Aktualności






Mistrzostwa Śląska - 3 miejsce
10-01-2009
Pierwszy mecz na Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich zespół Shakers, czyli nasza Reprezentacja, pokonał Raciborską Amatorską Ligę Koszykówki 66:55.
Najwięcej punktów dla BLK zdobyli Robert Kozaczka 17 i Kamil Kuczmarz 12.

W drugim meczu BLK wygrała z Reprezentacją Bytomia 77:46
Najwięcej punktów dla BLK zdobyli Sławomir Kruczek 14 (4x3) i Grzegorz Błotko 13 (2x3)

Patrząc na składy poszczególnych reprezentacji "nasi" zawodnicy występują jeszcze w dwóch drużynach:
Racibórz - Mirosław Wranik
Goczałkowice - Piotr Karnia i Michał Cichoń

W półfinale przegraliśmy z Rudzką Amatorską Ligą Koszykówki 65:83 (bez chorego R.Kozaczki i kontuzjowanego S.Kruczka).
Najwięcej punktów dla BLK zdobyli Tomasz Kręcichwost 14 i Grzegorz Błotko 13.

W meczu o 3 miejsce wygraliśmy z Raciborzem.






IV Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce
29-12-2008
Już 10 i 11 stycznia 2009 roku Reprezentacja BLK w składzie:

Błotko Grzegorz, Konopka Piotr, Kozaczka Robert, Kręcichwost Tomasz, Kruczek Sławomir, Kuczmarz Kamil, Miśkiewicz Paweł, Ostrowski Rafał, Piątek Tomasz, Suchy Marcin będzie bronić tytułu Mistrzowskiego.


IV Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce 10 - 11 stycznia 2009r. Goczałkowice Zdrój

Grupa A

Bielsko - Biała
Bytom
Racibórz

Grupa B

Goczałkowice Zdrój
Ruda Śląska
Rybnik

TERMINARZ:

Sobota 10 stycznia 2009r.

10.00. Racibórz - Bielsko Biała
11.45. Ruda Śląska - Rybnik
13.30. Bielsko Biała - Bytom
15.15. Goczałkowice Zdrój - Ruda Śląska
17.00. Bytom - Racibórz
18.45. Rybnik - Goczałkowice Zdrój

Niedziela 11 stycznia 2009r.

11.00. zwycięzca gr.A - druga drużyna gr. B
13.00. zwycięzca gr.B - druga drużyna gr.A
15.00. Mecz o 5 miejsce
17.00. Mecz o 3 miejsce
19.00. Finał IV edycji Mistrzostw Śląska

Zakończenie imprezy tuż po meczu finałowym.






Podsumowanie sezonu zasadniczego
22-12-2008
1 liga

Tabela po rundzie zasadniczej:

1. Shakers 14 ptk
2. Tantum Verde 12 pkt
3. Elefanty Infonet Projekt 11 pkt
4. Chrom 11 pkt
5. SamoObrona 11 pkt
6. Hotel Babel Brzeszcze 9 pkt
7. Cropp Team 8 pkt
8. Kamikadze 8 pkt

Dodatkowa tabela potrzebna do określenia miejsc 3-5 przedstawia się następująco:

1. Elefanty Infonet Projekt 4 pkt
4. Chrom 3 pkt
5. SamoObrona 2 pkt

W parach półfinałowych zagrają:

Shakers - Chrom
Tantum Verde - Elefanty Infonet Projekt

Wyniki klasyfikacji indywidualnych:

Najlepszy strzelec – Kamil Blachura (Kamikadze) – 30,2 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Kamil Blachura (Kamikadze) – 4,5 trafienia/mecz
Zbiórki – Łukasz Kobiela (Cropp Team) - 17,2 zb/mecz
Asysty – Paweł Garus (SamoObrona) i Mariusz Słodownik (Elefanty Infonet System) – 3,7 as/mecz
Bloki – Robert Kozaczka (Shakers) – 2,8 bl/mecz
Przechwyty – Sławomir Kruczek (Shakers) - 4,8 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Robert Kozaczka (Shakers) – 67,5% (27 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Robert Kozaczka (Shakers) – 50,0% (5 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Kamil Kuczmarz (Shakers) – 100,0% (5 celnych)
Straty – Przemysław Gworek (Hotel Babel Brzeszcze) – 5,0 str/mecz

