Aktualności






41. edycja BLK - zapraszamy!
24-08-2017
Facebook Twitter

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 8 września, godz. 21:00):

1 liga

1. Shakers
2. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
3. Washington Bultens
4. Double B Nation
5. Elefanty
6. MUKK Henryk Kania Pszczyna
7. Galacticos Basket Żywiec
8. SamoObrona
9.

2 liga

1. Hustlerzy Andrychów
2. Rosomaki
3. NTS (Allektro.pl)
4. New Men Style
5. Aurochs
6. Pretorianie
7. Wrona Wings
8. NSBB
9.

3 liga

1. Crazy Ducks
2. Tokyo 2020
3. 12 Małp
4. Apache
5. Houston Buckets (Young Blood)
6. Slam Drunk
7. Lutnia In Plus
8. Dziki Bagienne
9. Narnia 420ers
10. Zryw Bielsko-Biała
11. MOSiR KiS Żywiec
12. Grim Reapers
13. Lipowa Sprintex Warriors
14. Czarno Biali
15.

nowe zespoły

1. Hawajskie Koszule Żory
2. Koszykarscy Ziomale Żory
3.


II.
Już w połowie września początek 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - zapraszamy!
Przez kilkanaście najbliższych dni, do 8 września (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu! Jak zawsze prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. SamoObrona
4. Double B Nation
5. Shakers
6. Galacticos Basket Żywiec
7. BraveHearts Oświęcim
8. MUKK Henryk Kania Pszczyna
9. DAAS Basket Hills B-B MU-18 / Rosomaki (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. DAAS Basket Hills B-B MU-18 / Rosomaki (przegrany w meczu barażowym)
2. NSBB
3. Hustlerzy Andrychów
4. Allektro.pl
5. Wrona Wings
6. New Men Style
7. Elektryk Podbeskidzie
8. Pretorianie
9. Aurochs / Slam Drunk (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Aurochs / Slam Drunk (przegrany w meczu barażowym)
2. Zryw Bielsko-Biała
3. Tokyo 2020
4. Narnia 420ers
5. Young Blood
6. Skillart Ustroń
7. Grim Reapers
8. Apache
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. Lipowa Sprintex Warriors
12. Dziki Bagienne *
13. 12 Małp *
14. MOSiR KiS Żywiec *
15. Akademia Basketu *
16. Crazy Ducks *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)


Po zakończeniu zapisów w kolejnym komunikacie poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności rozegrania turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 8 września (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1250 zł w terminie do 20 października
- 2 liga – 1250 zł w terminie do 20 października
- 3 liga – 1150 zł w terminie do 20 października

Drużyny, które nie uregulują należności do 20 października nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
W miarę dostępności do hali "Victoria", pierwsze spotkania w 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, mecze barażowe i ewentualnie turniej kwalifikacyjny zostaną rozegrane prawdopodobnie 16-17 września!






Zapraszamy na Henryk Kania Cup 2017!
30-08-2017
Facebook Twitter

W najbliższą sobotę zapraszamy wszystkich do Pszczyny na 21. edycję turnieju koszykówki ulicznej "Henryk Kania Cup 2017"!

Wszystkie szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na www.pless.pl, do zobaczenia!






Washington Bultens najlepszym zespołem w tym sezonie!
26-06-2017
Facebook Twitter

I.
Washington Bultens, po wygranej w finale 1 ligi 68:62 z Elefantami, to najlepsza drużyna 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, gratulujemy! Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego spotkania był Leszek Siwy. Najniższe miejsce na podium w 1 lidze przypadło drużynie SamoObrona, która okazała się lepsza od Double B Nation!

W finale 2 ligi drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna wygrała z Rosomakami 82:71, a MVP tego meczu został wybrany Szymon Ber! W meczu o najniższe miejsce na podium Hustlerzy Andrychów okazali się lepsi od Allektro.pl!

W trzecim rozegranym w niedzielę meczu finałowym zespół Pretorianie pokonali Slam Drunk 83:71, a najlepszym graczem tego spotkania został wybrany Jakub Grygierzec. W meczu o trzecie miejsce Tokyo 2020 wygrało z drużyną Narnia 420ers!

Oczywiście w tym dniu zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych oraz przedstawiciele poszczególnych drużyn odebrali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy, a także nagrody ufundowane przez firmy i instytucje wspierające rozgrywki Bielskiej Ligi Koszykówki.

W tej edycji wybraliśmy również najlepszych zawodników całego sezonu - Grzegorza Szybowicza (Elefanty - 1 liga), Aleksandra Śpiewaka (Rosomaki - 2 liga) oraz Łukasza Piwowarczyka (Slam Drunk - 3 liga)! Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Mariusza Słodownika i palarnie kawy We Coffee!

W 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki postanowiliśmy również przyznać nagrodę dla Kamila Kocha z Hustlerów Andrychów - za największy poczyniony postęp w tym sezonie!

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna otrzymując z tej okazji puchar oraz specjalną zniżkę na wpisowe do 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W końcu pragniemy podziękować wszystkim wspierającym rozgrywki:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Dziękujemy również Corey Tv za przeprowadzenie transmisji na żywo z meczu finałowego w 1 lidze!

Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

II.
Klasyfikacja końcowa w 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. SamoObrona
4. Double B Nation
5. Shakers
6. Galacticos Basket Żywiec
7. BraveHearts Oświęcim
8. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
9. NSBB

2 liga
1. MUKK Henryk Kania Pszczyna
2. Rosomaki
3. Hustlerzy Andrychów
4. Allektro.pl
5. Wrona Wings
6. New Men Style
7. Elektryk Podbeskidzie
8. Aurochs
9. Zryw Bielsko-Biała

3 liga
1. Pretorianie
2. Slam Drunk
3. Tokyo 2020
4. Narnia 420ers
5. Young Blood
6. Skillart Ustroń
7. Grim Reapers
8. Apache
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. Lipowa Sprintex Warriors
12. Dziki Bagienne
13. 12 Małp
14. MOSiR KiS Żywiec
15. Akademia Basketu
16. Crazy Ducks


III.
Już w tej chwili zapraszamy wszystkich do 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, do której zapisy rozpoczniemy już pod koniec sierpnia!
Dziękujemy wszystkim za kolejny sezon i za wszystkie sportowe emocje! Życzymy wszystkim udanych wakacji, do zobaczenia!






Zapraszamy na finały 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
21-06-2017
Facebook Twitter

Już w najbliższy weekend zapraszamy na finały 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (25 czerwca) będziemy emocjonować się finałami we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
Slam Drunk - Pretorianie

godz. 14:00 finał 2 ligi
Rosomaki - MUKK Henryk Kania Pszczyna

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Washington Bultens - Elefanty

W sobotę (24 czerwca) na rozgrzewkę rozegrane zostaną wszystkie mecze o brązowe medale:

godz. 10:00 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Tokyo 2020 - Narnia 420ers

godz. 11:40 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Hustlerzy Andrychów - Allektro.pl

godz. 13:20 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Double B Nation - SamoObrona

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 3/40
22-06-2017
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 21 czerwca 2017 roku, zgodnie z regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki, postanowiła co następuje:

1. Odsunąć Michała Pierścieckiego (Narnia 420ers) od dwóch kolejnych meczów za czwarte przewinienie techniczne w sezonie.
2. Odsunąć Tomasza Choraba (MOSiR KiS Żywiec) od jednego kolejnego meczu za trzecie przewinienie techniczne w sezonie.
3. Nałożyć na drużynę Skillart Ustroń karę pieniężną w wysokości 300 złotych, płatne przed rozpoczęciem kolejnych rozgrywek, za niestawienie się na mecz o piąte miejsce w fazie play-off trzeciej ligi Bielskiej Ligi Koszykówki w dniu 17 czerwca 2017 roku. Komisja ostrzega, że nieuiszczenie kary w wyznaczonym terminie skutkować będzie niedopuszczeniem drużyny oraz jej zawodników zgłoszonych w 40. edycji, którzy chcieliby grać w innych drużynach w kolejnych rozgrywkach, a przypadku kolejnego walkowera zawinionego przez ukaraną drużynę może to skutkować wykluczeniem z rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki.

Komisja Dyscyplinarna informuje równocześnie, że kary które nie zostaną wyegzekwowane w bieżącym sezonie, przechodzą automatycznie na kolejny cykl rozgrywek i obowiązują od jego pierwszego meczu.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
22-06-2017
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Elefanty, Tokyo 2020, BraveHearts Oświęcim i Akademia Basketu!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






3 x MVP i nagroda za największy postęp w tym sezonie
21-06-2017
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz z zespołu Elefanty!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Aleksander Śpiewak reprezentujący drużynę Rosomaki!

Łukasz Piwowarczyk z zespołu Slam Drunk to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

W aktualnej edycji naszej ligi nagroda za największy postęp powędruje do Kamila Kocha (Hustlerzy Andrychów)!

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
20-06-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 29,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 4,2 traf/mecz

Zbiórki
Maciej Goryl (Elefanty) – 16,6 zb/mecz

Asysty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 9,5 as/mecz

Bloki
Maciej Goryl (Elefanty) – 2,3 bl/mecz

Przechwyty
Piotr Karnia (Washington Bultens) – 3,5 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Marcin Kleszcz (DAAS Basket Hills B-B MU-18) – 73,8%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 44,6%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Wojciech Żak (Washington Bultens) – 94,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
20-06-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Aleksander Śpiewak (Rosomaki) – 29,0 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Siwy (New Men Style) – 3,6 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Wieczorek (Elektryk Podbeskidzie) – 13,6 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 11,6 as/mecz

Bloki
Kamil Szopa (Allektro.pl) – 3,9 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Allektro.pl) – 4,9 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 71,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Tomasz Kliś (Wrona Wings) – 47,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Dawid Ziegler (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 100,0%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
20-06-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Łukasz Warchoł (Lutnia In Plus) – 26,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dawid Czarniak (Skillart Ustroń) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Honkisz (Grim Reapers) – 18,2 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 7,7 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 6,0 bl/mecz

Przechwyty
Adrian Danielczyk (Tokyo 2020) – 4,0 prz/mecz
Szymon Pluta (MOSiR KiS Żywiec) – 4,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Łukasz Piwowarczyk (Slam Drunk) – 76,9%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Maciej Jarosz (Young Blood) – 43,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Tomasz Chorab (MOSiR KiS Żywiec) – 88,2%

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Malarz Kamil 2,6
2 Winkler Michał 2,0
3 Marcol Piotr 1,9
4 Dąbkowski Tomasz 1,7
5 Podgórniak Przemysław 1,2
6 Kołodziejski Andrzej 1,0
1 Dąbkowski Tomasz 100,0%
2 Jania Wojciech 50,0%
3 Kuczmarz Kamil 50,0%
4 Michna Krzysztof 50,0%
5 Kołodziejski Andrzej 50,0%
6 Stańczyk Michał 45,0%