Aktualności






Wielkanoc 2011
23-04-2011
Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkanocnych, pomyślności w życiu osobistym i zawodowym, a także jak największych sukcesów na płaszczyźnie sportowej życzy Bielska Liga Koszykówki :).






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
18-04-2011
I.
W ten weekend rozegrane zostały kolejne mecze w BLK, a poniższe tabele przedstawiają aktualną sytuację we wszystkich grupach.

1 BLK

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
Shakers - 6 (297-206) 1,44
Klippers - 5 (275-254) 1,08
Lejkers - 5 (208-225) 0,92
Elefanty Infonet Projekt - 4 (209-209) 1,00
Galacticos - 4 (233-275) 0,85
SamoObrona - 3 (211-264) 0,80

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
Zryw Bielsko-Biała - 4 (131-110) 1,19
AZS Cieszyn - 3 (123-98) 1,26
Sportmaster.pl - 3 (138-152) 0,91
Magneti Marelli BT - 2 (119-151) 0,79

2 BLK

Grupa E (rywalizacja o miejsca 1-8)
Mcomp Group - 2 (85-55) 1,55
NSBB - 2 (85-63) 1,35
CSW Kozy - 1 (63-85) 0,74
No Flow - 1 (55-85) 0,65

Grupa F (rywalizacja o miejsca 1-8)
Rosomaki - 2 (69-58) 1,19
FireSecurity - 2 (70-60) 1,17
Pretorianie - 1 (60-70) 0,86
Kultura i Sport Żywiec - 1 (58-69) 0,84

Grupa G (rywalizacja o miejsca 9-16)
LO Kopernik Żywiec - 4 (127-107) 1,19
12 Małp - 3 (129-111) 1,16
ZSME Żywiec - 3 (114-134) 0,85
WSEH - 2 (112-130) 0,86

Grupa H (rywalizacja o miejsca 9-16)
Filia Ustroń - 2 (67-57) 1,18
Astar Team - 2 (58-56) 1,04
Game Over - 1 (56-58) 0,97
Libra - 1 (57-67) 0,85

II.
Wczoraj rozegrane zostały również półfinały Pucharu Ligi i po bardzo zaciętych spotkaniach poznaliśmy parę finalistów - czyli zespoły Klippers i Shakers. W najbliższym czasie wyznaczony zostanie termin rozegrania finału PL, a informacja o tym będzie znajdować się w jednym z kolejnych komunikatów.

Wszystkie szczegóły dotyczące meczów znajdują się w terminarzu XXVIII i XXVII (Puchar Ligi) edycji, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 1/2 Pucharu Ligi!
17-04-2011
Konrad Kotowski (Klippers)
17 pkt, 11 zb, 2 as, 2 prz - eval 23

Maciej Miśkiewicz (Klippers)
21 pkt (5x3), 7 zb, 5 as - eval 19

Robert Kozaczka (Shakers)
20 pkt, 9 zb - eval 23

Tomasz Luber (AZS Cieszyn)
32 pkt (4x3), 2 zb, 2 prz - eval 25

Mariusz Depczyński (Elefanty Infonet Projekt)
9 pkt, 14 zb, 2 as, 2 prz - eval 17

MVP 1/2 Pucharu Ligi został Tomasz Luber!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 2 Lidze BLK!
17-04-2011
Tomasz Śpiewak (Rosomaki)
21 pkt (5x3), 5 zb, 6 as, 2 prz - eval 24

Paweł Zatorski (Rosomaki)
14 pkt, 12 zb, 4 as, 3 bl - eval 30

Karol Barglik (NSBB)
20 pkt (2x3), 7 zb, 2 prz, 3 bl - eval 27

Przemysław Mrozek (Mcomp Group)
31 pkt (7x3), 10 zb, 4 as, 5 prz, 4 bl - eval 44

Jan Viscardi (Mcomp Group)
26 pkt, 11 zb, 2 as, 3 prz - eval 25

MVP 6. kolejki został Przemysław Mrozek!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 1 Lidze BLK!
17-04-2011
Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli BT)
15 pkt, 9 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl - eval 17

Michał Talik (AZS Cieszyn)
9 pkt, 11 zb, 3 as, 5 prz - eval 17

Tomasz Luber (AZS Cieszyn)
23 pkt (5x3), 3 prz - eval 16

Roman Miszczyk (Zryw Bielsko-Biała)
15 pkt (2x3), 2 zb, 4 as, 2 prz - eval 19

Artur Ciupka (Sportmaster.pl)
19 pkt (3x3), 5 zb, 3 as - eval 19

MVP 7. kolejki został Roman Miszczyk!

Gratulacje!






Zmiany w terminarzu na najbliższy weekend!
11-04-2011
Uwaga! W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informację o pewnych ograniczeniach w dostępie do hali w najbliższą sobotę (konieczność rozegrania meczu ligowego przez tenisistów stołowych). W związku z tym nastąpiły zmiany w terminarzu rozgrywek. Wszystkie szczegóły przedstawione są poniżej, a także w odpowiednim dziale na stronie ligi. Przypominamy że mecze Pucharu Ligi (PL) podlegają pod XXVII edycję.

