Aktualności


Najlepsza "5ka" półfinałów II w 2 Lidze BLK!
21-01-2014
Damian Kuczmierczyk (Ułaaa)
12 pkt (2x3), 13 zb, 3 prz - eval 22

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
6 pkt, 15 zb, 3 as, 3 prz - eval 18

Michał Bryś (ELO Czikas)
21 pkt (3x3), 7 zb, 4 as, 2 bl - eval 21

Kamil Malarz (Double B Nation)
11 pkt, 11 zb, 4 bl - eval 20

Marcin Durkalec (ELO Czikas)
19 pkt (1x3), 6 zb, 4 as, 4 prz - eval 17

MVP półfinałów II został Michał Bryś!

Facebook Twitter


Czarno Na Białym - 17 I
17-01-2014
Facebook Twitter

2014-01-19 11:40 Angry Sheeps - Grim Reapers
2014-01-19 13:20 Galacticos - SamoObrona
2014-01-19 15:00 ELO Czikas - Double B Nation
2014-01-19 16:40 Ułaaa - T.R.S Siła Ustroń

Angry Sheeps - Grim Reapers
Mecz o 3. miejsce w trzeciej lidze! Dla Reapersów brąz to byłby wielki sukces, natomiast dla Sheeps to i tak jest tylko mecz pocieszenia, gdyż celem był finał i awans o klasę wyżej... Zdecydowanym faworytem są Owce, chyba że... na meczu pojawiłby się Michał Paszek, który swoją agresywną grą pod koszami mógłby wyrównać szanse. Na to jednak za bardzo liczyć nie można, bo Paszek zagrał w tym sezonie póki co tylko raz.

Galacticos - SamoObrona
Mecz o brąz w 1 lidze i kolejne starcie, w którym jedni za medal dadzą się pokroić (SamoObrona), a drudzy myślami są jeszcze przy finale, który uciekł im sprzed nosa (Galacticos). Trudno jednoznacznie wskazać faworyta tego starcia. SamoObrona na pewno stanie na głowie, żeby wygrać ten mecz, ale Galacticos w formie z pierwszego półfinału i końcówki sezonu zasadniczego może być nie do zatrzymania. To może być naprawdę niezły mecz :).

Elo Czikas - Double B Nation

Zdecydowanie najciekawszy mecz weekendu - rewanżowy półfinał w 2 lidze :). Pierwszy mecz zakończył się trzypunktowym zwycięstwem DBN, w rewanżu posypią się iskry. Nikt nie odpuści, bo jednym i drugim marzy się nie tylko medal, ale przede wszystkim finał i możliwość awansu do elity! Nie odważę się wskazać faworyta, jednak dobrze grający Malarz może przesądzić sprawę. Z drugiej jednak strony jeśli tak samo jak ostatnio zagra Wieczorek, a Bryś wreszcie odpali (ewidentnie nie wychodzą mu mecze z DBN), to Elo nie stoi na straconej pozycji. Będzie się działo!

Ułaaa - T.R.S Siła Ustroń
Ostatni mecz tego dnia to drugi półfinał w drugiej lidze, który przynajmniej w teorii nie powinien dostarczyć nam aż tylu emocji ile poprzednie starcia. Siła ma bowiem aż 23 pkt "zapasu" i mało kto wierzy w to, że może taką zaliczkę roztrwonić. Wielkim sukcesem Ułaaa jest już sam awans do czwórki po fatalnym początku sezonu, a finał to już zupełnie inna bajka. Tak czy inaczej nawiązanie walki i nieznaczne wygranie drugiego meczu na pewno jest w zasięgu podopiecznych Kuby Grygierca. Liczymy zatem chociaż na walkę :).

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
MC&Zulek&Marcin(ek)


Spalding - partner techniczny BLK
15-01-2014
Partnerem technicznym rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki jest firma Spalding - znany na całym świecie producent sprzętu sportowego!

