Aktualności


Czarno Na Białym - 13 IX
13-09-2013
Wreszcie zaczynamy! Przerwa wakacyjna dobiegła końca, apetyty wszystkich graczy na grę po fantastycznym BB3 Cup 2013 dosłownie wilcze, no i mamy wreszcie trzy ligi, co sprawia, że nie będzie żadnych meczów o pietruszkę (nawet na dole 3 Ligi trzeba będzie walczyć np. o to żeby w następnym sezonie nie bać się, że trzeba będzie przedzierać się przez jakieś eliminacje). BLK rusza zatem pełną parą, a my tuż przed startem ligi pokusiliśmy się o krótkie podsumowanie okienka transferowego oraz realną ocenę szans każdej z drużyn w tym sezonie. A zatem...

1 Liga

Shakers
To będzie niezwykle trudny sezon dla mistrzów, którzy jak żadna inna drużyna w lidze poczuli odpływ krwi po tym jak na Podbeskidziu powstała drużyna Basket Hills. Na „zawodowstwo” przeszli jedni z najlepszych zawodników ligi: Grzesiek Szybowicz, Grzesiek Błotko oraz niepewne są występy Sławka Kruczka. Dobrą wiadomością dla fanów Szejków jest fakt, że chęć dalszej gry w zespole potwierdził najlepszy zawodnik ligi – Robert Kozaczka. Robert będzie łączył grę w Basket Hills z występami BLK. Bez niego Mistrzowie byliby jedną z drużyn BLK, z nim są jednym z faworytów do mistrzowskiego tytułu. To nie koniec dobrych wiadomości dla mistrzów. Po sezonie przerwy, na grę w Klippersach, do zespołu wraca Marcin Suchy. Wraz z nim tę samą drogę przebył Maciej Spratek. I to chyba przejście jednego z Ojców Założycieli Klippersów jest bombą transferową tego lata. Jeśli zdrowie dopisze, to dzięki doświadczeniu, waleczności i nowym kolegom popularny Spree może w końcu sięgnąć po swój wymarzony tytuł.
Nasza prognoza: miejsca 1 - 3.

Klippers
Kliperrsi do nadchodzącego sezonu przystąpią bez Marcina Suchego i Maćka Spratka. Do zespołu dołączył Przemek Podgórniak, a wieść gminna, w której zawsze jest ziarenko prawdy, niesie, że do zespołu może dołączyć jeszcze jeden gracz o uznanej renomie. Zobaczymy... Osieroceni Klippersi to mimo wszystko w dalszym ciągu drużyna z ogromnym potencjałem. W przeciwieństwie do Shakersów, którym powstanie Basket Hills może się odbić czkawką, Klipersi mogą skorzystać na tym, że dwójka Wojciech Żak i Piotr Karnia przeszli na „zawodowstwo”. Mamy nadzieje, że regularne występy w trzeciej lidze pozwolą chłopakom na rozwój talentu. Wszystko wskazuje na to, że w drużynie pojawi się prawdziwy rozgrywający w osobie Wojtka, który bardzo dobrze pokazywał się jako zmiennik pierwszego rozgrywającego Hillsów w czasie niedawnego BB3 Cup 2013 - Grześka Szybowicza. Jeśli Karny poprawi selekcję rzutów, a reszta drużyny będzie grała na miarę swoich możliwości, Klippersów stać nawet na wygranie ligi!
Nasza prognoza: miejsca 1-4

Zryw Bielsko-Biała
Tak samo jak Klippersi, Zryw skorzysta na powstaniu Basket Hills. Obaj bracia Goryl są młodzi i bez problemu starczy im sił na granie na dwóch frontach. Do tego cały czas nie wykorzystują w całości talentu jaki posiadają. Treningi i gra w trzeciej lidze na pewno pomogą wydobyć ich cały potencjał. O tym jakie postępy w ciągu kilku miesięcy zrobił młodszy z braci – Maciek, przekonał się piszący ten tekst anonimowy koszykarz w czasie jednej z kilku gierek. Maciek jest szybszy, silniejszy a przede wszystkim bardziej pewniejszy siebie. To może być jego sezon. W zespole nie doszło do żadnych poważniejszych zmian, dlatego naszym zdaniem ta mieszanka rutyny i młodości to jeden z faworytów do mistrzostwa.
Nasza prognoza: miejsca 1 - 2

Samoobrona
Z drużyny odszedł co prawda najlepszy strzelec zespołu Dawid Czarniak (powrót do Siły Ustroń), ale akurat ta zmiana może poprawić grę zespołu. Tak samo jednak, niepewny los Piotra Konopki (kontuzja) może osłabić siłę tej ekipy. Dobra wiadomość to transfer objawienia 2 Ligi w poprzedniej edycji – Grześka Wróbla. Grzesiek potrzebuje czasu żeby dostosować się do gry na w pierwszej lidze, ale bez wątpienia może pomóc drużynie w walce o play-offy. Także jeden z rolników przeszedł na „zawodowstwo”. Paweł Garus, bo o nim mowa, trenuje z Basket Hills. Jeśli dzięki grze w trzeciej lidze, popularny Gadżet, bardziej skupi się na kreowaniu kolegów, niż zdobywaniu punktów, Farmerzy mają szansę na powtórzenie wyniku z poprzedniego sezonu.
Nasza prognoza: miejsca 4-6

