Aktualności






Zapraszamy na 3x3 Piknik Streetball w Wadowicach i Cieszynie!
13-06-2018
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich na turnieje w ramach 3x3 Piknik Streetball, które odbędą się w najbliższy weekend - 16 czerwca (sobota) w Wadowicach i 17 czerwca (niedziela) w Cieszynie!

Organizatorzy przewidują przeprowadzenie rozgrywek w kategoriach: Skrzaty (2008-2010), Młodzicy (2005-2007), Juniorzy (2002-2004), Open Kobiet i Open Mężczyzn.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia zespołu na stronie www.zgloszenia.bdbevent.pl, a po więcej aktualności zapraszamy tutaj.

Turnieje organizowane są przez Anima Pro Active i BDB Event z Cieszyna.

Zapraszamy!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
07-06-2018
Facebook Twitter

Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Hawajskie Koszule Żory - 16
2. Rosomaki - 14
3. Hustlerzy Andrychów - 14
4. NTS - 13
5. Aurochs - 12
6. Tokyo 2020 - 11
7. NSBB - 10
8. Grim Reapers - 10
9. Pretorianie - 6

O kolejności dla zespołów Rosomaki i Hustlerzy Andrychów oraz NSBB i Grim Reapers zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Hawajskie Koszyle Żory – NTS oraz Rosomaki – Hustlerzy Andrychów!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
06-06-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

Aktualne tabele w 3 lidze (II faza grupowa):

Grupa C

1. MożemY - 5 - 10 (451/334/+117)
2. Akademia Basketu - 5 - 8 (286/325/-39)
3. Wolves - 5 - 8 (389/363/+26)
4. Narnia 420ers - 5 - 7 (411/389/+22)
5. Slam Drunk - 5 - 6 (290/319/-29)
6. Apache - 5 - 5 (331/428/-97)

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Akademia Basketu i Wolves zadecydował mecz bezpośredni w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania MożemY – Narnia 420ers oraz Akademia Basketu – Wolves!

Grupa D

1. Czarno Biali - 5 - 10 (465/360/+105)
2. Koszykarscy Ziomale Żory - 5 - 8 (363/349/+14)
3. Dziki Bagienne - 5 - 8 (415/345/+70)
4. 12 Małp - 5 - 7 (353/335/+18)
5. Houston Buckets - 5 - 7 (352/384/-32)
6. Crazy Ducks - 5 - 5 (269/444/-175)

(drużyna - il. meczów - punkty (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans)

Grupa C - lista meczów

Apache - Akademia Basketu 57:81
Akademia Basketu - Wolves 66:63
Narnia 420ers - Slam Drunk 66:77
Slam Drunk - MożemY 68:82
Narnia 420ers - MożemY 73:94
Apache - Wolves 70:87
MożemY - Akademia Basketu 117:56
Slam Drunk - Wolves 77:86
Wolves - Możemy 73:75
Apache - Slam Drunk 65:68
Akademia Basketu - Narnia 420ers 63:88
MożemY - Apache 83:64
Narnia 420ers - Wolves 75:80
Slam Drunk - Akademia Basketu 0:20
Narnia 420ers - Apache 109:75

Grupa D - lista meczów

Houston Buckets - Koszykarscy Ziomale Żory 77:64
Crazy Ducks - Dziki Bagienne 63:96
Czarno Biali - Crazy Ducks 104:42
Koszykarscy Ziomale Żory - 12 Małp 69:57
Houston Buckets - 12 Małp 51:88
Dziki Bagienne - Czarno Biali 89:93
Koszykarscy Ziomale Żory - Crazy Ducks 89:49
Dziki Bagienne - 12 Małp 95:59
Crazy Ducks - Houston Buckets 74:79
Czarno Biali - Koszykarscy Ziomale Żory 101:75
Houston Buckets - Czarno Biali 81:88
Koszykarscy Ziomale Żory - Dziki Bagienne 66:65
12 Małp - Crazy Ducks 76:41
Houston Buckets - Dziki Bagienne 64:70
12 Małp - Czarno Biali 73:79






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 2 Lidze BLK!
06-06-2018
Facebook Twitter

Oktawian Przeliorz (Hawajskie Koszule Żory)
30 pkt (3x3), 5 zb, 3 as – eval 29

Łukasz Rutkowski (Hawajskie Koszule Żory)
21 pkt (5x3), 6 zb, 6 as, 4 prz – eval 28

