Aktualności






Najlepsze "5ki" w 2. kolejce BLK!
27-09-2022

1 liga

Piotr Męcnarowski (Shakers)
18 pkt, 13 zb, 1 as, 1 prz, 3 bl – eval 26

Roma Mirnyi (Elefanty)
19 pkt (2x3), 8 zb, 5 as, 4 prz – eval 20

Filip Łątka (Elefanty)
17 pkt, 5 zb, 5 as – eval 17

Michał Kazimierczak (MożemY)
15 pkt (1x3), 3 zb, 9 as, 2 prz – eval 24

Jan Viscardi (MożemY)
18 pkt, 11 zb, 2 prz, 1 bl – eval 21

MVP 2. kolejki w 1 lidze został Piotr Męcnarowski!

2 liga

Jakub Wajner (Przekręty)
23 pkt (3x3), 5 zb, 4 as, 3 prz, 1 bl – eval 18

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
27 pkt (2x3), 3 zb, 13 as, 1 prz – eval 28

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
40 pkt (6x3), 8 zb, 6 as, 6 prz – eval 32

Mateusz Ilkiewicz (NSBB)
16 pkt (2x3), 16 zb, 7 as, 1 prz – eval 24

Piotr Wągiel (Fourty Plus)
19 pkt, 20 zb, 2 as, 1 prz – eval 31

MVP 2. kolejki w 2 lidze został Dawid Rogacz!

3 liga

Damian Duraj (Snipers)
22 pkt (1x3), 11 zb, 4 as, 1 bl – eval 33

Michał Różycki (Snipers)
20 pkt, 10 zb, 6 as, 5 prz – eval 33

Wojciech Dutka (Rosomaki)
15 pkt (1x3), 5 zb, 2 as, 3 prz – eval 21

Artur Moskała II (Rosomaki)
16 pkt (1x3), 10 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 19

Mikołaj Susłowicz (Tygrysy z Miami)
29 pkt (4x3), 6 zb, 2 as, 4 prz, 2 bl – eval 15

MVP 2. kolejki w 3 lidze został Michał Różycki!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 1. kolejce BLK!
21-09-2022

1 liga

W jedynym rozegranym meczu w 1 lidze najlepszym zawodnikiem został wybrany Maciej Jochacy (Double B Nation) - 23 pkt (1x3), 5 zb, 2 as, 3 prz, 2 bl - eval 25!

2 liga

Jakub Wajner (Przekręty)
46 pkt (8x3), 13 zb, 3 as, 4 bl – eval 56

Damian Trojan (Przekręty)
12 pkt (2x3), 3 zb, 4 as, 2 prz – eval 20

Marcin Sulikowski (Maximus Team)
29 pkt (6x3), 10 zb, 3 as, 3 prz – eval 20

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
28 pkt (3x3), 4 zb, 17 as, 7 prz, 1 bl – eval 41

Łukasz Majewski (Hustlerzy Andrychów)
14 pkt (2x3), 6 zb, 1 prz, 2 bl – eval 19

MVP 1. kolejki w 2 lidze został Jakub Wajner!

3 liga

Mateusz Wieczorek (Czwartkowa Sala)
17 pkt (2x3), 12 zb, 5 as, 3 prz – eval 27

Artur Ciupka (Czwartkowa Sala)
13 pkt, 3 zb, 6 as, 3 prz – eval 18

Ireneusz Kracoń (Crazy Ducks 2)
12 pkt, 12 zb, 4 prz – eval 16

Dawid Tarnawa (Akademia Basketu)
32 pkt (2x3), 8 zb, 1 as, 6 prz, 1 bl – eval 39

Marcin Wrzeszcz (Akademia Basketu)
24 pkt, 6 zb, 1 as, 4 prz, 2 bl – eval 30

MVP 1. kolejki w 3 lidze został Dawid Tarnawa!

Gratulujemy!






50. edycja BLK - komunikat organizacyjny
11-09-2022
W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołu MUKK Pszczyna w zbliżającym się sezonie w naszej lidze pojawiło się jedno wolne miejsce w 3 lidze!

