Aktualności






Stretball - wyniki
31-05-2008
Nareszcie dopisała nam pogoda. Po 4 latach deszczów w sobotę mieliśmy 30 stopniowy upał, a w niedzielę upał i pustynną burzę (kto był ten wie, szczegóły pojawią się na zdjęciach w galerii).


Wyniki turnieju „Koszykówka na Błoniach” 2008.

Kategoria A chłopcy 1992 – 94
1. Kilo Cukru
(Damian Jędrzejewski, Sebastian Pochopień, Kamil Lis, Mateusz Tomanek)
2. Streetball Playaz
3. Nawijka Squad

Kategoria B dziewczęta 1992 – 94
1. Dominikanki
(Magdalena Zuziak, Paulina Caputa, Aleksandra Golec, Agnieszka Dłutek)
2. Teletubisie
3. Beboki

Kategoria C chłopcy 1990 – 91
1. Brother Team Junior
(Krzysztof Gardas, Przemysław Rączka, Dawid Kiszło, Szymon Kałuża)
2. RIMS
3. Żubry

Kategoria D dziewczęta 1990 – 91
1. Bestie
(Sylwia Dziasek, Mariola Jakubiec, Sylwia Wardzała, Karina Kohut)
2. Antonówki
3. Gołąbeczki

Kategoria E OPEN mężczyzn
1. ZOO 2
(Paweł Sablik, Grzegorz Szybowicz, Dariusz Sklarczyk, Przemysław Bortlik)
2. Brother Team Senior
3. YNO

Kategoria F OPEN kobiet
1. Ziemany Team
(Joanna Mołdysz, Barbara Śleziak, Dorota Wróbel, Maria Bednarz)
2. Lipowa

Kategoria Old Stars 1978 i starsi
1. Rosomaki
(Tomasz Knieć, Robert Grajcarek, Ireneusz Tarnawa, Krzysztof Wiewióra)
2. Bad Boys
3. Elefanty

Konkurs wsadów (slam dunk)
1. Grzegorz Szybowicz
2. Paweł Sablik
3. Gracjan Białoń

Konkurs rzutów zza linii 6,25 (trrrriplaaaa) ;)
1. Paweł Sablik
2. Sebastian Sordyl


To był naprawdę udany turniej! Zapraszamy za rok! :)






Koszykówka na Błoniach - informacje
28-05-2008
W sobotę o 8.30 przedstawiciele zespołów odbiorą napoje i karty kwalifikacji. Pomiędzy 8.30, a 9.00 MUSZĄ zostać uzupełnione wszystkie brakujące dokumenty.

Lista zespołów zakwalifikowanych do turnieju:

Podano orientacyjne godziny rozpoczęcia meczów w każdej kategorii.

Kategoria A - Chłopcy rocznik 1992 - 94 - pierwsze mecze od 13.00
(Do dalszych gier awansują wszystkie drużyny)

Grupa A
B-B Rivers
Free Boys
Kilo Cukru

Grupa B
SOS
Streetball Playaz
Nawijka Squad

Kategoria B - Dziewczęta rocznik 1992 - 94 - pierwsze mecze od 9.30
(Do dalszych gier awansują pierwsze 4 zespoły z każdej grupy)

Grupa A
Atomówki
Smerfy
Dzikie Koty
Nawiedzone
Parufcie

Grupa B
Punky Funky
Teletubisie
Beboki
Phoenix
Dominikanki

Kategoria C - Chłopcy rocznik 1990 - 91 - pierwsze mecze od 13.30
(Do dalszych gier awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy i dwie najlepsze z trzecich miejsc.)

Grupa A
Żubry
Weź Dwie
Twoja Stara

Grupa B
RIMS
Lafity
TB Crew

Grupa C
Streetballers
Mortal Kombat
Brother Team Junior

Kategoria D - Dziewczęta rocznik 1990 - 91 - pierwsze mecze od 10.30
(Do dalszych gier awansują wszystkie drużyny.)

Grupa A
SBX
Bestie
Antonówki
Gołąbeczki

Kategoria E - OPEN Mężczyzn - pierwsze mecze od 10.00
(Do dalszych gier awansują pierwsze dwie drużyny z każdej grupy i trzecie z grup B i C.)

Grupa A
Sky Force
So Fresh
ZOO 2

Grupa B
YNO
AZS Wyższa Szkoła Administracji B-B
ZOO 1
Brother Team Senior

Grupa C
Wymiatacze
Morena Split
Prynce
Chleb Ze Smalcem

Kategoria F - OPEN Kobiety - mecz o 14.00
(Do finału awansują pierwsze dwie drużyny) :)
Kategoria poza głównym turniejem.

Lipowa
Ziemany Team

Kategoria G - Old Stars - pierwsze mecze od 10.30
(Do dalszych gier awansują wszystkie drużyny.)

