Aktualności






Najlepsze "5ki" w 10. kolejce BLK!
10-05-2023

1 liga

Piotr Liszka (MożemY)
27 pkt, 11 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl – eval 40

Adrian Błachut (KS Bystra)
13 pkt (1x3), 10 zb, 2 as, 4 prz – eval 27

Olma Mikołaj (Shakers)
21 pkt, 8 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl – eval 21

Marcin Kuboszek (Washington Bultens)
26 pkt (1x3), 15 zb, 1 as, 3 prz – eval 26

Wojciech Ficek (MożemY)
26 pkt (5x3), 7 zb, 2 prz – eval 24

MVP 10. kolejki w 1 lidze został Piotr Liszka!

2 liga

Mateusz Grajcarek (Rosomaki)
22 pkt (1x3), 8 zb, 1 prz, 1 bl – eval 23

Mateusz Czekajło (MUKS Sari Żory)
15 pkt, 11 zb, 1 as, 5 prz, 2 bl – eval 26

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
44 pkt (3x3), 11 zb, 4 as, 1 prz – eval 40

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
28 pkt, 4 zb, 6 as, 5 prz – eval 33

Adam Salamon (Pretorianie)
18 pkt (1x3), 9 zb, 1 as, 3 prz – eval 23

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Aleksander Śpiewak!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 9. kolejce BLK!
03-05-2023

1 liga

Leszek Siwy (MożemY)
33 pkt (6x3), 9 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 36

Artur Zagórski (KS Bystra)
16 pkt, 11 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 27

Rafał Rabsztyn (KS Bystra)
19 pkt, 9 zb, 3 as, 2 bl – eval 26

Marcin Płonka (Elefanty)
12 pkt (1x3), 5 zb – eval 13

Wojciech Ficek (MożemY)
18 pkt (4x3), 8 zb, 4 as, 1 prz, 3 bl – eval 21

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Leszek Siwy!

2 liga

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
23 pkt, 6 zb, 12 as – eval 32

Rafał Królikowski (MUKS Sari Żory)
16 pkt (4x3), 5 zb, 2 as, 4 prz, 1 bl – eval 20

Szymon Lipka (MUKS Sari Żory)
26 pkt (6x3), 6 zb, 2 as – eval 17

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
47 pkt (6x3), 5 zb, 2 as, 2 prz – eval 37

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
12 pkt, 26 zb, 7 as, 3 prz, 2 bl – eval 30

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Dawid Rogacz!

3 liga

Mateusz Kuzio (UKS Basket Mikołów)
27 pkt (1x3), 5 zb, 3 as – eval 20

Artur Tyc (Czwartkowa Sala)
20 pkt, 15 zb, 5 as, 4 prz – eval 28

Rafał Smoleń (Czwartkowa Sala)
2 pkt, 13 zb, 4 as, 2 prz – eval 20

Dominik Nawrocki (Crazy Ducks)
31 pkt (1x3), 20 zb, 7 as, 3 prz, 1 bl – eval 47

Piotr Dłużewski (Crazy Ducks)
25 pkt (1x3), 10 zb – eval 25

MVP 9. kolejki w 3 lidze został Dominik Nawrocki!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 8. kolejce BLK!
25-04-2023

1 liga

Maciej Jochacy (Double B Nation)
18 pkt, 9 zb, 3 as, 2 prz – eval 27

Piotr Męcnarowski (Shakers)
10 pkt, 12 zb, 3 as, 3 prz, 2 bl – eval 26

Sławomir Kruczek (Washington Bultens)
20 pkt (4x3), 6 zb, 3 as, 4 prz – eval 24

Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale)
23 pkt (2x3), 7 zb, 2 as, 4 prz – eval 23

Wojciech Żak (Washington Bultens)
24 pkt (1x3), 4 zb, 7 as, 2 prz – eval 29

MVP 8. kolejki w 1 lidze został Wojciech Żak!