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
24 pkt (3x3), 5 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 21

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
37 pkt (4x3), 4 zb, 6 as, 3 prz – eval 38

Michał Kleszcz (Rosomaki)
2 pkt, 11 zb, 4 as, 8 prz – eval 17

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Aleksander Śpiewak!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
06-06-2018
Facebook Twitter

Filip Grygierczyk (Dziki Bagienne)
22 pkt, 11 zb, 3 as, 1 prz – eval 30

Dominik Nawrocki (Houston Buckets)
15 pkt (1x3), 24 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 29

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
20 pkt, 13 zb, 1 as, 1 prz – eval 17

Paweł Cichy (Czarno Biali)
24 pkt (1x3), 2 zb, 1 as, 2 prz – eval 23

Tomasz Karcz (Czarno Biali)
29 pkt (3x3), 12 zb, 5 as, 2 prz – eval 43

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Tomasz Karcz!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3
03-06-2018
Facebook Twitter
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

Galeria ze zdjęciami dostępna jest TUTAJ. zapraszamy!

W tegorocznej edycji naszego turnieju wzięło udział 28 zespołów rywalizujących w 5 różnych kategoriach!

OPEN Mężczyzn
1. Na Stricie (Kraków)
Damian Marcinkowski, Hubert Krupa, Maciej Jarosz, Mirosław Bauer
2. GOODFELLAS (Bielsko-Biała)
Paweł Garus, Aleksander Śpiewak, Maciej Goryl, Kamil Szopa
3. DBN (Bielsko-Biała)
Damian Kuczmierczyk, Kamil Malarz, Kamil Masłowski, Jakub Masłowski

U-16 M
1. Los Basketballeros (Bielsko-Biała)
Jakub Łubkowski, Oskar Sułek, Jakub Witkowski, Patryk Lubocki
2. Chlupate Vajca (Cieszyn)
Kamil Skocz, Dawid Trela, Wojciech Dragon
3. Gosmianie Jacka (Cieszyn)
Filip Bobrzyk, Adrian Pietroszek, Filip Kłoda

U-14 M
1. Wybrzeże Klatki Schodowej (Tarnowskie Góry)
Miłosz Bełdycki, Jakub Liszka, Jakub Holewa, Michał Lenart
2. Akademia Basketu (Bielsko-Biała)
Dawid Tarnawa, Szymon Zaręba, Adam McMaster, Artur Moskała
3. MUKK Henryk Kania Pszczyna 1 (Pszczyna)
Szymon Krzepina, Nikodem Mączka, Kacper Śniegoń, Natan Jastrzębski

OPEN Kobiet
1. Rybki (Sosnowiec)
Joanna Kocemba, Karolina Antas, Paulina Krakowczyk, Karolina Joniak
2. Obojętne (Bielsko-Biała)
Małgorzata Chmiała, Julia Seniow, Małgorzata Czarniecka
3. Torpedy (Bielsko-Biała)
Martyna Cholewik, Dominika Kubica, Karolina Kowalczyk, Natalia Blachura

U-14 K
1. Unicorn Squad (Wisła)
Magdalena Barabasz, Sandra Hracka, Karolina Kiraga, Joanna Hanik
2. Fire Basketball (Katowice)
Amelia Ziajska, Urszula Słupska, Oliwia Nowak, Otylia Kabelis
3. MUKK Henryk Kania Pszczyna 3 (Pszczyna)
Miłochna Latko, Natalia Szmukier, Amelia Czabrowska

W Konkursie Rzutów Za 3 Punkty najlepszy okazał się Paweł Garus, a kolejne miejsca na podium zajęli Kamil Skocz i Hubert Krupa!

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za fajną atmosferę w czasie całego turnieju, osobom zaangażowanym w organizację, a także wszystkim partnerom imprezy:

NUTREND
DECATHLON
SPORTMASTER
VITASPORT
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
BBOSiR
SPALDING


Do zobaczenia w przyszłym roku!






Nutrend Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3
01-06-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

I. TERMIN I MIEJSCE

Turniej zostanie rozegrany w dniu 2 czerwca 2018 roku od godz. 9:00 na boiskach w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury ul. Słowackiego 27 w Bielsku-Białej.

Początek meczów o godz. 9:00 lub 9:30.

