Aktualności






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
14-02-2018
Facebook Twitter

W turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się 17 lutego (sobota), rywalizować będą następujące zespoły: MOSiR KiS Żywiec, Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves!

Kolejność meczów:
09:00 - MOSiR KiS Żywiec - Koszykarscy Ziomale Żory
10:00 - Koszykarscy Ziomale Żory - Wolves
11:00 - Wolves - MOSiR KiS Żywiec

Zasady przeprowadzenia turnieju kwalifikacyjnego:
- Mecze będą rozgrywane w formie 4 x 6 minut z normalnym zatrzymywaniem czasu, bez prowadzonych statystyk meczowych.
- Po rozegraniu wszystkich meczów i przygotowaniu tabeli końcowej, dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do 3 ligi w rozlosowanych wcześniej grupach.
- Wszystkie zespoły przed rozegraniem pierwszego meczu regulują przy stoliku sędziowskim opłatę za uczestnictwo w turnieju w wysokości 150 zł (tylko gotówka), a także dostarczają wypełniony formularz zgłoszeniowy z podpisami zawodników, oraz oświadczenia ubezpieczeniowe (dotyczy zupełnie nowych zawodników w naszej lidze).






Już po losowaniu grup w 3 lidze!
13-02-2018
Facebook Twitter

I.
Grupa A
Apache
Akademia Basketu
Dziki Bagienne
Czarno Biali
Crazy Ducks
1. miejsce TK*

Grupa B
Slam Drunk
Houston Buckets
Narnia 420ers
MożemY
12 Małp
2. miejsce TK*

* TK - Turniej Kwalifikacyjny

II.
W terminarzu rozgrywek znajdują się już mecze zaplanowane do końca lutego, do zobaczenia!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
12-02-2018
Facebook Twitter

Wszystkie zespoły dopuszczone do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą losowo przydzielone do dwóch grup (A i B). Poszczególne pary drużyn przed losowaniem ustalone zostały na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie:

Slam Drunk / Apache
Houston Buckets / Akademia Basketu
Narnia 420ers / Dziki Bagienne
MożemY / Czarno Biali
12 Małp / Crazy Ducks
1. miejsce TK* / 2. miejsce TK*


* TK - Turniej Kwalifikacyjny

Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu losowania grup w 3 lidze, które ostatecznie odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 20:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu, do zobaczenia!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-02-2018
Facebook Twitter

I.
Zakończyliśmy zapisy do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, chcielibyśmy z radością poinformować, że otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe od 31 zespołów, dziękujemy!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Wrona Wings
9. New Men Style

Po wycofaniu się z rozgrywek zespołu SamoObrona, w 1 lidze będzie występowała drużyna New Men Style bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Rosomaki
2. NTS
3. Tokyo 2020
4. Hustlerzy Andrychów
5. NSBB
6. Pretorianie
7. Hawajskie Koszule Żory
8. Aurochs
9. Grim Reapers

W związku z wycofaniem się z rozgrywek w wyższej lidze zespołu SamoObrona, w 2 lidze będzie występowała drużyna Grim Reapers bez konieczności rozgrywania meczu barażowego z Aurochs.

3 liga
1. Slam Drunk
2. Apache
3. Houston Buckets
4. Akademia Basketu (Zryw Bielsko-Biała)
5. Narnia 420ers
6. Dziki Bagienne
7. MożemY (Lutnia In Plus)
8. Czarno Biali
9. 12 Małp
10. Crazy Ducks
11. MOSiR KiS Żywiec / Koszykarscy Ziomale Żory / Wolves
12. MOSiR KiS Żywiec / Koszykarscy Ziomale Żory / Wolves

III.
Po analizie możliwości organizacyjnych ligi, różnych systemów rozgrywek i liczby zgłoszeń, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do 3 ligi 12 zespołów!
W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że w najbliższą sobotę (17 lutego) odbędzie się turniej kwalifikacyjny dla zespołów MOSiR KiS Żywiec, Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves, którego stawką będą dwa miejsca w zbliżających się rozgrywkach 3 ligi.
Wszystkie szczegóły dotyczące tego turnieju przedstawione będą w najbliższych dniach.