2 liga

Tabela po rundzie zasadniczej:

1. Zryw Bielsko-Biała 14 pkt
2. Klippers 13 pkt
3. Brother Team 11 pkt
4. Rosomaki 10 pkt
5. Kultura i Sport Żywiec 10 pkt
6. PZM Cieszyn 10 pkt
7. Snipers 9 pkt
8. ZSME Żywiec 7 pkt

Dodatkowa tabela potrzebna do określenia miejsc 4-6 przedstawia się następująco:
1. Rosomaki 3 pkt, współczynnik 1,132
2. Kultura i Sport Żywiec 3 pkt, współczynnik 1,026
3. PZM Cieszyn 3 pkt, współczynnik 0,873

W parach półfinałowych zagrają:

Zryw Bielsko-Biała - Rosomaki
Klippers - Brother Team

Wyniki klasyfikacji indywidualnych:

Najlepszy strzelec – Mariusz Grążawski (Klippers) – 30,2 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Maciej Miśkiewicz (Klippers) – 2,7 trafienia/mecz
Zbiórki – Jarosław Urych (KiS Żywiec) - 18,0 zb/mecz
Asysty – Bogdan Wąsowicz (Rosomaki) – 6,5 as/mecz
Bloki – Jarosław Urych (KiS Żywiec) – 3,8 bl/mecz
Przechwyty – Mateusz Sikora (Brother Team) – 3,7 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Piotr Karnia (Klippers) – 68,4% (54 celne)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Marcin Póda (KiS Żywiec) – 40,0% (6 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Roman Miszczyk (Zryw Bielsko-Biała) – 84,6% (11 celnych)
Straty – Jarosław Urych (KiS Żywiec) – 4,8 str/mecz






Koniec sezonu zasadniczego w I lidze.
14-12-2008
W parach półfinałowych zagrają Shakers - Chrom oraz Tantum Verde - Elefanty Infonet Projekt. Do drugiej ligi zdegradowana została drużyna Kamikadze (trzykrotny mistrz BLK). W barażach o utrzymanie w 1 lidze zagra Cropp Team.






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 6/XXIII/2008
22-11-2008
I.
Na prośbę zespołu Shakers Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w Bielskiej Lidze Koszykówki Robertowi KOZACZKA. Zawodnik ten występuje w III lidze śląskiej w drużynie AZS Gliwice.
Zgoda ta została udzielona do dnia 31 stycznia 2009.

II.
W związku z przekroczeniem terminów płatności wyznaczonych w Komunikacie Bielskiej Ligi Koszykówki nr 1/XXIII/2008 zawodnicy zespołów PZM Cieszyn i Brother Team zostają zawieszeni w prawach zawodnika BLK do czasu uregulowania zaległości.
Zarząd BLK wyznacza dzień 30 listopada br. terminem podjęcia decyzji w sprawie wykluczenia z rozgrywek 23 edycji ww. zespołów.

III.
23 i 30 listopada br. kapitanom drużyn występujących w 23 edycji BLK zostaną rozdane ankiety, mające na celu dokonanie odpowiednich zapisów w Regulaminie BLK, określających występowanie w Lidze zawodników zgłoszonych do rozgrywek organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki.


Krzysztof Wiewióra
szef BLK






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 5/XXIII/2008
01-11-2008
Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w Bielskiej Lidze Koszykówki następującym zawodnikom:
Tomasz CHORAB, Andrzej BRAŃKA, Mirosław KOCIOŁEK, Marcin PÓDA. Zawodnicy Ci występują w III lidze śląskiej w drużynie Kultura i Sport Żywiec.
Zgoda ta została udzielona do dnia 31 grudnia 2008. Po tym terminie zawodnicy Ci muszą ponownie wystąpić z taką prośbą, dołączając do pisma kserokopie protokołów z meczów o awans do II ligi w których uczestniczy KiS Żywiec.