II. UCZESTNICY

Turniej prowadzony będzie w 5 kategoriach:

OPEN Kobiet
OPEN Mężczyzn
U-16 M - 2002 i młodsi
U-14 K - 2004 i młodsze
U-14 M - 2004 i młodsi


Do udziału w turnieju Nutrend Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3 zakwalifikowane zostały następujące zespoły:

OPEN Kobiet
1. Obojętne - Bielsko-Biała
2. Rybki - Sosnowiec
3. Sterta drewna - Lipowa
4. Torpedy - Bielsko-Biała

OPEN Mężczyzn
1. PUB U MIŚKA - Bielsko-Biała
2. GOODFELLAS - Bielsko-Biała
3. Jedna ósma czyli ćwierćfinał - Bystra
4. TWOJA STARA - Skoczów
5. Bez emocji - Bielsko-Biała
6. Na Stricie - Kraków
7. Czekoladki - Bielsko-Biała
8. DBN - Bielsko-Biała
9. Angry Birds - Słotwina
10. Elefanty - Bielsko-Biała
11. Dzidzi i Dziadzia - Bielsko-Biała
12. RKS HUWDU - Bielsko-Biała (jedyna drużyna zgłoszona do kategorii U-18 M)

U-16 M - 2002 i młodsi
1. Gosmianie Jacka - Cieszyn
2. los Basketballeros - Bielsko-Biała
3. Chlupate Vajca - Cieszyn
4. BB Team - Bielsko-Biała
5. The storm - Bielsko-Biała

U-14 K - 2004 i młodsze
1. WISŁA - Wisła
2. Fire Basketball - Katowice
3. MUKK Henryk Kania Pszczyna 3 - Pszczyna

U-14 M - 2004 i młodsi
1. Akademia Basketu - Bielsko-Biała
2. WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEY - Tarnowskie Góry
3. MUKK Henryk Kania Pszczyna 1 - Pszczyna
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna 2 - Pszczyna

III. SYSTEM ROZGRYWEK

OPEN Mężczyzn

4 grupy po 3 zespoły - mecze w systemie „każdy z każdym”. Po 2 najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do fazy play-off.
Faza play-off - przegrywający odpada - ćwierćfinały, półfinały, mecz o 3. miejsce i finał.

OPEN Kobiet, U-16 M i U-14 M

Faza grupowa
1 grupa - 4 lub 5 zespołów - mecze w systemie „każdy z każdym”.
Mecz o 3. miejsce - trzecia i czwarta drużyna z grupy.
Finał - pierwsza i druga drużyna z grupy.

U-14 K

Faza grupowa
1 grupa - 3 zespoły - mecze w systemie „każdy z każdym”.
3. miejsce zajmuje ostatnia drużyna z grupy.
Finał - pierwsza i druga drużyna z grupy.

IV. KONKURSY

W trakcie trwania turnieju przeprowadzony zostanie konkurs otwarty rzutów za 3 punkty. Eliminacje i finał. Zgłoszeń można będzie dokonywać w biurze zawodów podczas trwania turnieju.

V. NAGRODY

Zwycięzcy, a także zespoły zajmujące 2. i 3. miejsce w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz partnerów turnieju.
Zwycięzcy konkursów otrzymają nagrody rzeczowe.

VI. SPRAWY ORGANIZACYJNE

1. Weryfikacja i uzupełnienie ewentualnych braków w dokumentach rejestracyjnych odbędzie się w dniu zawodów od godz. 8:00 według następującego programu minutowego:

8:00 – 8:10
PUB U MIŚKA - Bielsko-Biała
GOODFELLAS - Bielsko-Biała
Bez emocji - Bielsko-Biała
Czekoladki - Bielsko-Biała
DBN - Bielsko-Biała
Elefanty - Bielsko-Biała
Dzidzi i Dziadzia - Bielsko-Biała

8:10 – 8:20
RKS HUWDU - Bielsko-Biała
los Basketballeros - Bielsko-Biała
BB Team - Bielsko-Biała
The storm - Bielsko-Biała
Akademia Basketu - Bielsko-Biała
Obojętne - Bielsko-Biała
Torpedy - Bielsko-Biała

8:20 – 8:30
Jedna ósma czyli ćwierćfinał - Bystra
Sterta drewna - Lipowa
Angry Birds - Słotwina
TWOJA STARA - Skoczów
MUKK Henryk Kania Pszczyna 1 - Pszczyna
MUKK Henryk Kania Pszczyna 2 - Pszczyna
MUKK Henryk Kania Pszczyna 3 - Pszczyna

