Aktualności






Wyniki klasyfikacji indywidualnych
27-05-2008
1 liga

Najlepszy strzelec – Kamil Blachura (Kamikadze) – 28,3 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Kamil Blachura (Kamikadze) (21) – 4,0 trafienia/mecz
Zbiórki – Mariusz Depczyński (Elefanty Infonet Projekt) (20 i 21) - 14,2 zb/mecz
Asysty – Ignacy Grzanka (Hotel Babel Brzeszcze) - 5,4 as/mecz
Bloki – Robert Kozaczka (Shakers) - 3,4 bl/mecz
Przechwyty – Sławomir Kruczek (Shakers) (21) - 4,2 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Marcin Płonka (Wojownicy) – 69,8% (37 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Przemysław Przeszłowski (Wojownicy) – 52,6% (10 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Robert Kozaczka (Shakers) – 84,2% (16 celnych)
Straty – Wojciech Żak (Tantum Verde) (20 i 21) – 5,0 str/mecz

2 liga

Najlepszy strzelec – Wojciech Urbańczyk (Chrom) – 26,1 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Adam Solak (Rosomaki) – 2,8 trafienia/mecz
Zbiórki – Dominik Skowron (Chrom) - 12,3 zb/mecz
Asysty – Łukasz Ledwin (Chrom) – 6,0 as/mecz
Bloki – Maciej Goryl (RIMS) – 4,3 bl/mecz
Przechwyty – Jacek Kocur (Rosomaki) – 4,3 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Dominik Skowron (Chrom) – 71,0% (71 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Michał Talik (Chrom) – 38,1% (8 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Piotr Pysz (Pudzian Academy) – 100% (10 celnych)
Straty – Robert Kozik (Pudzian Academy) – 7,5 str/mecz

Klasyfikacja Fair Play – Zakończenie klasyfikacji po półfinałach.

Uwaga!
Rozdanie nagród indywidualnych (DO RĄK WŁASNYCH) w przerwie finału 1 ligi 28 czerwca 2008 ok. godz. 17.45


Legenda:
(21) - oznacza, że zawodnik wygrał tę klasyfikację w poprzedniej edycji,
(20 i 21) - oznacza, że zawodnik wygrał tę klasyfikację w dwóch poprzednich edycjach.






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 5/XXII/2008
14-05-2008
I.
Na prośbę drużyny Shakers, ich mecz z Tantum Verde z dnia 25 maja, zostaje przeniesiony na środę 14 maja godz. 20.20

II.
Na prośbę drużyny Pudzian Academy, ich mecz z Kultura i Sport Żywiec z dnia 16 maja, zostaje przeniesiony na piątek 23 maja godz. 18.20

III.
Na prośbę wirtuozów celuloidowej piłeczki BISTS Polsport Bielsko-Biała, którzy 25 maja o godz. 17.00 rozegrają rewanżowy mecz (baraż) decydujący o awansie do 1 ligi tenisa stołowego, dużym zmianom ulega terminarz 1 ligi BLK w tym terminie.

Terminarz ostatniej kolejki rundy zasadniczej 1 i 2 ligi:

14 maj – środa
20.20 Tantum Verde – Shakers

24 maj – sobota
8:40 Snipers – Cropp Team
10:20 Pudzian Academy – Chrom
12:00 RIMS – Kultura i Sport Żywiec
13:40 Brother Team – Rosomaki
15:20 Hotel Babel Brzeszcze – Zryw Bielsko-Biała

25 maj – niedziela
11:20 SamoObrona – Wojownicy
13:00 Kamikadze – Elefanty Infonet Projekt

IV.
Za otrzymanie trzeciego i czwartego przewinienia technicznego w sezonie zawodnik zespołu Chrom, Mariusz Kubień, zgodnie z Systemem Kar BLK zawartym w Regulaminie BLK, zostaje ukarany zawieszeniem na 3 kolejne mecze. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej, nie zwiększono zawieszenia o dodatkowe mecze, a kary automatyczne zostały utrzymane w mocy.

V.
Streetball 31 maja i 1 czerwca! Szczegóły i dokumenty do pobrania są na stronie www.blk.com.pl
Zapisy tylko w jeden dzień: 27 maja od 14.00 do 19.00 przy kasach Kinoplex’u. Dla zespołów z poza Bielska jest możliwa rejestracja przez internet.






