Aktualności






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 2 lidze!
11-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Kamil Szopa (Vincal) – 24,7 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Michał Cichoń (Vincal) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Konrad Kotowski (Vincal) – 18,2 zb/mecz

Asysty
Łukasz Mączka (Vincal) – 6,3 as/mecz

Bloki
Bartosz Porwisz (Aurochs) – 2,0 bl/mecz

Przechwyty
Jarosław Gonczarenko (Zryw Bielsko-Biała) – 4,0 prz/mecz
Mateusz Ilkiewicz (NSBB) – 4,0 prz/mecz
Rafał Klimek (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 4,0 prz/mecz
Kamil Szopa (Vincal) – 4,0 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Paweł Kozyra (Vincal) – 66,7%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Karol Lubrych (Wrona Wings) – 53,8%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Maciej Wojdyła (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18) – 88,9%


Gratulujemy!






Najlepsi w klasyfikacjach indywidualnych w 3 lidze!
10-01-2017
Facebook Twitter

Najlepszy strzelec
Łukasz Piwowarczyk (Slam Drunk) – 27,8 pkt/mecz

Najlepszy w rzutach za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 4,3 traf/mecz

Zbiórki
Grzegorz Kastelik (12 Małp) – 18,5 zb/mecz

Asysty
Oskar Janicki (MUKK Henryk Kania Pszczyna) – 7,0 as/mecz

Bloki
Robert Szwed (Dziki Bagienne) – 4,8 bl/mecz

Przechwyty
Adrian Danielczyk (Tokyo 2020) – 5,4 prz/mecz

Najskuteczniejszy za 2 punkty
Łukasz Kubik (Siła Ustroń) – 68,0%

Najskuteczniejszy za 3 punkty
Dominik Szczuka (Young Blood) – 46,4%

Najskuteczniejszy w rzutach wolnych
Michał Sznajder (Siła Ustroń) – 92,9%


Gratulujemy!






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
09-01-2017
Facebook Twitter

I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Tokyo 2020 - 11
2. Siła Ustroń – 11
3. Dziki Bagienne - 10
4. 12 Małp - 9
5. Narnia 420ers - 8
6. MOSiR KiS Żywiec - 7
7. Komorowice Woodcutters - 6


O kolejności dla zespołów Tokyo 2020 i Siła Ustroń zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. MUKK Henryk Kania Pszczyna - 11
2. Slam Drunk - 11
3. Pretorianie - 10
4. Lutnia In Plus - 9
5. Apache - 8
6. Young Blood - 7
7. Akademia Basketu - 7

O kolejności dla zespołów MUKK Henryk Kania Pszczyna i Slam Drunk oraz Young Blood i Akademia Basketu zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Tokyo 2020 – Slam Drunk oraz MUKK Henryk Kania Pszczyna – Siła Ustroń!

Oczywiście będziemy również rozgrywać spotkania decydujące o kolejności na zakończenie sezonu dla pozostałych zespołów w 3 lidze:

- o 5. miejsce – Dziki Bagienne - Pretorianie
- o 7. miejsce – 12 Małp - Lutnia In Plus
- o 9. miejsce – Narnia 420ers - Apache
- o 11. miejsce – MOSiR KiS Żywiec - Young Blood
- o 13. miejsce – Komorowice Woodcutters - Akademia Basketu






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 3 Lidze BLK!
09-01-2017
Facebook Twitter

Jakub Habdas (Narnia 420ers)
17 pkt, 18 zb, 4 as, 2 prz – eval 29

Szymon Ber (MUKK Henryk Kania Pszczyna)
19 pkt, 14 zb, 5 as, 3 prz, 4 bl – eval 32

Artur Pławecki (Tokyo 2020)
14 pkt, 13 zb, 2 as, 1 prz, 4 bl – eval 22

Dawid Czarniak (Siła Ustroń)
30 pkt (6x3), 6 zb, 4 as, 5 prz, 1 bl – eval 29

Krzysztof Gardas (Pretorianie)
22 pkt (3x3), 5 zb, 2 as, 3 prz, 1 bl – eval 27

MVP 11. kolejki w 3 lidze został Szymon Ber!






Wesołych Świąt!
23-12-2016
Facebook Twitter

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim dużo szczęścia, miłości, spełnienia najskrytszych marzeń, a także odrobiny spokoju w rodzinnej atmosferze!

Oczywiście jak najwięcej pomyślności i sukcesów w całym przyszłym roku!

Chcielibyśmy, żeby koszykówka wciąż była wielką pasją w życiu każdego z nas, a satysfakcja ze wspólnego i aktywnego spędzania wolnego czasu jak największa!






39. edycja BLK - komunikat organizacyjny
19-12-2016
Facebook Twitter

I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Washington Bultens - 15
2. Galacticos Basket Żywiec – 14
3. Double B Nation - 13
4. Shakers - 13
5. Elefanty - 12
6. SamoObrona - 12
7. BraveHearts Oświęcim - 10
8. Hustlerzy Andrychów – 10
9. OPTYK Ewa Jasiczek - 9

O końcowej kolejności dla zespołów Double B Nation i Shakers, Elefanty i SamoObrona, BraveHearts Oświęcim i Hustlerzy Andrychów zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 1 lidze czekają nas spotkania Washington Bultens – Shakers oraz Galacticos Basket Żywiec - Double B Nation!

