Aktualności






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-05-2017
Facebook Twitter

NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 W KOSZYKÓWCE 3X3


Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Rosomaki - 14
2. MUKK Henryk Kania Pszczyna – 13
3. Hustlerzy Andrychów - 13
4. Allektro.pl - 13
5. Wrona Wings - 13
6. New Men Style - 12
7. Elektryk Podbeskidzie - 11
8. Aurochs – 10
9. Zryw Bielsko-Biała - 9

Dla ustalenia kolejności dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna, Hustlerzy Andrychów, Allektro.pl i Wrona Wings potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Wrona Wings - Allektro.pl 75:78
Allektro.pl - Hustlerzy Andrychów 56:71
Allektro.pl - MUKK Henryk Kania Pszczyna 70:78
Huslerzy Andrychów - Wrona Wings 86:66
Wrona Wings - MUKK Henryk Kania Pszczyna 79:50
Huslerzy Andrychów - MUKK 70:77


1. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 3 - 5
2. Hustlerzy Andrychów - 3 - 5
3. Allektro.pl - 3 - 4
4. Wrona Wings - 3 - 4

O końcowej kolejności w "małej tabeli" dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna i Hustlerzy Andrychów oraz Allektro.pl i Wrona Wings zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze będą rywalizować Rosomaki – Allektro.pl oraz MUKK Henryk Kania Pszczyna - Hustlerzy Andrychów!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 1 Lidze BLK!
24-05-2017
Facebook Twitter

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
35 pkt (5x3), 11 zb, 10 as, 3 prz, 2 bl – eval 46

Wojciech Żak (Washington Bultens)
25 pkt (1x3), 5 zb, 4 as, 2 prz – eval 27

Rafał Ostrowski (Shakers)
17 pkt (4x3), 7 zb, 4 as, 5 prz – eval 27

Michał Winkler (Galacticos Basket Żywiec)
27 pkt, 21 zb, 3 as, 2 prz – eval 42

Maciej Goryl (Elefanty)
16 pkt, 21 zb, 4 as, 3 prz, 4 bl – eval 43

MVP 10. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
23-05-2017
Facebook Twitter

Mariusz Grążawski (Narnia 420ers)
22 pkt, 16 zb, 1 as – eval 25

Piotr Czempiel (Tokyo 2020)
19 pkt (1x3), 8 zb, 2 as, 1 prz – eval 21

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
15 pkt (1x3), 3 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 19

Dominik Nawrocki (Young Blood)
9 pkt, 19 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl – eval 22

Marcin Kubica (Narnia 420ers)
13 pkt (2x3), 1 zb, 1 as – eval 11

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Mariusz Grążawski!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
23-05-2017
Facebook Twitter

NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 W KOSZYKÓWCE 3X3

Aktualne tabele w drugiej fazie grupowej w 3 lidze:

Grupa E
1. Slam Drunk - 3 - 6 - 284/212 (+72)
2. Skillart Ustroń - 3 - 4 - 174/176 (-2)
3. Pretorianie - 2 - 3 - 115/117 (-2)
4. Grim Reapers - 2 - 2 - 130/198 (-68)

Grupa F
1. Narnia 420ers - 3 - 6 - 243/184 (+59)
2. Young Blood - 3 - 4 - 166/205 (-39)
3. Tokyo 2020 - 2 - 3 - 145/137 (+8)
4. Apache - 2 - 2 - 98/126 (-28)

Grupa G
1. Lutnia In Plus - 3 - 6 - 274/184 (+90)
2. Lipowa Sprintex Warriors - 3 - 4 - 215/199 (+16)
3. MOSiR KiS Żywiec - 3 - 4 - 175/215 (-40)
4. Akademia Basketu - 3 - 4 - 160/226 (-66)

Grupa H
1. Czarno Biali - 2 - 4 - 175/88 (+87)
2. 12 Małp - 2 - 3 - 126/143 (-17)
3. Dziki Bagienne - 2 - 3 - 156/137 (+19)
4. Crazy Ducks - 2 - 2 - 99/188 (-89)

nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - punkty rzucone / punkty stracone (bilans)






Basket Na Żywo w Andrychowie!
16-05-2017
Facebook Twitter

W najbliższą sobotę, 20 maja, zapraszamy wszystkich na kolejkę wyjazdową do Andrychowa!

To już piąta wizyta Bielskiej Ligi Koszykówki w Andrychowie i za każdym razem było świetnie! Na pewno nie zabraknie sportowych emocji i świetnej oprawy, bo to ważne wydarzenie dla lokalnego koszykarskiego środowiska. Zapraszamy!