8:30 – 8:40
Rybki - Sosnowiec
Na Stricie - Kraków
Gosmianie Jacka - Cieszyn
Chlupate Vajca - Cieszyn
WISŁA - Wisła
Fire Basketball - Katowice
WYBRZEŻE KLATKI SCHODOWEY - Tarnowskie Góry

2. Około godz. 8:45 odbędzie się losowanie grup w poszczególnych kategoriach.
3. Rozpoczęcie meczów od godz. 9:00 lub 9:30. Tradycyjnie turniej rozpoczną mecze w kategorii OPEN Mężczyzn.
4. Uczestnicy turnieju muszą występować w jednolitych koszulkach, najlepiej z numerami.

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!
Do zobaczenia!

Organizator - Bielska Liga Koszykówki






Nutrend Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3
18-05-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

W sobotę, 2 czerwca, odbędzie się NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy wszystkich spragnionych sportowej rywalizacji i świetnej zabawy!

W tym roku turniej w Bielsku-Białej będzie jednocześnie częścią śląskiego cyklu zmagań o Streetball'ową Kryształową Kulę, a więc zapraszamy na turnieje w innych miastach m.in. Rybnik, Katowice, Świętochłowice, Bytom, Ruda Śląska, Chorzów, Racibórz czy Pszczyna!

Podobnie jak rok temu przygotowaliśmy specjalną stronę - www.3x3.com.pl - to właśnie tutaj można znaleźć praktycznie wszystko, czyli możliwość rejestracji zespołów, potrzebne dokumenty, aktualne przepisy itp.

Rozpoczęcie turnieju o godz. 9:00 na obiektach kompleksu sportowego w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 27 w Bielsku-Białej).

W tym roku zapisy do wszystkich kategorii będą możliwe do 30 maja (środa) do godz. 21:00, tylko i wyłącznie przez aktywny arkusz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie www.3x3.com.pl.

Zgłoszenia zainteresowanych zespołów będziemy przyjmować w następujących kategoriach:

- OPEN Kobiet
- U-18 K (2000 i młodsze)
- U-16 K (2002 i młodsze)
- U-14 K (2004 i młodsze)

- OPEN Mężczyzn
- U-18 M (2000 i młodsi)
- U-16 M (2002 i młodsi)
- U-14 M (2004 i młodsi)


We wszystkich kategoriach przewidzieliśmy nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów!

Dziękujemy za pomoc wszystkim partnerom naszego turnieju!

NUTREND
DECATHLON
SPORTMASTER
VITASPORT
Urząd Miejski w Bielsku-Białej
BBOSiR







Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 1 Lidze BLK!
28-05-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

Kamil Malarz (Double B Nation)
8 pkt, 13 zb, 2 as, 2 prz – eval 21

Piotr Konopka (Washington Bultens)
29 pkt, 15 zb, 5 as, 1 bl – eval 43

Bartosz Ber (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
11 pkt, 18 zb, 3 prz, 1 bl – eval 20

Piotr Męcnarowski (Shakers)
16 pkt, 12 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 24

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
32 pkt (3x3), 6 zb, 8 as – eval 31

MVP 11. kolejki w 1 lidze został Piotr Konopka!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
28-05-2018
Facebook Twitter
www.3x3.com.pl
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2018 w Koszykówce 3x3

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
21 pkt, 5 zb, 8 as, 2 prz – eval 29

Kamil Szopa (NTS)
30 pkt, 9 zb, 2 prz, 1 bl – eval 21

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
23 pkt, 13 zb, 3 as, 3 bl – eval 33

Sergiusz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory)
19 pkt, 9 zb, 1 as, 4 prz, 3 bl – eval 30

Tomasz Kalfas (NSBB)
24 pkt (5x3), 6 zb, 4 as, 2 prz – eval 24

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Artur Pławecki!
Obejrzyj film
1 Szybowicz Grzegorz 8,0
2 Sierp Bartosz 8,0
3 Rutkowski Łukasz 6,6
4 Słodownik Mariusz 5,0
5 Master Marcin 4,8
6 Michna Krzysztof 4,8
1 Cul Tomasz 100,0%
2 Knieć Tomasz 100,0%
3 Żak Wojciech 100,0%
4 Staszkiewicz Jakub 100,0%
5 Sewera Paweł 100,0%
6 Kocur Jacek 100,0%