Jeśli masz ochotę zgłosić zespół do 50. edycji to prosimy o kontakt najpóźniej do 18 września (godz. 20:00), wszystkie informacje znajdują się w komunikacie dotyczącym zapisów, a w przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji pod adresem biuro@blk.com.pl.

Zapraszamy!






Kurs sędziowski ŚlZKosz
08-09-2022
Zapraszamy na kurs sędziowski organizowany przez Wydział Sędziowski Śląskiego Związku Koszykówki!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt - myslinski.radoslaw@gmail.com do 18 września.






50. edycja BLK - komunikat organizacyjny
06-09-2022

Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do zbliżającego się sezonu przyjmiemy 27 drużyn, a rozgrywki będą odbywać się w 3 ligach po 9 zespołów!

1 liga
1. MożemY
2. Double B Nation
3. Elefanty
4. Shakers
5. LA 2028
6. KS Bystra
7. Washington Bultens (Impact Basket Team)
8. Koszykarscy Ziomale (Koszykarscy Ziomale Żory)
9. Żywiec (Hawajskie Koszule Żory i Żywiec)


W związku z wycofaniem się z rozgrywek zespołów Na Rondzie Team Żory i Rybnik Team w 1 lidze będą występowały drużyny Koszykarscy Ziomale Żory i Żywiec bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

2 liga
1. Hustlerzy Andrychów
2. Maximus Team
3. Crazy Ducks
4. Pretorianie
5. Grim Reapers
6. Big Bad Wolf
7. NSBB
8. Przekręty
9. Fourty Plus


Przekręty i Fourty Plus zagrają w zbliżającym się sezonie w 2 lidze bez konieczności rozgrywania meczu barażowego.

3 liga
1. Akademia Basketu
2. Rosomaki
3. Czwartkowa Sala
4. Snipers
5. Crazy Ducks 2
6. Tygrysy z Miami
7. Kętucky
8. MUKK Pszczyna
9. Rybnik Razors


Crazy Ducks 2, Tygrysy z Miami, Kętucky, MUKK Pszczyna i Rybnik Razors zagrają w zbliżającym się sezonie w 3 lidze bez konieczności rozgrywania turnieju kwalifikacyjnego.

W najbliższych dniach zaczniemy uzupełniać terminarz rozgrywek, a pierwsze mecze w tej edycji zgodnie z zapowiedzią będą rozegrane 17-18 września.
W miarę możliwości będziemy uwzględniać wszystkie prośby dotyczące rozgrywania meczów, które zostały dołączone do wiadomości ze zgłoszeniami.

Do zobaczenia!






Zapraszamy do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
25-08-2022

Lista drużyn zgłoszonych do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki (aktualizacja 5 września, godz. 20:00):

1 liga
1. LA 2028
2. Elefanty
3. Double B Nation
4. KS Bystra
5. MożemY
6. Shakers
7. Washington Bultens

2 liga
1. Crazy Ducks
2. Maximus Team
3. Hustlerzy Andrychów
4. Grim Reapers
5. Big Bad Wolf
6. NSBB
7. Koszykarscy Ziomale Żory
8. Pretorianie
9. Żywiec

3 liga
1. Akademia Basketu
2. Przekręty
3. Rosomaki
4. Czwartkowa Sala
5. Fourty Plus
6. Snipers


nowe zespoły
1. Crazy Ducks 2
2. Tygrysy z Miami
3. Kętucky
4. MUKK Pszczyna
5. Rybnik Razors



I.
Zapraszamy wszystkich do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

Do 5 września (godz. 20:00), można wysyłać do nas formularze zgłoszeniowe do zbliżającego się sezonu - prosimy nie czekać z formalnościami do ostatniej chwili, dziękujemy!

