Aktualności






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 1 Lidze BLK!
22-04-2012
Robert Kozaczka (Shakers)
32 pkt (1x3), 11 zb, 4 bl, 3 prz - eval 43

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
25 pkt (1x3), 6 zb, 7 as - eval 25

Piotr Konopka (SamoObrona)
24 pkt, 10 zb, 3 prz, 2 bl - eval 28

Jarosław Gonczarenko (Zryw Bielsko-Biała)
4 pkt, 14 zb - eval 15

Jakub Staszkiewicz (Galacticos)
19 pkt (2x3), 3 zb - eval 18

MVP 7. kolejki został Robert Kozaczka!






Koniec pierwszej fazy rozgrywek w 1 Lidze
16-04-2012
W ten weekend zakończyła się pierwsza faza rozgrywek grupowych w 1 Lidze, w związku z tym nadszedł czas na pewne podsumowania i podział na kolejne grupy (C i D), w których odbywać będą się następne mecze 30. edycji BLK.

Grupa A
1. Klippers - 8
2. SamoObrona - 6
3. Elefanty - 6
4. Zryw Bielsko-Biała - 6
5. OPTYK Ewa Jasiczek - 4

O końcowej kolejności w grupie A zadecydowała "mała tabela" dla zespołów SamoObrona, Elefanty i Zryw Bielsko-Biała, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

Elefanty - SamoObrona 74:70
SamoObrona - Zryw Bielsko-Biała 68:63
Zryw Bielsko-Biała - Elefanty 69:65

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność (współczynnik = suma punktów zdobytych / suma punktów straconych w meczach tylko między tymi drużynami).

SamoObrona - 3 (138-137) - współczynnik 1,007
Elefanty - 3 (139-139) - współczynnik 1
Zryw Bielsko-Biała - 3 (132-133) - współczynnik 0,992

Grupa B
1. Shakers - 7
2. Zmarnowane Talenty - 6
3. No Flow - 6
4. Galacticos - 6
5. Air Squad - 5

O końcowej kolejności w grupie B zadecydowała "mała tabela" dla zespołów Zmarnowane Talenty, No Flow i Galacticos, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

No Flow - Zmarnowane Talenty 60:67
Galacticos - No Flow 87:100
Zmarnowane Talenty - Galacticos 59:56

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność - bez konieczności obliczania współczynnika.

Zmarnowane Talenty - 4
No Flow - 3
Galacticos - 2

Na bazie powyższych informacji poznaliśmy grupy, w których rozgrywana będzie kolejna faza rozgrywek 30. edycji BLK (z zachowaniem wyników z rozegranych wcześniej meczów).

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 (148-113)
2. Klippers - 4 (165-154)
3. Zmarnowane Talenty - 3 (122-123)
4. Elefanty - 3 (151-153)
5. SamoObrona - 2 (147-156)
6. No Flow - 2 (118-152)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Galacticos - 2 (89-72)
2. Zryw Bielsko-Biała - 2 (54-39)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 (72-89)

Wkrótce w terminarzu pojawią się wszystkie mecze drugiej fazy rozgrywek grupowych.






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 1 Lidze BLK!
15-04-2012
Marcin Płonka (Air Squad)
29 pkt, 13 zb, 4 as - eval 39

Robert Kozaczka (Shakers)
23 pkt (2x3), 12 zb, 6 bl, 6 prz - eval 38

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
27 pkt (2x3), 7 as, 5 prz - eval 31

Piotr Karnia (Klippers)
30 pkt (4x3), 8 zb, 3 prz - eval 30

Tomasz Staniek (Elefanty)
19 pkt, 10 zb - eval 20

MVP 6. kolejki został Marcin Płonka!






Najlepsza "5ka" 6. kolejki w 2 Lidze BLK!
15-04-2012
Wojciech Ryszka (ZSME Żywiec)
12 pkt (2x3), 10 zb, 4 as- eval 24

Maciej Zioło (CSW Kozy)
27 pkt (2x3), 4 prz - eval 22

Rafał Blachura (Rosomaki)
17 pkt (2x3), 10 zb, 5 as, 3 prz - eval 26

Jakub Marcak (Pretorianie)
12 pkt, 15 zb - eval 25

Tomasz Rezik (Ułaaa)
20 pkt, 10 zb - eval 16

MVP 6. kolejki został Wojciech Ryszka!






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 1 Lidze BLK!
01-04-2012
Orest Bury (Galacticos)
23 pkt (2x3), 15 zb, 5 as - eval 39

Przemysław Mrozek (Zmarnowane Talenty)
24 pkt (2x3), 12 zb, 5 prz, 5 bl - eval 29

Piotr Męcnarowski (No Flow)
24 pkt, 17 zb, 5 as, 3 prz - eval 38

Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała)
24 pkt (1x3), 16 zb - eval 26

Paweł Olejnik (SamoObrona)
21 pkt (2x3), 8 zb - eval 22

MVP 5. kolejki został Orest Bury!






