Aktualności






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
29-09-2016
Facebook Twitter

I.
W najbliższy weekend odbędzie się aż 14 meczów, w związku z tym przypominamy wszystkim o formalnościach związanych z rozpoczęciem tej edycji:

1. Przed rozpoczęciem meczu należy dostarczyć do stolika sędziowskiego wypełniony formularz zgłoszeniowy, razem z wymaganymi danymi wszystkich zawodników i ich podpisami!
2. W bazie danych znajdują się już aktualne składy wszystkich zespołów (na podstawie formularzy zgłoszeniowych), proszę pamiętać o tym, że zgłoszenie nowych zawodników możliwe jest przez wysłanie wiadomości do biuro@blk.com.pl lub osobiście przy stoliku sędziowskim przed rozpoczęciem spotkania.
3. Wszyscy zawodnicy, dla których 39. edycja Bielskiej Ligi Koszykówki jest pierwszym sezonem w naszej lidze, muszą również dostarczyć wypełnione oświadczenia ubezpieczeniowe z dołączoną kserokopią aktualnego dowodu tożsamości (na których oczywiście zalecamy by zakreślić serię i numer).
4. W przypadku zawodników niepełnoletnich, oświadczenie ubezpieczeniowe powinien wypełnić prawny opiekun!

Dziękujemy!

II.
W dziale z plikami do pobrania (tutaj) znajdują się wszystkie potrzebne dokumenty, a także tradycyjnie już FAQ dotyczący przekładania meczów w lidze, w którym można znaleźć listę kontaktową do przedstawicieli zespołów, a także systemy rozgrywek we wszystkich ligach.






Streetball na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej!
29-09-2016
Facebook Twitter

W niedzielę (9 października) w czasie rodzinnego pikniku na stadionie miejskim przy ul. Rychlińskiego 21, jedną z imprez wchodzących w jego skład będzie turniej streetballa!

Od najbliższego poniedziałku będziemy przyjmować zapisy drogą elektroniczną, a o wszystkich szczegółach poinformujemy w specjalnym komunikacie. W zależności od liczby zgłoszonych zespołów możliwa będzie rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych, dla najlepszych zespołów przewidziane będą nagrody rzeczowe, a udział w turnieju będzie bezpłatny.

Już w tej chwili gorąco zapraszamy!






Hustlerzy Andrychów i Grim Reapers!
25-09-2016
Facebook Twitter

W rozegranych dzisiaj dwóch meczach barażowych Grim Reapers pokonali Tokyo 2020 (58:84), a Hustlerzy Andrychów wygrali z Aurochs (57:53).

W aktualnej edycji ligi Hustlerzy Andrychów będą kontynuować rywalizację w 1 lidze, a Grim Reapers po raz pierwszy będą występować w 2 lidze!

Szczegóły dotyczące tych meczów można znaleźć w terminarzu rozgrywek 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.

Gratulujemy!






Już w niedzielę dwa mecze barażowe!
24-09-2016
Facebook Twitter

W ten weekend, a konkretnie w niedzielę, w naszej lidze tylko dwa bardzo ważne mecze, czyli spotkania barażowe:

18:40 Tokyo 2020 - Grim Reapers
20:20 Hustlerzy Andrychów - Aurochs

Chcielibyśmy przypomnieć wszystkim wymienionym zespołom, że w tych dwóch meczach mogą występować zawodnicy zgłoszeni do poprzedniej, czyli 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Streetball na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej!
20-09-2016
Facebook Twitter

W niedzielę (9 października) w czasie rodzinnego pikniku na stadionie miejskim przy ul. Rychlińskiego 21 w Bielsku-Białej, jedną z imprez wchodzących w jego skład będzie turniej streetballa!

Od najbliższego poniedziałku będziemy przyjmować zapisy drogą elektroniczną, a o wszystkich szczegółach poinformujemy w specjalnym komunikacie. W zależności od liczby zgłoszonych zespołów możliwa będzie rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych, dla najlepszych zespołów przewidziane będą nagrody rzeczowe, a udział w turnieju będzie bezpłatny.

