Aktualności






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim) – 28,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Orły Mirosława K.) – 16,8 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Orły Mirosława K.) – 7,3 as/mecz

Bloki
Kamil Klapa (BraveHearts Oświęcim) – 2,4 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Orły Mirosława K.) – 4,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Artur Wilk (BraveHearts Oświęcim) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Paweł Mazur (Not Found) – 38,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Mateusz Mach (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 86,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 28,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Honkisz (Grim Reapers) – 17,8 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 6,7 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,3 bl/mecz

Przechwyty
Maciej Jarosz (Monolith) – 4,3 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Krystian Wojas (Daas Basket Hills B-B MU-18) – 66,2%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 40,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Leszek Kubica (12 Małp) – 83,3%

Gratulujemy!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 - podsumowanie turnieju
05-06-2016
Facebook Twitter

W tym roku rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach, jak zawsze nie zabrakło sportowych emocji, fajnego klimatu i... pięknej pogody :).

Open mężczyzn

1. zDolny Śląsk (Mateusz Kasiński, Paweł Nowicki, Piotr Warawko, Michał Zygadło)
2. Prime Time
3. Kobe powiedział, że są nieźli

U-16 i U-18 mężczyzn

1. TOO EASY (Kamil Wojas, Krystian Wojas, Maciej Wojdyła)
2. Młode Wilki
3. Rice Nation

U-16 i U-18 kobiet

1. 007 (Natalia Blachura, Karolina Kowalczyk, Maja Szydlik, Kinga Wrzeszcz)
2. Torpedy
3. BASKETFUN

Konkurs rzutów za 3 punkty

1. Antoni Gołębiewski
2. Piotr Karnia
3. Tomasz Figura

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za fajną atmosferę w czasie całego turnieju, osobom zaangażowanym w organizację, a także wszystkim partnerom imprezy:

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- Mega Sport (www.megasportbielsko.pl)
- 3/4 UDGS (www.34udgs.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- Spalding (www.spalding.pl)

Do zobaczenia w przyszłym roku!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3x3 już w sobotę!
01-06-2016
Facebook Twitter

I. TERMIN I MIEJSCE
Turniej zostanie rozegrany w sobotę 4 czerwca 2016 roku od godz. 9:00 na boiskach w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury ul. Słowackiego 27 - pierwsza kolejka spotkań o godz. 9:00!

II. UCZESTNICY
Turniej prowadzony będzie wyłącznie w kategoriach:

- OPEN mężczyn
- U-18 M - 1998 i młodsi połączona z U-16 M - 2000 i młodsi
- U-18 M - 1998 i młodsze połączona z U-16 K - 2000 i młodsze

Z powodu zbyt małej ilości zespołów w kategoriach OPEN kobiet i U-14 K - 2002 i młodsze do turnieju nie zostały przyjęte następujące zespoły:

BEZ SPINY (Lipowa)
WINGS (Bielsko-Biała)

W przypadku opłacenia przez te drużyny wpisowego prosimy o kontakt z biuro@blk.com.pl celem ustalenie formy jego zwrotu.

Do udziału w turnieju NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2016 w Koszykówce 3x3 zakwalifikowane zostały następujące zespoły:

OPEN mężczyzn

1. RAZEM PONAD KILO (Żywiec)
2. x49 (Bielsko-Biała)
3. MWMS (Bielsko-Biała)
4. MEGASPORT (Bielsko-Biała)
5. PRIME TIME (Bielsko-Biała)
6. GIEZETY (Bielsko-Biała)
7. TRUDNO ZDECYDOWAĆ (Bielsko-Biała)
8. DLA ZABAWY 3 (Bielsko-Biała)
9. BYSTRZAKI (Bystra)
10. KOBE POWIEDZIAŁ ŻE SĄ NIEŹLI (Bielsko-Biała)
11. zDOLNY ŚLĄSK (Wrocław)
12. SZAFKA Z IKEI (Bielsko-Biała)
13. LIPOWA WARRIORS (Lipowa)
14. ALTER EGO (Bielsko-Biała)
15. KRZEM TEAM (Skoczów)
16. AUROCHS (Oświęcim)
17. WOODCUTTERS (Bielsko-Biała)

