Aktualności






42. edycja BLK - zapraszamy!
29-01-2018
Facebook Twitter

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 9 lutego, godz. 20:00):

1 liga

1. Elefanty
2. Shakers
3. Double B Nation
4. Washington Bultens
5. Galacticos Basket Żywiec
6. MUKK Henryk Kania Pszczyna
7. Wrona Wings
8. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18

2 liga

1. Hawajskie Koszule Żory
2. Tokyo 2020
3. NSBB
4. New Men Style
5. Rosomaki
6. Aurochs
7. NTS
8. Hustlerzy Andrychów
9. Pretorianie

3 liga

1. Apache
2. Crazy Ducks
3. Grim Reapers
4. Houston Buckets
5. 12 Małp
6. Slam Drunk
7. Dziki Bagienne
8. MożemY (Lutnia In Plus)
9. Akademia Basketu (Zryw Bielsko-Biała)
10. Narnia 420ers
11. MOSiR KiS Żywiec
12. Czarno Biali
13. Koszykarscy Ziomale Żory

nowe zespoły

1. Wolves

II.
Zapraszamy wszystkich do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - pierwsze mecze odbędą się już 17-18 lutego!
Przez kilkanaście najbliższych dni, do 9 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu! Jak zawsze prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Wrona Wings
9. SamoObrona / New Men Style (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. SamoObrona / New Men Style (przegrany w meczu barażowym)
2. Rosomaki
3. NTS
4. Tokyo 2020
5. Hustlerzy Andrychów
6. NSBB
7. Pretorianie
8. Hawajskie Koszule Żory
9. Aurochs / Grim Reapers (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Aurochs / Grim Reapers (przegrany w meczu barażowym)
2. Slam Drunk
3. Apache
4. Houston Buckets
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Narnia 420ers
7. Lipowa Sprintex Warriors
8. Dziki Bagienne
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. 12 Małp
12. Crazy Ducks *
13. MOSiR KiS Żywiec *
14. Koszykarscy Ziomale Żory *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)


Po zakończeniu zapisów w kolejnym komunikacie poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności rozegrania turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 9 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1250 zł w terminie do 18 marca
- 2 liga – 1250 zł w terminie do 18 marca
- 3 liga – 1150 zł w terminie do 18 marca

Drużyny, które nie uregulują należności do 18 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
Początek 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki już 17-18 lutego, do zobaczenia!






Kurs sędziowski - zapraszamy!
31-01-2018
Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę odbędą się pierwsze zajęcia na kursie sędziowskim w Bielsku-Białej!

Na wszystkie niezdecydowane osoby czekamy tylko do piątku, to już "ostatni gwizdek", żeby wysłać do nas zgłoszenie!

Na sobotnich zajęciach poruszone zostaną sprawy organizacyjne, udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, więc warto przyjść i rozwiać ewentualne wątpliwości!

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w Bielsku-Białej - zapraszamy szczególnie osoby z naszego regionu!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt - rblachura@gmail.com, do zobaczenia!






Washington Bultens najlepsi po raz drugi z rzędu!
23-01-2018
Facebook Twitter

I.
Washington Bultens, po wygranej w finale 1 ligi 79:88 z Elefantami, to najlepszy zespół 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, gratulujemy! Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego spotkania był Michał Grygier. Najniższe miejsce na podium w 1 lidze przypadło drużynie Galacticos Basket Żywiec, która okazała się lepsza od MUKK Henryk Kania Pszczyna!

W finale 2 ligi drużyna Wrona Wings wygrała z New Men Style 78:96, a MVP tego meczu został wybrany Piotr Liszka! W meczu o najniższe miejsce na podium NTS okazali się lepsi od Tokyo 2020!

W trzecim rozegranym w niedzielę meczu finałowym zespół Hawajskie Koszule Żory pokonał Grim Reapers 100:52, a najlepszym graczem tego spotkania został wybrany Zbigniew Narwojsz. W meczu o trzecie miejsce Apache wygrali z Houston Buckets!

Oczywiście w tym dniu zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych oraz przedstawiciele poszczególnych drużyn odebrali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy, a także nagrody ufundowane przez firmy i instytucje wspierające rozgrywki Bielskiej Ligi Koszykówki.

W tej edycji wybraliśmy również najlepszych zawodników całego sezonu - Grzegorza Szybowicza (Elefanty - 1 liga), Kamila Szopę (NTS - 2 liga) oraz Bartosza Piaseckiego (Hawajskie Koszule Żory - 3 liga)! Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Mariusza Słodownika i partnerów naszej ligi!

