pretorianie)
21 pkt (2x3), 11 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 23

Michał Grygier (Impact Basket Team)
26 pkt (3x3), 10 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 33

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
30 pkt (4x3), 4 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 30

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
30 pkt (6x3), 6 zb, 4 as, 5 prz, 1 bl – eval 36

Jakub Gąsiorek (Grim Reapers)
43 pkt (8x3), 11 zb, 4 as, 5 prz – eval 45

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Marcin Sulikowski!


3 liga

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
32 pkt, 26 zb, 4 as, 4 prz, 4 bl – eval 56

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
33 pkt (1x3), 2 zb, 8 as, 15 prz – eval 41

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
31 pkt (2x3), 6 zb, 6 as, 4 prz – eval 34

Dominik Malak (Przekręty)
16 pkt (2x3), 12 zb, 6 as, 3 prz, 2 bl – eval 31

Jakub Wajner (Przekręty)
31 pkt (2x3), 13 zb, 7 as, 1 prz – eval 40

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 10. kolejce BLK!
02-05-2022

2 liga

Rafał Tokarski (Impact Basket Team)
54 pkt (14x3), 10 zb, 2 as, 4 prz – eval 60

Wojciech Żak (Impact Basket Team)
16 pkt (2x3), 10 zb, 19 as, 7 prz – eval 36

Szymon Kubica (NSBB)
12 pkt, 5 zb, 1 as, 1 prz, 9 bl – eval 22

Karol Rokowski (Hustlerzy Andrychów)
25 pkt, 6 zb, 3 prz, 1 bl – eval 25

Łukasz Sajdak (Hustlerzy Andrychów)
10 pkt, 19 zb, 2 as – eval 23

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Rafał Tokarski!

3 liga

W jedynym rozegranym meczu w 3 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Dominik Malak (Przekręty) - 22 pkt, 8 zb, 4 as, 1 prz - eval 24!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 9. kolejce BLK!
26-04-2022

1 liga

W jedynym rozegranym meczu w 1 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Maciej Goryl (Elefanty) - 20 pkt, 11 zb, 1 prz, 1 bl - eval 27!


2 liga

Adrian Błachut (Pretorianie)
17 pkt, 12 zb, 2 as, 2 prz – eval 24

Piotr Kapustka (Pretorianie)
14 pkt, 8 zb, 3 as, 2 prz – eval 15

Tomasz Knieć (Crazy Ducks)
6 pkt, 14 zb, 4 as, 1 prz, 2 bl – eval 22

Maciej Heczko (Crazy Ducks)
17 pkt (2x3), 3 as, 4 prz, 1 bl – eval 19

Paweł Gawlas (Grim Reapers)
21 pkt, 12 zb, 5 as, 3 prz, 2 bl – eval 30

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Adrian Błachut!

Gratulujemy!






Wesołego Alleluja!
16-04-2022
Spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych spędzonych z najbliższymi, oraz jak najwięcej pozytywnej energii w życiu dla wszystkich zawodników i sympatyków Bielskiej Ligi Koszykówki!

Wesołego Alleluja!






Najlepsze "5ki" w 8. kolejce BLK!
13-04-2022

1 liga

Rafał Rabsztyn (KS Bystra)
19 pkt, 9 zb, 1 as – eval 17

Kamil Malarz (Double B Nation)
9 pkt, 19 zb, 1 as, 1 bl – eval 25

Jakub Masłowski (Double B Nation)
21 pkt, 13 zb, 1 as, 1 prz – eval 25

Stanisław Zamora (MożemY)
33 pkt (2x3), 7 zb, 6 as, 5 prz – eval 38

Leszek Siwy (MożemY)
21 pkt (3x3), 2 zb, 3 as – eval 17

MVP 8. kolejki w 1 lidze został Stanisław Zamora!

2 liga

Wojciech Żak (Impact Basket Team)
23 pkt (4x3), 1 zb, 8 as, 3 prz – eval 25

Piotr Karnia (Impact Basket Team)
18 pkt (2x3), 9 zb, 5 as, 3 prz – eval 22

Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
11 pkt, 20 zb, 2 as, 1 bl – eval 23

Łukasz Mączka (NSBB)
17 pkt, 10 zb, 3 as, 1 prz – eval 17

Szymon Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
6 pkt, 16 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 23

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Wojciech Żak!

3 liga

Tomasz Świerczewski (Wrony Reunion)
21 pkt, 18 zb, 2 as, 1 bl – eval 28

Szymon Pluta (Big Bad Wolf)
19 pkt (3x3), 5 zb, 6 as, 2 prz, 1 bl – eval 20

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
30 pkt (1x3), 19 zb, 2 as, 2 prz, 5 bl – eval 47

Leszek Hendzel (Czwartkowa Sala)
18 pkt (1x3), 10 zb, 3 as, 3 bl – eval 19

Tomasz Dzida (Wrony Reunion)
17 pkt, 6 zb, 4 as, 5 prz – eval 24

MVP 8. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!

Gratulujemy!






Na Rondzie Team Żory na turnieju w Radzionkowie!
07-04-2022
W dniach 21-22 maja 2022 roku w Radzionkowie odbędą się Regionalne Mistrzostwa Lig Amatorskich w koszykówce!

Nasza ligę na tym turnieju będzie reprezentował zespół Na Rondzie Team Żory, czyli najlepsza drużyna Bielskiej Ligi Koszykówki w poprzednim sezonie!

Wszystkie informacje dotyczące tej imprezy, łącznie z prezentacjami poszczególnych drużyn, można znaleźć na oficjalnym profilu turnieju na FB!

Życzymy powodzenia chłopakom z Na Rondzie Team Żory!
Obejrzyj film
1 Wojdyła Maciej 7,9
2 Olma Mikołaj 6,8
3 Lipka Szymon 5,5
4 Wojas Kamil 5,5
5 Mączka Łukasz 4,7
6 Czajkowski Tomasz 4,4
1 Czajkowski Tomasz 20,9
2 Ryszka Wojciech 11,0
3 Piórkowski Łukasz 11,0
4 Mohamed Hamdi Ben 9,5
5 Marcol Piotr 9,4
6 Przybyła Zbigniew 8,9