Aktualności






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
20-02-2018
Facebook Twitter

Krzysztof Michna (Washington Bultens)
28 pkt (1x3), 11 zb, 12 as, 1 bl – eval 36

Piotr Konopka (Washington Bultens)
14 pkt, 12 zb, 2 as, 1 bl – eval 22

Karol Lubrych (Wrona Wings)
19 pkt (1x3), 2 zb, 6 as, 1 prz, 1 bl – eval 24

Piotr Męcnarowski (Shakers)
25 pkt, 14 zb, 6 as, 1 prz, 4 bl – eval 44

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
21 pkt (3x3), 13 zb, 2 as, 1 prz – eval 33

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Piotr Męcnarowski!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
20-02-2018
Facebook Twitter

Bartłomiej Bachta (NTS)
8 pkt, 13 zb, 5 prz, 1 bl – eval 14

Łukasz Rutkowski (Hawajskie Koszule Żory)
17 pkt (3x3), 3 zb, 6 as, 5 prz – eval 15

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
19 pkt, 1 zb, 16 as, 3 prz – eval 31

Robert Pietrasik (Hustlerzy Andrychów)
13 pkt, 18 zb, 3 prz, 1 bl – eval 27

Marcin Master (Hawajskie Koszule Żory)
8 pkt (2x3), 14 zb, 6 as, 4 prz, 1 bl – eval 19

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
18-02-2018
Facebook Twitter

W 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki obowiązywać będą następujące systemy rozgrywek w poszczególnych ligach:

1 liga

Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Zespół z 8. miejsca po zakończeniu sezonu – baraż o pozostanie w 1 lidze z wicemistrzem 2 ligi
Zespół z 9. miejsca po zakończeniu sezonu – spadek do 2 ligi

2 liga

Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Mistrz 2 ligi – awans do 1 ligi
Wicemistrz 2 ligi – baraż o awans do 1 ligi z zespołem z 8. miejsca w 1 lidze
Zespół z 8. miejsca po zakończeniu sezonu – baraż o pozostanie w 2 lidze z wicemistrzem 3 ligi
Zespół z 9. miejsca po zakończeniu sezonu – spadek do 3 ligi

3 liga

I faza grupowa
Drużyny będą rozgrywać mecze w dwóch grupach po 6 zespołów (A, B), w systemie „każdy z każdym”.

II faza grupowa
Po trzy najlepsze zespoły z grup A (A1, A2, A3) i B (B1, B2, B3) będą rywalizować z grupie C, z zachowaniem wyników z I fazy grupowej, w systemie „każdy z każdym”.
Po trzy najsłabsze zespoły z grup A (A4, A5, A6) i B (B4, B5, B6) będą rywalizować z grupie D, z zachowaniem wyników z I fazy grupowej, w systemie „każdy z każdym”.
Na zakończenie sezonu odbędą się dwumecze półfinałowe, w których wystąpią cztery najlepsze drużyny z grupy C wg klucza "1-4" i "2-3", finał i mecz o 3. miejsce.

Mistrz 3 ligi – awans do 2 ligi
Wicemistrz 3 ligi – baraż o awans do 2 ligi z zespołem z 8. miejsca w 2 lidze

Klasyfikacja końcowa zespołów ma bezpośredni wpływ na rozstawienie w losowaniu grup przed kolejnym sezonem, a także na ewentualny udział w turnieju kwalifikacyjnym.

Zaprezentowane systemy rozgrywek dostępne są również tutaj.






Pierwszy weekend z nową edycją ligi!
16-02-2018
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich na pierwszy weekend z 42. edycją Bielskiej Ligi Koszykówki!

Uwaga!
W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu MOSiR KiS Żywiec, nie odbędzie się zaplanowany na sobotę turniej kwalifikacyjny!
Drużyny Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves w zbliżającym się sezonie będą występować w 3 lidze.
W wyniku losowania Koszykarscy Ziomale Żory dołączą do Grupy B, a Wolves do Grupy A!

Grupa A
Apache
Akademia Basketu
Dziki Bagienne
Czarno Biali
Crazy Ducks
Wolves

Grupa B
Slam Drunk
Houston Buckets
Narnia 420ers
MożemY
12 Małp
Koszykarscy Ziomale Żory

18 lutego (niedziela)
14:40 Hustlerzy Andrychów - NSBB II
16:20 NTS - Hawajskie Koszule Żory II
18:00 Washington Bultens - Wrona Wings I
19:40 MUKK Henryk Kania Pszczyna - Shakers I

Przypominamy, że każdy zespół przed pierwszym meczem w tym sezonie obowiązkowo powinien dostarczyć do osób znajdujących się na stoliku sędziowskim:
- formularz zgłoszeniowy z podpisami zawodników,
- wypełnione oświadczenia ubezpieczeniowe (dotyczy to nowych zawodników w naszej lidze).

