Aktualności






Otwarcie kompleksu "Start" w Bielsku-Białej
16-05-2011
Już tylko kilka dni pozostało do uroczystego otwarcia kompleksu sportowego "Start" w Bielsku-Białej przy ul. Startowej 36 (Cygański Las). Po gruntowej przebudowie i modernizacji będzie to nowoczesny kompleks z basenami, boiskami do siatkówki plażowej i streetballa, kortem tenisowym, ścianką wspinaczkową oraz placem zabaw dla dzieci. W najbliższy piątek (20 maja 2011) o godzinie 11:00 będzie miało miejsce uroczyste otwarcie ośrodka. W związku z tym zwrócono się do nas z pytaniem, czy kilku zawodników z Bielskiej Ligi Koszykówki nie miałoby ochoty pograć w czasie tego otwarcia w koszykówkę na przygotowanym boisku do streetballa, a przy okazji przetestować i wyrazić swoją opinię na jego temat. Oczywiście przy okazji będzie można skorzystać z wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie kompleksu.

Już w tej chwili wiadomo, że na otwarciu kompleksu zagrają zawodnicy z BLK! Kilka osób wyraziło zainteresowanie udziałem w tej imprezie, a jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że jeśli jeszcze ktoś chciałby pograć w piątek w streetballa, to bez problemu może pojawić się na terenie "Startu" i przetestować znajdujące się tam boisko do koszykówki (oraz resztę obiektów sportowo-rekreacyjnych).

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
16-05-2011
Remigiusz Bury (Galacticos)
29 pkt (2x3), 5 zb, 3 as - eval 22

Marcin Płonka (Lejkers)
21 pkt, 8 zb, 7 prz - eval 22

Michał Cichoń (Klippers)
31 pkt (3x3), 4 zb, 2 prz - eval 28

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
29 pkt (4x3), 9 zb, 7 as, 3 prz - eval 33

Grzegorz Błotko (Shakers)
20 pkt (4x3), 6 zb, 4 as - eval 21

MVP 9. kolejki został Grzegorz Szybowicz!

Gratulacje!






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
15-05-2011
1 BLK

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
Shakers - 10 (465-356)
Lejkers - 9 (356-366)
Klippers - 7 (426-417)
Galacticos - 7 (381-408)
Elefanty Infonet Projekt - 7 (350-353)
SamoObrona - 5 (343-421)

O końcowej kolejności w tej grupie zadecydowała "mała tabelka" dla zespołów Klippers, Galacticos i Elefanty Infonet Projekt, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

Klippers - Elefanty Infonet Projekt 88:73
Klippers - Galacticos 89:90
Elefanty Infonet Projekt - Galacticos 69:61

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność (współczynnik = suma punktów zdobytych / suma punktów straconych w meczach tylko między tymi drużynami).
Klippers - 3 (177-163) - współczynnik 1,086
Galacticos - 3 (151-158) - współczynnik 0,956
Elefanty Infonet Projekt - 3 (143-149) - współczynnik 0,953

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
Zryw Bielsko-Biała - 6 (197-154)
Sportmaster.pl - 5 (214-218)
AZS Cieszyn - 4 (189-174)
Magneti Marelli BT - 3 (163-217)

2 BLK

Grupa E (rywalizacja o miejsca 1-8)
Mcomp Group - 4 (179-132)
NSBB - 3 (162-157)
No Flow - 3 (146-156)
CSW Kozy - 2 (134-176)

Grupa F (rywalizacja o miejsca 1-8)
FireSecurity - 4 (180-108)
Rosomaki - 4 (153-107)
Pretorianie - 2 (109-154)
Kultura i Sport Żywiec - 2 (106-179)

Grupa G (rywalizacja o miejsca 9-16)
LO Kopernik Żywiec - 6 (204-182)
12 Małp - 5 (193-162)
ZSME Żywiec - 4 (189-211)
WSEH - 3 (163-194)

Grupa H (rywalizacja o miejsca 9-16)
Astar Team - 6 (186-178)
Game Over - 5 (189-178)
Filia Ustroń - 4 (196-190)
Libra - 3 (170-195)






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
14-05-2011
Grzegorz Harężlak (Astar Team)
16 pkt, 20 zb, 2 prz, 2 bl - eval 32

Przemysław Mrozek (Mcomp Group)
25 pkt (3x3), 15 zb, 2 as, 3 prz, 7 bl - eval 36

Jan Viscardi (Mcomp Group)
15 pkt, 13 zb, 5 as, 6 prz - eval 29

Rafał Blachura (Rosomaki)
14 pkt (2x3), 10 zb, 5 as, 3 prz, 2 bl - eval 30

Paweł Zatorski (Rosomaki)
10 pkt, 15 zb, 4 as, 3 prz, 2 bl - eval 30

MVP 8. kolejki został Przemysław Mrozek!

