Aktualności






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 1/XXIV/2009
29-01-2009
I.

Od dzisiaj do 15 lutego, można potwierdzać udział oraz zapisywać nowe zespoły do rozgrywek w 24 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostanie 16 zespołów (po 8 w dwóch ligach). Zagwarantowany udział w 24 edycji mają następujące zespoły:

1 liga
1. Shakers – mistrz 23 edycji
2. Elefanty Infonet Projekt
3. Chrom
4. Tantum Verde
5. SamoObrona
6. Hotel Babel Brzeszcze
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Zwycięzca barażu: Cropp Team – Klippers

2 liga
1. Przegrany barażu: Cropp Team – Klippers
2. Kamikadze – spadkowicz
3. Rosomaki
4. Brother Team
5. Kultura i Sport Żywiec
6. PZM Cieszyn

O pozostałe 2 wolne miejsca rozegrany zostanie końcem lutego br. turniej barażowy. Do turnieju zostanie dopuszczonych maksymalnie 6 drużyn. Zagwarantowany udział w turnieju mają następujące zespoły:

1. Snipers
2. ZSME Żywiec

Pozostałe 4 miejsca zarezerwowane są dla nowych drużyn, które najszybciej się zgłoszą i uiszczą opłatę za udział w turnieju. Opłata za udział w turnieju barażowym wynosi 150,- zł. Zespoły, które awansują z turnieju barażowego do 2 ligi, będą miały o 100,- zł obniżone wpisowe.

W przypadku zgłoszenia się większej ilości zespołów, może zostać zmieniony system awansu z turnieju barażowego lub system rozrywek BLK.

W przypadku niezgłoszenia się któregoś z zespołów mających zagwarantowany udział w 24 edycji jego miejsce zajmie:

• Za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności
• Za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z turnieju barażowego wg ww. kolejności

II.

Zgłaszanie drużyn jest możliwe tylko w następujący sposób:

1. Pobierz plik z kartą zgłoszeniową
2. Wypełnij potrzebnymi danymi
3. Wyślij w terminie do 15 lutego na adres biuro@blk.com.pl

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (Regulamin, Oświadczenia ubezpieczeniowe) są do pobrania w tym samym miejscu. Oryginały Kart Zgłoszeń i Oświadczeń ubezpieczeniowych należy oddać wypełnione i podpisane bezpośrednio przed rozegraniem pierwszego meczu.
Wpisowe w tej edycji ulega nieznacznemu zwiększeniu i wynosić będzie:

1 liga
• płatne do 23 lutego – 1050,- zł
• płatne do 16 marca – 1150,- zł
• płatne po 16 marca – 1350,- zł
2 liga
• płatne do 23 lutego – 950,- zł
• płatne do 16 marca – 1050,- zł
• płatne po 16 marca – 1250,- zł
turniej barażowy
• tylko do 15 lutego – 150 zł

Zespoły które nie uregulują należności do 10 kwietnia zostaną wykluczone z rozgrywek, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodnika BLK.

Wpłaty należy dokonywać na konto Stowarzyszenia Bielska Liga Koszykówki w banku PKO SA nr 52 1240 6449 1111 0000 5285 5317. W tytule wpłaty należy wpisać nazwę drużyny.
Drużyny opłacające swój udział na podstawie wystawionego wcześniej rachunku proszone są o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu.

III.

Pierwsze mecze 24 edycji zostaną rozegrane najprawdopodobniej w pierwszy weekend marca lub wcześniej (w przypadku zgłoszenia się do turnieju barażowego poniżej 3 drużyn).

IV.

Znane są wyniki ankiety nt. propozycji zmian w Regulaminie BLK i trwają właśnie prace nad wprowadzeniem ich do Regulaminu. Najważniejsze zmiany to:

- dopuszczeni zostaną do gry zawodnicy z III ligi państwowej, limit: 1 zawodnik na zespół,
- karencja dla zawodników z klubów ponad limit lub z wyższych lig – 6 miesięcy od rozegrania ostatniego meczu w klubie,
- do 19 roku życia (decyduje dzień urodzenia), limity i karencje nie obowiązują.

