Aktualności






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 Lidze
09-06-2012
Już w niedzielę pierwsze mecze półfinałowe, a więc tradycyjnie w tym momencie poznaliśmy zwycięzców klasyfikacji indywidualnych w 2 Lidze:

Najlepszy strzelec
Dawid Czarniak (TRS Siła Ustroń) – 26,5 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dawid Rogacz (ZSME Żywiec) – 3,0 trafienia/mecz

Zbiórki
Grzegorz Harężlak (Astar Team) –19,8 zb/mecz

Asysty
Dariusz Wylon (WSEH) – 6,5 as/mecz

Bloki
Wojciech Ryszka (ZSME Żywiec) – 4,0 bl/mecz

Przechwyty
Marcin Durkalec (ZSTiL Cz-Dz) – 3,6 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Rafał Blachura (Rosomaki) – 61,4% (27 trafionych)

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Aleksander Śpiewak (Rosomaki) – 40,0% (10 trafionych)

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Radosław Siwek (CSW Kozy) – 100,0% (13 trafionych)

Gratulujemy!






"Koszykówka na Błoniach" - relacja z turnieju
04-06-2012
W pierwszy weekend czerwca odbyła się w Bielsku-Białej już kolejna edycja turnieju streetballa „Koszykówka na Błoniach”. W imprezie wystartowały w tym roku 52 drużyny we wszystkich siedmiu zaplanowanych przez organizatorów kategoriach, co przełożyło się na około 100 meczów, ponad 200 osób aktywnie uczestniczących w rywalizacji oraz konkursach, niezliczonych kibiców, osoby towarzyszące, oraz zwykłych spacerowiczów, którzy przyglądali się turniejowi przy okazji wizyty na rekreacyjnych terenach miasta.
W tym roku na pewno przełamana została pewna tradycja – tylko najbardziej spostrzegawcze osoby wyłapały kilka kropel deszczu, które spadły z nieba w czasie turnieju, bo pogoda do uprawiania koszykówki była w tym czasie po prostu świetna. Klimat rywalizacji na asfaltowych boiskach został profesjonalnie podkręcony przez muzykę zapewnioną przez chłopaków z grupy 3/4 UDGS, spikera biegającego z mikrofonem po wszystkich boiskach, oraz wszystkich którzy potrafią czerpać radość z aktywnego spędzania wolnego czasu.

W niedzielę poznaliśmy zwycięzców we wszystkich zaplanowanych przez organizatorów kategoriach:

Kategoria A - Chłopcy 1996 – 98
1. Trzej pancerni i murzyn (Sergiusz Świerczek, Christian Smółka-Harvey, Filip Bąk i Wojciech Olma)
2. Trzech kumpli z Komo
3. Penetratorzy

Kategoria B - Dziewczęta 1996 – 98
1. Drżące ananasy (Kamila Waliczek, Marcelina Strządała i Beata Szarzec)
2. MKS Czechowice-Dziedzice
3. Skittles

Kategoria C - Chłopcy 1994 – 95
1. Nietykalni (Aleksander Śpiewak, Rafał Pilch, Bartłomiej Korzeniowski i Piotr Czajkowski)
2. Na cacy tacy cykuta z cytatą z cacyta
3. Andrzejs

Kategoria D – Dziewczęta 1994 – 95
1. Dream Team (Stefania Seniow, Katarzyna Tomaszczyk, Dorota Czarniecka i Karolina Zuber)
2. Wg mnie najlepsza drużyna
3. Ja tu tylko sprzątam

Kategoria E – OPEN Mężczyźni
1. So Fresh (Piotr Karnia, Wojciech Żak, Kamil Kuczmarz i Gracjan Białoń)
2. Siostry Miłosierdzia (Maciej Miśkiewicz, Paweł Miśkiewicz, Tomasz Kręcichwost i Grzegorz Błotko)
3. Kukuruku (Artur Pławecki, Andrzej Górnik i Piotr Górnik)

