2013-12-14 18:20 Hustlerzy Andrychów - Not Found
2013-12-14 20:00 WSEH Team - Double B Nation
2013-12-15 09:00 Young Blood - Akademia Basketu
2013-12-15 10:30 KiS Żywiec - Złoty Strzał
2013-12-15 12:00 Pretorianie - Grim Reapers
2013-12-15 13:30 Angry Sheeps - ZSME Żywiec
2013-12-15 15:00 ELO Czikas - T.R.S Siła Ustroń
2013-12-15 16:40 Basket Żywiec - Monolith
2013-12-15 18:20 Galacticos - Shakers

Hustlerzy Andrychów - Not Found
Spotkanie o przysłowiowe 6 punktów! Jeśli wygrają Not Found to na pewno już utrzymają się w 2 lidze! W wypadku wygranej Hustlerów, zespół ten będzie musiał jeszcze uważać, żeby nie zapętlić się w małej tabelce z Not Found i WSEHem, bo ten bilans może być dla nich niekorzystny. Trudno przewidzieć kto wygra to spotkanie, bo oba zespoły przebudziły się w ostatniej kolejce i wygrały po raz pierwszy w tym sezonie. Na pewno jednak będzie się sporo działo, bo spadek do 3 ligi to byłby kompletny dramat dla każdego teamu, który występuje w wyjątkowo silnej w tym sezonie lidze :).

WSEH Team - Double B Nation
Może na początku drobne sprostowanie, a jednocześnie przepraszamy za pomyłkę - wbrew temu co napisaliśmy w podsumowaniu, DBN ma już pewny udział w półfinałach ;). Wygrana 20-stoma punktami z Ułaaa sprawia, że w każdej konfiguracji DBN po ostatniej kolejce znajdzie się przynajmniej na historycznym dla nich czwartym miejscu. Mecz z WSEHem to jednak szansa dla zespołu Piotrka Szkaradnika na to, żeby wygrać sezon zasadniczy oraz... żeby nie wpuścić do półfinałów OPTYKA, który jeśli w czwórce zagra z Osterem na powrót będzie bardzo groźnym zespołem :). WSEH natomiast jeśli wygra, zapewni sobie utrzymanie i szóste (również najwyższe w historii) miejsce w 2 lidze! Jeśli Studenci jednak przegrają, czysto teoretycznie będą mogli nawet spaść, a więc est zatem o co grać. Dodatkowy smaczek to pojedynek Malarza z Kiszką - najlepszych zbierających ligi oraz liderów klasyfikacji evaluation po sześciu kolejkach.

Young Blood - Akademia Basketu
Po dwóch arcyważnych pojedynkach w 2 lidze, przenosimy się na trzecioligowy front, gdzie toczy się zaciekła walka o miejsca 9-12. W starciu z Akademią to Young Blood jest murowanym faworytem i pozostaje raczej kwestia tego jaki eval wyhaczy Kuba Kupczak oraz ile punktów rzuci Maciek Jochacy ;).

KiS Żywiec - Złoty Strzał
Młodzieżowe derby Żywca i ostatnia szansa na to, żeby któryś z tych zespołów zasmakował zwycięstwa w tym sezonie. Walka o honor, prestiż oraz... przedostatnie miejsce w 3 lidze.

Pretorianie - Grim Reapers
No cóż... gdyby Pretorianom podwinęła się noga i przegrali z Reapersami, to sytuacja w tabeli mocno by się skomplikowała i zwycięzcy tego spotkania mogliby nawet uniknąć w półfinale starcia z Orłami. Realnie jednak patrząc, Pretorianie powinni wygrać ten mecz i spokojnie szykować się już do półfinałowej batalii z Angry Sheeps ;).

Angry Sheeps - ZSME Żywiec
Analogicznie do powyższej relacji, gdyby wygrało ZSME to w tabeli straszny kocioł i nie wiadomo kto i z kim będzie grał... Dotychczasowa forma obu drużyn wskazuje jednak na przekonywujące zwycięstwo Owiec i ich awans do czwórki. ZSME Żywiec zajmie najpewniej piąte miejsce w trzeciej lidze.