Kategorie połączone: U-18 M - 1998 i młodsi + U-16 M 2000 i młodsi

1. TOO EASY (Bielsko-Biała)
2. GROMOWŁADNI (Brzezinka)
3. MŁODE WILKI (Wilkowice)
4. KUCYKI (Bielsko-Biała)
5. RICE NATION (Bielsko-Biała)
6. BLOK (Bielsko-Biała)

Kategorie połączone: U-18 K - 1998 i młodsze + U-16 K 2000 i młodsze

1. ASNYCZAKI (Bielsko-Biała)
2. TORPEDY (Bielsko-Biała)
3. BASKETFUN (Bystra)
4. 007 (Bielsko-Biała)

III. SYSTEM ROZGRYWEK
Turniej zostanie przeprowadzony systemem eliminacji w grupach i fazy play-off do wyłonienia zwycięzców lub w przypadku znaczącej różnicy pomiędzy ilością zgłoszonych i zweryfikowanych zespołów innym systemem, który gwarantuje każdemu zespołowi rozegranie przynajmniej 3 spotkań (minimum 2) w turnieju.

IV. PRZEPISY
Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry 3x3 FIBA wersji 2015 (szczegółowa treść przepisów na stronie www.3x3.com.pl/pobierz.php).

V. KONKURSY
W trakcie trwania rozgrywki finałowej przeprowadzony zostanie otwarty konkurs rzutów za 3 punkty!

Zgłoszenia do konkursów można będzie dokonywać w biurze zawodów. Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników w konkursach.

VI. NAGRODY
Zwycięzca, a także zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz partnerów turnieju.
Najlepsi w konkursie otrzymują nagrody rzeczowe.

VII. SPRAWY ORGANIZACYJNE
1. Uzupełnienie ewentualnych braków w dokumentach rejestracyjnych odbędzie się w dniu zawodów od godz. 8:00 według następującego programu minutowego:

8.00 – 8.10
MWMS (Bielsko-Biała)
PRIME TIME (Bielsko-Biała)
GIEZETY (Bielsko-Biała)
TRUDNO ZDECYDOWAĆ (Bielsko-Biała)
DLA ZABAWY 3 (Bielsko-Biała)

8.10 – 8.20
MEGASPORT (Bielsko-Biała)
KOBE POWIEDZIAŁ ŻE SĄ NIEŹLI (Bielsko-Biała)
SZAFKA Z IKEI (Bielsko-Biała)
ALTER EGO (Bielsko-Biała)
WOODCUTTERS (Bielsko-Biała)
TOO EASY (Bielsko-Biała)
KUCYKI (Bielsko-Biała)

8.20 – 8.30
RICE NATION (Bielsko-Biała)
BLOK (Bielsko-Biała)
ASNYCZAKI (Bielsko-Biała)
TORPEDY (Bielsko-Biała)
BASKETFUN (Bystra)
007 (Bielsko-Biała)
BYSTRZAKI (Bystra)

8.30 – 8.40
x49 (Bielsko-Biała)
RAZEM PONAD KILO (Żywiec)
LIPOWA WARRIORS (Lipowa)
KRZEM TEAM (Skoczów)
GROMOWŁADNI (Brzezinka)
MŁODE WILKI (Wilkowice)
AUROCHS (Oświęcim)
zDOLNY ŚLĄSK (Wrocław)

2. Około godz. 8:45 odbędzie się losowanie grup w poszczególnych kategoriach.
3. Rozpoczęcie meczów o godz. 9:00, a grać o tej godzinie będzie kategoria OPEN mężczyzn.
4. Uczestnicy turnieju muszą występować w jednolitych koszulkach z numerami.
5. Przypominamy o konieczności dostarczenia następujących dokumentów do biura zawodów w trakcie weryfikacji zespołów:
- Karta zgłoszenia,
- Oświadczenie zdrowotno-ubezpieczeniowe,
- Zgoda opiekunów prawnych na udział w turnieju osób niepełnoletnich (dotyczy oczywiście zawodników niepełnoletnich),
- Potwierdzenie przelewu na konto bankowe (dotyczy płatności przelewem).

