Aktualności






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 1 Lidze BLK!
10-11-2021

Leszek Siwy (MożemY)
24 pkt (4x3), 5 zb, 2 as, 2 prz – eval 25

Piotr Liszka (MożemY)
13 pkt (1x3), 11 zb, 2 prz – eval 20

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)
25 pkt, 15 zb, 5 as, 3 bl – eval 42

Paweł Kleszcz (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)
11 pkt (1x3), 3 zb, 6 as, 3 prz – eval 20

Karol Kupczak (Team Rybnik)
20 pkt (3x3), 5 as, 3 zb, 1 prz – eval 20

MVP 7. kolejki w 1 lidze został Bartosz Piasecki!






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
10-11-2021

Piotr Wągiel (Fourty Plus)
12 pkt, 12 zb, 3 as, 1 prz – eval 21

Rafał Przybyłowicz (Fourty Plus)
16 pkt (1x3), 11 zb, 3 as, 2 prz, 3 bl – eval 21

Bartłomiej Bachta (LA 2028)
16 pkt (1x3), 7 zb, 2 as, 2 prz – eval 19

Mateusz Ilkiewicz (NSBB)
14 pkt (2x3), 12 zb, 5 as, 4 prz – eval 16

Robert Szwed (LA 2028)
13 pkt (1x3), 7 zb, 1 as, 1 prz, 3 bl – eval 18

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Rafał Przybyłowicz!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 1 Lidze BLK!
03-11-2021

Jan Viscardi (MożemY)
26 pkt, 6 zb, 2 as, 1 prz – eval 26

Kamil Malarz (Double B Nation)
15 pkt (1x3), 14 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 27

Tymoteusz Bednarczyk (Double B Nation)
27 pkt (7x3), 7 zb, 4 as, 2 prz – eval 26

Sebastian Skrok (Hustlerzy Andrychów)
31 pkt (3x3), 6 zb, 2 as, 1 prz – eval 33

Filip Rejowski (Hustlerzy Andrychów)
26 pkt, 4 as, 6 zb, 3 prz, 1 bl – eval 21

MVP 6. kolejki w 1 lidze został Sebastian Skrok!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 2 Lidze BLK!
03-11-2021

Damian Rojek (KS Bystra)
32 pkt (8x3), 7 zb, 5 prz – eval 35

Rafał Dobija (KS Bystra)
9 pkt (1x3), 7 zb, 7 as, 6 prz – eval 13

Szymon Kubica (NSBB)
14 pkt, 10 zb, 1 as – eval 19

Mateusz Ilkiewicz (NSBB)
11 pkt (1x3), 12 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl – eval 15

Adrian Błachut (Synergia eco)
16 pkt (1x3), 21 zb, 1 as, 4 prz, 1 bl – eval 26

MVP 7. kolejki w 2 lidze został Damian Rojek!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 3 Lidze BLK!
03-11-2021

Dawid Caputa (Żywiec Basket Crew)
7 pkt (1x3), 11 zb, 1 as, 2 prz – eval 17

Krzysztof Podstawny (Snipers)
18 pkt, 9 zb, 5 as, 3 prz – eval 30

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
50 pkt (8x3), 10 zb, 7 as, 1 prz – eval 42

Tomasz Groń (Maximus Team)
25 pkt (1x3), 9 zb, 4 as, 3 prz, 1 bl – eval 25

Szymon Pluta (Żywiec Basket Crew)
24 pkt (2x3), 6 zb, 2 as, 5 prz – eval 23

MVP 7. kolejki w 3 lidze został Marcin Sulikowski!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 2 Lidze BLK!
19-10-2021

Antoni Gołębiewski (KS Bystra)
23 pkt (4x3), 5 zb, 3 as, 1 bl – eval 24

Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
13 pkt (1x3), 13 zb, 2 as, 2 prz – eval 23

Ireneusz Tarnawa (LA 2028)
14 pkt (1x3), 3 zb, 1 as, 2 prz – eval 18

Bartłomiej Szady (Koszykarscy Ziomale Żory)
25 pkt (3x3), 7 zb, 4 as, 1 prz – eval 24

