Aktualności






Zbiorka dla uchodźców z Ukrainy!
22-03-2022
W czasie meczów rozgrywanych w najbliższy weekend będziemy prowadzić zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy!

Przy stoliku sędziowskim będziemy odbierać używane torby sportowe, walizki, większe plecaki, a nawet duże torby zakupowe znane z hipermarketów czy sklepów budowlanych!

Z pewnością wielu z was posiada w starsze i już niepotrzebne rzeczy wymienione powyżej, które mogą przydać się potrzebującym w czasie pobierania i transportu rzeczy z punktów i magazynów prowadzonych przez organizacje zajmujące się pomocą uchodźcom!

Wszystkie wymienione rzeczy zostaną przekazane Kamilowi z We Coffee, który zaangażowany jest w pomoc obywatelom Ukrainy przebywającym w tym trudnym czasie w naszym regionie!






Najlepsze "5ki" w 4. kolejce BLK!
16-03-2022

1 liga

W jedynym rozegranym meczu w 1 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Kamil Malarz (Double B Nation) - 13 pkt (1x3), 20 zb, 2 as, 1 bl - eval 31!

2 liga

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
26 pkt (1x3), 10 zb, 11 as, 1 prz – eval 35

Janusz Cholewa (Hustlerzy Andrychów)
16 pkt (4x3), 6 zb, 3 as, 2 prz – eval 18

Michał Grygier (Impact Basket Team)
32 pkt (3x3), 7 zb, 10 as, 13 prz – eval 48

Rafał Tokarski (Impact Basket Team)
18 pkt (1x3), 3 zb, 6 as, 3 prz – eval 23

Konrad Konieczny (Crazy Ducks)
8 pkt, 9 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 18

MVP 4. kolejki w 2 lidze został Michał Grygier!

3 liga

Sebastian Tworuszka (Wrony Reunion)
10 pkt, 15 zb, 1 as, 5 prz, 5 bl – eval 23

Piotr Stolarczyk (Wrony Reunion)
35 pkt (6x3), 4 zb, 6 as, 5 prz, 1 bl – eval 33

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
12 pkt (1x3), 16 zb, 1 as, 11 bl – eval 23

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
29 pkt (5x3), 8 zb, 5 as, 4 prz – eval 22

Artur Tyc (Czwartkowa Sala)
14 pkt, 16 zb, 4 prz – eval 22

MVP 4. kolejki w 3 lidze został Piotr Stolarczyk!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 3. kolejce BLK!
09-03-2022

1 liga

Maciej Goryl (Elefanty)
10 pkt, 12 zb, 1 as, 2 prz, 5 bl – eval 22

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
21 pkt (4x3), 16 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 31

Maciej Wojdyła (Double B Nation)
20 pkt (2x3), 10 zb, 6 as, 2 prz – eval 24

Wojciech Ficek (MożemY)
30 pkt (5x3), 7 zb, 1 as, 1 prz – eval 34

Leszek Siwy (MożemY)
25 pkt (5x3), 10 zb, 9 as, 1 prz, 1 bl – eval 32

MVP 3. kolejki w 1 lidze został Wojciech Ficek!

2 liga

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
28 pkt (7x3), 14 zb, 4 as, 2 prz – eval 30

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
24 pkt (2x3), 10 zb, 6 as, 3 prz – eval 29

Jakub Gąsiorek (Grim Reapers)
30 pkt (2x3), 7 zb, 1 as, 1 prz, 3 bl – eval 29

Maciej Korejba (Grim Reapers)
24 pkt, 9 zb, 2 prz, 1 bl – eval 20

Łukasz Sajdak (Hustlerzy Andrychów)
9 pkt, 14 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 19

MVP 3. kolejki w 2 lidze został Marcin Sulikowski!

3 liga

Sebastian Tworuszka (Wrony Reunion)
22 pkt, 19 zb, 1 as, 1 prz – eval 32

Piotr Stolarczyk (Wrony Reunion)
22 pkt (2x3), 1 zb, 6 as, 4 prz – eval 24

Dominik Malak (Przekręty)
24 pkt (2x3), 9 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 23

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
28 pkt (1x3), 2 zb, 4 as, 6 prz – eval 24

Mateusz Dobija (Akademia Basketu)
16 pkt, 4 zb, 2 as, 2 prz – eval 17

MVP 3. kolejki w 3 lidze został Sebastian Tworuszka!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 2. kolejce BLK!
02-03-2022

1 liga

Mateusz Czekajło (Na Rondzie Team Żory)
21 pkt (3x3), 5 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 22

Dawid Czkór (Na Rondzie Team Żory)
9 pkt, 11 zb, 1 as, 1 prz – eval 21

Krzysztof Franczuk (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)
24 pkt (7x3), 2 zb, 2 as, 3 prz – eval 24

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)
16 pkt, 9 zb, 1 as, 2 prz – eval 19

Wojciech Ficek (MożemY)
28 pkt (5x3), 6 zb, 3 as – eval 25

MVP 2. kolejki w 1 lidze został Krzysztof Franczuk!