W przypadku niedopełnienia ww. formalności organizatorzy zastrzegają możliwość niedopuszczenia do turnieju zawodnika, a nawet całej drużyny!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy!
19-05-2016
Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę (4 czerwca) odbędzie się NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy wszystkich spragnionych sportowej rywalizacji i świetnej zabawy!

Podobnie jak rok temu przygotowaliśmy specjalną stronę - www.3x3.com.pl - to właśnie tutaj można znaleźć praktycznie wszystko, czyli możliwość rejestracji zespołów, potrzebne dokumenty, przepisy itp.

Rozpoczęcie turnieju o 9:00 na obiektach kompleksu sportowego w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 27 w Bielsku-Białej).

W tym roku zapisy do wszystkich kategorii będą możliwe do 1 czerwca (środa) do godziny 21:00, tylko i wyłącznie przez aktywny arkusz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie www.3x3.com.pl.

Zapraszamy do sportowej rywalizacji w następujących kategoriach:

- OPEN Kobiet
- U-18 K (1998 i młodsze)
- U-16 K (2000 i młodsze)
- U-14 K (2002 i młodsze)


- OPEN Mężczyzn
- U-18 M (1998 i młodsi)
- U-16 M (2000 i młodsi)
- U-14 M (2002 i młodsi)


We wszystkich kategoriach przewidzieliśmy nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów!

Już teraz chcielibyśmy podziękować za pomoc wszystkim partnerom NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3x3!

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- Mega Sport (www.megasportbielsko.pl)
- 3/4 UDGS (www.34udgs.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- Spalding (www.spalding.pl)

www.3x3.com.pl
www.blk.com.pl

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 1 Lidze BLK!
31-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Aleksander Śpiewak (Elefanty)
32 pkt (2x3), 6 zb, 6 as – eval 25

Mateusz Adamus (Shakers)
22 pkt (6x3), 7 zb, 6 as, 3 prz – eval 24

Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec)
26 pkt, 9 zb, 1 as, 1 prz, 3 bl – eval 28

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
13 pkt, 4 zb, 8 as, 1 prz – eval 16

Piotr Męcnarowski (Shakers)
16 pkt (1x3), 15 zb, 3 as – eval 29

MVP 10. kolejki w 1 lidze został Piotr Męcnarowski!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
31-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Jakub Masłowski (Orły Mirosława K.)
31 pkt, 19 zb, 3 prz, 1 bl – eval 40

Maciej Worwa (Aurochs)
28 pkt (2x3), 10 zb, 2 as, 5 prz, 4 bl – eval 37

Tomasz Śpiewak (Rosomaki)
15 pkt (1x3), 10 zb, 4 as, 4 prz – eval 19

Łukasz Bartlewski (Wrona Wings)
24 pkt, 10 zb, 1 as, 2 prz, 2 bl – eval 26

Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim)
41 pkt (1x3), 5 zb, 10 as, 2 prz – eval 45

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Marcin Kajor!






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
30-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Double B Nation - 14
2. Klippers – 14
3. Shakers - 13
4. Galacticos Basket Żywiec - 13
5. Elefanty - 13
6. OPTYK Ewa Jasiczek - 11/12
7. SamoObrona - 10
8. Hustlerzy Andrychów – 10
9. Zryw Bielsko-Biała - 9/10

O końcowej kolejności dla zespołów Double B Nation i Klippers zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Shakers, Galacticos Basket Żywiec i Elefanty potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Elefanty - Galacticos Basket Żywiec 57:49
Shakers - Elefanty 106:83
Galacticos Basket Żywiec - Shakers 64:61


1. Shakers - 3 (167-147 / +20)
2. Galacticos Basket Żywiec - 3 (113-118 / -5)
3. Elefanty - 3 (140-155 / -15)

O końcowej kolejności dla zespołów SamoObrona i Hustlerzy Andrychów zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Do rozegrania w 1 lidze pozostało jeszcze zaległe spotkanie OPTYK Ewa Jasiczek - Zryw Bielsko-Biała, jednak bez względu na jego wynik, obie drużyny zakończą sezon zasadniczy na miejscach jak w przedstawionej powyżej tabeli.