Elo Czikas - T.R.S Siła Ustroń
Mecz na szczycie tabeli w 2 lidze! Jeśli wygra Siła, to przypieczętuje swoje zwycięstwo w sezonie zasadniczym. W wypadku zwycięstwa Elo, drugą ligę może wygrać właśnie ten zespół lub... DBN gdy pokona WSEH ;). Scenariuszy zatem wiele, a warto jeszcze dodać, że Czikasy przegrywając z Siłą i tak zagrają w czwórce gdyż mają lepszy wynik bezpośredni w meczach zarówno z Ułaaa jak i z OPTYKIEM :).

Basket Żywiec – Monolith
Mecz, który czysto teoretycznie mógłby włączyć jeszcze do walki o utrzymanie Basket Żywiec. Ale to tylko teoria, bo przecież Basket wysoko pokonał Rosomaki, więc w małej tabeli i tak byłby w uprzywilejowanej sytuacji. Zwycięstwo Monolithu jednak znacznie namieszało by na dole tabeli i sprawiłoby, że zawodnicy tego zespołu z większą wiarą przystąpiliby do meczu o utrzymanie z Rosomakami. Zdecydowanym faworytem jest jednak Basket Żywiec.

Galacticos - Shakers
HIT KOLEJKI! Spotkanie, które zdecyduje o tym, która z drużyn zagra w półfinale w 1 lidze. Z jednej strony Galacticos, a więc zespół który miał bronić się przed spadkiem, a po powrocie Burego wygrywa mecz za meczem, a z drugiej Shakers, a więc arcymistrzowie 1 ligi, którzy niejako z urzędu powinni być w półfinałach. Przebudowane Szejki jednak nie spełniają póki co pokładanych w nich nadziei, a odmienione Galacticos spróbuje dokumentnie pokrzyżować im szyki i nie wpuścić nawet do play-offów. Jak będzie w niedzielę? Musicie zobaczyć to na żywo!

Do zobaczenia na parkiecie!
Czarno na Białym
MC&Zulek&Marcin(ek)

Czarno Na Białym - 12 XII
13-12-2013

Wrona Wings - 12 Małp 64:44
Młode chłopaki z Pszczyny ostatecznie przekonały nas, że kolejny sezon może należeć właśnie do nich :). Wrony bowiem zdecydowanie pokonały zespół 12 Małp i zasłużenie wygrały fazę 7-12. Najwięcej punktów już tradycyjnie rzucił Tomek Dzida (23), ale tym razem świetnie wsparł go również Łukasz Bartlewski, który otarł się o triple-double (!!!) notując 10 punktów, 13 zbiórek i aż 8 bloków! Wśród Małp wyjątkową ochotę do gry przejawiał Damian Kocoń (12 pkt, 14 zb), ale poza tym zespół ten zwyczajnie nie miał pomysłu na to, żeby zatrzymać niższych, ale za to dużo bardziej wybieganych rywali.

Osiemnastka - Pretorianie 58:73
Zgodnie z naszymi oczekiwaniami niespodzianki nie było... Pretorianie bez większych problemów pokonują Osiemnastkę i pieczętują swój awans do półfinałów. Komandosi nie zagrali źle, ale na wyrównaną walkę stać ich było tylko w pierwszej odsłonie meczu. Potem wyszło jednak doświadczenie Pretorian i... tragiczna zbiórka Osiemnastki. Porażka na deskach 26:50 to wynik poniżej wszelkiej krytyki. Przy takiej klęsce na tablicach, końcowego wyniku nie mógł odmienić nawet świetny występ Michała Napierały (23 pkt, 8 zb, 5 as). U Pretorian natomiast standardowo - Piotrek Kapustka asystuje (11), Kuba Marcak zbiera (13), najlepiej punktują Bem i Mizera (odpowiednio 18 i 21), a tytuł MVP kolejki zgarnia Kuba Masłowski (16 pkt i 15 zb). Szykuje się nam zatem świetny półfinał w 3 lidze! Pretorianie zagrają bowiem najprawdopodobniej z Owcami!

