Aktualności






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 3 Lidze BLK!
12-03-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Mirosław Kwaśny (ADEX Basket Team)
36 pkt (6x3), 5 zb, 4 as, 1 prz – eval 24

Wojciech Molitor (Rybnik Team)
28 pkt, 13 zb, 8 as, 3 prz, 2 bl – eval 49

Paweł Muras (Rybnik Team)
21 pkt, 10 zb, 1 as, 4 prz – eval 27

Dawid Nowak (ADEX Basket Team)
19 pkt (1x3), 20 zb, 3 as – eval 23

Dawid Gronostaj (Koszykarscy Ziomale Żory)
21 pkt (1x3), 10 zb, 2 as – eval 20

MVP 3. kolejki w 3 lidze został Wojciech Molitor!






44. edycja BLK - komunikat organizacyjny
06-03-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Uwaga!
Z przyczyn niezależnych od nas musieliśmy wprowadzić zmiany w terminarzu rozgrywek dla meczów wstępnie zaplanowanych na 24 marca (niedziela) - cztery z nich odbędą się 23 marca (sobota)!

Terminarz rozgrywek jest już po aktualizacji i przestawia się w następujący sposób:

23 marca (sobota)
11:30 Crazy Ducks - Fourty Plus III
13:00 Akademia Basketu - Wolves III
14:30 12 Małp - ADEX Basket Team III
16:00 Rosomaki - Shakers I

24 marca (niedziela)
15:40 Double B Nation - Galacticos Basket Żywiec I
17:20 Hawajskie Koszule Żory - Elefanty I
19:00 MożemY - Washington Bultens I

Przepraszamy wszystkich za ewentualne niedogodności, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
05-03-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Karol Lubrych (Wolf Gang)
28 pkt, 6 zb, 2 as, 5 prz, 1 bl – eval 26

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
21 pkt, 5 zb, 9 as, 4 prz – eval 26

Artur Tyc (Grim Reapers)
9 pkt, 15 zb, 1 as, 1 prz – eval 16

Mateusz Mach (Wrona Wings)
33 pkt (5x3), 7 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 36

Bartłmiej Bachta (Forklifts Epo Rehabilitacja)
24 pkt (1x3), 11 zb, 2 as, 2 prz – eval 26

MVP 2. kolejki w 2 lidze został Mateusz Mach!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 3 Lidze BLK!
05-03-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Rafał Pawlun (Przekręty)
22 pkt, 12 zb, 2 as, 8 prz – eval 25

Ben Hamdi Mohamed (Wolves)
19 pkt (4x3), 9 zb, 7 as, 4 prz – eval 27

Szymon Chowaniec (Akademia Basketu)
29 pkt (1x3), 6 zb, 1 as, 4 prz – eval 28

Karol Kosiński (ADEX Basket Team)
27 pkt (2x3), 7 zb, 2 as, 6 prz – eval 30

Michał Pierściecki (Fourty Plus)
34 pkt, 7 zb, 5 as, 1 prz, 3 bl – eval 42

MVP 2. kolejki w 3 lidze został Michał Pierściecki!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
26-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Kamil Masłowski (Double B Nation)
28 pkt (2x3), 10 zb, 6 as, 2 prz – eval 38

Kamil Malarz (Double B Nation)
18 pkt, 12 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 35

Tomasz Kręcichwost (Shakers)
16 pkt (3x3), 9 zb, 2 as, 1 prz, 2 bl – eval 20

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
30 pkt, 6 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 30

Piotr Męcnarowski (Shakers)
18 pkt, 10 zb, 1 as – eval 16

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Kamil Masłowski!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
26-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Bartosz Kapias (Wolf Gang)
22 pkt (3x3), 11 zb, 2 as, 3 prz – eval 27

Andrzej Górnik (Tokyo 2020)
19 pkt (1x3), 7 zb, 3 as, 2 bl – eval 24

Bartłomiej Bachta (Forklifts Epo Rehabilitacja)
29 pkt, 12 zb, 4 as, 3 prz – eval 38

