Aktualności






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
10-01-2015
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Kamil Klapa (Monolith) – 21,4 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Leszek Hendzel (Not Found) – 3,1 trafienia/mecz

Zbiórki
Marcin Kiszka (WSEH Team) – 14,6 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 8,9 as/mecz

Bloki
Marcin Nowakowski (Monolith) i Szymon Olma (Not Found) – 2,5 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Ilkiewicz (NSBB) – 3,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Ireneusz Kracoń (NSBB) – 65,4%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Maciej Banet (NSBB) – 36,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 86,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
12-01-2015
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Maciej Worwa (MOSiR KiS Żywiec) – 38,5 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Adam Solak (Akademia Basketu) – 2,3 trafienia/mecz

Zbiórki
Rafał Rogacz (Tokio 2020) – 18,8 zb/mecz

Asysty
Tomasz Dzida (Wrona Wings) – 7,9 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (Osiemnastka) – 3,2 bl/mecz

Przechwyty
Tomasz Dzida (Wrona Wings) – 6,4 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Oskar Janicki (Wrona Wings) – 72,1%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Oskar Janicki (Wrona Wings) – 42,9%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec) – 70,8%

Gratulujemy!






Najlepsza "5ka" półfinałów I w 1 Lidze BLK!
13-01-2015
Facebook Twitter

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
27 pkt (4x3), 4 zb, 3 as - eval 25

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
22 pkt (4x3), 9 zb, 3 prz - eval 22

Michał Grygier (Fizjo4Sport Klippers)
31 pkt (4x3), 3 zb, 1 as, 9 prz – eval 30

Piotr Karnia (Fizjo4Sport Klippers)
12 pkt, 6 zb, 5 as, 4 prz – eval 20

Michał Winkler (Galacticos Basket Żywiec)
14 pkt, 7 zb, 4 as, 5 prz - eval 17

MVP półfinałów I został Michał Grygier!






BLK na żywo w Corey Tv - 18 I
18-01-2015
Zapraszamy do Corey Tv na relację na żywo z meczów półfinałowych!

14:40 Shakers - Elefanty
16:20 Galacticos Basket Żywiec - Fizjo4Sport Klippers

www.ustream.tv/channel/blk-basket-hills






Najlepsza "5ka" półfinałów I w 2 Lidze BLK!
13-01-2015
Facebook Twitter

Janusz Cholewa (Hustlerzy Andrychów)
21 pkt (5x3), 6 zb, 1 as, 1 prz - eval 22

Paweł Kleszcz (Monolith)
16 pkt (1x3), 7 zb, 4 as, 2 prz - eval 20

Robert Grajcarek (NSBB)
19 pkt (1x3), 12 zb, 2 as, 5 prz, 1 bl – eval 29

Jarosław Grygierczyk (OPTYK Ewa Jasiczek)
17 pkt, 5 zb, 5 as, 5 prz – eval 19

Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów)
8 pkt (1x3), 12 zb, 2 as, 4 prz, 3 bl - eval 13

MVP półfinałów I został Janusz Cholewa!






Najlepsza "5ka" półfinałów I w 3 Lidze BLK!
13-01-2015
Facebook Twitter

Michał Napierała (Osiemnastka)
16 pkt, 9 zb, 5 as, 7 prz, 1 bl - eval 28

Dawid Rogacz (Osiemnastka)
21 pkt (4x3), 4 zb, 2 as, 5 prz - eval 19

Tomasz Dzida (Wrona Wings)
16 pkt, 5 zb, 4 as, 4 prz – eval 17

Dawid Paluch (Angry Sheeps)
18 pkt, 16 zb, 3 prz, 1 bl – eval 23

Maciej Jochacy (Daas Basket Hills Bielsko-Biała)
13 pkt, 10 zb, 3 as, 3 prz, 3 bl - eval 17

MVP półfinałów I został Michał Napierała!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej nr 3/35
12-01-2015
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna Bielskiej Ligi Koszykówki w składzie Marcin Jacobson i Krzysztof Puchałka w dniu 11 stycznia 2015 roku podjęła następujące decyzje:

I.
W związku z protestem wniesionym po meczu WSEH Team - Hustlerzy Andrychów z dnia 20 grudnia 2014 roku, w sprawie błędów sędziowskich, Komisja Dyscyplinarna informuje, że nie ma uprawnień do zmiany decyzji sędziowskich. Z uwagi na brak możliwości weryfikacji ewentualnego błędu po zakończeniu meczu, zalecamy podobne sytuacje kontestować w sposób dopuszczony przez Przepisy Gry w Koszykówkę bezpośrednio po ich zaistnieniu.

II.
Zawodnicy zespołu WSEH Team, Marcin Kiszka i Paweł Ziarnik, za otrzymane trzecie w sezonie przewinienia techniczne zostają ukarani karą automatyczną wynikającą z Regulaminu BLK, czyli zawieszeniem na 1 mecz.

III.
W związku z niesportowym zachowaniem Sergiusza Świerczka (Daas Basket Hills Bielsko-Biała) bezpośrednio po meczu Osiemnastka - Daas Basket Hills Bielsko-Biała rozegranym 11 stycznia 2015 roku, polegającym na użyciu wobec sędziego słów powszechnie uznawanych za obraźliwe, co zostało odnotowane w protokole, Komisja Dyscyplinarna postanowiła ukarać Sergiusza Świerczka 10 godzinami prac w ramach wolontariatu na rzecz Bielskiej Ligi Koszykówki, zamiennymi na karę bezwzględnego zawieszenie na okres 5 meczów. Komisja Dyscyplinarna informuje, że zawodnik powinien do 14 stycznia 2015 roku skontaktować się z p. Krzysztofem Wiewiórą, który odpowiedzialny jest za wyznaczenie terminu oraz rozliczenie ewentualnych prac w ramach wolontariatu, w przeciwnym wypadku automatycznie będzie obowiązywała kara bezwzględnego zawieszenia na okres 5 spotkań rozgrywanych w ramach Bielskiej Ligi Koszykówki.






35. edycja BLK - komunikat organizacyjny
12-01-2015
Facebook Twitter

I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Angry Sheeps - 12
2. Daas Basket Hills Bielsko-Biała - 12
3. BraveHearts Oświęcim - 11
4. OSP Krasna - 11
5. Narnia 420ers - 11
6. 12 Małp - 10
7. ZSME Żywiec - 9
8. Grim Reapers - 8

O końcowej kolejności dla zespołów Angry Sheeps i Daas Basket Hills Bielsko-Biała zadecydował wynik spotkania bezpośredniego w sezonie zasadniczym.

Do otrzymania kolejności w tabeli dla zespołów Oświęcim BraveHearts, OSP Krasna i Narnia 420ers potrzebna była "mała tabela":

OSP Krasna - Narnia 420ers 60:49
BraveHearts Oświęcim - OSP Krasna 57:46
Narnia 420ers - BraveHearts Oświęcim 57:60

BraveHearts Oświęcim - 4
OSP Krasna - 3
Narnia 420ers - 2

W tym przypadku nie było konieczne liczenie współczynników, ponieważ o kolejności końcowej zadecydowały spotkania bezpośrednie (a konkretnie "duże punkty") pomiędzy poszczególnymi zespołami.

Grupa B
1. Osiemnastka - 14
2. Wrona Wings - 13
3. MOSiR KiS Żywiec - 12
4. Tokio 2020 - 11
5. Komorowice Woodcutters - 10
6. Young Blood - 9
7. Supersonics - 8
8. Akademia Basketu - 7

W ten sposób poznaliśmy pary półfinałowe w 3 lidze, czyli Angry Sheeps - Wrona Wings oraz Osiemnastka - Daas Basket Hills Bielsko-Biała!

O kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej zgodnie z systemem rozgrywek w 3 lidze zagrają:

- o 5. miejsce: BraveHearts Oświęcim - MOSiR KiS Żywiec
- o 7. miejsce: OSP Krasna - Tokio 2020
- o 9. miejsce: Narnia 420ers - Komorowice Woodcutters
- o 11. miejsce: 12 Małp - Young Blood
- o 13. miejsce: ZSME Żywiec - Supersonics
- o 15. miejsce: Grim Reapers - Akademia Basketu

II.
Klasyfikacja końcowa dla zespołów w 1 lidze:

...
5. Orły Mirosława K.
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała
8. Rosomaki
9. Elo Czikas

III.
Klasyfikacja końcowa dla zespołów w 2 lidze:

...
5. Siła Ustroń
6. Double B Nation
7. Not Found
8. Pretorianie
9. WSEH Team






Najlepsza "5ka" 12. kolejki w 3 Lidze BLK!
12-01-2015
Facebook Twitter

Tomasz Dzida (Wrona Wings)
18 pkt (1x3), 2 zb, 1 as, 5 prz - eval 18

Michał Bednarczyk (Narnia 420ers)
21 pkt, 15 zb, 1 as, 1 bl - eval 25

Sergiusz Świerczek (Daas Basket Hills Bielsko-Biała)
18 pkt (3x3), 3 zb, 4 as, 3 prz, 1 bl – eval 22

Hubert Sowa (BraveHearts Oświęcim)
8 pkt, 7 zb, 4 as, 3 prz – eval 13

Marcin Szpin (OSP Krasna)
24 pkt, 11 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl - eval 27

MVP 12. kolejki został Marcin Szpin!






Czarno Na Białym nr 154 - 8 I
09-01-2015
Facebook Twitter

Najwyższa pora na to, co "tygryski lubią najbardziej"... a więc półfinały :). Koniec kalkulowania, przypadkowych absencji, czy grania na pół gwizdka. Czas na prawdziwe, męskie granie i walkę o medale!

2015-01-10 godz. 09:00 Grim Reapers - OSP Krasna
2015-01-10 godz. 10:30 Angry Sheeps - BraveHearts Oświęcim
2015-01-10 godz. 12:00 Daas Basket Hills Bielsko-Biała - 12 Małp
2015-01-10 godz. 13:30 ZSME Żywiec - Narnia 420ers
2015-01-10 godz. 15:00 Tokio 2020 - Wrona Wings
2015-01-10 godz. 19:20 NSBB - OPTYK Ewa Jasiczek

2015-01-11 godz. 09:00 Półfinał I w 3 lidze
2015-01-11 godz. 10:40 Półfinał II w 3 lidze
2015-01-11 godz. 16:00 Fizjo4Sport Klippers - Galacticos Basket Żywiec
2015-01-11 godz. 17:40 Elefanty - Shakers
2015-01-11 godz. 19:20 Monolith - Hustlerzy Andrychów

Grim Reapers - OSP Krasna
Łaska pańska na pstrym koniu jeździ... W zeszłym sezonie chwaliliśmy Reapersów za ładną dla oka i otwartą koszykówkę. W tej edycji ganimy ich za całokształt. Sytuacja w Krasnej zgoła odmienna - bardzo dobre wyniki w debiucie i rozbudzone apetyty na nowy sezon. Teraz trzeba jeszcze tylko wygrać z Reapersami, żeby nie dać się wyprzedzić zespołowi Narnia 420ers.

Więcej przeczytasz na naszym super basket blog

Do zobaczenia na parkiecie!
Redakcja Czarno Na Białym
Obejrzyj film
1 Goryl Maciej 15,5
2 Chrapek Jakub 14,3
3 Staniek Tomasz 12,5
4 Raczyński Arkadiusz 12,0
5 Przybyła Zbigniew 10,7
6 Dąbkowski Tomasz 10,5
1 Szybowicz Grzegorz 6,0
2 Miśkiewicz Paweł 5,5
3 Durkalec Marcin 5,0
4 Dybczak Grzegorz 4,7
5 Stryczek Krzysztof 4,5
6 Żak Wojciech 4,0