Do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki będziemy przyjmować zespoły w następującej kolejności:

1 liga
1. MożemY
2. Double B Nation
3. Elefanty
4. Na Rondzie Team Żory
5. Shakers
6. LA 2028
7. KS Bystra
8. Impact Basket Team
9. Team Rybnik / Koszykarscy Ziomale Żory (zwycięzca w meczu barażowym)

2 liga
1. Team Rybnik / Koszykarscy Ziomale Żory (przegrany w meczu barażowym)
2. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec
3. Hustlerzy Andrychów
4. Maximus Team
5. Crazy Ducks
6. Pretorianie
7. Grim Reapers
8. Big Bad Wolf
9. NSBB / Przekręty (zwycięzca w meczu barażowym)

3 liga
1. NSBB / Przekręty (przegrany w meczu barażowym)
2. Fourty Plus
3. Wrony Reunion
4. Akademia Basketu
5. Rosomaki
6. Czwartkowa Sala
7. Snipers
8. Sprintex Basket Team
9. Basket Hills Bielsko-Biała

Do najbliższego sezonu przyjmiemy nie więcej niż 27 zespołów, w związku z tym jeszcze raz prosimy o szybkie załatwienie wszystkich formalności.
W zależności od liczby zgłoszonych zespołów do zbliżającej się edycji organizatorzy zastrzegają prawo do rozegrania turnieju kwalifikacyjnego dla części zespołów z 3 ligi wymienionych na powyższej liście i wszystkich nowych drużyn.

Po zakończeniu zapisów w kolejnych komunikatach poinformujemy o:
- systemie rozgrywek we wszystkich ligach,
- w razie konieczności o rozegraniu turnieju kwalifikacyjnego i wszystkich szczegółach z tym związanych, co oczywiście ma bezpośredni związek z liczbą zgłoszonych zespołów, a także dostępnością do hali w czasie kilku najbliższych miesięcy!

W sytuacji, gdy jakaś drużyna posiadająca zagwarantowany udział w zbliżającej się edycji nie zgłosi się do rozgrywek w najbliższym sezonie, to jej miejsce zajmie:
- za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z 3 ligi wg ww. kolejności,
- za jakąkolwiek z drużyn z 3 ligi – nowy zespół wg kolejności przysłanych zgłoszeń.

II.
Zgłoszenie drużyny już tradycyjnie jest możliwe w następujący sposób:

1. Pobierz Formularz Zgłoszeniowy (dostępny w dziale z plikami do pobrania).
2. Wypełnij czytelnie wszystkie pola wymaganymi danymi.
3. Wyślij najpóźniej do 5 września (godz. 20:00) na adres biuro@blk.com.pl.

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (regulamin, oświadczenie ubezpieczeniowe) znajdują się również w dziale z plikami do pobrania.

Wysokość wpisowego w 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:
- 1 liga – 2400zł w terminie do 17 października
- 2 liga – 2400zł w terminie do 17 października
- 3 liga – 2400zł w terminie do 17 października

Wysokość wpisowego jest bezpośrednio związana ze wzrostem cen za towary i usługi (m.in. opłata za wynajęcie hali) w aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej w kraju i na świecie.

Drużyny, które nie uregulują należności do 17 października nie zostaną dopuszczone do kolejnych meczów w lidze, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodników Bielskiej Ligi Koszykówki, aż do momentu uregulowania całej kwoty wpisowego powiększonej o 300zł.

Wpłaty wpisowego należy dokonywać wyłącznie na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku BNP Paribas - 85 1750 0012 0000 0000 2687 9019 - w tytule koniecznie wpisać: Wpisowe + nazwę drużyny.

Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu organizatorom rozgrywek!

III.
Pierwsze mecze w 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki, w tym spotkania barażowe i ewentualnie turniej kwalifikacyjny, zaplanowaliśmy na 17-18 września!

Do zobaczenia!






MożemY, najlepsza drużyna tego sezonu!
22-06-2022

I.
MożemY po zwycięstwie 111:73 z Double B Nation to najlepsza drużyna 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
MVP tego meczu został wybrany Stanisław Zamora!

Finał 2 ligi to wygrana Impact Basket Team z Koszykarskimi Ziomalami Żory, a najlepszy zawodnik tego spotkania to Piotr Konopka!

W finale 3 ligi Big Bad Wolf wygrali 74:73 z Przekrętami, a MVP tego meczu to Wojciech Ryszka!

