Aktualności






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
30-04-2012
Michał Bryś (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
27 pkt (2x3), 15 zb, 6 as, 3 prz - eval 37

Maciej Górka (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
18 pkt, 14 zb, 3 as, 4 prz - eval 33

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
28 pkt, 22 zb, 3 as, 3 bl - eval 32

Marcin Kiszka (WSEH)
23 pkt, 12 zb - eval 25

Andrzej Brańka (12 Małp)
22 pkt, 10 zb, 4 as, 3 prz - eval 24

MVP 8. kolejki został Michał Bryś!






1% podatku dla Bielskiej Ligi Koszykówki!
05-03-2012
Chcielibyśmy poinformować, że nawiązaliśmy współpracę ze stowarzyszeniem KiS Żywiec, którego prezes Tomasz Chorab przez wiele lat występował w BLK. Bielska Liga Koszykówki nie posiada statusu organizacji pożytku publicznego, ale za pośrednictwem naszego partnera każdy może przeznaczyć 1% swojego podatku na działalność naszej ligi!

W zeznaniu rocznym wystarczy wpisać w rubryce "Wniosek o przekazanie 1%..." numer KRS KiS Żywiec, czyli 0000238161, a dodatkowo w komórce "Cel szczegółowy 1%" należy wpisać "Bielska Liga Koszykówki".

Jeżeli jeszcze nie złożyłeś swojego rozliczenia rocznego to po prostu przekaż swój 1% podatku na organizację, dla której sport w naszym regionie to sprawa priorytetowa!

Dziękujemy!






Koniec pierwszej fazy rozgrywek w 2 Lidze
22-04-2012
Wczoraj zakończyliśmy pierwszą fazę rozgrywek grupowych w 2 Lidze, w związku z tym nadszedł czas na pewne podsumowania i podział na kolejne grupy (C i D), w ramach których odbywać będą się kolejne mecze 30. edycji BLK.

Grupa A
1. T.R.S Siła Ustroń - 10
2. Ułaaa - 8
3. Astar Team - 8
4. Pretorianie - 8
5. ZSME Żywiec - 6
6. BIL Team - 5

O końcowej kolejności w grupie A zadecydowała "mała tabela" dla zespołów Ułaaa, Pretorianie i Astar Team, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

Astar Team - Pretorianie 60:62
Astar Team - Ułaaa 69:67
Pretorianie - Ułaaa 50:56

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność (współczynnik = suma punktów zdobytych / suma punktów straconych w meczach tylko między tymi drużynami).

Ułaaa - 3 (123-119) - współczynnik 1,034
Astar Team - 3 (129-129) - współczynnik 1
Pretorianie - 3 (112-116) - współczynnik 0,966

Grupa B
1. CSW Kozy - 10
2. Rosomaki - 9
3. Gang Bang Slam - 8
4. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 7
5. 12 Małp - 6
6. WSEH - 5

Na bazie powyższych informacji poznaliśmy grupy, w których rozgrywana będzie kolejna faza rozgrywek 30. edycji BLK (z zachowaniem wyników z rozegranych wcześniej meczów).

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. CSW Kozy - 4 (161-114)
2. T.R.S Siła Ustroń - 4 (125-93)
3. Rosomaki - 3 (156-150)
4. Astar Team - 3 (117-127)
5. Ułaaa - 2 (112-134)
6. Gang Bang Slam - 2 (103-156)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. Pretorianie - 4 (112-88)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 4 (164-129)
3. ZSME Żywiec - 3 (118-118)
4. 12 Małp - 3 (124-133)
5. BIL Team - 2 (103-127)
6. WSEH - 2 (109-135)

Wkrótce w terminarzu pojawią się mecze drugiej fazy rozgrywek grupowych.






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 2 Lidze BLK!
22-04-2012
Rafał Blachura (Rosomaki)
22 pkt, 9 zb, 3 bl - eval 29

Dawid Czarniak (T.R.S Siła Ustroń)
27 pkt (3x3), 10 zb, 5 as, 5 prz - eval 25

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
5 pkt, 24 zb - eval 26

Piotr Wajda (CSW Kozy)
12 pkt, 12 zb - eval 19

Kamil Malarz (CSW Kozy)
6 pkt, 14 zb - eval 17

MVP 7. kolejki został Rafał Blachura!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 1 Lidze BLK!
22-04-2012
Robert Kozaczka (Shakers)
32 pkt (1x3), 11 zb, 4 bl, 3 prz - eval 43

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
25 pkt (1x3), 6 zb, 7 as - eval 25

Piotr Konopka (SamoObrona)
24 pkt, 10 zb, 3 prz, 2 bl - eval 28

Jarosław Gonczarenko (Zryw Bielsko-Biała)
4 pkt, 14 zb - eval 15

Jakub Staszkiewicz (Galacticos)
19 pkt (2x3), 3 zb - eval 18

MVP 7. kolejki został Robert Kozaczka!






