Aktualności






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 1/49
01-03-2022
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 27 lutego 2022 roku, po zapoznaniu się z protokołami z meczów Na Rondzie Team Żory – LA 2028 i Elefanty – Shakers rozegranych w dniu 20 lutego 2022 roku, a także po analizie protestu jednego z ukaranych oraz zeznań świadków podmiotowego wydarzenia, postanowiła co następuje:

1. Udzielić ostrzeżenia Damianowi Serafinowi (LA 2028) za słowne prowokowanie przeciwnika oraz ironiczne komentowanie decyzji sędziego.

2. Udzielić ostrzeżenia Pawłowi Garusowi (Elefanty) za niestosowne zachowanie wobec przeciwników i sędziów.

3. Nałożyć karę dożywotniej dyskwalifikacji na Tomasza Stańka (Elefanty) za karygodne zachowanie, wulgaryzmy kierowane wobec sędziów, niezastosowanie się do ich decyzji oraz kłamliwe informacje i komentarze jakie umieścił w swoim odwołaniu.

Podejmując tak drastyczną decyzję, Komisja Dyscyplinarna BLK wzięła pod uwagę fakt, że Tomasz Staniek w minionych latach kilkakrotnie zawieszany był już w prawach zawodnika za analogiczne wybryki (recydywa), co dowodzi braku autorefleksji ukaranego, a także nieskuteczności zastosowanych wobec niego kar. Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK uważa, że zawodnik mający wiele sportowych osiągnięć, powinien świecić przykładem i być wzorem dla młodszych kolegów, a robił coś dokładnie odwrotnego.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsze "5ki" w 1. kolejce BLK!
23-02-2022

1 liga

Robert Kozielski (Na Rondzie Team Żory)
12 pkt (1x3), 18 zb, 1 prz – eval 26

Krystian Łagowski (Na Rondzie Team Żory)
14 pkt, 11 zb, 3 as – eval 24

Maciej Goryl (Elefanty)
17 pkt, 16 zb, 1 as, 3 prz – eval 23

Roma Mirnyi (Elefanty)
17 pkt (2x3), 3 zb, 1 as, 2 prz – eval 14

Kamil Szopa (Shakers)
30 pkt (2x3), 8 zb, 1 as, 3 prz, 2 bl – eval 27

MVP 1. kolejki w 1 lidze został Robert Kozielski!

2 liga

W jedynym rozegranym meczu w 2 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) - 33 pkt (6x3), 11 zb, 11 as, 1 prz - eval 47!

3 liga

Jakub Wajner (Przekręty)
29 pkt (3x3), 7 zb, 2 as, 3 prz, 2 bl – eval 28

Dominik Malak (Przekręty)
13 pkt, 10 zb, 7 as, 4 prz, 1 bl – eval 15

Dawid Paluch (Rosomaki)
9 pkt, 8 zb, 1 as, 5 prz – eval 14

Marek Copija (Rosomaki)
10 pkt, 6 zb, 1 prz – eval 10

Michał Różycki (Snipers)
11 pkt (1x3), 6 zb, 1 as, 1 prz – eval 15

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Jakub Wajner!

Gratulujemy!






Podsumowanie turnieju kwalifikacyjnego!
23-02-2022
Po rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego do aktualnego sezonu w 3 lidze zagrają Big Bad Wolf, Wrony Reunion i Czwartkowa Sala!

Dziękujemy za sportową postawę zespołowi Rybnik Razors i zapraszamy do kolejnej edycji!

Big Bad Wolf - Czwartkowa Sala 57 : 45
Rybnik Razors - Wrony Reunion 24 : 53
Rybnik Razors - Czwartkowa Sala 46 : 54

Do zobaczenia!






49. edycja BLK - komunikat organizacyjny
16-02-2022
I.
Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do zbliżającego się sezonu przyjmiemy 27 drużyn, a rozgrywki będą odbywać się w 3 ligach po 9 zespołów.