Elefanty
Jeśli jest jakiś zespół, który chce zapomnieć o poprzednim sezonie, są to Elefanty. Słonie mają sporo do udowodnienia. Do zespołu po krótkiej przerwie wraca Mateusz Sikora, po dłuższej Adam Konopka, po wielu latach do ligi wraca Wojtek Jania, a po niemal całym sezonie dyskwalifikacji do gry wraca Tomasz Staniek. Dla Elefantów to bez wątpienia rok powrotów, ale czy będzie to także powrót do ścisłej elity ligi? Naszym zdaniem - tak. Na ławce w końcu zrobi się ciaśniej i chłopaki z pierwszej piątki będą mogli na chwilę odpocząć. Do tego w wyśmienitej formie jest Darek Reinhard, który podczas sparingów Basket Hills udowadnia, że jego największym atutem nie jest siła i tubalny głos, a doświadczenie, inteligencja i spryt. Jeśli drugi „zawodowiec” Słoni - Przemek Bortlik wykorzysta właściwie możliwość gry i treningów z trzecioligowcami, Słonie mają szansę na powrót w wielkim stylu.
Nasza prognoza: miejsca 1-3

Galacticos
Na tą chwilę Galaktyczni zgłosili tylko 5 graczy, nie ma wśród nich Remka Burego i Piotrka Barciewicza. Jeśli jest to stan faktyczny, a nie drukarski chochlik, to wiemy już kto z ligi spadnie. Mamy jednak nadzieję, ze jest to tylko wersja beta i na start ligi Galaktyczni dokooptują jeszcze kilka „gwiazd” bo jak na razie mają więcej wspólnego z układem planetarnym niż galaktyką.
Nasza prognoza: miejsce 8

Rosomaki
Niby do sezonu zostało zgłoszonych aż 11 zawodników, ale pytanie ilu ma kontuzje, ilu będzie akurat w okolicy, ilu zakończy karierę w czasie sezonu itd. Mamy nadzieję, że tym razem ilość przekuje się w… ilość, a potem dopiero w jakość. Pewne jest to, że trzy młode wilki, przepraszam rosomaki, będą szlifować swoje umiejętności z „zawodowcami” z Basket Hills. Jeśli Mateusz Adamus, Alek Śpiewak i Alberto Garita wesprą bardziej doświadczonych kolegów, Rosomaki powinny utrzymać się w pierwszej lidze.
Nasza prognoza: miejsca 7-9

Basket Żywiec
Niby beniaminek, ale chyba nikt się nie zdziwi jak zawodnicy z Żywca namieszają w lidze. Chłopaki nie poczyniły praktycznie żadnych wzmocnień, ale w zespole pozostali wszyscy gracze z poprzedniego sezonu. Formacja podkoszowa wygląda naprawdę imponująco: doświadczeni w pierwszej lidze Kuba Chrapek i Andrzej Brańka, silny jak tur Michał Winkler i ich zmiennicy zapewnią im spokój na tablicach. „Mali” też powinni dać radę. Taki skład gwarantuje im pewne utrzymanie, a może coś więcej...
Nasza prognoza: miejsca 5 - 6

Monolith
Po pierwsze baraż. Jeśli się uda, pogadamy. Ekipa Bartłomieja Bachty, to jedna z najbardziej chimerycznych ekip w 1 Lidze. W barażu na pewno nie będą faworytem, ale jeśli uda im się pokonać No Flow i pozostać w najwyższej klasie rozgrywek, to i tak powalczą maksymalnie o utrzymanie. W 2 Lidze natomiast... powalczą o miejsce na pudle, ale naszym zdaniem nie awansują z powrotem do pierwszej ligi.
Nasza prognoza: 1 Liga: 8 - 9 i 2 Liga: 2 - 4

2 Liga

No Flow
Podobnie jak to się ma w przypadku Monolithu, najpierw trzeba wygrać baraż, a potem... za wszelką cenę utrzymać w zespole Męcnarowskiego i Sablika. Z tą dwójką bowiem w 1 Lidze można sporo namieszać, a 2 Ligę wygrać w cuglach. Bez tego duetu natomiast... No Flow stanie się natychmiast drużyną przeciętniaków, która z 1 Ligi spadnie na bank, a w drugiej nie zrobi nawet "czwórki". Tak więc... najpierw baraż, a potem siadajcie panowie do negocjacji z Męcną i Air Sablikiem, bo inaczej może być klęska.
Nasza prognoza: wszystko zależy od w/w dwójki - jak zostaną, to będzie dobrze, a bez nich, będzie dużo gorzej.

OPTYK Ewa Jasiczek
Za słabi na pierwszą, za mocni na drugą... Taka opinia przez długi okres czasu krążyła o Rosomakach. Zespół ten przełamał jednak pierwszoligową niemoc i na stałe zadomowił się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz to samo planuje zrobić OPTYK. Transfer znakomitego PF tj. Piotra Dzido (największej, chociaż mało medialnej gwiazdy Ułaaa) świadczy tylko o jednym - cel na ten sezon: pierwsza liga. Ale czy się uda? Nie jest to takie pewne, albowiem w 2 lidze jest co najmniej kilku kandydatów, którzy spróbują popsuć im szyki. Bardzo duży wpływ na wynik będzie miało to, w ilu meczach zagra zwerbowany do Hills, Łukasz "Oster" Mądry. Ponadto do drużyny po nieudanej przygodzie we WSEH dołączył jeszcze Artur Biela, który swoim doświadczeniem na pewno wspomoże kolegów w walce o sam czub tabeli.
Nasza prognoza: miejsca 1 - 4

