Aktualności






Shakers najlepszym zespołem w tym sezonie!
23-01-2017
Facebook Twitter

Relacje z finałów 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki przygotowane przez lokalne serwisy informacyjne:

www.super-nowa.pl
www.beskidzka24.pl
www.regionalna.tv


I.
Shakers, po wygranej w finale 1 ligi 70:77 z Galacticos Basket Żywiec, to najlepsza drużyna 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, gratulujemy! Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego spotkania był Mateusz Adamus. Najniższe miejsce na podium w 1 lidze przypadło drużynie Double B Nation, która okazała się lepsza od Washington Bultens!

W finale 2 ligi DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 wygrali z NSBB 83:53, a MVP tego meczu został wybrany Piotr Marcol! W meczu o najniższe miejsce na podium Vincal wygrał z zespołem Elektryk Podbeskidzie!

W trzecim rozegranym w niedzielę meczu finałowym zespół Tokyo 2020 pokonał MUKK Henryk Kania Pszczyna 68:64, a najlepszym graczem tego spotkania został wybrany Rafał Blachura. W meczu o trzecie miejsce Siła Ustroń wygrała z drużyną Slam Drunk!

Oczywiście w tym dniu zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych oraz przedstawiciele poszczególnych drużyn odebrali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy, a także nagrody ufundowane przez firmy i instytucje wspierające rozgrywki Bielskiej Ligi Koszykówki.

W tej edycji wybraliśmy również najlepszych zawodników całego sezonu - Kamila Malarza (Double B Nation - 1 liga), Bartosza Piaseckiego (NSBB - 2 liga) oraz Łukasza Piwowarczyka (Slam Drunk - 3 liga)!

W 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki postanowiliśmy również przyznać nagrody dla zespołu DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - za największy postęp, a Mateusz Józefów (Galacticos Basket Żywiec) otrzymał wyróżnienie za największe objawienie w tym sezonie!

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna otrzymując z tej okazji puchar oraz specjalną zniżkę na wpisowe do 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W końcu pragniemy podziękować wszystkim wspierającym rozgrywki:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

II.
Klasyfikacja końcowa w 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Shakers
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Double B Nation
4. Washington Bultens
5. Elefanty
6. SamoObrona
7. BraveHearts Oświęcim
8. Hustlerzy Andrychów
9. OPTYK Ewa Jasiczek

2 liga
1. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
2. NSBB
3. Vincal
4. Elektryk Podbeskidzie
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Rosomaki
7. Wrona Wings
8. Aurochs
9. Grim Reapers

3 liga
1. Tokyo 2020
2. MUKK Henryk Kania Pszczyna
3. Siła Ustroń
4. Slam Drunk
5. Pretorianie
6. Dziki Bagienne
7. Lutnia In Plus
8. 12 Małp
9. Apache
10. Narnia 420ers
11. Young Blood
12. MOSiR KiS Żywiec
13. Akademia Basketu
14. Komorowice Woodcutters


III.
29 stycznia rozegrane zostaną mecze barażowe - Hustlerzy Andrychów - NSBB oraz Aurochs - MUKK Henryk Kania Pszczyna!

IV.
Jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy zapisy do 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, więcej szczegółów w specjalnym komunikacie w najbliższych dniach, do zobaczenia!






Zapraszamy na finały 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
17-01-2017
Facebook Twitter

W najbliższy weekend zapraszamy na finały 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

21 stycznia (sobota)

13:00 – o trzecie miejsce w 3 lidze
Siła Ustroń – Slam Drunk

14:40 – o trzecie miejsce w 2 lidze
Elektryk Podbeskidzie - Vincal

16:20 – o trzecie miejsce w 1 lidze
Washington Bultens - Double B Nation

22 stycznia (niedziela)

12:00 – finał 3 ligi
Tokyo 2020 - MUKK Henryk Kania Pszczyna

14:00 – finał 2 ligi
DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - NSBB

około 15:30 – rozdanie wyróżnień w klasyfikacjach indywidualnych

16:30 – finał 1 ligi
Galacticos Basket Żywiec - Shakers

około 18:00 – dekoracja finalistów i zakończenie imprezy

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

W czasie niedzielnych meczów finałowych na hali będzie można delektować się smakiem najwyższej jakości, profesjonalnie przygotowanej kawy, a także zaopatrzyć się w zapakowane ziarna pochodzące z kilku odległych zakątków świata prosto od naszego partnera www.we-coffee.pl!
Chcielibyśmy podkreślić również to, że We Coffee postanowiło przekazać dochód ze sprzedaży kawy w czasie meczów na dalszy rozwój Bielskiej Ligi Koszykówki, za co serdecznie dziękujemy!

Za pomoc w czasie rozgrywek 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki chcielibyśmy podziękować naszym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy!






