Aktualności






Najlepsze "5ki" w 13. kolejce BLK!
12-12-2023

1 liga

Seweryn Nowak (MUKS Sari Żory II)
28 pkt, 16 zb, 2 as, 2 prz – eval 37

Filip Łątka (Elementy)
7 pkt (1x3), 11 zb, 2 as – eval 19

Jan Koterwa (Double B Nation)
28 pkt, 13 zb, 5 as, 4 prz – eval 39

Kamil Wojas (Double B Nation)
23 pkt, 4 zb, 9 as, 5 prz – eval 30

Daniel Sekuła (MUKS Sari Żory II)
18 pkt (2x3), 15 zb, 5 as, 3 bl – eval 22

MVP 13. kolejki w 1 lidze został Jan Koterwa!

2 liga

Kamil Rojek (Fourty Plus)
23 pkt (2x3), 8 zb, 1 as, 5 prz, 1 bl – eval 23

Jacek Szczepanik (Fourty Plus)
16 pkt, 7 zb, 2 as – eval 14

Jakub Pisarek (Czwartkowa Sala)
20 pkt, 16 zb, 4 as, 3 prz, 2 bl – eval 38

Krystian Karcz (Czwartkowa Sala)
29 pkt (4x3), 6 zb, 4 as, 1 prz – eval 27

Mikołaj Susłowicz (Tygrysy z Miami)
39 pkt (5x3), 5 zb, 2 as, 3 prz, 4 bl – eval 25

MVP 13. kolejki w 2 lidze został Jakub Pisarek!

Gratulujemy!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 1/52
07-12-2023
Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 6 grudnia 2023 roku, po zapoznaniu się z protokołem ze spotkania Ziomale - NSBB z 3 grudnia 2023 roku, postanowiła ukarać Łukasza Mączkę (NSBB) zawieszeniem w prawach zawodnika na dwa mecze za skandaliczne zachowanie.

Jednocześnie Komisja Dyscyplinarna BLK nakłada na tego zawodnika obowiązek pisemnych przeprosin sędziego za ordynarne słownictwo, a jeżeli tego nie uczyni zostanie automatycznie zawieszony do czasu realizacji tego warunku.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsze "5ki" w 12. kolejce BLK!
05-12-2023

1 liga

Tomasz Kalfas (NSBB)
31 pkt (6x3), 3 zb, 7 as, 6 prz, 1 bl – eval 30

Bartłomiej Bachta (LA 2028)
7 pkt, 14 zb, 2 as, 3 prz, 3 bl – eval 21

Kamil Szopa (Shakers)
26 pkt (2x3), 5 zb, 4 as, 3 prz – eval 24

Paweł Olejnik (Double B Nation)
11 pkt (3x3), 9 zb, 4 as, 4 prz, 1 bl – eval 21

Filip Zachurzok (Ziomale)
27 pkt (7x3), 10 zb, 2 as, 1 prz, 4 bl – eval 31

MVP 12. kolejki w 1 lidze został Tomasz Kalfas!

2 liga

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
52 pkt (11x3), 7 zb, 6 as, 4 prz – eval 44

Aleksander Śpiewak (Eskalacja)
28 pkt (1x3), 9 zb, 6 as, 1 prz – eval 35

Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf)
29 pkt (3x3), 29 zb, 16 as, 2 prz, 4 bl – eval 68

Michał Salamon (Czwartkowa Sala)
28 pkt (2x3), 9 zb, 2 as, 4 prz, 1 bl – eval 31

Mirosław Wrona (Czwartkowa Sala)
18 pkt (2x3), 9 zb, 6 as, 2 prz, 2 bl – eval 24

MVP 12. kolejki w 2 lidze został Wojciech Ryszka!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 11. kolejce BLK!
22-11-2023

2 liga

Dominik Nawrocki (Crazy Ducks)
15 pkt, 19 zb, 6 as, 4 prz, 4 bl – eval 31

Leszek Kubica (Crazy Ducks)
19 pkt (5x3), 3 zb, 4 as, 1 prz – eval 20

Bartłomiej Góra (Pretorianie)
6 pkt (1x3), 19 zb, 5 as, 4 prz, 3 bl – eval 29

Rafał Janusz (Pretorianie)
20 pkt, 9 zb, 5 as, 2 prz – eval 25

Jakub Wajner (Przekręty)
15 pkt (3x3), 6 zb, 1 as, 1 prz, 4 bl – eval 8

MVP 11. kolejki w 2 lidze został Dominik Nawrocki!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 10. kolejce BLK!
14-11-2023

