Aktualności






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
10-12-2011
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 8 (351-216)
2. Rosomaki - 7 (305-289)
3. Young Thunders - 7 (347-267)
4. Magneti Marelli Basketball Team - 5 (245-303)
5. Pretorianie - 5 (279-356)
6. TRS Siła Ustroń - 4 (220-316)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Highlanders - 4 (137-92)
2. Astar Team - 3 (98-126)
3. WSEH - 3 (106-111)
4. Gang Bang Slam - 2 (105-117)

Grupa E (rywalizacja o miejsca 11-14)
1. LO Kopernik Żywiec - 5 (262-237)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 4 (241-220)
3. 12 Małp - 3 (136-145)
4. Ułaaa - 3 (146-183)






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
10-12-2011
Kamil Malarz (Pretorianie)
29 pkt (1x3), 19 zb - eval 44

Rafał Blachura (Rosomaki)
24 pkt (2x3), 13 zb, 5 as - eval 35

Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
21 pkt, 6 zb, 5 as, 7 prz, 3 bl - eval 25

Mateusz Wieczorek (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
21 pkt (1x3), 10 zb, 7 as, 4 prz - eval 24

Sebastian Warcop (Young Thunders)
31 pkt (4x3), 5 zb, 3 prz - eval 26

MVP 10. kolejki został Kamil Malarz!






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
05-12-2011
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 6 (287-171)
2. Young Thunders - 6 (265-180)
3. Rosomaki - 5 (218-207)
4. Magneti Marelli Basketball Team - 4 (200-239)
5. Pretorianie - 3 (196-290)
6. TRS Siła Ustroń - 3 (154-233)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Highlanders - 4 (137-92)
2. Astar Team - 3 (98-126)
3. WSEH - 3 (106-111)
4. Gang Bang Slam - 2 (105-117)

Grupa E (rywalizacja o miejsca 11-14)
1. LO Kopernik Żywiec - 4 (193-131)
2. Ułaaa - 3 (146-183)
3. 12 Małp - 3 (136-145)
4. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 2 (135-151)

W terminarzu dostępne są już mecze do końca 2011 roku!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
05-12-2011
Grzegorz Harężlak (Astar Team)
20 pkt, 22 zb, 3 bl, 3 prz - eval 38

Michał Polok (Highlanders)
17 pkt, 25 zb, 5 bl - eval 37

Wacław Kościółek (LO Kopernik Żywiec)
40 pkt (2x3), 6 zb - eval 30

Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
30 pkt, 16 zb, 4 as, 3 prz - eval 35

Kacper Wieczorek (LO Kopernik Żywiec)
13 pkt (1x3), 11 zb, 4 as, 9 prz - eval 29

MVP 9. kolejki został Grzegorz Harężlak!






Koniec 1 fazy rozgrywek w 2 Lidze
28-11-2011
W ten weekend zakończyła się pierwsza faza rozgrywek grupowych w 2 Lidze, w związku z tym nadszedł czas na podsumowania i podział na kolejne grupy (C, D oraz E), w których będzie kontynuowana rywalizacja.

Grupa A
1. Young Thunders - 11
2. Magneti Marelli Basketball Team - 11
3. T.R.S Siła Ustroń - 10
4. Highlanders - 9
5. Astar Team - 8
6. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 7
7. 12 Małp - 7

Grupa B
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 12
2. Rosomaki - 11
3. Pretorianie - 10
4. Gang Bang Slam - 8
5. WSEH - 8
6. LO Kopernik Żywiec - 7
7. Ułaaa - 7

Na tej podstawie utworzone zostały grupy, w których będzie się odbywać rywalizacja w drugiej fazie rozgrywek (z zachowaniem wyników z rozegranych wcześniej meczów):

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 4 (191-120)
2. Young Thunders - 4 (166-118)
3. Magneti Marelli Basketball Team - 3 (136-150)
4. Rosomaki - 3 (129-143)
5. TRS Siła Ustroń - 2 (103-137)
6. Pretorianie - 2 (134-191)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Highlanders - 2 (79-45)
2. WSEH - 2 (59-58)
3. Gang Bang Slam - 1 (58-59)
4. Astar Team - 1 (45-79)

Grupa E (rywalizacja o miejsca 11-14)
1. LO Kopernik Żywiec - 2 (100-60)
2. 12 Małp - 2 (65-52)
3. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 1 (52-65)
4. Ułaaa - 1 (60-100)

W terminarzu dostępne są już mecze na najbliższy weekend z Bielską Ligą Koszykówki!






