Aktualności






Zapraszamy na finały 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
21-06-2017
Facebook Twitter

Już w najbliższy weekend zapraszamy na finały 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (25 czerwca) będziemy emocjonować się finałami we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
Slam Drunk - Pretorianie

godz. 14:00 finał 2 ligi
Rosomaki - MUKK Henryk Kania Pszczyna

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Washington Bultens - Elefanty

W sobotę (24 czerwca) na rozgrzewkę rozegrane zostaną wszystkie mecze o brązowe medale:

godz. 10:00 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Tokyo 2020 - Narnia 420ers

godz. 11:40 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Hustlerzy Andrychów - Allektro.pl

godz. 13:20 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Double B Nation - SamoObrona

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
22-06-2017
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Elefanty, Tokyo 2020, BraveHearts Oświęcim i Akademia Basketu!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






3 x MVP i nagroda za największy postęp w tym sezonie
21-06-2017
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz z zespołu Elefanty!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Aleksander Śpiewak reprezentujący drużynę Rosomaki!

Łukasz Piwowarczyk z zespołu Slam Drunk to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

W aktualnej edycji naszej ligi nagroda za największy postęp powędruje do Kamila Kocha (Hustlerzy Andrychów)!

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
20-06-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 29,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 4,2 traf/mecz

Zbiórki
Maciej Goryl (Elefanty) – 16,6 zb/mecz

Asysty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 9,5 as/mecz

Bloki
Maciej Goryl (Elefanty) – 2,3 bl/mecz

Przechwyty
Piotr Karnia (Washington Bultens) – 3,5 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Marcin Kleszcz (DAAS Basket Hills B-B MU-18) – 73,8%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 44,6%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Wojciech Żak (Washington Bultens) – 94,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
20-06-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Aleksander Śpiewak (Rosomaki) – 29,0 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Siwy (New Men Style) – 3,6 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Wieczorek (Elektryk Podbeskidzie) – 13,6 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 11,6 as/mecz

Bloki
Kamil Szopa (Allektro.pl) – 3,9 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Allektro.pl) – 4,9 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 71,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Tomasz Kliś (Wrona Wings) – 47,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Dawid Ziegler (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 100,0%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
20-06-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Łukasz Warchoł (Lutnia In Plus) – 26,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dawid Czarniak (Skillart Ustroń) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Honkisz (Grim Reapers) – 18,2 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 7,7 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 6,0 bl/mecz

Przechwyty
Adrian Danielczyk (Tokyo 2020) – 4,0 prz/mecz
Szymon Pluta (MOSiR KiS Żywiec) – 4,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Łukasz Piwowarczyk (Slam Drunk) – 76,9%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Maciej Jarosz (Young Blood) – 43,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Tomasz Chorab (MOSiR KiS Żywiec) – 88,2%

Gratulujemy!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2017 w Koszykówce 3x3
04-06-2017
Facebook Twitter

W tym roku sportowa rywalizacja w NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2017 w Koszykówce 3x3 odbywała się w dwóch kategoriach, jak zawsze nie zabrakło emocji, fajnego klimatu i pięknej pogody!

Open mężczyzn

1. Kanony Basketu - Bielsko-Biała (Piotr Karnia, Maciej Goryl, Grzegorz Szybowicz, Michał Cichoń)
2. SamoObrona - Bielsko-Biała (Paweł Garus, Krzysztof Gardas, Marcin Anczykowski, Aleksander Śpiewak)
3. 3 jest większe niż 2 - Katowice (Grzegorz Rosiński, Oliwier Kwaśniok, Michał Droździok, Piotr Grimm)

OPEN kobiet + U-18 K + U-16 K

1. Surowe Kurczaki - Bytom (Karolina Podkańska, Dominika Placek, Kamila Brol)
2. Sterta Drewna - Lipowa (Wiktoria Caputa, Natalia Caputa, Dominika Zuziak)
3. Obojętnie - Bielsko-Biała (Małgorzata Chmiała, Paulina Gomółka, Małgorzata Kozioł)

W czasie turnieju rozegraliśmy również konkursy:

Konkurs rzutów za 3 punkty

1. Maciej Wojdyła
2. Artur Jakubiec
3. Dominika Placek

W konkursie rzutów z połowy czyli "zza płotka" najlepszy okazał się Maciej Wojdyła!


Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za fajną atmosferę w czasie całego turnieju, osobom zaangażowanym w organizację, a także wszystkim partnerom imprezy:

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- VITASPORT (www.vitasport.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- Spalding (www.spalding.pl)

Do zobaczenia w przyszłym roku!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/40
05-06-2017
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 30 maja 2017 roku, zgodnie z regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki, postanowiła nałożyć na zawodnika drużyny Samoobrona Arkadiusza Raczyńskigo karę zawieszenia na jeden najbliższy mecz za słowne obrażanie sędziego i wynikające z tego przewinienie techniczne w meczu SamoObrona - BraveHearts Oświęcim rozegranym w dniu 28 maja 2017 roku.

Komisja Dyscyplinarna pragnie podkreślić, że tego typu zachowania będą zdecydowanie i konsekwentnie karane w przyszłości.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2017 w Koszykówce 3x3 już w sobotę!
31-05-2017
Facebook Twitter

I. TERMIN I MIEJSCE
Turniej zostanie rozegrany w sobotę 3 czerwca 2017 roku od godz. 9:00 na boiskach w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury ul. Słowackiego 27 - pierwsza kolejka spotkań o godz. 9:20!

II. UCZESTNICY
Turniej prowadzony będzie wyłącznie w kategoriach:

- OPEN mężczyn
- OPEN kobiet połączona z U-18 K i U-16 K

Z powodu zbyt małej ilości zespołów w kategorii U-14 M do turnieju nie została przyjęta drużyna NO NAME (Bielsko-Biała) - w przypadku opłacenia wpisowego za pomocą przelewu bankowego prosimy o kontakt z biuro@blk.com.pl celem ustalenie formy jego zwrotu!

Do udziału w turnieju NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 w Koszykówce 3x3 zakwalifikowane zostały następujące zespoły:

OPEN mężczyzn

1. HAWKES BAY HAWKES (Kozy)
2. DOUBLE B NATION (Bielsko-Biała)
3. KANONY BASKETU (Bielsko-Biała)
4. EL EJ SPRINTEX ŁORJORS (LIPOWA)
5. NIELOTY (Bystra)
6. SAMOOBRONA (Bielsko-Biała)
7. TWOJA STARA (Skoczów)
8. ALTER-EGO (Bielsko-Biała)
9. WPADLIŚMY ROZRUSZAĆ KOŚCI (Bielsko-Biała)
10. SLAM DRUNK (Cieszyn)
11. SKAZANI NA STREETBALL (Bielsko-Biała)
12. 3 JEST WIĘKSZE NIŻ 2 (Katowice)
13. TEN NA KACU (Cieszyn)
14. SO CLOSE (Bielsko-Biała)
15. QWERTY (Bielsko-Biała)

Kategorie połączone: OPEN kobiet + U-18 K + U-16 K

1. STERTA DREWNA (Lipowa)
2. SUROWE KURCZAKI (Bytom)
3. OBOJĘTNE (Bielsko-Biała)
4. TORPEDY (Bielsko-Biała)

III. SYSTEM ROZGRYWEK
Turniej zostanie przeprowadzony systemem eliminacji w grupach i fazy play-off do wyłonienia zwycięzców lub w przypadku znaczącej różnicy pomiędzy ilością zgłoszonych i zweryfikowanych zespołów innym systemem, który gwarantuje każdemu zespołowi rozegranie przynajmniej 3 (min 2) spotkań w turnieju.

IV. PRZEPISY
Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry 3x3 FIBA wersji 2015 (szczegółowa treść przepisów na stronie www.3x3.com.pl/pobierz.php).

V. KONKURSY
W trakcie trwania rozgrywki finałowej przeprowadzony zostanie otwarty konkurs rzutów za 3 punkty!

Zgłoszenia do konkursów można będzie dokonywać w biurze zawodów. Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników w konkursach.

VI. NAGRODY
Zwycięzca, a także zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz partnerów turnieju.
Najlepsi w konkursie otrzymają nagrody rzeczowe.