1 liga

Kamil Szopa (Shakers)
29 pkt, 11 zb, 2 as, 4 prz, 5 bl – eval 33

Grzegorz Błotko (Rosomaki)
47 pkt (10x3), 12 zb, 1 as, 2 prz – eval 43

Łukasz Wojaczek (MUKS Sari Żory II)
18 pkt (1x3), 18 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 25

Kamil Wojas (Double B Nation)
33 pkt, 8 zb, 7 as, 4 prz, 3 bl – eval 41

Jan Koterwa (Double B Nation)
26 pkt, 14 zb, 1 as, 3 prz – eval 35

MVP 10. kolejki w 1 lidze został Grzegorz Błotko!

2 liga

W jedynym rozegranym meczu w 2 lidze najlepszym zawodnikiem był Wojciech Ryszka (Big Bad Wolf) - 17 pkt (3x3), 12 zb, 3 as, 3 bl - eval 23!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 9. kolejce BLK!
07-11-2023

1 liga

Filip Łątka (Elementy)
19 pkt (2x3), 19 zb, 4 as, 1 bl – eval 37

Paweł Garus (Elementy)
37 pkt (8x3), 3 zb, 5 as, 2 prz – eval 31

Rafał Dobija (KS Bystra)
15 pkt (3x3), 4 zb, 1 as, 5 prz – eval 19

Jakub Habdas (KS Bystra)
11 pkt (1x3), 8 zb, 4 as, 6 prz, 1 bl – eval 18

Maciej Łatka (Ziomale)
7 pkt, 6 zb, 6 as, 1 prz – eval 13

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Filip Łątka!

2 liga

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
37 pkt (8x3), 10 zb, 7 as, 7 prz – eval 43

Sławomir Pawlik (Akademia Basketu)
2 pkt, 15 zb, 2 as, 2 prz, 4 bl – eval 23

Szymon Pluta (Big Bad Wolf)
19 pkt (1x3), 5 zb, 2 as, 4 prz – eval 26

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
16 pkt, 14 zb, 3 as, 2 prz – eval 31

Piotr Sikora (Grim Reapers)
20 pkt, 5 zb, 5 as, 7 prz – eval 27

MVP 9. kolejki w 2 lidze został Rafał Rogacz!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 8. kolejce BLK!
31-10-2023

1 liga

Piotr Karnia (Elementy)
22 pkt (3x3), 3 zb, 2 as, 4 prz – eval 23

Kamil Wojas (Double B Nation)
31 pkt (1x3), 9 zb, 4 as, 4 prz, 3 bl – eval 27

Bartosz Piasecki (NSBB)
10 pkt, 10 zb, 7 as, 6 prz, 1 bl – eval 25

Wojciech Żak (Elementy)
21 pkt (1x3), 4 zb, 9 as, 1 prz – eval 23

Jan Koterwa (Double B Nation)
21 pkt (1x3), 10 zb, 1 as, 2 prz – eval 21

MVP 8. kolejki w 1 lidze został Kamil Wojas!

2 liga

Piotr Sikora (Grim Reapers)
24 pkt, 10 zb, 1 as, 3 prz, 1 bl – eval 30

Aleksander Śpiewak (Eskalacja)
27 pkt (2x3), 13 zb, 9 as, 2 prz – eval 44

Karol Rokowski (Hustlerzy Andrychów)
13 pkt, 4 zb, 7 as – eval 20

Michał Kuboszek (Przekręty)
32 pkt (6x3), 9 zb, 5 as, 4 prz, 1 bl – eval 27

Mateusz Grajcarek (Eskalacja)
28 pkt (1x3), 9 zb, 2 as, 4 prz – eval 34

MVP 8. kolejki w 2 lidze został Aleksander Śpiewak!

Gratulujemy!






