Aktualności






Piotr Męcnarowski, Bartosz Piasecki, Maciej Jochacy - 3 x MVP!
22-06-2016
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Piotr Męcnarowski z zespołu Shakers!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Piasecki reprezentujący drużynę NSBB!

Maciej Jochacy z zespołu DAAS Basket Hills Bielsko-Biała to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Gratulujemy!






Jakub Masłowski i DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!
21-06-2016
Facebook Twitter

W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić nagrodami specjalnymi:

Na nagrodę za Największy Postęp w 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki najbardziej zasłużył zawodnik Orłów Mirosława K. - Jakub Masłowski!

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 to zespół, który został nagrodzony wyróżnieniem za Największe Objawienie - w pierwszym sezonie w lidze "juniorska" drużyna z naszego miasta awansowała do finału w 3 lidze!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla Dzików Bagiennych!
20-06-2016
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna Dziki Bagienne!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Lutnia Uniforms, Galacticos Basket Żywiec, Shakers, MUKK Henryk Kania Pszczyna i DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!

Dla zawodników Dzików Bagiennych przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






We Coffee w naszej drużynie!
19-06-2016
Facebook Twitter

Z radością chcielibyśmy poinformować o nawiązaniu współpracy z firmą We Coffee, w której można zaopatrzyć się w najwyższej jakości, przepyszne kawy pochodzące z całego świata!

Już w tej chwili możemy napisać, że w czasie finałów 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki przygotujemy wspólnie dla wszystkich obecnych na hali "kawową" niespodziankę :).

Zapraszamy na stronę www.we-coffee.pl, do polubienia strony tej firmy (tutaj) i jednocześnie dziękujemy za okazaną pomoc!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 8/38
16-06-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 13 czerwca 2016 roku postanowiła:

1. Zawiesić na 1 mecz zawodnika Wojciecha Ryszkę z drużyny Double B Nation, za otrzymanie przewinienia technicznego, a następnie dyskwalifikującego w meczu półfinałowym Double B Nation - Galacticos Basket Żywiec, rozegranym 11 czerwca 2016 roku.

2. Udzielić ostrzeżenia dla zawodników: Tomasz Bąk i Konrad Kotowski z drużyny Orły Mirosława K., za otrzymanie przewinień technicznych w meczu Orły Mirosława K. - Aurochs, rozegranym w dniu 11 czerwca 2016 roku.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
15-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Aleksander Śpiewak (Elefanty) – 22,6 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Mateusz Adamus (Shakers) – 3,4 traf/mecz

Zbiórki
Piotr Męcnarowski (Shakers) – 14,8 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 8,1 as/mecz

Bloki
Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec) – 2,5 bl/mecz

Przechwyty
Krzysztof Podstawny (OPTYK Ewa Jasiczek) – 3,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Andrzej Brańka (Galacticos Basket Żywiec) – 59,4%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Marcin Gilowski (Zryw Bielsko-Biała) – 42,9%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 88,9%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim) – 28,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Orły Mirosława K.) – 16,8 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Orły Mirosława K.) – 7,3 as/mecz

Bloki
Kamil Klapa (BraveHearts Oświęcim) – 2,4 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Orły Mirosława K.) – 4,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Artur Wilk (BraveHearts Oświęcim) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Paweł Mazur (Not Found) – 38,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Mateusz Mach (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 86,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 28,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Honkisz (Grim Reapers) – 17,8 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 6,7 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,3 bl/mecz

Przechwyty
Maciej Jarosz (Monolith) – 4,3 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Krystian Wojas (Daas Basket Hills B-B MU-18) – 66,2%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 40,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Leszek Kubica (12 Małp) – 83,3%

Gratulujemy!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 - podsumowanie turnieju
05-06-2016
Facebook Twitter

W tym roku rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach, jak zawsze nie zabrakło sportowych emocji, fajnego klimatu i... pięknej pogody :).