W związku z podpisaną umową otrzymamy sprzęt sportowy przeznaczony na nagrody na zakończenie 33. edycji BLK - piłkę oraz torbę sportową, w dodatku niezmiennie aktualna jest zniżka 30% na wyroby tej firmy!
Jednocześnie informujemy, że udostępnimy przedstawicielowi Spalding w Polsce naszą bazę adresową (e-mail) do kapitanów wszystkich zespołów w lidze, w celu przedstawienia oferty i informowania o akcjach promocyjnych przygotowanych przez naszego partnera technicznego.

Więcej informacji o firmie na www.spalding.pl.


Czarno Na Białym - 16 I
17-01-2014
Facebook Twitter

Grim Reapers - Orły Mirosława K. 59:96
W tym meczu sensacji oczywiście nie było, Orły w pełnym składzie, więc w dużym uproszczeniu tylko walkower mógł dać Reapersom awans do finału... Na boisku olbrzymią przewagę miały Orły, co udowodniły po raz kolejny w tym sezonie. Niezły występ Mateusza Honkisza (15 pkt, 15 zb) oraz Mariusza Sromka (15 pkt, 10 zb) może tylko nieznacznie poprawić humory pokonanym. Orły zmiażdżyły kolejnego rywala i w finale spotkają się z jedynym zespołem, który w 3 lidze sprawił im pewną trudność - czyli z Pretorianami. Kronikarskim obowiązkiem wspomnimy tylko, że najlepszy na boisku w drugim półfinale był Ignacy Grzanka (36 pkt, eval 39 i tytuł MVP półfinałów II w 3 lidze).

Angry Sheeps - Pretorianie 71:75
Drugi półfinałowy pojedynek w 3 lidze dostarczył nam mnóstwa emocji i to nie tylko sportowych ;). Owce świadome tego, że muszą gonić wynik od początku rzuciły się na rywali. Niestety energii wystarczyło im na pierwszą kwartę, po której na tablicy wyników widniał remis. W drugiej kwarcie było już w zasadzie po meczu. Pretorianie wskoczyli na właściwe tory po raz kolejny nakręcając grę szybkimi atakami, w których brylowali Mizera (23 pkt) i Masłowski (16 pkt i 13 zb). W Owcach natomiast szerzyła się niedokładność w ataku, a ponadto Ilkiewicz uznał, że zostanie Kobe Bryantem i rzucał wściekle z każdej pozycji pudłując raz za razem, co doprowadzało Kwiatka do "szewskiej pasji" :). Do przerwy +15 dla Pretorian, a ponadto Owce tracą swojego trenera, który zniesmaczony faktem że nikt nie słucha jego wskazówek zasiadł na trybunach. Po przerwie Owce zaczynają grać nieco lepiej, ale udaje się odrobić zaledwie 6 punktów... Ilkiewicz zaczyna wreszcie trafiać, a ponadto lepiej grają wreszcie Paluch i Copija (po 12 pkt). W ostatniej odsłonie Owce za wszelką cenę próbują dopiąć swego i przynajmniej minimalnie wygrać mecz, żeby zejść z boiska z podniesionymi głowami. Na 4 minuty przed końcem Sheeps nawet przez chwilę wracają do meczu i wychodzą na 2-punktowe prowadzenie, jednak kolejne straty sprawiają że nie udaje się wygrać żadnego z półfinałów. Pretorianie jak najbardziej zasłużenie w finale, Angry Sheeps powalczą o brąz z Reapersami. Na awans do 2 ligi jednak trzeba będzie jeszcze poczekać przynajmniej pół roku...

