Aktualności


Czarno Na Białym - 3 X
03-10-2014
Facebook Twitter

2014-10-04 09:20 OPTYK Ewa Jasiczek - NSBB
2014-10-04 11:00 Angry Sheeps - Daas Basket Hills Bielsko-Biała
2014-10-04 12:30 Akademia Basketu - Tokio 2020
2014-10-05 15:30 Narnia 420ers - BraveHearts Oświęcim
2014-10-05 17:00 ELO Czikas - Elefanty
2014-10-05 18:40 Zryw Bielsko-Biała - Galacticos Basket Żywiec
2014-10-05 20:20 Rosomaki - Shakers

OPTYK Ewa Jasiczek - NSBB
Sobotni poranek przywita nas hitem z prawdziwego zdarzenia. Derby, na które obie drużyny czekały wiele edycji, ale żeby je wreszcie rozegrać OPTYK musiał spaść, a NSBB awansować we właściwym momencie :). Teraz obu drużynom "udało się" tego dokonać i wreszcie naprzeciw siebie staną Tokar i Bandyta! Który z nich wyjdzie zwycięsko z tej potyczki? No oczywiście, że Tokar i OPTYK, ale już sama szansa zagrania z utytułowanymi rywalami jest dla chłopaków z NSBB swego rodzaju nagrodą.

Angry Sheeps - Daas Basket Hills Bielsko-Biała
Po zwycięstwie nad Reapersami, Angry musi kontynuować zwycięski marsz, żeby nie zaprzepaścić szans na awans. Tym razem nie powinno być aż tak dramatycznie jak w zeszłej kolejce (zwycięstwo Owiec po dogrywce), ale też rywal jest znacznie mniej wymagający. Hills jeśli chcą powalczyć, to przede wszystkim muszą znacznie zmniejszyć liczbę strat. Inna sprawa, że zwiększyć się jej już chyba nie da ;).

Akademia Basketu - Tokio 2020
Akademia musi niestety przygotować się na kolejne lanie, gdyż oto na parkietach BLK pojawią się ponownie wielkie gwiazdy ligi , które tytułów z różnymi drużynami mają tyle ile chłopcy z Akademii lat :). Rogacz, Tarnawa, Miros i Szubert kiedyś trzęśli całą ligą i walczyli wściekle ze sobą, a dziś stają ramię w ramię i spróbują wspólnie zdominować 3 ligę. Kompletnie nie wiemy na co stać ten zespół old boyów, ale miano "czarnego konia" rozgrywek pasuje do nich jak ulał :).

Narnia 420ers - BraveHearts Oświęcim
Po dramatycznym boju obu beniaminków w pierwszych kolejkach, pora na to żeby nowe zespoły starły się ze sobą. Naprawdę trudno nam przewidywać kto zwycięży, ale w pierwszej kolejce chyba minimalnie lepiej wyglądali zawodnicy Narnii. Pamiętajmy jednak, że mecz meczowi nierówny.

Elo Czikas - Elefanty
Po pierwszym łatwym zwycięstwie, czas na kolejne chociaż teraz trzeba się będzie trochę bardziej nabiegać. To jasne, że wygrają Elefanty, ale Czikasi nie odpuszczają nikomu i nawet jak na liczniku będzie -20 to i tak będą biegać jak wściekli. Tym razem zatem Byrek może 20 punktów nie zdobyć - Czikasi bowiem szybciej stoją niż on biega ;).

Zryw Bielsko-Biała - Galacticos Basket Żywiec
Zryw jak zawsze na początku ma bardzo ciężki kalendarz. Najpierw Klippersi, teraz Żywiec... Patrząc na to, co Żywiec zrobił z SamoObroną w pierwszej kolejce raczej nie wróżymy Zrywowi dobrego wyniku. Jednak cele stawiane tym drużynom są zgoła odmienne. Zryw ma się spokojnie utrzymać, a Galacticos Basket zagrać o medale.

Rosomaki - Shakers
Po mistrzach, czas na wicemistrzów, a więc... z deszczu pod rynnę. Na dodatek trzeba zmierzyć się z kolejnym (po Garicie) swoim byłym podopiecznym (Adamusem). Ciężkie życie mają Rosomaki na początku sezonu, ale za to potem będzie już tylko lepiej ;).

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
Zulek&Marcin(ek)


Czarno Na Białym - 2 X
03-10-2014
Facebook Twitter

Osiemnastka - MOSiR KiS Żywiec 122:27
Prawie jak jastrzębie rzucili się Komandosi na żywiecką młodzież i niestety trzeba przyznać, że rozszarpali swoją zdobycz... To chyba nie czas i miejsce, żeby dołować jeszcze bardziej młodych i ambitnych Żywczan, a więc może skupimy się na zwycięzcach, a tym wychodziło tego dnia dosłownie wszystko! Drużynowy eval 177, aż 5 zawodników z evalem powyżej 20, a także 23 punkty, 9 zbiórek i 5 przechwytów najlepszego na parkiecie Michała Napierały! Brawo Osiemnastka, ale pamiętajcie, że droga do awansu jest jeszcze bardzo daleka :)...

