Aktualności






43. edycja BLK - komunikat organizacyjny
05-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND SPORTMASTER We Coffee BeFit

Galeria ze zdjęciami z finałów jest dostępna tutaj.
Relację w serwisie www.beskidzka24.pl można znaleźć tutaj.

I.
Double B Nation wygrywając w meczu finałowym 64:57 z Galacticos Basket Żywiec to najlepszy zespół 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
MVP - Kamil Malarz

Najlepszy w tym sezonie zespół w 2 lidze to Rosomaki po zwycięstwie 75:64 z MożemY!
MVP - Aleksander Śpiewak

W finale 3 ligi drużyna Wolf Gang pokonała 83:78 Czarno Białych!
MVP - Krzysztof Michalak

Oczywiście w tym dniu zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych oraz przedstawiciele poszczególnych drużyn odebrali pamiątkowe puchary, medale, statuetki i dyplomy, a także nagrody ufundowane przez firmy i instytucje wspierające rozgrywki Bielskiej Ligi Koszykówki!

W tej edycji wybraliśmy również najlepszych zawodników całego sezonu - Bartosza Piaseckiego (Hawajskie Koszule Żory - 1 liga), Kamila Szopę (Rosomaki - 2 liga) oraz Mariusza Grążawskiego (Narnia 420ers - 3 liga)! Dla wszystkich przygotowaliśmy statuetki i nagrody rzeczowe ufundowane przez Mariusza Słodownika i partnerów naszej ligi!

Jakub Gunia z zespołu Czarno Biali został wyróżniony nagrodą za największe objawienie w tym sezonie!

W klasyfikacji Fair Play zwyciężyła drużyna Koszykarscy Ziomale Żory otrzymując z tej okazji puchar oraz specjalną zniżkę na wpisowe do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W końcu pragniemy podziękować wszystkim wspierającym rozgrywki:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)


Chcielibyśmy również podziękować wszystkim, którzy pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

II.
Klasyfikacja końcowa w 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga
1. Double B Nation
2. Galacticos Basket Żywiec
3. Washington Bultens
4. Hawajskie Koszule Żory
5. Elefanty
6. New Men Style
7. Shakers
8. Hustlerzy Andrychów
9. DAAS Basket Hills Bielsko-Biała

2 liga
1. Rosomaki
2. MożemY
3. Wrona Wings
4. Aurochs
5. Tokyo 2020
6. Grim Reapers
7. NSBB
8. Forklifts Epo Rehabilitacja
9. Akademia Basketu

3 liga
1. Wolf Gang
2. Czarno Biali
3. Narnia 420ers
4. Wolves
5. Koszykarscy Ziomale Żory
6. 12 Małp
7. Apache
8. Houston Buckets
9. Slam Drunk
10. Ała Boli
11. Wezwijcie Karetkę
12. Crazy Ducks

III.
Już w tej chwili zapraszamy wszystkich do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, do której zapisy rozpoczną jeszcze w tym tygodniu!

Dziękujemy wszystkim za kolejny sezon i za wszystkie sportowe emocje! Do zobaczenia!






Double B Nation z mistrzostwem 1 ligi!
04-02-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Double B Nation wygrywając w wielkim finale 1 ligi 64:57 z Galacticos Basket Żywiec to najlepsza drużyna 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki! MVP tego meczu został wybrany Kamil Malarz!

Najlepszy w tym sezonie zespół w 2 lidze to Rosomaki po zwycięstwie75:64 z MożemY! W tym spotkaniu na tytuł MVP najbardziej zasłużył Aleksander Śpiewak!

W końcu w finale 3 ligi drużyna Wolf Gang pokonała 83:78 Czarno Białych! W tym meczu najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Michalak!

Gratulujemy!

W najbliższym czasie podsumowanie sezonu, a już w tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy wsparciem, pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i sprawnego funkcjonowania ligi!

W szczególności partnerom naszej ligi Nutrend, WeCoffee, Sportmaster oraz Urzędowi Miejskiemu w Bielsku-Białej!

Dziękujemy też wszystkim sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki, że byliście z nami kolejny sezon!






Zapraszamy na finały 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
31-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

W najbliższy weekend zapraszamy na finały 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

W niedzielę (3 lutego) odbędą się mecze finałowe we wszystkich ligach:

godz. 12:00 finał 3 ligi
Wolf Gang - Czarno Biali

godz. 14:00 finał 2 ligi
MożemY - Rosomaki

godz. 15:30 rozdanie nagród indywidualnych

godz. 16:30 finał 1 ligi
Double B Nation - Galacticos Basket Żywiec

Na sobotę (2 lutego) zaplanowaliśmy wszystkie mecze o "brązowe medale":

godz. 9:40 mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Wolves - Narnia 420ers

godz. 11:20 mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Wrona Wings - Aurochs

godz. 13:00 mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Washington Bultens - Hawajskie Koszule Żory

Cala impreza odbędzie się oczywiście na hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu naszym wspaniałym partnerom:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej (www.bielsko-biala.pl)
NUTREND (www.nutrend.pl)
SPORTMASTER (www.sportmaster.pl)
We Coffee (www.we-coffee.pl)
Spalding (www.spalding.pl)
Reha-Forma (www.reha-forma.pl)
Kronika Beskidzka (www.kronika.beskidzka.pl)
AJC (www.ajc.com.pl)
BBOSiR (www.bbosir.bielsko.pl)
ART-LINE Plus (www.drukarniabielsko.pl)
KOSZULKING.PL (www.koszulking.pl)
Super-Nowa (www.super-nowa.pl)


Zapraszamy wszystkich kibiców koszykówki na ten wyjątkowy weekend z naszą ligą, do zobaczenia!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 2/43
31-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Na posiedzeniu w dniu 29 stycznia 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, zgodnie z regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki, postanowiła, na prośbę zawodnika Krzysztofa Stryczka, zamienić karę automatycznego zawieszenia na jeden mecz w związku z otrzymaniem trzeciego przewinienia technicznego w sezonie (które eliminowałoby zawodnika z gry w meczu finałowym) na karę finansową w wysokości 100 złotych. Ww. kwota powinna zostać wpłacona przed meczem finałowym.

