Aktualności






38. edycja BLK - komunikat organizacyjny
28-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


I.
Klasyfikacja końcowa zespołów na zakończenie sezonu zasadniczego w 3 lidze:

Grupa A
1. Pretorianie - 14
2. Daas Basket Hills Bielsko-Biała – 12
3. Apache - 11
4. Narnia 420ers - 11
5. Dziki Bagienne - 9
6. Akademia Basketu - 9
7. Young Blood - 9
8. Siła Ustroń – 9

O końcowej kolejności dla zespołów Apache i Narnia 420ers zadecydowało spotkanie bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Dziki Bagienne, Akademia Basketu, Young Blood i Siła Ustroń potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

Akademia Basketu - Siła Ustroń 84:78
Siła Ustroń - Young Blood 45:51
Dziki Bagienne - Siła Ustroń 64:81
Akademia Basketu - Young Blood 69:53
Akademia Basketu - Dziki Bagienne 41:89
Dziki Bagienne - Young Blood 67:60


1. Dziki Bagienne - 5
2. Akademia Basketu - 5
3. Young Blood - 4
4. Siła Ustroń - 4

W ostateczności o kolejności dla zespołów Dziki Bagienne i Akademia Basketu oraz Young Blood i Siła Ustroń zadecydowały spotkania bezpośrednie w sezonie zasadniczym.

Grupa B
1. Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 13
2. Grim Reapers - 13
3. 12 Małp - 13
4. Monolith - 11
5. Lutnia Uniforms - 10
6. Komorowice Woodcutters - 9
7. MOSiR KiS Żywiec - 8
8. Skrzydlaci - 7

Dla ustalenia kolejności dla zespołów Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18, Grim Reapers i 12 Małp potrzebna była analiza "małej tabeli" obejmującej tylko wyniki meczów bezpośrednich pomiędzy wymienionymi drużynami.

12 Małp - Grim Reapers 81:69
Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 12 Małp 86:61
Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - Grim Reapers 63:79


1. Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 - 3 (149-140 / +9)
2. Grim Reapers - 3 (148-144 / +4)
3. 12 Małp - 3 (142-155 / -13)

II.
W dwumeczach półfinałowych w 3 lidze czekają nas spotkania Pretorianie – Grim Reapers oraz Daas Basket Hills Bielsko-Biała MU-18 – Daas Basket Hills Bielsko-Biała!

Na początku czerwca w 3 lidze rozegrane zostaną również spotkania:

- o 5. miejsce – Apache - 12 Małp
- o 7. miejsce – Narnia 420ers - Monolith
- o 9. miejsce – Dziki Bagienne - Lutnia Uniforms
- o 11. miejsce – Akademia Basketu - Komorowice Woodcutters
- o 13. miejsce – Young Blood - MOSiR KiS Żywiec
- o 15. miejsce – Siła Ustroń - Skrzydlaci


III.
Wszystkie zasady ustalania końcowej kolejności w tabelach na zakończenie sezonu zasadniczego są zgodne z aktualnymi przepisami gry w koszykówkę, a konkretnie z rozdziałem "D - KLASYFIKACJA DRUŻYN" (str. 64-68), które można znaleźć w dziale z plikami do pobrania (tutaj).






Czarno Na Białym nr 248 - 27.V
27-05-2016
Facebook Twitter

Batalia o utrzymanie – Czarno Na Białym nr 248

Na podsumowanie niestety jeszcze kilka dni będzie trzeba poczekać, ale… już teraz zapowiedzi najbliższego – pasjonującego weekendu. Przed nami m.in. : walka o układ spotkań w półfinałach 2 ligi, Elefantów oczekiwanie na cud oraz… batalia o utrzymanie w 2 lidze. Zapraszam do zapowiedzi!

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
25-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Paweł Garus (SamoObrona)
18 pkt (3x3), 7 zb, 5 as, 3 prz – eval 17

Michał Winkler (Galacticos Basket Żywiec)
14 pkt, 14 zb, 5 as, 1 prz – eval 29

Kacper Wieczorek (Galacticos Basket Żywiec)
23 pkt (3x3), 5 zb, 3 as, 5 prz, 2 bl – eval 26

Zbigniew Przybyła (Klippers)
9 pkt, 18 zb, 4 as, 2 prz, 3 bl – eval 28

Piotr Karnia (Klippers)
21 pkt (1x3), 7 zb, 5 as, 3 prz – eval 22

MVP 9. kolejki w 1 lidze został Michał Winkler!






Kurs na instruktora sportu z koszykówki
24-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Beskidzkie Centrum Rekreacji Ruchowej "Pilsko" zaprasza wszystkich zainteresowanych na organizowany kurs na instruktora sportu z koszykówki!

MIEJSCE - hala sportowa gimnazjum w Twardorzeczce
TERMIN - 3 czerwca 2016 roku
PROWADZĄCY - Grzegorz Dybczak i Remigiusz Bury

Uprawnienia państwowe, możliwość rozłożenia płatności na raty.

