Aktualności






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 3 Lidze BLK!
28-02-2017
Facebook Twitter

Łukasz Błaszczak (12 Małp)
22 pkt, 14 zb, 1 prz – eval 30

Robert Szwed (Dziki Bagienne)
23 pkt (4x3), 14 zb, 2 as, 5 bl – eval 25

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
9 pkt (1x3), 6 zb, 1 as, 7 bl – eval 21

Maciej Korejba (Skillart Ustroń)
14 pkt, 12 zb, 2 as, 3 prz, 3 bl – eval 24

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
27 pkt (1x3), 22 zb, 3 as, 2 prz – eval 37

MVP 2. kolejki w 3 lidze został Mateusz Honkisz!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
27-02-2017
Facebook Twitter

Chcielibyśmy poinformować, że w terminarzu rozgrywek wprowadziliśmy pewne zmiany związane z meczami zaplanowanymi na 11 marca!

Po aktualizacji związanej głównie z godzinami rozpoczęcia spotkań, rozkład meczów na cały weekend 11-12 marca to:

11 marca (sobota)
14:30 Apache - Slam Drunk III
16:00 Dziki Bagienne - Akademia Basketu III
17:30 Young Blood - Grim Reapers III
19:00 Lutnia In Plus - Crazy Ducks III

12 marca (niedziela)
16:20 New Men Style - Aurochs II
18:00 Zryw Bielsko-Biała - MUKK Henryk Kania Pszczyna II
19:40 Rosomaki - Wrona Wings II






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
23-02-2017
Facebook Twitter

Krystian Wojas (DAAS Basket Hills B-B MU-18)
22 pkt, 6 zb, 5 as, 4 prz, 1 bl – eval 24

Piotr Męcnarowski (Shakers)
16 pkt, 22 zb, 2 as, 1 prz, 2 bl – eval 25

Maciej Goryl (Elefanty)
18 pkt, 21 zb, 1 as, 3 bl – eval 35

Paweł Garus (SamoObrona)
23 pkt (5x3), 4 zb – eval 16

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
23 pkt (2x3), 12 zb, 6 as, 1 bl – eval 23

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Maciej Goryl!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
22-02-2017
Facebook Twitter

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
35 pkt (6x3), 10 zb, 4 as, 1 prz – eval 38

Mateusz Wieczorek (Elektryk Podbeskidzie)
24 pkt (3x3), 18 zb, 2 as, 3 prz – eval 29

Dawid Ziegler (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
16 pkt (2x3), 3 zb, 2 as, 3 prz – eval 20

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
20 pkt, 9 zb, 10 as – eval 28

Marcin Gilowski (Zryw Bielsko-Biała)
21 pkt (4x3), 8 zb, 3 as, 3 prz, 3 bl – eval 28

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Aleksander Śpiewak!






40. edycja BLK - komunikat organizacyjny
17-02-2017
Facebook Twitter

I.
W najbliższy weekend odbędzie się aż 11 meczów, w związku z tym przypominamy wszystkim o formalnościach związanych z rozpoczęciem tej edycji:

1. Przed rozpoczęciem meczu należy dostarczyć do stolika sędziowskiego wypełniony formularz zgłoszeniowy, razem z wymaganymi danymi wszystkich zawodników i ich podpisami!
2. W bazie danych znajdują się już aktualne składy wszystkich zespołów (na podstawie formularzy zgłoszeniowych), proszę pamiętać o tym, że zgłoszenie nowych zawodników możliwe jest przez wysłanie wiadomości do biuro@blk.com.pl lub osobiście przy stoliku sędziowskim przed rozpoczęciem spotkania.
3. Wszyscy zawodnicy, dla których 40. edycja Bielskiej Ligi Koszykówki jest pierwszym sezonem w naszej lidze, muszą również dostarczyć wypełnione oświadczenia ubezpieczeniowe z dołączoną kserokopią aktualnego dowodu tożsamości (na których oczywiście zalecamy by zakreślić serię i numer).
4. W przypadku zawodników niepełnoletnich, oświadczenie ubezpieczeniowe powinien wypełnić prawny opiekun!

Dziękujemy!

II.
W dziale z plikami do pobrania (tutaj) znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty, a także tradycyjnie już FAQ dotyczący przekładania meczów w lidze, w którym można znaleźć listę kontaktową do przedstawicieli zespołów, a także systemy rozgrywek we wszystkich ligach.

