Aktualności






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
19-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. T.R.S Siła Ustroń - 5 - 10 (332-257)
2. CSW Kozy - 5 - 9 (314-254)
3. Rosomaki - 5 - 8 (388-330)
4. Astar Team - 5 - 7 (269-316)
5. Gang Bang Slam - 5 - 6 (275-338)
6. Ułaaa - 5 - 5 (258-338)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. 12 Małp - 4 - 7 (301-254)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 4 - 4 (160-235)

W meczach półfinałowych spotkają się T.R.S Siła Ustroń i Astar Team, oraz CSW Kozy i Rosomaki!






Reprezentacja BLK najlepsza na Śląsku! - relacja
15-05-2012
W dniach 12 i 13 maja w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce, w których drużyna z Bielskiej Ligi Koszykówki wygrywając wszystkie mecze okazała się najlepsza!

Już tradycyjnie BLK była reprezentowana przez aktualnych mistrzów naszej ligi - czyli zespół Shakers. W tym roku Tomasz Krecichwost, czyli grająca ikona Szejków, postanowił wzmocnić drużynę kilkoma zawodnikami z innych zespołów. Do Raciborza ostatecznie pojechało 11 osób - Tomasz Kręcichwost (kapitan/trener), Grzegorz Błotko, Robert Kozaczka, Grzegorz Szybowicz, Paweł Miśkiewicz, Maciej Miśkiewicz, Sławomir Kruczek (wszyscy Shakers), Rafał Żaba (Air Squad), Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała), Piotr Konopka (SamoObrona) oraz Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek).

Zespół z Bielska-Białej w wyniku losowania trafił do grupy II i w sobotę zmierzył się z drużynami z Bytomia i Raciborza II.

Bytom - BLK 69:90 (19:12 11:21 17:37 22:20)
Po nerwowym początku i przegranej I kwarcie nasz zespół stopniowo zaczął odrabiać straty, w drugiej połowie przejmując zupełnie kontrolę nad całym meczem.
Punkty: R. Kozaczka 20, G. Błotko 16, G. Szybowicz 16, P. Miśkiewicz 12, M. Miśkiewicz 11, P. Konopka 6, S. Kruczek 5, R. Żaba 4

BLK - Racibórz II 85:71 (20:27, 27:13, 21:14, 17:17)
Drugi zespół z Raciborza złożony był z młodych i bardzo ambitnych zawodników, grających szybką koszykówkę z dużą ilością rzutów z dystansu zwłaszcza na początku spotkania. Przeciwnicy wykorzystali słabą koncentrację naszego zespołu na początku meczu i trafiając z niesamowitą skutecznością za 3 punkty uzyskali pewną przewagę. Na szczęście odpowiednie decyzje oraz większe doświadczenie i umiejętności naszej drużyny pozwoliły stopniowo odrabiać straty, a w drugiej połowie już spokojnie odbiegać myślami do meczu półfinałowego... Spotkanie z zespołem gospodarzy odbywało się w bardzo pozytywnej atmosferze, a publiczność na trybunach doceniła umiejętności naszych zawodników dopingując ich do samego końca turnieju.
Punkty: G. Szybowicz 28, T. Kręcichwost 12, P. Miśkiewicz 10, R. Kozaczka 10, P. Konopka 7, R. Żaba 6, M. Miśkiewicz 5, G. Błotko 4, M. Depczyński 3

Reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki zajęła pierwsze miejsce w grupie II i w rozegranym w niedzielę półfinale zmierzyła się z drużyną z Rybnika.

Rybnik - BLK 70:88 (11:15, 17:29, 16:22, 26:22)
Zespół reprezentujący Rybnik składał się z doświadczonych, rutynowanych i zgranych ze sobą zawodników, jednak w tym meczu od samego początku nasza drużyna była "w gazie", a rzuty z dystansu przeplatała udanymi akcjami "w trumnie". Reprezentacja BLK w wielkim finale!
Punkty: G. Szybowicz 21, R. Kozaczka 17, M. Miśkiewicz 12, P. Miśkiewicz 8, P. Konopka 8, T. Kręcichwost 7, S. Kruczek 7, Ł. Mądry 4, M. Depczyński 2, G. Błotko 2

W niedzielę o 17:00 zespół z Bielska-Białej spotkał się w finale z zespołem z Rudy Śląskiej, który bronił tytułu mistrzowskiego z poprzednich Mistrzostw Śląska.

Ruda Śląska - BLK 54:61 (15:15, 21:15, 10:22, 8:9)
Drużyna z Rudy Śląskiej to tradycyjnie bardzo wymagający przeciwnik, z ogromnym doświadczeniem i świetnymi warunkami fizycznymi. Mecz finałowy był bardzo zacięty, zespoły zamiennie przejmowały panowanie nad wydarzeniami na boisku, ale nerwowa końcówka należała jednak do Bielska-Białej - reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki najlepsza na Śląsku!
MVP meczu finałowego został wybrany Robert Kozaczka!
Punkty: G. Szybowicz 26, R. Kozaczka 12, Ł. Mądry 12, M. Depczyński 9, S. Kruczek 2

MVP całego turnieju został wybrany Grzegorz Szybowicz!