Elo Czikas
Chłopaki z Czechowic-Dziedzic, którzy bronić będą w tej edycji brązowego medalu, nie rozwiązali najbardziej palącego problemu z jakim borykają się od początku występów w BLK - nadal nie mają porządnego centra. Negocjacje z Kobielą i Rezikiem (kto by się spodziewał) zakończyły się bowiem fiaskiem i jeśli na newralgicznych meczach zabraknie podkoszowych, to o 1 Lidze w tym sezonie będzie można znów tylko pomarzyć.
Nasza prognoza: miejsca 2 - 4

Ułaaa
"Kiedy będzie lepiej? Już było." Ten filmowy cytat, może prześladować zawodników Ułaaa przez kilka najbliższych edycji. Odejście Piotra Dzido oraz młodego super talentu Sergiusza Świerczka, a także telenowela z Rezikiem w roli głównej może bardzo negatywnie odbić się na grze tej ekipy w tym sezonie. Ostatni raz zawodników Ułaaa na hali widziano 2 tygodnie temu, ale... była to hala targowa w Kętach. Gdzie zatem wspólne treningi? Nie będzie medalu w tej edycji...
Nasza prognoza: miejsca 5 - 9

Hustlerzy Andrychów
Podobnie jak w przypadku No Flow. Jeśli w drużynie będą grać narzekający na urazy Sierp i Majewski, to można spokojnie powalczyć o pudło. W przeciwnym razie trzeba będzie desperacko walczyć o utrzymanie. Już skład zespołu w pierwszym meczu ligowym da nam odpowiedzi na bardzo wiele pytań.
Nasza prognoza: z Sierpem i Majewskim - bez szans na wygranie 2 Ligi, ale kolejne pudło jak najbardziej w zasięgu, a bez w/w dwójki: miejsca 6 - 9.

TRS Siła Ustroń
Powrót Czarniaka oraz rozpad Nowej Formy sprawia, że Siła może być jednym z głównych faworytów do awansu. Kwestia tego jak poukłada to trener Deda. Jeśli chłopaki faktycznie razem trenują, a Czarniak nie będzie przesadnie gwiazdorzyć, to powrót do pierwszej ligi może stać się faktem.
Nasza prognoza: miejsca 1 - 4

Not Found
Największa niewiadoma tego sezonu. Mówiło się o tym, że nie zagrają, że to już koniec, a oni są jak Lassie - zawsze wracają. Latka jednak lecą, o spektakularnych transferach nic nie wiadomo, więc trudno oczekiwać fajerwerków w wykonaniu tego zespołu. Ponadto nie wiadomo czy w zespole zagra Kobiela, który chociaż skutecznością nie grzeszy, to zbiera piłki jak natchniony, a dobra zbiórka to przecież połowa sukcesu.
Nasz prognoza: miejsca 5 - 8

Double B Nation
Królowie polowania w 2 Lidze. Do zespołu już doszedł Damian Serafin oraz Sergiusz Świerczek, a ponadto na testach ciągle przebywa co najmniej 3 zawodników. Drużynę opuścił tylko kończący karierę Maciek Chrapek, tak więc... może wreszcie pora na jakiś sukces? Bo kolejny sezon bez play-offów to byłaby już klęska, której na pewno nie przeżyłby ambitny menedżer/trener tego zespołu, Piotrek Szkaradnik.
Nasza prognoza: miejsca 3 - 6

WSEH Team
Nigdy nie spadnie! Te słowa niczym motto powtarzali sobie zawodnicy WSEHu całą poprzednią edycję. Udało się! Drużyna po barażach pozostała w 2 Lidze, ale skoro powiedziało się "A"... trzeba teraz walczyć jak lwy w kolejnym sezonie. We WSEHu jak co roku sporo zmian tj. pozostał tylko szkielet drużyny. Zespół opuścił Mateusz Sikora, zamiast niego na rozegranie z Monolithu przyszedł Łukasz Cinal. Odeszła również Kasia, która nie była w stanie pogodzić treningów z nauką i sędziowaniem. Ponadto z Orlika zwerbowany został Kacper Rydz, a kontrakt na kolejny rok z zespołem podpisał Patryk Bobrek. Kolejną, być może najistotniejszą zmianą jest to, że drużynę od początku wakacji pod swoją opiekę wziął Mariusz "Byrek" Słodownik. Z trenerem co się zowie, drużyna powinna grać dużo spokojniej i rozsądniej. Prognozy: naprawdę trudno powiedzieć. Jeśli największe gwiazdy zespołu tj. duet Kiszka-Ziarnik odpalą, to może być kolorowo, jeśli nie... to może sie to skończyć 3 ligą. Pożyjemy, zobaczymy.
Nasza prognoza : miejsca 5 - 9

3 Liga

Pretorianie
Legion Piotrka Kapustki jest przed tą edycją tak niezdyscyplinowany, że trudno będzie cokolwiek sensownego osiągnąć. Brak wspólnych treningów, kłopoty kadrowe i wewnętrzne tarcia sprawiają, że w zasadzie w gazie jest tylko sam Piotrek. Kilka drużyn być może uda się pokonać doświadczeniem, ale na pewno nie będzie zespół, który awansuje w tej edycji na zaplecze ekstraklasy.
Nasza prognoza: środek tabeli

12 Małp
Sympatyczne chłopaki z Żywca, już od kilku edycji pokazują, że po prostu kochają koszykówkę, a zwycięstwa schodzą na dalszy plan. W tym sezonie będzie podobnie: pograją, coś wygrają, coś przegrają i zakończą sezon w środku tabeli bez możliwości spadku ani awansu.
Nasza prognoza: środek tabeli