VII. SPRAWY ORGANIZACYJNE
1. Uzupełnienie ewentualnych braków w dokumentach rejestracyjnych odbędzie się w dniu zawodów od godz. 8:10 według następującego programu minutowego:

8.10 – 8.20
DOUBLE B NATION (Bielsko-Biała)
KANONY BASKETU (Bielsko-Biała)
SAMOOBRONA (Bielsko-Biała)
ALTER-EGO (Bielsko-Biała)
WPADLIŚMY ROZRUSZAĆ KOŚCI (Bielsko-Biała)
SKAZANI NA STREETBALL (Bielsko-Biała)

8.20 – 8.30
HAWKES BAY HAWKES (Kozy)
EL EJ SPRINTEX ŁORJORS (LIPOWA)
NIELOTY (Bystra)
TWOJA STARA (Skoczów)
SO CLOSE (Bielsko-Biała)
QWERTY (Bielsko-Biała)
SLAM DRUNK (Cieszyn)
TEN NA KACU (Cieszyn)

8.30 – 8.40
3 JEST WIĘKSZE NIŻ 2 (Katowice)
QWERTY (Bielsko-Biała)
STERTA DREWNA (Lipowa)
SUROWE KURCZAKI (Bytom)
OBOJĘTNE (Bielsko-Biała)
TORPEDY (Bielsko-Biała)

2. Około godz. 8:45 odbędzie się losowanie grup w kategorii OPEN mężczyzn.
3. Rozpoczęcie meczów o godz. 9:20, a grać o tej godzinie będzie kategoria OPEN mężczyzn.
4. Uczestnicy turnieju muszą występować w jednolitych koszulkach z numerami.
5. Przypominamy o konieczności dostarczenia następujących dokumentów do biura zawodów w trakcie weryfikacji zespołów:
- Karta zgłoszenia,
- Oświadczenie zdrowotno-ubezpieczeniowe,
- Zgoda opiekunów prawnych na udział w turnieju osób niepełnoletnich (dotyczy oczywiście zawodników niepełnoletnich),
- Potwierdzenie przelewu na konto bankowe (dotyczy płatności przelewem).






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2017 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy!
17-05-2017
Facebook Twitter

W sobotę (3 czerwca) odbędzie się NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2017 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy wszystkich spragnionych sportowej rywalizacji i świetnej zabawy!

Podobnie jak rok temu przygotowaliśmy specjalną stronę - www.3x3.com.pl - to właśnie tutaj można znaleźć praktycznie wszystko, czyli możliwość rejestracji zespołów, potrzebne dokumenty, przepisy itp.

Rozpoczęcie turnieju o 9:00 na obiektach kompleksu sportowego w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 27 w Bielsku-Białej).

W tym roku zapisy do wszystkich kategorii będą możliwe do 31 maja (środa) do godziny 21:00, tylko i wyłącznie przez aktywny arkusz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie www.3x3.com.pl.

Zapraszamy zespoły następujących kategoriach:

- OPEN Kobiet
- U-18 K (1999 i młodsze)
- U-16 K (2001 i młodsze)
- U-14 K (2003 i młodsze)


- OPEN Mężczyzn
- U-18 M (1999 i młodsi)
- U-16 M (2001 i młodsi)
- U-14 M (2003 i młodsi)


We wszystkich kategoriach przewidzieliśmy nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów!

Już teraz chcielibyśmy podziękować za pomoc wszystkim partnerom NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2017 w Koszykówce 3x3!

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- 3/4 UDGS (www.34udgs.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- Spalding (www.spalding.pl)

www.3x3.com.pl
www.blk.com.pl

Zapraszamy!
Obejrzyj film
1 Kracoń Ireneusz 100,0%
2 Wilk Artur 100,0%
3 Żak Wojciech 94,7%
4 Caputa Dominik 93,3%
5 Józefów Mateusz 90,9%
6 Piasecki Bartosz 88,5%
1 Szybowicz Grzegorz 9,5
2 Słodownik Mariusz 5,5
3 Garus Paweł 4,2
4 Maślanka Paweł 3,8
5 Kleszcz Paweł 3,7
6 Wojdyła Maciej 3,6