Gratulujemy wszystkim chłopakom zwycięstwa w Mistrzostwach Śląska i jednocześnie dziękujemy za reprezentowanie Bielskiej Ligi Koszykówki! Cieszymy się z tego sukcesu, ponieważ to w pewnym sensie potwierdzenie wysokiego poziomu rywalizacji w BLK!

Kolejność końcowa turnieju w Raciborzu:
1. Bielsko-Biała
2. Ruda Śląska
3. Rybnik
4. Bytom
5. Racibórz I
6. Racibórz II

Specjalne podziękowania dla Tomasza "Kręcika" Kręcichwosta za przydatne informacje i materiały z turnieju na podstawie których powstała ta relacja, oraz Piotra "Konia" Konopki za zdjęcia!






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
16-05-2012
1 Liga

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 - 8 (324-264)
2. Klippers - 4 - 7 (344-310)
3. Elefanty - 4 - 7 (315-305)
4. Zmarnowane Talenty - 4 - 6 (261-249)
5. SamoObrona - 4 - 4 (269-319)
6. No Flow - 4 - 4 (274-340)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 2 - 4 (131-106)
2. Galacticos - 2 - 3 (156-149)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 - 1 (72-89)

2 Liga

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. CSW Kozy - 4 - 8 (273-188)
2. T.R.S Siła Ustroń - 4 - 8 (263-216)
3. Rosomaki - 4 - 6 (306-287)
4. Astar Team - 4 - 6 (226-234)
5. Gang Bang Slam - 4 - 4 (220-285)
6. Ułaaa - 4 - 4 (205-283)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. 12 Małp - 4 - 7 (301-254)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 4 - 4 (160-235)






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
14-05-2012
Piotr Karnia (Klippers)
21 pkt, 8 zb, 14 as, 3 prz - eval 37

Zbigniew Przybyła (Klippers)
19 pkt, 11 zb, 4 as, 3 bl - eval 32

Rafał Samulak (Elefanty)
30 pkt (3x3), 6 zb, 5 as, 4 prz - eval 34

Dariusz Reinhard (Elefanty)
16 pkt (2x3), 5 zb, 4 prz - eval 26

Piotr Męcnarowski (No Flow)
24 pkt, 12 zb, 5 prz - eval 32

MVP 9. kolejki został Piotr Karnia!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
14-05-2012
Andrzej Brańka (12 Małp)
31 pkt (1x3), 6 zb, 4 as, 4 prz - eval 35

Krystian Kucharski (12 Małp)
13 pkt, 13 zb, 5 as - eval 29

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
13 pkt, 13 zb, 4 prz, 2 bl - eval 25

Artur Pławecki (Rosomaki)
19 pkt, 10 zb, 3 bl - eval 23

Kamil Malarz (CSW Kozy)
11 pkt, 16 zb - eval 21

MVP 9. kolejki został Andrzej Brańka!






Reprezentacja BLK najlepsza na Śląsku!
11-05-2012
Reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki okazała się najlepsza w rozgrywanych w Raciborzu Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce! W finale po zaciętej walce nasza drużyna pokonała zespół z Rudy Śląskiej!
Gratulujemy całej drużynie i dziękujemy za reprezentowanie BLK na tym turnieju!


Jak tylko organizatorzy z Raciborza przekażą nam więcej szczegółów na temat całego turnieju, to podzielimy się informacjami z całą społecznością BLK.

Już w ten weekend (12-13 V) reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki wystąpi Raciborzu w kolejnej już edycji Mistrzostw Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce! Organizatorami turnieju są Urząd Miasta Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, oraz Stowarzyszenie Ofensywa - organizator rozgrywek Brooklyn Basket Ligi, czyli odpowiednika BLK w tym mieście. Reprezentacja BLK w sobotę zmierzy się z zespołami z Bytomia i Raciborza II, natomiast w równolegle rozgrywanej grupie zagrają Ruda Śląska, Rybnik oraz Racibórz I.

Oczywiście zespół z Bielska-Białej będzie się tradycyjnie opierał na zawodnikach najlepszej obecnie drużyny w BLK - czyli Shakers, w której składzie w tym roku mogą pojawić się pewne niespodzianki :).

O wszystkich wynikach osiągniętych na tym turnieju przez naszą reprezentację będziemy w miarę możliwości informować, a wszystkim zawodnikom z Bielskiej Ligi Koszykówki życzymy powodzenia!

