Aktualności






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
17-02-2017
Facebook Twitter

I.
W najbliższy weekend odbędzie się aż 11 meczów, w związku z tym przypominamy wszystkim o formalnościach związanych z rozpoczęciem tej edycji:

1. Przed rozpoczęciem meczu należy dostarczyć do stolika sędziowskiego wypełniony formularz zgłoszeniowy, razem z wymaganymi danymi wszystkich zawodników i ich podpisami!
2. W bazie danych znajdują się już aktualne składy wszystkich zespołów (na podstawie formularzy zgłoszeniowych), proszę pamiętać o tym, że zgłoszenie nowych zawodników możliwe jest przez wysłanie wiadomości do biuro@blk.com.pl lub osobiście przy stoliku sędziowskim przed rozpoczęciem spotkania.
3. Wszyscy zawodnicy, dla których 40. edycja Bielskiej Ligi Koszykówki jest pierwszym sezonem w naszej lidze, muszą również dostarczyć wypełnione oświadczenia ubezpieczeniowe z dołączoną kserokopią aktualnego dowodu tożsamości (na których oczywiście zalecamy by zakreślić serię i numer).
4. W przypadku zawodników niepełnoletnich, oświadczenie ubezpieczeniowe powinien wypełnić prawny opiekun!

Dziękujemy!

II.
W dziale z plikami do pobrania (tutaj) znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty, a także tradycyjnie już FAQ dotyczący przekładania meczów w lidze, w którym można znaleźć listę kontaktową do przedstawicieli zespołów, a także systemy rozgrywek we wszystkich ligach.

III.
W terminarzu rozgrywek można już znaleźć mecze zaplanowane do końca marca 2017 roku!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
22-02-2017
Facebook Twitter

Piotr Kapustka (Pretorianie)
16 pkt, 10 zb, 8 as, 4 prz, 2 bl – eval 33

Jakub Wajner (Slam Drunk)
16 pkt, 8 zb, 7 as, 2 prz, 2 bl – eval 31

Maciej Jarosz (Young Blood)
30 pkt (3x3), 7 zb, 4 as, 2 prz, 1 bl – eval 33

Mariusz Grążawski (Narnia 420ers)
20 pkt, 9 zb, 4 as, 5 prz – eval 28

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
32 pkt, 18 zb, 5 as, 1 prz – eval 49

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Mateusz Honkisz!






Spalding - partner techniczny BLK
22-02-2017
Facebook Twitter

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Spalding, która już od kilku sezonów jest partnerem technicznym Bielskiej Ligi Koszykówki!

- Spalding oferuje najwyższej jakości sprzęt sportowy i jako jedyna międzynarodowa firma sportowa specjalizuje się ściśle w produktach dla koszykówki (zgodnie z badaniami jest to najlepiej rozpoznawalna marka w tym zakresie).
- Spalding produkuje "oficjalne piłki" dla NBA, Euroligi, a także dla rozgrywek ligowych m.in. hiszpańskiej, niemieckiej, francuskiej i polskiej.
- W ofercie oprócz piłek do koszykówki znajduje się: sprzęt meczowy, treningowy, odzież offcourtowa, akcesoria, torby – co sprawia, że firma jest w stanie pod tym względem kompleksowo zaspokoić potrzeby klubu i każdego koszykarza!

Oferta firmy Spalding dostępna jest tutaj.
Aktualny cennik detaliczny można znaleźć tutaj.

Oczywiście dla wszystkich zainteresowanych zespołów i zawodników z Bielskiej Ligi Koszykówki, po wysłaniu zapytania ofertowego firma Spalding w ramach współpracy może zaproponować swoje produkty w niższych cenach!






Zapraszamy do zakupów w New Men Style!
21-02-2017
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich do zakupów w sklepie firmowym New Men Style, który znajduje się w galerii handlowej "Gemini Park" (na I piętrze w pobliżu KFC). Dla wszystkich zawodników naszej ligi na hasło "BLK" dostępne będą zakupy z 10% rabatem na cały asortyment!

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej www.newmen.eu.

Dziękujemy!






Aktualizacja terminarza rozgrywek do końca lutego!
15-02-2017
Facebook Twitter

W terminarzu rozgrywek pojawiły się już mecze zaplanowane do końca lutego, a już w najbliższy weekend odbędą się:

18 lutego (sobota)
09:40 Pretorianie - MOSiR KiS Żywiec III
11:20 Slam Drunk - Crazy Ducks III
13:00 Dziki Bagienne - Young Blood III
14:40 Lutnia In Plus - Apache III

19 lutego (niedziela)
09:20 Grim Reapers - Akademia Basketu III
11:00 Lipowa Sprintex Warriors - Narnia 420ers III
12:40 Allektro.pl - Rosomaki II
14:20 Hustlerzy Andrychów - MUKK Henryk Kania Pszczyna II
16:00 Elektryk Podbeskidzie - Zryw Bielsko-Biała II
17:40 Shakers - Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 I
19:20 Elefanty - SamoObrona I






Już po losowaniu grup w 3 lidze!
14-02-2017
Facebook Twitter

Grupa A

Skillart Ustroń
12 Małp
Narnia 420ers
Lipowa Sprintex Warriors

Grupa B

Grim Reapers
Dziki Bagienne
Young Blood
Akademia Basketu

Grupa C

Slam Drunk
Lutnia In Plus
Apache
Crazy Ducks

Grupa D

Tokyo 2020
Pretorianie
MOSiR KiS Żywiec
Czarno Biali

W składzie komisji nadzorującej losowanie znaleźli się Piotr Kaczmarczyk, Ireneusz Tarnawa, Dawid Tarnawa, Paweł Garus, Artur Pławecki, Marcin Anczykowski i Rafał Blachura.






