Aktualności






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
11-06-2015
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 24,8 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 4,0 trafienia/mecz

Zbiórki
Jakub Chrapek (Galacticos Basket Żywiec) – 17,0 zb/mecz

Asysty
Grzegorz Szybowicz (Elefanty) – 9,8 as/mecz

Bloki
Kamil Szopa (Orły Mirosława K.) – 2,6 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Orły Mirosława K.) – 3,5 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Jakub Staszkiewicz (Galacticos Basket Żywiec) – 78,6%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Artur Michna (Shakers) – 53,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Wojciech Żak (Fizjo4Sport Klippers) i Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec) – 82,4%






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
11-06-2015
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Aleksander Śpiewak (Rosomaki) – 25,1 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dawid Czarniak (Siła Ustroń) – 3,0 trafienia/mecz

Zbiórki
Marcin Zientek (Siła Ustroń) – 15,8 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 7,9 as/mecz

Bloki
Maciej Górka (Not Found) – 2,6 bl/mecz

Przechwyty
Jędżej Tomża (Wrona Wings) – 3,7 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Kamil Malarz (Double B Nation) – 70,1%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Artur Ciupka (Not Found) – 48,0%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Maciej Zioło (Double B Nation) – 88,9%






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
11-06-2015
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec) – 25,4 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Artur Jakubiec (Lipowa Warriors) – 2,4 trafienia/mecz

Zbiórki
Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec) – 15,0 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 5,3 as/mecz

Bloki
Dominik Nawrocki (Young Blood) – 3,7 bl/mecz

Przechwyty
Damian Brzozowski (Narnia 420ers) – 4,2 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec) – 64,2%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Grzegorz Lempkowski (Skrzydlaci) – 35,0%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Krzysztof Kopacz (Drank Aurochs) – 100,0%






Czarno Na Białym nr 187 - 12.VI
12-06-2015
Facebook Twitter

Rozpoczynamy półfinały – Czarno Na Białym nr 187


Na placu boju pozostało już tylko 12 drużyn, a to oznacza, że … rozpoczynamy półfinały. Kto stanie na podium, kto awansuje, a kto będzie musiał się zadowolić najgorszym możliwym – czwartym miejscem. Odpowiedzi na te pytania udzielać będziemy sukcesywnie tydzień po tygodniu. Wszystko to oczywiście TYLKO w Czarno na Białym – portalu, który ma wyłączność (exclusive 😛 ) na relacje z Bielskiej Ligi Koszykówki.






Czarno Na Białym nr 186 - 12.VI
12-06-2015
Facebook Twitter

Nadrabiamy zaległości – Czarno Na Białym nr 186


Problemy techniczne nareszcie zażegnane. Blog funkcjonuje już tak jak powinien, więc mogę wreszcie wrzucać bieżące relacje. Jako, że jednak przez ostatnie 2 tygodnie wiele się wydarzyło, czas na wyjątkowo skrócone (przepraszam) podsumowanie ostatnich dwóch weekendów w każdej z lig. Forma ogólna CnB jednak się nie zmieni i już od tego weekendu wracamy z analizą każdego spotkania, wywiadami, zapowiedziami czyli tym, co Tygryski lubią najbardziej. A teraz nadrabiamy zaległości.

Nowy numer CnB przeczytasz na - ulubiony blog sportowy






Już po sezonie zasadniczym we wszystkich ligach!
11-06-2015
Facebook Twitter

I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Fizjo4Sport Klippers - 15
2. Elefanty - 15
3. Shakers - 14
4. Galacticos Basket Żywiec - 14
5. Zryw Bielsko-Biała - 11
6. SamoObrona - 11
7. Orły Mirosława K. - 10
8. OPTYK Ewa Jasiczek - 9
9. Monolith - 9

O końcowej kolejności przy równej ilości „dużych punktów” dla zespołów Fizjo4Sport Klippers i Elefanty, Shakers i Galacticos Basket Żywiec, SamoObrona i Zryw Bielsko-Biała oraz OPTYK Ewa Jasiczek i Monolith zadecydowały wyniki spotkań bezpośrednich w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Fizjo4Sport Klippers – Galacticos Basket Żywiec oraz Elefanty – Shakers!

II.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Double B Nation - 15
2. Hustlerzy Andrychów - 14
3. Rosomaki - 14
4. Not Found - 13
5. Wrona Wings - 11
6. NSBB - 11
7. Siła Ustroń - 11
8. Pretorianie - 11
9. WSEH Team – 8

O końcowej kolejności dla zespołów Hustlerzy Andrychów i Rosomaki zadecydował wynik spotkania bezpośredniego w sezonie zasadniczym.

Do otrzymania kolejności w tabeli dla zespołów Wrona Wings, NSBB, Siła Ustroń i Pretorianie potrzebna była "mała tabela" uwzględniająca tylko wyniki spotkań pomiędzy tymi drużynami:

Wrona Wings - 5
NSBB – 5
Siła Ustroń – 4
Pretorianie – 4

W tym przypadku nie było konieczne liczenie współczynników, ponieważ o kolejności końcowej zadecydowały spotkania bezpośrednie (a konkretnie "duże punkty") pomiędzy poszczególnymi zespołami, a następnie wyniki spotkań bezpośrednich pomiędzy Wrona Wings i NSBB oraz Siła Ustroń i Pretorianie.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze czekają nas spotkania Double B Nation – Not Found oraz Hustlerzy Andrychów – Rosomaki!