W wyniku głosowania wyznaczonych przedstawicieli zespołów, MVP w 1 lidze został wybrany Leszek Siwy z zespołu MożemY!
Za wykazanie się incjatywą w tym temacie i ufundowanie nagrody bardzo dziękujemy Mariuszowi Słodownikowi!

Gratulujemy!

II.
Klasyfikacja końcowa w 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki:

1 liga

1. MożemY
2. Double B Nation
3. Elefanty
4. Na Rondzie Team Żory
5. Shakers
6. LA 2028
7. KS Bystra
8. Team Rybnik
9. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec

2 liga

1. Impact Basket Team
2. Koszykarscy Ziomale Żory
3. Hustlerzy Andrychów
4. Maximus Team
5. Crazy Ducks
6. Pretorianie
7. Grim Reapers
8. NSBB
9. Fourty Plus

3 liga

1. Big Bad Wolf
2. Przekręty
3. Wrony Reunion
4. Akademia Basketu
5. Rosomaki
6. Czwartkowa Sala
7. Snipers
8. Sprintex Basket Team
9. Basket Hills Bielsko-Biała

III.
Bardzo dziękujemy za pomoc w czasie całego sezonu partnerom naszej ligi, a także wszystkim osobom zaangażowanym w jej działania na różnych płaszczyznach!

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
Nutrend
Esportmaster
Grunt - palarnia kawy
Nacomi


IV.
W drugiej połowie sierpnia rozpoczniemy zapisy do 50. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
Dziękujemy za cały poprzedni sezon, za wszystkie pozytywne, sportowe emocje!
Życzymy wszystkim spokoju, wakacyjnego odpoczynku i do zobaczenia we wrześniu!






Zapraszamy na finały 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!
15-06-2022
I.
W najbliższą sobotę (18 czerwca) odbędą się finały 49. edycji Bielskiej Ligi Koszykówki!

godz. 09:00 - mecz o 3. miejsce w 3 lidze
Wrony Reunion - Akademia Basketu

godz. 10:40 - mecz o 3. miejsce w 2 lidze
Hustlerzy Andrychów - Maximus Team

godz. 12:20 - mecz o 3. miejsce w 1 lidze
Na Rondzie Team Żory - Elefanty

godz. 14:00 - finał 3 ligi
Big Bad Wolf - Przekręty

godz. 16:00 - finał 2 ligi
Impact Basket Team - Koszykarscy Ziomale Żory

godz. 18:00 - finał 1 ligi
Double B Nation - MożemY

Około godz. 17:30 - rozdanie nagród indywidualnych i drużynowych!

Cała impreza odbędzie się oczywiście w hali "Victoria" przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej!

Zapraszamy!

II.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach statystycznych:

1 liga
Punkty - Stanisław Zamora (MożemY)
Zbiórki - Kamil Malarz (Double B Nation)
Asysty - Maciej Wojdyła (Double B Nation)
Przechwyty - Jakub Habdas (KS Bystra)
Bloki - Maciej Goryl (Elefanty)

2 liga
Punkty - Jakub Gąsiorek (Grim Reapers)
Zbiórki - Bartosz Ber (Koszykarscy Ziomale Żory)
Asysty - Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
Przechwyty - Daniel Sekuła (Koszykarscy Ziomale Żory)
Bloki - Szymon Kubica (NSBB)

3 liga
Punkty – Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
Zbiórki - Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
Asysty - Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
Przechwyty - Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
Bloki - Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)

Zwycięzca klasyfikacji Fair-Play - Wrony Reunion!

III.
Dziękujemy za pomoc w ciągu całego sezonu partnerom naszej ligi!

Urząd Miejski w Bielsku-Białej
NUTREND
ESPORTMASTER
Grunt
NACOMI
Kronika Beskidzka







Leszek Siwy - MVP 49. edycji w 1 lidze!
16-06-2022
W bieżącym sezonie najlepszym zawodnikiem w 1 lidze został wybrany Leszek Siwy, który zdobył w drodze głosowania 66 punktów! Na podium znaleźli się również Maciej Wojdyła (62 punkty) i Patryk Szklarz (58 punktów)!