Złoty Strzał
LO Kopernik Żywiec zmienił nazwę i... trenera. Pana Wieczorka zastąpił bowiem Wałcaw Kościółek. O ile jeszcze poprzedni szkoleniowiec trzymał chłopaków w ryzach, tak teraz... poza tym, że już wiemy, kto będzie miał w 3 Lidze najwięcej oddanych rzutów, mamy pierwszego kandydata do walki o utrzymanie.
Nasza prognoza: walka na dole tabeli

KiS Żywiec
Odejście Ryszki jeśli faktycznie stanie się faktem, będzie bardzo bolesne i może sprawić, że ten zespół nie wejdzie do czołowej szóstki, a już na pewno nie powalczy o medale. Z trenerem Chorabem jednak spadek im nie grozi a więc...
Nasza prognoza: środek tabeli

Angry Sheeps
Zakontraktowanie Żwirka, to na pewno największy hit transferowy w 3 Lidze. Czołowa szóstka na pewno, półfinały raczej tak, medal może, wygranie ligi - nie ma opcji. Ale awans do barażu o 2 Ligę jest w zasięgu tej drużyny.
Prognoza: miejsca 2 - 5

Grim Reapers
Jeśli zespół ćwiczył przez wakacje, to czołowa szóstka na pewno jest w zasięgu. Medalu jeszcze w tej edycji na pewno nie będzie, ale o spadku też na pewno nie będzie mowy. Dużym sukcesem jest to, że w drużynie pozostał Honkisz, który z powodzeniem mógłby grać o klasę wyżej.
Nasza prognoza: miejsca 5 - 6

Osiemnastka
Komandosi ciężko ćwiczyli przez całe wakacje oraz popracowali nad kilkoma transferami (m.in. Łukasz Dziedzic). Ponadto ogłady nabrał Kuba Kanik, które całe wakacje ćwiczył razem z WSEHem. To może być czarny koń rozgrywek. Czołowa szóstka na pewno, a czy będzie medal... zobaczymy.
Nasz prognoza: miejsca 3 - 6

MUKK Pszczyna
Nowe chłopaki na parkietach BLK, a więc nie powinniśmy oceniać ich potencjału nie widząc ich w akcji, ale patrząc w metrykę oraz pomni poprzednich doświadczeń z nowymi drużynami... w pierwszym sezonie prochu nie wymyślą..
Nasza prognoza: środek tabeli

Akademia Basketu
Zespół ze szkółki prowadzonej przez trenera Solaka to jeszcze bardzo młodzi zawodnicy, które w BLK nie powinny mieć jeszcze za wiele do powiedzenia. Jeśli jednak na boisku pojawią się trenerzy tego zespołu, a więc panowie Solak i Nowicki, to... możemy mieć niejedną sensację w 3 Lidze.
Nasza prognoza: zależnie od tego czy zagrają trenerzy, walka na dole stawki lub środek tabeli.

Orły Mirosława K.
Walec, który przejedzie się po 3 Lidze i jeśli utrzyma skład, to w czerwcu może zamelduje się w pierwszej. Nazwiska takie jak Szopa czy Cichoń budzą uznanie nawet w 1 Lidze, a w trzeciej po dwóch kolejkach każdy będzie się je bał wypowiadać na głos.
Nasza prognoza: 1 miejsce

ZSME Żywiec
Powrót sympatycznych chłopaków z mechanika do BLK. O ile pamiętamy, to ambicji temu zespołowi nigdy nie brakowało, natomiast umiejętności powinny pozwolić na uniknięcie ostatnich kilku lokat w tabeli.
Nasza prognoza: walka na dole tabeli

Young Blood
Orlik wchodzi do BLK! Znany z niezłych występów w DBN Kuba Kupczak oraz Konrad "Kodi" Jankowski, który zaczyna powoli rozumieć że dwutakt, tak samo jak wsad punktowany jest "za 2" zdecydowali się założyć zespół, który... w opinii Kodiego ma natychmiast podbić 3 Ligę. Naszym zdaniem aż tak kolorowo jednak nie będzie i olbrzymim sukcesem tego zespołu będzie miejsce w środku tabeli.
Nasza prognoza : minimum powyżej dołu tabeli

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
MC&Zulek&Marcin(ek)


Grupy w 3 Lidze BLK
10-09-2013
Grupa A
Angry Sheeps
Pretorianie
KiS Żywiec
Orły Mirosława K.
Young Blood
MUKK Pszczyna

Grupa B
Grim Reapers
12 Małp
Złoty Strzał
Osiemnastka
Akademia Basketu
ZSME Żywiec

W dniu 11 września (środa) podjęliśmy decyzję o przyjęciu w trybie nadzwyczajnym zespołu ZSME Żywiec do rozgrywek 33. edycji Bielskiej Lidze Koszykówki.

Losowanie grup w 3 Lidze odbyło się o 19:30 na hali "Victoria", a w składzie komisji znaleźli się Artur Pławecki, Marek Copija, Aleksander Śpiewak, Jonatan Fragoso i Rafał Blachura.