T.R.S Siła Ustroń - Ułaaa 76:53
Pierwszy półfinał drugiej ligi pokazał wyraźnie, który zespół wygrał sezon zasadniczy, a który do czwórki wszedł nieco cichaczem :). Siła nie pozostawiła Ułanom złudzeń, od początku pierwszej kwarty narzucając wysokie tempo i już po pierwszych 10 minutach prowadziła trzynastoma punktami. W ataku szalał Dawid Czarniak (23 pkt, 5x3) i to właśnie jego trójki były największym problemem Ułaaa. Na zbiórce bowiem było po równo, na linii rzutów wolnych również, ilość trafionych rzutów za 2 punkty niemal identyczna... A więc skąd aż taka przewaga zespołu z Ustronia? No właśnie przez trójki! Aż 12 celnych rzutów Siły przy tylko 5 Ułaaa i w efekcie strata ponad 20 punktów już w pierwszym meczu, które raczej przesądzają kwestię awansu do finału w 2 lidze. W Ułaaa niezły występ zanotował Grygierzec (21 pkt), ale skuteczność miał dużo słabszą niż jego vis a vis Czarniak, a ponadto nie otrzymał od kolegów punktowego wsparcia.

Double B Nation - Elo Czikas 54:51
Drugi półfinał w drugiej lidze przebiegał według sprawdzonego scenariusza. Elo Czikas jak zawsze od samego początku rzucili się na rywali, a DBN po raz kolejny zupełnie przespało początek meczu. Efekt: +12 dla Elo już po pierwszej kwarcie. Druga kwarta na remis, a więc trzeba gonić wynik od początku trzeciej odsłony meczu. Na zbiórce oczywiście Elo Czikas nie ma za wiele do powiedzenia, gdyż pod koszem dominuje najlepszy na boisku Kamil Malarz (14 pkt, 16 zb i tytuł MVP półfinałów I w 2 lidze), ponadto w trzeciej kwarcie zaczyna im już powoli brakować sił. Swoje jak zawsze rzucają Gawlas (16 pkt) i Grygierczyk (13 pkt), chociaż skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Tak czy inaczej DBN zaczyna pościg, a w Czikasach wysoko punktuje tylko świetny tego wieczoru... Wieczorek :). Przed czwartą kwarta już tylko 4 punkty przewagi Elo i szykuje się dramatyczna końcówka. Ostatnia odsłona to walka kosz za kosz z lekkim wskazaniem na DBN. Dwa fenomenalne bloki zalicza Malarz, a ostatnie sekundy meczu wskazują na to, że Double B Nation wygra jednym punktem. Wtedy jednak nerwy puszczają Górce, który równo z syreną końcową zupełnie niepotrzebnie fauluje Grygierczyka, ten zaś nie myli się na linii rzutów wolnych i w efekcie DBN pokonuje Elo Czikas 54:51. Wynik ten jednak nie daje najmniejszego nawet komfortu przed rewanżem, który zapowiada się naprawdę pasjonująco.

SamoObrona - Klippers 71:67
Co nie udało się Angry Sheeps, udało się Farmerom ;). SamoObrona oczywiście nie awansowała do finału, ale przynajmniej godnie pożegnała się z półfinałami nieznacznie pokonując Klippersów. Zdecydowała druga odsłona, wygrana przez SamoObronę 26:14, po której Klippersi skupili się głównie na kontrolowaniu wyniku meczu, bez niepotrzebnych nerwów w końcówce. Najlepsi w SamoObronie byli Olo i Gadżet (odpowiednio 23 i 12 pkt), a w Klippersach wyróżnili się Michał Grygier i Sławek Kruczek (17 i 18 pkt). Klippers zatem w finale, a SamoObrona powalczy o historyczny medal w meczu o trzecie miejsce z Galacticos.

