Aktualności






Najlepsza "5ka" 1/4 Pucharu Ligi!
02-04-2011
Mirosław Subocz (Snipers)
16 pkt, 9 zb, 2 as, 2 prz - eval 18

Marcin Samulak (Elefanty Infonet Projekt)
18 pkt (3x3), 7 zb, 5 as - eval 25

Robert Kozaczka (Shakers)
20 pkt, 2 zb, 3 prz - eval 20

Robert Goryl (Klippers)
19 pkt (3x3), 11 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl - eval 26

Piotr Karnia (Klippers)
20 pkt, 3 zb, 2 as, 2 prz - eval 19

MVP 1/4 Pucharu Ligi został Robert Goryl!

Gratulacje!






Zmiany w terminarzu na najbliższy weekend!
30-03-2011
I.
Uwaga! Nastąpiły zmiany w terminarzu rozgrywek! Wszystkie szczegóły przedstawione są poniżej, a także w odpowiednim dziale na stronie ligi. Przypominamy że mecze Pucharu Ligi (PL) podlegają pod XXVII edycję.

2 IV 2011 (sobota)
10:00 Elefanty Infonet Projekt - Snipers (PL)
11:10 Zryw Bielsko-Biała - Shakers (PL)
12:20 AZS Cieszyn - Hawke's Bay Hawks (PL)
13:30 Galacticos - Klippers (PL)
14:40 Lejkers - Galacticos (1 BLK)

3 IV 2011 (niedziela)
17:00 Elefanty Infonet Projekt - SamoObrona (1 BLK)
18:40 Klippers - Sportmaster.pl (1 BLK)
20:20 Shakers - Zryw Bielsko-Biała (1 BLK)

II.
W związku z tym, że wiele drużyn korzysta w różnych dniach tygodnia z hali przy ul. Bratków 16, informujemy że od 1 kwietnia BBOSiR podnosi cenę za korzystanie ze swojego obiektu z 70zł/h do 75zł/h.

Za ewentualne niedogodności związane z terminarzem przepraszamy, do zobaczenia!






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 1 Lidze BLK!
27-03-2011
Jakub Chrapek (Galacticos)
13 pkt, 19 zb, 3 as, 2 prz, 3 bl - eval 30

Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli Basketball Team)
25 pkt, 12 zb, 2 prz - eval 27

Robert Kozaczka (Shakers)
30 pkt, 10 zb, 4 as, 2 prz, 4 bl - eval 38

Marcin Suchy (Shakers)
16 pkt, 7 zb, 3 as, 4 bl - eval 27

Marcin Płonka (Lejkers)
21 pkt, 8 zb, 4 as, 6 prz - eval 27

MVP 4. kolejki został Robert Kozaczka!

Gratulacje!






Podział na grupy w kolejnej fazie rozgrywek w 2 Lidze BLK
22-03-2011
W ten weekend zakończył się pierwszy etap rozgrywek w 2 Lidze BLK. Na podstawie systemu rozgrywek poznaliśmy grupy, w których rozgrywane będą mecze w kolejnej fazie sezonu.

Grupa E
No Flow, NSBB, Mcomp Group, CSW Kozy

Grupa F
FireSecurity, Rosomaki, Pretorianie, Kultura i Sport Żywiec

Grupa G
12 Małp, LO Kopernik Żywiec, ZSME Żywiec, Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna

Grupa H
Libra, Astar Team, Filia Ustroń, Game Over

Już wkrótce w terminarzu pojawią się terminy kolejnych meczów.






Najlepsza "5ka" 4. kolejki w 2 Lidze BLK!
20-03-2011
Rafał Tokarski (NSBB)
31 pkt (8x3), 5 zb, 4 as, 4 prz - eval 34

Tomasz Rezik (CSW Kozy)
21 pkt, 18 zb, 5 as, 2 prz - eval 35

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
27 pkt, 25 zb, 2 bl - eval 43

Krzysztof Podstawny (FireSecurity)
26 pkt, 4 zb, 5 as, 6 prz - eval 33

Jakub Marcak (Pretorianie)
24 pkt, 16 zb, 3 as - eval 37

MVP 4. kolejki został Grzegorz Harężlak!

Gratulacje!






Reprezentacja BLK tuż za podium...
19-03-2011
Drużyna reprezentująca BLK zajęła czwarte miejsce w VI Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce rozgrywanych w ten weekend w Goczałkowicach-Zdroju. Już tradycyjnie w tym turnieju wystąpił aktualny mistrz BLK - drużyna Shakers.

W pierwszym meczu drużyna z Bielska-Białej wygrała z Rybnikiem 83:74. W naszej drużynie wyróżnili się Robert Kozaczka (26 pkt, 14 zb, 7 bl, 4 prz), Grzegorz Szybowicz (18 pkt, 4 as) oraz Grzegorz Błotko (12 pkt, 5 zb).

Niestety drugi mecz w grupie Bielsko-Biała przegrała po zaciętym meczu z Bytomiem 90:86... Najlepsi w naszej drużynie byli Grzegorz Szybowicz (29 pkt, 4 as), Robert Kozaczka (14 pkt, 13 zb, 3 as, 2 bl) i Piotr Konopka (12 pkt, 7 zb).

W meczu półfinałowym drużyna z Bielska-Białej przegrała po dogrywce z reprezentacją GALK 81:75. Na wyróżnienie zasłużyli Robert Kozaczka (18 pkt 2x3, 7 zb, 7 prz, 3 bl), Krzysztof Belkner (13 pkt, 6 zb), Sławomir Kruczek (10 pkt, 5 prz) i Grzegorz Szybowicz (17 pkt, 8 zb, 3 as).