Supersonics - Komorowice Woodcutters 46:57
Komorowice po raz pierwszy zwycięskie! Supersonics natomiast zapłacili frycowe za debiut w BLK, ale zaprezentowali się na tyle przyzwoicie, że do ostatniego miejsca w lidze raczej nie będziemy ich typować. Mecz taki jakich Drwale rozegrały już kilka w poprzednim sezonie, a więc dobra gra przez dwie i pół kwarty, a potem niepotrzebny przestój, który tym razem na szczęście nie zakończył się dramatem. A mógł, gdyż z 22 punktów przewagi przez moment zrobiło się tylko 7! W doskonałej formie tego dnia był jednak Marcin Janusz (18 pkt, 12 zb), ponadto cała drużyna chętnie biegała do kontrataków z czym zupełnie nie radzili sobie ich rywale. W drużynie pokonanych natomiast wyróżnił się Tomasz Czyż (20 pkt, 8 zb), a my na końcu jeszcze gratulujemy kolejnej odważnej "białogłowie", która pojawiła się na parkiecie Bielskiej Ligi Koszykówki - Katarzynie Wronie :).

Narnia 420ers - Daas Basket Hills Bielsko-Biała 60:62
Jeden wielki chaos! Niestety nie da się tego meczu opisać używając innych słów... 68 strat obu drużyn (po 34 po każdej ze stron) to rekordowy wynik od bardzo wielu sezonów w lidze. O ile można to jeszcze częściowo wybaczyć chłopakom z Narnii, którzy debiutowali w BLK, tak kompletnie niezrozumiała jest postawa Hillsów, którzy dopasowali się poziomem do rywala. Wynik meczu cały czas był na przysłowiowym styku. Hillsi wspierani z ławki przez trenera Grzegorza Błotko, Narnia zaś przez pokaźną publiczność ;). Na plus tego spotkania można zaliczyć fakt, że widzieliśmy w nim kilka bardzo efektownych czap :). Resztą niestety rządził przypadek i również on zdecydował o końcowym rezultacie - na 3 sekundy do końca remis, przypadkowy faul na Jochacym, ten trafia oba rzuty wolne i Hills wyszarpują zwycięstwo w stylu, który... Nie, nie - zwycięzców się nie sądzi. Najlepsi w obu drużynach: Przemysław Wójtowicz (25 pkt, 5 prz) oraz Damian Brzozowski (14 pkt, 8 zb, 3 bl).

Double B Nation - WSEH Team 69:53
DBN zdecydowanie ma patent na WSEH! Po raz kolejny mecz ustawiony był już po pierwszej kwarcie (23:6), a potem podopieczni Piotrka Szkaradnika uważali tylko by nie dać się zranić. Doskonały mecz rozegrał Kamil Malarz (19 pkt, 20 zb i tytuł MVP kolejki), który rządził pod jedną i drugą deską, a wspierali go byli Ułani - Tymek Bednarczyk (16 pkt) i Damian Kuczmierczyk (19 pkt). We WSEHu najlepiej zagrali debiutujący Gawlas (12 pkt) i Sułek (10 pkt, 7 zb), a najwyższy eval już tradycyjnie wykręcił Kiszka (8 pkt, 9 zb, eval 16). Nie był to jednak dobry mecz lidera WSEHu, który jakoś nie mógł się odnaleźć w tym spotkaniu. A zatem starcie dwóch najwyższych evali w drugiej lidze tym razem dla "Killera" ;)...

Pretorianie - NSBB 51:59
Niestety od początku tego spotkania widać było, że to starcie beniaminków 2 ligi. Poziom nie powalał, mnożyły się głupie straty, a i skuteczność obu drużyn pozostawiała sporo do życzenia. W takiej grze jednak znacznie lepiej odnaleźli się zawodnicy NSBB, którzy częściej niż rywale zamieniali przechwyty na punkty. Spora w tym zasługa Roberta Grajcarka (17 pkt, 15 zb), który skutecznie walczył pod koszami. Wśród Pretorian wyróżnił się Kuba Masłowski, ale w jego występie (14 zb, 9 pkt) zabrakło jeszcze kilku punktów, które powinien zdobyć ze stosunkowo łatwych pozycji. NSBB wygrywa całe spotkanie 59:51 i odsuwa od siebie wizję spadku. Pretorianie natomiast szykują się na walkę o życie, dokładnie taką jak w zeszłym sezonie. Zobaczymy jak pomogą im w tym nowi zawodnicy tj. Rydz i Pawlik, póki co ich debiuty w nowej drużynie bez większego echa.

