Aktualności






Mateusz Józefów i DAAS Basket Hills B-B MU-18 z nagrodami specjalnymi!
16-01-2017
Facebook Twitter

W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić nagrodami specjalnymi:

Na nagrodę za Największy Postęp w 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki najbardziej zasłużył zespół DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!

Mateusz Józefów z drużyny Galacticos Basket Żywiec to Największe Objawienie w tym sezonie!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla MUKK Henryk Kania Pszczyna!
16-01-2017
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna MUKK Henryk Kania Pszczyna!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Komorowice Woodcutters, Hustlerzy Andrychów, DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 i Lutnia In Plus!

Dla zawodników MUKK Henryk Kania Pszczyna przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 40. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
11-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 25,2 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 4,7 traf/mecz

Zbiórki
Kamil Malarz (Double B Nation) – 12,9 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 7,6 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (Double B Nation) – 2,4 bl/mecz

Przechwyty
Michał Grygier (Washington Bultens) – 5,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 64,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 43,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 100,0%


Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
11-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Kamil Szopa (Vincal) – 24,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Michał Cichoń (Vincal) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Vincal) – 18,2 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Vincal) – 6,3 as/mecz

Bloki
Bartosz Porwisz (Aurochs) – 2,0 bl/mecz

Przechwyty
Jarosław Gonczarenko (Zryw Bielsko-Biała) – 4,0 prz/mecz
Mateusz Ilkiewicz (NSBB) – 4,0 prz/mecz
Rafał Klimek (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 4,0 prz/mecz
Kamil Szopa (Vincal) – 4,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Paweł Kozyra (Vincal) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Karol Lubrych (Wrona Wings) – 53,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Maciej Wojdyła (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 88,9%


Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
10-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Łukasz Piwowarczyk (Slam Drunk) – 27,8 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Grzegorz Kastelik (12 Małp) – 18,5 zb/mecz

Asysty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 7,0 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,8 bl/mecz

Przechwyty
Adrian Danielczyk (Tokyo 2020) – 5,4 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Łukasz Kubik (Siła Ustroń) – 68,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 46,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Michał Sznajder (Siła Ustroń) – 92,9%


Gratulujemy!






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
09-01-2017
Facebook Twitter

I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Tokyo 2020 - 11
2. Siła Ustroń – 11
3. Dziki Bagienne - 10
4. 12 Małp - 9
5. Narnia 420ers - 8
6. MOSiR KiS Żywiec - 7
7. Komorowice Woodcutters - 6


O kolejności dla zespołów Tokyo 2020 i Siła Ustroń zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 11
2. Slam Drunk - 11
3. Pretorianie - 10
4. Lutnia In Plus - 9
5. Apache - 8
6. Young Blood - 7
7. Akademia Basketu - 7

O kolejności dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna i Slam Drunk oraz Young Blood i Akademia Basketu zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Tokyo 2020 – Slam Drunk oraz MUKK Henryk Kania Pszczyna – Siła Ustroń!

Oczywiście będziemy również rozgrywać spotkania decydujące o kolejności na zakończenie sezonu dla pozostałych zespołów w 3 lidze:

- o 5. miejsce – Dziki Bagienne - Pretorianie
- o 7. miejsce – 12 Małp - Lutnia In Plus
- o 9. miejsce – Narnia 420ers - Apache
- o 11. miejsce – MOSiR KiS Żywiec - Young Blood
- o 13. miejsce – Komorowice Woodcutters - Akademia Basketu






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
09-01-2017
Facebook Twitter

Jakub Habdas (Narnia 420ers)
17 pkt, 18 zb, 4 as, 2 prz – eval 29

Szymon Ber (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
19 pkt, 14 zb, 5 as, 3 prz, 4 bl – eval 32

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
14 pkt, 13 zb, 2 as, 1 prz, 4 bl – eval 22

Dawid Czarniak (Siła Ustroń)
30 pkt (6x3), 6 zb, 4 as, 5 prz, 1 bl – eval 29

Krzysztof Gardas (Pretorianie)
22 pkt (3x3), 5 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 27

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Szymon Ber!






Wesołych Świąt!
23-12-2016
Facebook Twitter

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo szczęścia, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, a także odrobiny spokoju w rodzinnej atmosferze!

Oczywiście jak najwięcej pomyślności i sukcesów w całym przyszłym roku!

Chcielibyśmy, żeby koszykówka wciąż była wielką pasją w życiu każdego z nas, a satysfakcja ze wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu jak największa!






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
19-12-2016
Facebook Twitter

I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Washington Bultens - 15
2. Galacticos Basket Żywiec – 14
3. Double B Nation - 13
4. Shakers - 13
5. Elefanty - 12
6. SamoObrona - 12
7. BraveHearts Oświęcim - 10
8. Hustlerzy Andrychów – 10
9. OPTYK Ewa Jasiczek - 9

O końcowej kolejności dla zespołów Double B Nation i Shakers, Elefanty i SamoObrona, BraveHearts Oświęcim i Hustlerzy Andrychów zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Washington Bultens – Shakers oraz Galacticos Basket Żywiec - Double B Nation!

II.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. DAAS Basket Hills B-B MU-18 - 15
2. Elektryk Podbeskidzie – 14
3. NSBB - 13
4. Vincal - 13
5. Zryw Bielsko-Biała - 12
6. Rosomaki - 11
7. Wrona Wings - 11
8. Aurochs – 10
9. Grim Reapers - 9

O końcowej kolejności dla zespołów NSBB i Vincal, Rosomaki i Wrona Wings zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze będą rywalizować DAAS Basket Hills B-B MU-18 – Vincal oraz Elektryk Podbeskidzie - NSBB!

III.
W 3 lidze klasyfikacje końcowe na zakończenie sezonu zasadniczego pojawią się po rozegraniu meczów zaplanowanych na 7-8 stycznia 2017 roku.

IV.
W terminarzu rozgrywek, który jest dostępny tutaj, pojawiły się już mecze zaplanowane do końca 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki. Oczywiście po zakończeniu sezonu zasadniczego w 3 lidze jak najszybciej uzupełnimy go o spotkania półfinałowe!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
19-12-2016
Facebook Twitter

Tomasz Śpiewak (Rosomaki)
24 pkt (2x3), 15 zb, 1 as, 1 prz – eval 22

Bartosz Piasecki (NSBB)
25 pkt, 12 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 31

Konrad Kotowski (Vincal)
11 pkt, 24 zb, 3 as, 1 prz, 2 bl – eval 26

Przemysław Wadoń (Grim Reapers)
35 pkt (2x3), 10 zb, 4 as, 3 prz – eval 26

Karol Lubrych (Wrona Wings)
24 pkt (4x3), 7 zb, 6 as, 2 prz, 2 bl – eval 36

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Karol Lubrych!
Obejrzyj film