Oczywiście już tradycyjnie rywalizacja w tej kategorii była na turnieju najbardziej zacięta, bo na boiskach często spotykali się zawodnicy rywalizujący ze sobą już od wielu lat... Z organizacyjnego punktu widzenia jesteśmy zobowiązani do wyjaśnienia rozstrzygnięcia w grupie D, w której po raz pierwszy w historii o awansie do ćwierćfinału zadecydowała „mała tabela” w której uwzględniane są tylko wyniki bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami:

2 Krzyśków i Yao Ming – 24:23 – wsp. 1,04
So Fresh – 28:27 – wsp. 1,03
Whatever – 21:23 – wsp. 0,91

Kategoria F – OPEN Kobiety
1. Fifulki (Natalia Kutyba, Justyna Brańka, Beata Goły i Kamila Waliczek)
2. AWF
3. Viksy

Kategoria G – OLD STARS 1982 i starsi
1. Kukuruku 2 (Artur Pławecki, Andrzej Górnik i Piotr Górnik)
2. Śnieżynki
3. OPTYK

W czasie imprezy zostały również rozegrane tradycyjne konkursy – wsadów do kosza (slam dunk) oraz rzutów za 3 punkty (trrrriplaaaa). W konkursie wsadów do kosza w tym roku bezkonkurencyjny okazał się Christian Smółka-Harvey (występujący jako zawodnik w kategorii A), który latając nad Błoniami pokonał pozostałych uczestników, w tym Macieja Goryla i Gracjana Białonia, którzy również znaleźli się na podium. W konkursie rzutów za 3 punkty, który poprzedzony był eliminacjami rozegranymi w sobotę, najlepszy okazał się Piotr Karnia, wyprzedzając w finale Aleksandra Śpiewaka i Dominika Szczukę. Po prostu musimy wspomnieć również o sensacyjnej uczestniczce finału trrrriplaaaa, 13-letniej Joannie Kocembie, która swoim entuzjazmem i zaangażowaniem podbiła serca wszystkich na Błoniach!
Kolejna edycja „Koszykówki na Błoniach” już za rok, ale oczywiście obserwując cały turniej staramy się wyciągać pewne wnioski i systematycznie wprowadzać nowe rozwiązania. W przyszłym roku rywalizacja w najbardziej prestiżowej kategorii OPEN możliwe że będzie odbywać się tylko w jeden dzień (niedziela), uruchomiony zostanie system zapisów do turnieju drogą elektroniczną połączony z płatnościami online, oraz wprowadzimy zmiany w regulaminie prowadzące do podniesienia atrakcyjności meczów.

Dziękujemy za dwa dni świetnej zabawy wszystkim uczestnikom turnieju, kibicom, oraz wszystkim którzy chociaż przez chwilę uczestniczyli w tej imprezie! Oczywiście nie możemy również zapomnieć o wsparciu ze strony Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz Bielsko-Bialskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Chcielibyśmy również podziękować naszym stałym partnerom, czyli sklepom sportmaster.pl oraz hiphopshop.bba.pl, a także kinie Helios, bo po prostu możemy liczyć na pomoc z ich strony w naszych działaniach związanych z popularyzacją koszykówki w Bielsku-Białej! W końcu wielkie słowa uznania za oprawę muzyczną całej imprezy dla 3/4 UDGS, dla Bartosza Kasowskiego który zorganizował wszystko w tym temacie – Dj PP, Dj Dred, Dj Mihalik, Dj Rene, Dj Ure – świetna robota! A na końcu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy swoją pracą, pomysłami lub poświęconym wolnym czasem włączyli się w organizację turnieju.

Do zobaczenia już za rok na Błoniach!






"Koszykówka na Błoniach" - relacja z soboty
02-06-2012
W sobotę po załatwieniu spraw formalnych z drużynami rozpoczęliśmy rozgrywki w 7 kategoriach. Początek dnia był chłodny, ale pozytywne sportowe emocje rozpędziły chmury nad Błoniami i zakończyliśmy rywalizację już w pełnym słońcu!

