Aktualności






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 2 Lidze BLK!
07-05-2011
Maciej Goryl (FireSecurity)
25 pkt, 13 zb, 3 as, 4 prz, 3 bl - eval 40

Łukasz Mądry (FireSecurity)
38 pkt, 18 zb, 5 as, 3 prz - eval 54

Jakub Pawlus (ZSME Żywiec)
20 pkt, 29 zb, 2 prz, 3 bl - eval 42

Dawid Czarniak (Filia Ustroń)
30 pkt (5x3), 7 zb, 2 as, 2 prz - eval 23

Szymon Handerek (LO Kopernik Żywiec)
21 pkt, 7 zb, 2 as, 3 prz - eval 20

MVP 7. kolejki został Łukasz Mądry!

Gratulacje!






Terminarz rozgrywek do końca maja 2011!
23-04-2011
I.
Wszystkie mecze zaplanowane do końca maja dostępne są już w terminarzu XXVIII edycji. W związku z tym, że to dość długi okres czasu chcielibyśmy poinformować o kilku istotnych faktach ściśle związanych z terminarzem rozgrywek:
- Od kilku zespołów wpłynęły prośby o nierozgrywanie meczów w przyszły weekend. Na szczeście udało się tak ustawić terminarz, że "weekend majowy" jako popularny termin wyjazdów i urlopów będzie wolny od rozgrywek ligi - życzymy wszystkim udanego wypoczynku!
- W dniach 21-22 maja nie są również zaplanowane żadne mecze z powodu rozgrywanych w nadmorskim Dziwnowie Mistrzostwach Polski Sędziów Koszykówki, w których na parkietach rywalizować będzie zdecydowana większość sędziów z BLK. Nasz region (Bielsko-Biała i okolice), a pośrednio też Bielską Ligę Koszykówki będzie reprezentował zespół "Harnasie" - nie będzie łatwo więc prosimy trzymać za nas kciuki :).
- W dniach 4-5 czerwca już tradycyjnie parkiet zamieniamy na asfalt, czyli czas na kolejną edycję "Koszykówki na Błoniach" - wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy na turniej streetballa (szczegóły w odpowiednim czasie na stronie BLK).

W związku z pytaniami o terminarz rozgrywek chcielibyśmy poinformować, że w soboty i niedziele na hali Victoria przy ul. Bratków 16 oprócz rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki odbywa się również wiele innych imprez i rozgrywek sportowych, a wszystkie dostępne dla nas terminy staramy się zawsze jak najlepiej wykorzystać.

II.
Finał Pucharu Ligi, w którym spotkają się drużyny Klippers i Shakers odbędzie się w niedzielę 29 maja o 18:00!
Wszystkich sympatyków koszykówki zapraszamy na trybuny bo emocji na pewno nie zabraknie, a mecz na pewno będzie świetną rozgrzewką przed czerwcem, w którym poznamy wszystkie rozstrzygnięcia w XXVIII edycji BLK!

Pozdrawiamy!






Wielkanoc 2011
23-04-2011
Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a także jak największych sukcesów na płaszczyźnie sportowej życzy Bielska Liga Koszykówki :).






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
18-04-2011
I.
W ten weekend rozegrane zostały kolejne mecze w BLK, a poniższe tabele przedstawiają aktualną sytuację we wszystkich grupach.

1 BLK

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
Shakers - 6 (297-206) 1,44
Klippers - 5 (275-254) 1,08
Lejkers - 5 (208-225) 0,92
Elefanty Infonet Projekt - 4 (209-209) 1,00
Galacticos - 4 (233-275) 0,85
SamoObrona - 3 (211-264) 0,80

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
Zryw Bielsko-Biała - 4 (131-110) 1,19
AZS Cieszyn - 3 (123-98) 1,26
Sportmaster.pl - 3 (138-152) 0,91
Magneti Marelli BT - 2 (119-151) 0,79

2 BLK

Grupa E (rywalizacja o miejsca 1-8)
Mcomp Group - 2 (85-55) 1,55
NSBB - 2 (85-63) 1,35
CSW Kozy - 1 (63-85) 0,74
No Flow - 1 (55-85) 0,65

Grupa F (rywalizacja o miejsca 1-8)
Rosomaki - 2 (69-58) 1,19
FireSecurity - 2 (70-60) 1,17
Pretorianie - 1 (60-70) 0,86
Kultura i Sport Żywiec - 1 (58-69) 0,84

Grupa G (rywalizacja o miejsca 9-16)
LO Kopernik Żywiec - 4 (127-107) 1,19
12 Małp - 3 (129-111) 1,16
ZSME Żywiec - 3 (114-134) 0,85
WSEH - 2 (112-130) 0,86

Grupa H (rywalizacja o miejsca 9-16)
Filia Ustroń - 2 (67-57) 1,18
Astar Team - 2 (58-56) 1,04
Game Over - 1 (56-58) 0,97
Libra - 1 (57-67) 0,85

II.
Wczoraj rozegrane zostały również półfinały Pucharu Ligi i po bardzo zaciętych spotkaniach poznaliśmy parę finalistów - czyli zespoły Klippers i Shakers. W najbliższym czasie wyznaczony zostanie termin rozegrania finału PL, a informacja o tym będzie znajdować się w jednym z kolejnych komunikatów.