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
13-02-2017
Facebook Twitter

Jutro odbędzie się losowanie grup w 3 lidze, w których będzie rozgrywana pierwsza faza grupowa!

Wszystkie zespoły dopuszczone do 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą podzielone na cztery "koszyki" liczące po 4 zespoły na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie. W drodze losowania będziemy kompletować wszystkie grupy (A, B, C, D), a w każdej z nich znajdzie się jedna drużyna z każdego "koszyka".

1. Tokyo 2020 - Grim Reapers - Skillart Ustroń - Slam Drunk
2. Pretorianie - Dziki Bagienne - Lutnia In Plus - 12 Małp
3. Apache - Narnia 420ers - Young Blood - MOSiR KiS Żywiec
4. Akademia Basketu - Crazy Ducks - Lipowa Sprintex Warriors - Czarno Biali


Losowanie odbędzie się we wtorek (14 lutego) o godz. 21:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu, do zobaczenia!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-02-2017
Facebook Twitter

I.
Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie zapisów do 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe aż od 34 zespołów, dziękujemy!

W związku z tym, że już tradycyjnie w edycji "wiosennej" dostępność do terminów na hali będzie większa niż w zakończonej niedawno edycji "jesiennej", postanowiliśmy w ramach "prezentu walentynkowego" tak zaplanować rozgrywki w naszej lidze, żeby wszystkie zespoły mogły rywalizować w zbliżającym się sezonie!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek w 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Shakers
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Double B Nation
4. Washington Bultens
5. Elefanty
6. SamoObrona
7. BraveHearts Oświęcim
8. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
9. NSBB

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. New Men Style (OPTYK Ewa Jasiczek)
3. ALLEKTRO.PL (Vincal)
4. Elektryk Podbeskidzie
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Rosomaki
7. Wrona Wings
8. Aurochs
9. MUKK Henryk Kania Pszczyna

3 liga
1. Tokyo 2020
2. Grim Reapers
3. Skillart Ustroń (Siła Ustroń)
4. Slam Drunk
5. Pretorianie
6. Dziki Bagienne
7. Lutnia In Plus
8. 12 Małp
9. Apache
10. Narnia 420ers
11. Young Blood
12. MOSiR KiS Żywiec
13. Akademia Basketu
14. Crazy Ducks (Skrzydlaci)
15. Lipowa Sprintex Warriors
16. Czarno Biali


W 1 i 2 lidze systemy rozgrywek będą identyczne z obowiązującymi w poprzednim sezonie.

W 3 lidze system rozgrywek musieliśmy dostosować do większej liczby zespołów - zaplanowaliśmy dwa etapy rozgrywek grupowych (w każdej 4 grupy po 4 zespoły) i fazy play-off na zakończenie sezonu.

W tej chwili chcielibyśmy zasygnalizować, że losowanie grup w 3 lidze odbędzie się w najbliższy wtorek wieczorem na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej, a wszystkie szczegóły z tym związane, z systemami rozgrywek obowiązującymi w tym sezonie również, zaprezentujemy w najbliższym czasie w specjalnych komunikatach!

Chcielibyśmy jednocześnie poinformować, że przed rozpoczęciem 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, jeżeli znów będziemy dysponować ograniczonym dostępem do hali "Victoria" w kolejnym sezonie "jesiennym" w związku z różnymi wydarzeniami, które odbywają się na niej na przestrzeni całego roku, dopuszczamy możliwość rozegrania turnieju kwalifikacyjnego! Wszystkie zespoły, które uplasują się w najgorszym wypadku na 11. miejscu w 3 lidze w zbliżającym się sezonie uzyskają "bezpieczną" pozycję i nie będą musiały występować w ewentualnym turnieju kwalifikacyjnym.