Streetball już blisko!
07-05-2008
Streetball już za 3 tygodnie. 31 maja i 1 czerwca będziemy jak co roku grać w turnieju "Koszykówka na Błoniach".
Szczegóły i dokumenty są już do pobrania tutaj.
Dla zespołów z poza Bielska jest możliwa rejestracja przez internet. Po instrukcje proszę pisać na adres biuro(at)blk.com.pl






Nowy mecenas BLK - pizza gratis na meczu Rosomaków!
09-05-2008
Nowym mecenasem BLK została Pizzeria VaBank. Jutro na meczu Rosomaków rozdane zostaną kupony na darmową pizzę w pizzerii na os.Beskidzkim. Serdecznie zapraszamy na mecz :)






Kolejne zmiany w terminarzu.
18-04-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 4/XXII/2008

I.
Na prośbę drużyny Kultura i Sport Żywiec, ich mecz z Pudzian Academy z dnia 26 kwietnia, zostaje przeniesiony na piątek 16 maja.

II.
Na prośbę drużyny Kamikadze, po uzgodnieniach z zainteresowanymi drużynami zmianie ulega terminarz meczów w najbliższą niedzielę tj. 27 kwietnia:

13:20 Zryw Bielsko – Biała – SamoObrona
15:00 Wojownicy – Tantum Verde
16:40 Elefanty Infonet Projekt – Hotel Babel Brzeszcze
18:20 Kamikadze – Shakers






Zmiany w terminarzu!
10-03-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 3/XXII/2008

I.

Z powodu braku wolnej hali sportowej zmienia się terminarz meczów
w najbliższą niedzielę 16 marca.

Rozegrane zostaną tylko dwa mecze 1 ligi:

17:20 Shakers - Elefanty Infonet Projekt
19:00 Wojownicy - Hotel Babel Brzeszcze


Pozostałe mecze 3 kolejki zostają przeniesione na sobotę 5 kwietnia:

16:00 Zryw Bielsko-Biała - Tantum Verde
17:40 SamoObrona - Kamikadze


II.

Dostępny jest kompletny terminarz 22 edycji.






W 2 lidze Chrom i KiS Żywiec
17-02-2008
Po dzisiejszym turnieju barażowym do 2 ligi awansowały zespoły Chrom oraz Kultura i Sport Żywiec.

Tabela po turnieju:

1. Chrom 6 pkt
2. Kultura i Sport Żywiec 5 pkt
3. No Flow 4 pkt
4. Human Nation 3 pkt

Najlepszym strzelcem został Łukasz Ledwin [Chrom] 17,7 pkt/mecz






Koniec zapisów, czas na baraże o 2 ligę.
14-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 2/XXII/2008

I.
Zakończono zapisy do rozgrywek 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostało 14 zespołów w dwóch ligach oraz 4 zespoły, które o dwa wolne miejsca w 2 lidze rozegrają turniej barażowy.

Zespoły zgłoszone do rozgrywek to:

1 liga
1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty Infonet Projekt
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga
1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. Brother Team
6. Pudzian Academy

Turniej barażowy
1. No Flow – beniaminek
2. Human Nation – beniaminek
3. Kultura i Sport Żywiec
4. Chrom – beniaminek

II.
Zespoły występujące w barażu zobowiązane są przed pierwszym meczem dostarczyć niezbędne dokumenty (karta zgłoszeniowa, oświadczenia ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów tożsamości).

Turniej barażowy zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”, a dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi w 22 edycji.

W turnieju barażowym obowiązują Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę przyjęte przez Międzynarodową Federację Koszykówki (FIBA) w czerwcu 2004 r. z następującymi zmianami:

a) Mecze rozgrywane będą 4 x 7 minut z zatrzymywanym czasem na rzuty wolne, przerwy na żądanie oraz na 2 ostatnie minuty meczu lub dogrywki.
b) Dogrywka trwać będzie 3 minuty.
c) Przerwy na żądanie trwać będą 30 sek.
d) Przerwy pomiędzy kwartami 1-2 i 3-4 trwać będą jedną minutę, a pomiędzy kwartami 2-3 trzy minuty.

III.
Turniej barażowy rozpoczyna się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00. Dokładny plan gier dostępny jest w terminarzu

IV.
Zawodnicy z zespołów, które nie zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi, będą mogli zostać zgłoszeni do innych drużyn.

V.
Zespół Kultura i Sport Żywiec występujący w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki) nie został dopuszczony do regularnych rozgrywek w 1 lidze BLK. Rozważane są inne formy rywalizacji drużyny z Żywca z zespołami BLK.

VI.
Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w BLK, dwóch zawodników (Tomasz Chorab i Andrzej Brańka) z drużyny Kultura i Sport Żywiec występującej w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki). Zgoda została udzielona ponieważ ww. zawodnicy nie występują w podstawowym składzie w swoim klubie.