Aktualne tabele w 1 Lidze BLK
27-11-2011
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 6 (241-179)
2. Klippers - 6 (258-226)
3. Mcomp Group - 5 (177-175)
4. Elefanty - 4 (217-231)
5. Galacticos - 3 (200-234)
6. SamoObrona - 3 (195-243)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 4 (148-101)
2. No Flow - 3 (144-117)
3. Sportmaster.pl - 3 (153-166)
4. Lejkers - 2 (123-184)






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 2 Lidze BLK!
27-11-2011
Marcin Kiszka (WSEH)
25 pkt, 24 zb - eval 37

Mateusz Ilkiewicz (WSEH)
29 pkt (2x3), 21 zb, 4 as, 3 prz - eval 33

Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli BT)
28 pkt (1x3), 8 zb - eval 32

Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
21 pkt, 15 zb, 5 as, 5 bl, 3 prz - eval 32

Michał Polok (Highlanders)
13 pkt, 19 zb, 4 bl - eval 28

MVP 8. kolejki został Marcin Kiszka!






Najlepsza "5ka" 7. kolejki w 1 Lidze BLK!
27-11-2011
Artur Ciupka (Sportmaster.pl)
47 pkt (3x3), 8 as - eval 43

Łukasz Kobiela (Sportmaster.pl)
11 pkt, 28 zb - eval 39

Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała)
14 pkt, 19 zb, 8 as, 5 prz - eval 33

Przemysław Mrozek (Mcomp Group)
25 pkt (6x3), 4 zb - eval 27

Grzegorz Błotko (Shakers)
28 pkt (4x3), 3 as, 3 prz, 2 bl - eval 23

MVP 7. kolejki został Artur Ciupka!






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 2/XXIX/2011
24-11-2011
I.
W związku z niesportowym zachowaniem w dniu 30 października 2011 podczas meczu 1 Ligi BLK pomiędzy drużynami Klippers oraz Elefanty, Komisja Dyscyplinarna BLK postanowiła udzielić ostrzeżenia Tomaszowi Stańkowi z zespołu Elefanty.

W związku z wyjątkowo niekulturalnym zachowaniem w dniu 20 listopada 2011 podczas meczu 1 Ligi BLK pomiędzy drużynami SamoObrona oraz Zryw Bielsko-Biała, Komisja Dyscyplinarna BLK postanowiła udzielić ostrzeżenia Piotrowi Konopce z zespołu SamoObrona.

II.
W ostatnim czasie, podczas wielu meczów Bielskiej Ligi Koszykówki występowały niedociągnięcia jeśli chodzi o przystępowanie do spotkania wszystkich zawodników z zespołu w jednolitych strojach sportowych posiadających numery z przodu i z tyłu.
Posiadanie jednolitych strojów sportowych jest wymagane przez Regulamin BLK i „Przepisy gry w koszykówkę FIBA”, pomaga w sprawnym prowadzeniu zawodów, a także wpływa pozytywnie na wizerunek Bielskiej Ligi Koszykówki.
W związku z tym Zarząd BLK został zmuszony podjąć kroki przeciwdziałające powtarzaniu się podobnym sytuacjom w przyszłości.

29. edycja BLK
W 1 Lidze od meczów półfinałowych wszyscy zawodnicy z danej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki i spodenki (różniące się od siebie tylko numerami). Zawodnik, który będzie chciał mimo wszystko wystąpić w konkretnym meczu, będzie musiał uregulować przed jego rozpoczęciem opłatę w wysokości 20,- zł, a w finale ligi 50,- zł.

W 2 Lidze od meczów półfinałowych wszyscy zawodnicy z danej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki (różniące się od siebie tylko numerami). Zawodnik, który będzie chciał mimo wszystko wystąpić w konkretnym meczu, będzie musiał uregulować przed jego rozpoczęciem opłatę w wysokości 20,- zł.

30. edycja BLK
W 1 Lidze od początku sezonu wszyscy zawodnicy z danej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki i spodenki (różniące się od siebie tylko numerami). W pierwszym meczu w sezonie, w którym drużyna naruszy przepisy o strojach, kapitanowi zostanie udzielone tylko ostrzeżenie. W każdej następnej sytuacji zawodnik, który będzie chciał mimo wszystko wystąpić w konkretnym meczu, będzie musiał uregulować przed jego rozpoczęciem opłatę w wysokości 10,- zł.