11:20 - Apache - Narnia 420ers (3 liga)
13:00 - Young Blood - Tokyo 2020 (3 liga)
14:30 - zajęcia fitness (prowadzący Jakub Wenda - Kołcz Kuba)
15:00 - konkursy dla dzieci i dorosłych
16:00 - Hustlerzy Andrychów - Wrona Wings (2 liga)

Cała impreza odbędzie się na hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ul. Daszyńskiego 14 w Andrychowie.

Wszystkie szczegóły dotyczące tej imprezy można znaleźć na plakacie lub w specjalnym wydarzeniu (tutaj).

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w Radio Andrychów z Bartoszem Sierpem, kapitanem zespołu Hustlerzy Andrychów (tutaj)!

Dziękujemy zawodnikom Hustlerów Andrychów za zaproszenie do swojego miasta, a także za pracę związaną z organizacją i promocją całej imprezy!






DAAS Basket Hills Bielsko-Biała w 2 lidze PZKosz!
15-05-2017
Facebook Twitter

Zespół DAAS Basket Hills Bielsko-Biała, wygrywając w ten weekend turniej w Żarach, wywalczył w świetnym stylu awans do 2 ligi PZKosz!

Chcielibyśmy złożyć serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom, których wszyscy doskonale znamy z występów w Bielskiej Lidze Koszykówki, a także trenerom i osobom kierującym klubem, bo to znaczące osiągnięcie dla całego koszykarskiego środowiska w naszym mieście!

Życzymy powodzenia w rozgrywkach centralnych w przyszłym sezonie, jeszcze raz gratulujemy!






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
16-05-2017
Facebook Twitter

Maciej Jochacy (Rosomaki)
17 pkt (1x3), 21 zb, 3 as, 1 prz – eval 25

Paweł Kozyra (Allektro.pl)
10 pkt, 8 zb, 1 prz, 3 bl – eval 17

Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
33 pkt (4x3), 1 zb, 7 as, 6 prz – eval 30

Tomasz Dzida (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
17 pkt (1x3), 8 zb, 6 as, 6 prz – eval 27

Dawid Szwed (Aurochs)
16 pkt (1x3), 10 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 19

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Oskar Janicki!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 3 Lidze BLK!
16-05-2017
Facebook Twitter

Karol Książek (Akademia Basketu)
24 pkt, 14 zb, 3 prz, 1 bl – eval 30

Jakub Pawlus (MOSiR KiS Żywiec)
16 pkt, 23 zb, 1 as, 5 bl – eval 34

Błażej Żebrok (Lutnia In Plus)
7 pkt (2x3), 17 zb, 1 as, 4 prz – eval 23

Dawid Myśliwiec (Lipowa Sprintex Warriors)
20 pkt (4x3), 13 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 25

Mateusz Żebrok (Lutnia In Plus)
30 pkt (1x3), 3 zb, 1 as, 4 prz – eval 21

MVP 10. kolejki w 3 lidze został Karol Książek!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
10-05-2017
Facebook Twitter

Marcin Anczykowski (SamoObrona)
12 pkt, 14 zb, 1 bl – eval 20

Jakub Masłowski (Double B Nation)
20 pkt, 12 zb, 2 prz, 1 bl – eval 22

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
21 pkt (4x3), 8 zb, 7 as, 3 prz, 2 bl – eval 33

Zbigniew Przybyła (Washington Bultens)
8 pkt, 10 zb, 1 as, 2 prz, 3 bl – eval 20

Piotr Męcnarowski (Shakers)
22 pkt (2x3), 11 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 22

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 3 Lidze BLK!
10-05-2017
Facebook Twitter

Waldemar Morończyk (Czarno Biali)
17 pkt, 10 zb, 7 as, 6 prz – eval 29

Wojciech Jędrzejas (Narnia 420ers)
19 pkt, 10 zb, 3 as, 2 prz, 1 bl – eval 31

Jakub Wajner (Slam Drunk)
21 pkt (3x3), 9 zb, 1 as, 1 bl – eval 20

Łukasz Suchodolski (Skillart Ustroń)
37 pkt (6x3), 10 zb, 1 as, 4 prz, 1 bl – eval 21

Andrzej Morończyk (Czarno Biali)
24 pkt, 3 zb, 4 as, 3 prz – eval 27

MVP 9. kolejki w 3 lidze został Wojciech Jędrzejas!
Obejrzyj film
1 Piasecki Bartosz 14,7
2 Miśkiewicz Maciej 12,0
3 Staniek Tomasz 11,7
4 Bachta Bartłomiej 11,0
5 Chrapek Jakub 11,0
6 Miśkiewicz Paweł 10,5
1 Piasecki Bartosz 14,7
2 Miśkiewicz Maciej 12,0
3 Staniek Tomasz 11,7
4 Chrapek Jakub 11,0
5 Bachta Bartłomiej 11,0
6 Miśkiewicz Paweł 10,5