III.
W terminarzu rozgrywek można już znaleźć mecze zaplanowane do końca marca 2017 roku!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
22-02-2017
Facebook Twitter

Piotr Kapustka (Pretorianie)
16 pkt, 10 zb, 8 as, 4 prz, 2 bl – eval 33

Jakub Wajner (Slam Drunk)
16 pkt, 8 zb, 7 as, 2 prz, 2 bl – eval 31

Maciej Jarosz (Young Blood)
30 pkt (3x3), 7 zb, 4 as, 2 prz, 1 bl – eval 33

Mariusz Grążawski (Narnia 420ers)
20 pkt, 9 zb, 4 as, 5 prz – eval 28

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
32 pkt, 18 zb, 5 as, 1 prz – eval 49

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Mateusz Honkisz!






Spalding - partner techniczny BLK
22-02-2017
Facebook Twitter

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Spalding, która już od kilku sezonów jest partnerem technicznym Bielskiej Ligi Koszykówki!

- Spalding oferuje najwyższej jakości sprzęt sportowy i jako jedyna międzynarodowa firma sportowa specjalizuje się ściśle w produktach dla koszykówki (zgodnie z badaniami jest to najlepiej rozpoznawalna marka w tym zakresie).
- Spalding produkuje "oficjalne piłki" dla NBA, Euroligi, a także dla rozgrywek ligowych m.in. hiszpańskiej, niemieckiej, francuskiej i polskiej.
- W ofercie oprócz piłek do koszykówki znajduje się: sprzęt meczowy, treningowy, odzież offcourtowa, akcesoria, torby – co sprawia, że firma jest w stanie pod tym względem kompleksowo zaspokoić potrzeby klubu i każdego koszykarza!

Oferta firmy Spalding dostępna jest tutaj.
Aktualny cennik detaliczny można znaleźć tutaj.

Oczywiście dla wszystkich zainteresowanych zespołów i zawodników z Bielskiej Ligi Koszykówki, po wysłaniu zapytania ofertowego firma Spalding w ramach współpracy może zaproponować swoje produkty w niższych cenach!






Zapraszamy do zakupów w New Men Style!
21-02-2017
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich do zakupów w sklepie firmowym New Men Style, który znajduje się w galerii handlowej "Gemini Park" (na I piętrze w pobliżu KFC). Dla wszystkich zawodników naszej ligi na hasło "BLK" dostępne będą zakupy z 10% rabatem na cały asortyment!

Więcej informacji na temat firmy można znaleźć na stronie internetowej www.newmen.eu.

Dziękujemy!






Aktualizacja terminarza rozgrywek do końca lutego!
15-02-2017
Facebook Twitter

W terminarzu rozgrywek pojawiły się już mecze zaplanowane do końca lutego, a już w najbliższy weekend odbędą się:

18 lutego (sobota)
09:40 Pretorianie - MOSiR KiS Żywiec III
11:20 Slam Drunk - Crazy Ducks III
13:00 Dziki Bagienne - Young Blood III
14:40 Lutnia In Plus - Apache III

19 lutego (niedziela)
09:20 Grim Reapers - Akademia Basketu III
11:00 Lipowa Sprintex Warriors - Narnia 420ers III
12:40 Allektro.pl - Rosomaki II
14:20 Hustlerzy Andrychów - MUKK Henryk Kania Pszczyna II
16:00 Elektryk Podbeskidzie - Zryw Bielsko-Biała II
17:40 Shakers - Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 I
19:20 Elefanty - SamoObrona I






Już po losowaniu grup w 3 lidze!
14-02-2017
Facebook Twitter

Grupa A

Skillart Ustroń
12 Małp
Narnia 420ers
Lipowa Sprintex Warriors

Grupa B

Grim Reapers
Dziki Bagienne
Young Blood
Akademia Basketu

Grupa C

Slam Drunk
Lutnia In Plus
Apache
Crazy Ducks

Grupa D

Tokyo 2020
Pretorianie
MOSiR KiS Żywiec
Czarno Biali

W składzie komisji nadzorującej losowanie znaleźli się Piotr Kaczmarczyk, Ireneusz Tarnawa, Dawid Tarnawa, Paweł Garus, Artur Pławecki, Marcin Anczykowski i Rafał Blachura.
Obejrzyj film
1 Szybowicz Grzegorz 8,7
2 Słodownik Mariusz 6,1
3 Wojdyła Maciej 5,9
4 Michna Krzysztof 5,6
5 Lubrych Karol 5,4
6 Famulok Mateusz 4,8
1 Przybyła Zbigniew 18,5
2 Goryl Maciej 13,7
3 Malarz Kamil 12,9
4 Mądry Łukasz 12,5
5 Ber Bartosz 12,0
6 Chrapek Jakub 11,1