III.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Tokyo 2020 - 14
2. Drank Aurochs – 13
3. BraveHearts Oświęcim - 12
4. 12 Małp - 11
5. Grim Reapers - 11
6. Angry Sheeps - 11
7. Dziki Bagienne - 8
8. Komorowice Woodcutters – 7

Do otrzymania kolejności w tabeli dla zespołów 12 Małp, Grim Reapers i Angry Sheeps potrzebna była "mała tabela" uwzględniająca tylko wyniki spotkań pomiędzy tymi drużynami, a także wyliczenie współczynników (iloraz sumy punktów rzuconych i punktów straconych):

12 Małp – 3 – współczynnik 1,076
Grim Reapers – 3 – współczynnik 1,000
Angry Sheeps – 3 – współczynnik 0,931

Grupa B
1. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała - 14
2. Eptimo OSP Krasna -13
3. Narnia 420ers - 12
4. MOSiR KiS Żywiec - 11
5. Young Blood - 9
6. Supersonics - 9
7. Lipowa Warriors - 8
8. Skrzydlaci - 8

O końcowej kolejności dla zespołów Young Blood i Supersonics oraz Skrzydlaci i Lipowa Warriors zadecydowały wyniki spotkań bezpośrednich w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Tokyo 2020 – Eptimo OSP Krasna oraz DAAS Basket Hills Bielsko-Biała – Drank Aurochs!

Po zakończeniu sezonu zasadniczego w 3 lidze rozegrane zostaną również spotkania:

- o 5. miejsce – BraveHearts Oświęcim i Narnia 420ers
- o 7. miejsce – 12 Małp i MOSiR KiS Żywiec
- o 9. miejsce – Grim Reapers i Young Blood
- o 11. miejsce – Angry Sheeps i Supersonics
- o 13. miejsce – Dziki Bagienne i Lipowa Warriors
- o 15. miejsce – Komorowice Woodcutters i Skrzydlaci






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 1 Lidze BLK!
08-06-2015
Facebook Twitter

Grzegorz Szybowicz (Elefanty)
31 pkt (5x3), 11 zb, 11 as, 2 prz - eval 43

Dominik Caputa (Galacticos Basket Żywiec)
22 pkt (6x3), 12 zb, 3 as, 4 prz - eval 33

Piotr Karnia (Fizjo4Sport Klippers)
21 pkt (1x3), 5 zb, 7 as, 3 prz, 1 bl – eval 29

Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek)
19 pkt (3x3), 3 zb, 11 as, 6 prz, 1 bl – eval 28

Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec)
28 pkt (1x3), 4 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl - eval 32

MVP 10. kolejki został Grzegorz Szybowicz!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
08-06-2015
Facebook Twitter

Aleksander Śpiewak (Rosomaki)
36 pkt (1x3), 10 zb, 4 as, 1 prz, 1 bl - eval 33

Kamil Malarz (Double B Nation)
13 pkt, 13 zb, 2 as, 2 prz, 2 bl - eval 30

Mateusz Wieczorek (Not Found)
20 pkt (2x3), 9 zb, 1 as, 4 prz – eval 21

Robert Grajcarek (NSBB)
15 pkt, 9 zb, 2 as, 4 prz – eval 19

Hamdi Ben Mohamed (Siła Ustroń)
16 pkt, 11 zb, 2 as, 2 prz, 3 bl - eval 20

MVP 10. kolejki został Aleksander Śpiewak!






Najlepsza "5ka" 13. kolejki w 3 Lidze BLK!
08-06-2015
Facebook Twitter

Bartosz Porwisz (Drank Aurochs)
21 pkt (1x3), 13 zb, 4 as, 2 prz, 1 bl - eval 26

Tomasz Figura (Drank Aurochs)
28 pkt (2x3), 10 zb, 1 as, 3 prz - eval 29

Przemysław Wadoń (Grim Reapers)
20 pkt, 16 zb, 4 as, 1 prz – eval 18

Szymon Barteczko (MOSiR KiS Żywiec)
34 pkt, 13 zb, 2 as – eval 38

Dominik Rajczak (MOSiR KiS Żywiec)
31 pkt (2x3), 8 zb, 9 as, 5 prz - eval 39

MVP 13. kolejki został Dominik Rajczak!






Basket Na Żywo w Andrychowie!
02-06-2015
Facebook Twitter

W najbliższą niedzielę Basket Na Żywo w Andrychowie!

To już druga wizyta Bielskiej Ligi Koszykówki w tym mieście! Za pierwszym razem było super, więc na pewno warto odwiedzić Andrychów w niedzielne popołudnie!

godz. 12:00 - OPTYK Ewa Jasiczek - Monolith (1 liga)
godz. 13:30 - konkursy z nagrodami dla publiczności
godz. 15:00 - Hustlerzy Andrychów - Double B Nation (2 liga)

Cała koszykarska impreza odbędzie się na hali sportowej przy Gimnazjum nr 1 przy ul. Daszyńskiego 14 w Andrychowie - zapraszamy wszystkich, na pewno nie zabraknie dobrej zabawy i sportowych emocji!

Dziękujemy zawodnikom Hustlerów Andrychów za zaproszenie do swojego miasta, a także za pracę związaną z organizacją i promocją całej imprezy!
Obejrzyj film
1 Malarz Kamil 17,0
2 Chrapek Jakub 15,5
3 Piasecki Bartosz 14,9
4 Siwy Leszek 12,4
5 Męcnarowski Piotr 11,1
6 Mądry Łukasz 11,1
1 Bury Remigiusz 100,0%
2 Szpit Sławomir 100,0%
3 Śpiewak Tomasz 100,0%
4 Tokarski Rafał 100,0%
5 Ostrowski Rafał 100,0%
6 Chrapek Jakub 100,0%