1 liga
1. Na Rondzie Team Żory
2. MożemY
3. Elefanty
4. Double B Nation
5. Shakers
6. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
7. Team Rybnik
8. LA 2028
9. KS Bystra


W związku z decyzją zespołu Hustlerzy Andrychów o kontynuacji gry w 2 lidze, zespół KS Bystra będzie występował w 1 lidze bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. Impact Basket Team
3. Koszykarscy Ziomale Żory
4. NSBB
5. Grim Reapers
6. Fourty Plus
7. Maximus Team
8. Pretorianie
9. Crazy Ducks


W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu Kentuchy Bucks, w 2 lidze będą występowały drużyny Pretorianie i Crazy Ducks bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

3 liga
1. Rosomaki
2. Sprintex Basket Crew
3. Akademia Basketu
4. Przekręty
5. Snipers
6. Basket Hills Bielsko-Biała
7. TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
8. TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
9. TURNIEJ KWALIFIKACYJNY


II.
Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w najbliższą sobotę (19 lutego) dla wszystkich nowych zespołów zgłoszonych do zbliżającego się sezonu - Big Bad Wolf, Czwartkowa Sala, Rybnik Razors, Wrony Reunion i MVP Team!

Do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki jesteśmy w stanie organizacyjnie przyjąć trzy nowe zespoły, w związku z tym podjęliśmy następujące decyzje:
1. W pierwszej kolejności o godz. 10:00 i 11:00 w drodze przeprowadzonego przez nas losowania zagrają Big Bad Wolf - Czwartkowa Sala oraz Rybnik Razors - Wrony Reunion. Zwycięzcy tych meczów uzyskają automatycznie możliwość rywalizacji w zbliżającym się sezonie.
2. W ostatnim meczu turnieju kwalifikacyjnego o godz. 12:00 spotkają się przegrani z meczów o godz. 10:00 i 11:00, a stawką tego meczu będzie ostatnie miejsce w lidze w zbliżającym się sezonie.

10:00 Big Bad Wolf - Czwartkowa Sala
11:00 Rybnik Razors - Wrony Reunion
12:00 przegrany z meczu o godz. 10:00 - przegrany z meczu o godz. 11:00


W związku z wycofaniem się z turnieju kwalifikacyjnego drużyny MVP Team nie odbędzie się mecz o godz. 9:00, a aktualny terminarz prezentuje się jak powyżej!

Wszystkie mecze w turnieju kwalifikacyjnym, podobnie jak w poprzednich edycjach, będą rozgrywane w formule 4 x 8 minut z częściowo zatrzymywanym czasem gry. Przed rozegraniem każdego meczu przedstawiciel każdego zespołu będzie zobowiązany zapłacić 80zł / mecz osobie obecnej na stoliku sędziowskim. Całą resztę kosztów rozegrania turnieju kwalifikacyjnego pokryje Bielska Liga Koszykówki ze środków własnych.

Uwaga!
Jeżeli zaproponowane warunki przeprowadzenia całego turnieju nie odpowiadają którejś z drużyn to prosimy poinformować o rezygnacji organizatorów nie później niż w czwartek do godz. 20:00!


III.
W najbliższych godzinach zostanie uruchomiony terminarz rozgrywek na naszej stronie internetowej, prosimy o cierpliwość!

Jednak już w tej chwili informujemy, że w najbliższy weekend rozegrane zostaną następujące spotkania:

19 lutego (sobota)
10:00 - 13:00 - TURNIEJ KWALIFIKACYJNY
13:20 Przekręty - Sprintex Basket Crew
15:00 Snipers - Rosomaki

20 lutego (niedziela)
16:20 Hustlerzy Andrychów - Pretorianie
18:00 Na Rondzie Team Żory - LA 2028
19:40 Shakers - Elefanty


Do zobaczenia!