2 liga

Filip Kłoda (Grim Reapers)
13 pkt (1x3), 13 zb, 2 prz, 1 bl – eval 16

Vasyl Chekaramit (Big Bad Wolf)
9 pkt (1x3), 12 zb, 3 as, 2 prz, 1 bl – eval 17

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
28 pkt (2x3), 10 zb, 12 as, 3 prz – eval 38

Marcin Jarosz (Hustlerzy Andrychów)
8 pkt, 10 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 22

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
23 pkt (2x3), 10 zb, 3 as, 6 prz – eval 19

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!

3 liga

Marcin Bołba (KS Bystra Youngsters)
22 pkt, 16 zb, 2 as, 3 prz – eval 35

Jakub Pisarek (Czwartkowa Sala)
23 pkt, 11 zb, 2 as, 1 prz, 2 bl – eval 31

Artur Tyc (Czwartkowa Sala)
11 pkt, 17 zb, 4 as, 3 prz – eval 27

Mateusz Widuch (KS Bystra Younsters)
17 pkt (1x3), 8 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 20

Tomasz Cholewik (Cesarocky)
14 pkt, 11 zb, 3 as, 2 prz – eval 22

MVP 8. kolejki w 3 lidze został Marcin Bołba!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 7. kolejce BLK!
17-04-2023

1 liga

W jedynym rozegranym meczu w 1 lidze najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny był Bartłomiej Bachta LA 2028) - 15 pkt, 7 zb, 4 as, 1 prz - eval 18!

2 liga

Arkadiusz Siedlaczek (Grim Reapers)
24 pkt (2x3), 4 zb, 3 as, 3 prz – eval 25

Piotr Sikora (Grim Reapers)
14 pkt, 3 zb, 4 as, 3 prz, 3 bl – eval 18

Kamil Królikowski (MUKS Sari Żory)
23 pkt (4x3), 4 zb, 8 as, 2 prz, 1 bl – eval 25

Mateusz Czekajło (MUKS Sari Żory)
9 pkt, 9 zb, 4 as, 1 prz, 1 bl – eval 15

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
17 pkt (1x3), 8 zb, 6 as, 3 prz – eval 20

MVP 7. kolejki w 2 lidze został Kamil Królikowski!

3 liga

Dominik Nawrocki (Crazy Ducks)
13 pkt (1x3), 13 zb, 4 as, 3 prz, 2 bl – eval 27

Michał Wojtyłko (Crazy Ducks)
14 pkt (2x3), 7 zb, 2 as, 2 prz – eval 16

Leszek Bednarski (Cesarocky)
12 pkt, 9 zb, 4 as, 2 prz – eval 16

Kamil Michalski (UKS Basket Mikołów)
32 pkt, 9 zb, 4 as, 2 prz, 2 bl – eval 42

Mateusz Kuzio (UKS Basket Mikołów)
30 pkt, 6 zb, 5 as, 7 prz – eval 35

MVP 7. kolejki w 3 lidze został Kamil Michalski!

Gratulujemy!






MożemY - nasz reprezentant w Radzionkowie!
14-04-2023
13-14 maja 2023 roku ponownie odbędą się Regionalne Mistrzostwa Lig Amatorskich - Radzionków WhitePress, na których naszą ligę reprezentować będzie zespół MożemY!

Oczywiście w najbliższych tygodniach będziemy informować o szczegółach dotyczących tego turnieju, ale już teraz życzymy chłopakom powodzenia, a cała społeczność naszej ligi z pewnością będzie trzymała kciuki w czasie meczów w Radzionkowie!

Korzystając z okazji chcielibyśmy przypomnieć, ze zwycięzcą zeszłorocznej edycji tej imprezy był zespół Na Rondzie Team Żory!

Powodzenia!






Wesołego Alleluja!
07-04-2023
Spokojnych, radosnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych spędzonych z najbliższymi, oraz jak najwięcej pozytywnej energii w życiu dla wszystkich zawodników i sympatyków Bielskiej Ligi Koszykówki!