Krzysztof Wiewióra
szef BLK






Aktualne Przepisy gry w koszykówkę.
22-10-2008
Można tutaj pobrać aktualne Przepisy gry w koszykówkę. Stan na dzień 1 październik 2008 r. Zachęcamy do lektury :)






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 4/XXIII/2008
21-10-2008
I.
W związku ze złożonymi pisemnymi wyjaśnieniami zawodników zgłoszonych przez zespół No Flow, z dniem 22.10.2008 zostają przywrócone prawa zawodnika BLK: Dariuszowi SKLARCZYKOWI.
Prawa zawodnika BLK zostaną też przywrócone Piotrowi MĘCNAROWSKIEMU z dniem uiszczenia części wpisowego drużyny No Flow w wysokości 100,- zł.

II.
W dniu 24 września br. Zarząd BLK wzraził zgodę na grę w Bielskiej Lidze Koszykówki następującym zawodnikom:
Tomasz CHORAB, Andrzej BRAŃKA, Mirosław KOCIOŁEK, Marcin PÓDA. Zawodnicy Ci występują w III lidze śląskiej w drużynie Kultura i Sport Żywiec.
Zgoda ta została udzielona do dnia 30 października 2008. Po tym terminie zawodnicy Ci muszą ponownie wystąpić z taką prośbą, dołączając do pisma kserokopie protokołów z meczów o awans do II ligi w których uczestniczy KiS Żywiec.

III.
W dniu 21 października Zarząd BLK wzraził zgodę na grę w Bielskiej Lidze Koszykówki następującym zawodnikom:
Wojciech FRANKIEWICZ, Mateusz SIKORA. Zawodnicy Ci występują w III lidze śląskiej w drużynie MOSiR Cieszyn.
Zgoda ta została udzielona do dnia 30 listopada 2008. Po tym terminie zawodnicy Ci muszą ponownie wystąpić z taką prośbą, dołączając do pisma kserokopie protokołów z meczów o awans do II ligi w których uczestniczy MOSiR Cieszyn.






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 3/XXIII/2008
08-10-2008
I.
Bardzo dużym zmianom uległ terminarz rozgrywek 1 i 2 ligi. Dotyczy spotkań w dniach 26 października (grają wszystkie drużyny 1 i 2 ligi), 16 listopada (data skasowana z terminarza BLK) i 7 grudnia (grają 4 drużyny 1 ligi).
Mecze 26 października nie podlegają zamianie lub przełożeniu!
Szczegóły w terminarzu.

II.
Członkowie drużyny, No Flow, która wycofała się z rozgrywek 2 ligi zostają zawieszeni w prawach zawodnika BLK do dnia 30 czerwca 2009 r. Są następujący zawodnicy: BŁASIAK Paweł, JANOTA Wojciech, JOCHEMCZAK Mateusz, JUDYŃSKI Łukasz, MAJEWSKI Mateusz, MĘCNAROWSKI Piotr, SKLARCZYK Dariusz, STRZAŁKA Krzysztof, SZCZYPKA Tadeusz.
Zarząd BLK zdaje sobie sprawę, że niektórzy z ww. zawodników mogli zostać wpisani do Formularza zgłoszeniowego bez ich wiedzy lub zgody i w związku z tym, na pisemne wnioski zainteresowanych, każdy przypadek zostanie rozpatrzony oddzielnie. Ponieważ do dnia dzisiejszego żadne wyjaśnienie do Zarządu nie wpłynęło, kara została nałożona na cały zespół.

Krzysztof Wiewióra
szef BLK






2 liga ponownie w komplecie
30-09-2008
Do 2 ligi BLK w miejsce No Flow zgłosił się nowy zespół: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych Żywiec. Drużyna ta będzie prowadzona przez byłego zawodnika BLK Michała Zaparta.
Terminarz rozgrywek nie ulega zmianie.
Obejrzyj film
1 Pawlica Maciej 60,0%
2 Koźlik Michał 60,0%
3 Kołodziejski Andrzej 50,0%
4 Kajor Marcin 50,0%
5 Klimek Rafał 50,0%
6 Heczko Jan 50,0%
1 Adamus Mateusz 9,0
2 Kułaga Kacper 6,4
3 Miśkiewicz Paweł 5,3
4 Wojas Krystian 5,1
5 Copik Oliver 5,0
6 Michalak Krzysztof 4,5