16 IV 2011 (sobota)
10:20 Magneti Marelli BT - AZS Cieszyn (1 BLK)
12:00 WSEH - ZSME Żywiec (2 BLK)
13:40 FireSecurity - Pretorianie (2 BLK)
18:40 Mcomp Group - No Flow (2 BLK)

17 IV 2011 (niedziela)
12:00 12 Małp - LO Kopernik Żywiec (2 BLK)
13:40 NSBB - CSW Kozy (2 BLK)
15:20 Sportmaster.pl - Zryw Bielsko-Biała (1 BLK)
17:00 Rosomaki - Kultura i Sport Żywiec (2 BLK)
18:40 Klippers - AZS Cieszyn (PL)
20:20 Elefanty Infonet Projekt - Shakers (PL)

Mecz Mcomp - No Flow odbędzie się w sobotę bezpośrednio po zakończeniu spotkania tenisistów stołowych. Niestety istnieje niewielkie ryzyko, że rozpocznie się kilkanaście minut później niż przewiduje terminarz, jednak drużyny prosimy o punktualne pojawienie się na hali.

Za wszystkie niedogodności związane ze zmianami w terminarzu przepraszamy, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 2 Lidze BLK!
11-04-2011
Jarosław Żyrek (12 Małp)
18 pkt, 4 zb, 3 as, 3 prz - eval 21

Dawid Czarniak (Filia Ustroń)
30 pkt (3x3), 3 zb, 8 prz - eval 22

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
23 pkt, 28 zb, 3 prz, 2 bl - eval 35

Kacper Wieczorek (LO Kopernik Żywiec)
28 pkt (2x3), 6 zb, 5 as, 8 prz - eval 22

Marcin Kiszka (WSEH)
11 pkt, 28 zb, 6 prz - eval 29

MVP 5. kolejki został Grzegorz Harężlak!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 1 Lidze BLK!
10-04-2011
Piotr Karnia (Klippers)
34 pkt (8x3), 3 zb, 4 as, 3 prz - eval 28

Robert Kozaczka (Shakers)
29 pkt (2x3), 19 zb, 2 as, 2 prz, 2 bl - eval 45

Grzegorz Błotko (Shakers)
27 pkt (3x3), 7 zb, 5 as, 2 prz - eval 35

Remigiusz Bury (Galacticos)
30 pkt (4x3), 5 zb, 5 as, 3 prz - eval 29

Jakub Chrapek (Galacticos)
16 pkt, 15 zb - eval 26

MVP 6. kolejki został Robert Kozaczka!

Gratulacje!






1 Liga BLK - już po pierwszej kolejce w Grupie C!
10-04-2011
W dniu dzisiejszym rozegrane zostały kolejne 3 mecze w Grupie C w 1 Lidze BLK. Tabela poniżej przedstawia aktualną sytuację po uwzględnieniu wszystkich spotkań między zespołami.

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)

Shakers 6 (297-206)
Klippers 5 (275-254)
Lejkers 5 (208-225)
Elefanty Infonet Projekt 4 (209-209)
Galacticos 4 (233-275)
SamoObrona 3 (211-264)

Wszystkie szczegóły w terminarzu, do zobaczenia!






Kolejna faza rozgrywek w 1 Lidze BLK
04-04-2011
W ten weekend zakończył się pierwszy etap rozgrywek w 1 Lidze BLK. Bazując na wynikach spotkań i systemie rozgrywek poznaliśmy nowe grupy C i D, w których będzie kontynuowana rywalizacja w dalszej części sezonu. Mecze w obu grupach zostaną rozegrane systemem „każdy z każdym” z uwzględnieniem wyników z pierwszego etapu.

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)

Shakers 4 (203-142)
Klippers 4 (186-164)
Elefanty Infonet Projekt 3 (145-144)
Lejkers 3 (143-161)
SamoObrona 2 (147-170)
Galacticos 2 (143-186)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)

Sportmaster.pl 2 (76-71)
Zryw Bielsko-Biała 2 (50-48)
AZS Cieszyn 1 (48-50)
Magneti Marelli Basketball Team 1 (71-76)

Terminy kolejnych meczów będą stopniowo pojawiać się w terminarzu XXVIII edycji.
Obejrzyj film
1 Koźlik Michał 60,0%
2 Pawlica Maciej 60,0%
3 Heczko Jan 50,0%
4 Kołodziejski Andrzej 50,0%
5 Klimek Rafał 50,0%
6 Kajor Marcin 50,0%
1 Adamus Mateusz 9,0
2 Kułaga Kacper 6,4
3 Miśkiewicz Paweł 5,3
4 Wojas Krystian 5,1
5 Copik Oliver 5,0
6 Kleszcz Paweł 4,5