Grim Reapers - Angry Sheeps 85:88
Reapersi w zasadzie już poza fazą finałową 3 ligi i to na pewno niespodzianka nawet biorąc pod uwagę fakt, że przed sezonem trochę się osłabili. W meczu z Sheeps nie pomógł niestety ani świetny występ Łukasza Czarnika (18 pkt, 13 zb), ani Przemka Wadonia (25 pkt, 9 zb). Trudno wskazywać jednoznacznie przyczyny porażki kiedy przegrywa się po dogrywce, ale na pewno największym problemem Reapersów był... Dawid Paluch (37 pkt, 16 zb), który poprowadził Owce do zwycięstwa :). Trzeba jednak uczciwie dodać, że stado Owiec w tym meczu od początku zmierzało w jednym kierunku i dobre zawody rozegrała w zasadzie cała drużyna.

ZSME Żywiec - Bravehearts Oświęcim 59:56
Tak jak się spodziewaliśmy, Waleczne Serca z Oświęcimia już w debiucie pokazały... wielkie serca do gry :). Jednak podobnie jak Szkoci setki lat temu nie mieli szans z zaprawionymi w bojach Anglikami, tak teraz dużo bardziej doświadczone ZSME okazało się zbyt silne. Zabrakło jednak bardzo niewiele, bo tylko 3 punktów! Brawa zatem dla pokonanych za niezły debiut i oczywiście gratulacje dla zwycięzców. W obu drużynach wyróżniamy odpowiednio Mateusza Supłata (10 pkt, 12 zb) oraz Tomasza Mikosa (18 pkt, 10 zb).

Wrona Wings - Akademia Basketu 127:33
Wrony tym razem zagrały jak jastrzębie i od pierwszej minuty rzuciły się na bezbronnych rywali rozszarpując rywali kawałek po kawałku. Skończyło się 127:33, a i tak nie był to chyba najwyższy wymiar kary. Najbardziej wypasionym jastrzębiem po meczu był Tomasz Dzida (24 pkt, 13 as, 9 zb), który po kosmicznym meczu został MVP kolejki. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że z tej uczty wszystkie jastrzębie wróciły najedzone - eval drużynowy 191 i każdy zawodnik z evalem wyższym niż 20! Brawo! Akademia natomiast zaliczyła bardzo bolesny powrót do ligi, ale cieszymy się, że ten zespół znów jest z nami :). W tym spotkaniu nie możemy jednak wyróżnić żadnego z jej zawodników.

Not Found - Siła Ustroń 74:60
Podobno każdy człowiek ma dwa oblicza. Jeśli to prawda, to dziś poznaliśmy to lepsze oblicze Not Found :). Po koszmarnym pierwszym meczu, tym razem ten zespół walczył, biegał i wyszarpał zwycięstwo nad zawsze groźną Siłą Ustroń! bardzo dobre spotkanie rozegrali Leszek Hendzel (20 pkt), Michał Stańczyk (15 pkt, 8 zb), Artur Ciupka (18 pkt), a także Szymon Olma (10 pkt, 12 zb). W Sile natomiast nieźle zagrał Zientek (12 pkt, 13 zb). Zawiódł natomiast zupełnie Dawid Czarniak. 17 zdobytych punktów przy 35 oddanych rzutach to trochę mizerny wynik. Taka Siła może nie tylko nie powalczyć o powrót do 1 ligi, ale może mieć nawet problem z wejściem do czołowej czwórki...

Elefanty - Rosomaki 93:59
Pierwszy mecz nowego sezonu w 1 lidze! Mistrz kontra beniaminek! Niestety, tak jak pisaliśmy w zapowiedziach, wynik mógł być tylko jeden. I był. Rosomaki osłabione w tym sezonie brakiem Blachury, Adamusa i Garity wyszły na parkiet jak na ścięcie. Po kilku minutach pierwszej kwarty jasne się stało, że będzie to mecz do jednego kosza. Gdyby nie obecność na boisku powracającego do drużyny Alka śpiewaka (26 pkt) to możliwy byłby prawdziwy pogrom... W tym meczu Elefanty nawet się za bardzo nie spociły. Każda kwarta wygrana wysoko, przewaga w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła widoczna gołym okiem. O obronie i zaangażowaniu w mecz Rosomaków niech świadczy fakt, że najbardziej podobny wagowo do "elefanta" trener Byrek skończył mecz z evalem 28 (22 pkt, 4x3, 7 zb, 7 as). Bardzo dobre zawody rozegrał również Płonka (18 pkt, 10 zb, 2 as, 3 prz). Warto odnotować powrót do zespołu po poważnej kontuzji Darka "Łysego" Reinharda, który będzie stanowił w tym sezonie o sile Słoni. Reasumując: mecz bez historii, Elefanty wygrać musiały, a Rosomaki muszą wziąć się solidnie do pracy jeśli nie chcą szybko wrócić do 2 ligi.