OPTYK Ewa Jasiczek - Elo Czikas 60:67
Jeśli nie ma Ostera, to z OPTYKIEM może wygrać każdy w 2 lidze... Przez długi czas nikt nie powiedział tego na głos, ale Czikasy obnażyły wszystkie braki byłego pierwszoligowca. Rosłe chłopaki Tokara nie dość, że przegrały z Elo na deskach (33:40), to kompletnie nie potrafili wykorzystać faktu, że oddali aż 16 rzutów z gry więcej (powód: mnóstwo strat Czikasów). Dwójka Tokarski (15 pkt, 5 as) - Podstawny (17 pkt) to za mało jeśli w zespole rywali dobrze gra niemal cała piątka. Bryś (14 pkt), Durkalca (18 pkt), Wieczorek (15 pkt) i Wótowicz (8 pkt ale 100% skuteczności) sprawili, że sytuacja OPTYKA pomimo kolejnego dramatycznego zrywu z czwartej kwarcie nie jest godna pozazdroszczenia... Do tego żeby wejść do "czwórki" potrzebne jest bezwzględnie zwycięstwo z Hustlerami oraz... trzeba będzie patrzyć na to co zrobią rywale (Ułaaa, Elo i DBN). Elo natomiast po fatalnym starcie wygrywa ostatnio wszystko jak leci :). I uwaga... jeśli wygrają w ostatniej kolejce z Siłą, wygrają sezon zasadniczy! Natomiast jeśli polegną, mogą nawet nie wejść do "czwórki". Tak to w tym roku jest w tej 2 lidze...

T.R.S Siła Ustroń - Ułaaa 55:54
Ułani potrzebowali tego zwycięstwa żeby zapewnić sobie upragniony awans do play-off. Dla chłopaków z Ustronia był to kolejny mecz, który mógł ich zbliżyć do wygrania pierwszej fazy rozgrywek w 2 lidze. Lepiej ten mecz rozpoczęli ci pierwsi i wygrali pierwszą kwartę 16:10. W drugiej lepiej zagrała Siła wygrywając 19:15. Trzecia odsłona, tak dla obu zespołów jak i kibiców obu ekip, była drogą przez mękę. Przez 10 minut oba zespoły rzuciły w sumie 12 punktów, czyli uzyskały średnią 1,2 punktu na minutę ;). Tutaj mogą się wykazać statystycy, bo jest to chyba rekord (niechlubny) ligi. Na szczęście wszystko wynagrodziła czwarta kwarta - od początku pełna walki i zaangażowania. Punkt za punkt do samego końca. Siłacze zdołali odrobić minimalną stratę do Ułanów i gdy wydawało się, że wygrają mecz trzema punktami, w ostatnie akcji meczu przy rzucie za 3 punkty faulowany zostaje Tomek Rezik. Trzy rzuty wolne - jeśli trafi będzie dogrywka. Niestety pudłuje pierwszy, trafia pozostałe dwa i Ustroń wygrywa bitwę 55:54. Zespół z Ustronia umacnia się na pierwszy miejscu, a Ułani mimo porażki mają nadal szansę na awans. W sile najlepiej zagrał Dawid Czarniak (11 pkt, 5 zb, 3 prz, 1 blk), jednak najlepszy na parkiecie był Damian Kuczmierczyk (16 pkt, 15 zb).

Double B Nation - Hustlerzy Andrychów 64:71
Najlepszy mecz tego weekendu w 2 lidze! Zagrożeni spadkiem do 3 ligi Hustlerzy kontra DBN, które wciąż nie może być pewne awansu do "czwórki". Od początku bardzo szybkie tempo oraz często zmieniające się prowadzenie sprawiło, że to spotkanie naprawdę dobrze się oglądało. W mecz nieco lepiej weszli Hustlerzy, którymi dowodził fenomenalny tego dnia Bartek Sierp (MVP kolejki: 26 pkt, 8 as, 7 prz) wspierany przez Łukasza Majewskiego (10 pkt, 15 zb) i Janusza Cholewę (14 pkt). W DBN jak zwykle rządzi trio Gawlas (17 pkt, 11 zb), Grygierczyk (14 pkt) i Malarz (14 pkt, 13 zb). Brakuje tam jednak rozgrywającego, a przez to pomysłu na grę. Na ławce siedzi kontuzjowany trener i center tej drużyny Piotrek Szkaradnik, który pomimo że krzyczy na swoich podopiecznych, to jednak nie daje to zamierzonego efektu. Nie dość, że DBN ma problem z rozegraniem, to jeszcze nikt nie powstrzymuje Sierpa. Mecz kończy się więc dość sensacyjnym wynikiem, a więc zwycięstwem Hustlerów i jeśli DBN nie pokona w ostatniej kolejce WSEHu, to może kolejny rok z rzędu pomimo hucznych zapowiedzi nie awansować do play-offów...