33. edycja BLK - komunikat organizacyjny
09-09-2013
I.
Wczoraj zakończyliśmy przyjmowanie zapisów do 33. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki - w najbliższym sezonie w rozgrywkach wystąpi aż 29 zespołów! Jak już wcześniej zapowiadaliśmy, od tej edycji postanowiliśmy utworzyć 3 Ligę BLK, co z pewnością wpłynie pozytywnie na sportową rywalizację i przejrzystość rozgrywek.
Poniżej znajduje się lista zgłoszonych zespołów:

- 1 Liga
1. Elefanty
2. Shakers
3. Monolith
4. Rosomaki
5. SamoObrona
6. Zryw Bielsko-Biała
7. Klippers
8. Galacticos
9. Basket Żywiec

- 2 Liga
1. Not Found
2. Double B Nation
3. OPTYK Ewa Jasiczek
4. WSEH Team
5. Ułaaa
6. TRS Siła Ustroń
7. Elo Czikas
8. No Flow
9. Hustlerzy Andrychów

- 3 Liga
1. Osiemnastka (BA Team)
2. Grim Reapers
3. Angry Sheeps
4. Pretorianie
5. Złoty Strzał (LO Kopernik Żywiec)
6. 12 Małp
7. KiS Żywiec

- nowe zespoły
1. Orły Mirosława K.
2. Young Blood
3. Akademia Basketu
4. MUKK Pszczyna

II.
W meczu barażowym o miejsce w 1 Lidze, który odbędzie się 14 września o 9:20, spotkają się Monolith i No Flow. Przypominamy, że do tego spotkania drużyny muszą przystąpić w składach obowiązujących w 32. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

III.
W związku z podwyższeniem przez BBOSiR stawki godzinowej za wynajęcie hali "Victoria", o której dowiedzieliśmy się już po rozpoczęciu zapisów do 33. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, jesteśmy zmuszeni o 50zł podwyższyć wysokość wpisowego od każdej drużyny do zbliżającego się sezonu. Wszystkie kwoty po aktualizacji przedstawione są poniżej:

1 Liga
- płatne do 18 października – 1200 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 18 października – 1500 zł

2 Liga
- płatne do 18 października – 1100 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 18 października – 1400 zł

3 Liga
- płatne do 18 października – 1050 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 18 października – 1350 zł

(oczywiście wciąż obowiązuje zniżka za umieszczenie logo BLK na strojach meczowych)

Przepraszamy wszystkie zespoły za ewentualne utrudnienia!

IV.
Systemy rozgrywek we wszystkich trzech ligach są dostępne w dziale z plikami do pobrania (tutaj).
W 3 Lidze rozgrywki w początkowej fazie będą prowadzone w dwóch grupach. Losowanie odbędzie się 10 września (wtorek) o 19:30 na hali "Victoria" - zapraszamy wszystkich zainteresowanych do pomocy przy maszynie losującej :).

V.
W najbliższą sobotę (14 września), oprócz wspomnianego wcześniej spotkania barażowego Monolith - No Flow, rozegrane zostaną również trzy mecze w 3 Lidze - z oczywistych powodów więcej szczegółów we wtorek wieczorem :). W związku z Konferencją Przedsezonową Sędziów ŚlZKosz w Tychach, w niedzielę (15 września) nie będą odbędą się żadne mecze w BLK.

Pozdrawiamy!


33. edycja BLK - zapisy tylko do 8 września!
06-09-2013
I.
Już wkrótce inauguracja rozgrywek 33. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki i zgodnie z treścią pierwotnego komunikatu do 8 września (godz. 20:00) przedstawiciele drużyn mogą potwierdzać udział, a także zgłaszać nowe zespoły do zbliżającego się sezonu!

W 33. edycji BLK zagwarantowany udział mają następujące zespoły:

1 Liga
1. Shakers – mistrz 32. edycji BLK
2. Klippers
3. Zryw Bielsko-Biała
4. SamoObrona
5. Reha-Forma Elefanty
6. Galacticos
7. Rosomaki
8. Basket Żywiec
9. Zwycięzca w barażu Monolith – No Flow

2 Liga
1. Przegrany w w barażu Monolith – No Flow
2. OPTYK Ewa Jasiczek
3. Elo Czikas
4. Ułaaa
5. Hustlerzy Andrychów
6. TRS Siła Ustroń
7. Not Found
8. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna
9. Double B Nation

3 Liga
1. NSBB
2. Angry Sheeps
3. Profit Cieszyn
4. Grim Reapers
5. Pretorianie
6. Astar Team
7. 12 Małp
8. Nowa Forma
9. KiS Żywiec
10. LO Kopernik Żywiec
11. BA Team

Po zakończeniu zapisów do 33. edycji BLK w kolejnym komunikacie poinformujemy o przyjętym systemie rozgrywek we wszystkich ligach, terminie losowania grup w 3 Lidze, a także o ewentualnej konieczności rozegrania meczu barażowego oraz turnieju kwalifikacyjnego - co ma bezpośredni związek z ilością drużyn zgłoszonych do 33. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.

W sytuacji gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w 33. edycji BLK nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności nadsyłanych zgłoszeń

II.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:
1. Pobierz plik z Kartą Zgłoszeniową (dostępny jest w dziale z plikami - tutaj).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola potrzebnymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 8 września na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (Regulamin, Oświadczenia Ubezpieczeniowe) są do pobrania w tym samym miejscu co Karta Zgłoszenia. Oryginały Kart Zgłoszeń i Oświadczeń Ubezpieczeniowych, a także kserokopii dowodów osobistych (dotyczy nowych zawodników w BLK) należy oddać wypełnione i podpisane bezpośrednio przed rozegraniem pierwszego meczu w sezonie.

Wysokość wpisowego w 33. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 Liga
- płatne do 18 października – 1150 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 18 października – 1450 zł

2 Liga
- płatne do 18 października – 1050 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 18 października – 1350 zł

3 Liga
- płatne do 18 października – 1000 zł (warunkiem zaliczenia niższej opłaty jest jednorazowe wpłacenie całości kwoty)
- płatne po 18 października – 1300 zł

Uwaga! Zespoły występujące w BLK w koszulkach, na których w widocznym miejscu znajduje się logo Bielskiej Ligi Koszykówki również w 33. edycji BLK zapłacą wpisowe niższe o 50 zł w porównaniu z podanymi powyżej kwotami.