Ponadto Komisja Dyscyplinarna BLK udziela ostrzeżenia kol. Krzysztofowi Stryczkowi i podkreśla, że jest to nadzwyczajne złagodzenie kary. Ewentualny faul techniczny w meczu finałowym będzie traktowany jako złamanie warunków zawieszenia i będzie karany podwójnie.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






3 x MVP i nagroda za największe objawienie sezonu!
30-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Na zakończenie tego sezonu przyznaliśmy również nagrody MVP dla najlepszych zawodników w 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został Bartosz Piasecki z zespołu Hawajskie Koszule Żory!

W 2 lidze na tytuł MVP najbardziej zasłużył Kamil Szopa reprezentujący Rosomaki!

Mariusz Grążawski z zespołu Narnia 420ers to najlepszy zawodnik w tym sezonie w 3 lidze!

Jakub Gunia z drużyny Czarno Biali w tym sezonie został wyróżniony nagrodą za największe objawienie!

Gratulujemy!






Nagroda Fair Play dla Koszykarskich Ziomali Żory!
30-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

W prowadzonej przez nas od początku sezonu klasyfikacji Fair Play najlepszy okazał się zespół Koszykarscy Ziomale Żory!

Za zwycięzcami w czołówce uplasowały się zespoły Houston Buckets, Wolf Gang i 12 Małp!

Dla zawodników drużyny Koszykarscy Ziomale Żory przygotowany będzie już tradycyjnie specjalny puchar, a dodatkową nagrodą będzie niższe wpisowe do 44. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w tym sezonie!
29-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 1 lidze!

Punkty - Grzegorz Siwy (New Men Style) - 25,0
Asysty - Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów) - 7,7
Zbiórki - Kamil Malarz (Double B Nation) - 14,8
Przechwyty - Sławomir Kruczek (Washington Bultens) - 3,3
Bloki - Tomasz Knieć (Elefanty) i Piotr Męcnarowski (Shakers) - 2,0


Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!

Punkty - Aleksander Śpiewak (Rosomaki) - 28,8
Asysty - Przemyslaw Wadoń (Grim Reapers) - 7,5
Zbiórki - Bartosz Ber (Wrona Wings) - 14,3
Przechwyty - Kamil Szopa (Rosomaki) - 3,3
Bloki - Sławomir Pawlik (Akademia Basketu) - 2,0


Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!

Punkty - Mariusz Grążawski (Narnia 420ers) - 36,8
Asysty - Wojciech Siedlaczek (Wolf Gang) - 5,2
Zbiórki - Grzegorz Kastelik (12 Małp) - 15,5
Przechwyty - Rafal Pawlun (Slam Drunk) - 3,7
Bloki - Robert Szwed (Wolves) - 4,0

Gratulujemy!

Przy ustalaniu zwycięzców poszczególnych klasyfikacji tradycyjnie braliśmy pod uwagę tylko mecze rozgrywane w sezonach zasadniczych we wszystkich ligach.






Kurs sędziowski - zapraszamy!
28-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Zapraszamy wszystkich chętnych na kurs sędziowski organizowany przez Wydział Sędziowski Śląskiego Związku Koszykówki!

Wszystkie potrzebne informacje znajdują się na załączonym plakacie, a kontaktując się z osobą koordynującą kurs na pewno można uzyskać odpowiedzi na wszystkie pytania!

www.slzkosz.pl






Już za tydzień finały 43. edycji BLK!
28-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Po weekendzie pełnym koszykarskich emocji poznaliśmy pary finałowe we wszystkich ligach!

W wielkim finale 1 ligi spotkają się Double B Nation i Galacticos Basket Żywiec!

MożemY z Rosomakami zagrają o mistrzostwo 2 ligi!

W 3 lidze w finale będą rywalizować Wolf Gang i Czarno Biali!

Więcej informacji dotyczących finałów 43. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, nagrody, wyróżnienia - już wkrótce na naszych kanałach informacyjnych.






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 1/43
25-01-2019
Facebook Twitter

NUTREND BeFit SPORTMASTER We Coffee

Na posiedzeniu w dniu 23 stycznia 2019 roku, Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, zgodnie z regulaminem Bielskiej Ligi Koszykówki, postanowiła ukarać zawodnika Macieja Spratka (Shakers) zawieszeniem na najbliższy mecz za trzecie przewinienie techniczne w sezonie, oraz udzielić ostrzeżenia za podważanie i komentowanie decyzji sędziego w 6 stycznia 2019 roku podczas meczu Shakers – Washington Bultens.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.
Obejrzyj film
1 Cechmajster Dominik 5,8
2 Zamora Stanisław 5,0
3 Olma Mikołaj 5,0
4 Mohamed Hamdi Ben 4,6
5 Koczy Rafał 4,5
6 Śpiewak Aleksander 4,4
1 Grygier Michał 7,0
2 Kruczek Sławomir 4,0
3 Rojek Damian 3,4
4 Habdas Jakub 3,3
5 Bachta Bartłomiej 3,2
6 Szopa Kamil 2,8