W 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki postanowiliśmy również przyznać nagrodę dla Piotra Liszki z Wrona Wings - za największe objawienie w tym sezonie!

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna otrzymując z tej okazji puchar oraz specjalną zniżkę na wpisowe do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W końcu pragniemy podziękować wszystkim wspierającym rozgrywki:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
New Men Style (www.newmen.eu)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

II.
Klasyfikacja końcowa w 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
8. SamoObrona
9. Rosomaki

2 liga
1. Wrona Wings
2. New Men Style
3. NTS
4. Tokyo 2020
5. Hustlerzy Andrychów
6. NSBB
7. Pretorianie
8. Aurochs
9. Slam Drunk

3 liga
1. Hawajskie Koszule Żory
2. Grim Reapers
3. Apache
4. Houston Buckets
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Narnia 420ers
7. Lipowa Sprintex Warriors
8. Dziki Bagienne
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. 12 Małp
12. Crazy Ducks12 Małp
13. MOSiR KiS Żywiec
14. Koszykarscy Ziomale Żory

III.
Już w tej chwili zapraszamy wszystkich do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, do której zapisy rozpoczniemy już za kilka dni!
Dziękujemy wszystkim za kolejny sezon i za wszystkie sportowe emocje! Do zobaczenia!






Zapraszamy na finały 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
17-01-2018
Facebook Twitter

Już w najbliższy weekend zapraszamy na finały 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (21 stycznia) będziemy emocjonować się meczami finałowymi we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
Hawajskie Koszule Żory - Grim Reapers

godz. 14:00 finał 2 ligi
New Men Style - Wrona Wings

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Elefanty - Washington Bultens

W sobotę (20 stycznia) odbędą się wszystkie mecze o brązowe medale:

godz. 09:40 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Apache - Houston Buckets

godz. 11:20 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Tokyo 2020 - NTS

godz. 13:00 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Galacticos Basket Żywiec - MUKK Henryk Kania Pszczyna

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
New Men Style (www.newmen.eu)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
18-01-2018
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Dziki Bagienne, 12 Małp i Hawajskie Koszule Żory!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






3 x MVP i nagroda za największe objawienie!
18-01-2018
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz z zespołu Elefanty!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Kamil Szopa reprezentujący drużynę NTS!

Bartosz Piasecki z zespołu Hawajskie Koszule Żory to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

W aktualnej edycji naszej ligi nagroda za największe objawienie powędruje do Piotra Liszki (Wrona Wings)!

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
18-01-2018
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 28,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 3,5 traf/mecz

Zbiórki
Maciej Goryl (Elefanty) – 14,3 zb/mecz

Asysty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 8,7 as/mecz

Bloki
Kamil Malarz (Double B Nation) – 2,3 bl/mecz

Przechwyty
Rafał Klimek (DAAS Basket Hills B-B MU-18) – 4,1 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Andrzej Brańka (Galacticos Basket Żywiec) – 69,6%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Wojciech Jania (Elefanty) – 58,3%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Tomasz Śpiewak (Rosomaki) – 92,3%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
18-01-2018
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Kamil Szopa (NTS) – 30,4 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dawid Czarniak (Pretorianie) – 3,0 traf/mecz

Zbiórki
Łukasz Mądry (New Men Style) – 12,7 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 9,5 as/mecz

Bloki
Kamil Szopa (NTS) – 3,0 bl/mecz

Przechwyty
Kamil Szopa (NTS) – 4,4 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 72,1%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Przemysław Kocemba (NSBB) – 53,3%
Dawid Piasecki (NSBB) – 53,3%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Leszek Hendzel (Hustlerzy Andrychów) – 77,4%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
18-01-2018
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec) – 30,4 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Artur Jakubiec (Lipowa Sprintex Warriors) – 3,2 traf/mecz
Dawid Rogacz (Lipowa Sprintex Warriors) – 3,2 traf/mecz

Zbiórki
Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory) – 16,7 zb/mecz

Asysty
Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory) – 6,3 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,8 bl/mecz

Przechwyty
Bartosz Żyrek (Zryw Bielsko-Biała) – 4,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory) – 73,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Maciej Jarosz (Houston Buckets) – 41,2%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Mateusz Żebrok (Lutnia In Plus) – 84,6%

Gratulujemy!