Gratulacje!






Mecze reprezentacji Polski w Szczyrku!
11-05-2011
W Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku przebywa obecnie na zgrupowaniu żeńska reprezentacja Polski w koszykówce, która przygotowuje się do Mistrzostw Europy rozgrywanych już wkrótce w Polsce! W tym tygodniu zaplanowane są dwa spotkania towarzyskie z reprezentacją Węgier 12 maja (czwartek) o 18:00, oraz 13 maja (piątek) o 10:30. Mecze odbędą się w hali COS przy ul. Plażowej 8 w Szczyrku.

To świetna okazja żeby zobaczyć na żywo najlepsze polskie zawodniczki w naszym regionie, w związku z tym zapraszamy wszystkich fanów koszykówki do Szczyrku!

Więcej informacji tutaj.






"Koszykówka na Błoniach" 4-5 czerwca 2011
08-05-2011
Już 4-5 czerwca odbędzie się kolejna edycja turnieju streetballa "Koszykówka na Błoniach"! W związku z tym informujemy, że rejestracja drużyn będzie prowadzona we wtorek 31 maja 2011 w godzinach 15:00–19:00, w punkcie kwalifikacji przy kasach biletowych HELIOS (dawny Kinoplex) przy ul. Mostowej 5 (Centrum Handlowe SFERA) w Bielsku-Białej.

Zapisy do tego turnieju będą również możliwe w najbliższy weekend 14-15 maja w czasie rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki (przy stoliku sędziowskim) w hali Victoria przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do działu z plikami do pobrania (tutaj), gdzie znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty. Przypominamy, że podstawowym warunkiem dopuszczenia do turnieju jest spełnienie wszystkich warunków, które znajdują się w "regulaminie" i w "warunkach uczestnictwa", dlatego prosimy o dostarczenie kompletu wypełnionych dokumentów (karta zgłoszenia drużyny, oświadczenie ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów osobistych) oraz wpłatę wpisowego bezpośrednio przy rejestracji.

Końcowa lista drużyn dopuszczonych do turnieju zostanie ogłoszona 2 czerwca na stronie internetowej Bielskiej Ligi Koszykówki (www.blk.com.pl), na której będzie w późniejszym czasie dostępny również szczegółowy terminarz na cały weekend ze streetballem na Błoniach.

Zapraszamy!






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
08-05-2011
1 BLK

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
Shakers - 8 (380-287)
Lejkers - 7 (286-298)
Galacticos - 6 (320-339)
Klippers - 6 (348-332)
Elefanty Infonet Projekt - 5 (281-292)
SamoObrona - 4 (275-351)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
Zryw Bielsko-Biała - 4 (131-110)
AZS Cieszyn - 3 (123-98)
Sportmaster.pl - 3 (138-152)
Magneti Marelli BT - 2 (119-151)

2 BLK

Grupa E (rywalizacja o miejsca 1-8)
Mcomp Group - 2 (85-55)
NSBB - 2 (85-63)
CSW Kozy - 1 (63-85)
No Flow - 1 (55-85)

Grupa F (rywalizacja o miejsca 1-8)
FireSecurity - 4 (180-108)
Rosomaki - 2 (69-58)
Kultura i Sport Żywiec - 2 (106-179)
Pretorianie - 1 (60-70)

Grupa G (rywalizacja o miejsca 9-16)
LO Kopernik Żywiec - 6 (204-182)
ZSME Żywiec - 4 (189-211)
12 Małp - 3 (129-111)
WSEH - 2 (112-130)

Grupa H (rywalizacja o miejsca 9-16)
Astar Team - 4 (118-112)
Game Over - 3 (121-121)
Filia Ustroń - 3 (130-122)
Libra - 2 (113-127)






