Aktualności






45. edycja BLK - komunikat organizacyjny
08-01-2020
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Komunikat Zarządu BLK z dnia 7 stycznia 2020 roku

W związku z oddaniem przez zespół Ała Boli dwóch meczów walkowerem:
- 4 stycznia z Akademią Basketu,
- 5 stycznia z ADEX Basket Team,
działając na podstawie Regulaminu BLK pkt. III ust. 26, drużyna Ała Boli została wykluczona z rozgrywek 45. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki. Nie zostaje zastosowany zapis o zweryfikowaniu wszystkich rozegranych przez ten zespół meczów jako walkowery, ponieważ nie miałoby to znaczenia dla kolejności drużyn w końcowej klasyfikacji. Klasyfikacje indywidualne również zostają utrzymane.
Zespół Ała Boli zostaje obciążony karami wynikającymi Regulaminu BLK pkt. III ust. 25, w wysokości 200 zł za każdy walkower.

Krzysztof Wiewióra
Prezes Zarządu BLK






45. edycja BLK - komunikat organizacyjny
02-01-2020
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. NSBB - 7 - 13 - 6/1 (607/429/+178)
2. Fourty Plus - 7 - 13 - 6/1 (619/368/+251)
3. 12 Małp - 7 - 12 - 5/2 (516/417/+99)
4. Kentuchy Bucks - 7 - 11 - 4/3 (484/476/+8)
5. Koszykarscy Ziomale Żory - 7 - 11 - 4/3 (527/546/-19)
6. Yunques Voladores - 7 - 9 - 2/5 (444/625/-181)
7. Crazy Ducks - 7 - 8 - 1/6 (454/538/-84)
8. All Starsi - 7 - 7 - 0/7 (378/630/-252)


(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

Dla ustalenia kolejności dla zespołów NSBB i Fourty Plus oraz Kentuchy Bucks i Koszykarscy Ziomale Żory zadecydowały mecze bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. Na Rondzie Team Żory - 7 - 14 - 7/0 (680/349/+331)
2. KS Bystra - 7 - 13 - 6/1 (522/377/+145)
3. Przekręty - 7 - 12 - 5/2 (455/380/+75)
4. Snipers - 7 - 10 - 3/4 (450/481/-31)
5. Akademia Basketu - 6 - 8 - 2/4 (399/419/-20)
6. ADEX Basket Team - 6 - 7 - 2/4 (254/421/-167)
7. Żywiec Basket Crew - 7 - 7 - 0/7 (327/604/-277)
8. Ała Boli - 5 - 6 - 1/4 (311/367/-56)

(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

Do rozegrania w Grupie B pozostały zaległe mecze Ała Boli - Akademia Basketu oraz ADEX Basket Team - Ała Boli ale już w tej chwili wiadomo, że do półfinałów awansowały zespoły Na Rondzie Team Żory i KS Bystra! Po rozegraniu ww. spotkań przedstawimy finalną wersję tabeli w tej grupie, a także uzupełnimy terminarz o brakujące mecze w 3 lidze.

W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania NSBB - KS Bystra oraz Na Rondzie Team Żory - Fourty Plus!






45. edycja BLK - komunikat organizacyjny
02-01-2020
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Hawajskie Koszule Żory - 8 - 16 - 8/0 (681/570/+111)
2. Butchercore - 8 - 15 - 7/1 (713/555/+158)
3. Washington Bultens - 8 - 13 - 5/3 (670/597/+73)
4. Shakers - 8 - 12 - 4/4 (598/612/-14)
5. Wrona Wings - 8 - 12 - 4/4 (604/646/-42)
6. Double B Nation - 8 - 11 - 3/5 (563/622/-59)
7. Elefanty - 8 - 11 - 3/5 (611/605/+6)
8. Galacticos Basket Żywiec - 8 - 10 - 2/6 (566/613/-47)
9. Hustlerzy Andrychów - 8 - 8 - 0/8 (558/744/-168)


(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Shakers i Wrona Wings oraz Double B Nation i Elefanty zadecydowały mecze bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze czekają nas spotkania Hawajskie Koszule Żory - Shakers oraz Butchercore - Washington Bultens!






45. edycja BLK - komunikat organizacyjny
02-01-2020
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Wolf Gang - 8 - 16 - 8/0 (778/513/+265)
2. Team Rybnik - 8 - 14 - 6/2 (564/533/+31)
3. MożemY - 8 - 13 - 6/2 (613/498/+115)
4. Grim Reapers - 8 - 12 - 4/4 (541/606/-65)
5. Tokyo 2020 - 8 - 12 - 4/4 (537/529/+8)
6. Basket Hills Bielsko-Biała - 8 - 11 - 3/5 (552/552/0)
7. Czarno Biali - 8 - 10 - 2/6 (633/703/-70)
8. Rosomaki - 8 - 10 - 2/6 (483/599/-116)
9. Wolves - 8 - 9 - 1/7 (507/675/-168)


(nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - zwycięstwa / porażki (kosze zdobyte / kosze stracone / bilans))

O końcowej kolejności w tabeli dla zespołów Grim Reapers i Tokyo 2020 oraz Czarno Biali i Rosomaki zadecydowały mecze bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze czekają nas spotkania Wolf Gang - Grim Reapers oraz Team Rybnik - MożemY!