Najlepsze "5ki" w 7. kolejce BLK!
24-10-2023

1 liga

Kacper Wojciechowski (MUKS Sari Żory II)
6 pkt, 18 zb, 1 prz – eval 22

Kamil Szopa (Shakers)
28 pkt, 11 zb, 4 as, 3 prz, 2 bl – eval 24

Krzysztof Strzałka (Shakers)
19 pkt, 4 zb, 1 as, 1 prz, 1 bl – eval 22

Bartosz Piasecki (NSBB)
32 pkt, 16 zb, 5 as, 1 bl – eval 41

Tomasz Kalfas (NSBB)
19 pkt (4x3), 6 zb, 2 as, 5 prz – eval 19

MVP 7. kolejki w 1 lidze został Bartosz Piasecki!

Gratulujemy!






Zapraszamy na kurs sędziowski - zostań sędzią koszykówki!
18-10-2023
Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.slzkosz.pl!

Zgłoszenia i pytania proszę kierować na adres myslinski.radoslaw@gmail.com, tylko do 21 października 2023 roku!



Wydział Sędziowski Śląskiego Związku Koszykówki rozpoczyna nabór na kurs sędziego koszykówki.

Wszystkie zajęcia teoretyczne odbędą się w formule "on-line", zajęcia praktyczne odbywać się będą na terenie aglomeracji śląskiej.

Dokładne miejsce zajęć praktycznych zostanie ustalone w czasie trwania kursu.

Koszt kursu to 400zł, w które wliczony jest sprzęt sędziowski (bluza oraz koszulka sędziowska i gwizdek).

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres: myslinski.radoslaw@gmail.com.

Termin nadsyłania zgłoszeń kandydatów: 21 października br.!

W wiadomości wysłanej na powyższy adres muszą znajdować się następujące dane - imię i nazwisko, data urodzenia, adres e-mail oraz numer telefonu.

Po zakończeniu zapisów każda zgłoszona osoba otrzyma maila zwrotnego ze szczegółami spotkania organizacyjnego, na którym przedstawione zostaną informacje dotyczące kursu.

Zapraszamy do udziału w kursie - zostań sędzią koszykówki!







Najlepsze "5ki" w 6. kolejce BLK!
17-10-2023

1 liga

Roma Mirnyi (Elementy)
25 pkt (3x3), 9 zb, 1 bl – eval 27

Maciej Wojdyła (Double B Nation)
23 pkt (5x3), 2 zb, 3 as, 1 prz – eval 24

Michał Grygier (Shakers)
23 pkt (2x3), 6 zb, 7 as, 2 prz – eval 32

Kamil Szopa (Shakers)
29 pkt (2x3), 3 zb, 1 as, 3 prz – eval 27

Damian Rojek (KS Bystra)
38 pkt (8x3), 8 zb, 2 as, 1 prz, 1 bl – eval 31

MVP 6. kolejki w 1 lidze został Michał Grygier!

2 liga

Marcin Wrzeszcz (Akademia Basketu)
23 pkt, 10 zb, 2 as, 2 prz, 3 bl – eval 28

Aleksander Śpiewak (Eskalacja)
31 pkt (4x3), 11 zb, 9 as, 3 prz – eval 37

Patryk Maryon (Hustlerzy Andrychów)
32 pkt (6x3), 6 zb, 2 as, 1 bl – eval 32

Michał Kuboszek (Przekręty)
37 pkt (10x3), 3 zb, 7 as, 9 prz, 1 bl – eval 43

Dawid Rogacz (Big Bad Wolf)
35 pkt (6x3), 9 zb, 4 as, 5 prz – eval 32

MVP 6. kolejki w 2 lidze został Michał Kuboszek!

Gratulujemy!
Obejrzyj film
1 Grygier Michał 7,0
2 Kruczek Sławomir 4,0
3 Rojek Damian 3,4
4 Habdas Jakub 3,3
5 Bachta Bartłomiej 3,2
6 Szopa Kamil 2,8
1 Kubica Szymon II 100,0%
2 Wojaczek Łukasz 100,0%
3 Malarz Kamil 100,0%
4 Masłowski Jakub 100,0%
5 Olejnik Paweł 100,0%
6 Pluta Szymon 100,0%