Zapraszamy do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
08-02-2022

Lista drużyn zgłoszonych do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 16 lutego, godz. 20:00):

1 liga
1. Elefanty
2. Na Rondzie Team Żory
3. LA 2028
4. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
5. Double B Nation
6. MożemY
7. Team Rybnik
8. Shakers
9. Hustlerzy Andrychów

2 liga
1. Grim Reapers
2. Koszykarscy Ziomale Żory
3. Maximus Team
4. NSBB
5. KS Bystra
6. Fourty Plus
7. Pretorianie (Sinergia eco)
8. Impact Basket Team (Washington Bultens)

3 liga
1. Basket Hills Bielsko-Biała
2. Akademia Basketu
3. Crazy Ducks
4. Przekręty
5. Sprintex Basket Crew
6. Snipers
7. Rosomaki

nowe zespoły
1. Big Bad Wolf
2. Czwartkowa Sala
3. Rybnik Razors
4. Wrony Reunion
5. MVP Team


I.
Zapraszamy wszystkich do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do 16 lutego (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu - prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

Do 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki będziemy przyjmować zespoły w następującej kolejności:

1 liga
1. Na Rondzie Team Żory
2. MożemY
3. Elefanty
4. Double B Nation
5. Shakers
6. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
7. Team Rybnik
8. LA 2028
9. Hustlerzy Andrychów / KS Bystra (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów / KS Bystra (przegrany w meczu barażowym)
2. Washington Bultens
3. Koszykarscy Ziomale Żory
4. NSBB
5. Grim Reapers
6. Fourty Plus
7. Kentuchy Bucks
8. Maximus Team
9. Sinergia eco / Crazy Ducks (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. Sinergia eco / Crazy Ducks (przegrany w meczu barażowym)
2. Rosomaki
3. Sprintex Team
4. Akademia Basketu
5. Przekręty
6. Snipers
7. Żywiec Basket Crew
8. Yunques Voladores
9. Basket Hills Bielsko-Biała

Do najbliższego sezonu przyjmiemy nie więcej niż 27 zespołów, w związku z tym jeszcze raz prosimy o szybkie załatwienie wszystkich formalności.
W zależności od liczby zgłoszonych zespołów do zbliżającej się edycji organizatorzy zastrzegają prawo do rozegrania turnieju kwalifikacyjnego dla części zespołów z 3 ligi wymienionych na powyższej liście i wszystkich nowych drużyn.

Po zakończeniu zapisów w kolejnych komunikatach poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- w razie konieczności o rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

II.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz Formularz Zgłoszeniowy (dostępny w dziale z plikami do pobrania).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 16 lutego (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania.

Wysokość wpisowego w 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 1700 zł w terminie do 15 marca
- 2 liga – 1700 zł w terminie do 15 marca
- 3 liga – 1700 zł w terminie do 15 marca

W sytuacji spodziewanej podwyżki opłaty za wynajęcie hali w trakcie 49. edycji, będziemy również zmuszeni do zwiększenia wysokości wpisowego do zbliżającego się sezonu. W tej chwili nie posiadamy żadnych konkretnych informacji na ten temat, w dodatku decyzja ta jest zupełnie niezależna od nas i leży w pełni po stronie administratora obiektu.

Drużyny, które nie uregulują należności do 15 marca nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać wyłącznie na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku BNP Paribas - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać: Wpisowe + nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek!

III.
Pierwsze mecze w 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, w tym spotkania barażowe i ewentualnie turniej kwalifikacyjny, zaplanowaliśmy na 19-20 lutego!

Do zobaczenia!






Na Rondzie Team Żory!
23-01-2022
W finale 1 ligi zespół Na Rondzie Team Żory wygrał 97:77 z MożemY!
MVP meczu został wybrany Patryk Szklarz!

W meczu o trzecie miejsce Elefanty pokonały 67:53 Double B Nation!

