Aktualności






MVP 30. edycji BLK w obu ligach!
21-06-2012
Na początku sezonu ogłosiliśmy, że w tej edycji wybierzemy najbardziej wartościowych zawodników sezonu w w obu ligach Bielskiej Koszykówki i... To właśnie Robert Kozaczka z Shakers, oraz Grzegorz Harężlak z Astar Team uzyskali najwyższy średni współczynnik eval i to oni otrzymają w najbliższą niedzielę statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez pomysłodawców tego wyróżnienia - Mariusza Słodownika oraz Wojciecha Janika (www.hiphopshop.bba.pl) - gratulujemy wysokiej formy prezentowanej przez całą 30. edycję BLK!

Jednocześnie chcielibyśmy poinformować, że postanowiliśmy wyróżnić Wojciecha Ryszkę z zespołu ZSME Żywiec tytułem objawienia tego sezonu!

Do zobaczenia na hali w finałowy weekend 30. edycji BLK!






Klasyfikacja Fair Play
18-06-2012
Już w najbliższy weekend decydujące rozstrzygnięcia 30. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki i tradycyjnie to chwila, w której poznaliśmy zwycięzcę prowadzonej przez nas Klasyfikacji Fair Play. W tym sezonie najlepsza okazała się drużyna BIL Team, a w czołówce zestawienia znalazły się również zespoły 12 Małp, Pretorianie oraz ZSME Żywiec!

W najbliższą niedzielę zwycięzca Klasyfikacji Fair Play, podobnie jak w przeszłości, otrzyma od organizatorów pamiątkowy puchar oraz specjalny czek, który wyraźnie obniży wysokość kwoty wpisowego do następnej edycji BLK!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" półfinałów II w 1 Lidze BLK!
17-06-2012
Robert Kozaczka (Shakers)
20 pkt, 16 zb, 8 bl, 3 as, 5 prz - eval 29

Grzegorz Błotko (Shakers)
12 pkt, 6 zb - eval 17

Filip Łątka (Elefanty)
14 pkt, 3 as - eval 15

Piotr Karnia (Klippers)
24 pkt (2x3), 3 zb - eval 18

Tomasz Staniek (Elefanty)
8 pkt, 13 zb, 5 as - eval 19

MVP półfinałów II został Robert Kozaczka!






Najlepsza "5ka" półfinałów II w 2 Lidze BLK!
17-06-2012
Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
13 pkt (1x3), 16 zb, 5 prz, 3 as, 3 bl - eval 27

Rafał Blachura (Rosomaki)
15 pkt (1x3), 6 zb, 6 prz - eval 22

Artur Pławecki (Rosomaki)
20 pkt, 5 zb - eval 20

Dawid Czarniak (T.R.S Siła Ustroń)
25 pkt (3x3), 7 zb, 5 prz, 3 as - eval 16

Kamil Malarz (CSW Kozy)
14 pkt, 8 zb, 3 bl - eval 23

MVP półfinałów II został Marcin Zientek!






Najlepsza "5ka" półfinałów I w 1 Lidze BLK!
10-06-2012
Grzegorz Szybowicz (Shakers)
30 pkt (4x3), 9 zb, 9 as, 3 prz - eval 40

Grzegorz Błotko (Shakers)
23 pkt (3x3), 6 zb, 3 as - eval 25

Leszek Siwy (Elefanty)
13 pkt (1x3), 13 zb - eval 19

Mariusz Markowicz (Zmarnowane Talenty)
28 pkt, 10 zb, 3 as - eval 30

Dariusz Reinhard (Elefanty)
8 pkt, 6 zb, 4 as, 7 prz - eval 15

MVP półfinałów I został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" półfinałów I w 2 Lidze BLK!
10-06-2012
Paweł Zatorski (Rosomaki)
17 pkt, 19 zb, 4 as, 4 prz, 2 bl - eval 35

Artur Pławecki (Rosomaki)
14 pkt, 7 zb - eval 19

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
16 pkt, 18 zb - eval 29

Piotr Czempiel (T.R.S Siła Ustroń)
8 pkt, 8 zb, 3 prz - eval 15

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
16 pkt, 21 zb, 6 bl - eval 32

MVP półfinałów I został Paweł Zatorski!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 Lidze
09-06-2012
Oczywiście w 1 Lidze również przyszedł czas na wyróżnienia dla zawodników w poszczególnych kategoriach statystycznych:

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Shakers) – 23,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Remigiusz Bury (Galacticos) – 2,8 trafienia/mecz

Zbiórki
Piotr Męcnarowski (No Flow) – 16,6 zb/mecz

Asysty
Grzegorz Szybowicz (Shakers) – 8,3 as/mecz

Bloki
Robert Kozaczka (Shakers) – 4,0 bl/mecz

Przechwyty
Sławomir Kruczek (Shakers) – 4,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Filip Łątka (Elefanty) – 69,7% (23 trafione)