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
20-09-2016
Facebook Twitter

Kamil Rojek (Narnia 420ers)
24 pkt, 12 zb, 4 as, 1 prz – eval 21

Tomasz Dąbkowski (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
8 pkt, 9 zb, 2 as, 5 bl – eval 20

Adrian Błachut (Dziki Bagienne)
14 pkt, 21 zb, 1 as, 2 prz – eval 30

Maciej Mizera (Pretorianie)
17 pkt, 8 zb, 3 as – eval 18

Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec)
21 pkt, 13 zb, 1 as, 3 bl – eval 18

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Adrian Błachut!






Już po losowaniu grup w 3 lidze!
17-09-2016
Facebook Twitter

I.
Grupa A

Tokyo 2020 / Grim Reapers
12 Małp
Narnia 420ers
Dziki Bagienne
Komorowice Woodcutters
MOSiR KiS Żywiec
Siła Ustroń

Grupa B

MUKK Henryk Kania Pszczyna
Pretorianie
Apache
Lutnia In Plus
Akademia Basketu
Young Blood
Slam Drunk

W składzie komisji nadzorującej losowanie znaleźli się Krzysztof Wiewióra, Łukasz Dziedzic, Ireneusz Tarnawa, Łukasz Kwiatkowski, Adrian Danielczyk i Rafał Blachura.

II.
Już jutro odbędą się trzy spotkania w 3 lidze:

16:15 Narnia 420ers - MOSiR KiS Żywiec
17:45 MUKK Henryk Kania Pszczyna - Pretorianie
19:15 Dziki Bagienne - Komorowice Woodcutters

Zapraszamy do śledzenia terminarza rozgrywek, ponieważ sukcesywnie będą pojawiać się w nim mecze zaplanowane na kolejne weekendy!






Young Blood, Slam Drunk i Siła Ustroń w lidze!
17-09-2016
Facebook Twitter

Po rozegraniu siedmiu meczów w turnieju kwalifikacyjnym, do rozgrywek w tej edycji dołączyły trzy zespoły - Young Blood, Slam Drunk i Siła Ustroń!
Dziękujemy również za sportową rywalizację pozostałym drużynom - Skrzydlaci, Mad Ballers i Czarno Biali!

Grupa A
1. Young Blood - 4 - 78:46
2. Skrzydlaci - 3 - 49:66
3. Mad Ballers - 2 - 73:88

Grupa B
1. Slam Drunk - 4 - 96:61
2. Siła Ustroń - 3 - 72:74
3. Czarno Biali - 2 - 57:90

Young Blood - Mad Ballers 48:37
Slam Drunk - Czarno Biali 46:33
Young Blood - Skrzydlaci 30:9
Slam Drunk - Siła Ustroń 50:28
Mad Ballers - Skrzydlaci 36:40
Czarno Biali - Siła Ustroń 24:44
Siła Ustroń - Skrzydlaci 64:13






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-09-2016
Facebook Twitter

I.
W najbliższą sobotę (17 września) odbędzie się turniej kwalifikacyjny, w którym sześć zespołów będzie rywalizować o trzy miejsca w zbliżającej się 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W turnieju tym zaprezentują się drużyny, które uplasowały się na trzech ostatnich miejscach w 3 lidze w poprzednim sezonie, czyli Young Blood, Siła Ustroń i Skrzydlaci, a także wszystkie nowe zespoły – Czarno Biali, Slam Drunk i Mad Ballers.