Wszystkie szczegóły dotyczące meczów znajdują się w terminarzu XXVIII i XXVII (Puchar Ligi) edycji, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 1/2 Pucharu Ligi!
17-04-2011
Konrad Kotowski (Klippers)
17 pkt, 11 zb, 2 as, 2 prz - eval 23

Maciej Miśkiewicz (Klippers)
21 pkt (5x3), 7 zb, 5 as - eval 19

Robert Kozaczka (Shakers)
20 pkt, 9 zb - eval 23

Tomasz Luber (AZS Cieszyn)
32 pkt (4x3), 2 zb, 2 prz - eval 25

Mariusz Depczyński (Elefanty Infonet Projekt)
9 pkt, 14 zb, 2 as, 2 prz - eval 17

MVP 1/2 Pucharu Ligi został Tomasz Luber!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 2 Lidze BLK!
17-04-2011
Tomasz Śpiewak (Rosomaki)
21 pkt (5x3), 5 zb, 6 as, 2 prz - eval 24

Paweł Zatorski (Rosomaki)
14 pkt, 12 zb, 4 as, 3 bl - eval 30

Karol Barglik (NSBB)
20 pkt (2x3), 7 zb, 2 prz, 3 bl - eval 27

Przemysław Mrozek (Mcomp Group)
31 pkt (7x3), 10 zb, 4 as, 5 prz, 4 bl - eval 44

Jan Viscardi (Mcomp Group)
26 pkt, 11 zb, 2 as, 3 prz - eval 25

MVP 6. kolejki został Przemysław Mrozek!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 1 Lidze BLK!
17-04-2011
Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli BT)
15 pkt, 9 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl - eval 17

Michał Talik (AZS Cieszyn)
9 pkt, 11 zb, 3 as, 5 prz - eval 17

Tomasz Luber (AZS Cieszyn)
23 pkt (5x3), 3 prz - eval 16

Roman Miszczyk (Zryw Bielsko-Biała)
15 pkt (2x3), 2 zb, 4 as, 2 prz - eval 19

Artur Ciupka (Sportmaster.pl)
19 pkt (3x3), 5 zb, 3 as - eval 19

MVP 7. kolejki został Roman Miszczyk!

Gratulacje!






Zmiany w terminarzu na najbliższy weekend!
11-04-2011
Uwaga! W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację o pewnych ograniczeniach w dostępie do hali w najbliższą sobotę (konieczność rozegrania meczu ligowego przez tenisistów stołowych). W związku z tym nastąpiły zmiany w terminarzu rozgrywek. Wszystkie szczegóły przedstawione są poniżej, a także w odpowiednim dziale na stronie ligi. Przypominamy że mecze Pucharu Ligi (PL) podlegają pod XXVII edycję.

16 IV 2011 (sobota)
10:20 Magneti Marelli BT - AZS Cieszyn (1 BLK)
12:00 WSEH - ZSME Żywiec (2 BLK)
13:40 FireSecurity - Pretorianie (2 BLK)
18:40 Mcomp Group - No Flow (2 BLK)

17 IV 2011 (niedziela)
12:00 12 Małp - LO Kopernik Żywiec (2 BLK)
13:40 NSBB - CSW Kozy (2 BLK)
15:20 Sportmaster.pl - Zryw Bielsko-Biała (1 BLK)
17:00 Rosomaki - Kultura i Sport Żywiec (2 BLK)
18:40 Klippers - AZS Cieszyn (PL)
20:20 Elefanty Infonet Projekt - Shakers (PL)

Mecz Mcomp - No Flow odbędzie się w sobotę bezpośrednio po zakończeniu spotkania tenisistów stołowych. Niestety istnieje niewielkie ryzyko, że rozpocznie się kilkanaście minut później niż przewiduje terminarz, jednak drużyny prosimy o punktualne pojawienie się na hali.

Za wszystkie niedogodności związane ze zmianami w terminarzu przepraszamy, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 2 Lidze BLK!
11-04-2011
Jarosław Żyrek (12 Małp)
18 pkt, 4 zb, 3 as, 3 prz - eval 21

Dawid Czarniak (Filia Ustroń)
30 pkt (3x3), 3 zb, 8 prz - eval 22

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
23 pkt, 28 zb, 3 prz, 2 bl - eval 35

Kacper Wieczorek (LO Kopernik Żywiec)
28 pkt (2x3), 6 zb, 5 as, 8 prz - eval 22

Marcin Kiszka (WSEH)
11 pkt, 28 zb, 6 prz - eval 29

MVP 5. kolejki został Grzegorz Harężlak!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 1 Lidze BLK!
10-04-2011
Piotr Karnia (Klippers)
34 pkt (8x3), 3 zb, 4 as, 3 prz - eval 28

Robert Kozaczka (Shakers)
29 pkt (2x3), 19 zb, 2 as, 2 prz, 2 bl - eval 45

Grzegorz Błotko (Shakers)
27 pkt (3x3), 7 zb, 5 as, 2 prz - eval 35

Remigiusz Bury (Galacticos)
30 pkt (4x3), 5 zb, 5 as, 3 prz - eval 29

Jakub Chrapek (Galacticos)
16 pkt, 15 zb - eval 26

MVP 6. kolejki został Robert Kozaczka!

Gratulacje!
Obejrzyj film
1 Goryl Maciej 15,5
2 Chrapek Jakub 14,3
3 Staniek Tomasz 12,5
4 Raczyński Arkadiusz 12,0
5 Przybyła Zbigniew 10,7
6 Dąbkowski Tomasz 10,5
1 Malarz Kamil 2,7
2 Grygier Michał 2,0
3 Marcol Piotr 2,0
4 Jurzak Maciej 1,5
5 Dąbkowski Tomasz 1,5
6 Przybyła Zbigniew 1,3