Dzień I - 12.05.2012 (sobota)
08.45 oficjalne otwarcie turnieju
09.00 Rybnik – Racibórz I
11.00 Bytom – Racibórz II
13.00 Rybnik – Ruda Śląska
15.00 Bytom – Bielsko - Biała
17.00 Ruda Śląska – Racibórz I
19.00 Bielsko – Biała – Racibórz II

Dzień II – 13.05.2012 (niedziela)
09.00 mecz zwycięzcy grupy I z drugą drużyną grupy II
11.00 mecz drugiej drużyny grupy I ze zwycięzcą grupy II
13.00 mecz o 5 miejsce
15.00 mecz o 3 miejsce
17.00 mecz o 1 miejsce

Cały turniej rozgrywany będzie na hali Arena Rafako, znajdującej się przy ul. Łąkowej 31 w Raciborzu.






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
03-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. CSW Kozy - 3 - 6 (224-146)
2. T.R.S Siła Ustroń - 3 - 6 (201-157)
3. Astar Team - 3 - 5 (184-185)
4. Rosomaki - 3 - 4 (220-226)
5. Gang Bang Slam - 3 - 3 (161-223)
6. Ułaaa - 3 - 3 (144-197)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
2. 12 Małp - 3 - 5 (208-195)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 3 - 3 (160-235)






Aktualne tabele w 1 Lidze BLK
03-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 - 8 (324-264)
2. Zmarnowane Talenty - 3 - 5 (188-168)
3. Klippers - 3 - 5 (239-233)
4. Elefanty - 3 - 5 (234-232)
5. SamoObrona - 4 - 4 (269-319)
6. No Flow - 3 - 3 (197-235)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 2 - 4 (131-106)
2. Galacticos - 2 - 3 (156-149)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 - 1 (72-89)






System rozgrywek w 31. edycji BLK
27-04-2012
Od początku 31. edycji zmieniony zostanie system rozgrywek w Bielskiej Lidze Koszykówki! W kolejnym sezonie rywalizacja w 1 Lidze będzie odbywać się tylko w jednej grupie liczącej 9 zespołów, a mecze rozgrywane będą systemem "każdy z każdym". Na pewno wpłynie to na zwiększenie atrakcyjności i przejrzystości rozgrywek, w których będzie wyraźny podział na dłuższy sezon zasadniczy oraz fazę play off, która tradycyjnie będzie miała formę dwumeczów półfinałowych.

W związku z tym nawiązując do 30. edycji BLK:
- w 31. edycji w 1 Lidze na pewno zagra siedem najlepszych drużyn z obecnego sezonu, a zespoły z 9. i 10. miejsca w 1 Lidze automatycznie spadną do niższej ligi
- mistrz 2 Ligi uzyska bezpośredni awans do wyższej ligi
- wicemistrz 2 Ligi rozegra mecz barażowy z drużyną z 8. miejsca w 1 Lidze

W 2 Lidze system rozgrywek będzie elastycznie dopasowany do ilości zgłoszonych drużyn i będzie bazował na doświadczeniach i wzorcach z kilku ostatnich sezonów.
W związku z pytaniami o utworzenie 3 Ligi, chcielibyśmy poinformować, że będzie to rozpatrzone przez organizatorów tylko w sytuacji, gdy liczba zgłoszeń do BLK będzie oscylować w okolicach 30 zespołów.

Wszystkie zmiany w systemie i organizacji rozgrywek rozpatrujemy biorąc pod uwagę wiele czynników, na które niestety często nie mamy żadnego wpływu. Na hali "Victoria" może odbywać się tylko określona ilość meczów w sezonie, bardzo ważna jest również finansowa płaszczyzna funkcjonowania Bielskiej Ligi Koszykówki, a także wymiar pracy osób społecznie zaangażowanych w organizację rozgrywek.

Oczywiście jesteśmy niezmiennie otwarci na wszelkie pomysły i sugestie płynące ze środowiska BLK.






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 1 Lidze BLK!
30-04-2012
Robert Kozaczka (Shakers)
18 pkt (1x3), 14 zb, 3 bl, 6 prz - eval 30

Mariusz Markowicz (Zmarnowane Talenty)
22 pkt (1x3), 11 zb, 4 prz, 2 bl - eval 24

Andrzej Kołodziejski (Elefanty)
23 pkt, 6 zb, 2 bl - eval 22

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
17 pkt, 11 as, 4 zb, 4 prz, 2 bl - eval 22

Piotr Męcnarowski (No Flow)
26 pkt (1x3), 22 zb - eval 35

MVP 8. kolejki został Robert Kozaczka!
Obejrzyj film
1 Malarz Kamil 2,7
2 Grygier Michał 2,0
3 Marcol Piotr 2,0
4 Dąbkowski Tomasz 1,5
5 Jurzak Maciej 1,5
6 Knieć Tomasz 1,3
1 Szybowicz Grzegorz 100,0%
2 Przybyła Zbigniew 100,0%
3 Gonczarenko Jarosław 100,0%
4 Koźlik Michał 87,5%
5 Miśkiewicz Maciej 87,5%
6 Garita Alberto 83,3%