Szymon Kubica (NSBB)
18 pkt, 14 zb, 1 prz, 1 bl – eval 22

MVP 6. kolejki w 2 lidze został Bartłomiej Szady!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 3 Lidze BLK!
19-10-2021

Kacper Staszkiewicz (Żywiec Basket Crew)
11 pkt, 13 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl – eval 26

Krzysztof Podstawny (Snipers)
28 pkt, 6 zb, 5 as, 7 prz – eval 30

Maciej Jochacy (Crazy Ducks)
23 pkt, 6 zb, 4 as, 4 prz – eval 25

Jakub Hańderek (Akademia Basketu)
25 pkt (2x3), 15 zb, 1 as, 1 prz – eval 33

Jakub Szuran (Żywiec Basket Crew)
32 pkt (3x3), 8 zb, 2 as, 1 prz – eval 23

MVP 6. kolejki w 3 lidze został Jakub Hańderek!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 3/48
15-10-2021
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 15 października 2021 roku, po zapoznaniu się z wnioskami Ireneusza Tarnawy i Przemysława Wadonia oraz wysłuchaniu dodatkowych wyjaśnień sędziów, dot. meczu Grim Reapers - LA 2028, który został rozegrany 10 października 2021 roku, postanowiła zawiesić na czas nieokreślony karę nałożoną na zawodników:
- Konrad Jarosz (Grim Reapers)
- Przemysław Wadoń (Grim Reapers)
- Ireneusz Tarnawa (LA 2028)
oraz utrzymać w mocy karę dla Pawła Gawlasa (Grim Reapers).

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/48
13-10-2021
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 13 października 2021 roku, po zapoznaniu się z protokołem z meczu Grim Reapers - LA 2028 z dnia 10 października 2021 roku i z relacjami sędziów, postanowiła zgodnie z obowiązującym regulaminem BLK co następuje:

1. Nałożyć na zawodników:
- Konrad Janosz (Grim Reapers) - za niestosowną reakcję na decyzje sędziów
- Przemysław Wadoń (Grim Reapers) - za dyskusję
- Ireneusz Tarnawa (LA 2028) - za dyskusję
karę dodatkową w postaci zawieszenia w prawach zawodnika na jeden (1) mecz.

2. Nałożyć na zawodnika:
- Paweł Gawlas (Grim Reapers)
karę dodatkową w postaci zawieszenia w prawach zawodnika na dwa (2) mecze za dwa przewinienia techniczne, za prowokowanie zawodnika drużyny przeciwnej oraz niestosowanie się do poleceń sędziego.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK ostrzega zawodników oraz trenerów, że nie będzie tolerować procederu polegającego na prowokowaniu przeciwników, krytykowania decyzji sędziów oraz zbyt emocjonalne reakcje na boisku i karać je będzie z całą stanowczością, włącznie z relegowaniem z rozgrywek.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 1 Lidze BLK!
13-10-2021

Leszek Siwy (MożemY)
34 pkt (6x3), 5 zb, 5 as, 1 bl – eval 29

Karol Kupczak (Team Rybnik)
34 pkt (7x3), 4 zb, 7 as, 2 prz, 1 bl – eval 37

Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory)
26 pkt (5x3), 8 zb, 5 as – eval 30

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
15 pkt, 15 zb, 1 as, 1 bl – eval 30

Mateusz Mucha (Team Rybnik)
13 pkt, 16 zb – eval 23

MVP 5. kolejki w 1 lidze został Karol Kupczak!
Obejrzyj film
1 Koterwa Jan 100,0%
2 Masłowski Jakub 66,7%
3 Czesak Marek 50,0%
4 Zamora Stanisław 47,8%
5 Kozielski Robert 43,8%
6 Piasecki Bartosz 42,9%
1 Wojdyła Maciej 4,8
2 Kleszcz Paweł 4,3
3 Piasecki Bartosz 4,0
4 Zamora Stanisław 3,8
5 Dobija Rafał 3,5
6 Nawrocki Dominik 3,5