Do zobaczenia!






Uwaga! 17 lutego - zmiany w terminarzu!
14-02-2018
Facebook Twitter

Uwaga!
W związku z ogromną ilością skierowanych do nas informacji ze strony zespołów o niemożności rozegrania meczów zaplanowanych na 17 lutego, byliśmy zmuszeni do anulowania wszystkich sobotnich spotkań! Od razu chcielibyśmy podkreślić, że turniej kwalifikacyjny i mecze rozgrywane 18 lutego (niedziela) odbędą się zgodnie z planem!

Chcielibyśmy zasygnalizować, że podobne rozwiązanie możliwe było tylko ze względu na to, że to pierwszy weekend z 42. edycją Bielskiej Ligi Koszykówki, ponieważ złożoność układania terminarza rozgrywek i dostępność do hali "Victoria" sprawiają, że wszyscy musimy wykazać się pewną elastycznością w stosunku do wykonywanej na tej płaszczyźnie pracy organizacyjnej.






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
14-02-2018
Facebook Twitter

W turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się 17 lutego (sobota), rywalizować będą następujące zespoły: MOSiR KiS Żywiec, Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves!

Kolejność meczów:
09:00 - MOSiR KiS Żywiec - Koszykarscy Ziomale Żory
10:00 - Koszykarscy Ziomale Żory - Wolves
11:00 - Wolves - MOSiR KiS Żywiec

Zasady przeprowadzenia turnieju kwalifikacyjnego:
- Mecze będą rozgrywane w formie 4 x 6 minut z normalnym zatrzymywaniem czasu, bez prowadzonych statystyk meczowych.
- Po rozegraniu wszystkich meczów i przygotowaniu tabeli końcowej, dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do 3 ligi w rozlosowanych wcześniej grupach.
- Wszystkie zespoły przed rozegraniem pierwszego meczu regulują przy stoliku sędziowskim opłatę za uczestnictwo w turnieju w wysokości 150 zł (tylko gotówka), a także dostarczają wypełniony formularz zgłoszeniowy z podpisami zawodników, oraz oświadczenia ubezpieczeniowe (dotyczy zupełnie nowych zawodników w naszej lidze).






Już po losowaniu grup w 3 lidze!
13-02-2018
Facebook Twitter

I.
Grupa A
Apache
Akademia Basketu
Dziki Bagienne
Czarno Biali
Crazy Ducks
1. miejsce TK*

Grupa B
Slam Drunk
Houston Buckets
Narnia 420ers
MożemY
12 Małp
2. miejsce TK*

* TK - Turniej Kwalifikacyjny

II.
W terminarzu rozgrywek znajdują się już mecze zaplanowane do końca lutego, do zobaczenia!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
12-02-2018
Facebook Twitter

Wszystkie zespoły dopuszczone do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą losowo przydzielone do dwóch grup (A i B). Poszczególne pary drużyn przed losowaniem ustalone zostały na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie:

Slam Drunk / Apache
Houston Buckets / Akademia Basketu
Narnia 420ers / Dziki Bagienne
MożemY / Czarno Biali
12 Małp / Crazy Ducks
1. miejsce TK* / 2. miejsce TK*


* TK - Turniej Kwalifikacyjny

Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu losowania grup w 3 lidze, które ostatecznie odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 20:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu, do zobaczenia!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-02-2018
Facebook Twitter

I.
Zakończyliśmy zapisy do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, chcielibyśmy z radością poinformować, że otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe od 31 zespołów, dziękujemy!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Wrona Wings
9. New Men Style

Po wycofaniu się z rozgrywek zespołu SamoObrona, w 1 lidze będzie występowała drużyna New Men Style bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Rosomaki
2. NTS
3. Tokyo 2020
4. Hustlerzy Andrychów
5. NSBB
6. Pretorianie
7. Hawajskie Koszule Żory
8. Aurochs
9. Grim Reapers

W związku z wycofaniem się z rozgrywek w wyższej lidze zespołu SamoObrona, w 2 lidze będzie występowała drużyna Grim Reapers bez konieczności rozgrywania meczu barażowego z Aurochs.

