Aktualności






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
28-05-2017
Facebook Twitter

NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 W KOSZYKÓWCE 3X3


Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Washington Bultens – 8 – 15
2. Elefanty – 8 – 15
3. SamoObrona – 8 – 14
4. Double B Nation – 8 – 14
5. Shakers – 8 – 11
6. Galacticos Basket Żywiec – 8 – 10
7. BraveHearts Oświęcim – 8 – 10
8. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 – 8 – 10
9. NSBB – 8 – 9

O końcowej kolejności w "małej tabeli" dla zespołów Washington Bultens i Elefanty oraz SamoObrona i Double B Nation zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Galacticos Basket Żywiec, DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 i BraveHearts Oświęcim potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - Galacticos Basket Żywiec 65:69
Galacticos Basket Żywiec - BraveHearts Oświęcim 68:62
DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - BraveHearts Oświęcim 65:67


1. Galacticos Basket Żywiec - 2 - 4
2. BraveHearts Oświęcim - 2 - 3
3. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 2 - 2

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze będą rywalizować Washington Bultens – Double B Nation oraz Elefanty - SamoObrona!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-05-2017
Facebook Twitter

NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 W KOSZYKÓWCE 3X3


I.
Kolejność zespołów na zakończenie drugiej fazy grupowej w 3 lidze:

Grupa E
1. Slam Drunk - 3 - 6 - 284/212 (+72)
2. Pretorianie - 3 - 5 - 194/182 (+12)
3. Skillart Ustroń - 3 - 4 - 174/176 (-2)
4. Grim Reapers - 3 - 3 - 195/277 (-82)

Grupa F
1. Narnia 420ers - 3 - 6 - 243/184 (+59)
2. Tokyo 2020 - 3 - 5 - 226/187 (+39)
3. Young Blood - 3 - 4 - 166/205 (-39)
4. Apache - 3 - 3 - 148/207 (-59)

Grupa G
1. Lutnia In Plus - 3 - 6 - 274/184 (+90)
2. Lipowa Sprintex Warriors - 3 - 4 - 215/199 (+16)
3. MOSiR KiS Żywiec - 3 - 4 - 175/215 (-40)
4. Akademia Basketu - 3 - 4 - 160/226 (-66)

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Lipowa Sprintex Warriors, MOSiR KiS Żywiec i Akademia Basketu potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Lipowa Sprintex Warriors - MOSiR KiS Żywiec 54:61
Lipowa Sprintex Warriors - Akademia Basketu 87:55
Akademia Basketu - MOSiR KiS Żywiec 55:54

1. Lipowa Sprintex Warriors - 2 - 3 - 141/116 (+25)
2. MOSiR KiS Żywiec - 2 - 3 - 115/109 (+6)
3. Akademia Basketu - 2 - 3 - 110/141 (-31)


Grupa H
1. Czarno Biali - 3 - 5 - 257/187 (+70)
2. Dziki Bagienne - 3 - 5 - 255/219 (+36)
3. 12 Małp - 3 - 5 - 221/177 (-44)
4. Crazy Ducks - 3 - 3 - 133/283 (-150)

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Czarno Biali, 12 Małp i Dziki Bagienne potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

12 Małp - Czarno Biali 39:86
12 Małp - Dziki Bagienne 87:57
Dziki Bagienne - Czarno Biali 99:82

1. Czarno Biali - 2 - 3 - 168/138 (+30)
2. Dziki Bagienne - 2 - 3 - 156/169 (-13)
3. 12 Małp - 2 - 3 - 126/143 (-17)


nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - punkty rzucone / punkty stracone (bilans)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Slam Drunk – Tokyo 2020 oraz Narnia 420ers – Pretorianie!