Not Found - WSEH Team 58:57

Dla Nieodnalezionych to mecz o życie, dla WSEHu mecz o zachowanie szans na awans i historyczny sukces. Początek to przewaga Akademików którym wychodzi wszystko, ich przeciwnikom natomiast gra się kompletnie nie klei. Ale nie trwa to zbyt długo bo już po pięciu minutach mamy remis. Od tego momentu role się odwracają i to zawodnicy Not Found grają koncert, a Akademicy występują w roli widzów. Główną rolę odgrywa Szymon Olma (4 pkt, 14 zb, 3 as, 3 blk). Spektakl kończy się po dwudziestu minutach. Na antrakt Nieodnalezieni schodzą z przewagą 19 punktów. Po przerwie… zamiana miejsc ;). Niedawni aktorzy występują w roli widzów i z przerażeniem w oczach obserwują pogoń WSEHu. Główną rolę gra Kacper Rydz (21 pkt), który gra jak natchniony, równie dobrze gra Marcin Kiszka (14 pkt, 12 zb, 3 prz). To dzięki ich grze na minutę przed końcem Akademicy dochodzą Nieodnalezionych na punkt. Ostatnie 60 sekund to doskonałe zakończenie, pełnego zwrotów akcji przedstawienia. Przy stanie 57:56 na linii rzutów wolnych staje najlepszy po stronie Not Found – Michał stańczyk (20 pkt, 13 zb). Pudłuje oba rzuty, ale niezastawiany zbiera piłkę… i zostaje faulowany raz jeszcze. Jeden rzut trafia a… drugi pudłuje. W walce o piłkę faulowany zostaje Marcin Kiszka. Na 1,5 sekundy do końca lider Akademików staje przed szansą na doprowadzenie do dogrywki. Niestety trafia tylko raz. Nieodnalezieni odnaleźli swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie, ale przed nimi wciąż długa droga do nieba ;). Akademicy natomiast są coraz bliżej piekła, bo chociaż ocierali się o półfinały, to teraz teoretycznie mogą nawet spaść. Będą mieli zatem o co walczyć w meczu z DBN.

Elefanty - Zryw Bielsko-Biała
Przed meczem nietrudno było wskazać faworyta. Do niepokonanych jak dotąd Elefantów dołączył Grzesiek Szybowicz najlepszy rozgrywający w lidze, z kolei po drugiej stronie stanęli zawodnicy Zrywu, dla których ten sezon jest zupełnie nieudany... Pierwsza kwarta na remis, ale już kolejne 10 minut to przewaga Słoni, które wychodzą na 8 punktowe prowadzenie. Druga część meczu to jakby kalka tego co działo się przed przerwą i ostatecznie mecz kończy się wygraną faworytów 76:63. Najlepiej w cały meczu zagrał zawodnik Zrywu Maciek Goryl (16 pkt, 14 zb), ale to zdecydowania za mało na Słonie. W stadzie na poziomie Maćka zagrało aż trzech zawodników - Piotrek Męcnarowski (20 pkt, 9 zb), Tomek Staniek (19 pkt, 13 zb) i debiutujący w nowej drużynie Grzesiek Szybowicz (17 pkt, 6 as, 4 prz, 3 blk). Elefanty nadal bez porażki spokojnie czekają na hit tej fazy rozgrywek, czyli mecz z również niepokonanymi w tej edycji Klippersami. Z kolei Zryw czeka już… na kolejnu sezon :).

