Aktualności






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
01-06-2015
Facebook Twitter

Dariusz Reinhard (Elefanty)
23 pkt (3x3), 8 zb, 2 prz - eval 25

Zbigniew Przybyła (Fizjo4Sport Klippers)
10 pkt, 11 zb, 3 as, 2 prz, 1 bl - eval 23

Maciej Goryl (Elefanty)
10 pkt, 10 zb, 1 prz, 2 bl – eval 21

Paweł Olejnik (SamoObrona)
26 pkt (5x3), 2 zb, 2 as, 4 prz – eval 24

Marcin Gilowski (Zryw Bielsko-Biała)
19 pkt (1x3), 6 zb, 3 prz - eval 12

MVP 9. kolejki został Dariusz Reinhard!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej nr 3/36
01-06-2015
Komisja Dyscyplinarna Bielskiej Ligi Koszykówki w składzie Marcin Jacobson i Krzysztof Puchałka w dniu 25 maja 2015 roku podjęła następujące decyzje:

1.
Za otrzymane trzecie w tym sezonie przewinienia techniczne podtrzymuje kary wynikające z Regulaminu Bielskiej Ligi Koszykówki, tj. zawieszenia na 1 mecz dla: Czerwiński Norbert - Narnia 420ers, Kiszka Marcin - WSEH Team i Ziarnik Paweł - WSEH Team.

2.
Komisja Dyscyplinarna po zapoznaniu się ze szczegółowym sprawozdaniem Zarządu Bielskiej Ligi Koszykówki dotyczącym braku możliwości wyegzekwowania prac w ramach wolontariatu przez Sergiusza Świerczka postanowiła o odwieszeniu kary właściwej tj. bezwzględnego zawieszenia na okres 5 meczów (Komunikat Komisji Dyscyplinarnej nr 3/35 z dnia 12 stycznia 2015 roku) ze skutkiem natychmiastowym.

Z uwagi na niedopełnienie obowiązku pracy w ramach kary alternatywnej, w charakterze sędziego funkcyjnego, w dniu 23 maja 2015 roku (mecz o godz. 12:00 Angry Sheeps - Drank Aurochs) skutkujące opóźnieniem rozpoczęcia spotkania oraz ryzykiem jego nierozegrania, Komisja Dyscyplinarna postanowiła nałożyć dodatkową karę zawieszenia Sergiusza Świerczka na okres 6 meczów. Kara dodatkowa rozpocznie się po zakończeniu kary właściwej.

Kary obowiązują w najbliższych meczach wg terminarza Bielskiej Ligi Koszykówki.






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
01-06-2015
Facebook Twitter

Kamil Malarz (Double B Nation)
32 pkt, 24 zb, 3 as, 1 prz, 2 bl - eval 53

Jakub Cieślar (Siła Ustroń)
13 pkt, 13 zb, 3 as, 2 prz - eval 25

Janusz Cholewa (Hustlerzy Andrychów)
17 pkt (3x3), 5 zb, 1 prz – eval 17

Robert Grajcarek (NSBB)
22 pkt, 24 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 23

Hamdi Ben Mohamed (Siła Ustroń)
11 pkt, 17 zb, 5 prz - eval 23

MVP 9. kolejki został Kamil Malarz!






Najlepsza "5ka" 12. kolejki w 3 Lidze BLK!
01-06-2015
Facebook Twitter

Bartosz Żur (Supersonics)
19 pkt, 5 zb, 4 as, 3 prz, 1 bl - eval 25

Tomasz Figura (Drank Aurochs)
29 pkt (1x3), 8 zb, 6 prz, 1 bl - eval 27

Piotr Czempiel (Tokyo 2020)
26 pkt (1x3), 7 zb, 4 prz – eval 26

Grzegorz Kastelik (12 Małp)
21 pkt (1x3), 16 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 28

Artur Wilk (BraveHearts Oświęcim)
25 pkt, 15 zb, 1 prz, 1 bl - eval 30

MVP 12. kolejki został Artur Wilk!