Pozdrawiam i do zobaczenia na boisku :)

Krzysztof Wiewióra
szef BLK






Przedłużona seria Shakers.
25-01-2009
Mistrzem 23 edycji BLK została drużyna Shakers. Tytuł mistrzowski przypadł Shakers'om po raz trzeci z rzędu.

Shakers - Elefanty Infonet Projekt 76:60
MVP - Sławomir Kruczek (Shakers)

W drugiej lidze Zryw Bielsko-Biała wygrał z Klippers 93:81
MVP - Roman Miszczyk (Zryw)

W meczach o trzecie miejsca padły następujące wyniki:

1 liga
Tantum Verde - Chrom 52:93

2 liga
Brother Team - Rosomaki 53:75

W konkursie rzutów za 3 punkty zwyciężyli:

1. Przemysław Bortlik
2. Dawid Piasecki
3. Piotr Karnia






Finały 23 edycji
21-01-2009
Już w niedzielę 25 stycznia rozegrane zostaną finały 23 edycji BLK.

Program:

10.20 Mecz o 3 miejsce – II liga Brother Team - Rosomaki

12.00 Mecz o 3 miejsce – I liga Tantum Verde - Chrom

13.40 finał II ligi Zryw Bielsko-Biała - Klippers

15.15 konkurs rzutów za 3 punkty

16.00 finał I ligi Shakers - Elefanty Infonet Projekt

(w przerwie meczu: ceremonia rozdania nagród w klasyfikacjach indywidualnych i drużynowych)

ok. godz. 17.45 dekoracja finalistów


Nagrody dla zwycięzców ufundowali:

Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Infonet Projekt

Pizzeria Vabank

Bielska Liga Koszykówki






Fair Play dla Hotel Babel Brzeszcze
18-01-2009
Klasyfikację Fair Play wygrał zespół Hotel Babel Brzeszcze. Nagroda za zwycięstwo to puchar i wpisowe do 24 edycji niższe o 400,- zł.

Wyniki:

1. Hotel Babel Brzeszcze - 13,86 średnia/mecz
2. Zryw Bielsko-Biała - 13,89
3. ZSME Żywiec - 14,00
4. Cropp Team - 14,00
5. Brother Team - 15,44
6. Rosomaki - 16,22
7. Klippers - 16,44
8. Kamikadze - 16,57
9. Elefanty Infonet Projekt - 17,56
10. Shakers - 17,56
11. Chrom - 19,56
12. Tantum Verde - 20,11
13. PZM Cieszyn - 20,43
14. Snipers - 22,43
15. Kultura i Sport Żywiec - 22,57
16. SamoObrona - 24,71






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 7/XXIII/2009
14-01-2009
I.
Zaległy mecz półfinałowy I ligi Shakers – Chrom zostanie rozegrany w najbliższą sobotę tj. 17 stycznia o godzinie 14.20.

II.
W IV Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich nasza reprezentacja (drużyna Shakers) w składzie: Błotko Grzegorz, Konopka Piotr, Kozaczka Robert, Kręcichwost Tomasz, Kruczek Sławomir, Kuczmarz Kamil, Miśkiewicz Paweł, Ostrowski Rafał, Piątek Tomasz, Suchy Marcin, zajęła 3 miejsce.
W turnieju zwyciężyła reprezentacja ligi goczałkowickiej w której występowali dwaj zawodnicy BLK: Piotr Karnia i Michał Cichoń. Wszystkim serdecznie gratuluję.


Krzysztof Wiewióra
szef BLK






Mistrzostwa Śląska - 3 miejsce
10-01-2009
Pierwszy mecz na Mistrzostwach Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich zespół Shakers, czyli nasza Reprezentacja, pokonał Raciborską Amatorską Ligę Koszykówki 66:55.
Najwięcej punktów dla BLK zdobyli Robert Kozaczka 17 i Kamil Kuczmarz 12.