2 liga

W jedynym rozegranym meczu w 2 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Maciej Łatka (Koszykarscy Ziomale Żory) - 13 pkt, 7 zb, 5 as, 4 prz - eval 22!

Gratulujemy!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 1/49
01-03-2022
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 27 lutego 2022 roku, po zapoznaniu się z protokołami z meczów Na Rondzie Team Żory – LA 2028 i Elefanty – Shakers rozegranych w dniu 20 lutego 2022 roku, a także po analizie protestu jednego z ukaranych oraz zeznań świadków podmiotowego wydarzenia, postanowiła co następuje:

1. Udzielić ostrzeżenia Damianowi Serafinowi (LA 2028) za słowne prowokowanie przeciwnika oraz ironiczne komentowanie decyzji sędziego.

2. Udzielić ostrzeżenia Pawłowi Garusowi (Elefanty) za niestosowne zachowanie wobec przeciwników i sędziów.

3. Nałożyć karę dożywotniej dyskwalifikacji na Tomasza Stańka (Elefanty) za karygodne zachowanie, wulgaryzmy kierowane wobec sędziów, niezastosowanie się do ich decyzji oraz kłamliwe informacje i komentarze jakie umieścił w swoim odwołaniu.

Podejmując tak drastyczną decyzję, Komisja Dyscyplinarna BLK wzięła pod uwagę fakt, że Tomasz Staniek w minionych latach kilkakrotnie zawieszany był już w prawach zawodnika za analogiczne wybryki (recydywa), co dowodzi braku autorefleksji ukaranego, a także nieskuteczności zastosowanych wobec niego kar. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK uważa, że zawodnik mający wiele sportowych osiągnięć, powinien świecić przykładem i być wzorem dla młodszych kolegów, a robił coś dokładnie odwrotnego.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsze "5ki" w 1. kolejce BLK!
23-02-2022

1 liga

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
12 pkt (1x3), 18 zb, 1 prz – eval 26

Krystian Łagowski (Na Rondzie Team Żory)
14 pkt, 11 zb, 3 as – eval 24

Maciej Goryl (Elefanty)
17 pkt, 16 zb, 1 as, 3 prz – eval 23

Roma Mirnyi (Elefanty)
17 pkt (2x3), 3 zb, 1 as, 2 prz – eval 14

Kamil Szopa (Shakers)
30 pkt (2x3), 8 zb, 1 as, 3 prz, 2 bl – eval 27

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Robert Kozielski!

2 liga

W jedynym rozegranym meczu w 2 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) - 33 pkt (6x3), 11 zb, 11 as, 1 prz - eval 47!

3 liga

Jakub Wajner (Przekręty)
29 pkt (3x3), 7 zb, 2 as, 3 prz, 2 bl – eval 28

Dominik Malak (Przekręty)
13 pkt, 10 zb, 7 as, 4 prz, 1 bl – eval 15

Dawid Paluch (Rosomaki)
9 pkt, 8 zb, 1 as, 5 prz – eval 14

Marek Copija (Rosomaki)
10 pkt, 6 zb, 1 prz – eval 10

Michał Różycki (Snipers)
11 pkt (1x3), 6 zb, 1 as, 1 prz – eval 15

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Jakub Wajner!

Gratulujemy!






Podsumowanie turnieju kwalifikacyjnego!
23-02-2022
Po rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego do aktualnego sezonu w 3 lidze zagrają Big Bad Wolf, Wrony Reunion i Czwartkowa Sala!

Dziękujemy za sportową postawę zespołowi Rybnik Razors i zapraszamy do kolejnej edycji!

Big Bad Wolf - Czwartkowa Sala 57 : 45
Rybnik Razors - Wrony Reunion 24 : 53
Rybnik Razors - Czwartkowa Sala 46 : 54

Do zobaczenia!






49. edycja BLK - komunikat organizacyjny
16-02-2022
I.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do zbliżającego się sezonu przyjmiemy 27 drużyn, a rozgrywki będą odbywać się w 3 ligach po 9 zespołów.