Wyniki NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3
30-05-2015
Open mężczyzn

1. Elefanty (Tomasz Knieć, Marcin Płonka, Maciej Goryl, Robert Goryl)
2. SamoObrona
3. Shakers

U-18 mężczyzn

1. Daas Basket Hills 1 (Maciej Jochacy, Jakub Biegun, Kamil Jurzak, Sergiusz Świerczek)
2. Patapoty
3. Łyse Grzmoty

U-16 chłopców

1. Daas Basket Hills Słoneczne (Kamil Wojas, Krystian Wojas, Maciej Wojdyła)
2. Daas Basket Hills Nygersi
3. Daas Basket Hills Albańczycy

Konkurs rzutów za 3 punkty

1. Wojciech Jędrzejas
2. Mikołaj Matoga
3. Marlena Golec i Artur Pławecki

Wkrótce więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku!

Facebook Twitter






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 już w sobotę!
28-05-2015
NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 - KOMUNIKAT WYKONAWCZY (28-05-2014)

I. TERMIN I MIEJSCE
Turniej zostanie rozegrany w dniu 30 maja 2015 roku od godz. 9:00 na boiskach w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury ul. Słowackiego 27.
Pierwsza kolejka spotkań o godz. 9:30.

II. UCZESTNICY
Turniej prowadzony będzie wyłącznie w kategoriach:

OPEN mężczyn
U-18 M - 1997 i młodsi
U-16 M - 1999 i młodsi


Do udziału w turnieju NUTREND GRAND PRIX BIELSKA-BIAŁEJ 2015 w Koszykówce 3x3 zakwalifikowane zostały następujące zespoły:

OPEN mężczyzn

1. Co my tu robimy (Bielsko-Biała)
2. Janusze-Cebulariusze (Bielsko-Biała)
3. Highlanders Żywiec (Żywiec)
4. Narnia 420ers (Bielsko-Biała)
5. Relax and take notes (Kozy)
6. Shakers (Kozy)
7. Trans-Bud (Bielsko-Biała)
8. Elefanty (Bielsko-Biała)
9. SamoObrona (Bielsko-Biała)
10. Kilo cukru (Lipowa)
11. Cesaroki i Hanys (Cieszyn)
12. Havana Basketball (Bielsko-Biała)
13. Betonowe bobry (Pietrzykowice)
14. KOZANUTRIA (Bielsko-Biała)

U-18 M - 1997 i młodsi

1. Patapony (Czechowice-Dziedzice)
2. Daas Basket Hills U-18 1 (Bielsko-Biała)
3. DAAS Basket Hills MU-18 2 (Bielsko-Biała)
4. OBOJĘTNE MI TO (Lipowa)
5. Daas Basket Hills 3 (Bielsko-Biała)
6. Łyse Grzmoty (Żywiec)
7. BezNazwy (Jaworzno)
8. Basket z Wapiennej (Bielsko-Biała)
9. Bez Spiny (Lipowa)

U-16 M - 1999 i młodsi

1. DAAS Basket Hills MU-16 Nygersi (Bielsko-Biała)
2. DAAS Basket Hills MU-16 Słoneczne (Bielsko-Biała)
3. Siła (Ustroń)
4. DAAS Basket Hills MU-16 Albańczycy (Bielsko-Biała)

III. SYSTEM ROZGRYWEK
Turniej zostanie przeprowadzony systemem eliminacji w grupach i fazy play-off do wyłonienia zwycięzców lub w przypadku znaczącej różnicy pomiędzy ilością zgłoszonych i zweryfikowanych zespołów innym systemem, który gwarantuje każdemu zespołowi rozegranie przynajmniej 3 spotkań (minimum 2) w turnieju.

IV. PRZEPISY
Turniej rozgrywany będzie według przepisów gry 3x3 FIBA wersji 2015 (szczegółowa treść przepisów na stronie http://3x3.com.pl/pobierz.php).

V. KONKURSY
W trakcie trwania rozgrywki finałowej przeprowadzony zostanie otwarty konkurs rzutów za 3 punkty!

Zgłoszenia do konkursów można będzie dokonywać w biurze zawodów. Organizator zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby uczestników w konkursach lub nieprzeprowadzenia konkursów w przypadku wyjątkowo złej pogody.