Shakers - Orły Mirosława K. 80:58
W tym meczu również łatwo było wskazać faworyta. Wicemistrzowie w przerwie między sezonami dokonali dwóch dobrych transferów. Z Rosomaków przyszedł Mateusz Adamus, a z Klippersów Tomasz Dąbkowski. Już w pierwszym meczu obaj udowodnili swoją wartość. "Dąbal" został MVP kolejki (21 pkt, 9 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl), a Adamus prowadzi w klasyfikacji asyst (9) i przechwytów (9). Dobre zawody rozegrał również były król strzelców 1 ligi Tomasz Kręcichwost (18 pkt, 3x3, 5 zb, 4 prz). Natomiast w drużynie Orłów wyróżnili się były "Wstrząśnięty" K. Kotowski (22 pkt, 15 zb) i K. Szopa (22 pkt, 7 zb, 6 prz). Poza tą dwójką reszta zawodników zaprezentowała się koszmarnie. Dość powiedzieć, że pozostała grająca piątka uzbierała w sumie eval 5, a cała drużyna miała aż 26 strat. Skuteczność "za 1" i "za 3" lepiej przemilczeć... Należy spodziewać się, że Szejki będą chciały co najmniej powtórzyć wynik z zeszłego sezonu (drużyna na pewno jest silniejsza niż w zeszłym sezonie). Co do Orłów pozostaje mieć nadzieję, że w następnych meczach zagrają lepiej jako drużyna bo we dwóch nie da się wygrywać zwłaszcza w 1 lidze ;).

Galacticos Basket Żywiec - SamoObrona 93:47
Kompletny knock-out, w który chyba trochę na wyrost nie chcieliśmy wierzyć przed tym spotkaniem. Połączony Żywiec jest bowiem obecnie bardzo mocny, a SamoObrona ostatnio wygląda fatalnie i nie inaczej było w tym spotkaniu... Mecz do jednej bramki, a właściwie do jednego kosza ;). Co chcieli robili Chrapek (17 pkt, 17 zb), Póda (18 pkt) i Winkler (16 pkt, 10 zb), ale wyróżnić wśród zwycięzców można w zasadzie wszystkich. Wśród pokonanych nie dość, że nie wyróżniamy nikogo, to jeszcze gwóźdź do trumny - 21 zbiórek drużyny przez cały mecz to po prostu kompromitacja.

Fizjo4Sport Klippers - Zryw Bielsko-Biała 96:59
Klippersi wracają w wielkim stylu i na dzień dobry roznoszą Zryw już w pierwszym meczu potwierdzając mistrzowskie aspiracje! Póki co nie widać dziury po odejściu "Dąbala" do Shakers, gdyż pod koszem ze Zrywem dominowali Paweł Sablik (10 pkt, 13 zb) oraz Przemek Podgórniak (15 pkt, 7 zb). Oprócz wspomnianej dwójki bardzo dobry mecz rozegrała jednak cała drużyna (na dodatek zespół grał bardzo skutecznie - niemal 70% za 2 punkty), a zwycięski debiut zanotował Krzysztof Michna. Zryw natomiast swoje 59 punktów zawdzięcza głównie dwójce Marcin Gilowski (20 pkt) - Jarek Gonczarenko (12 pkt). Na Klippersów to oczywiście za mało, ale Zryw raczej znów spokojnie uplasuje się w tym sezonie w środku tabeli.

NA PLUS:
Galacticos Basket Żywiec i Elefanty - nie będziemy odkrywczy, jedni i drudzy za bardzo wysokie zwycięstwa.

NA MINUS:
SamoObrona - koszmarny występ w pierwszym spotkaniu - teraz już może być tylko lepiej.

LICZBA KOLEJKI:
68 - tyle strat oglądaliśmy w meczu Narnii z Hillsami - lepiej tego nie komentować.

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
Zulek&Marcin(ek)


Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
24-09-2014
Facebook Twitter

Mariusz Słodownik (Elefanty)
22 pkt (4x3), 7 zb, 7 as - eval 28

Tomasz Dąbkowski (Shakers)
21 pkt, 9 zb, 2 as, 3 prz - eval 30

Jakub Chrapek (Galacticos Basket Żywiec)
17 pkt, 17 zb, 2 as – eval 30

Przemysław Podgórniak (Fizjo4Sport Klippers)
15 pkt, 7 zb, 3 as, 4 prz – eval 19

Kamil Szopa (Orły Mirosława K.)
22 pkt, 7 zb, 2 as, 6 prz, 3 bl - eval 27

MVP 1. kolejki został Tomasz Dąbkowski!


Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
22-09-2014
Facebook Twitter

Kamil Malarz (Double B Nation)
19 pkt, 20 zb, 2 as, 2 prz, 2 bl - eval 37

Robert Grajcarek (NSBB)
17 pkt, 15 zb - eval 23

Szymon Olma (Not Found)
10 pkt, 12 zb, 3 as, 2 prz, 5 bl – eval 22

Jakub Masłowski (Pretorianie)
9 pkt, 14 zb, 2 as, 2 prz – eval 19

Michał Stańczyk (Not Found)
15 pkt (1x3), 8 zb, 3 prz, 2 bl - eval 19

MVP 2. kolejki został Kamil Malarz!


Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 3 Lidze BLK!
22-09-2014
Facebook Twitter

Dawid Paluch (Angry Sheeps)
37 pkt, 16 zb, 2 as - eval 31

Łukasz Czarnik (Grim Reapers)
18 pkt (3x3), 13 zb, 3 as, 4 prz, 2 bl - eval 28

Tomasz Dzida (Wrona Wings)
24 pkt, 9 zb, 13 as, 8 prz – eval 41

Marcin Janusz (Komorowice Woodcutters)
18 pkt, 12 zb, 2 as, 3 bl – eval 30

Michał Napierała (Osiemnastka)
23 pkt, 9 zb, 3 as, 5 prz - eval 33

MVP 2. kolejki został Tomasz Dzida!


Czarno Na Białym - 19 IX
19-09-2014
Facebook Twitter

Po pierwszym spokojnym weekendzie, gdzie do rozegrania było zaledwie pięć spotkań, teraz już nikt nie będzie się oszczędzać! Dwa dni ostrego grania, aż 13 spotkań, a ostatnie z nich skończy się dopiero w niedzielę około 21:30 - będzie się działo!

2014-09-20 14:00 Osiemnastka - MOSiR KiS Żywiec
2014-09-20 15:30 Supersonics - Komorowice Woodcutters
2014-09-20 17:00 Narnia 420ers - Daas Basket Hills B-B
2014-09-20 18:40 Double B Nation - WSEH Team
2014-09-20 20:20 Pretorianie - NSBB
2014-09-21 09:00 Grim Reapers - Angry Sheeps
2014-09-21 10:30 ZSME Żywiec - BraveHearts Oświęcim
2014-09-21 12:00 Wrona Wings - Akademia Basketu
2014-09-21 13:20 Not Found - Siła Ustroń
2014-09-21 15:00 Elefanty - Rosomaki
2014-09-21 16:40 Shakers - Orły Mirosława K.
2014-09-21 18:20 Galacticos Basket Żywiec - SamoObrona
2014-09-21 20:00 Fizjo4Sport Klippers - Zryw Bielsko-Biała

Osiemnastka - MOSiR KiS Żywiec
Zaczynamy od starcia brązowych medalistów z poprzedniej edycji w 3 lidze z żywiecką młodzieżą :). Faworyta wskazać nietrudno, gdyż Osiemnastka z każdym sezonem wygląda coraz lepiej i w tej edycji wydaje się być jednym z faworytów do awansu do 2 ligi. Największym rywalem Komandosów mogą się okazać jednak... oni sami ;). Charakterne chłopaki często nazbyt intensywnie wymieniają między sobą poglądy co powoduje, że pod koniec sezonu na mecze chodzą w pięciu, a to może znacząco utrudnić walkę o awans.

Supersonics - Komorowice Woodcutters
Rookies vs Sophomores! Czy w tym spotkaniu o zwycięstwie zadecyduje doświadczenie, które w niewielkim stopniu przemawia za zespołem z Komorowic? Trudno powiedzieć, bo nie wiemy czego możemy spodziewać się po zespole Supersonics. Jedno jest pewne - co dwie panny, to nie jedna - do "Danki" dołączyła "Wrona", a więc Drwale nawet jeśli nie będą grać, to chociaż będą wyglądać ;).

Narnia 420ers - Daas Basket Hills Bielsko-Biała
Tutaj wątpliwości natomiast nie ma żadnych. Debiutanci z Narnii muszą przygotować się na ciężką przeprawę z młodymi Hillsami. Jeśli nie pomoże im lew, czarownica a pod koszem nie ustawią starej szafy, to ciężko będzie zatrzymać przyszłe gwiazdy bielskiej koszykówki ;).

Double B Nation - WSEH Team
Drugoligowy klasyk, który tym razem zapowiada się szczególnie ciekawie! Poważnie przebudowane DBN kontra zdecydowanie wzmocniony WSEH, który... ma w swoich szeregach byłą największą gwiazdę rywali, a więc Pawła "Transfera" Gawlasa. To będzie niezwykle emocjonujące starcie, które powie nam już po pierwszym meczu bardzo dużo na temat szans obu zespołów w tym sezonie.

Pretorianie – NSBB
Nie zagrali ze sobą w barażach o miejsce w 2 lidze, ale los zetknął ich już w pierwszej kolejce! To dobra okazja do tego, żeby już na starcie uczynić poważny krok w kierunku utrzymania się... NSBB spróbuje również poprawić sobie humory po fatalnym występie przeciwko Hustlerom, a w Pretorianach zadebiutują na pewno niedawni "Akademicy" - Pawlik i Rydz.