Grupa A
Style 2
Rosomaki
Bad Boys
Elefanty






Wyniki klasyfikacji indywidualnych
27-05-2008
1 liga

Najlepszy strzelec – Kamil Blachura (Kamikadze) – 28,3 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Kamil Blachura (Kamikadze) (21) – 4,0 trafienia/mecz
Zbiórki – Mariusz Depczyński (Elefanty Infonet Projekt) (20 i 21) - 14,2 zb/mecz
Asysty – Ignacy Grzanka (Hotel Babel Brzeszcze) - 5,4 as/mecz
Bloki – Robert Kozaczka (Shakers) - 3,4 bl/mecz
Przechwyty – Sławomir Kruczek (Shakers) (21) - 4,2 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Marcin Płonka (Wojownicy) – 69,8% (37 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Przemysław Przeszłowski (Wojownicy) – 52,6% (10 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Robert Kozaczka (Shakers) – 84,2% (16 celnych)
Straty – Wojciech Żak (Tantum Verde) (20 i 21) – 5,0 str/mecz

2 liga

Najlepszy strzelec – Wojciech Urbańczyk (Chrom) – 26,1 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Adam Solak (Rosomaki) – 2,8 trafienia/mecz
Zbiórki – Dominik Skowron (Chrom) - 12,3 zb/mecz
Asysty – Łukasz Ledwin (Chrom) – 6,0 as/mecz
Bloki – Maciej Goryl (RIMS) – 4,3 bl/mecz
Przechwyty – Jacek Kocur (Rosomaki) – 4,3 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Dominik Skowron (Chrom) – 71,0% (71 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Michał Talik (Chrom) – 38,1% (8 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Piotr Pysz (Pudzian Academy) – 100% (10 celnych)
Straty – Robert Kozik (Pudzian Academy) – 7,5 str/mecz

Klasyfikacja Fair Play – Zakończenie klasyfikacji po półfinałach.

Uwaga!
Rozdanie nagród indywidualnych (DO RĄK WŁASNYCH) w przerwie finału 1 ligi 28 czerwca 2008 ok. godz. 17.45


Legenda:
(21) - oznacza, że zawodnik wygrał tę klasyfikację w poprzedniej edycji,
(20 i 21) - oznacza, że zawodnik wygrał tę klasyfikację w dwóch poprzednich edycjach.






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 5/XXII/2008
14-05-2008
I.
Na prośbę drużyny Shakers, ich mecz z Tantum Verde z dnia 25 maja, zostaje przeniesiony na środę 14 maja godz. 20.20

II.
Na prośbę drużyny Pudzian Academy, ich mecz z Kultura i Sport Żywiec z dnia 16 maja, zostaje przeniesiony na piątek 23 maja godz. 18.20

III.
Na prośbę wirtuozów celuloidowej piłeczki BISTS Polsport Bielsko-Biała, którzy 25 maja o godz. 17.00 rozegrają rewanżowy mecz (baraż) decydujący o awansie do 1 ligi tenisa stołowego, dużym zmianom ulega terminarz 1 ligi BLK w tym terminie.

Terminarz ostatniej kolejki rundy zasadniczej 1 i 2 ligi:

14 maj – środa
20.20 Tantum Verde – Shakers

24 maj – sobota
8:40 Snipers – Cropp Team
10:20 Pudzian Academy – Chrom
12:00 RIMS – Kultura i Sport Żywiec
13:40 Brother Team – Rosomaki
15:20 Hotel Babel Brzeszcze – Zryw Bielsko-Biała

25 maj – niedziela
11:20 SamoObrona – Wojownicy
13:00 Kamikadze – Elefanty Infonet Projekt

IV.
Za otrzymanie trzeciego i czwartego przewinienia technicznego w sezonie zawodnik zespołu Chrom, Mariusz Kubień, zgodnie z Systemem Kar BLK zawartym w Regulaminie BLK, zostaje ukarany zawieszeniem na 3 kolejne mecze. Decyzją Komisji Dyscyplinarnej, nie zwiększono zawieszenia o dodatkowe mecze, a kary automatyczne zostały utrzymane w mocy.

V.
Streetball 31 maja i 1 czerwca! Szczegóły i dokumenty do pobrania są na stronie www.blk.com.pl
Zapisy tylko w jeden dzień: 27 maja od 14.00 do 19.00 przy kasach Kinoplex’u. Dla zespołów z poza Bielska jest możliwa rejestracja przez internet.






Streetball już blisko!
07-05-2008
Streetball już za 3 tygodnie. 31 maja i 1 czerwca będziemy jak co roku grać w turnieju "Koszykówka na Błoniach".
Szczegóły i dokumenty są już do pobrania tutaj.
Dla zespołów z poza Bielska jest możliwa rejestracja przez internet. Po instrukcje proszę pisać na adres biuro(at)blk.com.pl






Nowy mecenas BLK - pizza gratis na meczu Rosomaków!
09-05-2008
Nowym mecenasem BLK została Pizzeria VaBank. Jutro na meczu Rosomaków rozdane zostaną kupony na darmową pizzę w pizzerii na os.Beskidzkim. Serdecznie zapraszamy na mecz :)






Kolejne zmiany w terminarzu.
18-04-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 4/XXII/2008

I.
Na prośbę drużyny Kultura i Sport Żywiec, ich mecz z Pudzian Academy z dnia 26 kwietnia, zostaje przeniesiony na piątek 16 maja.