Monolith - Galacticos 65:81
Przyjechał Remik Bury, a więc sensacji nie było ;). Remek postanowił, że utrzymanie to za mało i że skoro już się pofatygował parę razy do Bielska-Białej, to zagrałby sobie w play-offach :). Jak postanowił - tak robi i w następnej kolejce Galacticos zagra mecz o półfinały z Shakersami! A co do meczu z Monolithem... Rzucał Bury (35 pkt i MVP kolejki), ale w Monolicie rzucał też Klapa (30 pkt). Różnica polega jednak na tym, że Klapa grał sam, a w Galacticos świetnie zaprezentował się jeszcze Dominik Caputa (24 pkt). Reszta w obu drużynach dorzuciła po parę punktów, ale to właśnie fakt, że Remigiusz Bury dostał w tym meczu wsparcie od rutynowanego kolegi sprawił, że to Galacticos cieszyli się ze zwycięstwa i są faktycznie tylko o krok od "czwórki". O wszystkim rozstrzygnie mecz z Shakers! Monolith natomiast, tradycyjnie już przygotowuje się do starcia o wszystko :).

Shakers - Klippers 77:79
Hit tej kolejki i spotkanie miliona podtekstów :). Mecz obecnych Mistrzów i drużyny, która przez wiele sezonów była blisko mistrzostwa, jednak w najważniejszych momentach dostawała po nosie od wspomnianych Mistrzów ;). Dodatkowo oliwy do ognia dodawał fakt, że w drużynie Shakersów występuje aż 4 byłych zawodników Klippers, w tym jeden z ojców założycieli popularnych Modnisiów ;). Mimo wszystko to właśnie Klippersi podchodzili do tego meczu mniej zdeterminowani. Dla nich był to tylko, albo aż mecz o kolejną wygraną i zachowanie miana niepokonanych. Dla Szejków natomiast był to bardzo ważny mecz w walce o półfinały. Różnicę było widać od samego początku. Mimo braku Roberta Kozaczki i drugiego z centrów Konrada Kotowskiego, to Mistrzowie wyglądali na lepszy zespół. Co prawda pierwsza kwarta to remis, ale już kolejne dwie na korzyść 12-krotnych Mistrzów BLK. Po 30 minutach prowadzenie 67:57. Niestety w czwartej kwarcie, daje o sobie znać krótka ławka i wiek Szejków – średnia wieku nieco ponad 35 lat ;). Klippersi rozpoczynają pościg, który kończy się sukcesem i zwycięstwem po dramatycznej końcówce 79:77. Najlepsi na boisku byli Maciek Miśkiewicz (17 pkt, 13 zb, 3 prz) oraz Przemek Podgórniak (15 pkt, 9 zb, 4 prz) Przegranym należą się gratulacje za niesamowitą walkę i zaangażowanie. Wygranym gratulujemy kolejnego zwycięstwa, które czyni ich obok Elefantów jedyną drużyną bez porażki w tym sezonie.

Rosomaki - SamoObrona 53:71
SamoObrona w półfinałach! Wiele mówiło się o tym, że dla popularnych Farmerów ten sezon nie będzie już tak łaskawy jak poprzedni, kiedy to kosztem Elefantów weszły do czwórki. SamoObrona sobie jednak nic nie robiła z takich rokowań i na kolejkę przed końcem zapewniła sobie trzecie miejsce. Rosomaki natomiast ciągle nie zaznały jeszcze smaku zwycięstwa w tej edycji i o ligowy byt zagrają w meczu o wszystko z Monolithem. Natomiast co do samego meczu. Przyjacielska atmosfera sprawiła, że Rosomaki trochę za bardzo się rozluźniły - 28 % za 2 i 16 % za 3 to zdecydowanie za mało, żeby powalczyć z tak rutynowanym zespołem. Nieźle zagrali obaj Śpiewacy, ale z SamoObronie nieźle zagrali... praktycznie wszyscy :). I to główny powód że wynik był taki, a nie inny. "Najbardziej nieźle" zagrał Grzesiu Wróbel (18 pkt i nominacja do 5ki kolejki), który coraz lepiej zaczyna czuć się w SamoObronie :).