Grim Reapers - Angry Sheeps
Reapersom margines błędu już się skończył - jeśli chcą awansować do półfinałów, to muszą wygrać już wszystko. I mimo, że źle się gra pod ścianą, to z Sheepsami Reapersi powinni sobie jednak poradzić. Owiec bowiem w stadzie jest z sezonu na sezon coraz mniej. Czyżby ktoś w tym zespole był wilkiem w owczej skórze ;)?

ZSME Żywiec - BraveHearts Oświęcim
Nie znamy co prawda jeszcze zespołu z Oświęcimia, ale... nazwa wskazuje na to, że nikt z nimi nie będzie mieć łatwo. Potomkowie Williama Wallace'a to przecież urodzeni wojownicy, którzy nawet jeśli czasem odstawać będą od przeciwnika umiejętnościami, to nadrabiać będą to wolą walki! Na pierwszy ogień miecze skrzyżują z nimi młodzi Żywczanie, zdewastowani po ubiegłotygodniowej porażce. Kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku?

Wrona Wings - Akademia Basketu
Po przekonującym zwycięstwie nad Young Blood chyba nikt nie spodziewa się innego wyniku niż wysokiego zwycięstwa Wron nad Akademią! Zespół Adama Solaka po półrocznej przerwie wrócił do ligi, ale na nowo musi w niej okrzepnąć, a Wrony to już przecież zaprawiony w bojach zespół.

Not Found - Siła Ustroń
Nawet zakładając, że Not Found nie zagra aż tak słabo jak w pierwszym meczu, to i tak trudno przewidzieć inny scenariusz niż zwycięstwo drużyny z Ustronia. Ten poukładany zespół pod opieką trenera Dedy na pewno znajdzie sposób na to, żeby rozerwać obronę rywali. Ponadto wykazać będzie mógł się ponownie Czarniak, gdyż odsapnął na pewno po odejściu Alka Śpiewaka, który skupiał na sobie całą uwagę mediów ;).

Elefanty – Rosomaki
Fakt, że oba te zespoły trenują razem we wtorkowe wieczory niewiele zmienia. Na boisku bowiem taryfy ulgowej nie będzie. Mistrz kontra beniaminek (taki trochę fałszywy, bo non stop wchodzi i spada, ale jednak) - tutaj rezultat może być tylko jeden i wszystko inne byłoby po prostu sensacją...

Shakers - Orły Mirosława K.
Drugi z beniaminków (już faktycznie debiutujący w 1 lidze) również nie będzie miał łatwo! Walka bark w bark z aktualnym wicemistrzem jest poza zasięgiem Orłów, ale... zawsze można zebrać bezcenne ligowe doświadczenie przed meczami o życie.

Galacticos Basket Żywiec – SamoObrona
Po fatalnym sezonie bez play-offów oba zespoły zareagowały zgoła odmiennie... Galacticos połączyło siły z Basketem Żywiec i wspólnie spróbują powalczyć o medale w 1 lidze. SamoObrona natomiast postawiła na spokój, ale... co by nie było o nich za cicho to podkupili z Galacticos Raczyńskiego :). Ciekawi jesteśmy komu te działania wyjdą bardziej na zdrowie.

Fizjo4Sport Klippers - Zryw Bielsko-Biała
Nowy sponsor w nazwie, a w zespole Krzysiek Michna. Czy to zwiastuje nową jakość w zespole brązowego medalisty? Ten zespół jak co sezon celuje w wielki finał i mecz ze Zrywem powinien być tylko pierwszym krokiem skierowanym we właściwym kierunku. W niedzielę wieczór przekonamy się czy to wszystko rzeczywiście będzie takie proste...

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
Zulek&Marcin(ek)


Czarno Na Białym - 18 IX
18-09-2014
Facebook Twitter

A więc zaczęliśmy! Tym razem darowaliśmy sobie szumne zapowiedzi w stylu kto, o co i dlaczego będzie walczyć... Pojawiło się bowiem mnóstwo nowych drużyn, których jeszcze nie udało się nam poznać, kilka zespołów znacząco się wzmocniło, a poza tym... i tak wszystko zweryfikuje parkiet :). Pierwszy koszykarski weekend już za nami - lecimy!

Monolith - Not Found 75:49
Not Found pasowało do 3 ligi jak pięść do nosa. Problem polega jednak na tym, że trzeba teraz udowodnić, że po zdeklasowaniu rywali w 3 lidze, chłopaki odnajdą się w drugiej... Po pierwszym meczu niewiele na to wskazuje. Trudno powiedzieć czy to Monolith taki silny, czy Not Found takie słabe, ale Artur Ciupka i spółka zaprezentowali się słabo. Każda kwarta dla Monolithu oraz przewaga zwycięzców w każdej kolejnej statystyce. Świetny występ zaliczył Bartek Bachta (23 pkt, 13 zb), dobrze zagrali Kamil Klapa (17 pkt, 8 zb) oraz Paweł Kleszcz (14 pkt, 5 as). Występ tego trio wystarczył na Not Found aż z nawiązką. Wśród pokonanych przyzwoicie zaprezentował się tylko Leszek Hendzel (20 pkt, 8 zb), który i tak nie wystrzegł się błędów i zaliczył aż 5 strat. A zatem dobry start Monolithu sugerujący aspiracje na "czwórkę" i fatalny początek Not Found, przypominający męczarnie tego zespołu sprzed dwóch edycji...

