Aktualności






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 1 Lidze BLK!
18-03-2012
Grzegorz Dybczak (Galacticos)
23 pkt (2x3), 9 zb - eval 26

Remigiusz Bury (Galacticos)
21 pkt (2x3), 6 zb, 6 as, 4 prz - eval 23

Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała)
24 pkt (1x3), 14 zb, 5 as, 5 prz - eval 27

Zbigniew Przybyła (Klippers)
9 pkt, 11 zb, 3 prz - eval 21

Piotr Karnia (Klippers)
23 pkt (2x3), 3 zb, 3 as, 3 as - eval 18

MVP 4. kolejki został Grzegorz Dybczak!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
18-03-2012
Grzegorz Harężlak (Astar Team)
21 pkt, 26 zb, 3 prz, 2 bl - eval 34

Tomasz Rezik (Ułaaa)
31 pkt, 10 zb - eval 32

Jakub Marcak (Pretorianie)
10 pkt, 17 zb, 3 as - eval 23

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
31 pkt (3x3), 3 zb - eval 18

Sebastian Pochopień (ZSTiL)
22 pkt, 8 zb, 4 as - eval 19

MVP 3. kolejki został Grzegorz Harężlak!






Uwaga - terminarz na 17/18 oraz 24 marca!
15-03-2012
W terminarzu znajdują się już mecze na dwa najbliższe weekendy z Bielską Ligą Koszykówki!
Przepraszamy, że tym razem pojawiły się zaledwie na kilka dni przed terminem ich rozgrywania - bezpośrednio związane jest to z przełożeniem przez kilka zespołów meczów na początku sezonu, ograniczoną elastycznością terminarza i systemu rozgrywek, dostępnością do hali, organizacją wyjazdu BLK do Ustronia, oraz innymi przyczynami niezależnymi od BLK.

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że 24 marca Bielska Liga Koszykówki pojedzie z wizytą do Ustronia - wkrótce więcej informacji na ten temat! W tym terminie rozegranie nawet kilku spotkań w Bielsku-Białej byłoby niemożliwe, ponieważ na hali "Victoria" będzie odbywać się inna impreza sportowa.

Pozdrawiamy!






Kurs sędziowski w Czechowicach-Dziedzicach!
12-03-2012
Chcielibyśmy poinformować, że 14 marca rozpocznie się w Czechowicach-Dziedzicach kurs sędziowski organizowany przez Kolegium Sędziów Śląskiego Związku Koszykówki!
Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy na pierwsze spotkanie w najbliższą środę o godzinie 18:00 do Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach (ZSTiL) przy ul. Traugutta 11!

Wszystkie pytania oraz zgłoszenia kandydatów proszę kierować do pana Krzysztofa Puchałki (e-mail kurs.sedziowski@4referee.org).

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 1 Lidze BLK!
12-03-2012
Wojciech Żak (Klippers)
39 pkt (5x3), 4 zb, 3 as - eval 31

Robert Kozaczka (Shakers)
19 pkt (1x3), 11 zb, 3 prz, 3 bl - eval 30

Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała)
13 pkt (1x3), 14 zb, 5 as - eval 25

Przemysław Mrozek (Zmarnowane Talenty)
25 pkt (5x3), 11 zb - eval 25

Tomasz Staniek (Elefanty)
17 pkt, 14 zb, 4 bl, 3 as - eval 29

MVP 3. kolejki został Wojciech Żak!






Komunikat Komisji Dycyplinarnej BLK
09-03-2012
I.
W związku z wyjątkowo niesportowymi zajściami w dniu 4 marca 2012 roku, podczas meczu 1 ligi BLK pomiędzy Galacticos oraz No Flow, Komisja Dyscyplinarna BLK zapoznała się z raportami sędziów boiskowych, treścią wiadomości od trenera zespołu Galacticos, a także odbyła rozmowę z trenerem zespołu No Flow i podjęła następujące decyzje:
a) Za otrzymanie przewinień technicznych i dyskwalifikującego zawiesić do 31 grudnia 2012 roku Marcina Stanowskiego z zespołu Galacticos.
b) Za otrzymanie przewinienia technicznego i dyskwalifikującego zawiesić na okres 3 meczów Grzegorza Stanowskiego z zespołu Galacticos.
c) Za niedopełnienie procedur pomeczowych i za nieprzestrzeganie Przepisów Gry w Koszykówkę (art. 37.2.2) dotyczących postępowania w przypadku orzeczenia faulu dyskwalifikującego, Komisja Dyscyplinarna udziela upomnienia sędziom boiskowym Pawłowi Kalmukowi i Mateuszowi Sikorze.