Specjalna statuetka i nagroda dla najlepszego zawodnika będą wręczone w sobotę w czasie finałów 49. edycji BLK. Gratulujemy!

W skrócie wyjaśnienie sposobu wyłonienia MVP zaproponowane przez pomysłodawcę i fundatora tej nagrody, czyli Mariusza Słodownika, któremu bardzo dziękujemy za pomoc! Z każdego zespołu występującego w meczach półfinałowych w 1 lidze wyznaczona komisja wybrała po dwóch wyróżniających się zawodników, którzy rozegrali w sezonie zasadniczym co najmniej 5 meczów i wystąpili chociaż w jednym ze spotkań półfinałowych. W tym gronie znaleźli się Wojciech Ficek (MożemY), Maciej Goryl (Elefanty), Krystian Łagowski (Na Rondzie Team Żory), Kamil Malarz (Double B Nation), Leszek Siwy (MożemY), Patryk Szklarz (Na Rondzie Team Żory), Aleksander Śpiewak (Elefanty) i Maciej Wojdyła (Double B Nation). Następnie przedstawiciele zespołów z 1 ligi oddawali głosy na wszystkich wymienionych graczy, przyznając 8 punktów za 1. miejsce, 7 punktów za 2. miejsce itd, 6 punktów za 3. miejsce itd. W wyniku tego głosowania, które zakończyło się w środę o północy, otrzymaliśmy klasyfikację końcową wymienionych powyżej zawodników.






49. edycja BLK - komunikat organizacyjny
04-06-2022
I.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 1 lidze:

1. Na Rondzie Team Żory - 16
2. Double B Nation - 14
3. Elefanty - 13
4. MożemY - 13
5. Shakers - 12
6. LA 2028 - 11
7. KS Bystra - 10
8. Team Rybnik - 10
9. Hawajskie Koszule Żory i Żywiec - 8


O miejscach w tabeli dla zespołów Elefanty i MożemY, oraz Team Rybnik i KS Bystra zadecydowały mecze bezpośrednie.

II.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 2 lidze:

1. Impact Basket Team - 15
2. Hustlerzy Andrychów - 15
3. Koszykarscy Ziomale Żory - 14
4. Maximus Team - 14
5. Crazy Ducks - 12
6. Pretorianie - 11
7. Grim Reapers - 10
8. NSBB - 9
9. Fourty Plus - 8


O miejscach w tabeli dla zespołów Impact Basket Team i Hustlerzy Andrychów, oraz Koszykarscy Ziomale Żory i Maximus Team zadecydowały mecze bezpośrednie.

III.
Kolejność zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

1. Wrony Reunion - 15
2. Big Bad Wolf - 15
3. Akademia Basketu - 14
4. Przekręty - 13
5. Rosomaki - 12
6. Czwartkowa Sala - 12
7. Snipers - 10
8. Sprintex Basket Team - 9
9. Basket Hills Bielsko-Biała - 8


O miejscach w tabeli dla zespołów Wrony Reunion i Big Bad Wolf, oraz Rosomaki i Czwartkowa Sala zadecydowały mecze bezpośrednie.

IV.
W 1 lidze w meczach półfinałowych spotkają się Na Rondzie Team Żory i MożemY, oraz Double B Nation i Elefanty!

Pary półfinałowe w 2 lidze to Impact Basket Team - Maximus Team i Hustlerzy Andrychów - Koszykarscy Ziomale Żory!

A w 3 lidze w półfinałach zagrają Wrony Reunion i Przekręty, oraz Big Bad Wolf i Akademia Basketu!
Obejrzyj film
1 Łątka Filip 57,1%
2 Mączka Łukasz 50,0%
3 Błachut Adrian 50,0%
4 Habdas Jakub 50,0%
5 Koterwa Jan 50,0%
6 Słodownik Mariusz 50,0%
1 Łątka Filip 57,1%
2 Habdas Jakub 50,0%
3 Koterwa Jan 50,0%
4 Słodownik Mariusz 50,0%
5 Mączka Łukasz 50,0%
6 Błachut Adrian 50,0%