Najlepszą drużyną 2 ligi zostało LA 2028 wygrywając 85:77 z KS Bystra!
W tym meczu najlepszy zawodnik to Artur Fedor!

Koszykarscy Ziomale Żory zajęły najniższe miejsce na podium wygrywając 75:74 z NSBB!

Maximus Team po zwycięstwie 73:65 z Crazy Ducks z mistrzostwem 3 ligi!
Nagrodę dla MVP tego meczu zdobył Sławomir Jamróz!

Sprintex Team z brązowymi medalami wygrywając 68:57 z Akademią Basketu!

Dziękujemy za pomoc w organizacji rozgrywek wszystkim naszym partnerom, na których od wielu lat możemy liczyć: Urząd Miejski w Bielsku-Białej, NUTREND, ESPORTMASTER, Skitourowe Bielsko, We Coffee, Kufel Event, NACOMI, Spalding, Kronika Beskidzka, beskidzka24.pl!

W końcu dziękujemy wszystkim zawodnikom i sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki, ponieważ to właśnie Wy dajcie nam pozytywną energię do działania i tworzycie świetną koszykarską społeczność!

Wkrótce na naszych kanałach informacyjnych pojawią się zdjęcia z dzisiejszej imprezy, szersze podsumowanie 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki i informacje dotyczące kolejnego sezonu!

Dziękujemy i do zobaczenia!






Zapraszamy na finały 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
19-01-2022
I.
W najbliższą niedzielę (23 stycznia) odbędą się finały 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

godz. 09:00 - mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Sprintex Team - Akademia Basketu

godz. 10:40 - mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Koszykarscy Ziomale Żory - NSBB

godz. 12:20 - mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Elefanty - Double B Nation

godz. 14:00 - finał 3 ligi
Maximus Team - Crazy Ducks

godz. 16:00 - finał 2 ligi
LA 2028 - KS Bystra

godz. 18:00 - finał 1 ligi
MożemY - Na Rondzie Team Żory

Około godz. 17:30 - rozdanie nagród indywidualnych i drużynowych!

Cała impreza odbędzie się oczywiście w hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Zapraszamy!

II.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach statystycznych:

1 liga
PUNKTY – Leszek Siwy (MożemY)
ZBIÓRKI – Bartosz Piasecki (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)
ASYSTY – Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
PRZECHWYTY – Michał Grygier (Washington Bultens)
BLOKI – Kamil Szopa (Shakers)

2 liga
PUNKTY – Bartłomiej Szady (Koszykarscy Ziomale Żory)
ZBIÓRKI – Adrian Błachut (Sinergia eco)
ASYSTY – Rafał Żaba (Fourty Plus)
PRZECHWYTY – Dominik Pastuszka (Koszykarscy Ziomale Żory)
BLOKI – Dominik Nawrocki (KS Bystra)

3 liga
PUNKTY – Marcin Sulikowski (Maximus Team)
ZBIÓRKI – Wojciech Ryszka (Sprintex Team)
ASYSTY – Marcin Sulikowski (Maximus Team)
PRZECHWYTY – Maciej Heczko (Crazy Ducks)
BLOKI – Wojciech Ryszka (Sprintex Team)

Zwycięzca klasyfikacji Fair-Play - Yunques Voladores!

III.
Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu partnerom naszej ligi!

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
NUTREND
ESPORTMASTER
We Coffee
Kufel Event
NACOMI
Spalding
Kronika Beskidzka
beskidzka24.pl







Finały, finały, finały!
17-01-2022
W przyszłą niedzielę odbędą się najważniejsze mecze 48. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W finale 1 ligi zagrają MożemY i Na Rondzie Team Żory! W meczu o najniższe miejsce na podium spotkają się Elefanty i Double B Nation!

LA 2028 i KS Bystra to zespoły, które powalczą o mistrzostwo 2 ligi! W spotkaniu o 3. miejsce zmierzą się Koszykarscy Ziomale Żory i NSBB!