Wszystkie zespoły już tradycyjnie turniej rozpoczęły od fazy grupowej, a najlepsze awansowały do rozgrywanych w niedzielę ćwierćfinałów (kategorie A, B, C i E) lub półfinałów (kategoria D) - już w tej chwili w dziale z plikami do pobrania (tutaj) znajduje się uzupełniony terminarz z meczami na 3 czerwca!

W sobotę zakończyliśmy rywalizację w kategoriach F - OPEN Kobiety oraz G - Old Stars.
Końcowe klasyfikacje prezentują się w następujący sposób:

F - OPEN Kobiety
1. Fifulki (Natalia Kutyba, Justyna Brańka, Beata Goły i Kamila Waliczek)
2. AWF
3. Viksy

G - Old Stars
1. Kukuruku 2 (Artur Pławecki, Andrzej Górnik i Piotr Górnik)
2. Śnieżynki
3. OPTYK

W dniu dzisiejszym rozegrane zostały eliminacje do konkursu rzutów za 3 punkty, a udział w niedzielnym finale zapewnili sobie Joanna Kocemba, Piotr Karnia, Dawid Rogacz, Aleksander Śpiewak oraz Dominik Szczuka.

Na pewno emocje sportowe były dzisiaj na Błoniach najważniejsze, jednak już dzisiaj chcielibyśmy podziękować chłopakom z grupy 3/4 UDGS za świetną oprawę muzyczną imprezy, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację, zawodnikom i kibicom - do zobaczenia już jutro!






"Koszykówka na Błoniach" 2-3 czerwca 2012
31-05-2012
Do tegorocznej edycji turnieju "Koszykówka na Błoniach" zgłosiły się 52 zespoły! Poniżej znajduje się lista drużyn uporządkowana wg kolejnych kategorii, a w każdej z nich na grupy, w których będą odbywać się rozgrywki w sobotę. Dodatkowo dla każdej kategorii jest przedstawiony w skrócie system sobotnich rozgrywek i zasady awansu do drugiego dnia turnieju.

Uwaga! Wszystkie zespoły, które w związku z zapisami do turnieju mają zaległości formalne wobec organizatorów - czyli brak kompletu dokumentów, proszone są o ich dostarczenie w sobotę o 8:30!

W dziale z plikami do pobrania (tutaj) jest dostępny terminarz streetballa na całą sobotę i niedzielę!


Kategoria A - Chłopcy rocznik 1996 - 98
Rozgrywki prowadzone będą w 3 grupach w systemie "każdy z każdym", a do drugiej fazy turnieju (niedziela) awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz 2 drużyny z najlepszym bilansem koszy - w sumie 8 zespołów.

Grupa A
No Live Team
MC Ogień
Penetratorzy

Grupa B
Szyllersi
Trzej pancerni i murzyn
Gorillaz

Grupa C
Rzeźnicy
Trzech kumpli z Komo
No Fear


Kategoria B - Dziewczęta rocznik 1996 - 98
Rozgrywki prowadzone będą w 3 grupach w systemie "każdy z każdym", a do drugiej fazy turnieju (niedziela) awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz 2 drużyny z najlepszym bilansem koszy - w sumie 8 zespołów.

Grupa A
Drżące Ananasy
Neony
Diablice

Grupa B
ABC
Skittles
Wesołe kaczorki

Grupa C
MKS Czechowice-Dziedzice
Red Hot Girls
Bez nazwy


Kategoria C - Chłopcy rocznik 1994 - 95
Rozgrywki prowadzone będą w 3 grupach w systemie "każdy z każdym", a do drugiej fazy turnieju (niedziela) awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy oraz 2 drużyny z najlepszym bilansem koszy - w sumie 8 zespołów.