II.
Na prośbę drużyny Kamikadze, po uzgodnieniach z zainteresowanymi drużynami zmianie ulega terminarz meczów w najbliższą niedzielę tj. 27 kwietnia:

13:20 Zryw Bielsko – Biała – SamoObrona
15:00 Wojownicy – Tantum Verde
16:40 Elefanty Infonet Projekt – Hotel Babel Brzeszcze
18:20 Kamikadze – Shakers






Zmiany w terminarzu!
10-03-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 3/XXII/2008

I.

Z powodu braku wolnej hali sportowej zmienia się terminarz meczów
w najbliższą niedzielę 16 marca.

Rozegrane zostaną tylko dwa mecze 1 ligi:

17:20 Shakers - Elefanty Infonet Projekt
19:00 Wojownicy - Hotel Babel Brzeszcze


Pozostałe mecze 3 kolejki zostają przeniesione na sobotę 5 kwietnia:

16:00 Zryw Bielsko-Biała - Tantum Verde
17:40 SamoObrona - Kamikadze


II.

Dostępny jest kompletny terminarz 22 edycji.






W 2 lidze Chrom i KiS Żywiec
17-02-2008
Po dzisiejszym turnieju barażowym do 2 ligi awansowały zespoły Chrom oraz Kultura i Sport Żywiec.

Tabela po turnieju:

1. Chrom 6 pkt
2. Kultura i Sport Żywiec 5 pkt
3. No Flow 4 pkt
4. Human Nation 3 pkt

Najlepszym strzelcem został Łukasz Ledwin [Chrom] 17,7 pkt/mecz






Koniec zapisów, czas na baraże o 2 ligę.
14-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 2/XXII/2008

I.
Zakończono zapisy do rozgrywek 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostało 14 zespołów w dwóch ligach oraz 4 zespoły, które o dwa wolne miejsca w 2 lidze rozegrają turniej barażowy.

Zespoły zgłoszone do rozgrywek to:

1 liga
1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty Infonet Projekt
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga
1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. Brother Team
6. Pudzian Academy

Turniej barażowy
1. No Flow – beniaminek
2. Human Nation – beniaminek
3. Kultura i Sport Żywiec
4. Chrom – beniaminek

II.
Zespoły występujące w barażu zobowiązane są przed pierwszym meczem dostarczyć niezbędne dokumenty (karta zgłoszeniowa, oświadczenia ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów tożsamości).

Turniej barażowy zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”, a dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi w 22 edycji.

W turnieju barażowym obowiązują Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę przyjęte przez Międzynarodową Federację Koszykówki (FIBA) w czerwcu 2004 r. z następującymi zmianami:

a) Mecze rozgrywane będą 4 x 7 minut z zatrzymywanym czasem na rzuty wolne, przerwy na żądanie oraz na 2 ostatnie minuty meczu lub dogrywki.
b) Dogrywka trwać będzie 3 minuty.
c) Przerwy na żądanie trwać będą 30 sek.
d) Przerwy pomiędzy kwartami 1-2 i 3-4 trwać będą jedną minutę, a pomiędzy kwartami 2-3 trzy minuty.

III.
Turniej barażowy rozpoczyna się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00. Dokładny plan gier dostępny jest w terminarzu

IV.
Zawodnicy z zespołów, które nie zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi, będą mogli zostać zgłoszeni do innych drużyn.

V.
Zespół Kultura i Sport Żywiec występujący w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki) nie został dopuszczony do regularnych rozgrywek w 1 lidze BLK. Rozważane są inne formy rywalizacji drużyny z Żywca z zespołami BLK.

VI.
Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w BLK, dwóch zawodników (Tomasz Chorab i Andrzej Brańka) z drużyny Kultura i Sport Żywiec występującej w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki). Zgoda została udzielona ponieważ ww. zawodnicy nie występują w podstawowym składzie w swoim klubie.
Obejrzyj film
1 Szybowicz Grzegorz 8,0
2 Janicki Oskar 7,3
3 Żak Wojciech 7,3
4 Słodownik Mariusz 6,7
5 Koźlik Michał 6,7
6 Wojdyła Maciej 6,3
1 Przybyła Zbigniew 100,0%
2 Szybowicz Grzegorz 100,0%
3 Gonczarenko Jarosław 100,0%
4 Miśkiewicz Maciej 87,5%
5 Koźlik Michał 87,5%
6 Michna Krzysztof 83,3%