W 3 lidze finaliści to Maximus Team i Crazy Ducks! O brązowe medale powalczą Sprintex Team i Akademia Basketu!

Do zobaczenia!






Koszykarska Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022
13-01-2022
Basket Hills Bielsko-Biała i Bielska Liga Koszykówki zapraszają wszystkich na niesamowitą imprezę sportową, w czasie której będziemy wspólnie zbierać pieniądze dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

W tym dniu zaplanowaliśmy dla wszystkich sympatyków koszykówki wiele atrakcji, a przyświeca nam główny orkiestrowy cel, czyli pomoc dla okulistyki dziecięcej w naszym kraju!

Oczywiście głównym punktem programu naszej imprezy będzie zupełnie wyjątkowy mecz Team Kozy vs Team Kwiatka, ale więcej szczegółów na ten temat zdradzimy w najbliższych dniach! Z całą pewnością możemy powiedzieć już teraz, że będzie to coś, czego do tej pory jeszcze nie było w Bielsku-Białej!

W czasie tego wydarzenia będzie można wylicytować kilka niepowtarzalnych rzeczy!
Już teraz sygnalizujemy, że jeszcze przed imprezą, właśnie tutaj, będzie można wylicytować miejsce w składzie w roli zawodnika w tym wyjątkowym meczu!

Na naszych stoiskach dostępne będą tematyczne gadżety, które przygotujemy z tej okazji przy współpracy z naszymi partnerami!

Z pewnością oprawa całego wydarzenia będzie również niepowtarzalna!

W jaki sposób będzie można przekazać pieniądze dla WOŚP?
1. W tradycyjny sposób prosto do puszek u wolontariuszy obecnych na hali.
2. Za pomocą założonej przez nas eSkarbonki.

http://eskarbonka.wosp.org.pl/5z65lf

Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na FB!

www.facebook.com/events/4619771884807488

Oczywiście będziemy kwestować w koszykarskim stylu! Z pewnością możecie spodziewać się efektownej prezentacji zawodników, w przerwach występów tancerek ze Szkoły Tańca Cubana, a także szalonego Pampaliniego!

Jak zawsze nie zabraknie smakołyków prosto od Pączki w maśle - Pączkarnia tradycyjna, a także najlepszej kawy od WeCoffee Palarnia Kawy serwowanej przez niezastąpioną ekipę z Kufel Event!

Jesteśmy wielką koszykarską rodziną, z pewnością możemy wspólnie zrobić dużo dobrego dla innych! Zagrajmy w koszykówkę wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 3/48
12-01-2022
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 10 stycznia 2022 roku, po zapoznaniu się z protokołem z meczu Maximus Team - Akademia Basketu z dnia 9 stycznia 2022 roku, postanowiła ukarać ostrzeżeniem Tomasza Nowickiego, trenera drużyny Akademia Basketu, za dwa przewinienia techniczne wynikające z niesportowego zachowania jego i prowadzonej przezeń drużyny.

Ponadto Komisja Dyscyplinarna BLK informuje o zawieszeniu zawodnika Ireneusza Tarnawy na jeden mecz w związku z otrzymaniem przewinienia technicznego w meczu LA 2028 - NSBB w dniu 9 stycznia 2022 roku. Kara ta jest konsekwencją wcześniejszej decyzji Komisji Dyscyplinarnej BLK z dnia 15 października 2021 roku.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.
Obejrzyj film
1 Łątka Filip 57,1%
2 Habdas Jakub 50,0%
3 Mączka Łukasz 50,0%
4 Słodownik Mariusz 50,0%
5 Koterwa Jan 50,0%
6 Błachut Adrian 50,0%
1 Czajkowski Tomasz 20,9
2 Ryszka Wojciech 11,0
3 Piórkowski Łukasz 11,0
4 Mohamed Hamdi Ben 9,5
5 Marcol Piotr 9,4
6 Przybyła Zbigniew 8,9