W turnieju kwalifikacyjnym obowiązywać będą następujące zasady:
1. W sobotę o godz. 8:30 odbędzie się losowanie, w którym drużyny zostaną podzielone na dwie 3-zespołowe grupy A i B (przy założeniu, że w jednej grupie nie mogą rywalizować wyłącznie trzy drużyny występujące w poprzedniej edycji lub trzy drużyny nowe).
2. W każdej grupie rozgrywki będą prowadzone systemem „każdy z każdym”, pierwsze spotkanie odbędzie się już o godz. 9:00, a kolejne będą rozpoczynać się o każdej pełnej godzinie zegarowej.
3. Zespoły, które wygrają rywalizację w grupach A i B uzyskają automatycznie promocję do 3 ligi w zbliżającym się sezonie.
4. Zespoły, które uplasują się na drugich miejscach w grupach A i B na zakończenie całego turnieju zagrają spotkanie, którego stawką będzie ostatnie wolne miejsce w 3 lidze w 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
5. Wszystkie mecze w turnieju kwalifikacyjnym będą skrócone (2 x 12 minut z zatrzymywaniem czasu gry), protokoły będą prowadzone w tradycyjnej (papierowej) formie.
6. Wysokość opłaty startowej w turnieju kwalifikacyjnym dla każdego zespołu to 200zł, a wszystkie zespoły prosimy o wykonanie przelewów (najpóźniej do 14 września) na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w Raiffeisen Polbank - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule umieszczając koniecznie „Turniej Kwalifikacyjny 3 liga – NAZWA ZESPOŁU”.
7. Zgodnie z komunikatem z 10 lutego 2016 roku, opłata startowa do turnieju kwalifikacyjnego dla zespołu Mad Ballers została obniżona o 50% i wynosi 100zł.
8. Dla wszystkich trzech zespołów, które po rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego otrzymają promocję do rozgrywek 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, wysokość wpisowego do zbliżającego się sezonu będzie obniżone o 100zł w porównaniu z treścią komunikatu z 22 sierpnia 2016 roku.
9. Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju kwalifikacyjnym prosimy o jak najszybsze potwierdzenie udziału w nim, przez wysłanie wiadomości na biuro@blk.com.pl.
10. Oczywiście dla sprawnego przeprowadzenia całego turnieju, prosimy o zachowanie wszystkich standardów obowiązujących na meczach Bielskiej Ligi Koszykówki, a zwłaszcza o posiadanie min. jednolitych koszulek sportowych z widocznymi numerami.
11. Zawodnicy reprezentujący na turnieju kwalifikacyjnym trzy zespoły, które nie uzyskają promocji do zbliżającej się edycji ligi, mogą bez problemu dołączyć do innej drużyny i w jej składzie uczestniczyć w rozgrywkach 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.

II.
Uprzedzając ewentualne pytania ze strony pozostałych zespołów - w rozgrywkach zagwarantowane miejsce mają następujące drużyny - Grim Reapers, MUKK Henryk Kania Pszczyna, Pretorianie, 12 Małp, Apache, Narnia 420ers, Lutnia In Plus, Dziki Bagienne, Akademia Basketu, Komorowice Woodcutters i MOSiR KiS Żywiec.

III.
Bezpośrednio po zakończeniu turnieju kwalifikacyjnego (po godz. 16:00), odbędzie się losowanie dwóch grup w 3 lidze, w których będziemy prowadzić rozgrywki w zbliżającym się sezonie!

Uwaga!
Już w niedzielę (18 września) odbędą się 3 spotkania w 3 lidze i możliwa jest sytuacja, że w tym dniu rozgrywać mecze będą również zespoły występujące w sobotnim turnieju kwalifikacyjnym!

IV.
Dwa spotkania barażowe Hustlerzy Andrychów – Aurochs oraz Tokyo 2020 – Grim Reapers oczywiście będą rozegrane w terminie późniejszym (na pewno nie będzie to zbliżający się weekend 17-18 września)!

V.
W najbliższy weekend nie licząc turnieju kwalifikacyjnego odbędą się również dwa mecze w 2 lidze (sobota) oraz trzy mecze w 3 lidze (niedziela).






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 1/39
12-09-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 11 września 2016 roku, zgodnie z regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki postanowiła nałożyć na drużyny NSBB i Orły Mirosława K. kary pieniężne w wysokości po 300 złotych płatne przed rozpoczęciem zbliżających się rozgrywek, za odmowę udziału w meczu o trzecie miejsce w 2 lidze BLK w dniu 25 czerwca 2016 roku. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna ostrzega obie drużyny, że kolejny walkower przez nie zawiniony może spowodować wykluczenie z rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.
Obejrzyj film
1 Narwojsz Zbigniew 66,7%
2 Jania Wojciech 65,4%
3 Pietrysko Kamil 64,8%
4 Żebrok Mateusz 64,0%
5 Goryl Maciej 63,5%
6 Zioło Maciej 62,5%
1 Hajduk Adam 10,0
2 Wojdyła Maciej 7,9
3 Szybowicz Grzegorz 7,0
4 Adamus Mateusz 6,6
5 Rutkowski Łukasz 6,1
6 Garus Paweł 5,3