Tomasz Dzida (Wrona Wings)
14 pkt, 8 zb, 6 as, 2 prz – eval 22

Artur Wilk (Czarno Biali)
13 pkt, 25 zb, 1 as, 1 bl – eval 27

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Bartłomiej Bachta!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
26-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Krzysztof Podstawny (Wezwijcie Karetkę)
14 pkt, 11 zb, 11 as, 1 prz, 1 bl – eval 30

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
29 pkt, 13 zb, 4 as, 1 prz – eval 28

Kajetan Błaszczyk (Akademia Basketu)
26 pkt, 15 zb, 5 as, 3 prz, 1 bl – eval 39

Rafał Pawlun (Przekręty)
31 pkt (1x3), 7 zb, 3 as, 4 prz, 1 bl – eval 32

Dominik Nawrocki (Houston Buckets)
14 pkt, 16 zb, 1 as, 4 prz – eval 30

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Kajetan Błaszczyk!






Grupy w 3 lidze - losowanie
19-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Grupa A

Fourty Plus
Koszykarscy Ziomale Żory
12 Małp
Houston Buckets
Crazy Ducks
Przekręty
KS Bystra
ADEX Basket Team

Grupa B

Akademia Basketu
Wolves
Apache
Ała Boli
Wezwijcie Karetkę
Team Rybnik
All Starsi
Sempre Premium Team






44. edycja BLK - komunikat organizacyjny
17-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Uwaga!
W trybie nadzwyczajnym postanowiliśmy przyjąć do zbliżającego się sezonu dwa dodatkowe zespoły! Treść tego komunikatu organizacyjnego została przez nas edytowana, a jego poprawiona wersja znajduje się już poniżej - wszystkie zmiany dotyczą wyłącznie zespołów występujących w 3 lidze! Poprzednia wersja tego komunikatu umieszczona na naszym profilu na FB została usunięta i zastąpiona aktualną!


I.
Zakończyliśmy zapisy do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, chcielibyśmy z radością poinformować, że otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe od 34 zespołów, dziękujemy!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Double B Nation
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Washington Bultens
4. Hawajskie Koszule Żory
5. Elefanty
6. New Men Style
7. Shakers
8. Rosomaki
9. MożemY

W związku z rezygnacją z meczu barażowego przez zespół Hustlerzy Andrychów, w 1 lidze będzie występowała drużyna MożemY.

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
3. Wrona Wings
4. Tokyo 2020
5. Grim Reapers
6. NSBB
7. Wolf Gang
8. Forklifts Epo Rehabilitacja
9. Czarno Biali

W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Aurochs, w 2 lidze będzie występowała drużyna Czarno Biali bez konieczności rozgrywania meczu barażowego z Forklifts Epo Rehabilitacja.

3 liga
1. Akademia Basketu
2. Fourty Plus
3. Wolves
4. Koszykarscy Ziomale Żory
5. 12 Małp
6. Apache
7. Houston Buckets
8. Ała Boli
9. Wezwijcie Karetkę
10. Crazy Ducks
11. Przekręty
12. Team Rybnik
13. All Starsi
14. KS Bystra
15. Sempre Premium Team
16. ADEX Basket Team

Po analizie możliwości organizacyjnych ligi, różnych systemów rozgrywek i liczby zgłoszeń, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do rozgrywek wszystkich 34 zespołów!

III.
Losowanie grup w 3 lidze odbędzie się we wtorek (19 lutego) o godz. 19:30 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Wszystkie zespoły dopuszczone do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą losowo przydzielone do dwóch grup (A i B). Poszczególne pary drużyn przed losowaniem ustalone zostały na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie, a w przypadku nowych zespołów wg kolejności zgłoszeń:

Akademia Basketu / Fourty Plus (Narnia 420ers)
Wolves / Koszykarscy Ziomale Żory
12 Małp / Apache
Houston Buckets / Ała Boli
Wezwijcie Karetkę / Crazy Ducks
Przekręty / Team Rybnik
All Starsi / KS Bystra
Sempre Premium Team / ADEX Basket Team


Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w losowaniu!

IV.
Już w najbliższy weekend (23-24 lutego) odbędą się pierwsze mecze w 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

Dziękujemy! Do zobaczenia!