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Double B Nation – Galacticos Basket Żywiec oraz Klippers - Shakers!

III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
30-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. BraveHearts Oświęcim - 16
2. Orły Mirosława K. – 14
3. Aurochs - 13
4. NSBB - 13
5. Not Found - 11
6. Wrona Wings - 11
7. Rosomaki - 11
8. Tokyo 2020 – 10
9. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 9

O końcowej kolejności dla zespołów Aurochs i NSBB zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Not Found, Wrona Wings i Rosomaki potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Not Found - Wrona Wings 60:65
Rosomaki - Not Found 56:88
Wrona Wings - Rosomaki 63:68


1. Not Found - 3 (148-121 / +27)
2. Wrona Wings - 3 (128-128 / 0)
3. Rosomaki - 3 (124-151 / -27)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania BraveHearts Oświęcim – NSBB oraz Orły Mirosława K. – Aurochs!

III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
28-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Pretorianie - 14
2. Daas Basket Hills Bielsko-Biała – 12
3. Apache - 11
4. Narnia 420ers - 11
5. Dziki Bagienne - 9
6. Akademia Basketu - 9
7. Young Blood - 9
8. Siła Ustroń – 9

O końcowej kolejności dla zespołów Apache i Narnia 420ers zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Dziki Bagienne, Akademia Basketu, Young Blood i Siła Ustroń potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Akademia Basketu - Siła Ustroń 84:78
Siła Ustroń - Young Blood 45:51
Dziki Bagienne - Siła Ustroń 64:81
Akademia Basketu - Young Blood 69:53
Akademia Basketu - Dziki Bagienne 41:89
Dziki Bagienne - Young Blood 67:60


1. Dziki Bagienne - 5
2. Akademia Basketu - 5
3. Young Blood - 4
4. Siła Ustroń - 4

W ostateczności o kolejności dla zespołów Dziki Bagienne i Akademia Basketu oraz Young Blood i Siła Ustroń zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 13
2. Grim Reapers - 13
3. 12 Małp - 13
4. Monolith - 11
5. Lutnia Uniforms - 10
6. Komorowice Woodcutters - 9
7. MOSiR KiS Żywiec - 8
8. Skrzydlaci - 7

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18, Grim Reapers i 12 Małp potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

12 Małp - Grim Reapers 81:69
Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 12 Małp 86:61
Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - Grim Reapers 63:79


1. Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 3 (149-140 / +9)
2. Grim Reapers - 3 (148-144 / +4)
3. 12 Małp - 3 (142-155 / -13)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Pretorianie – Grim Reapers oraz Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 – Daas Basket Hills Bielsko-Biała!

Na początku czerwca w 3 lidze rozegrane zostaną również spotkania:

- o 5. miejsce – Apache - 12 Małp
- o 7. miejsce – Narnia 420ers - Monolith
- o 9. miejsce – Dziki Bagienne - Lutnia Uniforms
- o 11. miejsce – Akademia Basketu - Komorowice Woodcutters
- o 13. miejsce – Young Blood - MOSiR KiS Żywiec
- o 15. miejsce – Siła Ustroń - Skrzydlaci


III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).
Obejrzyj film
1 Klimek Rafał 4,0
2 Gonczarenko Jarosław 3,5
3 Kruczek Sławomir 3,3
4 Marcol Piotr 3,3
5 Wojas Krystian 3,3
6 Kręcichwost Tomasz 3,0
1 Szybowicz Grzegorz 8,0
2 Janicki Oskar 7,3
3 Żak Wojciech 7,3
4 Koźlik Michał 6,7
5 Słodownik Mariusz 6,7
6 Wojdyła Maciej 6,3