Tylko do 14 lutego zapisy do XXII edycji.
05-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 1/XXII/2008

I.
Od dzisiaj do 14 lutego, można potwierdzać udział oraz zapisywać nowe zespoły do rozgrywek w 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostanie 16 zespołów (po 8 w dwóch ligach). Zagwarantowany udział w 22 edycji mają następujące zespoły:

1 liga

1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga

1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. OKI Team
6. Pudzian Academy

O pozostałe 2 wolne miejsca rozegrany zostanie 17 lutego br. turniej barażowy. Do turnieju zostanie dopuszczonych maksymalnie 6 drużyn. Zagwarantowany udział w turnieju mają następujące zespoły:

1. Kultura i Sport Żywiec
2. Boss Town

Pozostałe 4 miejsca zarezerwowane są dla nowych drużyn, które najszybciej się zgłoszą i uiszczą opłatę za udział w turnieju. Opłata za udział w turnieju barażowym wynosi 100,- zł. Zespoły, które awansują z turnieju barażowego do 2 ligi, będą miały o 100,- zł obniżone wpisowe.

W przypadku niezgłoszenia się któregoś z zespołów mających zagwarantowany udział w 22 edycji jego miejsce zajmie:

• Za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności
• Za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z turnieju barażowego wg ww. kolejności

II.
W związku z tym, że jest bardzo mało czasu do zakończenia zapisów, zgłaszanie drużyn jest możliwe tylko w następujący sposób:

1. Pobierz plik z kartą zgłoszeniową.
2. Wypełnij potrzebnymi danymi.
3. Wyślij w terminie do 14 lutego na adres biuro@blk.com.pl

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (Regulamin, Oświadczenia ubezpieczeniowe) są do pobrania w tym samym miejscu. Oryginały Kart Zgłoszeń i Oświadczeń ubezpieczeniowych należy oddać wypełnione i podpisane bezpośrednio przed rozegraniem pierwszego meczu.
Wpisowe w tej edycji nie ulegnie znaczącemu zwiększeniu i wynosić będzie:

1 liga
• płatne do 3 marca – 1000,- zł
• płatne do 1 kwietnia – 1100,- zł
• płatne po 14 kwietnia – 1300,- zł
2 liga
• płatne do 3 marca – 900,- zł
• płatne do 1 kwietnia – 1000,- zł
• płatne po 14 kwietnia – 1200,- zł
turniej barażowy
• tylko do 14 lutego – 100 zł

Zespoły które nie uregulują należności do 9 maja zostaną wykluczone z rozgrywek, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodnika BLK.

III.
Pierwsze dwa mecze 22 edycji zostaną rozegrane 24 lutego:

16.20 Shakers – Zryw Bielsko-Biała
18.00 Elefanty – Wojownicy

IV.
Po 14 lutego zostanie rozpatrzone podanie zespołu Kultura i Sport Żywiec z prośbą o dopuszczenie poza klasyfikacjami do rozgrywek w I lidze zespołu złożonego z zawodników występujących w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki).






Shakers po raz pierwszy!
02-02-2008
W finale 1 ligi Shakers pokonali Elefanty 82:67 i po raz pierwszy zdobyli tytuł Mistrza BLK.
MVP finału został wybrany Robert Kozaczka (Shakers).

Zobacz mini film z finału 1 ligi.


W finale 2 ligi Zryw Bielsko-Biała wygrali z Wojownikami 89:65.
MVP finału został wybrany Bartosz Żyrek (Zryw).

W meczach o 3 miejsca padły następujące wyniki:
1 liga
Kamikadze - Hotel Babel Brzeszcze 57:72
2 liga
RIMS - Snipers 79:63

W konkursie rzutów za 3 punkty zwyciężyli:
1. Wojciech Żak
2. Przemysław Podgórniak
3. Przemysław Jaskólski

W konkursie wsadów zwyciężyli:
1. Krzysztof Gardas
2. Piotr Karnia
3. Piotr Oślak

W przerwie finału 1 ligi wręczono nagrody indywidualne i drużynowe, a także wyróżniono Reprezentację BLK za zdobycie Mistrzostwa Śląska.
Nasi reprezentanci otrzymali pisemne, imienne podziękowania od Prezydenta Miasta Bielska-Białej, oraz okolicznościowe koszulki i samochody w barwach BLK od Prezesa Bielskiej Ligi Koszykówki (samochody w skali 1:24) :)
Obejrzyj film
1 Kleszcz Marcin 73,8%
2 Smolana Michał 71,4%
3 Kajor Marcin 69,2%
4 Copik Oliver 66,7%
5 Szybowicz Grzegorz 66,2%
6 Piasecki Bartosz 65,9%
1 Goryl Maciej 16,6
2 Winkler Michał 14,6
3 Piasecki Bartosz 14,0
4 Klapa Kamil 11,5
5 Grajcarek Robert 11,0
6 Męcnarowski Piotr 10,9