II.
W odpowiedzi na propozycję złożoną przez trenera zespołu Galacticos, Dominika Caputę informuję, że w obliczu zgromadzonych raportów i oświadczeń zespołów, nie ma podstaw do powtórzenia meczu Galacticos – No Flow.
Krzysztof Wiewióra Prezes BLK

III.
W związku z otrzymaniem 2 przewinień technicznych w jednym meczu, Komisja Dyscyplinarna BLK postanowiła udzielić ostrzeżenia zawodnikowi Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Humanistycznej – Marcinowi Kiszce.






MVP 30. edycji BLK
08-03-2012
Chcielibyśmy z radością poinformować, że w tym sezonie przyznamy jednemu z zawodników tytuł MVP rozgrywek 30. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Decydującym o wyborze czynnikiem będzie średnia wartość popularnego "evala" w ciągu całego sezonu. Warunkami koniecznymi, aby konkretny zawodnik był brany pod uwagę, będzie występ jego drużyny w meczach półfinałowych 1 ligi (które również będą wliczane do średniej), a także rozegranie w jego trakcie co najmniej 5 spotkań!

MVP rozgrywek 30. edycji BLK będzie mógł liczyć na specjalną statuetkę, oraz nagrodę rzeczową ufundowane przez pomysłodawcę tego wyróżnienia - Mariusza Słodownika :).

Dziękujemy!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 1 Lidze BLK!
04-03-2012
Grzegorz Szybowicz (Shakers)
29 pkt (2x3), 11 zb, 13 as, 2 prz - eval 46

Piotr Męcnarowski (No Flow)
21 pkt, 21 zb, 3 bl - eval 38

Wojciech Żak (Klippers)
37 pkt, 9 as, 5 prz - eval 38

Grzegorz Błotko (Shakers)
35 pkt (3x3), 9 zb, 7 as - eval 38

Michał Grygier (Klippers)
22 (4x3) pkt, 8 zb, 10 prz, 7 as - eval 35

MVP 2. kolejki został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
04-03-2012
Grzegorz Harężlak (Astar Team)
29 pkt, 24 zb - eval 41

Paweł Zatorski (Rosomaki)
23 pkt, 24 zb - eval 39

Tomasz Rezik (Ułaaa)
18 pkt, 14 zb, 3 prz, 2 bl - eval 27

Bartłomiej Bachta (CSW Kozy)
23 pkt, 15 zb, 3 prz - eval 32

Marcin Zientek (TRS Siła Ustroń)
16 pkt, 19 zb, 5 prz - eval 31

MVP 2. kolejki został Grzegorz Harężlak!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
27-02-2012
Kamil Malarz (CSW Kozy)
14 pkt, 12 zb - eval 21

Andrzej Brańka (12 Małp)
20 pkt (1x3), 7 zb - eval 16

Jakub Marcak (Pretorianie)
15 pkt (2x3), 10 zb, 5 as- eval 15

Piotr Wajda (CSW Kozy)
8 pkt, 14 zb, 2 bl - eval 18

Marcin Kiszka (WSEH)
11 pkt, 15 zb, 6 prz - eval 25

MVP 1. kolejki został Kamil Malarz!
Obejrzyj film
1 Masłowski Kamil 100,0%
2 Przybyła Zbigniew 100,0%
3 Grygier Michał 100,0%
4 Bobrek Szymon 100,0%
5 Knieć Tomasz 100,0%
6 Olejnik Paweł 100,0%
1 Klimek Rafał 4,0
2 Ostrowski Rafał 3,3
3 Wojas Kamil 3,3
4 Grygier Michał 3,3
5 Kręcichwost Tomasz 3,0
6 Józefów Mateusz 2,8