Drużyny które nie uregulują należności do 15 listopada zostaną wykluczone z rozgrywek, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodnika BLK.

Wpłaty należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku PKO SA nr 52 1240 6449 1111 0000 5285 5317 - w tytule wpłaty należy wpisać nazwę drużyny.
Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu.

III.
Pierwsze mecze 33. edycji BLK zostaną rozegrane już 14 września!

Pozdrawiamy!


BB3 Cup 2013
02-09-2013
I.
BB3 Cup 2013 - Podsumowanie

Turniej BB3 Cup 2013 to już piękna historia! Koszykówka na wysokim poziomie, emocje, kilka dni pełne sportowej rywalizacji, zawodnicy i zespoły znane w całej Polsce - to wszystko w Bielsku-Białej, czyli rodzinnych stronach Bielskiej Ligi Koszykówki!

Poniżej znajdują się klasyfikacje końcowe i wyniki wszystkich meczów w czasie BB3 Cup 2013, a dla wybranych meczów statystyki i protokoły (tutaj).

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała - klasyfikacja końcowa:
1. KS Rosa Radom
2. PGE Turów Zgorzelec
3. KKK MOSiR Krosno
4. MKS Dąbrowa Górnicza

Turniej o Puchar Śląska - klasyfikacja końcowa:
1. KS AZS AWF Katowice
2. Alba Chorzów
3. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
4. GKS Tychy
5. MKKS Rybnik
6. KKS Mickiewicz-Romus Katowice

Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - klasyfikacja końcowa:
1. Rybnik
2. Dąbrowa Górnicza
3. Bielsko-Biała
3. Racibórz

Turniej BLK Cup - klasyfikacja końcowa:
1. Klippers
2. Reha-Forma Elefanty
3. SamoObrona
4. OPTYK Ewa Jasiczek

Dziękujemy za pomoc w organizacji BB3 Cup 2013 wszystkim naszym partnerom, osobom zaangażowanym w prace związane z turniejem na wszystkich płaszczyznach oraz kibicom i sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki - to dla was wszystkich była ta impreza i cieszymy się, że koszykówka na wysokim poziomie zawitała na kilka dni do Bielska-Białej!

II.
BB3 Cup 2013 - Partnerzy

Partner Strategiczny BB3 Cup 2013:
Tauron Polska Energia (www.tauron-pe.pl)

Partnerzy BB3 Cup 2013:
Systemy Kominkowe Waligóra (www.kominkiwaligora.pl)
Prakto (www.prakto.eu)
Ebro Armaturen (www.ebro.com.pl)
MultiValve (www.multivalve.eu)

Partnerzy Medialni BB3 Cup 2013:
Telewizja Katowice (www.tvp.pl/katowice)
Antyradio (www.antyradio.pl)
SportoweFakty.pl (www.sportowefakty.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)

Partner Medyczny BB3 Cup 2013:
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)

Partnerzy Techniczni BB3 Cup 2013:
Spalding (www.spalding.pl)
Nutrend (www.nutrend.pl)
Suzuki - Japan Motors (www.japanmotors.pl)
Referee.pl (www.referee.pl)
Śląski Związek Koszykówki (www.slzkosz.pl)
Art-Line Plus (www.drukarniabielsko.pl)

Organizatorzy BB3 Cup 2013:
Bielska Liga Koszykówki (www.blk.com.pl)
Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)

Cała impreza odbyła się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Biała Pana Jacka Krywulta oraz Prezesa Śląskiego Związku Koszykówki Pana Marcina Staniczka.

III.
BB3 Cup 2013 - Wyniki

01-09-2013 NIEDZIELA

DĘBOWIEC
09:00 MU-14 Bielsko-Biała - Cieszyn 22:47
11:50 Puchar Śląska - FINAŁ - Alba Chorzów - KS AZS AWF Katowice 73:90
14:00 KKK MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 77:67
16:15 KS Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 80:66

VICTORIA
14:15 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - FINAŁ Od Frontu Team Dąbrowa Górnicza - Remaag Markus Reinhold Rybnik 72:91

31-08-2013 SOBOTA

DĘBOWIEC
10:00 Alba Chorzów - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 85:73
10:00 MKKS Rybnik - KS AZS AWF Katowice 36:66
12:10 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - Alba Chorzów 88:91
16:00 MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec 64:85
16:00 KS AZS AWF Katowice - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 84:73
18:15 KKK MOSiR Krosno - KS Rosa Radom 62:90
18:15 Alba Chorzów - MKKS Rybnik 65:54

VICTORIA
10:30 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - PÓŁFINAŁ Ofensywa Racibórz - Od Frontu Team Dąbrowa Górnicza 73:86
12:30 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - PÓŁFINAŁ Shakers Bielsko-Biała - Remaag Markus Reinhold Rybnik 74:123
16:00 SamoObrona - OPTYK Ewa Jasiczek 62:52
18:00 Reha-Forma Elefanty - Klippers 60:64

30-08-2013 PIĄTEK

DĘBOWIEC
10:00 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 60:61
12:15 GKS Tychy - MKKS Rybnik 77:36
16:00 KS Rosa Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 78:72
16:00 SamoObrona - Elefanty 56:66
18:15 PGE Turów Zgorzelec - KKK MOSiR Krosno 88:56
18:15 Alba Chorzów - GKS Tychy 63:73

