Aktualności






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
30-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Double B Nation - 14
2. Klippers – 14
3. Shakers - 13
4. Galacticos Basket Żywiec - 13
5. Elefanty - 13
6. OPTYK Ewa Jasiczek - 11/12
7. SamoObrona - 10
8. Hustlerzy Andrychów – 10
9. Zryw Bielsko-Biała - 9/10

O końcowej kolejności dla zespołów Double B Nation i Klippers zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Shakers, Galacticos Basket Żywiec i Elefanty potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Elefanty - Galacticos Basket Żywiec 57:49
Shakers - Elefanty 106:83
Galacticos Basket Żywiec - Shakers 64:61


1. Shakers - 3 (167-147 / +20)
2. Galacticos Basket Żywiec - 3 (113-118 / -5)
3. Elefanty - 3 (140-155 / -15)

O końcowej kolejności dla zespołów SamoObrona i Hustlerzy Andrychów zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Do rozegrania w 1 lidze pozostało jeszcze zaległe spotkanie OPTYK Ewa Jasiczek - Zryw Bielsko-Biała, jednak bez względu na jego wynik, obie drużyny zakończą sezon zasadniczy na miejscach jak w przedstawionej powyżej tabeli.

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Double B Nation – Galacticos Basket Żywiec oraz Klippers - Shakers!

III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
30-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. BraveHearts Oświęcim - 16
2. Orły Mirosława K. – 14
3. Aurochs - 13
4. NSBB - 13
5. Not Found - 11
6. Wrona Wings - 11
7. Rosomaki - 11
8. Tokyo 2020 – 10
9. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 9

O końcowej kolejności dla zespołów Aurochs i NSBB zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Not Found, Wrona Wings i Rosomaki potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Not Found - Wrona Wings 60:65
Rosomaki - Not Found 56:88
Wrona Wings - Rosomaki 63:68


1. Not Found - 3 (148-121 / +27)
2. Wrona Wings - 3 (128-128 / 0)
3. Rosomaki - 3 (124-151 / -27)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania BraveHearts Oświęcim – NSBB oraz Orły Mirosława K. – Aurochs!

III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
28-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Pretorianie - 14
2. Daas Basket Hills Bielsko-Biała – 12
3. Apache - 11
4. Narnia 420ers - 11
5. Dziki Bagienne - 9
6. Akademia Basketu - 9
7. Young Blood - 9
8. Siła Ustroń – 9

O końcowej kolejności dla zespołów Apache i Narnia 420ers zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Dziki Bagienne, Akademia Basketu, Young Blood i Siła Ustroń potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Akademia Basketu - Siła Ustroń 84:78
Siła Ustroń - Young Blood 45:51
Dziki Bagienne - Siła Ustroń 64:81
Akademia Basketu - Young Blood 69:53
Akademia Basketu - Dziki Bagienne 41:89
Dziki Bagienne - Young Blood 67:60


1. Dziki Bagienne - 5
2. Akademia Basketu - 5
3. Young Blood - 4
4. Siła Ustroń - 4

W ostateczności o kolejności dla zespołów Dziki Bagienne i Akademia Basketu oraz Young Blood i Siła Ustroń zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 13
2. Grim Reapers - 13
3. 12 Małp - 13
4. Monolith - 11
5. Lutnia Uniforms - 10
6. Komorowice Woodcutters - 9
7. MOSiR KiS Żywiec - 8
8. Skrzydlaci - 7

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18, Grim Reapers i 12 Małp potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

12 Małp - Grim Reapers 81:69
Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 12 Małp 86:61
Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - Grim Reapers 63:79


1. Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 3 (149-140 / +9)
2. Grim Reapers - 3 (148-144 / +4)
3. 12 Małp - 3 (142-155 / -13)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Pretorianie – Grim Reapers oraz Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 – Daas Basket Hills Bielsko-Biała!

Na początku czerwca w 3 lidze rozegrane zostaną również spotkania:

- o 5. miejsce – Apache - 12 Małp
- o 7. miejsce – Narnia 420ers - Monolith
- o 9. miejsce – Dziki Bagienne - Lutnia Uniforms
- o 11. miejsce – Akademia Basketu - Komorowice Woodcutters
- o 13. miejsce – Young Blood - MOSiR KiS Żywiec
- o 15. miejsce – Siła Ustroń - Skrzydlaci


III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






Czarno Na Białym nr 248 - 27.V
27-05-2016
Facebook Twitter

Batalia o utrzymanie – Czarno Na Białym nr 248

Na podsumowanie niestety jeszcze kilka dni będzie trzeba poczekać, ale… już teraz zapowiedzi najbliższego – pasjonującego weekendu. Przed nami m.in. : walka o układ spotkań w półfinałach 2 ligi, Elefantów oczekiwanie na cud oraz… batalia o utrzymanie w 2 lidze. Zapraszam do zapowiedzi!

