Aktualności






Zapraszamy na finały 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
20-06-2016
Facebook Twitter

W najbliższy weekend zapraszamy na finały 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

25 czerwca (sobota)

13:20 – o trzecie miejsce w 3 lidze
Pretorianie – DAAS Basket Hills Bielsko-Biała

15:00 – o trzecie miejsce w 2 lidze
Orły Mirosława K. - NSBB

16:40 – o trzecie miejsce w 1 lidze
Double B Nation - Klippers

26 czerwca (niedziela)

12:20 – finał 3 ligi
DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - Grim Reapers

14:00 – finał 2 ligi
BraveHearts Oświęcim - Aurochs

około 15:30 – rozdanie wyróżnień i nagród w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych

16:30 – finał 1 ligi
Shakers - Galacticos Basket Żywiec

około 18:00 – dekoracja finalistów i zakończenie imprezy

Wszystkie mecze odbędą się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Za pomoc w czasie rozgrywek 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki chcielibyśmy podziękować naszym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
MEGA SPORT (www.prosportowy.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Moturystyka.pl (www.moturystyka.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)
Czarno Na Białym (www.czarnonabialym.info)
Corey Tv (www.coreytv.pl)


Zapraszamy!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 8/38
22-06-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 21 czerwca 2016 roku postanowiła zawiesić na jeden mecz zawodnika Konrada Kotowskiego (Orły Mirosława K.) za przewinienie techniczne w drugim meczu półfinałowym.
Na w/w decyzji zaważył fakt, że Konrad Kotowski po pierwszym meczu półfinałowym otrzymał ostrzeżenie za przewinienie techniczne, więc aktualne wykroczenie nie dość, że ma znamiona recydywy, to na dodatek sugeruje brak refleksji i woli poprawy.






Piotr Męcnarowski, Bartosz Piasecki, Maciej Jochacy - 3 x MVP!
22-06-2016
Facebook Twitter

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Piotr Męcnarowski z zespołu Shakers!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Bartosz Piasecki reprezentujący drużynę NSBB!

Maciej Jochacy z zespołu DAAS Basket Hills Bielsko-Biała to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Gratulujemy!






Jakub Masłowski i DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!
21-06-2016
Facebook Twitter

W tym sezonie postanowiliśmy wyróżnić nagrodami specjalnymi:

Na nagrodę za Największy Postęp w 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki najbardziej zasłużył zawodnik Orłów Mirosława K. - Jakub Masłowski!

DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 to zespół, który został nagrodzony wyróżnieniem za Największe Objawienie - w pierwszym sezonie w lidze "juniorska" drużyna z naszego miasta awansowała do finału w 3 lidze!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla Dzików Bagiennych!
20-06-2016
Facebook Twitter

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepsza okazała się drużyna Dziki Bagienne!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Lutnia Uniforms, Galacticos Basket Żywiec, Shakers, MUKK Henryk Kania Pszczyna i DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18!

Dla zawodników Dzików Bagiennych przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






We Coffee w naszej drużynie!
19-06-2016
Facebook Twitter

Z radością chcielibyśmy poinformować o nawiązaniu współpracy z firmą We Coffee, w której można zaopatrzyć się w najwyższej jakości, przepyszne kawy pochodzące z całego świata!

Już w tej chwili możemy napisać, że w czasie finałów 38. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki przygotujemy wspólnie dla wszystkich obecnych na hali "kawową" niespodziankę :).

Zapraszamy na stronę www.we-coffee.pl, do polubienia strony tej firmy (tutaj) i jednocześnie dziękujemy za okazaną pomoc!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 8/38
16-06-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 13 czerwca 2016 roku postanowiła:

1. Zawiesić na 1 mecz zawodnika Wojciecha Ryszkę z drużyny Double B Nation, za otrzymanie przewinienia technicznego, a następnie dyskwalifikującego w meczu półfinałowym Double B Nation - Galacticos Basket Żywiec, rozegranym 11 czerwca 2016 roku.

2. Udzielić ostrzeżenia dla zawodników: Tomasz Bąk i Konrad Kotowski z drużyny Orły Mirosława K., za otrzymanie przewinień technicznych w meczu Orły Mirosława K. - Aurochs, rozegranym w dniu 11 czerwca 2016 roku.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!
15-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Aleksander Śpiewak (Elefanty) – 22,6 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Mateusz Adamus (Shakers) – 3,4 traf/mecz

Zbiórki
Piotr Męcnarowski (Shakers) – 14,8 zb/mecz

Asysty
Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) – 8,1 as/mecz

Bloki
Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec) – 2,5 bl/mecz

Przechwyty
Krzysztof Podstawny (OPTYK Ewa Jasiczek) – 3,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Andrzej Brańka (Galacticos Basket Żywiec) – 59,4%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Marcin Gilowski (Zryw Bielsko-Biała) – 42,9%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek) – 88,9%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim) – 28,3 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Orły Mirosława K.) – 16,8 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Orły Mirosława K.) – 7,3 as/mecz

Bloki
Kamil Klapa (BraveHearts Oświęcim) – 2,4 bl/mecz

Przechwyty
Mateusz Kur (Orły Mirosława K.) – 4,8 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Artur Wilk (BraveHearts Oświęcim) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Paweł Mazur (Not Found) – 38,1%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Mateusz Mach (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 86,7%

Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
14-06-2016
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 28,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Stanisław Zamora (Akademia Basketu) – 3,3 traf/mecz

Zbiórki
Mateusz Honkisz (Grim Reapers) – 17,8 zb/mecz

Asysty
Przemysław Wadoń (Grim Reapers) – 6,7 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,3 bl/mecz

Przechwyty
Maciej Jarosz (Monolith) – 4,3 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Krystian Wojas (Daas Basket Hills B-B MU-18) – 66,2%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 40,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Leszek Kubica (12 Małp) – 83,3%

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Wilk Artur 100,0%
2 Kracoń Ireneusz 100,0%
3 Żak Wojciech 94,7%
4 Caputa Dominik 93,3%
5 Józefów Mateusz 90,9%
6 Piasecki Bartosz 88,5%
1 Goryl Maciej 16,6
2 Winkler Michał 14,6
3 Piasecki Bartosz 14,0
4 Klapa Kamil 11,5
5 Grajcarek Robert 11,0
6 Męcnarowski Piotr 10,9