Aktualności






Zapraszamy na finały 53. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
20-06-2024
W najbliższą niedzielę (23 czerwca) odbędą się finały 53. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

godz. 10:00 - mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Rosomaki - Grim Reapers

godz. 12:00 - mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Double B Nation - Elementy

godz. 14:00 - mecz o 1. miejsce w 2 lidze
Skawa Sharks - Przekręty

godz. 16:00 - finał 1 ligi
MUKS Sari Żory II - Shakers

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście w hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dla wszystkich, którzy w tym dniu nie będą w stanie pojawić się na trybunach, przygotowaliśmy niespodziankę - ekipa ActionLive będzie transmitowała na YouTube wszystkie cztery mecze!

Zapraszamy!

W czasie imprezy odbędzie się dekoracja MVP w poszczególnych ligach, a także najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach statystycznych biorąc pod uwagę postawę w sezonie zasadniczym.

W drodze głosowania szefów zespołów występujących w naszej lidze tym sezonie, a także osób wyznaczonych przez organizatorów rozgrywek, w 53. edycji nagrody dla MVP powędrują do Tomasza Czajkowskiego (Double B Nation) w 1 lidze oraz Bartosza Sierpa (Skawa Sharks) w 2 lidze!


Po względem osiągnięć statystycznych w tym sezonie najlepsi byli:

1 liga
Piotr Marcol – Elementy – najlepszy strzelec
Tomasz Czajkowski – Double B Nation – najlepszy w zbiórkach
Maciej Wojdyła – Double B Nation – najlepszy w asystach
Michał Grygier – Shakers – najlepszy w przechwytach
Wojciech Ryszka – Big Bad Wolf – najlepszy w blokach

2 liga
Krzysztof Dzięgiel – Crazy Ducks – najlepszy strzelec
Sławomir Pawlik – Akademia Basketu – najlepszy w zbiórkach
Bartosz Sierp – Skawa Sharks – najlepszy w asystach
Szymon Wójcik – Kętucky – najlepszy w przechwytach
Oliwer Klimek – MUKK Pszczyna – najlepszy w blokach

Gratulujemy!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/53
14-06-2024
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 10 czerwca 2024 roku, po zapoznaniu się z protokołem ze spotkania Rosomaki - Przekręty z 8 czerwca 2024 roku, postanowiła ukarać Krzysztofa Stryczka (Rosomaki) zawieszeniem w prawach zawodnika na pięć meczów za skandaliczne zachowanie i obrażanie sędziów, skutkujące otrzymaniem dwóch fauli technicznych.

Komisja Dyscyplinarna BLK oczekuje zarówno od zawodnika, jak i trenera zespołu Artura Moskały (za brak właściwej reakcji wobec zaistniałych incydentów) przeprosin skierowanych wobec sędziów.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK informuje, że w przypadku powtórzenia się tego typu zachowań w przyszłości, zawodnik zostanie wykluczony z ligi.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






53. edycja BLK - zakończenie sezonu zasadniczego
07-06-2024
Po rozegraniu wszystkich meczów sezonu zasadniczego w 53. edycji tabele końcowe przedstawiają się w następujący sposób:

1 liga

1. Double B Nation - 16
2. Elementy - 14
3. MUKS Sari Żory II - 14
4. Shakers - 13
5. LA 2028 - 11
6. KS Bystra - 11
7. NSBB - 10
8. Eskalacja - 10
9. Big Bad Wolf - 9

- o kolejności dla zespołów Elementy i MUKS Sari Żory II zadecydowało spotkanie bezpośrednie
- o kolejności dla zespołów LA 2028 i KS Bystra zadecydowało spotkanie bezpośrednie


W 1 lidze w dwumeczach półfinałowych spotkają się Double B Nation i Shakers, oraz Elementy i MUKS Sari Żory II!

2 liga

Grupa A

1. Rosomaki - 16
2. Grim Reapers - 15
3. Hustlerzy Andrychów - 13
4. Pretorianie - 12
5. Paloma Familia - 12
6. Fourty Plus - 11
7. Tygrysy z Miami - 10
8. Browary - 10
9. Kętucky - 8

- o kolejności dla zespołów Pretorianie i Paloma Familia zadecydowało spotkanie bezpośrednie
- o kolejności dla zespołów Tygrysy z Miami i Browary zadecydowało spotkanie bezpośrednie


Grupa B

1. Skawa Sharks - 16
2. Przekręty - 15
3. Ziomale - 14
4. KS Bystra Youngsters - 13
5. Crazy Ducks - 12
6. UKS Basket Mikołów - 11
7. Akademia Basketu - 10
8. Snipers - 9
9. MUKK Pszczyna - 8

W 2 lidze w dwumeczach półfinałowych spotkają się Skawa Sharks i Grim Reapers, oraz Rosomaki i Przekręty!