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Jakub Staszkiewicz (Galacticos) – 47,1% (8 trafionych)

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Piotr Karnia (Klippers) – 87,9% (29 trafionych)

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 Lidze
09-06-2012
Już w niedzielę pierwsze mecze półfinałowe, a więc tradycyjnie w tym momencie poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji indywidualnych w 2 Lidze:

Najlepszy strzelec
Dawid Czarniak (TRS Siła Ustroń) – 26,5 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dawid Rogacz (ZSME Żywiec) – 3,0 trafienia/mecz

Zbiórki
Grzegorz Harężlak (Astar Team) –19,8 zb/mecz

Asysty
Dariusz Wylon (WSEH) – 6,5 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (ZSME Żywiec) – 4,0 bl/mecz

Przechwyty
Marcin Durkalec (ZSTiL Cz-Dz) – 3,6 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Rafał Blachura (Rosomaki) – 61,4% (27 trafionych)

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Aleksander Śpiewak (Rosomaki) – 40,0% (10 trafionych)

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Radosław Siwek (CSW Kozy) – 100,0% (13 trafionych)

Gratulujemy!






"Koszykówka na Błoniach" - relacja z turnieju
04-06-2012
W pierwszy weekend czerwca odbyła się w Bielsku-Białej już kolejna edycja turnieju streetballa „Koszykówka na Błoniach”. W imprezie wystartowały w tym roku 52 drużyny we wszystkich siedmiu zaplanowanych przez organizatorów kategoriach, co przełożyło się na około 100 meczów, ponad 200 osób aktywnie uczestniczących w rywalizacji oraz konkursach, niezliczonych kibiców, osoby towarzyszące, oraz zwykłych spacerowiczów, którzy przyglądali się turniejowi przy okazji wizyty na rekreacyjnych terenach miasta.
W tym roku na pewno przełamana została pewna tradycja – tylko najbardziej spostrzegawcze osoby wyłapały kilka kropel deszczu, które spadły z nieba w czasie turnieju, bo pogoda do uprawiania koszykówki była w tym czasie po prostu świetna. Klimat rywalizacji na asfaltowych boiskach został profesjonalnie podkręcony przez muzykę zapewnioną przez chłopaków z grupy 3/4 UDGS, spikera biegającego z mikrofonem po wszystkich boiskach, oraz wszystkich którzy potrafią czerpać radość z aktywnego spędzania wolnego czasu.

W niedzielę poznaliśmy zwycięzców we wszystkich zaplanowanych przez organizatorów kategoriach:

Kategoria A - Chłopcy 1996 – 98
1. Trzej pancerni i murzyn (Sergiusz Świerczek, Christian Smółka-Harvey, Filip Bąk i Wojciech Olma)
2. Trzech kumpli z Komo
3. Penetratorzy

Kategoria B - Dziewczęta 1996 – 98
1. Drżące ananasy (Kamila Waliczek, Marcelina Strządała i Beata Szarzec)
2. MKS Czechowice-Dziedzice
3. Skittles

Kategoria C - Chłopcy 1994 – 95
1. Nietykalni (Aleksander Śpiewak, Rafał Pilch, Bartłomiej Korzeniowski i Piotr Czajkowski)
2. Na cacy tacy cykuta z cytatą z cacyta
3. Andrzejs

Kategoria D – Dziewczęta 1994 – 95
1. Dream Team (Stefania Seniow, Katarzyna Tomaszczyk, Dorota Czarniecka i Karolina Zuber)
2. Wg mnie najlepsza drużyna
3. Ja tu tylko sprzątam

Kategoria E – OPEN Mężczyźni
1. So Fresh (Piotr Karnia, Wojciech Żak, Kamil Kuczmarz i Gracjan Białoń)
2. Siostry Miłosierdzia (Maciej Miśkiewicz, Paweł Miśkiewicz, Tomasz Kręcichwost i Grzegorz Błotko)
3. Kukuruku (Artur Pławecki, Andrzej Górnik i Piotr Górnik)

Oczywiście już tradycyjnie rywalizacja w tej kategorii była na turnieju najbardziej zacięta, bo na boiskach często spotykali się zawodnicy rywalizujący ze sobą już od wielu lat... Z organizacyjnego punktu widzenia jesteśmy zobowiązani do wyjaśnienia rozstrzygnięcia w grupie D, w której po raz pierwszy w historii o awansie do ćwierćfinału zadecydowała „mała tabela” w której uwzględniane są tylko wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami:

2 Krzyśków i Yao Ming – 24:23 – wsp. 1,04
So Fresh – 28:27 – wsp. 1,03
Whatever – 21:23 – wsp. 0,91

Kategoria F – OPEN Kobiety
1. Fifulki (Natalia Kutyba, Justyna Brańka, Beata Goły i Kamila Waliczek)
2. AWF
3. Viksy

Kategoria G – OLD STARS 1982 i starsi
1. Kukuruku 2 (Artur Pławecki, Andrzej Górnik i Piotr Górnik)
2. Śnieżynki
3. OPTYK