IV.
W nawiązaniu do przyjętego systemu rozgrywek w 3 lidze, czyli I faza grupowa - 2 grupy po 6 zespołów i II faza grupowa - też 2 grupy po 6 zespołów i tego, że każdy zespół w tym sezonie będzie rozgrywał co najmniej 8 meczów, byliśmy zmuszeni do podwyższenia wysokości wpisowego do 1250 zł.

V.
Losowanie grup w 3 lidze odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 20:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

VI.
Już w najbliższy weekend (17-18 lutego) odbędą się pierwsze mecze w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

Dziękujemy! Do zobaczenia!






42. edycja BLK - zapraszamy!
29-01-2018
Facebook Twitter

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 9 lutego, godz. 20:00):

1 liga

1. Elefanty
2. Shakers
3. Double B Nation
4. Washington Bultens
5. Galacticos Basket Żywiec
6. MUKK Henryk Kania Pszczyna
7. Wrona Wings
8. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18

2 liga

1. Hawajskie Koszule Żory
2. Tokyo 2020
3. NSBB
4. New Men Style
5. Rosomaki
6. Aurochs
7. NTS
8. Hustlerzy Andrychów
9. Pretorianie

3 liga

1. Apache
2. Crazy Ducks
3. Grim Reapers
4. Houston Buckets
5. 12 Małp
6. Slam Drunk
7. Dziki Bagienne
8. MożemY (Lutnia In Plus)
9. Akademia Basketu (Zryw Bielsko-Biała)
10. Narnia 420ers
11. MOSiR KiS Żywiec
12. Czarno Biali
13. Koszykarscy Ziomale Żory

nowe zespoły

1. Wolves

II.
Zapraszamy wszystkich do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - pierwsze mecze odbędą się już 17-18 lutego!
Przez kilkanaście najbliższych dni, do 9 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu! Jak zawsze prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Wrona Wings
9. SamoObrona / New Men Style (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. SamoObrona / New Men Style (przegrany w meczu barażowym)
2. Rosomaki
3. NTS
4. Tokyo 2020
5. Hustlerzy Andrychów
6. NSBB
7. Pretorianie
8. Hawajskie Koszule Żory
9. Aurochs / Grim Reapers (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Aurochs / Grim Reapers (przegrany w meczu barażowym)
2. Slam Drunk
3. Apache
4. Houston Buckets
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Narnia 420ers
7. Lipowa Sprintex Warriors
8. Dziki Bagienne
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. 12 Małp
12. Crazy Ducks *
13. MOSiR KiS Żywiec *
14. Koszykarscy Ziomale Żory *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)


Po zakończeniu zapisów w kolejnym komunikacie poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności rozegrania turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 9 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1250 zł w terminie do 18 marca
- 2 liga – 1250 zł w terminie do 18 marca
- 3 liga – 1150 zł w terminie do 18 marca

Drużyny, które nie uregulują należności do 18 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
Początek 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki już 17-18 lutego, do zobaczenia!






Kurs sędziowski - zapraszamy!
31-01-2018
Facebook Twitter

Już w najbliższą sobotę odbędą się pierwsze zajęcia na kursie sędziowskim w Bielsku-Białej!

Na wszystkie niezdecydowane osoby czekamy tylko do piątku, to już "ostatni gwizdek", żeby wysłać do nas zgłoszenie!

Na sobotnich zajęciach poruszone zostaną sprawy organizacyjne, udzielimy odpowiedzi na wszystkie pytania, więc warto przyjść i rozwiać ewentualne wątpliwości!

Zajęcia teoretyczne i praktyczne w Bielsku-Białej - zapraszamy szczególnie osoby z naszego regionu!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o jak najszybszy kontakt - rblachura@gmail.com, do zobaczenia!






Washington Bultens najlepsi po raz drugi z rzędu!
23-01-2018
Facebook Twitter

I.
Washington Bultens, po wygranej w finale 1 ligi 79:88 z Elefantami, to najlepszy zespół 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, gratulujemy! Najbardziej wartościowym zawodnikiem tego spotkania był Michał Grygier. Najniższe miejsce na podium w 1 lidze przypadło drużynie Galacticos Basket Żywiec, która okazała się lepsza od MUKK Henryk Kania Pszczyna!