Wielkanoc 2012
06-04-2012
Pełnych spokoju i radości Świąt Wielkanocnych spędzonych w gronie najbliższych osób, oraz energii potrzebnej do osiągnięcia sukcesów na wszystkich płaszczyznach życia życzymy wszystkim sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki!

Oczywiście nie zapomnieliśmy o smacznym jajku, wesołym zajączku, mokrym Dyngusie, a także zdrowych i sportowych emocjach w czasie meczów BLK :).






Najlepsza "5ka" 5. kolejki w 2 Lidze BLK!
31-03-2012
Dawid Czarniak (T.R.S Siła Ustroń)
41 pkt (3x3), 4 as, 6 prz - eval 38

Grzegorz Harężlak (Astar Team)
19 pkt, 18 zb - eval 24

Paweł Gawlas (Gang Bang Slam)
32 pkt (2x3), 8 zb - eval 28

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
12 pkt, 14 zb, 3 as, 4 prz - eval 20

Bartosz Bieroński (Pretorianie)
12 pkt, 12 zb - eval 18

MVP 5. kolejki został Dawid Czarniak!






MVP 30. edycji BLK również w 2 lidze!
28-03-2012
Rozgrywki w marcu rozkręciły się już w najlepsze, ale chcielibyśmy podzielić się z wszystkimi kolejną dobrą wiadomością - w czerwcu poznamy MVP rozgrywek 30. edycji BLK również w 2 lidze!

Decydującym o wyborze czynnikiem w obu ligach będzie średnia wartość popularnego "evala" w ciągu całego sezonu. Warunkami koniecznymi, aby konkretny zawodnik był brany pod uwagę, będzie występ jego drużyny w meczach półfinałowych (które również będą wliczane do średniej), a także rozegranie w jego trakcie co najmniej 5 spotkań!

Zawodnicy wyróżnieni tytułem MVP w obu ligach otrzymają pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Wojciecha Janika oraz Mariusza Słodownika!
Wojtek, zawodnik zespołu Gang Bang Slam, reprezentuje sklep internetowy hiphopshop.bba.pl zajmujący się sprzedażą odzieży i akcesoriów renomowanych firm hiphopowych.

Dziękujemy!






Uwaga - zmiany w terminarzu na 1 IV
27-03-2012
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od Bielskiej Ligi Koszykówki musieliśmy przesunąć o godzinę wszystkie mecze zaplanowane na 1 kwietnia!

Poniżej przedstawiamy aktualny rozkład spotkań na najbliższą niedzielę:

14:20 Zryw Bielsko-Biała - Elefanty
16:00 Galacticos - Shakers
17:40 OPTYK Ewa Jasiczek - SamoObrona
19:20 No Flow - Air Squad

Przepraszamy za ewentualne problemy w związku ze zmianami w terminarzu!






Bielska Liga Koszykówki w Ustroniu - relacja
26-03-2012
W sobotę (24 marca) w ramach 30. edycji BLK rozegraliśmy trzy spotkania w Ustroniu. Z wizytą pojechaliśmy na zaproszenie zawodników TRS Siła Ustroń, którym chcielibyśmy podziękować za gościnność oraz zaangażowanie w organizację całej imprezy. To była pierwsza w historii ligi "kolejka wyjazdowa" Bielskiej Ligi Koszykówki!

W pierwszym spotkaniu zespół WSEH przegrał z Gang Bang Slam 57:73 (MVP Radosław Rogowiec). W kolejnym gospodarze, czyli TRS Siła Ustroń, pokonali ambitną i młodą drużynę ZSME Żywiec 84:45 (MVP Marcin Zientek), a na zakończenie zespół Rosomaków wygrał z 12 Małpami 97:57 (MVP Ireneusz Tarnawa) - oczywiście wszystkie szczegóły dotyczące tych meczów dostępne są w terminarzu.

Wszystkie mecze odbyły się na nowoczesnej hali ze świetnym zapleczem, z żywiołową publicznością licznie zgromadzoną na trybunach zwłaszcza na meczu gospodarzy tej imprezy. Wyróżnienia dla najlepszych zawodników, konkursy dla publiczności, oprawa muzyczna, obecność przedstawicieli lokalnej prasy i telewizji potwierdzają komentowanie tego wyjazdu w samych superlatywach.

Chcielibyśmy podziękować wszystkim drużynom, które zdecydowały się na przyjazd do Ustronia, oraz jeszcze raz podkreślić ogromną gościnność zawodników i trenera TRS Siła Ustroń oraz gospodarzy obiektu sportowego. BLK w ramach popularyzacji koszykówki w regionie będzie w przyszłości otwarta na tego typu wyjazdy, pomagając zainteresowanym drużynom w organizacji meczów w innych miejscowościach. Jednocześnie chcielibyśmy wyrazić szacunek dla wszystkich drużyn przyjezdnych występujących w naszej lidze, ponieważ często przygotowanie wyjazdu na mecz BLK z pewnością jest sporym wyzwaniem pod względem logistycznym.

Dziękujemy!
Obejrzyj film