W czasie imprezy zostały również rozegrane tradycyjne konkursy – wsadów do kosza (slam dunk) oraz rzutów za 3 punkty (trrrriplaaaa). W konkursie wsadów do kosza w tym roku bezkonkurencyjny okazał się Christian Smółka-Harvey (występujący jako zawodnik w kategorii A), który latając nad Błoniami pokonał pozostałych uczestników, w tym Macieja Goryla i Gracjana Białonia, którzy również znaleźli się na podium. W konkursie rzutów za 3 punkty, który poprzedzony był eliminacjami rozegranymi w sobotę, najlepszy okazał się Piotr Karnia, wyprzedzając w finale Aleksandra Śpiewaka i Dominika Szczukę. Po prostu musimy wspomnieć również o sensacyjnej uczestniczce finału trrrriplaaaa, 13-letniej Joannie Kocembie, która swoim entuzjazmem i zaangażowaniem podbiła serca wszystkich na Błoniach!
Kolejna edycja „Koszykówki na Błoniach” już za rok, ale oczywiście obserwując cały turniej staramy się wyciągać pewne wnioski i systematycznie wprowadzać nowe rozwiązania. W przyszłym roku rywalizacja w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN możliwe że będzie odbywać się tylko w jeden dzień (niedziela), uruchomiony zostanie system zapisów do turnieju drogą elektroniczną połączony z płatnościami online, oraz wprowadzimy zmiany w regulaminie prowadzące do podniesienia atrakcyjności meczów.

Dziękujemy za dwa dni świetnej zabawy wszystkim uczestnikom turnieju, kibicom, oraz wszystkim którzy chociaż przez chwilę uczestniczyli w tej imprezie! Oczywiście nie możemy również zapomnieć o wsparciu ze strony Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chcielibyśmy również podziękować naszym stałym partnerom, czyli sklepom sportmaster.pl oraz hiphopshop.bba.pl, a także kinie Helios, bo po prostu możemy liczyć na pomoc z ich strony w naszych działaniach związanych z popularyzacją koszykówki w Bielsku-Białej! W końcu wielkie słowa uznania za oprawę muzyczną całej imprezy dla 3/4 UDGS, dla Bartosza Kasowskiego który zorganizował wszystko w tym temacie – Dj PP, Dj Dred, Dj Mihalik, Dj Rene, Dj Ure – świetna robota! A na końcu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą, pomysłami lub poświęconym wolnym czasem włączyli się w organizację turnieju.

Do zobaczenia już za rok na Błoniach!






"Koszykówka na Błoniach" - relacja z soboty
02-06-2012
W sobotę po załatwieniu spraw formalnych z drużynami rozpoczęliśmy rozgrywki w 7 kategoriach. Początek dnia był chłodny, ale pozytywne sportowe emocje rozpędziły chmury nad Błoniami i zakończyliśmy rywalizację już w pełnym słońcu!

Wszystkie zespoły już tradycyjnie turniej rozpoczęły od fazy grupowej, a najlepsze awansowały do rozgrywanych w niedzielę ćwierćfinałów (kategorie A, B, C i E) lub półfinałów (kategoria D) - już w tej chwili w dziale z plikami do pobrania (tutaj) znajduje się uzupełniony terminarz z meczami na 3 czerwca!

W sobotę zakończyliśmy rywalizację w kategoriach F - OPEN Kobiety oraz G - Old Stars.
Końcowe klasyfikacje prezentują się w następujący sposób:

F - OPEN Kobiety
1. Fifulki (Natalia Kutyba, Justyna Brańka, Beata Goły i Kamila Waliczek)
2. AWF
3. Viksy

G - Old Stars
1. Kukuruku 2 (Artur Pławecki, Andrzej Górnik i Piotr Górnik)
2. Śnieżynki
3. OPTYK

W dniu dzisiejszym rozegrane zostały eliminacje do konkursu rzutów za 3 punkty, a udział w niedzielnym finale zapewnili sobie Joanna Kocemba, Piotr Karnia, Dawid Rogacz, Aleksander Śpiewak oraz Dominik Szczuka.

Na pewno emocje sportowe były dzisiaj na Błoniach najważniejsze, jednak już dzisiaj chcielibyśmy podziękować chłopakom z grupy 3/4 UDGS za świetną oprawę muzyczną imprezy, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, zawodnikom i kibicom - do zobaczenia już jutro!
Obejrzyj film
1 Master Marcin 7,0
2 Łukasiak Szymon 7,0
3 Hajduk Adam 6,7
4 Wojdyła Maciej 6,6
5 Garus Paweł 6,4
6 Staszkiewicz Jakub 6,3
1 Master Marcin 6,0
2 Kruczek Sławomir 5,0
3 Rutkowski Łukasz 4,0
4 Piasecki Sergiusz 3,0
5 Pietrysko Kamil 3,0
6 Łukasiak Szymon 3,0