Aktualności






Zmiany w terminarzu!
10-03-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 3/XXII/2008

I.

Z powodu braku wolnej hali sportowej zmienia się terminarz meczów
w najbliższą niedzielę 16 marca.

Rozegrane zostaną tylko dwa mecze 1 ligi:

17:20 Shakers - Elefanty Infonet Projekt
19:00 Wojownicy - Hotel Babel Brzeszcze


Pozostałe mecze 3 kolejki zostają przeniesione na sobotę 5 kwietnia:

16:00 Zryw Bielsko-Biała - Tantum Verde
17:40 SamoObrona - Kamikadze


II.

Dostępny jest kompletny terminarz 22 edycji.






W 2 lidze Chrom i KiS Żywiec
17-02-2008
Po dzisiejszym turnieju barażowym do 2 ligi awansowały zespoły Chrom oraz Kultura i Sport Żywiec.

Tabela po turnieju:

1. Chrom 6 pkt
2. Kultura i Sport Żywiec 5 pkt
3. No Flow 4 pkt
4. Human Nation 3 pkt

Najlepszym strzelcem został Łukasz Ledwin [Chrom] 17,7 pkt/mecz






Koniec zapisów, czas na baraże o 2 ligę.
14-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 2/XXII/2008

I.
Zakończono zapisy do rozgrywek 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostało 14 zespołów w dwóch ligach oraz 4 zespoły, które o dwa wolne miejsca w 2 lidze rozegrają turniej barażowy.

Zespoły zgłoszone do rozgrywek to:

1 liga
1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty Infonet Projekt
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga
1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. Brother Team
6. Pudzian Academy

Turniej barażowy
1. No Flow – beniaminek
2. Human Nation – beniaminek
3. Kultura i Sport Żywiec
4. Chrom – beniaminek

II.
Zespoły występujące w barażu zobowiązane są przed pierwszym meczem dostarczyć niezbędne dokumenty (karta zgłoszeniowa, oświadczenia ubezpieczeniowe, kserokopie dowodów tożsamości).

Turniej barażowy zostanie rozegrany systemem „każdy z każdym”, a dwie najlepsze drużyny zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi w 22 edycji.

W turnieju barażowym obowiązują Oficjalne Przepisy Gry w Koszykówkę przyjęte przez Międzynarodową Federację Koszykówki (FIBA) w czerwcu 2004 r. z następującymi zmianami:

a) Mecze rozgrywane będą 4 x 7 minut z zatrzymywanym czasem na rzuty wolne, przerwy na żądanie oraz na 2 ostatnie minuty meczu lub dogrywki.
b) Dogrywka trwać będzie 3 minuty.
c) Przerwy na żądanie trwać będą 30 sek.
d) Przerwy pomiędzy kwartami 1-2 i 3-4 trwać będą jedną minutę, a pomiędzy kwartami 2-3 trzy minuty.

III.
Turniej barażowy rozpoczyna się w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00. Dokładny plan gier dostępny jest w terminarzu

IV.
Zawodnicy z zespołów, które nie zakwalifikują się do rozgrywek 2 ligi, będą mogli zostać zgłoszeni do innych drużyn.

V.
Zespół Kultura i Sport Żywiec występujący w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki) nie został dopuszczony do regularnych rozgrywek w 1 lidze BLK. Rozważane są inne formy rywalizacji drużyny z Żywca z zespołami BLK.

VI.
Zarząd BLK wyraził zgodę na grę w BLK, dwóch zawodników (Tomasz Chorab i Andrzej Brańka) z drużyny Kultura i Sport Żywiec występującej w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki). Zgoda została udzielona ponieważ ww. zawodnicy nie występują w podstawowym składzie w swoim klubie.






Tylko do 14 lutego zapisy do XXII edycji.
05-02-2008
Komunikat Bielskiej Ligi Koszykówki 1/XXII/2008

I.
Od dzisiaj do 14 lutego, można potwierdzać udział oraz zapisywać nowe zespoły do rozgrywek w 22 edycji Bielskiej Ligi Koszykówki.
Przyjętych zostanie 16 zespołów (po 8 w dwóch ligach). Zagwarantowany udział w 22 edycji mają następujące zespoły:

1 liga

1. Shakers – mistrz 21 edycji
2. Elefanty
3. Hotel Babel Brzeszcze
4. Kamikadze
5. Tantum Verde
6. SamoObrona
7. Zryw Bielsko-Biała – beniaminek
8. Wojownicy – beniaminek

2 liga

1. Rosomaki – spadkowicz
2. Cropp Team – spadkowicz
3. RIMS
4. Snipers
5. OKI Team
6. Pudzian Academy

O pozostałe 2 wolne miejsca rozegrany zostanie 17 lutego br. turniej barażowy. Do turnieju zostanie dopuszczonych maksymalnie 6 drużyn. Zagwarantowany udział w turnieju mają następujące zespoły:

1. Kultura i Sport Żywiec
2. Boss Town

Pozostałe 4 miejsca zarezerwowane są dla nowych drużyn, które najszybciej się zgłoszą i uiszczą opłatę za udział w turnieju. Opłata za udział w turnieju barażowym wynosi 100,- zł. Zespoły, które awansują z turnieju barażowego do 2 ligi, będą miały o 100,- zł obniżone wpisowe.