6. KiS Żywiec - 3 / 3 / 115-228

Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 1 Lidze BLK!

MVP 8. kolejki został Remigiusz Bury!

Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!

MVP 9. kolejki został Bartosz Sierp!

Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 3 Lidze BLK!

06-12-2013

Początek grudnia, ale w BLK nikt nie myśli jeszcze o Świętach Bożego Narodzenia :). Św. Mikołaj bowiem daje mnóstwo prezentów, ale niestety nie rozdaje punktów w tabeli ;). W pierwszej i drugiej lidze jeszcze 13 zespołów ma szansę na w sumie osiem miejsc w półfinałach. W 3 lidze sytuacja jest nieco bardziej klarowna, ale to wcale nie znaczy, że mecze nie mają konkretnej stawki. Zaczyna się więc ostre granie o być albo nie być w play-offach!

Wrona Wings - 12 Małp
Mecz zdecydowanie najlepszych zespołów fazy 7-12 w 3 lidze. Małpy powinny wygrać ten mecz, jeśli chcą zapomnieć o nieszczególnie udanym dla nich sezonie (czołowa szóstka na pewno była w ich zasięgu). Wrony natomiast w swoim debiutanckim sezonie pokazały, że mają spory potencjał i zwycięstwem nad Małpami mogą tylko to potwierdzić.

Osiemnastka – Pretorianie
Kolejne starcie to już mecz w czołowej szóstce w 3 lidze. Tym razem jednak faworyt jest tylko jeden. Pretorianie to murowany kandydat do medalu ze sporymi szansami na awans do 2 ligi. Osiemnastka natomiast zbiera dopiero szlify w górnej połówce tabeli i raczej nie zagrozi Pretorianom w tym spotkaniu. Poza tym... Piotrek Kapustka już organizuje zaciąg młodych talentów do drużyny, a przyszłych zawodników zapewnia, że zagrają w 2 lidze :). Trzymamy za słowo!

OPTYK Ewa Jasiczek - Elo Czikas
Bardzo ciekawe starcie w kategorii awansu do półfinałów w drugiej lidze! Porażka definitywnie przekreśla jakiekolwiek szanse Czikasów na awans, a zwycięstwo nadal pozostawia ten zespół w grze, a ponadto postawi rywali w niekorzystnej sytuacji. Faworytem jest jednak OPTYK i nie zmieni tego nawet dużo większe wybieganie chłopaków z Elo, czy fakt, że na mecz zabiorą centrów ;).

T.R.S Siła Ustroń – Ułaaa
Ułaaa żeby wejść do "czwórki" musi wygrać jeden z dwóch ostatnich meczów. Siła natomiast jest już pewna awansu, ale powalczy o to, żeby wygrać sezon zasadniczy i trafić na potencjalnie słabszego rywala w półfinale. Mecz, w którym za typowanie faworyta już się nie zabieramy, bo idąc tym tropem Ułaaa miało przegrać wszystko, a jest o krok od "czwórki" :). Czyżby zatem kolejna niespodzianka?

Double B Nation - Hustlerzy Andrychów
DBN podobnie jak Ułaaa, żeby być pewnymi awansu muszą wygrać jeszcze jeden mecz (4 zwycięstwa w tym sezonie w niektórych konfiguracjach mogą bowiem do tego nie wystarczyć). Hustlerzy natomiast powalczą o to, żeby w ogóle wygrać jakiś mecz i zdystansować Not Found przed bezpośrednim starciem. Na dole tabeli bowiem ciasno, a pętla na szyjach obu zespołów zaciska się coraz bardziej. Wiemy bowiem już niemal na pewno, że spadnie właśnie jedna z tych dwóch drużyn...