W 2 Lidze od początku sezonu wszyscy zawodnicy z danej drużyny muszą posiadać jednolite koszulki (różniące się od siebie tylko numerami). W pierwszym meczu w sezonie, w którym drużyna naruszy przepisy o strojach, kapitanowi zostanie udzielone tylko ostrzeżenie. W każdej następnej sytuacji zawodnik, który będzie chciał mimo wszystko wystąpić w konkretnym meczu, będzie musiał uregulować przed jego rozpoczęciem opłatę w wysokości 10,- zł.

W meczach półfinałowych i w finale 2 Ligi za naruszenie przepisów o strojach niemożliwe będzie udzielenie kapitanowi ostrzeżenia, a opłata za każdego zawodnika, który będzie chciał mimo wszystko wystąpić w konkretnym meczu, będzie wynosić 20,- zł. W finale 1 Ligi udzielenie ostrzeżenia kapitanowi będzie również niemożliwe, a opłata będzie wynosić 50,- zł.

Jednocześnie informuję, że wszystkie opłaty za naruszenie przepisów o strojach będą przeznaczane na wydatki związane z funkcjonowaniem BLK.

III.
Informuję, że w terminarzu dostępne są już mecze 1 Ligi do końca 2011 roku.

IV.
W grudniowym numerze miesięcznika MVP będzie artykuł o Bielskiej Lidze Koszykówki.


Pozdrawiam i do zobaczenia na boisku :)
Krzysztof Wiewióra
szef BLK






Koniec 1 fazy rozgrywek w 1 Lidze
20-11-2011
W ten weekend zakończyła się pierwsza faza rozgrywek grupowych w 1 Lidze, w związku z tym nadszedł czas na podsumowania i podział na kolejne grupy (C i D), w których będzie kontynuowana rywalizacja.

Grupa A
1. Klippers - 8
2. Elefanty - 6
3. Galacticos - 6
4. No Flow - 6
5. Sportmaster.pl - 4

O końcowej kolejności w tej grupie zadecydowała "mała tabela" dla zespołów Elefanty, Galacticos i No Flow, a poniżej dla przypomnienia wyniki bezpośrednich meczów między tymi drużynami:

No Flow - Elefanty 82:71
Galacticos - No Flow 74:58
Galacticos - Elefanty 66:81

Na tej podstawie otrzymaliśmy ostateczną kolejność (współczynnik = suma punktów zdobytych / suma punktów straconych w meczach tylko między tymi drużynami).
Elefanty - 3 (152-148) - współczynnik 1,027
Galacticos - 3 (140-139) - współczynnik 1,007
No Flow - 3 (140-145) - współczynnik 0,965

Grupa B
1. Shakers - 8
2. Mcomp Group - 7
3. SamoObrona - 6
4. Zryw Bielsko-Biała - 5
5. Lejkers - 4

Na tej podstawie utworzone zostały grupy, w których będzie się odbywać rywalizacja w drugiej fazie rozgrywek (z zachowaniem wyników z rozegranych wcześniej meczów):

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 (164-113)
2. Klippers - 4 (177-154)
3. Elefanty - 3 (151-154)
4. Mcomp Group - 3 (113-125)
5. Galacticos - 2 (150-170)
6. SamoObrona - 2 (123-162)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. No Flow - 2 (93-53)
2. Zryw Bielsko-Biała - 2 (84-50)
3. Lejkers - 1 (50-84)
4. Sportmaster.pl - 1 (53-93)

W terminarzu dostępne są już mecze na najbliższy weekend z Bielską Ligą Koszykówki!

Chcielibyśmy również z radością poinformować, że na naszej stronie pojawił się odnośnik do filmów przygotowanych przez Rafała Tokarskiego i jego pomocników (menu z lewej strony - Filmy YouTube) - skróty meczów, ciekawe zagrania, kontrowersyjne sytuacje, a także ważne wydarzenia koszykarskie z naszego regionu.
Obejrzyj film
1 Olma Przemysław 100,0%
2 Masłowski Kamil 100,0%
3 Olejnik Paweł 100,0%
4 Grygier Michał 100,0%
5 Knieć Tomasz 100,0%
6 Bobrek Szymon 100,0%
1 Kukla Adam 100,0%
2 Ber Szymon 100,0%
3 Płonka Marcin 100,0%
4 Niemiec Mateusz 66,7%
5 Malarz Kamil 66,7%
6 Lubrych Karol 60,0%