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
25-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Paweł Garus (SamoObrona)
18 pkt (3x3), 7 zb, 5 as, 3 prz – eval 17

Michał Winkler (Galacticos Basket Żywiec)
14 pkt, 14 zb, 5 as, 1 prz – eval 29

Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec)
23 pkt (3x3), 5 zb, 3 as, 5 prz, 2 bl – eval 26

Zbigniew Przybyła (Klippers)
9 pkt, 18 zb, 4 as, 2 prz, 3 bl – eval 28

Piotr Karnia (Klippers)
21 pkt (1x3), 7 zb, 5 as, 3 prz – eval 22

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Michał Winkler!






Kurs na instruktora sportu z koszykówki
24-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Beskidzkie Centrum Rekreacji Ruchowej "Pilsko" zaprasza wszystkich zainteresowanych na organizowany kurs na instruktora sportu z koszykówki!

MIEJSCE - hala sportowa gimnazjum w Twardorzeczce
TERMIN - 3 czerwca 2016 roku
PROWADZĄCY - Grzegorz Dybczak i Remigiusz Bury

Uprawnienia państwowe, możliwość rozłożenia płatności na raty.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE - Grzegorz Janota tel. 501646681 lub www.bcrrpilsko.eu - zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 12. kolejki w 3 Lidze BLK!
24-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Tomasz Rezik (Pretorianie)
17 pkt, 12 zb, 3 as – eval 20

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
17 pkt, 18 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 34

Maciej Jochacy (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała)
12 pkt, 13 zb, 1 as, 3 prz – eval 21

Maciej Wojdyła (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18)
32 pkt (3x3), 10 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 30

Marcin Przegaliński (Narnia 420ers)
18 pkt, 26 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 34

MVP 12. kolejki w 3 lidze został Marcin Przegaliński!






Czarno Na Białym nr 247 - 20.V
20-05-2016
Facebook Twitter

Korespondencyjny pojedynek – Czarno Na Białym nr 247

Korespondencyjny pojedynek o awans do półfinałów w 3 lidze, starcie pomiędzy Galacticos i Hustlerami, które śledzić będą Elefanty, a więc… zaczynają się kalkulacje i liczenie zwycięstw oraz małych punktów. Zanim przejdę jednak do zapowiedzi, przypominam wszystkim o zapisach do NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3×3. Zapisy tylko do 1 czerwca do godz. 21:00, ale nie warto tego odwlekać na ostatnią chwilę, bo decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej szczegółów na www.3x3.com.pl.

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Czarno Na Białym nr 246 - 20.V
20-05-2016
Facebook Twitter

Fenomenalna kolejka wyjazdowa – Czarno Na Białym nr 246

Fenomenalna kolejka wyjazdowa w Andrychowie, przełomowa porażka Elefantów i klęska Not Found – to tematy na ustach wszystkich, którzy widzieli co działo się w BLK w ubiegłym tygodniu. Zapraszam do kolejnego numeru Czarno Na Białym.

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 7/38
18-05-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 18 maja 2016 roku, na wniosek Dominika Caputy (Galacticos Basket Żywiec), postanowiła zawiesić 1/3 kary nałożonej na Mariusza Słodownika (Elefanty) decyzją Komisji Dyscyplinarnej z dnia 12 maja 2016 roku.

Komisja Dyscyplinarna BLK pragnie podkreślić, że jest zbudowana postawą Dominika Caputy, który będąc obiektem faulu dyskwalifikującego potrafił na chłodno ocenić całą sytuację w duchu fair-play i wystąpić o złagodzenie kary dla zawodnika drużyny przeciwnej.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.
Obejrzyj film
1 Przybyła Zbigniew 18,5
2 Goryl Maciej 13,7
3 Malarz Kamil 12,9
4 Mądry Łukasz 12,5
5 Ber Bartosz 12,0
6 Chrapek Jakub 11,1
1 Przybyła Zbigniew 18,5
2 Goryl Maciej 13,7
3 Malarz Kamil 12,9
4 Mądry Łukasz 12,5
5 Ber Bartosz 12,0
6 Chrapek Jakub 11,1