Wesołych Świąt!
24-12-2019
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo szczęścia, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, a także ciepła i spokoju w rodzinnej atmosferze!

Oczywiście jak najwięcej pomyślności i sukcesów w całym 2020 roku!

Chcielibyśmy, żeby koszykówka wciąż była wielką pasją w życiu każdego z nas, a satysfakcja ze wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu jak największa!






Najlepsza "5ka" 12. kolejki w 1 Lidze BLK!
23-12-2019
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Maciej Wojdyła (Butchercore)
18 pkt (2x3), 5 zb, 8 as, 3 prz, 1 bl – eval 27

Krzysztof Gardas (Washington Bultens)
24 pkt, 7 zb, 2 prz – eval 29

Wojciech Żak (Washington Bultens)
20 pkt (4x3), 4 zb, 11 as, 1 prz – eval 26

Paweł Miśkiewicz (Shakers)
24 pkt, 7 zb, 3 as – eval 22

Krzysztof Strzałka (Shakers)
16 pkt, 10 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 18

MVP 12. kolejki w 1 lidze został Krzysztof Gardas!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 2 Lidze BLK!
23-12-2019
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit Butchercore

Bartosz Kapias (Wolf Gang)
19 pkt (1x3), 20 zb, 2 as, 5 bl – eval 39

Krystian Pajdak (Wolf Gang)
30 pkt (4x3), 6 zb, 5 as, 1 prz – eval 31

Wojciech Molitor (Team Rybnik)
20 pkt (1x3), 5 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 20

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
10 pkt, 10 zb, 6 as, 3 prz – eval 22

Piotr Frydel (Czarno Biali)
23 pkt (1x3), 14 zb, 2 as, 3 prz – eval 24

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Bartosz Kapias!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 4/45
23-12-2019
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit

Na posiedzeniu w dniu 18 grudnia 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, zgodnie z Regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki postanowiła nałożyć na zawodnika Tadeusza Hlubińskiego (Crazy Ducks) karę w postaci zawieszenia w prawach zawodnika na trzy mecze, która jest konsekwencją jego dyskwalifikacji podczas meczu w dniu 15 grudnia 2019 roku.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę nie budzący zastrzeżeń dyscyplinarnych jego długoletni udział w rozgrywkach BLK, a także okoliczności zajścia w jakich doszło do dyskwalifikacji, Komisja Dyscyplinarna postanowiła warunkowo zawiesić wykonanie dwóch trzecich orzeczonej kary.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






45. edycja BLK - komunikat organizacyjny
22-12-2019
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit

W związku z licznymi pytaniami o terminarz rozgrywek na dalszą część tego sezonu, chcielibyśmy poinformować, że dzisiaj otrzymaliśmy wykaz dostępnych dla nas terminów i mecze zaplanowane na styczeń 2020 roku powinny pojawić się na naszej stronie w najbliższy wtorek.







Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 1 Lidze BLK!
18-12-2019
Facebook Twitter

NUTREND ESPORTMASTER We Coffee BeFit

Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory)
25 pkt, 5 zb, 9 as, 1 prz – eval 31

Tymoteusz Bednarczyk (Double B Nation)
19 pkt (2x3), 15 zb, 6 as, 3 prz, 1 bl – eval 25

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
21 pkt, 10 zb, 7 as, 1 prz – eval 30

Michał Stańczyk (Double B Nation)
25 pkt (6x3), 6 zb, 2 as – eval 18

Oktawian Przeliorz (Hawajskie Koszule Żory)
19 pkt (3x3), 12 zb, 8 as, 3 prz, 1 bl – eval 25

MVP 11. kolejki w 1 lidze został Bartosz Piasecki!
Obejrzyj film
1 Kleszcz Paweł 100,0%
2 Kossek Bartosz 100,0%
3 Fenrych Jakub 100,0%
4 Kręcichwost Tomasz 100,0%
5 Spratek Maciej 100,0%
6 Przybyła Zbigniew 100,0%
1 Przybyła Zbigniew 14,0
2 Męcnarowski Piotr 13,5
3 Dąbkowski Tomasz 12,8
4 Grygier Michał 12,3
5 Piasecki Bartosz 12,0
6 Staniek Tomasz 11,7