VICTORIA
18:00 OPTYK Ewa Jasiczek - Klippers 68:63

KATOWICE
18:00 KS AZS AWF Katowice - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 70:60

29-08-2013 CZWARTEK

DĘBOWIEC
10:00 KKS Mickiewicz-Romus Katowice - GKS Tychy 50:50
12:00 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - MKKS Rybnik 79:36
16:15 MKKS Rybnik - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 64:58
16:15 SamoObrona - Klippers 59:72
18:20 GKS Tychy - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała *
18:20 Reha-Forma Elefanty - OPTYK Ewa Jasiczek 59:46

* mecz nie odbył się, a w rozegranym w jego miejsce wewnętrznym sparingu pomiędzy zawodnikami DAAS Basket Hills Bielsko-Biała padł wynik 62:86

KATOWICE
18:30 KS AZS AWF Katowice - Alba Chorzów 71:75

28-08-2013 ŚRODA

TYCHY
18:30 GKS Tychy - KS AZS AWF Katowice 83:84


BB3 Cup 2013 - wyniki
29-08-2013
01-09-2013 NIEDZIELA

DĘBOWIEC
09:00 MU-14 Bielsko-Biała - Cieszyn 22:47
11:50 Puchar Śląska - FINAŁ - Alba Chorzów - KS AZS AWF Katowice 73:90
14:00 KKK MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza 77:67
16:15 KS Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec 80:66

VICTORIA
14:15 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - FINAŁ Od Frontu Team Dąbrowa Górnicza - Remaag Markus Reinhold Rybnik 72:91

31-08-2013 SOBOTA

DĘBOWIEC
10:00 Alba Chorzów - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 85:73
10:00 MKKS Rybnik - KS AZS AWF Katowice 36:66
12:10 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - Alba Chorzów 88:91
16:00 MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec 64:85
16:00 KS AZS AWF Katowice - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała 84:73
18:15 KKK MOSiR Krosno - KS Rosa Radom 62:90
18:15 Alba Chorzów - MKKS Rybnik 65:54

VICTORIA
10:30 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - PÓŁFINAŁ Ofensywa Racibórz - Od Frontu Team Dąbrowa Górnicza 73:86
12:30 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - PÓŁFINAŁ Shakers Bielsko-Biała - Remaag Markus Reinhold Rybnik 74:123
16:00 SamoObrona - OPTYK Ewa Jasiczek 62:52
18:00 Reha-Forma Elefanty - Klippers 60:64

30-08-2013 PIĄTEK

DĘBOWIEC
10:00 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 60:61
12:15 GKS Tychy - MKKS Rybnik 77:36
16:00 KS Rosa Radom - MKS Dąbrowa Górnicza 78:72
16:00 SamoObrona - Elefanty 56:66
18:15 PGE Turów Zgorzelec - KKK MOSiR Krosno 88:56
18:15 Alba Chorzów - GKS Tychy 63:73

VICTORIA
18:00 OPTYK Ewa Jasiczek - Klippers 68:63

KATOWICE
18:00 KS AZS AWF Katowice - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 70:60

29-08-2013 CZWARTEK

DĘBOWIEC
10:00 KKS Mickiewicz-Romus Katowice - GKS Tychy 50:50
12:00 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - MKKS Rybnik 79:36
16:15 MKKS Rybnik - KKS Mickiewicz-Romus Katowice 64:58
16:15 SamoObrona - Klippers 59:72
18:20 GKS Tychy - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała *
18:20 Reha-Forma Elefanty - OPTYK Ewa Jasiczek 59:46

* mecz nie odbył się, a w rozegranym w jego miejsce wewnętrznym sparingu pomiędzy zawodnikami DAAS Basket Hills Bielsko-Biała padł wynik 62:86

KATOWICE
18:30 KS AZS AWF Katowice - Alba Chorzów 71:75

28-08-2013 ŚRODA

TYCHY
18:30 GKS Tychy - KS AZS AWF Katowice 83:84


BB3 Cup 2013 - terminarz
27-08-2013
Już wkrótce BB3 Cup 2013, największa impreza koszykarska w historii Bielska-Białej!
Poniżej znajduje się terminarz meczów w czasie zbliżającego się turnieju:

28-08-2013 ŚRODA

TYCHY
18:30 GKS Tychy - KS AZS AWF Katowice

29-08-2013 CZWARTEK

DĘBOWIEC
10:00 KKS Mickiewicz-Romus Katowice - GKS Tychy
12:00 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - MKKS Rybnik
16:15 MKKS Rybnik - KKS Mickiewicz-Romus Katowice
16:15 SamoObrona - Klippers
18:20 GKS Tychy - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
18:20 Reha-Forma Elefanty - OPTYK Ewa Jasiczek

KATOWICE
18:30 KS AZS AWF Katowice - Alba Chorzów

30-08-2013 PIĄTEK

DĘBOWIEC
10:00 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - KKS Mickiewicz-Romus Katowice
12:15 GKS Tychy - MKKS Rybnik
16:00 KS Rosa Radom - MKS Dąbrowa Górnicza
16:00 SamoObrona - Elefanty
18:15 PGE Turów Zgorzelec - KKK MOSiR Krosno
18:15 Alba Chorzów - GKS Tychy

