Aktualności






Wesołych Świąt!
24-12-2011
Spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w wyjątkowej atmosferze i w gronie najbliższych osób życzymy wszystkim zawodnikom, sędziom i sympatykom Bielskiej Ligi Koszykówki!
A w Nowym Roku dużo szczęścia, radości, uśmiechu, a także sukcesów na wszystkich płaszczyznach życia!

Z koszykarskiego punktu widzenia życzymy wszystkim wysokich lotów nad i pod koszami, świetnej skuteczności, elektryzujących zagrań, meczów na miarę MVP kolejki, jak najwięcej zdrowia i ochoty do gry, żeby rywalizacja w BLK była źródłem pozytywnych emocji i dobrej energii...






W BLK kolejne emocje już w 2012 roku...
20-12-2011
W ostatni weekend z Bielską Ligą Koszykówki w 2011 roku rozegrane zostały mecze, które miały bezpośredni wpływ na zestawienie par półfinałowych, a nawet końcową klasyfikację w 29. edycji BLK. Kolejne spotkania już na początku przyszłego roku...

1 Liga
W pierwszej parze półfinałowej spotkają się Klippers i Elefanty, a w drugiej Shakers i Mcomp Group.

W styczniu rozegrane zostaną również mecze o kolejne miejsca w 1 Lidze:
- mecz o 5. miejsce SamoObrona - Galacticos
- mecz o 7. miejsce Zryw Bielsko-Biała - No Flow
- mecz o 9. miejsce Sportmaster.pl - Lejkers

A poniżej znajdują się końcowe tabele na zakończenie tej fazy rozgrywek:

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Klippers - 10 (385-343)
2. Shakers - 9 (417-337)
3. Mcomp Group - 8 (279-276)
4. Elefanty - 7 (327-344)
5. SamoObrona - 6 (330-357)
6. Galacticos - 5 (336-417)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 6 (234-166)
2. No Flow - 4 (209-186)
3. Sportmaster.pl - 4 (218-252)
4. Lejkers - 4 (192-249)

O końcowej kolejności w Grupie D zadecydowała "mała tabela", która przestawia się następująco:

1. No Flow - 3 (158-122) wsp. 1,3
2. Sportmaster.pl - 3 (153-166) wsp. 0,92
3. Lejkers - 3 (142-165) wsp. 0,86

2 Liga
W meczach półfinałowych spotkają się OPTYK Ewa Jasiczek i Magneti Marelli Basketball Team, oraz Rosomaki i Young Thunders.

Poznaliśmy jednocześnie klasyfikację końcową dla pozostałych drużyn występujących w 2 Lidze:

5. Pretorianie
6. TRS Siła Ustroń
7. Highlanders
8. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Humanistyczna
9. Astar Team
10. Gang Bang Slam
11. LO Kopernik Żywiec
12. Ułaaa
13. 12 Małp
14. ZSTiL Czechowice-Dziedzice

A poniżej znajdują się końcowe tabele na zakończenie tej fazy rozgrywek:

Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 10 (429-271)
2. Rosomaki - 9 (396-346)
3. Young Thunders - 8 (402-345)
4. Magneti Marelli Basketball Team - 7 (308-362)
5. Pretorianie - 6 (338-419)
6. TRS Siła Ustroń - 5 (277-407)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Highlanders - 5 (137-92)
2. WSEH - 5 (169-164)
3. Astar Team - 5 (154-176)
4. Gang Bang Slam - 3 (155-173)

O końcowej kolejności w Grupie D zadecydowała "mała tabela", która przestawia się następująco:

1. Highlanders - 3 (132-108) wsp. 1,22
2. WSEH - 3 (110-106) wsp. 1,04
3. Astar Team - 3 (98-126) wsp. 0,78

Grupa E (rywalizacja o miejsca 11-14)
1. LO Kopernik Żywiec - 5 (262-237)
2. Ułaaa - 5 (210-236)
3. 12 Małp - 4 (189-209)
4. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 4 (241-220)

Już wkrótce w terminarzu pojawią się mecze, które będą rozegrane w styczniu 2012 roku!






Adam Walczy Z Cukrzycą!
19-12-2011
Od naszego przyjaciela ze świata śląskiej koszykówki otrzymaliśmy wiadomość, wobec której oczywiście nie mogliśmy przejść obojętnie, a jej treść znajduje się poniżej...

Jak już niektórzy z Was wiedzą, wraz z gronem przyjaciół oraz przy współpracy z KS Hawajskie Koszule Żory, prowadzimy akcję "Adam Walczy z Cukrzycą", popierającą zakup i utrzymanie pompy insulinowej dla mojego przyjaciela Adama Podżorskiego. Każdy z Was może dołączyć się do tej pomocy biorąc udział w licytacji przedmiotów, jaką w tym okresie prowadzimy na Allegro. Są tam wystawione różne przedmioty związane z znanymi sportowcami jak Adam Małysz, Justyna Kowalczyk, Marcin Gortat, Kajetan Kajetanowicz itd.

TUTAJ znajduje się link do strony z aukcjami na Allegro!

Tam również znajdziecie więcej informacji o samej Akcji Pomocy, jak również informacje o innych formach pomocy (np. wpłata na konto bankowe). W tej chwili stan zdrowia Adama zmusza do jak najszybszego zakupu pompy i przeprowadzenia operacji, dlatego każda pomoc z Waszej strony będzie bezcenna.
Jeżeli możecie to proszę tą wiadomość przesłać do Waszych przyjaciół i znajomych. Pozdrawiam!

