Aktualności






Koniec zapisów, czas na baraże o 2 ligę.
14-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 2/XXII/2008

I.
Zakończono zapisy do rozgrywek 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostało 14 zespołów w dwóch ligach oraz 4 zespoły, które o dwa wolne miejsca w 2 lidze rozegrają turniej barażowy.

Zespoły zgłoszone do rozgrywek to:

1 liga
1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty Infonet Projekt
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga
1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. Brother Team
6. Pudzian Academy

Turniej barażowy
1. No Flow – beniaminek
2. Human Nation – beniaminek
3. Kultura i Sport Żywiec
4. Chrom – beniaminek

II.
Zespoły występujące w barażu zobowiązane są przed pierwszym meczem dostarczyć niezbędne dokumenty (karta zgłoszeniowa, oświadczenia ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów tożsamości).

Turniej barażowy zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”, a dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi w 22 edycji.

W turnieju barażowym obowiązują Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę przyjęte przez Międzynarodową Federację Koszykówki (FIBA) w czerwcu 2004 r. z następującymi zmianami:

a) Mecze rozgrywane będą 4 x 7 minut z zatrzymywanym czasem na rzuty wolne, przerwy na żądanie oraz na 2 ostatnie minuty meczu lub dogrywki.
b) Dogrywka trwać będzie 3 minuty.
c) Przerwy na żądanie trwać będą 30 sek.
d) Przerwy pomiędzy kwartami 1-2 i 3-4 trwać będą jedną minutę, a pomiędzy kwartami 2-3 trzy minuty.

III.
Turniej barażowy rozpoczyna się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00. Dokładny plan gier dostępny jest w terminarzu

IV.
Zawodnicy z zespołów, które nie zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi, będą mogli zostać zgłoszeni do innych drużyn.

V.
Zespół Kultura i Sport Żywiec występujący w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki) nie został dopuszczony do regularnych rozgrywek w 1 lidze BLK. Rozważane są inne formy rywalizacji drużyny z Żywca z zespołami BLK.

VI.
Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w BLK, dwóch zawodników (Tomasz Chorab i Andrzej Brańka) z drużyny Kultura i Sport Żywiec występującej w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki). Zgoda została udzielona ponieważ ww. zawodnicy nie występują w podstawowym składzie w swoim klubie.






Tylko do 14 lutego zapisy do XXII edycji.
05-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 1/XXII/2008

I.
Od dzisiaj do 14 lutego, można potwierdzać udział oraz zapisywać nowe zespoły do rozgrywek w 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostanie 16 zespołów (po 8 w dwóch ligach). Zagwarantowany udział w 22 edycji mają następujące zespoły:

1 liga

1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga

1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. OKI Team
6. Pudzian Academy

O pozostałe 2 wolne miejsca rozegrany zostanie 17 lutego br. turniej barażowy. Do turnieju zostanie dopuszczonych maksymalnie 6 drużyn. Zagwarantowany udział w turnieju mają następujące zespoły:

1. Kultura i Sport Żywiec
2. Boss Town

Pozostałe 4 miejsca zarezerwowane są dla nowych drużyn, które najszybciej się zgłoszą i uiszczą opłatę za udział w turnieju. Opłata za udział w turnieju barażowym wynosi 100,- zł. Zespoły, które awansują z turnieju barażowego do 2 ligi, będą miały o 100,- zł obniżone wpisowe.

W przypadku niezgłoszenia się któregoś z zespołów mających zagwarantowany udział w 22 edycji jego miejsce zajmie:

• Za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności
• Za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z turnieju barażowego wg ww. kolejności

II.
W związku z tym, że jest bardzo mało czasu do zakończenia zapisów, zgłaszanie drużyn jest możliwe tylko w następujący sposób:

1. Pobierz plik z kartą zgłoszeniową.
2. Wypełnij potrzebnymi danymi.
3. Wyślij w terminie do 14 lutego na adres biuro@blk.com.pl

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (Regulamin, Oświadczenia ubezpieczeniowe) są do pobrania w tym samym miejscu. Oryginały Kart Zgłoszeń i Oświadczeń ubezpieczeniowych należy oddać wypełnione i podpisane bezpośrednio przed rozegraniem pierwszego meczu.
Wpisowe w tej edycji nie ulegnie znaczącemu zwiększeniu i wynosić będzie:

1 liga
• płatne do 3 marca – 1000,- zł
• płatne do 1 kwietnia – 1100,- zł
• płatne po 14 kwietnia – 1300,- zł
2 liga
• płatne do 3 marca – 900,- zł
• płatne do 1 kwietnia – 1000,- zł
• płatne po 14 kwietnia – 1200,- zł
turniej barażowy
• tylko do 14 lutego – 100 zł

Zespoły które nie uregulują należności do 9 maja zostaną wykluczone z rozgrywek, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodnika BLK.