3 liga
1. Slam Drunk
2. Apache
3. Houston Buckets
4. Akademia Basketu (Zryw Bielsko-Biała)
5. Narnia 420ers
6. Dziki Bagienne
7. MożemY (Lutnia In Plus)
8. Czarno Biali
9. 12 Małp
10. Crazy Ducks
11. MOSiR KiS Żywiec / Koszykarscy Ziomale Żory / Wolves
12. MOSiR KiS Żywiec / Koszykarscy Ziomale Żory / Wolves

III.
Po analizie możliwości organizacyjnych ligi, różnych systemów rozgrywek i liczby zgłoszeń, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do 3 ligi 12 zespołów!
W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że w najbliższą sobotę (17 lutego) odbędzie się turniej kwalifikacyjny dla zespołów MOSiR KiS Żywiec, Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves, którego stawką będą dwa miejsca w zbliżających się rozgrywkach 3 ligi.
Wszystkie szczegóły dotyczące tego turnieju przedstawione będą w najbliższych dniach.

IV.
W nawiązaniu do przyjętego systemu rozgrywek w 3 lidze, czyli I faza grupowa - 2 grupy po 6 zespołów i II faza grupowa - też 2 grupy po 6 zespołów i tego, że każdy zespół w tym sezonie będzie rozgrywał co najmniej 8 meczów, byliśmy zmuszeni do podwyższenia wysokości wpisowego do 1250 zł.

V.
Losowanie grup w 3 lidze odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 20:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

VI.
Już w najbliższy weekend (17-18 lutego) odbędą się pierwsze mecze w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

Dziękujemy! Do zobaczenia!






42. edycja BLK - zapraszamy!
29-01-2018
Facebook Twitter

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 9 lutego, godz. 20:00):

1 liga

1. Elefanty
2. Shakers
3. Double B Nation
4. Washington Bultens
5. Galacticos Basket Żywiec
6. MUKK Henryk Kania Pszczyna
7. Wrona Wings
8. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18

2 liga

1. Hawajskie Koszule Żory
2. Tokyo 2020
3. NSBB
4. New Men Style
5. Rosomaki
6. Aurochs
7. NTS
8. Hustlerzy Andrychów
9. Pretorianie

3 liga

1. Apache
2. Crazy Ducks
3. Grim Reapers
4. Houston Buckets
5. 12 Małp
6. Slam Drunk
7. Dziki Bagienne
8. MożemY (Lutnia In Plus)
9. Akademia Basketu (Zryw Bielsko-Biała)
10. Narnia 420ers
11. MOSiR KiS Żywiec
12. Czarno Biali
13. Koszykarscy Ziomale Żory

nowe zespoły

1. Wolves

II.
Zapraszamy wszystkich do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - pierwsze mecze odbędą się już 17-18 lutego!
Przez kilkanaście najbliższych dni, do 9 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu! Jak zawsze prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Wrona Wings
9. SamoObrona / New Men Style (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. SamoObrona / New Men Style (przegrany w meczu barażowym)
2. Rosomaki
3. NTS
4. Tokyo 2020
5. Hustlerzy Andrychów
6. NSBB
7. Pretorianie
8. Hawajskie Koszule Żory
9. Aurochs / Grim Reapers (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Aurochs / Grim Reapers (przegrany w meczu barażowym)
2. Slam Drunk
3. Apache
4. Houston Buckets
5. Zryw Bielsko-Biała
6. Narnia 420ers
7. Lipowa Sprintex Warriors
8. Dziki Bagienne
9. Lutnia In Plus
10. Czarno Biali
11. 12 Małp
12. Crazy Ducks *
13. MOSiR KiS Żywiec *
14. Koszykarscy Ziomale Żory *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)


Po zakończeniu zapisów w kolejnym komunikacie poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności rozegrania turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 9 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1250 zł w terminie do 18 marca
- 2 liga – 1250 zł w terminie do 18 marca
- 3 liga – 1150 zł w terminie do 18 marca

Drużyny, które nie uregulują należności do 18 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
Początek 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki już 17-18 lutego, do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Wojas Kamil 6,0
2 Cechmajster Dominik 6,0
3 Sierp Bartosz 5,3
4 Gąsiorek Jakub 5,0
5 Guzdek Mikołaj 5,0
6 Rutkowski Łukasz 3,9
1 Siwy Grzegorz 3,8
2 Grygier Michał 3,6
3 Kruczek Sławomir 3,3
4 Piasecki Bartosz 3,0
5 Sierp Bartosz 2,8
6 Ostrowski Rafał 2,8