Galacticos - Elefanty 59:85
Wielki rewanż w półfinale 1 ligi nie rozczarował! Na trybunach komplet widzów, obie drużyny bardzo zmotywowane i szykowało się wielkie starcie. Elefanty jak pamiętamy bez zawieszonego za dachy Stańka, Galacticos natomiast zagrało fair i... nie zabrało ze sobą Skroka, a więc bohatera pierwszego starcia :). Na parkiecie od początku bardzo dużo się działo. Obie drużyny po każdym zdobytym koszu głośno się motywowały, ponadto jedni i drudzy starali się bardzo agresywnie bronić. Już od początku było widać, że Elefanty tym razem szczególnie zwrócą uwagę na trójki rywali. 6 trafień na 29 prób w ekipie Galacticos to naprawdę dobry wynik... Elefantów, którzy od początku meczu podeszli z obroną dużo wyżej niż zwykle. Przez 3 kwarty wynik oscylował wokół 8-10 punktów przewagi Słoni, a więc szykowała się niesamowita czwarta część meczu. W ostatniej odsłonie Słonie rozwiały jednak wszelkie wątpliwości co do tego, komu należy się finał. W ostatnich minutach dosłownie wszystko siedziało Szybowiczowi, który w całym meczu zdobył aż 45 punktów, ale o ile w pierwszych trzech kwartach skuteczność miał mocno przeciętną, tak w ostatniej odsłonie zdecydowanie zapracował sobie na eval 33 i tytuł MVP półfinałów II w 1 lidze. W Galacticos dobrze zagrał Remigiusz Bury (18 pkt, 8 zb), ale przy tak broniących Elefantach niewiele sam mógł zrobić. Słonie zatem z finale, w którym spotkają się z jednym z odwiecznych rywali - Klippersami. Galacticos natomiast spotkają się z SamoObroną w meczu o trzecie miejsce w BLK.

Monolith - Rosomaki 77:68
Podobnie jak w poprzednich edycjach, Monolith wygrywa tylko jeden mecz w sezonie zasadniczym - ostatni, a i tak może utrzymać się w lidze dzięki awansowi do meczu barażowego z wicemistrzem 2 ligi. Pisaliśmy w zapowiedziach tego meczu, że duet Bachta - Klapa może rozmontować każdą obronę w lidze i... mieliśmy 100% racji :). 32 pkt Bachty i 28 pkt Klapy (razem 60 z 77 całej drużyny) sprawiły, że Monolith nie spadnie bezpośrednio do 2 ligi. Ta dwójka była zupełnie nie do zatrzymania dla Rosomaków. W Różowych świetne zawody rozgrywał Alberto (29 pkt), a pomagać się mu starali Blachura i Adamus (odpowiednio 13 i 14 pkt), ale to właśnie brak drugiego zawodnika który obok Alberto wysoko zapunktuje, oraz momentami bardzo słaba obrona sprawiły, że to Rosomaki żegnają się z 1 ligą. Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że Rosomaki w drugiej lidze zagrają w niemal niezmienionym składzie i spróbują szybko wrócić do elity :). Monolith natomiast na razie świętuje, ale poza tym już czeka na swojego barażowego rywala, gdyż od tej edycji baraże odbywają się bezpośrednio po zakończeniu sezonu, a nie tuż przed następną edycją.

NA PLUS:
Elefanty - wielki mecz i wydarty awans do finału.

NA MINUS:
Galacticos i Rosomaki - pierwsi za roztrwonioną zaliczkę punktową z pierwszego półfinału, a drudzy za spadek do 2 ligi w sezonie w którym nota bene grali najładniej od kilku edycji.

LICZBA KOLEJKI:
45 punktów - One Man Show Szybowicza i świetny występ w półfinale, który przyćmił nawet fenomenalny mecz Skroka w pierwszym meczu.

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym:
MC&Zulek&Marcin(ek)


Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
16-01-2014
Najlepszy strzelec
Remigiusz Bury (Galacticos) – 29,0 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Remigiusz Bury (Galacticos) – 3,8 trafienia/mecz

Zbiórki
Jakub Chrapek (Basket Żywiec) – 15,3 zb/mecz

Asysty
Remigiusz Bury (Galacticos) – 6,0 as/mecz

Bloki
Artur Pławecki (Rosomaki) – 2,6 bl/mecz

Przechwyty
Remigiusz Bury (Galacticos) i Michał Grygier (Klippers) – 3,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Paweł Sablik (Klippers) – 63,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Robert Goryl (Zryw Bielsko-Biała) – 40,5%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Paweł Sablik (Klippers) – 87,0%

