Aktualności






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
28-02-2018
Facebook Twitter

Marek Dyczek (Houston Buckets)
24 pkt, 10 zb, 3 prz – eval 23

Jakub Kupczak (Wolves)
16 pkt, 15 zb, 6 as, 2 bl – eval 29

Mateusz Żebrok (MożemY)
31 pkt (3x3), 5 zb, 8 as, 3 prz – eval 29

Kajetan Błaszczyk (Akademia Basketu)
21 pkt, 14 zb, 1 as, 4 prz, 1 bl – eval 28

Tomasz Goryl (12 Małp)
18 pkt, 17 zb, 1 as, 2 bl – eval 31

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Mateusz Żebrok!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
20-02-2018
Facebook Twitter

Krzysztof Michna (Washington Bultens)
28 pkt (1x3), 11 zb, 12 as, 1 bl – eval 36

Piotr Konopka (Washington Bultens)
14 pkt, 12 zb, 2 as, 1 bl – eval 22

Karol Lubrych (Wrona Wings)
19 pkt (1x3), 2 zb, 6 as, 1 prz, 1 bl – eval 24

Piotr Męcnarowski (Shakers)
25 pkt, 14 zb, 6 as, 1 prz, 4 bl – eval 44

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
21 pkt (3x3), 13 zb, 2 as, 1 prz – eval 33

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Piotr Męcnarowski!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
20-02-2018
Facebook Twitter

Bartłomiej Bachta (NTS)
8 pkt, 13 zb, 5 prz, 1 bl – eval 14

Łukasz Rutkowski (Hawajskie Koszule Żory)
17 pkt (3x3), 3 zb, 6 as, 5 prz – eval 15

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
19 pkt, 1 zb, 16 as, 3 prz – eval 31

Robert Pietrasik (Hustlerzy Andrychów)
13 pkt, 18 zb, 3 prz, 1 bl – eval 27

Marcin Master (Hawajskie Koszule Żory)
8 pkt (2x3), 14 zb, 6 as, 4 prz, 1 bl – eval 19

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Bartosz Sierp!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
18-02-2018
Facebook Twitter

W 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki obowiązywać będą następujące systemy rozgrywek w poszczególnych ligach:

1 liga

Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Zespół z 8. miejsca po zakończeniu sezonu – baraż o pozostanie w 1 lidze z wicemistrzem 2 ligi
Zespół z 9. miejsca po zakończeniu sezonu – spadek do 2 ligi

2 liga

Drużyny będą rozgrywać mecze w jednej grupie liczącej 9 zespołów w systemie "każdy z każdym", a następnie odbędą się dwumecze półfinałowe wg klucza "1-4" i "2-3", a na zakończenie sezonu finał, oraz mecz o 3. miejsce.

Mistrz 2 ligi – awans do 1 ligi
Wicemistrz 2 ligi – baraż o awans do 1 ligi z zespołem z 8. miejsca w 1 lidze
Zespół z 8. miejsca po zakończeniu sezonu – baraż o pozostanie w 2 lidze z wicemistrzem 3 ligi
Zespół z 9. miejsca po zakończeniu sezonu – spadek do 3 ligi

3 liga

I faza grupowa
Drużyny będą rozgrywać mecze w dwóch grupach po 6 zespołów (A, B), w systemie „każdy z każdym”.

II faza grupowa
Po trzy najlepsze zespoły z grup A (A1, A2, A3) i B (B1, B2, B3) będą rywalizować z grupie C, z zachowaniem wyników z I fazy grupowej, w systemie „każdy z każdym”.
Po trzy najsłabsze zespoły z grup A (A4, A5, A6) i B (B4, B5, B6) będą rywalizować z grupie D, z zachowaniem wyników z I fazy grupowej, w systemie „każdy z każdym”.
Na zakończenie sezonu odbędą się dwumecze półfinałowe, w których wystąpią cztery najlepsze drużyny z grupy C wg klucza "1-4" i "2-3", finał i mecz o 3. miejsce.

Mistrz 3 ligi – awans do 2 ligi
Wicemistrz 3 ligi – baraż o awans do 2 ligi z zespołem z 8. miejsca w 2 lidze

Klasyfikacja końcowa zespołów ma bezpośredni wpływ na rozstawienie w losowaniu grup przed kolejnym sezonem, a także na ewentualny udział w turnieju kwalifikacyjnym.