1 liga
1. Na Rondzie Team Żory
2. MożemY
3. Elefanty
4. Double B Nation
5. Shakers
6. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
7. Team Rybnik
8. LA 2028
9. KS Bystra


W związku z decyzją zespołu Hustlerzy Andrychów o kontynuacji gry w 2 lidze, zespół KS Bystra będzie występował w 1 lidze bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. Impact Basket Team
3. Koszykarscy Ziomale Żory
4. NSBB
5. Grim Reapers
6. Fourty Plus
7. Maximus Team
8. Pretorianie
9. Crazy Ducks


W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Kentuchy Bucks, w 2 lidze będą występowały drużyny Pretorianie i Crazy Ducks bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

3 liga
1. Rosomaki
2. Sprintex Basket Crew
3. Akademia Basketu
4. Przekręty
5. Snipers
6. Basket Hills Bielsko-Biała
7. TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
8. TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
9. TURNIEJ KWALIFIKACYJNY


II.
Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w najbliższą sobotę (19 lutego) dla wszystkich nowych zespołów zgłoszonych do zbliżającego się sezonu - Big Bad Wolf, Czwartkowa Sala, Rybnik Razors, Wrony Reunion i MVP Team!

Do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki jesteśmy w stanie organizacyjnie przyjąć trzy nowe zespoły, w związku z tym podjęliśmy następujące decyzje:
1. W pierwszej kolejności o godz. 10:00 i 11:00 w drodze przeprowadzonego przez nas losowania zagrają Big Bad Wolf - Czwartkowa Sala oraz Rybnik Razors - Wrony Reunion. Zwycięzcy tych meczów uzyskają automatycznie możliwość rywalizacji w zbliżającym się sezonie.
2. W ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego o godz. 12:00 spotkają się przegrani z meczów o godz. 10:00 i 11:00, a stawką tego meczu będzie ostatnie miejsce w lidze w zbliżającym się sezonie.

10:00 Big Bad Wolf - Czwartkowa Sala
11:00 Rybnik Razors - Wrony Reunion
12:00 przegrany z meczu o godz. 10:00 - przegrany z meczu o godz. 11:00


W związku z wycofaniem się z turnieju kwalifikacyjnego drużyny MVP Team nie odbędzie się mecz o godz. 9:00, a aktualny terminarz prezentuje się jak powyżej!

Wszystkie mecze w turnieju kwalifikacyjnym, podobnie jak w poprzednich edycjach, będą rozgrywane w formule 4 x 8 minut z częściowo zatrzymywanym czasem gry. Przed rozegraniem każdego meczu przedstawiciel każdego zespołu będzie zobowiązany zapłacić 80zł / mecz osobie obecnej na stoliku sędziowskim. Całą resztę kosztów rozegrania turnieju kwalifikacyjnego pokryje Bielska Liga Koszykówki ze środków własnych.

Uwaga!
Jeżeli zaproponowane warunki przeprowadzenia całego turnieju nie odpowiadają którejś z drużyn to prosimy poinformować o rezygnacji organizatorów nie później niż w czwartek do godz. 20:00!


III.
W najbliższych godzinach zostanie uruchomiony terminarz rozgrywek na naszej stronie internetowej, prosimy o cierpliwość!

Jednak już w tej chwili informujemy, że w najbliższy weekend rozegrane zostaną następujące spotkania:

19 lutego (sobota)
10:00 - 13:00 - TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
13:20 Przekręty - Sprintex Basket Crew
15:00 Snipers - Rosomaki

20 lutego (niedziela)
16:20 Hustlerzy Andrychów - Pretorianie
18:00 Na Rondzie Team Żory - LA 2028
19:40 Shakers - Elefanty


Do zobaczenia!






Zapraszamy do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
08-02-2022

Lista drużyn zgłoszonych do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 16 lutego, godz. 20:00):

1 liga
1. Elefanty
2. Na Rondzie Team Żory
3. LA 2028
4. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
5. Double B Nation
6. MożemY
7. Team Rybnik
8. Shakers
9. Hustlerzy Andrychów

2 liga
1. Grim Reapers
2. Koszykarscy Ziomale Żory
3. Maximus Team
4. NSBB
5. KS Bystra
6. Fourty Plus
7. Pretorianie (Sinergia eco)
8. Impact Basket Team (Washington Bultens)

3 liga
1. Basket Hills Bielsko-Biała
2. Akademia Basketu
3. Crazy Ducks
4. Przekręty
5. Sprintex Basket Crew
6. Snipers
7. Rosomaki

nowe zespoły
1. Big Bad Wolf
2. Czwartkowa Sala
3. Rybnik Razors
4. Wrony Reunion
5. MVP Team


I.
Zapraszamy wszystkich do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do 16 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu - prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