25-lecie powstania klubu Spetech Bielsko-Biała
29-05-2024
W najbliższą sobotę o godz. 11:00 na hali "Victoria" odbędzie się mecz towarzyski, w którym na parkiecie wystąpią zawodnicy klubu koszykarskiego Spetech Bielsko-Biała!

Z pewnością będzie to doskonała okazja na spotkanie po latach, zapoznanie się z historią koszykówki w naszym regionie, a wszystko to z okazji 25-lecia powstania tego klubu, który przez wiele lat rywalizował w rozgrywkach Polskiego Związku Koszykówki, a w najlepszym okresie reprezentował nasze miasto w 2 lidze, która w tym czasie była drugim poziomem rozgrywkowym w kraju!

W tym meczu wystąpią zawodnicy i trenerzy w niektórych przypadkach rozpoznawalni w całej koszykarskiej Polsce, a wielu z nich do tej pory kontynuuje amatorską przygodę z koszykówką, również w rozgrywkach Bielskiej Ligi Koszykówki!

W tym spotkaniu będzie można zobaczyć następujących zawodników (w kolejności alfabetycznej): Krzysztof Belkner, Grzegorz Błotko, Piotr Czempiel, Mariusz Depczyński, Wojciech Jania, Ryszard Kajstura, Romuald Kiezik, Rafał Knap, Tomasz Knieć, Jacek Kocur, Andrzej Kołodziejski, Robert Kozaczka, Mariusz Malak, Jarosław Miros, Tomasz Parvi, Adam Pierchała, Grzegorz Podulka, Marcin Przygodzki, Dariusz Reinhard, Rafał Rogacz, Mariusz Słodownik, Tomasz Staniek, Leszek Strzelecki, Tomasz Szubert, Grzegorz Szybowicz, Ireneusz Tarnawa, Mirosław Walica, Bogdan Wąsowicz i Mirosław Wranik!

Wszystkich kibiców koszykówki zapraszamy na to wydarzenie, już 1 czerwca (sobota), początek meczu o godz. 11:00, w hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!






Najlepsze "5ki" w 14. kolejce BLK!
28-05-2024

1 liga

Filip Łątka (Elementy)
23 pkt (4x3), 10 zb, 1 as, 1 prz – eval 32

Wojciech Żak (Elementy)
18 pkt (4x3), 7 zb, 5 as, 5 prz – eval 22

Maciej Jochacy (Double B Nation)
13 pkt, 15 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 24

Kamil Szopa (Shakers)
34 pkt (3x3), 10 zb, 3 as, 2 prz – eval 25

Maciej Wojdyła (Double B Nation)
15 pkt (2x3), 2 zb, 4 as, 5 prz, 1 bl – eval 20

MVP 14. kolejki w 1 lidze został Filip Łątka!

2 liga

Mateusz Widuch (KS Bystra Youngsters)
18 pkt (2x3), 7 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 20

Jakub Wajner (Przekręty)
44 pkt (4x3), 10 zb, 3 as, 1 bl – eval 38

Antoni Kowalski (Skawa Sharks)
35 pkt (1x3), 14 zb, 3 prz, 4 bl – eval 43

Paweł Gawlas (Grim Reapers)
18 pkt (2x3), 12 zb, 1 as, 1 prz – eval 22

Damian Tomys (Browary)
25 pkt, 7 zb, 3 as, 5 prz, 1 bl – eval 27

MVP 14. kolejki w 2 lidze został Antoni Kowalski!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 13. kolejce BLK!
21-05-2024

2 liga
Artur Moskała II (Rosomaki)
43 pkt (1x3), 13 zb, 1 as, 1 prz – eval 39

Mateusz Starosta (Przekręty)
27 pkt (1x3), 9 zb, 8 as, 4 prz – eval 29

Paweł Gawlas (Grim Reapers)
11 pkt, 20 zb, 6 as, 1 bl – eval 32

Krzysztof Dzięgiel (Crazy Ducks)
43 pkt (4x3), 5 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 38

Bartosz Sierp (Skawa Sharks)
25 pkt, 17 zb, 16 as, 5 prz – eval 51

MVP 13. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!

1 liga
W jedynym rozegranym meczu w 1 lidze najlepszym zawodnikiem był Damian Rojek (KS Bystra) - 24 pkt (2x3), 9 zb, 1 as, 6 prz, 1 bl - eval 25!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 12. kolejce BLK!
14-05-2024

2 liga

Patryk Łakota (Ziomale)
12 pkt (2x3), 15 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 26

Piotr Dłużewski (Crazy Ducks)
32 pkt, 11 zb, 11 as, 3 prz, 3 bl – eval 55

Bartosz Sierp (Skawa Sharks)
27 pkt, 5 zb, 10 as, 1 prz – eval 37

Artur Moskała II (Rosomaki)
33 pkt (3x3), 7 zb, 1 as, 2 prz – eval 27

Krzysztof Dzięgiel (Crazy Ducks)
109 pkt (1x3), 7 zb, 5 as, 11 prz, 1 bl – eval 110

