Aktualności






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 2 Lidze BLK!
22-09-2021

Bartłomiej Szady (Koszykarscy Ziomale Żory)
16 pkt (2x3), 7 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 23

Rafał Żaba (Fourty Plus)
19 pkt (1x3), 6 zb, 8 as, 2 prz – eval 28

Dominik Nawrocki (KS Bystra)
4 pkt, 11 zb, 5 as, 4 prz, 3 bl – eval 27

Jonathan Fragoso (LA 2028)
13 pkt (1x3), 7 zb, 3 as – eval 19

Piotr Wągiel (Fourty Plus)
18 pkt, 9 zb, 4 as, 1 prz – eval 27

MVP 2. kolejki w 2 lidze został Rafał Żaba!






Najlepsza "5ka" 2. kolejki w 3 Lidze BLK!
22-09-2021

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
16 pkt (4x3), 14 zb, 9 as, 5 prz, 1 bl – eval 27

Maciej Jochacy (Crazy Ducks)
28 pkt, 11 zb, 4 as, 2 bl – eval 31

Marcin Matuszek (Przekręty)
19 pkt (1x3), 8 zb, 2 prz, 5 bl – eval 27

Wojciech Ryszka (Sprintex Team)
24 pkt (1x3), 20 zb, 2 as, 4 bl – eval 34

Dawid Rogacz (Sprintex Team)
35 pkt (4x3), 8 zb, 5 as, 3 prz – eval 32

MVP 2. kolejki w 3 lidze został Wojciech Ryszka!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 1 Lidze BLK!
15-09-2021

Paweł Miśkiewicz (Shakers)
28 pkt (4x3), 11 zb, 4 as – eval 30

Michał Stańczyk (Shakers)
20 pkt (4x3), 2 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 25

Adam Hajduk (MożemY)
22 pkt (6x3), 5 zb, 14 as, 2 prz – eval 29

Leszek Siwy (MożemY)
26 pkt (2x3), 10 zb, 7 as, 1 bl – eval 29

Aleksander Śpiewak (Elefanty)
31 pkt (3x3), 4 zb, 2 as – eval 29

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Paweł Miśkiewicz!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 2 Lidze BLK!
15-09-2021

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
8 pkt, 8 zb, 5 as, 1 bl – eval 20

Maciej Korejba (Grim Reapers)
10 pkt (1x3), 4 zb, 5 as, 2 prz – eval 15

Dominik Nawrocki (KS Bystra)
8 pkt, 9 zb, 1 as, 2 prz, 3 bl – eval 20

Antoni Gołębiewski (KS Bystra)
14 pkt (3x3), 7 zb, 2 as, 1 prz – eval 10

Adrian Błachut (Sinergia eco)
16 pkt, 11 zb, 2 as, 7 prz, 1 bl – eval 24

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Dominik Nawrocki!






Najlepsza "5ka" 1. kolejki w 3 Lidze BLK!
15-09-2021

Sławomir Pawlik (Akademia Basketu)
8 pkt, 10 zb, 3 as, 6 prz, 5 bl – eval 25

Jarosław Grygierczyk (Snipers)
22 pkt, 7 zb, 6 as, 1 prz – eval 28

Krzysztof Podstawny (Snipers)
19 pkt, 9 zb, 7 as, 7 prz, 1 bl – eval 28

Mateusz Klimosz (Przekręty)
22 pkt (1x3), 2 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 19

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
22 pkt (1x3), 2 zb, 2 as, 2 prz, 1 bl – eval 19

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Krzysztof Podstawny!






48. edycja BLK - komunikat organizacyjny
07-09-2021
W terminarzu rozgrywek pojawiły się już wszystkie mecze zaplanowane na najbliższy weekend!