Zapraszamy do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
06-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

I.
Lista drużyn zgłoszonych do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 15 lutego, godz. 22:00):

1 liga

1. Shakers
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. Washington Bultens
5. New Men Style
6. Double B Nation
7. Hawajskie Koszule Żory
8. Rosomaki
9. Hustlerzy Andrychów

2 liga

1. Tokyo 2020
2. Grim Reapers
3. Wrona Wings
4. NSBB
5. MożemY
6. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
7. Forklifts Epo Rehabilitacja
8. Wolf Gang

3 liga

1. Wezwijcie Karetkę
2. Akademia Basketu
3. Wolves
4. Koszykarscy Ziomale Żory
5. 12 Małp
6. Czarno Biali
7. Fourty Plus (Narnia 420ers)
8. Crazy Ducks
9. Houston Buckets
10. Ała Boli
11. Apache

nowe zespoły

1. Przekręty
2. Team Rybnik
3. All Starsi
4. KS Bystra

II.
Zapraszamy wszystkich do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do 15 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu - prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

W 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 liga
1. Double B Nation
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Washington Bultens
4. Hawajskie Koszule Żory
5. Elefanty
6. New Men Style
7. Shakers
8. Rosomaki
9. Hustlerzy Andrychów / MożemY (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów / MożemY (przegrany w meczu barażowym)
2. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
3. Wrona Wings
4. Aurochs
5. Tokyo 2020
6. Grim Reapers
7. NSBB
8. Wolf Gang
9. Forklifts Epo Rehabilitacja / Czarno Biali (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Forklifts Epo Rehabilitacja / Czarno Biali (przegrany w meczu barażowym)
2. Akademia Basketu
3. Narnia 420ers
4. Wolves
5. Koszykarscy Ziomale Żory
6. 12 Małp
7. Apache
8. Houston Buckets *
9. Slam Drunk *
10. Ała Boli *
11. Wezwijcie Karetkę *
12. Crazy Ducks *

(* ew. turniej kwalifikacyjny)

Po zakończeniu zapisów w kolejnych komunikatach poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- kształcie, terminie i sposobie losowania grup w 3 lidze,
- w razie konieczności również o rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

III.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz plik z Formularzem Zgłoszeniowym (dostępny jest w dziale z plikami do pobrania - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 15 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania. Wszystkie dokumenty należy oddać wypełnione i podpisane przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Uwaga!
1. Zgłoszenie zespołu do rozgrywek przyjmujemy tylko na aktualnym wzorze formularza zgłoszeniowego!
2. Przed rozegraniem pierwszego spotkania w zbliżającym się sezonie, każdy zawodnik zobowiązany jest dostarczyć oświadczenie ubezpieczeniowe:
- dla zawodników pełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe i kserokopia dowodu osobistego,
- dla zawodników niepełnoletnich – podpisane oświadczenie ubezpieczeniowe przez opiekuna prawnego i jego kserokopia dowodu osobistego.
W przeciwnym wypadku zawodnik, który nie dopełni formalności z tym związanych, nie zostanie dopuszczony do meczu!

Oczywiście dotyczy to tylko zawodników:
- rozgrywających pierwszy sezon w Bielskiej Lidze Koszykówki,
- nie występujących w naszej lidze w poprzedniej edycji, w czasie której dokonaliśmy pełnej aktualizacji oświadczeń ubezpieczeniowych,
- wszystkich, którzy w porównaniu z poprzednią edycją uzyskali pełnoletniość.


Wysokość wpisowego w 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1350 zł w terminie do 17 marca
- 2 liga – 1350 zł w terminie do 17 marca
- 3 liga – 1300 zł w terminie do 17 marca

Drużyny, które nie uregulują należności do 17 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300 zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek.

IV.
Początek 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki zaplanowaliśmy na 23-24 lutego, do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Łątka Filip 57,1%
2 Habdas Jakub 50,0%
3 Koterwa Jan 50,0%
4 Błachut Adrian 50,0%
5 Słodownik Mariusz 50,0%
6 Mączka Łukasz 50,0%
1 Ryszka Wojciech 2,4
2 Konopka Piotr 2,2
3 Solewodziński Miłosz 2,0
4 Wojas Kamil 1,6
5 Szopa Kamil 1,3
6 Pławecki Artur 1,3