W przypadku niezgłoszenia się któregoś z zespołów mających zagwarantowany udział w 22 edycji jego miejsce zajmie:

• Za jakąkolwiek z drużyn z 1 ligi – drużyna z 2 ligi wg ww. kolejności
• Za jakąkolwiek z drużyn z 2 ligi – drużyna z turnieju barażowego wg ww. kolejności

II.
W związku z tym, że jest bardzo mało czasu do zakończenia zapisów, zgłaszanie drużyn jest możliwe tylko w następujący sposób:

1. Pobierz plik z kartą zgłoszeniową.
2. Wypełnij potrzebnymi danymi.
3. Wyślij w terminie do 14 lutego na adres biuro@blk.com.pl

Pozostałe niezbędne do rejestracji dokumenty (Regulamin, Oświadczenia ubezpieczeniowe) są do pobrania w tym samym miejscu. Oryginały Kart Zgłoszeń i Oświadczeń ubezpieczeniowych należy oddać wypełnione i podpisane bezpośrednio przed rozegraniem pierwszego meczu.
Wpisowe w tej edycji nie ulegnie znaczącemu zwiększeniu i wynosić będzie:

1 liga
• płatne do 3 marca – 1000,- zł
• płatne do 1 kwietnia – 1100,- zł
• płatne po 14 kwietnia – 1300,- zł
2 liga
• płatne do 3 marca – 900,- zł
• płatne do 1 kwietnia – 1000,- zł
• płatne po 14 kwietnia – 1200,- zł
turniej barażowy
• tylko do 14 lutego – 100 zł

Zespoły które nie uregulują należności do 9 maja zostaną wykluczone z rozgrywek, a ich zawodnicy zawieszeni w prawach zawodnika BLK.

III.
Pierwsze dwa mecze 22 edycji zostaną rozegrane 24 lutego:

16.20 Shakers – Zryw Bielsko-Biała
18.00 Elefanty – Wojownicy

IV.
Po 14 lutego zostanie rozpatrzone podanie zespołu Kultura i Sport Żywiec z prośbą o dopuszczenie poza klasyfikacjami do rozgrywek w I lidze zespołu złożonego z zawodników występujących w 3 lidze (rozgrywki Śląskiego Związku Koszykówki).






Shakers po raz pierwszy!
02-02-2008
W finale 1 ligi Shakers pokonali Elefanty 82:67 i po raz pierwszy zdobyli tytuł Mistrza BLK.
MVP finału został wybrany Robert Kozaczka (Shakers).

Zobacz mini film z finału 1 ligi.


W finale 2 ligi Zryw Bielsko-Biała wygrali z Wojownikami 89:65.
MVP finału został wybrany Bartosz Żyrek (Zryw).

W meczach o 3 miejsca padły następujące wyniki:
1 liga
Kamikadze - Hotel Babel Brzeszcze 57:72
2 liga
RIMS - Snipers 79:63

W konkursie rzutów za 3 punkty zwyciężyli:
1. Wojciech Żak
2. Przemysław Podgórniak
3. Przemysław Jaskólski

W konkursie wsadów zwyciężyli:
1. Krzysztof Gardas
2. Piotr Karnia
3. Piotr Oślak

W przerwie finału 1 ligi wręczono nagrody indywidualne i drużynowe, a także wyróżniono Reprezentację BLK za zdobycie Mistrzostwa Śląska.
Nasi reprezentanci otrzymali pisemne, imienne podziękowania od Prezydenta Miasta Bielska-Białej, oraz okolicznościowe koszulki i samochody w barwach BLK od Prezesa Bielskiej Ligi Koszykówki (samochody w skali 1:24) :)






Wojownicy w 1 lidze...
03-02-2008
W dzisiejszym barażu o 1 ligę, Wojownicy pokonali Rosomaki 71:80.
MVP meczu wybrano Adama Solaka (Rosomaki) 32 pkt (7x3).






Shakers vs. Elefanty w finale 21 edycji
27-01-2008
Znamy już finalistów 21 edycji BLK.

Program finałów w sobotę 2 lutego przedstawia się następująco:

10.20 mecz o 3 miejsce 2 ligi: RIMS - Snipers

12.00 mecz o 3 miejsce 1 ligi: Kamikadze - Hotel Babel Brzeszcze

14.00 finał 2 ligi: Wojownicy - Zryw Bielsko-Biała

15.45 konkurs rzutów za 3 pkt – max. 30 chętnych

16.30 finał 1 ligi: Shakers - Elefanty

w dużej przerwie ok. 17.15 rozdanie nagród

w małej przerwie konkurs wsadów – min. 3 chętnych

ok. godz. 18.45 dekoracja finalistów


Serdecznie zapraszamy!