Zaprezentowane systemy rozgrywek dostępne są również tutaj.






Pierwszy weekend z nową edycją ligi!
16-02-2018
Facebook Twitter

Zapraszamy wszystkich na pierwszy weekend z 42. edycją Bielskiej Ligi Koszykówki!

Uwaga!
W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu MOSiR KiS Żywiec, nie odbędzie się zaplanowany na sobotę turniej kwalifikacyjny!
Drużyny Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves w zbliżającym się sezonie będą występować w 3 lidze.
W wyniku losowania Koszykarscy Ziomale Żory dołączą do Grupy B, a Wolves do Grupy A!

Grupa A
Apache
Akademia Basketu
Dziki Bagienne
Czarno Biali
Crazy Ducks
Wolves

Grupa B
Slam Drunk
Houston Buckets
Narnia 420ers
MożemY
12 Małp
Koszykarscy Ziomale Żory

18 lutego (niedziela)
14:40 Hustlerzy Andrychów - NSBB II
16:20 NTS - Hawajskie Koszule Żory II
18:00 Washington Bultens - Wrona Wings I
19:40 MUKK Henryk Kania Pszczyna - Shakers I

Przypominamy, że każdy zespół przed pierwszym meczem w tym sezonie obowiązkowo powinien dostarczyć do osób znajdujących się na stoliku sędziowskim:
- formularz zgłoszeniowy z podpisami zawodników,
- wypełnione oświadczenia ubezpieczeniowe (dotyczy to nowych zawodników w naszej lidze).

Do zobaczenia!






Uwaga! 17 lutego - zmiany w terminarzu!
14-02-2018
Facebook Twitter

Uwaga!
W związku z ogromną ilością skierowanych do nas informacji ze strony zespołów o niemożności rozegrania meczów zaplanowanych na 17 lutego, byliśmy zmuszeni do anulowania wszystkich sobotnich spotkań! Od razu chcielibyśmy podkreślić, że turniej kwalifikacyjny i mecze rozgrywane 18 lutego (niedziela) odbędą się zgodnie z planem!

Chcielibyśmy zasygnalizować, że podobne rozwiązanie możliwe było tylko ze względu na to, że to pierwszy weekend z 42. edycją Bielskiej Ligi Koszykówki, ponieważ złożoność układania terminarza rozgrywek i dostępność do hali "Victoria" sprawiają, że wszyscy musimy wykazać się pewną elastycznością w stosunku do wykonywanej na tej płaszczyźnie pracy organizacyjnej.






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
14-02-2018
Facebook Twitter

W turnieju kwalifikacyjnym, który odbędzie się 17 lutego (sobota), rywalizować będą następujące zespoły: MOSiR KiS Żywiec, Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves!

Kolejność meczów:
09:00 - MOSiR KiS Żywiec - Koszykarscy Ziomale Żory
10:00 - Koszykarscy Ziomale Żory - Wolves
11:00 - Wolves - MOSiR KiS Żywiec

Zasady przeprowadzenia turnieju kwalifikacyjnego:
- Mecze będą rozgrywane w formie 4 x 6 minut z normalnym zatrzymywaniem czasu, bez prowadzonych statystyk meczowych.
- Po rozegraniu wszystkich meczów i przygotowaniu tabeli końcowej, dwa najlepsze zespoły uzyskają awans do 3 ligi w rozlosowanych wcześniej grupach.
- Wszystkie zespoły przed rozegraniem pierwszego meczu regulują przy stoliku sędziowskim opłatę za uczestnictwo w turnieju w wysokości 150 zł (tylko gotówka), a także dostarczają wypełniony formularz zgłoszeniowy z podpisami zawodników, oraz oświadczenia ubezpieczeniowe (dotyczy zupełnie nowych zawodników w naszej lidze).