Komunikat Zarządu BLK nr 2/41
10-01-2018
Facebook Twitter

I.
W związku z wystąpieniem w zespole Apache zawodnika nieuprawnionego w pierwszym meczu półfinałowym 3 ligi, rozegranym 7 stycznia 2018 roku przeciwko Grim Reapers:

Po zapoznaniu się z wyjaśnieniami Sławomira Talara, trenera zespołu Apache, a także po rozmowach z Przemysławem Wadoniem, trenerem zespołu Grim Reapers, biorąc pod uwagę niemożliwość akceptacji przez wszystkich zainteresowanych terminów powtórnego rozegrania pierwszego meczu półfinałowego Zarząd BLK postanowił:

- zweryfikować ww. zawody jako walkower dla Grim Reapers,
- zweryfikować wynik osiągnięty na boisku, na 20:0 dla Grim Reapers,
- utrzymać i zaliczyć do statystyk wszystkie osiągnięte wyniki indywidualne (w tym zawodnika nieuprawnionego),
- nie nakładać kary finansowej na zespół Apache, z uwagi na złożone wyjaśnienia,
- wyróżnić i udzielić pochwały Przemysławowi Wadoniowi, trenerowi i kapitanowi Grim Reapers, za postawę Fair Play i podejmowane wysiłki, by doprowadzić do powtórzenia meczu półfinałowego.

W związku z tym, że w dwumeczu jakim są półfinały, zawody zostały zweryfikowane jako walkower awans do finału uzyskała drużyna Grim Reapers, a w meczu o trzecie miejsce wystąpi zespół Apacze.

Mecz rewanżowy, zaplanowany w terminarzu na 13 stycznia 2018 roku (godz. 14:40) będzie spotkaniem towarzyskim prowadzonym przez sędziów, ale bez zapisywania statystyk indywidualnych. Na to spotkanie zespoły mogą uzupełnić swoje składy o zawodników z innych drużyn (przypominamy o obowiązku posiadania jednolitych strojów sportowych).

II.
W związku z wystąpieniem w zespole Houston Buckets zawodnika nieuprawnionego w pierwszym meczu półfinałowym 3 ligi, rozegranym 7 stycznia 2018 roku przeciwko Hawajskie Koszule Żory Zarząd BLK postanowił:

- zweryfikować ww. zawody jako walkower dla Hawajskie Koszule Żory,
- utrzymać wynik osiągnięty na boisku,
- utrzymać i zaliczyć do statystyk wszystkie osiągnięte wyniki indywidualne (w tym zawodnika nieuprawnionego),
- nałożyć regulaminową karę finansową w wysokości 300 złotych na zespół Houston Buckets i udzielić drużynie 48 godzin na przesłanie pisemnych wyjaśnień.

W związku z tym, że w dwumeczu jakim są półfinały, zawody zostały zweryfikowane jako walkower awans do finału uzyskała drużyna Hawajskie Koszule Żory, a w meczu o trzecie miejsce wystąpi zespół Houston Buckets.

Mecz rewanżowy, zaplanowany w terminarzu na 13 stycznia 2018 roku (godz. 16:20) będzie spotkaniem towarzyskim prowadzonym przez sędziów ale bez zapisywania statystyk indywidualnych. Na to spotkanie zespoły mogą uzupełnić swoje składy o zawodników z innych drużyn (przypominamy o obowiązku posiadania jednolitych strojów sportowych).

III.
W odpowiedzi na pismo Sergiusza Piaseckiego z dnia 9 stycznia 2018 roku:

W związku z przedstawionymi dokumentami medycznymi, Zarząd BLK nie wyraża zgody na dopuszczenie zawodnika zespołu Hawajskie Koszule Żory do dalszych meczów w bieżącej edycji 3 ligi BLK, uznając że udział w jednym meczu rundy zasadniczej (wobec trzech wymaganych Regulaminem BLK) to zbyt mało by takiej zgody udzielić.

W imieniu Zarządu
Krzysztof Wiewióra - Prezes BLK
Obejrzyj film
1 Malarz Kamil 17,5
2 Męcnarowski Piotr 14,0
3 Piasecki Sergiusz 14,0
4 Staniek Tomasz 12,5
5 Chrapek Jakub 12,5
6 Piasecki Bartosz 12,5
1 Malarz Kamil 17,5
2 Męcnarowski Piotr 14,0
3 Piasecki Sergiusz 14,0
4 Staniek Tomasz 12,5
5 Piasecki Bartosz 12,5
6 Chrapek Jakub 12,5