Ps. Nagrody rozdajemy do rąk własnych :)






Wyniki klasyfikacji 21 edycji
20-01-2008
1 liga

Najlepszy strzelec – Ignacy Grzanka (Hotel Babel Brzeszcze) – 33,2 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Kamil Blachura (Kamikadze) 3,1 trafienia/mecz
Zbiórki – Mariusz Depczyński (Elefanty) - 16,0 zb/mecz
Asysty – Mariusz Słodownik (Elefanty) - 4,8 as/mecz
Bloki – Tomasz Dąbkowski (Hotel Babel Brzeszcze) - 3,3 bl/mecz
Przechwyty – Sławomir Kruczek (Kamikadze) - 4,3 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Wojciech Urbańczyk (Kamikadze) – 64,5% (40 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Dawid Piasecki (Samoobrona) - 50% (7 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Kamil Kuczmarz (Shakers) - 100% (6 celnych)
Straty – Wojciech Żak (Rosomaki) – 4,1 str/mecz

2 liga

Najlepszy strzelec – Mariusz Grążawski (Wojownicy) – 34,7 pkt/mecz
Najlepiej rzucający za 3 pkt – Robert Goryl (RIMS) – 2,5 trafienia/mecz
Zbiórki – Robert Goryl (RIMS) - 13,0 zb/mecz
Asysty – Dawid Smoliński (Zryw Bielsko-Biała) – 4,5 as/mecz
Bloki – Krzysztof Gardas(OKI Team) – 1,9 bl/mecz
Przechwyty – Paweł Dębski (RIMS) – 3,0 prz/mecz
Najskuteczniejszy za 2 punkty – Mariusz Grążawski (Wojownicy) – 72,4% (89 celnych)
Najskuteczniejszy za 3 punkty – Rafał Żaba (Wojownicy) – 50,0% (8 celnych)
Najskuteczniejszy w rzutach wolnych – Wacław Kościółek (KiS Żywiec) – 87,5% (7 celnych)
Straty – Tomasz Kozik (Pudzian Academy) – 6,3 str/mecz

Klasyfikacja Fair Play – Pudzian Academy

Nagrody dla ww. będą rozdawane do rąk własnych w przerwie finału 1 ligi w sobotę 2 lutego br.






Czas na półfinały.
19-01-2008
Już jutro zaczynają się półfinały w obu ligach. W pierwszej lidze obyło się bez niespodzianek, a w drugiej raczej niespodziewanie do play-off awansowali Snipersi, a to dzięki nieoczekiwanej porażce Żywca z Pudzian Academy.
Znani są też zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych, ale na oficjalne potwierdzenie poczekamy jeszcze do jutra.






BLK Mistrzem Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich!
13-01-2008
W ten weekend 12-13 stycznia w Goczałkowicach Reprezentacja Bielskiej Ligi Koszykówki w składzie:

Błotko Grzegorz
Konopka Piotr
Kozaczka Robert
Kręcichwost Tomasz
Kruczek Sławomir
Kuczmarz Kamil
Miśkiewicz Paweł
Ostrowski Rafał
Piątek Tomasz
Suchy Marcin


zdobyła Mistrzostwo Śląska Reprezentacji Lig Amatorskich, a tytuł MVP przypadł Robertowi Kozaczce!

Wyniki końcowe:

1. Bielsko - Biała
2. Goczałkowice Zdrój
3. Rybnik
4. Ruda Śląska
5. Bytom


Wyniki meczów:

Ruda Śląska - BLK (13:11,14:14,12:15,10:20) 49:60
BLK - Bytom (8:15,13:12,30:12,17:18) 68:57
BLK - Goczałkowice (25:12,10:16,11:16,14:13) 60:57
Rybnik - BLK (21:17, 16:15, 7:34, 22:14) 66:80

Rybnik - Goczałkowice 65:68
Goczałkowice - Ruda Śląska 77:56
Rybnik - Bytom 91:66
Ruda Śląska - Rybnik 62:82
Goczałkowice - Bytom 79:60
Bytom - Ruda Śląska 55:68
Obejrzyj film
1 Przybyła Zbigniew 100,0%
2 Grygier Michał 100,0%
3 Knieć Tomasz 100,0%
4 Masłowski Kamil 100,0%
5 Bobrek Szymon 100,0%
6 Olejnik Paweł 100,0%
1 Klimek Rafał 4,0
2 Ostrowski Rafał 3,3
3 Grygier Michał 3,3
4 Wojas Kamil 3,3
5 Kręcichwost Tomasz 3,0
6 Józefów Mateusz 2,8