Grupa A
Turtles
Kroki
Na cacy tacy cykuta z cytatą z cacyta

Grupa B
Skaczące białasy
Vice Versa
Andrzejs

Grupa C
Nietykalni
Enbiej Stars
Trzech białych i murzyn


Kategoria D - Dziewczęta rocznik 1994 - 95
Rozgrywki prowadzone będą w jednej grupie w systemie "każdy z każdym", a do drugiej fazy turnieju (niedziela) awansują 4 najlepsze drużyny.

Grupa A
Według mnie najlepsza drużyna
Dream Team
Co się stało?
Stop Thinking
Ja tu tylko sprzątam


Kategoria E - OPEN Mężczyzni
Rozgrywki prowadzone będą w 4 grupach w systemie "każdy z każdym", a do drugiej fazy turnieju (niedziela) awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy - w sumie 8 zespołów.

Grupa A
Gang Bang Slam
Kukuruku
Siostry Miłosierdzia

Grupa B
Haribo
Twoja stara
Ślimoki
Giezety

Grupa C
Lafity
WSEH
OPTYK Ewa Jasiczek

Grupa D
Whatever
2 Krzyśków i Yao Ming
Dzieciaki
So Fresh


Kategoria F - OPEN Kobiety
Rozgrywki prowadzone będą w jednej grupie w systemie "każdy z każdym" - kolejność w tej grupie odpowiada zajętemu miejscu w całym turnieju.

Grupa A
Viksy
Fifulki
AWF


Kategoria G - Old Stars
Rozgrywki prowadzone będą w jednej grupie w systemie "każdy z każdym" - kolejność w tej grupie odpowiada zajętemu miejscu w całym turnieju.

Grupa A
Kukuruku 2
OPTYK
Śnieżynki


Do zobaczenia na Błoniach!






"Koszykówka na Błoniach" 2-3 czerwca 2012
17-05-2012
Już 2-3 czerwca odbędzie się kolejna edycja turnieju streetballa "Koszykówka na Błoniach"! W związku z tym informujemy, że rejestracja drużyn będzie prowadzona we wtorek 29 maja w godzinach 14:00–20:00, w punkcie kwalifikacji przy kasach biletowych HELIOS (dawny Kinoplex) przy ul. Mostowej 5 (Centrum Handlowe SFERA) w Bielsku-Białej.

Zapisy do tego turnieju będą również możliwe w niedzielę 27 maja w czasie rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki (przy stoliku sędziowskim) w hali Victoria przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Rozgrywki prowadzone będą w następujących kategoriach:
A – chłopcy rocznik 1996-1998
B – dziewczęta rocznik 1996-1998
C – chłopcy rocznik 1994-1995
D – dziewczęta rocznik 1994-1995
E – OPEN mężczyźni od 1993
F – OPEN kobiety od 1993
G – OLD STARS mężczyźni 1982 i starsi

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do działu z plikami do pobrania (tutaj), gdzie znajdują się potrzebne dokumenty. Przypominamy, że podstawowym warunkiem dopuszczenia do turnieju jest spełnienie wszystkich warunków, które znajdują się w "Regulaminie" oraz "Warunkach Uczestnictwa", dlatego prosimy o dostarczenie kompletu wypełnionych dokumentów (Karta Zgłoszenia Drużyny, Oświadczenie Ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów osobistych) oraz wpłatę wpisowego bezpośrednio przy rejestracji.

Końcowa lista drużyn dopuszczonych do turnieju zostanie ogłoszona 31 maja na stronie internetowej Bielskiej Ligi Koszykówki (www.blk.com.pl), na której będzie w późniejszym czasie dostępny również szczegółowy terminarz na cały weekend ze streetballem na Błoniach.

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 2 Lidze BLK!
27-05-2012
Wojciech Ryszka (ZSME Żywiec)
11 pkt (1x3), 15 zb, 3 as, 7 bl - eval 28

Mateusz Wieczorek (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
15 pkt (3x3), 12 zb, 4 prz, 3 bl - eval 17

Ireneusz Głąb (Pretorianie)
23 pkt (3x3), 10 zb, 3 prz - eval 16

Marcin Kiszka (WSEH)
14 pkt, 14 zb - eval 20

Marcin Durkalec (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
16 pkt (1x3), 8 zb, 7 prz, 5 as - eval 14

MVP 11. kolejki został Wojciech Ryszka!

