Aktualności






"Koszykówka na Błoniach" 2-3 czerwca 2012
17-05-2012
Już 2-3 czerwca odbędzie się kolejna edycja turnieju streetballa "Koszykówka na Błoniach"! W związku z tym informujemy, że rejestracja drużyn będzie prowadzona we wtorek 29 maja w godzinach 14:00–20:00, w punkcie kwalifikacji przy kasach biletowych HELIOS (dawny Kinoplex) przy ul. Mostowej 5 (Centrum Handlowe SFERA) w Bielsku-Białej.

Zapisy do tego turnieju będą również możliwe w niedzielę 27 maja w czasie rozgrywek Bielskiej Ligi Koszykówki (przy stoliku sędziowskim) w hali Victoria przy ul. Bratków 16 w Bielsku-Białej.

Rozgrywki prowadzone będą w następujących kategoriach:
A – chłopcy rocznik 1996-1998
B – dziewczęta rocznik 1996-1998
C – chłopcy rocznik 1994-1995
D – dziewczęta rocznik 1994-1995
E – OPEN mężczyźni od 1993
F – OPEN kobiety od 1993
G – OLD STARS mężczyźni 1982 i starsi

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do działu z plikami do pobrania (tutaj), gdzie znajdują się potrzebne dokumenty. Przypominamy, że podstawowym warunkiem dopuszczenia do turnieju jest spełnienie wszystkich warunków, które znajdują się w "Regulaminie" oraz "Warunkach Uczestnictwa", dlatego prosimy o dostarczenie kompletu wypełnionych dokumentów (Karta Zgłoszenia Drużyny, Oświadczenie Ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów osobistych) oraz wpłatę wpisowego bezpośrednio przy rejestracji.

Końcowa lista drużyn dopuszczonych do turnieju zostanie ogłoszona 31 maja na stronie internetowej Bielskiej Ligi Koszykówki (www.blk.com.pl), na której będzie w późniejszym czasie dostępny również szczegółowy terminarz na cały weekend ze streetballem na Błoniach.

Zapraszamy!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 2 Lidze BLK!
27-05-2012
Wojciech Ryszka (ZSME Żywiec)
11 pkt (1x3), 15 zb, 3 as, 7 bl - eval 28

Mateusz Wieczorek (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
15 pkt (3x3), 12 zb, 4 prz, 3 bl - eval 17

Ireneusz Głąb (Pretorianie)
23 pkt (3x3), 10 zb, 3 prz - eval 16

Marcin Kiszka (WSEH)
14 pkt, 14 zb - eval 20

Marcin Durkalec (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
16 pkt (1x3), 8 zb, 7 prz, 5 as - eval 14

MVP 11. kolejki został Wojciech Ryszka!

W jedynym rozegranym dzisiaj meczu 1 Ligi Air Squad - OPTYK Ewa Jasiczek najlepszym zawodnikiem był Krzysztof Podstawny - 17 pkt, 8 as, 4 zb, 4 prz (eval 27).






Wilkasy 2012
23-05-2012
Już w czwartek wieczorem sędziowie reprezentujący tereny Bielska-Białej i okolic wyjadą na Mistrzostwa Polski Sędziów Koszykówki - Wilkasy 2012. To właśnie na Mazurach odbędzie się w dniach 25-27 maja tegoroczna edycja tej imprezy, na której "Harnasie" drugi rok z rzędu będą w atmosferze świetnej zabawy rywalizować na koszykarskich parkietach z zespołami z całego kraju. W pierwszej fazie turnieju nasz zespół trafił na wymagających przeciwników w Grupie F - "Łódź", "Rozkosznych Rzeszów" oraz "Nieudolny Śląsk".

W tym roku "Harnasie" pojadą na turniej w składzie: Krzysztof Puchałka, Krzysztof Wiewióra, Izabela Niedźwiecka, Ireneusz Tarnawa, Dominik Malak, Filip Kiszło, Jakub Paprocki, Jarosław Miros oraz Mateusz Sikora.

Oczywiście życzymy całej drużynie świetnej zabawy oraz osiągnięcia sukcesu sportowego!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 1 Lidze BLK!
20-05-2012
Dominik Caputa (Galacticos)
25 pkt (7x3), 9 zb, 3 as, 5 prz - eval 33

Grzegorz Szybowicz (Shakers)
25 pkt (2x3), 5 zb, 6 as, 4 prz - eval 29

Michał Cichoń (No Flow)
24 pkt (2x3), 9 zb - eval 24

Tomasz Dąbkowski (Klippers)
17 pkt, 12 zb, 3 as - eval 26

Piotr Męcnarowski (No Flow)
13 pkt, 17 zb - eval 24

MVP 10. kolejki został Dominik Caputa!