Open mężczyzn

1. zDolny Śląsk (Mateusz Kasiński, Paweł Nowicki, Piotr Warawko, Michał Zygadło)
2. Prime Time
3. Kobe powiedział, że są nieźli

U-16 i U-18 mężczyzn

1. TOO EASY (Kamil Wojas, Krystian Wojas, Maciej Wojdyła)
2. Młode Wilki
3. Rice Nation

U-16 i U-18 kobiet

1. 007 (Natalia Blachura, Karolina Kowalczyk, Maja Szydlik, Kinga Wrzeszcz)
2. Torpedy
3. BASKETFUN

Konkurs rzutów za 3 punkty

1. Antoni Gołębiewski
2. Piotr Karnia
3. Tomasz Figura

Chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom za fajną atmosferę w czasie całego turnieju, osobom zaangażowanym w organizację, a także wszystkim partnerom imprezy:

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- Mega Sport (www.megasportbielsko.pl)
- 3/4 UDGS (www.34udgs.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- Spalding (www.spalding.pl)

Do zobaczenia w przyszłym roku!






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3x3 już w sobotę!
01-06-2016
Facebook Twitter

I. TERMIN I MIEJSCE
Turniej zostanie rozegrany w sobotę 4 czerwca 2016 roku od godz. 9:00 na boiskach w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury ul. Słowackiego 27 - pierwsza kolejka spotkań o godz. 9:00!

II. UCZESTNICY
Turniej prowadzony będzie wyłącznie w kategoriach:

- OPEN mężczyn
- U-18 M - 1998 i młodsi połączona z U-16 M - 2000 i młodsi
- U-18 M - 1998 i młodsze połączona z U-16 K - 2000 i młodsze

Z powodu zbyt małej ilości zespołów w kategoriach OPEN kobiet i U-14 K - 2002 i młodsze do turnieju nie zostały przyjęte następujące zespoły:

BEZ SPINY (Lipowa)
WINGS (Bielsko-Biała)

W przypadku opłacenia przez te drużyny wpisowego prosimy o kontakt z biuro@blk.com.pl celem ustalenie formy jego zwrotu.

Do udziału w turnieju NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2016 w Koszykówce 3x3 zakwalifikowane zostały następujące zespoły:

OPEN mężczyzn

1. RAZEM PONAD KILO (Żywiec)
2. x49 (Bielsko-Biała)
3. MWMS (Bielsko-Biała)
4. MEGASPORT (Bielsko-Biała)
5. PRIME TIME (Bielsko-Biała)
6. GIEZETY (Bielsko-Biała)
7. TRUDNO ZDECYDOWAĆ (Bielsko-Biała)
8. DLA ZABAWY 3 (Bielsko-Biała)
9. BYSTRZAKI (Bystra)
10. KOBE POWIEDZIAŁ ŻE SĄ NIEŹLI (Bielsko-Biała)
11. zDOLNY ŚLĄSK (Wrocław)
12. SZAFKA Z IKEI (Bielsko-Biała)
13. LIPOWA WARRIORS (Lipowa)
14. ALTER EGO (Bielsko-Biała)
15. KRZEM TEAM (Skoczów)
16. AUROCHS (Oświęcim)
17. WOODCUTTERS (Bielsko-Biała)

Kategorie połączone: U-18 M - 1998 i młodsi + U-16 M 2000 i młodsi

1. TOO EASY (Bielsko-Biała)
2. GROMOWŁADNI (Brzezinka)
3. MŁODE WILKI (Wilkowice)
4. KUCYKI (Bielsko-Biała)
5. RICE NATION (Bielsko-Biała)
6. BLOK (Bielsko-Biała)

Kategorie połączone: U-18 K - 1998 i młodsze + U-16 K 2000 i młodsze

1. ASNYCZAKI (Bielsko-Biała)
2. TORPEDY (Bielsko-Biała)
3. BASKETFUN (Bystra)
4. 007 (Bielsko-Biała)

III. SYSTEM ROZGRYWEK
Turniej zostanie przeprowadzony systemem eliminacji w grupach i fazy play-off do wyłonienia zwycięzców lub w przypadku znaczącej różnicy pomiędzy ilością zgłoszonych i zweryfikowanych zespołów innym systemem, który gwarantuje każdemu zespołowi rozegranie przynajmniej 3 spotkań (minimum 2) w turnieju.