VICTORIA
18:00 OPTYK Ewa Jasiczek - Klippers

KATOWICE
18:00 KS AZS AWF Katowice - KKS Mickiewicz-Romus Katowice

31-08-2013 SOBOTA

DĘBOWIEC
10:00 Alba Chorzów - KKS Mickiewicz-Romus Katowice
10:00 MKKS Rybnik - KS AZS AWF Katowice
12:10 DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - Alba Chorzów
16:00 MKS Dąbrowa Górnicza - PGE Turów Zgorzelec
16:00 KS AZS AWF Katowice - DAAS Basket Hills Bielsko-Biała
18:15 KKK MOSiR Krosno - KS Rosa Radom
18:15 Alba Chorzów - MKKS Rybnik

VICTORIA
10:30 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - PÓŁFINAŁ (Ofensywa Racibórz - Od Frontu Team Dąbrowa Górnicza)
12:30 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - PÓŁFINAŁ (Shakers Bielsko-Biała - Remaag Markus Reinhold Rybnik)
16:00 SamoObrona - OPTYK Ewa Jasiczek
18:00 Reha-Forma Elefanty - Klippers

01-09-2013 NIEDZIELA

DĘBOWIEC
09:00 MU-14 Bielsko-Biała - Cieszyn
11:50 Puchar Śląska - FINAŁ - Alba Chorzów - KS AZS AWF Katowice
14:00 KKK MOSiR Krosno - MKS Dąbrowa Górnicza
16:15 KS Rosa Radom - PGE Turów Zgorzelec

VICTORIA
14:15 Turniej Mistrzów Śląskich Lig Amatorskich - FINAŁ (Od Frontu Team Dąbrowa Górnicza - Remaag Markus Reinhold Rybnik)

Wszystkie mecze w Bielsku-Białej będą odbywać się na dwóch obiektach sportowych:
- Hala Wielofunkcyjna pod Dębowcem (Dębowiec), gdzie rozłożone zostaną dwa pełnowymiarowe boiska do koszykówki
(www.bbosir.bielsko.pl/obiekt/hala-wielofunkcyjna-widowiskowo-sportowa)
- Hala Victoria (Victoria)
(www.victoria.bbosir.bielsko.pl)

Turniej rozszerzył zasięg o pojedyncze mecze rozgrywane w Katowicach i Tychach.

A jeżeli chodzi o zestaw meczów to możliwe ze to jeszcze nie koniec i będzie specjalna niespodzianka dla zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki :).

Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju:

Partnerzy BB3 Cup 2013:
Tauron Polska Energia (www.tauron-pe.pl)
Systemy Kominkowe Waligóra (www.kominkiwaligora.pl)
Prakto (www.prakto.eu)
Ebro Armaturen (www.ebro.com.pl)
MultiValve (www.multivalve.eu)

Partnerzy Medialni BB3 Cup 2013:
Telewizja Katowice (www.tvp.pl/katowice)
Antyradio (www.antyradio.pl)
SportoweFakty.pl (www.sportowefakty.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)

Partnerzy Medyczni BB3 Cup 2013:
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Szpital Pod Bukami (www.szpitalpodbukami.pl)

Partnerzy Techniczni BB3 Cup 2013:
Spalding (www.spalding.pl)
Nutrend (www.nutrend.pl)
Suzuki - Japan Motors (www.japanmotors.pl)
Referee.pl (www.referee.pl)
Śląski Związek Koszykówki (www.slzkosz.pl)
Art-Line Plus (www.drukarniabielsko.pl)

Organizatorzy BB3 Cup 2013:
Bielska Liga Koszykówki (www.blk.com.pl)
Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)

Cała impreza odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Bielsko-Biała Pana Jacka Krywulta oraz Prezesa Śląskiego Związku Koszykówki Pana Marcina Staniczka.

Zapraszamy na BB3 Cup 2013!


TAURON Polska Energia wspiera BB3 Cup 2013!
27-08-2013
TAURON Polska Energia to partner strategiczny BB3 Cup 2013!

Jeden z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, polskie przedsiębiorstwo grupujące firmy z branży energetycznej, bardzo często wspierające ciekawe projekty! To przecież partner doskonale znanej w naszym środowisku Tauron Basket Ligi, czyli najlepszej koszykówki w Polsce! Cieszymy się ze współpracy i z zaufania dla Bielskiej Ligi Koszykówki, dziękujemy za pomoc przy organizacji BB3 Cup 2013!

www.tauron-pe.pl
www.facebook.com/tauronpolskaenergia


Suzuki - partner techniczny BB3 Cup 2013!
26-08-2013
Suzuki to już kolejny partner techniczny BB3 Cup 2013! Dziękujemy za zaufanie i pomoc przy organizacji turnieju!

Japan Motors - Siła Japończyków

www.japanmotors.pl


Referee.pl - partner techniczny BB3 Cup 2013!
26-08-2013
Referee.pl to partner techniczny BB3 Cup 2013, a także organizator campu dla sędziów koszykówki odbywającego się w czasie turnieju i prowadzonego przez Pana Jakuba Zamojskiego!

Ponad 40 sędziów z 13 krajów (m.in. Japonia, Luksemburg, Ukraina, Portugalia) będzie doskonalić swoje umiejętności pod okiem znanych na całym świecie wykładowców (m.in. Romas Brazauskas, Costas Rigas, czy Sasa Pukl).

www.referee.pl
Obejrzyj film
1 Olejnik Paweł 100,0%
2 Śpiewak Tomasz 100,0%
3 Masłowski Jakub 100,0%
4 Wojaczek Łukasz 100,0%
5 Malarz Kamil 100,0%
6 Konopka Piotr 100,0%
1 Ryszka Wojciech 2,4
2 Konopka Piotr 2,2
3 Solewodziński Miłosz 2,0
4 Wojas Kamil 1,6
5 Pławecki Artur 1,3
6 Szopa Kamil 1,3