W drugim meczu BLK wygrała z Reprezentacją Bytomia 77:46
Najwięcej punktów dla BLK zdobyli Sławomir Kruczek 14 (4x3) i Grzegorz Błotko 13 (2x3)

Patrząc na składy poszczególnych reprezentacji "nasi" zawodnicy występują jeszcze w dwóch drużynach:
Racibórz - Mirosław Wranik
Goczałkowice - Piotr Karnia i Michał Cichoń

W półfinale przegraliśmy z Rudzką Amatorską Ligą Koszykówki 65:83 (bez chorego R.Kozaczki i kontuzjowanego S.Kruczka).
Najwięcej punktów dla BLK zdobyli Tomasz Kręcichwost 14 i Grzegorz Błotko 13.

W meczu o 3 miejsce wygraliśmy z Raciborzem.






IV Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce
29-12-2008
Już 10 i 11 stycznia 2009 roku Reprezentacja BLK w składzie:

Błotko Grzegorz, Konopka Piotr, Kozaczka Robert, Kręcichwost Tomasz, Kruczek Sławomir, Kuczmarz Kamil, Miśkiewicz Paweł, Ostrowski Rafał, Piątek Tomasz, Suchy Marcin będzie bronić tytułu Mistrzowskiego.


IV Mistrzostwa Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich w Koszykówce 10 - 11 stycznia 2009r. Goczałkowice Zdrój

Grupa A

Bielsko - Biała
Bytom
Racibórz

Grupa B

Goczałkowice Zdrój
Ruda Śląska
Rybnik

TERMINARZ:

Sobota 10 stycznia 2009r.

10.00. Racibórz - Bielsko Biała
11.45. Ruda Śląska - Rybnik
13.30. Bielsko Biała - Bytom
15.15. Goczałkowice Zdrój - Ruda Śląska
17.00. Bytom - Racibórz
18.45. Rybnik - Goczałkowice Zdrój

Niedziela 11 stycznia 2009r.

11.00. zwycięzca gr.A - druga drużyna gr. B
13.00. zwycięzca gr.B - druga drużyna gr.A
15.00. Mecz o 5 miejsce
17.00. Mecz o 3 miejsce
19.00. Finał IV edycji Mistrzostw Śląska

Zakończenie imprezy tuż po meczu finałowym.






Podsumowanie sezonu zasadniczego
22-12-2008
1 liga

Tabela po rundzie zasadniczej:

1. Shakers 14 ptk
2. Tantum Verde 12 pkt
3. Elefanty Infonet Projekt 11 pkt
4. Chrom 11 pkt
5. SamoObrona 11 pkt
6. Hotel Babel Brzeszcze 9 pkt
7. Cropp Team 8 pkt
8. Kamikadze 8 pkt

Dodatkowa tabela potrzebna do określenia miejsc 3-5 przedstawia się następująco:

1. Elefanty Infonet Projekt 4 pkt
4. Chrom 3 pkt
5. SamoObrona 2 pkt

W parach półfinałowych zagrają:

Shakers - Chrom
Tantum Verde - Elefanty Infonet Projekt

Wyniki klasyfikacji indywidualnych:

Najlepszy strzelec – Kamil Blachura (Kamikadze) – 30,2 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Kamil Blachura (Kamikadze) – 4,5 trafienia/mecz
Zbiórki – Łukasz Kobiela (Cropp Team) - 17,2 zb/mecz
Asysty – Paweł Garus (SamoObrona) i Mariusz Słodownik (Elefanty Infonet System) – 3,7 as/mecz
Bloki – Robert Kozaczka (Shakers) – 2,8 bl/mecz
Przechwyty – Sławomir Kruczek (Shakers) - 4,8 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Robert Kozaczka (Shakers) – 67,5% (27 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Robert Kozaczka (Shakers) – 50,0% (5 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Kamil Kuczmarz (Shakers) – 100,0% (5 celnych)
Straty – Przemysław Gworek (Hotel Babel Brzeszcze) – 5,0 str/mecz