Oczywiście będziemy również rozgrywać spotkania decydujące o kolejności na zakończenie sezonu dla pozostałych zespołów w 3 lidze:

- o 5. miejsce – Skillart Ustroń - Young Blood
- o 7. miejsce – Grim Reapers - Apache
- o 9. miejsce – Lutnia In Plus - Czarno Biali
- o 11. miejsce – Lipowa Sprintex Warriors - Dziki Bagienne
- o 13. miejsce – MOSiR KiS Żywiec - 12 Małp
- o 15. miejsce – Akademia Basketu - Crazy Ducks






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-05-2017
Facebook Twitter

NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 W KOSZYKÓWCE 3X3


Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Rosomaki - 14
2. MUKK Henryk Kania Pszczyna – 13
3. Hustlerzy Andrychów - 13
4. Allektro.pl - 13
5. Wrona Wings - 13
6. New Men Style - 12
7. Elektryk Podbeskidzie - 11
8. Aurochs – 10
9. Zryw Bielsko-Biała - 9

Dla ustalenia kolejności dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna, Hustlerzy Andrychów, Allektro.pl i Wrona Wings potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Wrona Wings - Allektro.pl 75:78
Allektro.pl - Hustlerzy Andrychów 56:71
Allektro.pl - MUKK Henryk Kania Pszczyna 70:78
Huslerzy Andrychów - Wrona Wings 86:66
Wrona Wings - MUKK Henryk Kania Pszczyna 79:50
Huslerzy Andrychów - MUKK 70:77


1. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 3 - 5
2. Hustlerzy Andrychów - 3 - 5
3. Allektro.pl - 3 - 4
4. Wrona Wings - 3 - 4

O końcowej kolejności w "małej tabeli" dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna i Hustlerzy Andrychów oraz Allektro.pl i Wrona Wings zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze będą rywalizować Rosomaki – Allektro.pl oraz MUKK Henryk Kania Pszczyna - Hustlerzy Andrychów!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 1 Lidze BLK!
24-05-2017
Facebook Twitter

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
35 pkt (5x3), 11 zb, 10 as, 3 prz, 2 bl – eval 46

Wojciech Żak (Washington Bultens)
25 pkt (1x3), 5 zb, 4 as, 2 prz – eval 27

Rafał Ostrowski (Shakers)
17 pkt (4x3), 7 zb, 4 as, 5 prz – eval 27

Michał Winkler (Galacticos Basket Żywiec)
27 pkt, 21 zb, 3 as, 2 prz – eval 42

Maciej Goryl (Elefanty)
16 pkt, 21 zb, 4 as, 3 prz, 4 bl – eval 43

MVP 10. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
23-05-2017
Facebook Twitter

Mariusz Grążawski (Narnia 420ers)
22 pkt, 16 zb, 1 as – eval 25

Piotr Czempiel (Tokyo 2020)
19 pkt (1x3), 8 zb, 2 as, 1 prz – eval 21

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
15 pkt (1x3), 3 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 19

Dominik Nawrocki (Young Blood)
9 pkt, 19 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl – eval 22

Marcin Kubica (Narnia 420ers)
13 pkt (2x3), 1 zb, 1 as – eval 11

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Mariusz Grążawski!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
23-05-2017
Facebook Twitter

NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2017 W KOSZYKÓWCE 3X3

Aktualne tabele w drugiej fazie grupowej w 3 lidze:

Grupa E
1. Slam Drunk - 3 - 6 - 284/212 (+72)
2. Skillart Ustroń - 3 - 4 - 174/176 (-2)
3. Pretorianie - 2 - 3 - 115/117 (-2)
4. Grim Reapers - 2 - 2 - 130/198 (-68)

Grupa F
1. Narnia 420ers - 3 - 6 - 243/184 (+59)
2. Young Blood - 3 - 4 - 166/205 (-39)
3. Tokyo 2020 - 2 - 3 - 145/137 (+8)
4. Apache - 2 - 2 - 98/126 (-28)

Grupa G
1. Lutnia In Plus - 3 - 6 - 274/184 (+90)
2. Lipowa Sprintex Warriors - 3 - 4 - 215/199 (+16)
3. MOSiR KiS Żywiec - 3 - 4 - 175/215 (-40)
4. Akademia Basketu - 3 - 4 - 160/226 (-66)

Grupa H
1. Czarno Biali - 2 - 4 - 175/88 (+87)
2. 12 Małp - 2 - 3 - 126/143 (-17)
3. Dziki Bagienne - 2 - 3 - 156/137 (+19)
4. Crazy Ducks - 2 - 2 - 99/188 (-89)

nazwa zespołu - ilość meczów - liczba punktów - punkty rzucone / punkty stracone (bilans)






Basket Na Żywo w Andrychowie!
16-05-2017
Facebook Twitter

W najbliższą sobotę, 20 maja, zapraszamy wszystkich na kolejkę wyjazdową do Andrychowa!