Koniec pierwszej fazy rozgrywek w 1 Lidze
16-04-2012
W ten weekend zakończyła się pierwsza faza rozgrywek grupowych w 1 Lidze, w związku z tym nadszedł czas na pewne podsumowania i podział na kolejne grupy (C i D), w których odbywać będą się następne mecze 30. edycji BLK.

Grupa A
1. Klippers - 8
2. SamoObrona - 6
3. Elefanty - 6
4. Zryw Bielsko-Biała - 6
5. OPTYK Ewa Jasiczek - 4

O końcowej kolejności w grupie A zadecydowała "mała tabela" dla zespołów SamoObrona, Elefanty i Zryw Bielsko-Biała, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

Elefanty - SamoObrona 74:70
SamoObrona - Zryw Bielsko-Biała 68:63
Zryw Bielsko-Biała - Elefanty 69:65

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność (współczynnik = suma punktów zdobytych / suma punktów straconych w meczach tylko między tymi drużynami).

SamoObrona - 3 (138-137) - współczynnik 1,007
Elefanty - 3 (139-139) - współczynnik 1
Zryw Bielsko-Biała - 3 (132-133) - współczynnik 0,992

Grupa B
1. Shakers - 7
2. Zmarnowane Talenty - 6
3. No Flow - 6
4. Galacticos - 6
5. Air Squad - 5

O końcowej kolejności w grupie B zadecydowała "mała tabela" dla zespołów Zmarnowane Talenty, No Flow i Galacticos, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

No Flow - Zmarnowane Talenty 60:67
Galacticos - No Flow 87:100
Zmarnowane Talenty - Galacticos 59:56

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność - bez konieczności obliczania współczynnika.

Zmarnowane Talenty - 4
No Flow - 3
Galacticos - 2

Na bazie powyższych informacji poznaliśmy grupy, w których rozgrywana będzie kolejna faza rozgrywek 30. edycji BLK (z zachowaniem wyników z rozegranych wcześniej meczów).

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 (148-113)
2. Klippers - 4 (165-154)
3. Zmarnowane Talenty - 3 (122-123)
4. Elefanty - 3 (151-153)
5. SamoObrona - 2 (147-156)
6. No Flow - 2 (118-152)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Galacticos - 2 (89-72)
2. Zryw Bielsko-Biała - 2 (54-39)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 (72-89)

Wkrótce w terminarzu pojawią się wszystkie mecze drugiej fazy rozgrywek grupowych.






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 1 Lidze BLK!
15-04-2012
Marcin Płonka (Air Squad)
29 pkt, 13 zb, 4 as - eval 39

Robert Kozaczka (Shakers)
23 pkt (2x3), 12 zb, 6 bl, 6 prz - eval 38

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
27 pkt (2x3), 7 as, 5 prz - eval 31

Piotr Karnia (Klippers)
30 pkt (4x3), 8 zb, 3 prz - eval 30

Tomasz Staniek (Elefanty)
19 pkt, 10 zb - eval 20

MVP 6. kolejki został Marcin Płonka!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 2 Lidze BLK!
15-04-2012
Wojciech Ryszka (ZSME Żywiec)
12 pkt (2x3), 10 zb, 4 as- eval 24

Maciej Zioło (CSW Kozy)
27 pkt (2x3), 4 prz - eval 22

Rafał Blachura (Rosomaki)
17 pkt (2x3), 10 zb, 5 as, 3 prz - eval 26

Jakub Marcak (Pretorianie)
12 pkt, 15 zb - eval 25

Tomasz Rezik (Ułaaa)
20 pkt, 10 zb - eval 16

MVP 6. kolejki został Wojciech Ryszka!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 1 Lidze BLK!
01-04-2012
Orest Bury (Galacticos)
23 pkt (2x3), 15 zb, 5 as - eval 39

Przemysław Mrozek (Zmarnowane Talenty)
24 pkt (2x3), 12 zb, 5 prz, 5 bl - eval 29

Piotr Męcnarowski (No Flow)
24 pkt, 17 zb, 5 as, 3 prz - eval 38

Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała)
24 pkt (1x3), 16 zb - eval 26

Paweł Olejnik (SamoObrona)
21 pkt (2x3), 8 zb - eval 22

MVP 5. kolejki został Orest Bury!






Wielkanoc 2012
06-04-2012
Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych osób, oraz energii potrzebnej do osiągnięcia sukcesów na wszystkich płaszczyznach życia życzymy wszystkim sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki!

Oczywiście nie zapomnieliśmy o smacznym jajku, wesołym zajączku, mokrym Dyngusie, a także zdrowych i sportowych emocjach w czasie meczów BLK :).
Obejrzyj film
1 Szybowicz Grzegorz 8,0
2 Janicki Oskar 7,3
3 Żak Wojciech 7,3
4 Słodownik Mariusz 6,7
5 Koźlik Michał 6,7
6 Wojdyła Maciej 6,3
1 Suchy Marcin 100,0%
2 Sarapata Marcin 100,0%
3 Gabryś Mateusz 100,0%
4 Garita Alberto 83,3%
5 Kleszcz Marcin 77,8%
6 Pilch Rafał 72,7%