NSBB - Hustlerzy Andrychów 60:82
O znaczącej różnicy pomiędzy drugą, a trzecią ligą przekonał się również drugi z beniaminków - NSBB. Zespół ten w 3 lidze w zasadzie rozdawał karty (porażka dopiero w finale), a w ten weekend dla Hustlerów był tylko tłem. Mecz miał dwa oblicza - dwie kwarty w których NSBB braki taktyczne nadrabiało kondycją oraz kolejne dwie części gry, w których na to samo zabrakło już sił... Stąd druga połowa wygrana przez Andrychowian różnicą aż 22 oczek i w efekcie przekonujące zwycięstwo tego zespołu. Niewidoczny był Robert Grajcarek (13 pkt, 4 zb), który w 3 lidze miażdżył każdego pod koszem, a niezłe występy Ilkiewicza (9 pkt, 9 zb) oraz "Żwirka" (13 pkt, 8 as) nie natchnęły niestety całego zespołu do lepszej gry. Inaczej sytuacja wyglądała u Hustlerów - fenomenalny po raz kolejny Sierp nie dość, ze sam zasłużył na tytuł MVP kolejki (24 pkt, 10 as, 6 zb), to jeszcze nakręcał do świetnej gry swoich kolegów. I tak 12 pkt i 12 zb zaliczył Łukasz Majewski, 15 pkt Adrian Blok, a 11 punktów i 6 zbiórek zanotował nowy nabytek drużyny (znany z wystepów z AZS Cieszyn) Miłosz Wszołek. Efektowne otwarcie Hustlerów i gorzkie zetknięcie się z rzeczywistością zespołu NSBB...

Wrona Wings - Young Blood 67:52
Sezony lecą jeden za drugim, a Young Blood z edycji na edycję wygląda coraz gorzej ;). Nie można mówić już bowiem o taryfie ulgowej dla debiutanta czy szukać innych wymówek. Zespół ten gra kompletnie chaotyczną i zupełnie niepoukładaną koszykówkę i jeśli wygrywa jakiś mecz to tylko dlatego, że znacząco góruje nad rywalami wzrostem i siłą. Przeciwnicy o podobnych warunkach lub nawet nieco niżsi to juz o wiele za dużo dla Kuby Kupczaka i spółki, o czym po raz kolejny ta drużyna przekonała się w starciu z Wronami. Mecz oglądać można było w zasadzie tylko 7-8 minut. Wówczas zaskoczone grą rywali Wrony trochę się pogubiły i dały sobie rzucić parę łatwych punktów. Później jednak Tomek Dzida i spółka zrozumieli, że cała filozofia gry w YB polega na tym, że... kto zbierze ten rzuca ;). I nie tyczy się to tylko zbiórek w ataku, ale również w obronie. I tak cały mecz "coast to coast" grał Kuba Kupczak, który choć miał 16 pkt i 16 zb, to nieco samolubną grą psuł cały pomysł na grę kolegom z drużyny, o ile coś takiego w ogóle istnieje ;). Grę zespołu dramatycznie próbował układać Karcz (6 as i niestety też 6 strat), ale co drugą akcję za rozgrywanie brał się Konieczny, który nie notował jednak asyst, a same straty (7). Kolejne 9 strat dołożył jeszcze Kuba Kupczak i oto jest obraz nędzy i rozpaczy: 34 drużynowe straty przeciwko drużynie, gdzie każdy jest o pół głowy niższy. Dość już jednak o Young Blood. Przyjrzyjmy się zwycięzcom - 29 pkt, 6 zb, 6 as i 7 prz Tomka Dzidy, 15 pkt Janickiego, 10 Tomży... To może i powinien być sezon Wron. Poziom 3 ligi po awansie NSBB i Not Found bardzo się wyrównał i naszym zdaniem Wrony mogą spokojnie powalczyć o to, żeby w styczniu walczyć już w 2 lidze!