IV. PRZEPISY
Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry 3x3 FIBA wersji 2015 (szczegółowa treść przepisów na stronie www.3x3.com.pl/pobierz.php).

V. KONKURSY
W trakcie trwania rozgrywki finałowej przeprowadzony zostanie otwarty konkurs rzutów za 3 punkty!

Zgłoszenia do konkursów można będzie dokonywać w biurze zawodów. Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników w konkursach.

VI. NAGRODY
Zwycięzca, a także zespoły zajmujące drugie i trzecie miejsce w każdej kategorii, otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz partnerów turnieju.
Najlepsi w konkursie otrzymują nagrody rzeczowe.

VII. SPRAWY ORGANIZACYJNE
1. Uzupełnienie ewentualnych braków w dokumentach rejestracyjnych odbędzie się w dniu zawodów od godz. 8:00 według następującego programu minutowego:

8.00 – 8.10
MWMS (Bielsko-Biała)
PRIME TIME (Bielsko-Biała)
GIEZETY (Bielsko-Biała)
TRUDNO ZDECYDOWAĆ (Bielsko-Biała)
DLA ZABAWY 3 (Bielsko-Biała)

8.10 – 8.20
MEGASPORT (Bielsko-Biała)
KOBE POWIEDZIAŁ ŻE SĄ NIEŹLI (Bielsko-Biała)
SZAFKA Z IKEI (Bielsko-Biała)
ALTER EGO (Bielsko-Biała)
WOODCUTTERS (Bielsko-Biała)
TOO EASY (Bielsko-Biała)
KUCYKI (Bielsko-Biała)

8.20 – 8.30
RICE NATION (Bielsko-Biała)
BLOK (Bielsko-Biała)
ASNYCZAKI (Bielsko-Biała)
TORPEDY (Bielsko-Biała)
BASKETFUN (Bystra)
007 (Bielsko-Biała)
BYSTRZAKI (Bystra)

8.30 – 8.40
x49 (Bielsko-Biała)
RAZEM PONAD KILO (Żywiec)
LIPOWA WARRIORS (Lipowa)
KRZEM TEAM (Skoczów)
GROMOWŁADNI (Brzezinka)
MŁODE WILKI (Wilkowice)
AUROCHS (Oświęcim)
zDOLNY ŚLĄSK (Wrocław)

2. Około godz. 8:45 odbędzie się losowanie grup w poszczególnych kategoriach.
3. Rozpoczęcie meczów o godz. 9:00, a grać o tej godzinie będzie kategoria OPEN mężczyzn.
4. Uczestnicy turnieju muszą występować w jednolitych koszulkach z numerami.
5. Przypominamy o konieczności dostarczenia następujących dokumentów do biura zawodów w trakcie weryfikacji zespołów:
- Karta zgłoszenia,
- Oświadczenie zdrowotno-ubezpieczeniowe,
- Zgoda opiekunów prawnych na udział w turnieju osób niepełnoletnich (dotyczy oczywiście zawodników niepełnoletnich),
- Potwierdzenie przelewu na konto bankowe (dotyczy płatności przelewem).

W przypadku niedopełnienia ww. formalności organizatorzy zastrzegają możliwość niedopuszczenia do turnieju zawodnika, a nawet całej drużyny!
Obejrzyj film
1 Zioło Maciej 100,0%
2 Cul Tomasz 100,0%
3 Bury Remigiusz 100,0%
4 Szafarczyk Piotr 75,0%
5 Kuczmierczyk Damian 66,7%
6 Koźlik Michał 60,0%
1 Szopa Kamil 3,5
2 Viscardi Jan 3,0
3 Malarz Kamil 2,5
4 Kleban Krzysztof 2,0
5 Knieć Tomasz 2,0
6 Piasecki Sergiusz 2,0