11 września (sobota)
18:20 Shakers - Hustlerzy Andrychów I
20:00 Grim Reapers - Sinergia eco II

12 września (niedziela)
08:45 Żywiec Basket Crew - Akademia Basketu III
10:15 Basket Hills Bielsko-Biała - Snipers III
11:45 Yunques Voladores - Przekręty III
13:20 KS Bystra - Rosomaki II
15:00 MożemY - Na Rondzie Team Żory I
16:40 Elefanty - Double B Nation I

Do zobaczenia!






48. edycja BLK - komunikat organizacyjny
06-09-2021
I.
W związku z wycofaniem się z rozgrywek 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki drużyny Butchercore, po konsultacjach z kierownikami zespołów Hustlerzy Andrychów, Kentuchy Bucks, Yunques Voladores i ADEX Basket Team, ostateczny podział na poszczególne ligi prezentuje się w następujący sposób:

1 liga
1. MożemY
2. Washington Bultens
3. Elefanty
4. Shakers
5. Team Rybnik
6. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
7. Na Rondzie Team Żory
8. Double B Nation
9. Hustlerzy Andrychów

2 liga
1. Grim Reapers
2. LA 2028
3. KS Bystra
4. Rosomaki
5. Fourty Plus
6. Pretorianie
7. Koszykarscy Ziomale Żory
8. NSBB
9. Kentuchy Bucks

3 liga
1. Basket Hills Bielsko-Biała
2. Przekręty
3. Snipers
4. Sprintex Team
5. Crazy Ducks
6. Akademia Basketu
7. Maximus Team
8. Yunques Voladores
9. Żywiec Basket Crew

II.
W związku z powyższą sytuacją byliśmy zmuszeni do wprowadzenia kilku zmian w terminarzu rozgrywek na 11-12 września, a jego ostateczna postać będzie znana jeszcze dzisiaj!

Przepraszamy wszystkich za ewentualne niedogodności, za chwilowe zamieszanie, a jednocześnie dziękujemy za wyrozumiałość i pomoc w szybkim rozwiązaniu problemu!







48. edycja BLK - komunikat organizacyjny
03-09-2021
I.
W terminarzu rozgrywek pojawiły się już cztery mecze zaplanowane na 12 września!

08:45 ? - Akademia Basketu III
10:15 Basket Hills Bielsko-Biała - Snipers III
11:45 Kentuchy Bucks - Przekręty III
13:20 KS Bystra - Rosomaki II

W pierwszym meczu w tym dniu zaprezentuje się jeden z zespołów, które dołączą do 3 ligi po rozegraniu meczów kwalifikacyjnych.

II.
Uwaga!
W dniach 11-12 września w terminarzu rozgrywek mogą pojawić się dodatkowe spotkania zaplanowane w godzinach popołudniowych!

W najbliższy poniedziałek po przeprowadzeniu konsultacji z innymi użytkownikami hali terminarz będzie już aktualny i w ostatecznej formie - o wszystkim poinformujemy w dodatkowym komunikacie!

III.
Jeszcze raz przypominamy o meczach kwalifikacyjnych w najbliższą niedzielę!

Życzymy powodzenia wszystkim zespołom rywalizującym o dwa miejsca w 3 lidze!






48. edycja BLK - komunikat organizacyjny
28-08-2021
I.
Mecze kwalifikacyjne o dwa miejsca w 3 lidze dla zespołów Maximus Team, Yunques Voladores, ADEX Basket Team i Żywiec Basket Crew odbędą się 5 września.

Bezpośrednio przed rozegraniem tych meczów (godz. 16:30) odbędzie się losowanie, powstaną w ten sposób dwie pary zespołów, następnie rozegrane zostaną spotkania o godz. 17:00 i 18:30, których zwycięzcy dołączą do rozgrywek 3 ligi w zbliżającym się sezonie.

Udział w turnieju kwalifikacyjnym będzie odpłatny w wysokości 100zł od każdego zespołu (płatność przed rozegraniem meczu kwalifikacyjnego), a resztę kosztów pokryje ze swoich środków Bielska Liga Koszykówki.