Wesołego Alleluja!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/51
04-04-2023
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 3 kwietnia 2023 roku, po zapoznaniu się z protokołem z meczu Snipers - Kętucky z dnia 26 marca 2023 roku postanowiła ukarać Karola Mertę (Kętucky) zawieszeniem w prawach zawodnika na dwa mecze.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK nakłada na ww. zawodnika obowiązek złożenia pisemnych przeprosin wobec sędziów, których obraził słownie w czasie rzeczonego meczu, a także ostrzega, że jeżeli dopuści się on powtórnie podobnych zachowań to zostanie relegowany z Bielskiej Ligi Koszykówki na czas nieokreślony.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsze "5ki" w 5. kolejce BLK!
28-03-2023

1 liga

Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale)
8 pkt (1x3), 15 zb, 1 prz, 1 bl – eval 17

Bartosz Kapias (Koszykarscy Ziomale)
15 pkt (1x3), 8 zb – eval 15

Maciej Goryl (Elefanty)
15 pkt, 10 zb, 2 as, 2 prz – eval 26

Paweł Garus (Elefanty)
16 pkt (4x3), 7 zb, 6 as, 3 prz – eval 25

Robert Szwed (LA 2028)
28 pkt (4x3), 7 zb, 3 as, 2 bl – eval 25

MVP 5. kolejki w 1 lidze został Maciej Goryl!

2 liga

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
33 pkt (2x3), 11 zb, 5 as, 1 prz – eval 39

Mateusz Grajcarek (Rosomaki)
19 pkt (2x3), 7 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 26

Arkadiusz Raczyński (Grim Reapers)
18 pkt (2x3), 15 zb, 1 as – eval 19

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
31 pkt (6x3), 3 zb, 8 as, 5 prz – eval 36

Szymon Pluta (Big Bad Wolf)
28 pkt (2x3), 1 zb, 4 as, 3 prz – eval 34

MVP 5. kolejki w 3 lidze został Aleksander Śpiewak!

3 liga

Piotr Dłużewski (Crazy Ducks)
19 pkt, 9 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 23

Artur Tyc (Czwartkowa Sala)
20 pkt, 19 zb, 3 as, 3 prz – eval 34

Mateusz Kuzio (UKS Basket Mikołów)
20 pkt (1x3), 2 zb, 4 as, 5 prz – eval 24

Jakub Witkowski (Snipers)
22 pkt, 9 zb, 1 as, 1 bl – eval 21

Franciszek Czernecki (Tygrysy z Miami)
43 pkt (7x3), 5 zb, 4 as, 4 prz, 1 bl – eval 36

MVP 5. kolejki w 3 lidze został Artur Tyc!

Gratulujemy!






Zostań wolontariuszem Igrzysk Europejskich 2023!
23-03-2023
Od 21 czerwca do 2 lipca odbędą się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 – największe multidyscyplinarne wydarzenie sportowe w Europie!

Zainteresowanych czynnym udziałem w organizacji, zachęcamy do rejestracji i założenie konta w Portalu Wolontariusza oraz wypełnienie formularza rekrutacyjnego.

Wszystkie niezbędne informacje oraz link do formularza znajdują się na stronie internetowej www.ie2023.pl/wolontariat.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć również na stronach Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

www.ms.bielsko-biala.pl/aktualnosci/1/zostan-wolontariuszem-igrzysk-europejskich-2023

Zapraszamy!






Kurs sędziowski ŚlZKosz
22-03-2023
Zapraszamy na kurs sędziowski organizowany przez Wydział Sędziowski Śląskiego Związku Koszykówki!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt do 27 marca z myslinski.radoslaw@gmail.com, a więcej informacji można znaleźć na stronie www.slzkosz.pl.


Obejrzyj film
1 Cechmajster Dominik 5,8
2 Olma Mikołaj 5,0
3 Zamora Stanisław 5,0
4 Mohamed Hamdi Ben 4,6
5 Koczy Rafał 4,5
6 Śpiewak Aleksander 4,4
1 Grygier Michał 7,0
2 Kruczek Sławomir 4,0
3 Rojek Damian 3,4
4 Habdas Jakub 3,3
5 Bachta Bartłomiej 3,2
6 Szopa Kamil 2,8