Janek Gandor






Najlepsza "5ka" 9. kolejki w 1 Lidze BLK!
18-12-2011
Piotr Konopka (SamoObrona)
25 pkt, 12 zb, 4 bl - eval 27

Paweł Olejnik (SamoObrona)
15 pkt (2x3), 9 zb, 3 as - eval 21

Zbigniew Przybyła (Klippers)
6 pkt, 16 zb, 3 prz - eval 24

Robert Kozaczka (Shakers)
27 pkt (5x3), 12 zb - eval 33

Mirosław Wranik (Zryw Bielsko-Biała)
19 pkt (1x3), 7 zb - eval 19

MVP 9. kolejki został Piotr Konopka!






Najlepsza "5ka" 11. kolejki w 2 Lidze BLK!
18-12-2011
Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
26 pkt, 20 zb, 4 as, 2 bl - eval 39

Artur Pławecki (Rosomaki)
15 pkt, 10 zb, 3 as, 3 bl - eval 24

Paweł Zatorski (Rosomaki)
15 pkt, 15 zb - eval 24

Paweł Ziarnik (WSEH)
14 pkt, 13 zb, 3 prz - eval 21

Arkadiusz Raczyński (Magneti Marelli BT)
23 pkt (2x3), 8 zb - eval 20

MVP 11. kolejki został Łukasz Mądry!






Aktualne tabele w 1 Lidze BLK
12-12-2011
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. Shakers - 8 (347-263)
2. Klippers - 8 (311-273)
3. Mcomp Group - 6 (224-228)
4. Elefanty - 6 (279-289)
5. Galacticos - 4 (284-230)
6. SamoObrona - 4 (253-305)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Zryw Bielsko-Biała - 4 (148-101)
2. Lejkers - 4 (192-249)
3. No Flow - 4 (209-186)
4. Sportmaster.pl - 3 (153-166)






Najlepsza "5ka" 8. kolejki w 1 Lidze BLK!
11-12-2011
Grzegorz Szybowicz (Shakers)
27 pkt (3x3), 6 as, 6 prz, 5 zb - eval 33

Paweł Miśkiewicz (Shakers)
26 pkt (3x3), 12 zb, 3 as, 2 bl - eval 31

Andrzej Kołodziejski (Elefanty)
22 pkt, 13 zb - eval 25

Zbigniew Przybyła (Klippers)
6 pkt, 14 zb, 3 bl, 3 prz - eval 20

Piotr Męcnarowski (No Flow)
16 pkt, 15 zb, 3 as, 2 bl - eval 25

MVP 8. kolejki został Grzegorz Szybowicz!






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
10-12-2011
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 8 (351-216)
2. Rosomaki - 7 (305-289)
3. Young Thunders - 7 (347-267)
4. Magneti Marelli Basketball Team - 5 (245-303)
5. Pretorianie - 5 (279-356)
6. TRS Siła Ustroń - 4 (220-316)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Highlanders - 4 (137-92)
2. Astar Team - 3 (98-126)
3. WSEH - 3 (106-111)
4. Gang Bang Slam - 2 (105-117)

Grupa E (rywalizacja o miejsca 11-14)
1. LO Kopernik Żywiec - 5 (262-237)
2. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 4 (241-220)
3. 12 Małp - 3 (136-145)
4. Ułaaa - 3 (146-183)






Najlepsza "5ka" 10. kolejki w 2 Lidze BLK!
10-12-2011
Kamil Malarz (Pretorianie)
29 pkt (1x3), 19 zb - eval 44

Rafał Blachura (Rosomaki)
24 pkt (2x3), 13 zb, 5 as - eval 35

Łukasz Mądry (OPTYK Ewa Jasiczek)
21 pkt, 6 zb, 5 as, 7 prz, 3 bl - eval 25

Mateusz Wieczorek (ZSTiL Czechowice-Dziedzice)
21 pkt (1x3), 10 zb, 7 as, 4 prz - eval 24

Sebastian Warcop (Young Thunders)
31 pkt (4x3), 5 zb, 3 prz - eval 26

MVP 10. kolejki został Kamil Malarz!






Aktualne tabele w 2 Lidze BLK
05-12-2011
Grupa C (rywalizacja o miejsca 1-6)
1. OPTYK Ewa Jasiczek - 6 (287-171)
2. Young Thunders - 6 (265-180)
3. Rosomaki - 5 (218-207)
4. Magneti Marelli Basketball Team - 4 (200-239)
5. Pretorianie - 3 (196-290)
6. TRS Siła Ustroń - 3 (154-233)

Grupa D (rywalizacja o miejsca 7-10)
1. Highlanders - 4 (137-92)
2. Astar Team - 3 (98-126)
3. WSEH - 3 (106-111)
4. Gang Bang Slam - 2 (105-117)

Grupa E (rywalizacja o miejsca 11-14)
1. LO Kopernik Żywiec - 4 (193-131)
2. Ułaaa - 3 (146-183)
3. 12 Małp - 3 (136-145)
4. ZSTiL Czechowice-Dziedzice - 2 (135-151)

W terminarzu dostępne są już mecze do końca 2011 roku!
Obejrzyj film
1 Marcol Piotr 1,7
2 Przybyła Zbigniew 1,5
3 Dąbkowski Tomasz 1,4
4 Konopka Piotr 1,2
5 Goryl Maciej 1,1
6 Męcnarowski Piotr 1,1
1 Knieć Tomasz 69,2%
2 Cul Tomasz 66,7%
3 Lubrych Karol 63,6%
4 Goryl Maciej 62,5%
5 Wojas Kamil 62,2%
6 Michna Krzysztof 61,9%