Aktualności






Komunikat w sprawie koronawirusa - 46. edycja zawieszona!
12-03-2020
Uwaga!
W związku z sytuacją epidemiologiczną na terenie naszego kraju, po przeprowadzeniu niezbędnych konsultacji, realnej ocenie zagrożenia, informujemy że rozgrywki 46. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zostają zawieszone!

Mecze zaplanowane na najbliższe dwa weekendy nie odbędą się w podanych terminach, a przerwę w rozgrywkach wstępnie zaplanowaliśmy do 25 marca, analogicznie do przerwy obowiązującej placówki oświatowe i szkoły wyższe.

Będziemy obserwować sytuację w kraju, w dalszym ciągu będziemy w kontakcie z odpowiednimi komórkami w Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej, a w kolejnych komunikatach informować wszystkich o planowanych przez nas działaniach związanych z dalszym funkcjonowaniem ligi w tym sezonie!

Do całej naszej koszykarskiej rodziny - prosimy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku! Uważajcie na siebie, dbajcie o siebie i swoich najbliższych w tym trudnym dla nas wszystkich okresie! Przejdziemy to wszystko razem i wkrótce ponownie będziemy cieszyć się koszykówką!

Do zobaczenia!






Komunikat w sprawie koronawirusa!
11-03-2020
Uwaga!
Informujemy, że w związku z sytuacją związaną z obecnością koronawirusa na terenie Polski jesteśmy w ciągłym kontakcie z Wydziałem Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej i oczywiście jesteśmy w stanie błyskawicznie dostosować się do wszystkich rozporządzeń w tej sprawie wydanych przez władze naszego miasta!

Pamiętajmy, że sytuacja na całym świecie w ostatnich dniach jest bardzo dynamiczna i nieprzewidywalna, jednak na obecną chwilę mecze zaplanowane na najbliższy weekend (14-15 marca) odbędą się z zgodnie z terminarzem rozgrywek!

Do całej naszej koszykarskiej rodziny apelujemy o zachowanie spokoju i zdrowego rozsądku w tym trudnym dla wszystkich okresie!

Wszystkich zawodników prosimy o pojawienie się na hali bez osób towarzyszących, a kibiców tym razem o pozostanie w domach i wybranie innych form spędzania wolnego czasu. Decyzja ta jest zgodna z oficjalnym komunikatem Polskiego Związku Koszykówki z 10 marca dotyczącym meczów seniorskich na szczeblu centralnym (www.pzkosz.pl).

Prosimy o zachowanie czujności i systematyczne śledzenie naszych kanałów informacyjnych, ponieważ sytuacja może zmienić się w każdej chwili, dziękujemy za wyrozumiałość!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 1 Lidze BLK!
11-03-2020

Tomasz Staniek (Elefanty)
8 pkt (1x3), 13 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 20

Kamil Malarz (Double B Nation)
11 pkt (1x3), 19 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 24

Sławomir Kruczek (Washington Bultens)
26 pkt (5x3), 3 zb, 1 as, 5 prz, 1 bl – eval 29

Wojciech Żak (Washington Bultens)
20 pkt (4x3), 3 zb, 6 as, 4 prz – eval 25

Mariusz Słodownik (Elefanty)
12 pkt (2x3), 3 zb, 6 as – eval 15

MVP 3. kolejki w 1 lidze został Sławomir Kruczek!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 3 Lidze BLK!
11-03-2020

Mateusz Ilkiewicz (NSBB)
17 pkt (4x3), 9 zb, 2 as, 3 prz, 2 bl – eval 27

Artur Fedor (Pretorianie)
23 pkt, 16 zb, 6 as, 1 prz, 2 bl – eval 40

Szymon Lipka (Koszykarscy Ziomale Żory)
48 pkt (4x3), 4 zb, 5 as, 4 prz – eval 40

Maciej Jochacy (Crazy Ducks)
41 pkt (1x3), 7 zb, 1 as, 4 prz, 2 bl – eval 37

Marcin Sulkowski (Maximus Team)
37 pkt (6x3), 3 zb, 9 as, 4 prz – eval 40

MVP 4. kolejki w 3 lidze został Szymon Lipka!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 1 Lidze BLK!
05-03-2020

