Aktualności






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 8/38
22-06-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 21 czerwca 2016 roku postanowiła zawiesić na jeden mecz zawodnika Konrada Kotowskiego (Orły Mirosława K.) za przewinienie techniczne w drugim meczu półfinałowym.
Na w/w decyzji zaważył fakt, że Konrad Kotowski po pierwszym meczu półfinałowym otrzymał ostrzeżenie za przewinienie techniczne, więc aktualne wykroczenie nie dość, że ma znamiona recydywy, to na dodatek sugeruje brak refleksji i woli poprawy.






Piotr Męcnarowski, Bartosz Piasecki, Maciej Jochacy - 3 x MVP!
22-06-2016
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Piotr Męcnarowski z zespołu Shakers!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Piasecki reprezentujący drużynę NSBB!

Maciej Jochacy z zespołu DAAS Basket Hills Bielsko-Biała to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Gratulujemy!






Jakub Masłowski i DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!
21-06-2016
Facebook Twitter

W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić nagrodami specjalnymi:

Na nagrodę za Największy Postęp w 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki najbardziej zasłużył zawodnik Orłów Mirosława K. - Jakub Masłowski!

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 to zespół, który został nagrodzony wyróżnieniem za Największe Objawienie - w pierwszym sezonie w lidze "juniorska" drużyna z naszego miasta awansowała do finału w 3 lidze!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla Dzików Bagiennych!
20-06-2016
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna Dziki Bagienne!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Lutnia Uniforms, Galacticos Basket Żywiec, Shakers, MUKK Henryk Kania Pszczyna i DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!

Dla zawodników Dzików Bagiennych przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






We Coffee w naszej drużynie!
19-06-2016
Facebook Twitter

Z radością chcielibyśmy poinformować o nawiązaniu współpracy z firmą We Coffee, w której można zaopatrzyć się w najwyższej jakości, przepyszne kawy pochodzące z całego świata!

Już w tej chwili możemy napisać, że w czasie finałów 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki przygotujemy wspólnie dla wszystkich obecnych na hali "kawową" niespodziankę :).

Zapraszamy na stronę www.we-coffee.pl, do polubienia strony tej firmy (tutaj) i jednocześnie dziękujemy za okazaną pomoc!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 8/38
16-06-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 13 czerwca 2016 roku postanowiła:

1. Zawiesić na 1 mecz zawodnika Wojciecha Ryszkę z drużyny Double B Nation, za otrzymanie przewinienia technicznego, a następnie dyskwalifikującego w meczu półfinałowym Double B Nation - Galacticos Basket Żywiec, rozegranym 11 czerwca 2016 roku.

2. Udzielić ostrzeżenia dla zawodników: Tomasz Bąk i Konrad Kotowski z drużyny Orły Mirosława K., za otrzymanie przewinień technicznych w meczu Orły Mirosława K. - Aurochs, rozegranym w dniu 11 czerwca 2016 roku.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
15-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Aleksander Śpiewak (Elefanty) – 22,6 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Mateusz Adamus (Shakers) – 3,4 traf/mecz

Zbiórki
Piotr Męcnarowski (Shakers) – 14,8 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 8,1 as/mecz

Bloki
Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec) – 2,5 bl/mecz

Przechwyty
Krzysztof Podstawny (OPTYK Ewa Jasiczek) – 3,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Andrzej Brańka (Galacticos Basket Żywiec) – 59,4%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Marcin Gilowski (Zryw Bielsko-Biała) – 42,9%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 88,9%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim) – 28,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Orły Mirosława K.) – 16,8 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Orły Mirosława K.) – 7,3 as/mecz

Bloki
Kamil Klapa (BraveHearts Oświęcim) – 2,4 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Orły Mirosława K.) – 4,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Artur Wilk (BraveHearts Oświęcim) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Paweł Mazur (Not Found) – 38,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Mateusz Mach (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 86,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 28,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Honkisz (Grim Reapers) – 17,8 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 6,7 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,3 bl/mecz

Przechwyty
Maciej Jarosz (Monolith) – 4,3 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Krystian Wojas (Daas Basket Hills B-B MU-18) – 66,2%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 40,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Leszek Kubica (12 Małp) – 83,3%

Gratulujemy!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 - podsumowanie turnieju
05-06-2016
Facebook Twitter

W tym roku rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach, jak zawsze nie zabrakło sportowych emocji, fajnego klimatu i... pięknej pogody :).

Open mężczyzn

1. zDolny Śląsk (Mateusz Kasiński, Paweł Nowicki, Piotr Warawko, Michał Zygadło)
2. Prime Time
3. Kobe powiedział, że są nieźli

U-16 i U-18 mężczyzn

1. TOO EASY (Kamil Wojas, Krystian Wojas, Maciej Wojdyła)
2. Młode Wilki
3. Rice Nation

U-16 i U-18 kobiet

1. 007 (Natalia Blachura, Karolina Kowalczyk, Maja Szydlik, Kinga Wrzeszcz)
2. Torpedy
3. BASKETFUN

Konkurs rzutów za 3 punkty

1. Antoni Gołębiewski
2. Piotr Karnia
3. Tomasz Figura

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za fajną atmosferę w czasie całego turnieju, osobom zaangażowanym w organizację, a także wszystkim partnerom imprezy:

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- Mega Sport (www.megasportbielsko.pl)
- 3/4 UDGS (www.34udgs.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- Spalding (www.spalding.pl)

Do zobaczenia w przyszłym roku!
Obejrzyj film
1 Kubik Łukasz 4,7
2 Pilch Rafał 4,3
3 Szopa Kamil 4,0
4 Garus Paweł 3,8
5 Grygier Michał 3,8
6 Żebrok Mateusz 3,7
1 Cul Tomasz 100,0%
2 Kuczmierczyk Damian 66,7%
3 Legień Jakub 66,7%
4 Bury Remigiusz 53,3%
5 Zioło Maciej 50,0%
6 Pietrysko Kamil 50,0%