II.
W związku z pytaniami i wnioskami ze strony przedstawicieli zespołów zgłoszonych do zbliżającego się sezonu, biorąc pod uwagę sytuację sanitarno-epidemiologiczną, w której funkcjonujemy od kilkunastu miesięcy, podjęliśmy decyzję o tymczasowym skróceniu do 9 miesięcy karencji liczonej od dnia rozegrania ostatniego meczu przez zawodnika na szczeblu centralnym zgodnie z obowiązującymi zapisami w regulaminie.






48. edycja BLK - komunikat organizacyjny
26-08-2021
I.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do zbliżającego się sezonu przyjmiemy 27 drużyn, a rozgrywki będą odbywać się w 3 ligach po 9 zespołów.

1 liga
1. MożemY
2. Washington Bultens
3. Elefanty
4. Shakers
5. Butchercore
6. Team Rybnik
7. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
8. Na Rondzie Team Żory
9. Double B Nation

W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołów Ocean Crew i Wolf Gang, w 1 lidze (bez konieczności rozgrywania meczów barażowych) będą występowały drużyny Na Rondzie Team Żory i Double B Nation.

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. Grim Reapers
3. LA 2028
4. KS Bystra
5. Rosomaki
6. Fourty Plus
7. Pretorianie
8. Koszykarscy Ziomale Żory
9. NSBB

W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Czarno Biali, a także na wniosek o grę w 3 lidze ze strony Basket Hills Bielsko-Biała, w 2 lidze (bez konieczności rozgrywania meczów barażowych) będą występowały drużyny Pretorianie, Koszykarscy Ziomale Żory i NSBB.

3 liga
1. Basket Hills Bielsko-Biała
2. Kentuchy Bucks
3. Przekręty
4. Snipers
5. Sprintex Team
6. Crazy Ducks
7. Akademia Basketu
8. Maximus Team *
9. Yunques Voladores *
10. ADEX Basket Team *
11. Żywiec Basket Crew *

W tym sezonie odbędą się mecze kwalifikacyjne o dwa miejsca w 3 lidze, w których wystąpią drużyny Maximus Team, Yunques Voladores, ADEX Basket Team i Żywiec Basket Crew.

II.
Turniej kwalifikacyjny odbędzie się prawdopodobnie 5 września, a więcej szczegółów przedstawimy w dodatkowym komunikacie jak tylko potwierdzimy rezerwację hali na te mecze!

III.
Pierwsze mecze w sezonie regularnym 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki odbędą się 11-12 września!

IV.
W najbliższych dniach w dziale z plikami do pobrania pojawią się dokumenty z systemami rozgrywek i FAQ dotyczący przekładania meczów!

Już w tej chwili chcielibyśmy podkreślić, że przygotowanie terminarza rozgrywek na cały sezon to trudna czynność, związana ściśle z dostępem do wolnych terminów na hali „Victoria” przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej, równomiernym prowadzeniem rozgrywek dla wszystkich zespołów, obsadami sędziowskimi itp.

Oczywiście w miarę możliwości będziemy starać się zastosować chociaż do części wniosków o preferowane terminy i godziny rozgrywania meczów, jednak ze względu na ograniczenia i możliwości stworzenie idealnego dla wszystkich terminarza rozgrywek jest po prostu niemożliwe.

Dziękujemy! Do zobaczenia!
Obejrzyj film
1 Malarz Kamil 16,3
2 Piasecki Bartosz 16,0
3 Kozielski Robert 13,3
4 Łagowski Krystian 12,3
5 Majewski Mateusz 12,2
6 Muras Paweł 11,3
1 Wojdyła Maciej 8,0
2 Hajduk Adam 6,7
3 Fragoso Jonathan 5,0
4 Siwy Leszek 4,7
5 Gołębiewski Antoni 4,3
6 Garus Paweł 4,3