III.
Pierwsze dwa mecze 22 edycji zostaną rozegrane 24 lutego:

16.20 Shakers – Zryw Bielsko-Biała
18.00 Elefanty – Wojownicy

IV.
Po 14 lutego zostanie rozpatrzone podanie zespołu Kultura i Sport Żywiec z prośbą o dopuszczenie poza klasyfikacjami do rozgrywek w I lidze zespołu złożonego z zawodników występujących w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki).






Shakers po raz pierwszy!
02-02-2008
W finale 1 ligi Shakers pokonali Elefanty 82:67 i po raz pierwszy zdobyli tytuł Mistrza BLK.
MVP finału został wybrany Robert Kozaczka (Shakers).

Zobacz mini film z finału 1 ligi.


W finale 2 ligi Zryw Bielsko-Biała wygrali z Wojownikami 89:65.
MVP finału został wybrany Bartosz Żyrek (Zryw).

W meczach o 3 miejsca padły następujące wyniki:
1 liga
Kamikadze - Hotel Babel Brzeszcze 57:72
2 liga
RIMS - Snipers 79:63

W konkursie rzutów za 3 punkty zwyciężyli:
1. Wojciech Żak
2. Przemysław Podgórniak
3. Przemysław Jaskólski

W konkursie wsadów zwyciężyli:
1. Krzysztof Gardas
2. Piotr Karnia
3. Piotr Oślak

W przerwie finału 1 ligi wręczono nagrody indywidualne i drużynowe, a także wyróżniono Reprezentację BLK za zdobycie Mistrzostwa Śląska.
Nasi reprezentanci otrzymali pisemne, imienne podziękowania od Prezydenta Miasta Bielska-Białej, oraz okolicznościowe koszulki i samochody w barwach BLK od Prezesa Bielskiej Ligi Koszykówki (samochody w skali 1:24) :)






Wojownicy w 1 lidze...
03-02-2008
W dzisiejszym barażu o 1 ligę, Wojownicy pokonali Rosomaki 71:80.
MVP meczu wybrano Adama Solaka (Rosomaki) 32 pkt (7x3).






Shakers vs. Elefanty w finale 21 edycji
27-01-2008
Znamy już finalistów 21 edycji BLK.

Program finałów w sobotę 2 lutego przedstawia się następująco:

10.20 mecz o 3 miejsce 2 ligi: RIMS - Snipers

12.00 mecz o 3 miejsce 1 ligi: Kamikadze - Hotel Babel Brzeszcze

14.00 finał 2 ligi: Wojownicy - Zryw Bielsko-Biała

15.45 konkurs rzutów za 3 pkt – max. 30 chętnych

16.30 finał 1 ligi: Shakers - Elefanty

w dużej przerwie ok. 17.15 rozdanie nagród

w małej przerwie konkurs wsadów – min. 3 chętnych

ok. godz. 18.45 dekoracja finalistów


Serdecznie zapraszamy!

Ps. Nagrody rozdajemy do rąk własnych :)






Wyniki klasyfikacji 21 edycji
20-01-2008
1 liga

Najlepszy strzelec – Ignacy Grzanka (Hotel Babel Brzeszcze) – 33,2 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Kamil Blachura (Kamikadze) 3,1 trafienia/mecz
Zbiórki – Mariusz Depczyński (Elefanty) - 16,0 zb/mecz
Asysty – Mariusz Słodownik (Elefanty) - 4,8 as/mecz
Bloki – Tomasz Dąbkowski (Hotel Babel Brzeszcze) - 3,3 bl/mecz
Przechwyty – Sławomir Kruczek (Kamikadze) - 4,3 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Wojciech Urbańczyk (Kamikadze) – 64,5% (40 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Dawid Piasecki (Samoobrona) - 50% (7 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Kamil Kuczmarz (Shakers) - 100% (6 celnych)
Straty – Wojciech Żak (Rosomaki) – 4,1 str/mecz