Not Found - WSEH Team
Sytuacja Not Found podobna jak Hustlerów. Komplet porażek - nóż na gardle. WSEH natomiast bardzo chce wygrać, żeby przedłużyć swoje nadzieje na historyczny awans do półfinałów. Mecz bez wyraźnego faworyta, chociaż trzeba pamiętać, że w zeszłym sezonie Not Found wyraźnie pokonało WSEH, po znakomitym występie Leszka Hendzla. To już jednak historia, a patrząc na tabelę to Studenci są w lepszej sytuacji, bo spadek już im raczej nie grozi, a zwyciężając mogą ciągle pozostać w walce o play-offy.

No cóż... Elefanty mogą, a Zryw musi i to bardzo :). Każda porażka bowiem zniweczy szanse Najstarszych na półfinały, co odebrane zostanie jako spora niespodzianka, a nawet wielki zawód. Jednak z taką formą jak dotychczas Zryw swoich szans może szukać tylko w jakiejś cudownej transformacji lub... w nadmiernym rozprężeniu Elefantów. Takowego jednak nie należy raczej oczekiwać, gdyż podopieczni Mariusza Słodownika chcą pozostać niepokonani w sezonie zasadniczym, a potem konsekwentnie siać zniszczenie w play-offach ;).

Monolith – Galacticos
To miało być jedno z decydujących starć o utrzymanie w 1 lidze. I po części jest, bo faktycznie Monolith jest głównym kandydatem do spadku. Galacticos natomiast cichutko niczym lis w kierunku kurnika skrada się do półfinałów ;). Jeśli Panowie z Żywca wygrają z Monolithem, to w meczu o czwórkę zagrają z Shakersami. Tak więc oba teamy mają o co walczyć i zapowiada się naprawdę niezły mecz. Dużo będzie zależeć od tego czy Remigiusza Burego zadowoliło utrzymanie swojego zespołu w elicie. Jeśli nie i będzie chciał pomóc kolegom w walce o wyższe cele, to faworyt tego pojedynku jest aż za dobrze znany.

Shakers – Klippers
HIT KOLEJKI! Ligowy klasyk! Tym razem od tego starcia może zależeć dalszy los Shakersów. Co prawda nawet w wypadku porażki Mistrzowie zagrają w ostatnim meczu o wszystko z Galacticos, ale jeśli Klippersi wygrają w niedzielę, to tabela znów mocno się skomplikuje (i to tak, że do gry może wrócić nawet Basket Żywiec). Oczywiście jasne jest, że dużo będzie zależeć od tego czy zagra Robert Kozaczka. Jednego jednak możemy być pewni na 100% - Klippersi pomimo tego, że awans mają już w kieszeni tego meczu nie odpuszczą. To może być bowiem rozkoszna zemsta za "iks" poprzednich edycji, w których to Shakersi byli górą :).

Rosomaki - SamoObrona
SamoObrona jeśli wygra, to przypieczętuje swój awans do "czwórki". Rosomaki natomiast i tak są już raczej skazane na mecz "o życie" z Monolithem. Wydaje się zatem, że to Farmerom będzie zależeć dużo bardziej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że rosomacza młodzież nie kalkuluje i wychodzi na parkiet zawsze po to, żeby wygrać. Póki co, to się w tym sezonie nie udaje, ale to nie pierwsza edycja, w której Rosomaki budzą się do życia wtedy, kiedy po prostu trzeba wygrać, żeby się utrzymać :).

Konkurs hiphopshop.bba.pl - zapraszamy!
29-11-2013
Chcielibyśmy wszystkich zaprosić do Konkursu Mikołajkowego organizowanego przez jednego z partnerów Bielskiej Ligi Koszykówki - www.hiphopshop.bba.pl :). Dla wszystkich sympatyków koszykówki i BLK do wygrania super gadżety marki Jordan!

Zasady konkursu są bardzo proste - musisz posiadać konto na Facebooku i wykonać kilka prostych czynności, a wszystko dokładnie opisane jest tutaj :).

Kilka prostych czynności i przy odrobinie szczęścia już 6 grudnia możesz cieszyć się z nagród marki Jordan :).

W dodatku dla wszystkich zawodników BLK 10% zniżki przy zakupie w sklepie stacjonarnym hiphopshop.bba.pl znajdującym się w pobliżu dworca PKP w Bielsku-Białej!