Aktualne tabele w 1 Lidze BLK
20-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 5 - 10 (404-336)
2. Klippers - 5 - 9 (432-368)
3. Elefanty - 5 - 8 (387-385)
4. Zmarnowane Talenty - 5 - 7 (319-337)
5. No Flow - 5 - 6 (350-402)
6. SamoObrona - 5 - 5 (357-421)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 3 - 5 (201-178)
2. Galacticos - 3 - 5 (229-215)
3. Air Squad - 2 - 3 (144-159)
4. OPTYK Ewa Jasiczek - 2 - 2 (105-127)

W meczach półfinałowych spotkają się Shakers i Zmarnowane Talenty, oraz Klippers i Elefanty!






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
19-05-2012
Ireneusz Tarnawa (Rosomaki)
20 pkt (1x3), 8 zb - eval 23

Artur Pławecki (Rosomaki)
12 pkt, 4 zb, 4 as, 3 prz, 2 bl - eval 17

Piotr Szkaradnik (Gang Bang Slam)
12 pkt, 12 zb - eval 15

Dawid Czarniak (T.R.S Siła Ustroń)
23 pkt (1x3), 6 zb, 3 as, 4 prz - eval 19

Marcin Zientek (T.R.S Siła Ustroń)
11 pkt, 11 zb, 4 prz - eval 17

MVP 10. kolejki został Ireneusz Tarnawa!






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
19-05-2012
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. T.R.S Siła Ustroń - 5 - 10 (332-257)
2. CSW Kozy - 5 - 9 (314-254)
3. Rosomaki - 5 - 8 (388-330)
4. Astar Team - 5 - 7 (269-316)
5. Gang Bang Slam - 5 - 6 (275-338)
6. Ułaaa - 5 - 5 (258-338)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. 12 Małp - 4 - 7 (301-254)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 4 - 4 (160-235)

W meczach półfinałowych spotkają się T.R.S Siła Ustroń i Astar Team, oraz CSW Kozy i Rosomaki!






Reprezentacja BLK najlepsza na Śląsku! - relacja
15-05-2012
W dniach 12 i 13 maja w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce, w których drużyna z Bielskiej Ligi Koszykówki wygrywając wszystkie mecze okazała się najlepsza!

Już tradycyjnie BLK była reprezentowana przez aktualnych mistrzów naszej ligi - czyli zespół Shakers. W tym roku Tomasz Krecichwost, czyli grająca ikona Szejków, postanowił wzmocnić drużynę kilkoma zawodnikami z innych zespołów. Do Raciborza ostatecznie pojechało 11 osób - Tomasz Kręcichwost (kapitan/trener), Grzegorz Błotko, Robert Kozaczka, Grzegorz Szybowicz, Paweł Miśkiewicz, Maciej Miśkiewicz, Sławomir Kruczek (wszyscy Shakers), Rafał Żaba (Air Squad), Mariusz Depczyński (Zryw Bielsko-Biała), Piotr Konopka (SamoObrona) oraz Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek).

Zespół z Bielska-Białej w wyniku losowania trafił do grupy II i w sobotę zmierzył się z drużynami z Bytomia i Raciborza II.

Bytom - BLK 69:90 (19:12 11:21 17:37 22:20)
Po nerwowym początku i przegranej I kwarcie nasz zespół stopniowo zaczął odrabiać straty, w drugiej połowie przejmując zupełnie kontrolę nad całym meczem.
Punkty: R. Kozaczka 20, G. Błotko 16, G. Szybowicz 16, P. Miśkiewicz 12, M. Miśkiewicz 11, P. Konopka 6, S. Kruczek 5, R. Żaba 4

BLK - Racibórz II 85:71 (20:27, 27:13, 21:14, 17:17)
Drugi zespół z Raciborza złożony był z młodych i bardzo ambitnych zawodników, grających szybką koszykówkę z dużą ilością rzutów z dystansu zwłaszcza na początku spotkania. Przeciwnicy wykorzystali słabą koncentrację naszego zespołu na początku meczu i trafiając z niesamowitą skutecznością za 3 punkty uzyskali pewną przewagę. Na szczęście odpowiednie decyzje oraz większe doświadczenie i umiejętności naszej drużyny pozwoliły stopniowo odrabiać straty, a w drugiej połowie już spokojnie odbiegać myślami do meczu półfinałowego... Spotkanie z zespołem gospodarzy odbywało się w bardzo pozytywnej atmosferze, a publiczność na trybunach doceniła umiejętności naszych zawodników dopingując ich do samego końca turnieju.
Punkty: G. Szybowicz 28, T. Kręcichwost 12, P. Miśkiewicz 10, R. Kozaczka 10, P. Konopka 7, R. Żaba 6, M. Miśkiewicz 5, G. Błotko 4, M. Depczyński 3

Reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki zajęła pierwsze miejsce w grupie II i w rozegranym w niedzielę półfinale zmierzyła się z drużyną z Rybnika.