Do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki będziemy przyjmować zespoły w następującej kolejności:

1 liga
1. Na Rondzie Team Żory
2. MożemY
3. Elefanty
4. Double B Nation
5. Shakers
6. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
7. Team Rybnik
8. LA 2028
9. Hustlerzy Andrychów / KS Bystra (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów / KS Bystra (przegrany w meczu barażowym)
2. Washington Bultens
3. Koszykarscy Ziomale Żory
4. NSBB
5. Grim Reapers
6. Fourty Plus
7. Kentuchy Bucks
8. Maximus Team
9. Sinergia eco / Crazy Ducks (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Sinergia eco / Crazy Ducks (przegrany w meczu barażowym)
2. Rosomaki
3. Sprintex Team
4. Akademia Basketu
5. Przekręty
6. Snipers
7. Żywiec Basket Crew
8. Yunques Voladores
9. Basket Hills Bielsko-Biała

Do najbliższego sezonu przyjmiemy nie więcej niż 27 zespołów, w związku z tym jeszcze raz prosimy o szybkie załatwienie wszystkich formalności.
W zależności od liczby zgłoszonych zespołów do zbliżającej się edycji organizatorzy zastrzegają prawo do rozegrania turnieju kwalifikacyjnego dla części zespołów z 3 ligi wymienionych na powyższej liście i wszystkich nowych drużyn.

Po zakończeniu zapisów w kolejnych komunikatach poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- w razie konieczności o rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

II.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz Formularz Zgłoszeniowy (dostępny w dziale z plikami do pobrania).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 16 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania.

Wysokość wpisowego w 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1700 zł w terminie do 15 marca
- 2 liga – 1700 zł w terminie do 15 marca
- 3 liga – 1700 zł w terminie do 15 marca

W sytuacji spodziewanej podwyżki opłaty za wynajęcie hali w trakcie 49. edycji, będziemy również zmuszeni do zwiększenia wysokości wpisowego do zbliżającego się sezonu. W tej chwili nie posiadamy żadnych konkretnych informacji na ten temat, w dodatku decyzja ta jest zupełnie niezależna od nas i leży w pełni po stronie administratora obiektu.

Drużyny, które nie uregulują należności do 15 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać wyłącznie na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku BNP Paribas - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać: Wpisowe + nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek!

III.
Pierwsze mecze w 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, w tym spotkania barażowe i ewentualnie turniej kwalifikacyjny, zaplanowaliśmy na 19-20 lutego!

Do zobaczenia!






Na Rondzie Team Żory!
23-01-2022
W finale 1 ligi zespół Na Rondzie Team Żory wygrał 97:77 z MożemY!
MVP meczu został wybrany Patryk Szklarz!

W meczu o trzecie miejsce Elefanty pokonały 67:53 Double B Nation!

Najlepszą drużyną 2 ligi zostało LA 2028 wygrywając 85:77 z KS Bystra!
W tym meczu najlepszy zawodnik to Artur Fedor!

Koszykarscy Ziomale Żory zajęły najniższe miejsce na podium wygrywając 75:74 z NSBB!

Maximus Team po zwycięstwie 73:65 z Crazy Ducks z mistrzostwem 3 ligi!
Nagrodę dla MVP tego meczu zdobył Sławomir Jamróz!

Sprintex Team z brązowymi medalami wygrywając 68:57 z Akademią Basketu!

Dziękujemy za pomoc w organizacji rozgrywek wszystkim naszym partnerom, na których od wielu lat możemy liczyć: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, NUTREND, ESPORTMASTER, Skitourowe Bielsko, We Coffee, Kufel Event, NACOMI, Spalding, Kronika Beskidzka, beskidzka24.pl!

W końcu dziękujemy wszystkim zawodnikom i sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki, ponieważ to właśnie Wy dajcie nam pozytywną energię do działania i tworzycie świetną koszykarską społeczność!

Wkrótce na naszych kanałach informacyjnych pojawią się zdjęcia z dzisiejszej imprezy, szersze podsumowanie 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki i informacje dotyczące kolejnego sezonu!

Dziękujemy i do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Habdas Jakub 3,5
2 Szopa Kamil 3,0
3 Kleszcz Paweł 2,7
4 Liszka Piotr 2,6
5 Bachta Bartłomiej 2,4
6 Ostrowski Grzegorz 2,4
1 Wojdyła Maciej 4,8
2 Kleszcz Paweł 4,3
3 Piasecki Bartosz 4,0
4 Zamora Stanisław 3,8
5 Nawrocki Dominik 3,5
6 Dobija Rafał 3,5