MVP 12. kolejki w 2 lidze został Krzysztof Dzięgiel!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 11. kolejce BLK!
06-05-2024

1 liga

Piotr Marcol (Elementy)
39 pkt (2x3), 5 zb, 4 as, 5 prz, 4 bl – eval 46

Tomasz Czajkowski (Double B Nation)
32 pkt (1x3), 26 zb, 5 as, 1 bl – eval 51

Maciej Wojdyła (Double B Nation)
22 pkt (2x3), 2 zb, 17 as, 2 prz, 2 bl – eval 39

Łukasz Piórkowski (MUKS Sari Żory II)
17 pkt (3x3), 17 zb, 4 as, 3 prz – eval 31

Michał Grygier (Shakers)
24 pkt (5x3), 6 zb, 2 as, 13 prz, 1 bl – eval 32

MVP 11. kolejki w 1 lidze został Tomasz Czajkowski!

2 liga

Kamil Rojek (Fourty Plus)
34 pkt (2x3), 9 zb, 5 as, 3 prz – eval 29

Jakub Wajner (Przekręty)
21 pkt (1x3), 7 zb, 8 as, 1 prz, 2 bl – eval 30

Bartosz Sierp (Skawa Sharks)
30 pkt (1x3), 13 zb, 11 as, 7 prz – eval 45

Piotr Stolarczyk (Ziomale)
22 pkt (1x3), 11 zb, 3 as, 1 prz – eval 34

Tymon Boryń (Pretorianie)
29 pkt (3x3), 12 zb, 6 as, 2 prz – eval 40

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 10. kolejce BLK!
30-04-2024

1 liga

Dawid Tarnawa (LA 2028)
31 pkt, 4 zb, 3 as, 1 prz – eval 33

Radosław Kora (LA 2028)
8 pkt, 12 zb, 3 prz – eval 16

Kamil Królikowski (MUKS Sari Żory II)
21 pkt (3x3), 5 zb, 6 as, 2 prz, 1 bl – eval 30

Łukasz Piórkowski (MUKS Sari Żory II)
20 pkt (1x3), 15 zb, 5 as, 3 prz – eval 28

Damian Rojek (KS Bystra)
17 pkt (2x3), 13 zb, 3 as, 3 prz, 3 bl – eval 25

MVP 10. kolejki w 1 lidze został Dawid Tarnawa!

2 liga

Krzysztof Stryczek (Rosomaki)
6 pkt (2x3), 6 zb, 8 as, 4 prz, 1 bl – eval 21

Bartosz Ber (Ziomale)
20 pkt (2x3), 20 zb, 4 as, 2 prz – eval 33

Piotr Stolarczyk (Ziomale)
29 pkt (1x3), 6 zb, 4 as, 4 prz – eval 32

Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów)
13 pkt (1x3), 10 zb, 3 as, 1 prz, 2 bl – eval 22

Karol Rokowski (Hustlerzy Andrychów)
19 pkt, 5 zb, 4 as, 2 prz – eval 20

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Bartosz Ber!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 9. kolejce BLK!
23-04-2024

1 liga

Damian Rojek (KS Bystra)
32 pkt (5x3), 5 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 27

Bartłomiej Bachta (LA 2028)
14 pkt, 9 zb, 2 as, 7 prz – eval 16

Tomasz Czajkowski (Double B Nation)
22 pkt (2x3), 25 zb, 4 as, 1 prz – eval 34

Wojciech Ficek (Double B Nation)
28 pkt (6x3), 3 zb, 1 as – eval 22

Jarosław Wójtowicz (KS Bystra)
19 pkt (2x3), 5 zb, 1 as, 3 prz – eval 20

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Tomasz Czajkowski!

2 liga

Szymon Bobrek (KS Bystra Youngsters)
25 pkt (3x3), 13 zb, 10 as, 10 prz, 3 bl – eval 41

Grzegorz Odrzywołek (UKS Basket Mikołów)
61 pkt (11x3), 14 zb, 1 as, 4 prz – eval 35

Jarosław Jeżewski (Fourty Plus)
12 pkt, 15 zb, 5 as – eval 25

Bartosz Sierp (Skawa Sharks)
12 pkt, 15 zb, 22 as, 4 prz – eval 46

Wiktor Woźniak (Skawa Sharks)
38 pkt (5x3), 6 zb, 3 as, 4 prz – eval 37

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Grygier Michał 7,0
2 Kruczek Sławomir 4,0
3 Rojek Damian 3,4
4 Habdas Jakub 3,3
5 Bachta Bartłomiej 3,2
6 Szopa Kamil 2,8
1 Ryszka Wojciech 2,4
2 Konopka Piotr 2,2
3 Solewodziński Miłosz 2,0
4 Wojas Kamil 1,6
5 Pławecki Artur 1,3
6 Szopa Kamil 1,3