Rybnik - BLK 70:88 (11:15, 17:29, 16:22, 26:22)
Zespół reprezentujący Rybnik składał się z doświadczonych, rutynowanych i zgranych ze sobą zawodników, jednak w tym meczu od samego początku nasza drużyna była "w gazie", a rzuty z dystansu przeplatała udanymi akcjami "w trumnie". Reprezentacja BLK w wielkim finale!
Punkty: G. Szybowicz 21, R. Kozaczka 17, M. Miśkiewicz 12, P. Miśkiewicz 8, P. Konopka 8, T. Kręcichwost 7, S. Kruczek 7, Ł. Mądry 4, M. Depczyński 2, G. Błotko 2

W niedzielę o 17:00 zespół z Bielska-Białej spotkał się w finale z zespołem z Rudy Śląskiej, który bronił tytułu mistrzowskiego z poprzednich Mistrzostw Śląska.

Ruda Śląska - BLK 54:61 (15:15, 21:15, 10:22, 8:9)
Drużyna z Rudy Śląskiej to tradycyjnie bardzo wymagający przeciwnik, z ogromnym doświadczeniem i świetnymi warunkami fizycznymi. Mecz finałowy był bardzo zacięty, zespoły zamiennie przejmowały panowanie nad wydarzeniami na boisku, ale nerwowa końcówka należała jednak do Bielska-Białej - reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki najlepsza na Śląsku!
MVP meczu finałowego został wybrany Robert Kozaczka!
Punkty: G. Szybowicz 26, R. Kozaczka 12, Ł. Mądry 12, M. Depczyński 9, S. Kruczek 2

MVP całego turnieju został wybrany Grzegorz Szybowicz!

Gratulujemy wszystkim chłopakom zwycięstwa w Mistrzostwach Śląska i jednocześnie dziękujemy za reprezentowanie Bielskiej Ligi Koszykówki! Cieszymy się z tego sukcesu, ponieważ to w pewnym sensie potwierdzenie wysokiego poziomu rywalizacji w BLK!

Kolejność końcowa turnieju w Raciborzu:
1. Bielsko-Biała
2. Ruda Śląska
3. Rybnik
4. Bytom
5. Racibórz I
6. Racibórz II

Specjalne podziękowania dla Tomasza "Kręcika" Kręcichwosta za przydatne informacje i materiały z turnieju na podstawie których powstała ta relacja, oraz Piotra "Konia" Konopki za zdjęcia!






Aktualne tabele w 1 i 2 Lidze BLK
16-05-2012
1 Liga

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 4 - 8 (324-264)
2. Klippers - 4 - 7 (344-310)
3. Elefanty - 4 - 7 (315-305)
4. Zmarnowane Talenty - 4 - 6 (261-249)
5. SamoObrona - 4 - 4 (269-319)
6. No Flow - 4 - 4 (274-340)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 2 - 4 (131-106)
2. Galacticos - 2 - 3 (156-149)
3. OPTYK Ewa Jasiczek - 1 - 1 (39-54)
4. Air Squad - 1 - 1 (72-89)

2 Liga

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. CSW Kozy - 4 - 8 (273-188)
2. T.R.S Siła Ustroń - 4 - 8 (263-216)
3. Rosomaki - 4 - 6 (306-287)
4. Astar Team - 4 - 6 (226-234)
5. Gang Bang Slam - 4 - 4 (220-285)
6. Ułaaa - 4 - 4 (205-283)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-12)
1. 12 Małp - 4 - 7 (301-254)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 3 - 6 (272-186)
3. Pretorianie - 3 - 5 (167-157)
4. WSEH - 3 - 4 (178-190)
5. ZSME Żywiec - 3 - 4 (180-202)
6. BIL Team - 4 - 4 (160-235)






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
14-05-2012
Piotr Karnia (Klippers)
21 pkt, 8 zb, 14 as, 3 prz - eval 37

Zbigniew Przybyła (Klippers)
19 pkt, 11 zb, 4 as, 3 bl - eval 32

Rafał Samulak (Elefanty)
30 pkt (3x3), 6 zb, 5 as, 4 prz - eval 34

Dariusz Reinhard (Elefanty)
16 pkt (2x3), 5 zb, 4 prz - eval 26

Piotr Męcnarowski (No Flow)
24 pkt, 12 zb, 5 prz - eval 32

MVP 9. kolejki został Piotr Karnia!
Obejrzyj film