Aktualności






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
16-05-2012
1 Liga

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 - 8 (324-264)
2. Klippers - 4 - 7 (344-310)
3. Elefanty - 4 - 7 (315-305)
4. Zmarnowane Talenty - 4 - 6 (261-249)
5. SamoObrona - 4 - 4 (269-319)
6. No Flow - 4 - 4 (274-340)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 2 - 4 (131-106)
2. Galacticos - 2 - 3 (156-149)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 - 1 (72-89)

2 Liga

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. CSW Kozy - 4 - 8 (273-188)
2. T.R.S Siła Ustroń - 4 - 8 (263-216)
3. Rosomaki - 4 - 6 (306-287)
4. Astar Team - 4 - 6 (226-234)
5. Gang Bang Slam - 4 - 4 (220-285)
6. Ułaaa - 4 - 4 (205-283)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. 12 Małp - 4 - 7 (301-254)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 4 - 4 (160-235)






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
14-05-2012
Piotr Karnia (Klippers)
21 pkt, 8 zb, 14 as, 3 prz - eval 37

Zbigniew Przybyła (Klippers)
19 pkt, 11 zb, 4 as, 3 bl - eval 32

Rafał Samulak (Elefanty)
30 pkt (3x3), 6 zb, 5 as, 4 prz - eval 34

Dariusz Reinhard (Elefanty)
16 pkt (2x3), 5 zb, 4 prz - eval 26

Piotr Męcnarowski (No Flow)
24 pkt, 12 zb, 5 prz - eval 32

MVP 9. kolejki został Piotr Karnia!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
14-05-2012
Andrzej Brańka (12 Małp)
31 pkt (1x3), 6 zb, 4 as, 4 prz - eval 35

Krystian Kucharski (12 Małp)
13 pkt, 13 zb, 5 as - eval 29

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
13 pkt, 13 zb, 4 prz, 2 bl - eval 25

Artur Pławecki (Rosomaki)
19 pkt, 10 zb, 3 bl - eval 23

Kamil Malarz (CSW Kozy)
11 pkt, 16 zb - eval 21

MVP 9. kolejki został Andrzej Brańka!






Reprezentacja BLK najlepsza na Śląsku!
11-05-2012
Reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki okazała się najlepsza w rozgrywanych w Raciborzu Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce! W finale po zaciętej walce nasza drużyna pokonała zespół z Rudy Śląskiej!
Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za reprezentowanie BLK na tym turnieju!


Jak tylko organizatorzy z Raciborza przekażą nam więcej szczegółów na temat całego turnieju, to podzielimy się informacjami z całą społecznością BLK.

Już w ten weekend (12-13 V) reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki wystąpi Raciborzu w kolejnej już edycji Mistrzostw Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce! Organizatorami turnieju są Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, oraz Stowarzyszenie Ofensywa - organizator rozgrywek Brooklyn Basket Ligi, czyli odpowiednika BLK w tym mieście. Reprezentacja BLK w sobotę zmierzy się z zespołami z Bytomia i Raciborza II, natomiast w równolegle rozgrywanej grupie zagrają Ruda Śląska, Rybnik oraz Racibórz I.

Oczywiście zespół z Bielska-Białej będzie się tradycyjnie opierał na zawodnikach najlepszej obecnie drużyny w BLK - czyli Shakers, w której składzie w tym roku mogą pojawić się pewne niespodzianki :).

O wszystkich wynikach osiągniętych na tym turnieju przez naszą reprezentację będziemy w miarę możliwości informować, a wszystkim zawodnikom z Bielskiej Ligi Koszykówki życzymy powodzenia!

Dzień I - 12.05.2012 (sobota)
08.45 oficjalne otwarcie turnieju
09.00 Rybnik – Racibórz I
11.00 Bytom – Racibórz II
13.00 Rybnik – Ruda Śląska
15.00 Bytom – Bielsko - Biała
17.00 Ruda Śląska – Racibórz I
19.00 Bielsko – Biała – Racibórz II

Dzień II – 13.05.2012 (niedziela)
09.00 mecz zwycięzcy grupy I z drugą drużyną grupy II
11.00 mecz drugiej drużyny grupy I ze zwycięzcą grupy II
13.00 mecz o 5 miejsce
15.00 mecz o 3 miejsce
17.00 mecz o 1 miejsce

Cały turniej rozgrywany będzie na hali Arena Rafako, znajdującej się przy ul. Łąkowej 31 w Raciborzu.