2 liga

Najlepszy strzelec – Mariusz Grążawski (Wojownicy) – 34,7 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Robert Goryl (RIMS) – 2,5 trafienia/mecz
Zbiórki – Robert Goryl (RIMS) - 13,0 zb/mecz
Asysty – Dawid Smoliński (Zryw Bielsko-Biała) – 4,5 as/mecz
Bloki – Krzysztof Gardas(OKI Team) – 1,9 bl/mecz
Przechwyty – Paweł Dębski (RIMS) – 3,0 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Mariusz Grążawski (Wojownicy) – 72,4% (89 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Rafał Żaba (Wojownicy) – 50,0% (8 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Wacław Kościółek (KiS Żywiec) – 87,5% (7 celnych)
Straty – Tomasz Kozik (Pudzian Academy) – 6,3 str/mecz

Klasyfikacja Fair Play – Pudzian Academy

Nagrody dla ww. będą rozdawane do rąk własnych w przerwie finału 1 ligi w sobotę 2 lutego br.






Czas na półfinały.
19-01-2008
Już jutro zaczynają się półfinały w obu ligach. W pierwszej lidze obyło się bez niespodzianek, a w drugiej raczej niespodziewanie do play-off awansowali Snipersi, a to dzięki nieoczekiwanej porażce Żywca z Pudzian Academy.
Znani są też zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych, ale na oficjalne potwierdzenie poczekamy jeszcze do jutra.






BLK Mistrzem Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich!
13-01-2008
W ten weekend 12-13 stycznia w Goczałkowicach Reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki w składzie:

Błotko Grzegorz
Konopka Piotr
Kozaczka Robert
Kręcichwost Tomasz
Kruczek Sławomir
Kuczmarz Kamil
Miśkiewicz Paweł
Ostrowski Rafał
Piątek Tomasz
Suchy Marcin


zdobyła Mistrzostwo Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich, a tytuł MVP przypadł Robertowi Kozaczce!

Wyniki końcowe:

1. Bielsko - Biała
2. Goczałkowice Zdrój
3. Rybnik
4. Ruda Śląska
5. Bytom


Wyniki meczów:

Ruda Śląska - BLK (13:11,14:14,12:15,10:20) 49:60
BLK - Bytom (8:15,13:12,30:12,17:18) 68:57
BLK - Goczałkowice (25:12,10:16,11:16,14:13) 60:57
Rybnik - BLK (21:17, 16:15, 7:34, 22:14) 66:80

Rybnik - Goczałkowice 65:68
Goczałkowice - Ruda Śląska 77:56
Rybnik - Bytom 91:66
Ruda Śląska - Rybnik 62:82
Goczałkowice - Bytom 79:60
Bytom - Ruda Śląska 55:68






III Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich
12-01-2008
Dzisiaj w Goczałkowicach rozpoczęły się III Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich.

BLK reprezentują:

Błotko Grzegorz
Konopka Piotr
Kozaczka Robert
Kręcichwost Tomasz
Kruczek Sławomir
Kuczmarz Kamil
Miśkiewicz Paweł
Ostrowski Rafał
Piątek Tomasz
Suchy Marcin


Pierwszy dzień dla Reprezentacji BLK był bardzo udany ponieważ wygraliśmy oba dzisiejsze mecze:

Ruda Śląska - BLK (13:11,14:14,12:15,10:20) 49:60
BLK - Bytom (8:15,13:12,30:12,17:18) 68:57

Jutro gramy kolejne dwa mecze:

10.00 Bielsko Biała - Goczałkowice
16.00 Rybnik - Bielsko Biała


Wyniki pozostałych dzisiejszych spotkań:

Rybnik - Goczałkowice 65:68
Goczałkowice - Ruda Śląska 77:56
Rybnik - Bytom 91:66






Nowości na stronie
05-11-2007
1. Wystartował dział galeria! Dzięki Piotrkowi Konopce mamy kilka zdjęć z wczorajszego meczu SamoObrona - Rosomaki. Polecam odlądnięcie bo warto :)
2. W galerii powstał też dział "Koszykarzyści" gdzie będą umieszczane zdjęcia herosów BLK ;)
3. Poszukuję chętnych do przygotowywania sprawozdań z niektórych meczów. Mają to ma być krótkie notatki... no chyba, że ktoś będzie miał zacięcie reporterskie :)
Obejrzyj film
1 Sierp Bartosz 8,0
2 Szybowicz Grzegorz 8,0
3 Rutkowski Łukasz 6,6
4 Kunowski Piotr 5,0
5 Słodownik Mariusz 5,0
6 Master Marcin 4,8
1 Kurbiel Jakub 100,0%
2 Herma Paweł 66,7%
3 Kamiński Łukasz 66,7%
4 Koch Kamil 64,5%
5 Szpit Sławomir 64,3%
6 Malarz Kamil 64,1%