Facebook Twitter


Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
16-01-2014
Najlepszy strzelec
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 22,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 3,0 trafienia/mecz

Zbiórki
Szymon Olma (Not Found) – 15,0 zb/mecz

Asysty
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 6,4 as/mecz

Bloki
Szymon Olma (Not Found) – 2,3 bl/mecz

Przechwyty
Marcin Durkalec (Elo Czikas) i Krzysztof Podstawny (OPTYK Ewa Jasiczek) – 4,6 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 57,3%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 40,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Jarosław Grygierczyk (Double B Nation) – 86,7%

Facebook Twitter


Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
15-01-2014
Najlepszy strzelec
Przemysław Wójtowicz (Resa-Basket Cz-Dz) – 23,6 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Przemysław Wójtowicz (Resa-Basket Cz-Dz) – 1,9 trafienia/mecz

Zbiórki
Łukasz Bartlewski (Wrona Wings) – 19,2 zb/mecz

Asysty
Tomasz Dzida (Wrona Wings) – 5,3 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (Osiemnastka) – 5,8 bl/mecz

Przechwyty
Tomasz Dzida (Wrona Wings) – 6,4 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Wojciech Błaszczyk (Grim Reapers) – 72,2%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Michał Banaszek (Resa-Basket Cz-Dz) – 39,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Przemysław Wójtowicz (Resa-Basket Cz-Dz) – 75,7%


Klasyfikacja Fair Play dla Orłów Mirosława K.
15-01-2014
W prowadzonej przez nas klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna Orły Mirosława K.!
A tuż za plecami laureatów uplasowały się następujące zespoły: Zryw Bielsko-Biała, Wrona Wings, Pretorianie i 12 Małp.

W przyszłą sobotę zwycięzca Klasyfikacji Fair Play, podobnie jak w przeszłości, otrzyma od organizatorów pamiątkowy puchar oraz specjalny czek obniżający wysokość kwoty wpisowego do 34. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Facebook Twitter


Najlepsza "5ka" półfinałów II w 1 Lidze BLK!
13-01-2014
Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
45 pkt (5x3), 5 zb, 5 as, 2 prz, 2 bl - eval 33

Piotr Męcnarowski (Elefanty)
10 pkt, 16 zb, 2 prz, 2 bl - eval 25

Paweł Garus (SamoObrona)
12 pkt (3x3), 3 zb, 5 as, 2 prz - eval 17

Paweł Olejnik (SanmoObrona)
23 pkt (3x3), 5 zb, 3 as - eval 15

Michał Grygier (Klippers)
17 pkt (2x3), 5 zb, 4 as, 2 prz - eval 20

MVP półfinałów II został Grzegorz Szybowicz!

Facebook Twitter


Najlepsza "5ka" półfinałów I w 2 Lidze BLK!
13-01-2014
Mateusz Wieczorek (Elo Czikas)
19 pkt (2x3), 5 as, 2 prz - eval 15

Kamil Malarz (Double B Nation)
14 pkt, 16 zb, 3 bl - eval 28

Arkadiusz Siedlaczek (T.R.S Siła Ustroń)
7 pkt (1x3), 3 zb, 8 as - eval 11

Artur Naglik (Ułaaa)
14 pkt (1x3), 6 zb - eval 14

Dawid Czarniak (T.R.S Siła Ustroń)
23 pkt (5x3), 5 zb, 2 as, 3 prz - eval 21

MVP półfinałów I został Kamil Malarz!

Facebook Twitter
Obejrzyj film
1 Wojdyła Maciej 7,9
2 Olma Mikołaj 6,8
3 Wojas Kamil 5,5
4 Lipka Szymon 5,5
5 Mączka Łukasz 4,7
6 Czajkowski Tomasz 4,4
1 Czajkowski Tomasz 20,9
2 Piórkowski Łukasz 11,0
3 Ryszka Wojciech 11,0
4 Mohamed Hamdi Ben 9,5
5 Marcol Piotr 9,4
6 Przybyła Zbigniew 8,9