Oskar Janicki (Ocean Crew)
30 pkt (3x3), 2 zb, 5 as, 4 prz – eval 29

Michał Grygier (Ocean Crew)
16 pkt (2x3), 12 zb, 8 as, 3 prz, 1 bl – eval 27

Adam Hajduk (MożemY)
26 pkt (1x3), 4 zb, 6 as, 3 prz, 1 bl – eval 29

Maciej Goryl (Elefanty)
23 pkt, 13 zb, 1 as, 2 prz – eval 29

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory)
25 pkt, 12 zb, 6 as, 2 bl – eval 32

MVP 2. kolejki w 1 lidze został Oskar Janicki!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 3 Lidze BLK!
04-03-2020

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
31 pkt (2x3), 4 zb, 4 as, 1 prz – eval 33

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
15 pkt (2x3), 11 zb, 16 as, 7 prz – eval 34

Szymon Lipka (Koszykarscy Ziomale Żory)
32 pkt (4x3), 4 zb, 10 as, 7 prz – eval 41

Krzysztof Żak (Maximus Team)
29 pkt, 12 zb, 2 as, 1 prz – eval 34

Mariusz Grążawski (Fourty Plus)
33 pkt, 12 zb, 1 as, 2 prz – eval 34

MVP 3. kolejki w 3 lidze został Szymon Lipka!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
27-02-2020

Maciej Wojdyła (Butchercore)
12 pkt (2x3), 4 zb, 7 as, 3 prz – eval 22

Piotr Karnia (Washington Bultens)
16 pkt, 6 zb, 6 as, 2 prz – eval 20

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
21 pkt (4x3), 9 zb, 2 as – eval 24

Paweł Miskiewicz (Shakers)
23 pkt (3x3), 6 zb, 7 as, 1 prz, 1 bl – eval 21

Piotr Marcol (Butchercore)
25 pkt (5x3), 3 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 14

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Maciej Miśkiewicz!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
26-02-2020

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
29 pkt, 20 zb, 2 as, 1 prz – eval 38

Jakub Habdas (KS Bystra)
16 pkt, 7 zb, 3 as, 6 prz, 2 bl – eval 30

Mateusz Czekajło (Na Rondzie Team Żory)
27 pkt, 5 zb, 7 as, 5 prz, 1 bl – eval 37

Kajetan Błaszczyk (Basket Hills Bielsko-Biała)
25 pkt (1x3), 10 zb, 2 as, 2 prz, 3 bl – eval 24

Paweł Muras (Team Rybnik)
6 pkt, 20 zb, 1 as – eval 18

MVP 2. kolejki w 2 lidze został Robert Kozielski!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 3 Lidze BLK!
26-02-2020

Artur Fedor (Pretorianie)
15 pkt, 14 zb, 3 as, 4 prz – eval 22

Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
29 pkt, 28 zb, 1 as, 3 bl – eval 45

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
27 pkt (2x3), 7 zb, 4 as, 1 prz – eval 30

Bartosz Bieroński (Pretorianie)
7 pkt, 15 zb, 4 as, 1 bl – eval 16

Arkadiusz Heród (Yunques Voladores)
17 pkt (5x3), 3 zb, 1 prz – eval 11

MVP 2. kolejki w 3 lidze został Bartosz Ber!






Gramy dla Kacpra Pysia!
22-02-2020

Na prośbę zaprzyjaźnionej z nami Amatorskiej Ligi Siatkówki w Bielsku-Białej, chcielibyśmy zaprosić wszystkich do udziału w amatorskim turnieju siatkówki, który odbędzie się w niedzielę (1 marca) na Hali pod Dębowcem przy ul. Karbowej 26 w Bielsku-Białej!

Ten turniej to tylko część dużej imprezy, której głównym celem będzie zebranie środków na rehabilitację dla 12-letniego Kacpra Pysia!

Więcej szczegółów, dokładny harmonogram imprezy w specjalnym wydarzeniu na FB i na załączonych plakatach, zapraszamy!
Obejrzyj film
1 Kręcichwost Tomasz 100,0%
2 Fenrych Jakub 100,0%
3 Kossek Bartosz 100,0%
4 Słodownik Mariusz 100,0%
5 Masłowski Kamil 100,0%
6 Spratek Maciej 100,0%
1 Łukasiak Szymon 2,0
2 Szopa Kamil 1,8
3 Dąbkowski Tomasz 1,7
4 Konopka Piotr 1,3
5 Fenrych Jakub 1,2
6 Siwy Leszek 1,0