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 1 Lidze BLK!
08-05-2011
Grzegorz Szybowicz (Shakers)
30 pkt (5x3), 5 zb, 9 as, 5 prz - eval 34

Tomasz Staniek (Elefanty Infonet Projekt)
40 pkt, 11 zb, 3 prz - eval 35

Remigiusz Bury (Galacticos)
12 pkt, 10 zb, 8 as, 3 prz - eval 23

Jakub Chrapek (Galacticos)
12 pkt, 12 zb, 2 prz - eval 23

Robert Goryl (Klippers)
16 pkt (2x3), 15 zb, 2 prz - eval 24

MVP 8. kolejki został Tomasz Staniek!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 2 Lidze BLK!
07-05-2011
Maciej Goryl (FireSecurity)
25 pkt, 13 zb, 3 as, 4 prz, 3 bl - eval 40

Łukasz Mądry (FireSecurity)
38 pkt, 18 zb, 5 as, 3 prz - eval 54

Jakub Pawlus (ZSME Żywiec)
20 pkt, 29 zb, 2 prz, 3 bl - eval 42

Dawid Czarniak (Filia Ustroń)
30 pkt (5x3), 7 zb, 2 as, 2 prz - eval 23

Szymon Handerek (LO Kopernik Żywiec)
21 pkt, 7 zb, 2 as, 3 prz - eval 20

MVP 7. kolejki został Łukasz Mądry!

Gratulacje!






Terminarz rozgrywek do końca maja 2011!
23-04-2011
I.
Wszystkie mecze zaplanowane do końca maja dostępne są już w terminarzu XXVIII edycji. W związku z tym, że to dość długi okres czasu chcielibyśmy poinformować o kilku istotnych faktach ściśle związanych z terminarzem rozgrywek:
- Od kilku zespołów wpłynęły prośby o nierozgrywanie meczów w przyszły weekend. Na szczeście udało się tak ustawić terminarz, że "weekend majowy" jako popularny termin wyjazdów i urlopów będzie wolny od rozgrywek ligi - życzymy wszystkim udanego wypoczynku!
- W dniach 21-22 maja nie są również zaplanowane żadne mecze z powodu rozgrywanych w nadmorskim Dziwnowie Mistrzostwach Polski Sędziów Koszykówki, w których na parkietach rywalizować będzie zdecydowana większość sędziów z BLK. Nasz region (Bielsko-Biała i okolice), a pośrednio też Bielską Ligę Koszykówki będzie reprezentował zespół "Harnasie" - nie będzie łatwo więc prosimy trzymać za nas kciuki :).
- W dniach 4-5 czerwca już tradycyjnie parkiet zamieniamy na asfalt, czyli czas na kolejną edycję "Koszykówki na Błoniach" - wszystkich zainteresowanych już teraz zapraszamy na turniej streetballa (szczegóły w odpowiednim czasie na stronie BLK).

W związku z pytaniami o terminarz rozgrywek chcielibyśmy poinformować, że w soboty i niedziele na hali Victoria przy ul. Bratków 16 oprócz rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki odbywa się również wiele innych imprez i rozgrywek sportowych, a wszystkie dostępne dla nas terminy staramy się zawsze jak najlepiej wykorzystać.

II.
Finał Pucharu Ligi, w którym spotkają się drużyny Klippers i Shakers odbędzie się w niedzielę 29 maja o 18:00!
Wszystkich sympatyków koszykówki zapraszamy na trybuny bo emocji na pewno nie zabraknie, a mecz na pewno będzie świetną rozgrzewką przed czerwcem, w którym poznamy wszystkie rozstrzygnięcia w XXVIII edycji BLK!

Pozdrawiamy!
Obejrzyj film
1 Wilk Artur 100,0%
2 Kracoń Ireneusz 100,0%
3 Żak Wojciech 94,7%
4 Caputa Dominik 93,3%
5 Józefów Mateusz 90,9%
6 Piasecki Bartosz 88,5%
1 Pawlica Maciej 60,0%
2 Koźlik Michał 60,0%
3 Kołodziejski Andrzej 50,0%
4 Kajor Marcin 50,0%
5 Michna Krzysztof 50,0%
6 Klimek Rafał 50,0%