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE - Grzegorz Janota tel. 501646681 lub www.bcrrpilsko.eu - zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 12. kolejki w 3 Lidze BLK!
24-05-2016
Facebook Twitter

NUTREND Grand Prix Bielska-Białej w koszykówce 3x3 2016


Tomasz Rezik (Pretorianie)
17 pkt, 12 zb, 3 as – eval 20

Mateusz Honkisz (Grim Reapers)
17 pkt, 18 zb, 1 as, 1 prz, 2 bl – eval 34

Maciej Jochacy (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała)
12 pkt, 13 zb, 1 as, 3 prz – eval 21

Maciej Wojdyła (DAAS Basket Hills Bielsko-Biała MU-18)
32 pkt (3x3), 10 zb, 5 as, 1 prz, 1 bl – eval 30

Marcin Przegaliński (Narnia 420ers)
18 pkt, 26 zb, 3 as, 2 prz, 2 bl – eval 34

MVP 12. kolejki w 3 lidze został Marcin Przegaliński!






Czarno Na Białym nr 247 - 20.V
20-05-2016
Facebook Twitter

Korespondencyjny pojedynek – Czarno Na Białym nr 247

Korespondencyjny pojedynek o awans do półfinałów w 3 lidze, starcie pomiędzy Galacticos i Hustlerami, które śledzić będą Elefanty, a więc… zaczynają się kalkulacje i liczenie zwycięstw oraz małych punktów. Zanim przejdę jednak do zapowiedzi, przypominam wszystkim o zapisach do NUTREND Grand Prix Bielska-Białej 2016 w Koszykówce 3×3. Zapisy tylko do 1 czerwca do godz. 21:00, ale nie warto tego odwlekać na ostatnią chwilę, bo decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej szczegółów na www.3x3.com.pl.

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Czarno Na Białym nr 246 - 20.V
20-05-2016
Facebook Twitter

Fenomenalna kolejka wyjazdowa – Czarno Na Białym nr 246

Fenomenalna kolejka wyjazdowa w Andrychowie, przełomowa porażka Elefantów i klęska Not Found – to tematy na ustach wszystkich, którzy widzieli co działo się w BLK w ubiegłym tygodniu. Zapraszam do kolejnego numeru Czarno Na Białym.

Najlepszy blog sportowy - tam przeczytasz cały artykuł.






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 7/38
18-05-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 18 maja 2016 roku, na wniosek Dominika Caputy (Galacticos Basket Żywiec), postanowiła zawiesić 1/3 kary nałożonej na Mariusza Słodownika (Elefanty) decyzją Komisji Dyscyplinarnej z dnia 12 maja 2016 roku.

Komisja Dyscyplinarna BLK pragnie podkreślić, że jest zbudowana postawą Dominika Caputy, który będąc obiektem faulu dyskwalifikującego potrafił na chłodno ocenić całą sytuację w duchu fair-play i wystąpić o złagodzenie kary dla zawodnika drużyny przeciwnej.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 1 Lidze BLK!
17-05-2016
Facebook Twitter

Rafał Tokarski (OPTYK Ewa Jasiczek)
13 pkt (1x3), 2 zb, 3 as, 1 prz – eval 11

Marcin Kiszka (Hustlerzy Andrychów)
16 pkt, 12 zb, 1 prz – eval 24

Kamil Malarz (Double B Nation)
8 pkt, 15 zb – eval 20

Maciej Goryl (Elefanty)
15 pkt, 19 zb, 1 as, 2 prz, 1 bl – eval 28

Bartosz Sierp (Hustlerzy Andrychów)
6 pkt, 7 zb, 8 as, 1 prz – eval 18

MVP 8. kolejki w 1 lidze został Marcin Kiszka!






Komunikat Komisji Dyscyplinarnej BLK nr 6/38
16-05-2016
Facebook Twitter

Komisja Dyscyplinarna BLK w składzie Marcin Jacobson i Dariusz Bielnik, na posiedzeniu w dniu 15 maja 2016 roku zgodnie z Regulaminem BLK, biorąc pod uwagę wyjaśnienia zainteresowanego, sędziego oraz postronnych świadków, postanowiła nałożyć na zawodnika Mariusza Słodownika (Elefanty) karę w postaci zawieszenia w prawach zawodnika na 3 mecze, za celowe uderzenie w twarz zawodnika drużyny przeciwnej podczas meczu Galacticos Basket Żywiec - Elefanty w dniu 8 maja 2016 roku, które skutkowało przewinieniem dyskwalifikującym.

Komisja postanowiła również udzielić ostrzeżenia zawodnikowi Dominikowi Capucie (Galacticos Basket Żywiec) za próbę wymuszania decyzji na sędziach, które skutkowało pierwszym przewinieniem technicznym w sezonie.

Na tym posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej BLK zakończono.
Obejrzyj film
1 Siwy Grzegorz 3,8
2 Grygier Michał 3,6
3 Kruczek Sławomir 3,3
4 Piasecki Bartosz 3,0
5 Sierp Bartosz 2,8
6 Ostrowski Rafał 2,8
1 Malarz Kamil 14,3
2 Goryl Maciej 12,5
3 Piasecki Sergiusz 11,3
4 Męcnarowski Piotr 11,2
5 Staniek Tomasz 10,7
6 Chrapek Jakub 10,7