III.
Już w najbliższy weekend (18-19 lutego) odbędą się pierwsze mecze w 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

18 lutego (sobota) - 3 liga
19 lutego (niedziela) - 1/2/3 liga

Jeszcze raz dziękujemy! Bardzo cieszymy się, że znów spotkamy się w tak licznym gronie w kolejnym sezonie, do zobaczenia!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
12-02-2017
Facebook Twitter

W 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki będą obowiązywać następujące systemy rozgrywek:

System rozgrywek w 1 lidze

Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Zespół z 8. miejsca po zakończeniu sezonu – baraż o pozostanie w 1 lidze z wicemistrzem 2 ligi
Zespół z 9. miejsca po zakończeniu sezonu – spadek do 2 ligi

System rozgrywek w 2 lidze

Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Mistrz 2 ligi – awans do 1 ligi
Wicemistrz 2 ligi – baraż o awans do 1 ligi z zespołem z 8. miejsca w 1 lidze
Zespół z 8. miejsca po zakończeniu sezonu – baraż o pozostanie w 2 lidze z wicemistrzem 3 ligi
Zespół z 9. miejsca po zakończeniu sezonu – spadek do 3 ligi

System rozgrywek w 3 lidze

I faza grupowa
Drużyny będą rozgrywać mecze w czterech grupach po 4 zespoły (A, B, C, D), w systemie „każdy z każdym”.

II faza grupowa
Drużyny będą rozgrywać mecze w czterech grupach po 4 zespoły (E, F, G, H), w systemie „każdy z każdym”, a wymienione grupy powstaną w następujący sposób:

E – A1, B2, C1, D2
F – A2, B1, C2, D1
G – A3, B4, C3, D4
H – A4, B3, C4, D3

Po dwie najlepsze drużyny z grupy E i grupy F) rozgrywać będą dwumecze półfinałowe wg klucza E1-F2 i E2-F1, a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Pozostałe zespoły będą rozgrywać spotkania o kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej w 3 lidze:
- mecz o 5. miejsce – E3-F3
- mecz o 7. miejsce – E4-F4
- mecz o 9. miejsce – G1-H1
- mecz o 11. miejsce – G2-H2
- mecz o 13. miejsce – G3-H3
- mecz o 15. miejsce – G4-H4

Mistrz 3 ligi – awans do 2 ligi
Wicemistrz 3 ligi – baraż o awans do 2 ligi z zespołem z 8. miejsca w 2 lidze

Klasyfikacja końcowa zespołów ma bezpośredni wpływ na rozstawienie w losowaniu grup przed kolejnym sezonem.






Zapraszamy na mecze MKS Dąbrowa Górnicza!
09-02-2017
Facebook Twitter

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy ze strony MKS Dąbrowa Górnicza specjalną propozycję z promocją na bilety dla zawodników występujących w Bielskiej Lidze Koszykówki! MKS Dąbrowa Górnicza to jedyny zespół z woj. śląskiego występujący w Polskiej Lidze Koszykówki, więc obecność na meczach to jedyna okazja, by w najbliższej okolicy obejrzeć na żywo koszykówkę w najlepszym wydaniu w naszym kraju!

Promocyjne bilety dostępne w atrakcyjnej cenie 5zł dostępne są po spełnieniu przedstawionych poniżej warunków:

1. Na 2 dni przed meczem MKS Dąbrowa Górnicza we własnej hali należy przesłać do organizatora rozgrywek (czyli Bielskiej Ligi Koszykówki) listę nazwisk zawodników, którzy są zainteresowani zakupem biletu.
2. Lista może zawierać maksymalnie 12 nazwisk, czyli tyle ile liczy skład drużyny.
3. Na liście mogą znajdować się także nazwiska osób towarzyszących graczom, jednak powinno się na niej znaleźć minimum sześciu zawodników, którzy są zgłoszeni do rozgrywek.
4. Na liście może znajdować się także mniejsza liczba osób, można również łączyć drużyny.
5. Organizator rozgrywek wysyła maksymalnie jeden dzień przed meczem wszystkie listy zgłoszonych drużyn z nazwiskami na adres mailowy: marketing@mksdabrowa.pl.
6. Płatność odbywa się w dniu meczu poprzez kasę biletową.
7. Wszystkie osoby, które znajdują się na liście zapraszamy do wejścia VIP na około 30 minut przed rozpoczęciem spotkania, gdzie zostanie uregulowana płatność. Bardzo prosimy, aby zakupu biletów dokonywała JEDNA osoba z danej drużyny. Płatność może zostać uregulowana tylko i wyłącznie gotówką, by usprawnić proces wejścia na obiekt.
8. W razie pytań prosimy o kontakt mailowy pod wyżej podanym adresem.
9. Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru miejsc, które zostaną przydzielone ale także informuje, że wszystkie osoby z pojedynczej listy otrzymają miejsca obok siebie.


W związku z tym prosimy wszystkie zainteresowane grupy zawodników z osobami towarzyszącymi o zgłaszanie zapotrzebowania na bilety na biuro@blk.com.pl!

Zapraszamy na mecze MKS Dąbrowa Górnicza, do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Gonczarenko Jarosław 100,0%
2 Szybowicz Grzegorz 100,0%
3 Przybyła Zbigniew 100,0%
4 Koźlik Michał 87,5%
5 Miśkiewicz Maciej 87,5%
6 Kręcichwost Tomasz 83,3%
1 Szybowicz Grzegorz 8,0
2 Janicki Oskar 7,3
3 Żak Wojciech 7,3
4 Koźlik Michał 6,7
5 Słodownik Mariusz 6,7
6 Wojdyła Maciej 6,3