Kamil Malarz, Bartosz Piasecki, Łukasz Piwowarczyk - 3 x MVP!
16-01-2017
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Kamil Malarz z zespołu Double B Nation!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Piasecki reprezentujący drużynę NSBB!

Łukasz Piwowarczyk z zespołu Slam Drunk to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Gratulujemy!






Mateusz Józefów i DAAS Basket Hills B-B MU-18 z nagrodami specjalnymi!
16-01-2017
Facebook Twitter

W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić nagrodami specjalnymi:

Na nagrodę za Największy Postęp w 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki najbardziej zasłużył zespół DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!

Mateusz Józefów z drużyny Galacticos Basket Żywiec to Największe Objawienie w tym sezonie!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
16-01-2017
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Komorowice Woodcutters, Hustlerzy Andrychów, DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 i Lutnia In Plus!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
11-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 25,2 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 4,7 traf/mecz

Zbiórki
Kamil Malarz (Double B Nation) – 12,9 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 7,6 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (Double B Nation) – 2,4 bl/mecz

Przechwyty
Michał Grygier (Washington Bultens) – 5,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 64,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 43,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 100,0%


Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
11-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Kamil Szopa (Vincal) – 24,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Michał Cichoń (Vincal) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Vincal) – 18,2 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Vincal) – 6,3 as/mecz

Bloki
Bartosz Porwisz (Aurochs) – 2,0 bl/mecz

Przechwyty
Jarosław Gonczarenko (Zryw Bielsko-Biała) – 4,0 prz/mecz
Mateusz Ilkiewicz (NSBB) – 4,0 prz/mecz
Rafał Klimek (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 4,0 prz/mecz
Kamil Szopa (Vincal) – 4,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Paweł Kozyra (Vincal) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Karol Lubrych (Wrona Wings) – 53,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Maciej Wojdyła (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 88,9%


Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
10-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Łukasz Piwowarczyk (Slam Drunk) – 27,8 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Grzegorz Kastelik (12 Małp) – 18,5 zb/mecz

Asysty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 7,0 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,8 bl/mecz

Przechwyty
Adrian Danielczyk (Tokyo 2020) – 5,4 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Łukasz Kubik (Siła Ustroń) – 68,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 46,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Michał Sznajder (Siła Ustroń) – 92,9%


Gratulujemy!






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
09-01-2017
Facebook Twitter

I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Tokyo 2020 - 11
2. Siła Ustroń – 11
3. Dziki Bagienne - 10
4. 12 Małp - 9
5. Narnia 420ers - 8
6. MOSiR KiS Żywiec - 7
7. Komorowice Woodcutters - 6


O kolejności dla zespołów Tokyo 2020 i Siła Ustroń zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 11
2. Slam Drunk - 11
3. Pretorianie - 10
4. Lutnia In Plus - 9
5. Apache - 8
6. Young Blood - 7
7. Akademia Basketu - 7

O kolejności dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna i Slam Drunk oraz Young Blood i Akademia Basketu zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Tokyo 2020 – Slam Drunk oraz MUKK Henryk Kania Pszczyna – Siła Ustroń!

Oczywiście będziemy również rozgrywać spotkania decydujące o kolejności na zakończenie sezonu dla pozostałych zespołów w 3 lidze:

- o 5. miejsce – Dziki Bagienne - Pretorianie
- o 7. miejsce – 12 Małp - Lutnia In Plus
- o 9. miejsce – Narnia 420ers - Apache
- o 11. miejsce – MOSiR KiS Żywiec - Young Blood
- o 13. miejsce – Komorowice Woodcutters - Akademia Basketu






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
09-01-2017
Facebook Twitter

Jakub Habdas (Narnia 420ers)
17 pkt, 18 zb, 4 as, 2 prz – eval 29

Szymon Ber (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
19 pkt, 14 zb, 5 as, 3 prz, 4 bl – eval 32

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
14 pkt, 13 zb, 2 as, 1 prz, 4 bl – eval 22

Dawid Czarniak (Siła Ustroń)
30 pkt (6x3), 6 zb, 4 as, 5 prz, 1 bl – eval 29

Krzysztof Gardas (Pretorianie)
22 pkt (3x3), 5 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 27

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Szymon Ber!
Obejrzyj film
1 Sierp Bartosz 9,3
2 Michna Krzysztof 7,0
3 Rutkowski Łukasz 7,0
4 Master Marcin 6,5
5 Bednarczyk Tymoteusz 6,5
6 Kunowski Piotr 6,0
1 Wieczorek Mateusz 5,0
2 Sierp Bartosz 4,7
3 Masłowski Kamil 4,5
4 Siwy Grzegorz 4,3
5 Pietrysko Kamil 3,5
6 Knieć Tomasz 3,5