ZSME Żywiec - OSP Krasna 30:51
Strażacy z Cieszyna ogień duszą już w zarodku. Żeby pożar się nie rozprzestrzenił, to zaczynają gaszenie od 20:3, a potem już umiejętnie kontrolują akcję przez kolejne 30 minut. I chociaż tym razem nie płonęła rafineria, a raczej mała stodoła, to i tak brawa dla debiutantów za okazałe zwycięstwo na początku sezonu. Brawa również dla Marcina Szpiny, który już w pierwszym swoim występie w BLK otrzymał tytuł MVP kolejki w 3 lidze notując 25 pkt i 16 zb. Co do pokonanych natomiast, to ciężko będzie załatać dziury po odejściu Ryszki i Rogacza. To raczej będzie kolejny sezon przejściowy dla ZSME. Takie talenty jak Ryszka nie trafiają się bowiem każdego roku...

Grim Reapers - 12 Małp 63:77
Ledwie piąty mecz nowego i już sensacja większego kalibru. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu gładko ulega zespołowi, który górną połówkę tabeli zna tylko z opowieści :). Zwycięstwo Małp jednak absolutnie nie jest przypadkowe. Człekokształtni zmiażdżyli Reapersów na zbiórce, zanotowali znacznie mniej strat i dzięki temu oddali znacznie więcej rzutów. Właśnie w ten sposób wygrywa się mecze. Co ciekawe obie drużyny miały dość dobry procent trafionych rzutów i to właśnie zbiórki i straty zdecydowały o końcowym triumfie. Za ten mecz należy zdecydowanie wyróżnić Grzegorza Kastelika (16 pkt, 13 zb) oraz Jarosława Wójcika (19 pkt, 7 zb) a także organizatora wyjazdu Małp na mecz gdyż wreszcie było ich znacznie więcej niż pięć co też nie pozostało oczywiście bez wpływu na końcowy rezultat. Reapersom natomiast ciężko będzie nawiązać do sukcesów z poprzednich edycji. Sami Sromek i Wadoń (19 i 20 pkt) to trochę za mało, żeby wygrywać mecze w lidze. Wzmocnień w ekipie nie ma, kilku zawodników odeszło, tak więc na razie wygląda to średnio, ale to na szczęście dopiero pierwszy mecz w sezonie :).

NA PLUS:
Hustlerzy Andrychów i Monolith - przekonujące zwycięstwa obu zespołów na otwarcie sezonu.

NA MINUS:
Young Blood - fatalny nie tylko wynik meczu, ale przede wszystkim gra całego zespołu.

LICZBA KOLEJKI:
4 - tylu zawodników o tym samym nazwisku w jednej drużynie nie było już od lat - panowie Żebrok z OSP Krasna będą postrachem sędziów stolikowych ;).

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
Zulek&Marcin(ek)


Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
17-09-2014
Facebook Twitter

Bartłomiej Bachta (Monolith)
23 pkt, 13 zb, 2 prz - eval 28

Kamil Klapa (Monolith)
17 pkt, 8 zb, 2 as, 4 prz - eval 20

Leszek Hendzel (Not Found)
20 pkt (2x3), 8 zb, 3 as, 3 bl – eval 21

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
24 pkt, 6 zb, 10 as, 4 prz – eval 31

Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów)
12 pkt, 12 zb, 2 prz, 2 bl - eval 22

MVP 1. kolejki został Bartosz Sierp!


Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
17-09-2014
Facebook Twitter

Marcin Szpin (OSP Krasna)
25 pkt, 16 zb, 3 as, 3 prz - eval 24

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
4 pkt, 11 zb, 6 as, 2 prz, 3 bl - eval 20

Tomasz Dzida (Wrona Wings)
29 pkt, 6 zb, 6 as, 7 prz – eval 23

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
16 pkt, 13 zb, 2 prz – eval 16

Błażej Żebrok (OSP Krasna)
10 pkt, 17 zb, 2 prz - eval 18

MVP 1. kolejki został Marcin Szpin!


Akcja triple-double z hiphopshop.bba.pl :)
14-09-2014
W tym sezonie sklep hiphopshop.bba.pl, partner rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki, przygotował dla wszystkich kilka niespodzianek!

Dla zawodników, którzy w meczu skompletują triple-double, przygotowane będą specjalne bony na zakupy w hiphopshop.bba.pl - o wartości w 1 lidze 100zł, w 2 lidze 75zł, a w 3 lidze 50zł!

W dodatku wszyscy zawodnicy występujący w naszej lidze otrzymają kupony umożliwiające zakupy z 20% zniżką!

Zapraszamy do wizyty na stronie hiphopshop.bba.pl lub w sklepie stacjonarnym w Bielsku-Białej w pawilonach przy dworcu PKP!
Obejrzyj film
1 Cechmajster Dominik 5,8
2 Zamora Stanisław 5,0
3 Olma Mikołaj 5,0
4 Mohamed Hamdi Ben 4,6
5 Koczy Rafał 4,5
6 Śpiewak Aleksander 4,4
1 Cechmajster Dominik 5,8
2 Olma Mikołaj 5,0
3 Zamora Stanisław 5,0
4 Mohamed Hamdi Ben 4,6
5 Koczy Rafał 4,5
6 Śpiewak Aleksander 4,4