2 liga

Tabela po rundzie zasadniczej:

1. Zryw Bielsko-Biała 14 pkt
2. Klippers 13 pkt
3. Brother Team 11 pkt
4. Rosomaki 10 pkt
5. Kultura i Sport Żywiec 10 pkt
6. PZM Cieszyn 10 pkt
7. Snipers 9 pkt
8. ZSME Żywiec 7 pkt

Dodatkowa tabela potrzebna do określenia miejsc 4-6 przedstawia się następująco:
1. Rosomaki 3 pkt, współczynnik 1,132
2. Kultura i Sport Żywiec 3 pkt, współczynnik 1,026
3. PZM Cieszyn 3 pkt, współczynnik 0,873

W parach półfinałowych zagrają:

Zryw Bielsko-Biała - Rosomaki
Klippers - Brother Team

Wyniki klasyfikacji indywidualnych:

Najlepszy strzelec – Mariusz Grążawski (Klippers) – 30,2 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Maciej Miśkiewicz (Klippers) – 2,7 trafienia/mecz
Zbiórki – Jarosław Urych (KiS Żywiec) - 18,0 zb/mecz
Asysty – Bogdan Wąsowicz (Rosomaki) – 6,5 as/mecz
Bloki – Jarosław Urych (KiS Żywiec) – 3,8 bl/mecz
Przechwyty – Mateusz Sikora (Brother Team) – 3,7 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Piotr Karnia (Klippers) – 68,4% (54 celne)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Marcin Póda (KiS Żywiec) – 40,0% (6 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Roman Miszczyk (Zryw Bielsko-Biała) – 84,6% (11 celnych)
Straty – Jarosław Urych (KiS Żywiec) – 4,8 str/mecz






Koniec sezonu zasadniczego w I lidze.
14-12-2008
W parach półfinałowych zagrają Shakers - Chrom oraz Tantum Verde - Elefanty Infonet Projekt. Do drugiej ligi zdegradowana została drużyna Kamikadze (trzykrotny mistrz BLK). W barażach o utrzymanie w 1 lidze zagra Cropp Team.






Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 6/XXIII/2008
22-11-2008
I.
Na prośbę zespołu Shakers Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w Bielskiej Lidze Koszykówki Robertowi KOZACZKA. Zawodnik ten występuje w III lidze śląskiej w drużynie AZS Gliwice.
Zgoda ta została udzielona do dnia 31 stycznia 2009.

II.
W związku z przekroczeniem terminów płatności wyznaczonych w Komunikacie Bielskiej Ligi Koszykówki nr 1/XXIII/2008 zawodnicy zespołów PZM Cieszyn i Brother Team zostają zawieszeni w prawach zawodnika BLK do czasu uregulowania zaległości.
Zarząd BLK wyznacza dzień 30 listopada br. terminem podjęcia decyzji w sprawie wykluczenia z rozgrywek 23 edycji ww. zespołów.

III.
23 i 30 listopada br. kapitanom drużyn występujących w 23 edycji BLK zostaną rozdane ankiety, mające na celu dokonanie odpowiednich zapisów w Regulaminie BLK, określających występowanie w Lidze zawodników zgłoszonych do rozgrywek organizowanych przez Śląski Związek Koszykówki.


Krzysztof Wiewióra
szef BLK
Obejrzyj film
1 Knieć Tomasz 69,2%
2 Cul Tomasz 66,7%
3 Lubrych Karol 63,6%
4 Goryl Maciej 62,5%
5 Wojas Kamil 62,2%
6 Michna Krzysztof 61,9%
1 Kukla Adam 100,0%
2 Ber Szymon 100,0%
3 Lubrych Karol 57,1%
4 Płuciennik Piotr 50,0%
5 Klimek Rafał 50,0%
6 Przybyła Maksymilian 50,0%