Już po losowaniu grup w 3 lidze!
13-02-2018
Facebook Twitter

I.
Grupa A
Apache
Akademia Basketu
Dziki Bagienne
Czarno Biali
Crazy Ducks
1. miejsce TK*

Grupa B
Slam Drunk
Houston Buckets
Narnia 420ers
MożemY
12 Małp
2. miejsce TK*

* TK - Turniej Kwalifikacyjny

II.
W terminarzu rozgrywek znajdują się już mecze zaplanowane do końca lutego, do zobaczenia!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
12-02-2018
Facebook Twitter

Wszystkie zespoły dopuszczone do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki w 3 lidze będą losowo przydzielone do dwóch grup (A i B). Poszczególne pary drużyn przed losowaniem ustalone zostały na podstawie klasyfikacji końcowej w poprzednim sezonie:

Slam Drunk / Apache
Houston Buckets / Akademia Basketu
Narnia 420ers / Dziki Bagienne
MożemY / Czarno Biali
12 Małp / Crazy Ducks
1. miejsce TK* / 2. miejsce TK*


* TK - Turniej Kwalifikacyjny

Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu losowania grup w 3 lidze, które ostatecznie odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 20:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Oczywiście zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym wydarzeniu, do zobaczenia!






42. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-02-2018
Facebook Twitter

I.
Zakończyliśmy zapisy do 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, chcielibyśmy z radością poinformować, że otrzymaliśmy formularze zgłoszeniowe od 31 zespołów, dziękujemy!

II.
Lista zespołów dopuszczonych do rozgrywek 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Washington Bultens
2. Elefanty
3. Galacticos Basket Żywiec
4. MUKK Henryk Kania Pszczyna
5. Shakers
6. Double B Nation
7. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18
8. Wrona Wings
9. New Men Style

Po wycofaniu się z rozgrywek zespołu SamoObrona, w 1 lidze będzie występowała drużyna New Men Style bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Rosomaki
2. NTS
3. Tokyo 2020
4. Hustlerzy Andrychów
5. NSBB
6. Pretorianie
7. Hawajskie Koszule Żory
8. Aurochs
9. Grim Reapers

W związku z wycofaniem się z rozgrywek w wyższej lidze zespołu SamoObrona, w 2 lidze będzie występowała drużyna Grim Reapers bez konieczności rozgrywania meczu barażowego z Aurochs.

3 liga
1. Slam Drunk
2. Apache
3. Houston Buckets
4. Akademia Basketu (Zryw Bielsko-Biała)
5. Narnia 420ers
6. Dziki Bagienne
7. MożemY (Lutnia In Plus)
8. Czarno Biali
9. 12 Małp
10. Crazy Ducks
11. MOSiR KiS Żywiec / Koszykarscy Ziomale Żory / Wolves
12. MOSiR KiS Żywiec / Koszykarscy Ziomale Żory / Wolves

III.
Po analizie możliwości organizacyjnych ligi, różnych systemów rozgrywek i liczby zgłoszeń, podjęliśmy decyzję o przyjęciu do 3 ligi 12 zespołów!
W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że w najbliższą sobotę (17 lutego) odbędzie się turniej kwalifikacyjny dla zespołów MOSiR KiS Żywiec, Koszykarscy Ziomale Żory i Wolves, którego stawką będą dwa miejsca w zbliżających się rozgrywkach 3 ligi.
Wszystkie szczegóły dotyczące tego turnieju przedstawione będą w najbliższych dniach.

IV.
W nawiązaniu do przyjętego systemu rozgrywek w 3 lidze, czyli I faza grupowa - 2 grupy po 6 zespołów i II faza grupowa - też 2 grupy po 6 zespołów i tego, że każdy zespół w tym sezonie będzie rozgrywał co najmniej 8 meczów, byliśmy zmuszeni do podwyższenia wysokości wpisowego do 1250 zł.

V.
Losowanie grup w 3 lidze odbędzie się we wtorek (13 lutego) o godz. 20:00 na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

VI.
Już w najbliższy weekend (17-18 lutego) odbędą się pierwsze mecze w 42. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - terminarz rozgrywek będziemy systematycznie uzupełniać o kolejne spotkania w zbliżającym się sezonie!

Dziękujemy! Do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Masłowski Kamil 6,5
2 Cechmajster Dominik 6,5
3 Sierp Bartosz 6,3
4 Wojas Kamil 6,0
5 Viscardi Jan 5,0
6 Rutkowski Łukasz 5,0
1 Wieczorek Mateusz 5,0
2 Sierp Bartosz 4,7
3 Masłowski Kamil 4,5
4 Siwy Grzegorz 4,3
5 Pietrysko Kamil 3,5
6 Knieć Tomasz 3,5