Mecz o najniższe miejsce na podium zakończył się również niepomyślnie dla naszej drużyny - porażka z Bytomiem 93:82, a w tym spotkaniu należy zauważyć świetny występ Krzysztofa Belknera (24 pkt 3x3, 5 zb, 3 as), a także Piotra Konopki (12 pkt, 5 zb, 2 bl) i Tomasza Kręcichwosta (14 pkt, 4 zb, 2 prz).

Turniej zakończył się wygraną drużyny z Rudy Śląskiej, która w finale pokonała Goczałkowice-Zdrój 88:87.

Na uwagę zasługuje fakt, że w innych drużynach wystąpiło wielu zawodników znanych z parkietów BLK.

Drużynie Shakers dziękujemy za ambitną walkę i reprezentowanie na turnieju Bielskiej Ligi Koszykówki!






Najlepsza "5ka" 3. kolejki w 2 Lidze BLK!
13-03-2011
Tomasz Rezik (CSW Kozy)
16 pkt (2x3), 11 zb, 5 as, 2 prz, 2 bl - eval 26

Michał Zapart (ZSME Żywiec)
31 pkt (2x3), 8 zb, 5 as, 3 prz - eval 28

Przemysław Mrozek (Mcomp Group)
38 pkt (2x3), 21 zb, 5 prz, 2 bl - eval 55

Dariusz Żymła (Mcomp Group)
32 pkt, 6 zb, 5 prz - eval 40

Tomasz Kapłon (Game Over)
16 pkt, 12 zb - eval 26

MVP 3. kolejki został Przemysław Mrozek!

Gratulacje!






Najlepsza "5ka" 1/8 Pucharu Ligi!
13-03-2011
Robert Goryl (Klippers)
11 pkt (3x3), 13 zb, 4 as, 2 prz - eval 25

Piotr Karnia (Klippers)
25 pkt (4x3), 2 zb, 2 as - eval 26

Tomasz Staniek (Elefanty Infonet Projekt)
14 pkt, 14 zb, 3 as, 4 prz - eval 19

Jakub Chrapek (Galacticos)
16 pkt, 17 zb, 4 as, 3 prz, 3 bl - eval 33

Robert Kozaczka (Shakers)
13 pkt, 10 zb, 2 as, 2 bl - eval 21

MVP 1/8 Pucharu Ligi został Jakub Chrapek!

Gratulacje!






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 4/XXVIII/2011
11-03-2011
I.
W związku z tym że niektóre zespoły mają problem z odnalezieniem terminarza Pucharu Ligi, przypominam że rozgrywki te podlegają pod poprzednią edycję BLK - w terminarzu na stronie blk.com.pl należy zmienić wyświetlane mecze z 28. na 27. edycję ligi.

Dla ułatwienia podaję mecze pucharowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 13 marca.

11.00 Snipers - Magneti Marelli Basketball Team
12.10 Galacticos 2 - Hawke's Bay Hawks
13.20 Shakers - SamoObrona
14.30 Lejkers - Zryw Bielsko-Biała
15.40 Galacticos - Game Over
16.50 Elefanty Infonet Projekt - Sportmaster.pl
18.00 Rosomaki - Klippers

II.
W związku z niecenzuralną krytyką pracy sędziego po meczu Elefanty Infonet Projekt – Magneti Marelli Basketball Team w dniu 27.02.2011, upomnieniem zostaje ukarany Mariusz Słodownik - trener zespołu Elefanty Infonet Projekt. Jednocześnie informuję, że od dnia dzisiejszego krytyka pracy sędziów przeprowadzana w podobnej formie, będzie karana bezwarunkowym zawieszeniem w prawach zawodnika lub trenera BLK, na okres minimum 1 meczu.

Pozdrawiam i do zobaczenia na boisku :)
Krzysztof Wiewióra
szef BLK






VI Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce
10-03-2011
Już w następny weekend 19-20 marca na hali "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju odbędą się VI Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce!
Bielską Ligę Koszykówki na tej imprezie będzie reprezentował zespół Shakers.

W turnieju wystąpi 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy:
- grupa A - Goczałkowice, Ruda Śląska, Racibórz
- grupa B - Bielsko-Biała, Rybnik, Bytom

Szczegółowy program rozgrywek:

19 marca (sobota)

9:30 - przyjęcie drużyn i sędziów
10:00 - Goczałkowice – Ruda Śląska (grupa A)
11:45 - Bielsko–Biała – Rybnik (grupa B)
13:30 - oficjalne otwarcie VI MŚRLAwK
14:00 - Racibórz – Goczałkowice (grupa A)
15:45 - Rybnik – Bytom (grupa B)
17:30 - Ruda Śląska – Racibórz (grupa A)
19:15 - Bytom – Bielsko–Biała (grupa B)

20 marca (niedziela)

10:00 - półfinał 1A – 2B
11:45 - półfinał 2A – 1B
13:30 - mecz o 5 miejsce
15:15 - mecz o 3 miejsce
17:00 - konkurs dla zawodników
17:30 - mecz finałowy
19:15 - uroczyste zakończenie VI MŚRLAwK

Wszystkich sympatyków koszykówki zapraszamy na turniej, bo na parkiecie wystąpi wielu zawodników znanych z BLK, a drużynie Shakers życzymy powodzenia!
Obejrzyj film