VI. NAGRODY
Zwycięzca, a także zespoły zajmujące II i III miejsce w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz partnerów turnieju.
Najlepsi w konkursie otrzymują nagrody rzeczowe.

VII. SPRAWY ORGANIZACYJNE
1. Uzupełnienie ewentualnych braków w dokumentach rejestracyjnych odbędzie się w dniu zawodów od godz. 8:00 według następującego programu minutowego:

8.00 – 8.10
DAAS Basket Hills MU-16 Nygersi (Bielsko-Biała)
DAAS Basket Hills MU-16 Słoneczne (Bielsko-Biała)
DAAS Basket Hills MU-16 Albańczycy (Bielsko-Biała)
Daas Basket Hills 3 (Bielsko-Biała)
Daas Basket Hills U-18 1 (Bielsko-Biała)
DAAS Basket Hills MU-18 2 (Bielsko-Biała)
Basket z Wapiennej (Bielsko-Biała)

8.10 – 8.20
Co my tu robimy (Bielsko-Biała)
KOZANUTRIA (Bielsko-Biała)
Havana Basketball (Bielsko-Biała)
Trans-Bud (Bielsko-Biała)
Elefanty (Bielsko-Biała)
SamoObrona (Bielsko-Biała)

8.20 – 8.30
Narnia 420ers (Bielsko-Biała)
Siła (Ustroń)
Janusze-Cebulariusze (Bielsko-Biała)
Patapony (Czechowice-Dziedzice)
Relax and take notes (Kozy)
Skakers (Kozy)
Cesaroki i Hanys (Cieszyn)

8.30 – 8.40
Bez Spiny (Lipowa)
Łyse Grzmoty (Żywiec)
BezNazwy (Jaworzno)
OBOJĘTNE MI TO (Lipowa)
Betonowe bobry (Pietrzykowice)
Kilo cukru (Lipowa)
Highlanders Żywiec (Żywiec)


2. Około godz. 8:45 odbędzie się losowanie grup w poszczególnych kategoriach.
3. Rozpoczęcie meczów od godz. 9:00 lub 9:30, a grać o tej godzinie będzie kategoria OPEN mężczyzn.
4. Uczestnicy turnieju muszą występować w jednolitych koszulkach z numerami.






NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy!
20-05-2015
Facebook Twitter

Już 30 maja (sobota) odbędzie się NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3 - zapraszamy wszystkich spragnionych sportowej rywalizacji i świetnej zabawy!

Podobnie jak rok temu przygotowaliśmy specjalną stronę - www.3x3.com.pl - to właśnie tutaj można znaleźć praktycznie wszystko, czyli możliwość rejestracji zespołów, potrzebne dokumenty, przepisy itp.

Rozpoczęcie turnieju o 9:00 na obiektach kompleksu sportowego w Parku im. Juliusza Słowackiego przy Bielskim Centrum Kultury (ul. Słowackiego 27 w Bielsku-Białej).

W tym roku zapisy do wszystkich kategorii będą możliwe do 27 maja (środa) do godziny 21:00, tylko i wyłącznie przez aktywny arkusz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie www.3x3.com.pl.

Już tradycyjnie zaplanowaliśmy rozgrywki w ośmiu kategoriach:

- OPEN Kobiet
- U-18 K (1997 i młodsze)
- U-16 K (1999 i młodsze)
- U-14 K (2001 i młodsze)


- OPEN Mężczyzn
- U-18 M (1997 i młodsi)
- U-16 M (1999 i młodsi)
- U-14 M (2001 i młodsi)


We wszystkich kategoriach przewidzieliśmy nagrody rzeczowe dla najlepszych zespołów!

Już teraz chcielibyśmy podziękować za pomoc wszystkim partnerom NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2015 w Koszykówce 3x3!

- NUTREND (www.nutrend.pl)
- www.hiphopshop.bba.pl
- Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.um.bielsko.pl)
- BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
- Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
- 3/4 UDGS (www.34udgs.pl)
- Art-Line Plus (www.drukarniabielsko.pl)

www.3x3.com.pl
www.blk.com.pl

Zapraszamy!