W jedynym rozegranym dzisiaj meczu 1 Ligi Air Squad - OPTYK Ewa Jasiczek najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Podstawny - 17 pkt, 8 as, 4 zb, 4 prz (eval 27).






Wilkasy 2012
23-05-2012
Już w czwartek wieczorem sędziowie reprezentujący tereny Bielska-Białej i okolic wyjadą na Mistrzostwa Polski Sędziów Koszykówki - Wilkasy 2012. To właśnie na Mazurach odbędzie się w dniach 25-27 maja tegoroczna edycja tej imprezy, na której "Harnasie" drugi rok z rzędu będą w atmosferze świetnej zabawy rywalizować na koszykarskich parkietach z zespołami z całego kraju. W pierwszej fazie turnieju nasz zespół trafił na wymagających przeciwników w Grupie F - "Łódź", "Rozkosznych Rzeszów" oraz "Nieudolny Śląsk".

W tym roku "Harnasie" pojadą na turniej w składzie: Krzysztof Puchałka, Krzysztof Wiewióra, Izabela Niedźwiecka, Ireneusz Tarnawa, Dominik Malak, Filip Kiszło, Jakub Paprocki, Jarosław Miros oraz Mateusz Sikora.

Oczywiście życzymy całej drużynie świetnej zabawy oraz osiągnięcia sukcesu sportowego!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 1 Lidze BLK!
20-05-2012
Dominik Caputa (Galacticos)
25 pkt (7x3), 9 zb, 3 as, 5 prz - eval 33

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
25 pkt (2x3), 5 zb, 6 as, 4 prz - eval 29

Michał Cichoń (No Flow)
24 pkt (2x3), 9 zb - eval 24

Tomasz Dąbkowski (Klippers)
17 pkt, 12 zb, 3 as - eval 26

Piotr Męcnarowski (No Flow)
13 pkt, 17 zb - eval 24

MVP 10. kolejki został Dominik Caputa!






Aktualne tabele w 1 Lidze BLK
20-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 5 - 10 (404-336)
2. Klippers - 5 - 9 (432-368)
3. Elefanty - 5 - 8 (387-385)
4. Zmarnowane Talenty - 5 - 7 (319-337)
5. No Flow - 5 - 6 (350-402)
6. SamoObrona - 5 - 5 (357-421)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 3 - 5 (201-178)
2. Galacticos - 3 - 5 (229-215)
3. Air Squad - 2 - 3 (144-159)
4. OPTYK Ewa Jasiczek - 2 - 2 (105-127)

W meczach półfinałowych spotkają się Shakers i Zmarnowane Talenty, oraz Klippers i Elefanty!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
19-05-2012
Ireneusz Tarnawa (Rosomaki)
20 pkt (1x3), 8 zb - eval 23

Artur Pławecki (Rosomaki)
12 pkt, 4 zb, 4 as, 3 prz, 2 bl - eval 17

Piotr Szkaradnik (Gang Bang Slam)
12 pkt, 12 zb - eval 15

Dawid Czarniak (T.R.S Siła Ustroń)
23 pkt (1x3), 6 zb, 3 as, 4 prz - eval 19

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
11 pkt, 11 zb, 4 prz - eval 17

MVP 10. kolejki został Ireneusz Tarnawa!
Obejrzyj film
1 Klimek Rafał 4,0
2 Gonczarenko Jarosław 3,5
3 Wojas Krystian 3,3
4 Kruczek Sławomir 3,3
5 Marcol Piotr 3,3
6 Kręcichwost Tomasz 3,0
1 Gonczarenko Jarosław 100,0%
2 Szybowicz Grzegorz 100,0%
3 Przybyła Zbigniew 100,0%
4 Koźlik Michał 87,5%
5 Miśkiewicz Maciej 87,5%
6 Michna Krzysztof 83,3%