To już piąta wizyta Bielskiej Ligi Koszykówki w Andrychowie i za każdym razem było świetnie! Na pewno nie zabraknie sportowych emocji i świetnej oprawy, bo to ważne wydarzenie dla lokalnego koszykarskiego środowiska. Zapraszamy!

11:20 - Apache - Narnia 420ers (3 liga)
13:00 - Young Blood - Tokyo 2020 (3 liga)
14:30 - zajęcia fitness (prowadzący Jakub Wenda - Kołcz Kuba)
15:00 - konkursy dla dzieci i dorosłych
16:00 - Hustlerzy Andrychów - Wrona Wings (2 liga)

Cała impreza odbędzie się na hali sportowej Gimnazjum nr 1 przy ul. Daszyńskiego 14 w Andrychowie.

Wszystkie szczegóły dotyczące tej imprezy można znaleźć na plakacie lub w specjalnym wydarzeniu (tutaj).

Zapraszamy do wysłuchania wywiadu w Radio Andrychów z Bartoszem Sierpem, kapitanem zespołu Hustlerzy Andrychów (tutaj)!

Dziękujemy zawodnikom Hustlerów Andrychów za zaproszenie do swojego miasta, a także za pracę związaną z organizacją i promocją całej imprezy!






DAAS Basket Hills Bielsko-Biała w 2 lidze PZKosz!
15-05-2017
Facebook Twitter

Zespół DAAS Basket Hills Bielsko-Biała, wygrywając w ten weekend turniej w Żarach, wywalczył w świetnym stylu awans do 2 ligi PZKosz!

Chcielibyśmy złożyć serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom, których wszyscy doskonale znamy z występów w Bielskiej Lidze Koszykówki, a także trenerom i osobom kierującym klubem, bo to znaczące osiągnięcie dla całego koszykarskiego środowiska w naszym mieście!

Życzymy powodzenia w rozgrywkach centralnych w przyszłym sezonie, jeszcze raz gratulujemy!






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
16-05-2017
Facebook Twitter

Maciej Jochacy (Rosomaki)
17 pkt (1x3), 21 zb, 3 as, 1 prz – eval 25

Paweł Kozyra (Allektro.pl)
10 pkt, 8 zb, 1 prz, 3 bl – eval 17

Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
33 pkt (4x3), 1 zb, 7 as, 6 prz – eval 30

Tomasz Dzida (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
17 pkt (1x3), 8 zb, 6 as, 6 prz – eval 27

Dawid Szwed (Aurochs)
16 pkt (1x3), 10 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 19

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Oskar Janicki!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 3 Lidze BLK!
16-05-2017
Facebook Twitter

Karol Książek (Akademia Basketu)
24 pkt, 14 zb, 3 prz, 1 bl – eval 30

Jakub Pawlus (MOSiR KiS Żywiec)
16 pkt, 23 zb, 1 as, 5 bl – eval 34

Błażej Żebrok (Lutnia In Plus)
7 pkt (2x3), 17 zb, 1 as, 4 prz – eval 23

Dawid Myśliwiec (Lipowa Sprintex Warriors)
20 pkt (4x3), 13 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 25

Mateusz Żebrok (Lutnia In Plus)
30 pkt (1x3), 3 zb, 1 as, 4 prz – eval 21

MVP 10. kolejki w 3 lidze został Karol Książek!
Obejrzyj film
1 Ber Szymon 100,0%
2 Kukla Adam 100,0%
3 Lubrych Karol 57,1%
4 Płuciennik Piotr 50,0%
5 Pilch Rafał 50,0%
6 Klimek Rafał 50,0%
1 Masłowski Kamil 100,0%
2 Bobrek Szymon 100,0%
3 Grygier Michał 100,0%
4 Olejnik Paweł 100,0%
5 Knieć Tomasz 100,0%
6 Przybyła Zbigniew 100,0%