II.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. DAAS Basket Hills B-B MU-18 - 15
2. Elektryk Podbeskidzie – 14
3. NSBB - 13
4. Vincal - 13
5. Zryw Bielsko-Biała - 12
6. Rosomaki - 11
7. Wrona Wings - 11
8. Aurochs – 10
9. Grim Reapers - 9

O końcowej kolejności dla zespołów NSBB i Vincal, Rosomaki i Wrona Wings zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

W dwumeczach półfinałowych w 2 lidze będą rywalizować DAAS Basket Hills B-B MU-18 – Vincal oraz Elektryk Podbeskidzie - NSBB!

III.
W 3 lidze klasyfikacje końcowe na zakończenie sezonu zasadniczego pojawią się po rozegraniu meczów zaplanowanych na 7-8 stycznia 2017 roku.

IV.
W terminarzu rozgrywek, który jest dostępny tutaj, pojawiły się już mecze zaplanowane do końca 39. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki. Oczywiście po zakończeniu sezonu zasadniczego w 3 lidze jak najszybciej uzupełnimy go o spotkania półfinałowe!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
19-12-2016
Facebook Twitter

Tomasz Śpiewak (Rosomaki)
24 pkt (2x3), 15 zb, 1 as, 1 prz – eval 22

Bartosz Piasecki (NSBB)
25 pkt, 12 zb, 3 as, 3 prz, 1 bl – eval 31

Konrad Kotowski (Vincal)
11 pkt, 24 zb, 3 as, 1 prz, 2 bl – eval 26

Przemysław Wadoń (Grim Reapers)
35 pkt (2x3), 10 zb, 4 as, 3 prz – eval 26

Karol Lubrych (Wrona Wings)
24 pkt (4x3), 7 zb, 6 as, 2 prz, 2 bl – eval 36

MVP 10. kolejki w 2 lidze został Karol Lubrych!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
14-12-2016
Facebook Twitter

Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów)
12 pkt (1x3), 16 zb, 3 as, 3 prz, 3 bl – eval 27

Maciej Miśkiewicz (Shakers)
30 pkt (6x3), 14 zb, 3 as, 1 prz, 2 bl – eval 34

Jakub Chrapek (Galacticos Basket Żywiec)
12 pkt, 12 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 20

Zbigniew Przybyła (Washington Bultens)
10 pkt, 15 zb, 1 as, 4 prz – eval 24

Marcin Kajor (BraveHearts Oświęcim)
32 pkt (5x3), 4 zb, 4 as, 1 prz – eval 25

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Maciej Miśkiewicz!






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 2 Lidze BLK!
13-12-2016
Facebook Twitter

Marcin Kleszcz (DAAS Basket Hills B-B MU-18)
15 pkt, 7 zb, 3 as, 3 prz – eval 22

Mateusz Wieczorek (Elektryk Podbeskidzie)
16 pkt (4x3), 12 zb, 4 as, 6 prz, 1 bl – eval 24

Konrad Kotowski (Vincal)
21 pkt (2x3), 26 zb, 3 as, 1 prz, 1 bl – eval 39

Kamil Szopa (Vincal)
32 pkt (2x3), 11 zb, 1 as, 4 prz, 1 bl – eval 37

Bartosz Porwisz (Aurochs)
15 pkt, 8 zb, 3 as, 1 prz, 2 bl – eval 18

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Konrad Kotowski!






Krzysztof Wiewióra członkiem Rady Działalności Pożytku Publicznego!
10-12-2016
Facebook Twitter

Chcielibyśmy z radością poinformować, że Krzysztof Wiewióra - prezes Bielskiej Ligi Koszykówki, w czwartek został wybrany do Rady Działalności Pożytku Publicznego funkcjonującej przy Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej!

Do tego grona zostało wybranych 6 osób reprezentujących organizacje pozarządowe w naszym mieście (więcej informacji tutaj). Warto podkreślić to, że Krzysztof Wiewióra uzyskał w głosowaniu najwięcej głosów, a wraz z nim wybrani zostali - Katarzyna Dendys-Kosecka, Anna Czapla, Tomasz Lorek, Marek Mielnik i Agnieszka Słowiok.

Niezależnie od organu jednostki administracyjnej, przy której działa Rada Działalności Pożytku Publicznego, zawsze jest organem doradczym, którego rolą jest konsultowanie i opiniowanie dokumentów powstałych na potrzeby tej jednostki a w szczególności:

- opiniowanie projektów strategii powiatów i gmin,
- opiniowanie projektów uchwał i aktów prawa miejscowego dotyczących sfer pożytku publicznego, w tym programów współpracy,
- wyrażanie opinii w sprawach dotyczących funkcjonowania organizacji,
- udzielanie pomocy i wyrażanie opinii w przypadku sporów pomiędzy organizacjami a administracją publiczną,
- wyrażanie opinii w sprawie zlecania zadań publicznych, w tym zlecania ich organizacjom.

Gratulujemy świetnego wyniku w wyborach, życzymy jak najwięcej pozytywnej energii i powodzenia w działalności dla dobra wszystkich organizacji pozarządowych w Bielsku-Białej!
Obejrzyj film
1 Kukla Adam 100,0%
2 Ber Szymon 100,0%
3 Lubrych Karol 57,1%
4 Przybyła Maksymilian 50,0%
5 Malarz Kamil 50,0%
6 Płuciennik Piotr 50,0%
1 Bobrek Szymon 100,0%
2 Olejnik Paweł 100,0%
3 Knieć Tomasz 100,0%
4 Grygier Michał 100,0%
5 Przybyła Zbigniew 100,0%
6 Masłowski Kamil 100,0%