W finale 2 ligi drużyna Wrona Wings wygrała z New Men Style 78:96, a MVP tego meczu został wybrany Piotr Liszka! W meczu o najniższe miejsce na podium NTS okazali się lepsi od Tokyo 2020!

W trzecim rozegranym w niedzielę meczu finałowym zespół Hawajskie Koszule Żory pokonał Grim Reapers 100:52, a najlepszym graczem tego spotkania został wybrany Zbigniew Narwojsz. W meczu o trzecie miejsce Apache wygrali z Houston Buckets!

Oczywiście w tym dniu zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych oraz przedstawiciele poszczególnych drużyn odebrali pamiątkowe puchary, statuetki i dyplomy, a także nagrody ufundowane przez firmy i instytucje wspierające rozgrywki Bielskiej Ligi Koszykówki.

W tej edycji wybraliśmy również najlepszych zawodników całego sezonu - Grzegorza Szybowicza (Elefanty - 1 liga), Kamila Szopę (NTS - 2 liga) oraz Bartosza Piaseckiego (Hawajskie Koszule Żory - 3 liga)! Wszyscy otrzymali pamiątkowe statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Mariusza Słodownika i partnerów naszej ligi!

W 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki postanowiliśmy również przyznać nagrodę dla Piotra Liszki z Wrona Wings - za największe objawienie w tym sezonie!

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna otrzymując z tej okazji puchar oraz specjalną zniżkę na wpisowe do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W końcu pragniemy podziękować wszystkim wspierającym rozgrywki:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
New Men Style (www.newmen.eu)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

II.
Klasyfikacja końcowa w 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
8. SamoObrona
9. Rosomaki

2 liga
1. Wrona Wings
2. New Men Style
3. NTS
4. Tokyo 2020
5. Hustlerzy Andrychów
6. NSBB
7. Pretorianie
8. Aurochs
9. Slam Drunk

3 liga
1. Hawajskie Koszule Żory
2. Grim Reapers
3. Apache
4. Houston Buckets
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Narnia 420ers
7. Lipowa Sprintex Warriors
8. Dziki Bagienne
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. 12 Małp
12. Crazy Ducks12 Małp
13. MOSiR KiS Żywiec
14. Koszykarscy Ziomale Żory

III.
Już w tej chwili zapraszamy wszystkich do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, do której zapisy rozpoczniemy już za kilka dni!
Dziękujemy wszystkim za kolejny sezon i za wszystkie sportowe emocje! Do zobaczenia!






Zapraszamy na finały 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
17-01-2018
Facebook Twitter

Już w najbliższy weekend zapraszamy na finały 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (21 stycznia) będziemy emocjonować się meczami finałowymi we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
Hawajskie Koszule Żory - Grim Reapers

godz. 14:00 finał 2 ligi
New Men Style - Wrona Wings

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Elefanty - Washington Bultens

W sobotę (20 stycznia) odbędą się wszystkie mecze o brązowe medale:

godz. 09:40 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Apache - Houston Buckets

godz. 11:20 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Tokyo 2020 - NTS

godz. 13:00 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Galacticos Basket Żywiec - MUKK Henryk Kania Pszczyna

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
New Men Style (www.newmen.eu)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
18-01-2018
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Dziki Bagienne, 12 Małp i Hawajskie Koszule Żory!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






3 x MVP i nagroda za największe objawienie!
18-01-2018
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 41. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Grzegorz Szybowicz z zespołu Elefanty!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Kamil Szopa reprezentujący drużynę NTS!

Bartosz Piasecki z zespołu Hawajskie Koszule Żory to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

W aktualnej edycji naszej ligi nagroda za największe objawienie powędruje do Piotra Liszki (Wrona Wings)!

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Michna Krzysztof 6,3
2 Staniek Tomasz 4,5
3 Marcol Piotr 4,3
4 Szybowicz Grzegorz 4,2
5 Liszka Piotr 4,0
6 Kruczek Sławomir 4,0
1 Marcol Piotr 1,7
2 Przybyła Zbigniew 1,5
3 Dąbkowski Tomasz 1,4
4 Konopka Piotr 1,2
5 Goryl Maciej 1,1
6 Męcnarowski Piotr 1,1