Elefanty - SamoObrona już w najbliższy czwartek!
25-05-2015
Facebook Twitter

Uwaga!
W związku z przerwą w dostawie energii elektrycznej na hali w niedzielę w godzinach wieczornych, nie mogliśmy z przyczyn technicznych rozegrać spotkania Elefanty - SamoObrona.
Chcielibyśmy poinformować wszystkich, że mecz ten odbędzie się w najbliższy czwartek (28 maja) o godz. 19:40!
Jednocześnie w tym samym terminie, w naszej bazie danych uzupełnione zostaną również statystyki ze spotkania Fizjo4Sport Klippers - Orły Mirosława K. - dziękujemy wszystkim za wyrozumiałość!






Czarno Na Białym nr 183 - 21.V
21-05-2015
Facebook Twitter

Wyśrubowali sobie statystyki – Czarno Na Białym nr 183


W ubiegły weekend na parkiet wybiegły drużyny z 2 i 3 ligi. Nieco niższy poziom sportowy zrekompensowały jednak widzom emocje jakie miały miejsce w dramatycznym meczu WSEHu z Wronami. Ale po kolei…

BraveHearts Oświęcim – Tokyo 2020 47:56

W meczu ostatniej szansy dla zespołu z Oświęcimia, Tokio nieznacznie wygrywa i już ostatecznie zabiera Walecznym Sercom szanse na czołową czwórkę. Szkoda, bo to nie postawa sportowa, a raczej niekorzystne losowanie oraz seria zawieszeń spowodowała, że tego zespołu zabraknie w półfinałach. Po raz pierwszy w tym sezonie jednak, Olimpijczycy musieli się spiąć, bo jak sami zwycięzcy przyznali po meczu...

Całość przeczytasz na -> najlepszy blog sportowy






Czarno Na Białym nr 182 - 20.V
20-05-2015
Facebook Twitter

Kolejny pokaz siły – Czarno Na Białym nr 182


Nadrabiamy zaległości. Już dziś wjeżdżamy z zaległym weekendem, jutro relacja bieżąca, w piątek zapowiedzi, a potem… sobota i znów gramy mecz za meczem, a więc koło się zamyka. :) Na całe szczęście redakcja Czarno na Białym lubi swoją pracę, więc masowe samobójstwa póki co jeszcze nam nie grożą. A więc do dzieła!!

Komorowice Woodcutters – Dziki Bagienne 54:59

Kolejna porażka Komorowic staje się faktem i niestety ten sezon należy udać za koszmarny w wykonaniu tej drużyny. Obok Skrzydlatych Drwale to bowiem jedyny zespół, który w 3 lidze nie odniósł zwycięstwa. Szkoda, bo mecz z Dzikami zaczął się obiecująco – pierwsza kwarta wygrana przez Drwali 16:9, ponadto znakomicie prezentował się Rafał Janusz (22 pkt, 13 zb). Dziki rozpędzały się jednak powoli i jak tylko opuściły bagna i wpadły do lasu, to… Drwale już nie potrafiły ich zatrzymać. 20 pkt, Przemka Wójtowicza, 12 Roberta Szweda, sporo punktów od mniejszych Warchlaczków i koniec końców Dziki wygrywają z Komorowicami 59:54 odnosząc pierwsze zwycięstwo w BLK. Brawa dla zwycięzców, bura dla pokonanych.

Całość przeczytasz na -> ulubiony blog sportowy
Obejrzyj film
1 Bobrek Szymon 100,0%
2 Grygier Michał 100,0%
3 Olejnik Paweł 100,0%
4 Knieć Tomasz 100,0%
5 Przybyła Zbigniew 100,0%
6 Masłowski Kamil 100,0%
1 Klimek Rafał 4,0
2 Ostrowski Rafał 3,3
3 Wojas Kamil 3,3
4 Grygier Michał 3,3
5 Kręcichwost Tomasz 3,0
6 Józefów Mateusz 2,8