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
03-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. CSW Kozy - 3 - 6 (224-146)
2. T.R.S Siła Ustroń - 3 - 6 (201-157)
3. Astar Team - 3 - 5 (184-185)
4. Rosomaki - 3 - 4 (220-226)
5. Gang Bang Slam - 3 - 3 (161-223)
6. Ułaaa - 3 - 3 (144-197)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
2. 12 Małp - 3 - 5 (208-195)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 3 - 3 (160-235)






Aktualne tabele w 1 Lidze BLK
03-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 - 8 (324-264)
2. Zmarnowane Talenty - 3 - 5 (188-168)
3. Klippers - 3 - 5 (239-233)
4. Elefanty - 3 - 5 (234-232)
5. SamoObrona - 4 - 4 (269-319)
6. No Flow - 3 - 3 (197-235)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 2 - 4 (131-106)
2. Galacticos - 2 - 3 (156-149)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 - 1 (72-89)






System rozgrywek w 31. edycji BLK
27-04-2012
Od początku 31. edycji zmieniony zostanie system rozgrywek w Bielskiej Lidze Koszykówki! W kolejnym sezonie rywalizacja w 1 Lidze będzie odbywać się tylko w jednej grupie liczącej 9 zespołów, a mecze rozgrywane będą systemem "każdy z każdym". Na pewno wpłynie to na zwiększenie atrakcyjności i przejrzystości rozgrywek, w których będzie wyraźny podział na dłuższy sezon zasadniczy oraz fazę play off, która tradycyjnie będzie miała formę dwumeczów półfinałowych.

W związku z tym nawiązując do 30. edycji BLK:
- w 31. edycji w 1 Lidze na pewno zagra siedem najlepszych drużyn z obecnego sezonu, a zespoły z 9. i 10. miejsca w 1 Lidze automatycznie spadną do niższej ligi
- mistrz 2 Ligi uzyska bezpośredni awans do wyższej ligi
- wicemistrz 2 Ligi rozegra mecz barażowy z drużyną z 8. miejsca w 1 Lidze

W 2 Lidze system rozgrywek będzie elastycznie dopasowany do ilości zgłoszonych drużyn i będzie bazował na doświadczeniach i wzorcach z kilku ostatnich sezonów.
W związku z pytaniami o utworzenie 3 Ligi, chcielibyśmy poinformować, że będzie to rozpatrzone przez organizatorów tylko w sytuacji, gdy liczba zgłoszeń do BLK będzie oscylować w okolicach 30 zespołów.

Wszystkie zmiany w systemie i organizacji rozgrywek rozpatrujemy biorąc pod uwagę wiele czynników, na które niestety często nie mamy żadnego wpływu. Na hali "Victoria" może odbywać się tylko określona ilość meczów w sezonie, bardzo ważna jest również finansowa płaszczyzna funkcjonowania Bielskiej Ligi Koszykówki, a także wymiar pracy osób społecznie zaangażowanych w organizację rozgrywek.

Oczywiście jesteśmy niezmiennie otwarci na wszelkie pomysły i sugestie płynące ze środowiska BLK.






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 1 Lidze BLK!
30-04-2012
Robert Kozaczka (Shakers)
18 pkt (1x3), 14 zb, 3 bl, 6 prz - eval 30

Mariusz Markowicz (Zmarnowane Talenty)
22 pkt (1x3), 11 zb, 4 prz, 2 bl - eval 24

Andrzej Kołodziejski (Elefanty)
23 pkt, 6 zb, 2 bl - eval 22

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
17 pkt, 11 as, 4 zb, 4 prz, 2 bl - eval 22

Piotr Męcnarowski (No Flow)
26 pkt (1x3), 22 zb - eval 35

MVP 8. kolejki został Robert Kozaczka!






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
30-04-2012
Michał Bryś (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
27 pkt (2x3), 15 zb, 6 as, 3 prz - eval 37

Maciej Górka (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
18 pkt, 14 zb, 3 as, 4 prz - eval 33

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
28 pkt, 22 zb, 3 as, 3 bl - eval 32

Marcin Kiszka (WSEH)
23 pkt, 12 zb - eval 25

Andrzej Brańka (12 Małp)
22 pkt, 10 zb, 4 as, 3 prz - eval 24

MVP 8. kolejki został Michał Bryś!






1% podatku dla Bielskiej Ligi Koszykówki!
05-03-2012
Chcielibyśmy poinformować, że nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem KiS Żywiec, którego prezes Tomasz Chorab przez wiele lat występował w BLK. Bielska Liga Koszykówki nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego, ale za pośrednictwem naszego partnera każdy może przeznaczyć 1% swojego podatku na działalność naszej ligi!

W zeznaniu rocznym wystarczy wpisać w rubryce "Wniosek o przekazanie 1%..." numer KRS KiS Żywiec, czyli 0000238161, a dodatkowo w komórce "Cel szczegółowy 1%" należy wpisać "Bielska Liga Koszykówki".

Jeżeli jeszcze nie złożyłeś swojego rozliczenia rocznego to po prostu przekaż swój 1% podatku na organizację, dla której sport w naszym regionie to sprawa priorytetowa!

Dziękujemy!
Obejrzyj film
1 Adamus Mateusz 9,0
2 Kułaga Kacper 6,4
3 Miśkiewicz Paweł 5,3
4 Wojas Krystian 5,1
5 Copik Oliver 5,0
6 Kleszcz Paweł 4,5
1 Adamus Mateusz 9,0
2 Kułaga Kacper 6,4
3 Miśkiewicz Paweł 5,3
4 Wojas Krystian 5,1
5 Copik Oliver 5,0
6 Ilkiewicz Mateusz 4,5